specyfiki do buzi. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-06-07, 19:28   #1
Lee
Wtajemniczenie

specyfiki do buzi.

chce sobie kupic taki zestaw do pielegnacji buzi tj. żel albo pianka, tonik, krem i peeling (maseczek mam milion) i chcialabym sie was poradzic jakie? Oczywiscie w przystepnej cenie:P
Typ mojej cery to chyba tłusta albo mieszana. Wyglada to tak: policzki mam calkiem normalne, delikatne w dotyku,nie swiecą sie, nigdy nie mialam zadnego pryszcza na nich, jednak na pewno nie są suche!!! Natomiast strefa T jest tłusta. Casem pojawiaja sie krosty(ale nie ropne!) zaskórniki, najwiekszym problemem jest to ze sie świeci
Mam też rozszerzone pory [img]icons/icon9.gif[/img] Czy ktos moglby mi pomoc w "remoncie" buzi? dziekuje bardzo bardzo mocno
ps. taka prośba - moglybyscie podawac kosmetyyki wraz z cenami? proooooooosze
dziekuujeee))
Stary 2003-06-07, 19:45   #2
systematica
Wtajemniczenie

Re: specyfiki do buzi.

Witamy wśród wizażanek, Lee [img]icons/icon7.gif[/img]

( [img]icons/icon7.gif[/img] widzę, że się świeżutko zarejestrowałaś, bo chciałam sobie sprawdzić Twój wiek w profilu - ale widzę że jeszcze nie zdążyłaś go wypełnić [img]icons/icon7.gif[/img] )

Może powinnaś zacząć od lektury artykułów Beatki Krajnik - znajdziesz tam cennych mnóstwo podpowiedzi ... bo tak na oko (nie wiem ile masz lat, więc wybieram neutralną propozycję, pod warunkiem, że powyżej 15-tu [img]icons/icon12.gif[/img] ) to mogłabys sie zainteresować seria Visibly Refined Neutrogeny - masz tam bosski żel myjący z peelingującymi drobinkami, naprawdę dobry tonik i niezłą śmietankę, no i dwa kremiki ... wszystko opisane w kosmetyku wszechczasów, w artykułach w dziale NEWS [img]icons/icon7.gif[/img]
Dziewczyny chwalą też serię Mat-B Dermiki, której nie znam z własnego doświadczenia

Miłej lektury [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2003-06-07, 20:26   #3
Lee
Wtajemniczenie

Mago
Tak, to prawda dopiero co się zarejestrowałam i ,szczerze mówiąc, nie wiedziałam ze mam gdzies wpisać swój wiek Ale szybciutko to uczyniłam (dziekuje za rade) Mam 15 lat. Oczywiscie zdaję sobie sprawę z tego, że wiekowo nie pasuję do doświadczonych dorosłych kobietek, jakimi jesteście Wy ale wierzcie- ja też mam problemy związane z urodą. Mam nadzieje,że przez wiek nie zostanę "odrzucona"(jak to sie ZAWSZE dzieje w roznych drogeriach w moim miescie..ekspedientki są wredne ale jak wyczują że mam kase to już skaczą obok mnie)
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i rady. To naprawde bardzo miłe
ps.serdeczne dzięki Maga)) buziaki
Stary 2003-06-07, 20:51   #4
systematica
Wtajemniczenie

Może się zdziwisz [img]icons/icon7.gif[/img] ale nie jesteś najmłodszą wizażanką !

A o wiek zapytałam, bo to istotne w wyborze kosmetyków [img]icons/icon7.gif[/img]
Ale skoro tak się sprawy mają, to jeszcze zainteresuj się serią "poniżej 20" Erisu, jest też seria "młodzieżowa" Oceanica.
Poczytaj sobie opinie dziewczyn w KW (już wiesz, jak możesz się zorientować w wieku i typie cery recenzentek - czyli które opinie mogą być dla Ciebie najbardziej przydatne [img]icons/icon7.gif[/img] )
W doborze "tego jedynego" kosmetyku nie ma mądrych - cera reaguje bardzo indywidualnie ... będziesz musiala poekperymentować, ale KW na pewno Ci ułatwi to zadanie [img]icons/icon7.gif[/img]

Koniecznie przeczytaj też artykuły o pielęgnacji skóry mieszanej. Jeśli nie masz problemów typu trądzik, unikaj kosmetyków zawierających alkohole wysuszające (etyl. i denat.).

no i zgłaszaj sie, jak bedziesz miała pytanka albo problemki [img]icons/icon12.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
Stary 2003-06-07, 21:01   #5
Catherine
Raczkowanie

Ja bym Ci polecila zakup toniku Clear Johnson&Johnson, do tego krem Garniere - Pure (cynk!) i do nawilzenia jakasik emulsje nawilzajaca, np. 100% Moist. Estee Laudeer. To jest wariant maksymalny. Na pewno znajdziesz tansze zamienniki C.
Catherine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-07, 21:45   #6
lejka
Zakorzenienie

Ja mam 16 i baaardzo się ciesze, że mamy nowa Wizazankę w naszym nieletnim wieku. [img]icons/icon10.gif[/img]

Moje ukochane typy, to do twarzy myćka żelik Garnier Fresh, około 15 zł, albo polecany przez Mage, jest cuuuuudny absolutnie. [img]icons/icon7.gif[/img] Tonik... A tyyyle lubię, hm, może rumiankowy YR około 16 zł, albo na wypryski Clean&Clear. A kremik, o, tu nie mam problemu, na dzień Garnier Pure, Czysta Cera, polecany przez Catherine, o, to jest mat!!! Nawet makijażu po nim nie potrzebuję. [img]icons/icon7.gif[/img] Na noc nie wiem, nie mam ulubionego typu, ale przejrzyj KW, a na pewno coś wybierzesz. [img]icons/icon7.gif[/img]
lejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-07, 22:03   #7
systematica
Wtajemniczenie

Heeej [img]icons/icon7.gif[/img]
A Ty co tu robisz ? przerwa w balu dla muzyki czy włamałaś się do pracowni komputerowej ?? [img]icons/icon10.gif[/img]
Stary 2003-06-07, 22:06   #8
lejka
Zakorzenienie

A już masz sprawozdanko. [img]icons/icon10.gif[/img]
Stary 2003-06-07, 22:58   #9
Camilla
Zakorzenienie

Witam.
Polecam Ci serię Clean& Clear (teraz te produkty są w cenie promocyjnej 10.90), dobra też jest seria poniżej 20 oraz seria "Czysta cera" Dax Cosmetic ceny ok. 10 zł. Na KW masz bardzo dużo ocen tych kosmetyków poczytaj sobie.
Pozdrawiam
Kamila

jesteśmy razem

Camilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-07, 23:23   #10
Lee
Wtajemniczenie

oj jak ja Wam bardzo mocno dziękuje!!! [img]icons/icon7.gif[/img] Jestescie kochane!WSZYSTKIE!!! [img]icons/icon7.gif[/img] a zdecyduje sie chyba na tą "Garnier-czysta skóra" i coś clean&clear) buziaki papa
Stary 2003-06-09, 10:05   #11
sarenka
Zakorzenienie

clean&clear to super specyfiki.

ja mam w domku żel do mycia buzi złuszczający, stosuję go co 2, 3 dni i ślicznie poprawił mi stan skóry - jednak kiedy używałam go za często [codzienie] trochę przysuszył mi buzię na policzkach. mój Ukochany myje natomiast co dzień buzię tym preparatem i nie ma ani jednego pryszcza [a wcześniej i owszem].

więc jeśli masz cerę taką jak opisujesz to musisz mieć coś łagodnego zamiennie z C&C

a tak w ogóle to witaj na forum!!!!!!!!!!!!

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 15:47   #12
Lee
Wtajemniczenie

ehhh dzieki za mile przywitanie)))))
mam pytanko Czy ten tonik Clean&Clear przeciw wągrom działa? Jak często do stosowac? Czy bedzie "pasowal" w polączeniu do żelu garnier synergie fresh i kremu garnier synergie pure? (taki wlasnie żel i krem wybrałam) buziaki
Stary 2003-06-09, 20:59   #13
youare
Zadomowienie

czego używać do twarzy

Hm...sądzę, że powinnaś wybrać się do dermatologa a on już doradzi Ci jak dbać o buzię i da też darmowe próbki kosmetyków. Ja poszłam i...nie żałuję. Moja twarz jest teraz w zupełnie innym stanie! Płacę 50 zł co miesiąc od wizyty – to wcale nie drogo jakby przeliczyć to na moje nerwy i majątki wydawane na coraz to nowe specyfiki które rzekomo miały odmienić moją twarz. Nie polecam Ci serii Vichy – droga i nieskuteczna. Nie lubię też kosmetyków Johnson’a. Przede wszystkim powinnaś zdrowo się odżywiać – jeść dużo warzyw i owoców, nie tylko zmienią cerę ale i wzmocnią włosy i paznokcie. Nie powinnaś jeść wielu słodyczy i pić napojów takich jak coca cola, pepsi itd...Najlepsza jest woda mineralna, jednak jeśli jej nie lubisz to równie dobrze możesz pić soki z dodatkiem miąższu z owoców. Lubię za to serię La roche Posay – jest świetna! Nie jest może tania, ponieważ żel kosztuje ok. 40 zł (niestety), ale jest bardzo wydajny i sądzę że starczy Ci nawet na rok...Krem jest średnio wydajny i jest w podobnej cenie ale ładnie rozświetla i odświeża buzię. Nie popełnij też tego samego błędu co ja i nie używaj maści cynkowej – może jest tania ale zła, zbyt natłuszcza skórę i ciężko ją się zmywa. A, i co do kosmetykow które wybrałaś – jak mówiłam polecam Ci serię La roche posay, i tak na marginesie uważam że tonik jest niepotrzebny. Często od niego robi się jeszcze więcej wypryskow. Podstawą są żel i krem. Pozdrawiam ciepło i miłego wizazowania!
youare jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 21:09   #14
lejka
Zakorzenienie

Re: czego używać do twarzy

Dermatolog dający próbki? Gdzie, gdzie, gdzie??? [img]icons/icon21.gif[/img] Ja teeeeż chce! Domyslam się, że prywatny, ale chyba niestety nawet prywatny nie każdy tak robi...

A ja mysle, że tonik jest potrzebny. Nawet bardzo. Bo przygotowywuje... Ale to kwestia upodobań.

A którą serię LRP masz na mysli?
Stary 2003-06-09, 22:39   #15
Camilla
Zakorzenienie

Zgadzam się z Lejką, że toniki do twarzy sa również ważne, bo przygotowują cerę do dalszej pielęgnacji [img]icons/icon7.gif[/img]. Więc nie powinnaś z nich rezygnować.Co do tego Clean & clear to nie wiem bo nie uzywałam, ale jestem ciekawa czy jest skuteczny (ja mam Dax Cosmetics "czysta skóra" ale ten o wzmocnionym działaniu). Pamiętaj też o nawilżaniu buzi to wązne aby cera Ci się nie przesuszyła, na noc nie musisz stosować kremów matujących.
Pozdrwiam
Kamila

jesteśmy razem

Camilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 09:04   #16
Lee
Wtajemniczenie

Dzieki bardzo za odpowiedzi))
Chyba wyprobuje jednak ten tonik clean&clear..zalezy mi na pozbyciu sie zaskorników Moze zadziala......[img]icons/icon7.gif[/img]
Co do dermatologa to nie lepiej chodzic do DOBREJ kosmetyczki na jakies zabiegi i przy okazji zaczerpnac porad. Juz nie chodzi mi o sume pieniezna ale o to, ze nie tylko cos mi bedzie mówione ale i robione
buźka
Stary 2003-06-10, 18:49   #17
youare
Zadomowienie

Hmm...Więc najpierw słówko do Lejki – dermatolog prywatny to fakt .Zwykle daje mi próbki, a ostatnio nawet cały lek...[img]icons/icon12.gif[/img] A co do toniku to fakt moglam się mylić ale ważne aby był bez alkoholu...
A apropo Lee – ja tam wolę dermatologa ale gusta są różne. Jednak moja siostra cioteczna niedawno poszla do kosmetyczki (na oczyszczanie twarzy) i ja tam poprawy stanu jej buzi nie zauwazylam. Życzę powodzenia w leczeniu krostek! [img]icons/icon7.gif[/img]

Edytowane przez youare
Czas edycji: 2005-09-22 o 11:23
Stary 2003-06-10, 21:36   #18
Lee
Wtajemniczenie

umówiłam się do dermatologa na przyszły tydzień;D Wypytam go o wszystko zwiazane z moją buzią [img]icons/icon7.gif[/img] buziaki
Stary 2003-06-11, 08:56   #19
youare
Zadomowienie

ooo [img]icons/icon7.gif[/img] nie wiem czy to może trochę za moją sprawą ten dermatolog ale fajnie, zobaczysz po kilku tygodniach powinnaś zauważyć poprawę [img]icons/icon7.gif[/img] a, i jeszcze slowko do Lejki, ta seria LRP to oczywiscie Effaclar K [img]icons/icon12.gif[/img]
Lee napisał(a):
> umówiłam się do dermatologa na przyszły tydzień;D Wypytam go o wszystko zwiazane z moją buzią [img]icons/icon7.gif[/img] buziaki
Stary 2003-06-11, 11:07   #20
Weronisia
Zakorzenienie

A ten LRP EFFACLAR K jakie ma działanie? Bo wiem, że jest do cery mieszanej, trądzikowej.
Czy on wysusza tłustą cerę? Likwiduje pryszcze?
Obecnie używam LRP EFFIDRATE TOINTEE - nawilża skórę, pokrywa pudrowym kolorkiem, dobrze się wchłania, reguluje wydzielanie 'tłuszczu' [img]icons/icon12.gif[/img]
Nie wiem, czy można je stosować jednocześnie?
Weronisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-11, 16:14   #21
youare
Zadomowienie

LRP EFFACLAR K jest nie tylko do skóry mieszanej, także do tłustej. Nie wysusza skóry i nie powoduje jej łuszczenia się – chyba że w połączeniu z innymi kosmetykami mającymi to wlasnie na celu. Bardzo dobre redukuje ilość wyprysków – po kilku tygodniach poprawa jest znaczna i widoczna gołym okiem. Krem z tej serii delikatnie rozświetla i powoduje że nie czujemy „napięcia” skóry – takie uczucie występuje po przemyciu twarzy żelem. Sądze że można stosowac je jednocześnie chociaż nie jestem pewna. Polecam Ci te kosmetyki, możesz zresztą zobaczyć oceny Wizażanek które głosują na kosmetyk wszech czasow...
Buziaki dla wszystkich
Stary 2003-06-11, 21:20   #22
lejka
Zakorzenienie

O Effaclarze i innych kreamch z kwasami jest duuużo w artykułach. ale stosujesz go też latem?
Stary 2003-06-11, 22:12   #23
youare
Zadomowienie

latem też..w ogole teraz wiosną [a wlasciwie juz latem] kiedy sloneczko przygrzewa stan mojej buzi fajnie sie poprawił [img]images/icons/icon7.gif[/img] A effaclar stosuje tez wlasnie latem, chociaż teraz krem mi sie skonczyl i niby kupiłam sobie taki tanszy, dermosan ale kupie nastepny effaclar bo ten co mam jest baaardzo tłusty i skora sie po nim nieestetycznie swieci...-_-
Stary 2003-06-11, 22:19   #24
ninal
Raczkowanie

ja już jestem starsza pani, ale mam problemy z syfkami, więc zastanawiam się nad tym effaclarem na noc, tylko ważna rzecz, nie orientujecie się czy stosowanie tego, nawet na noc,teraz nie spowoduje przebarwień, no bo słońce... na dzień co prawda się chronię SVR 100 ale nigdy nic nie wiadomo z tymi wstrętnymi przebarwieniami
ninal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-12, 06:55   #25
lejka
Zakorzenienie

No właśnie dlatego pytałam. [img]icons/icon7.gif[/img] Effaclaru nie powinno się używać latem, chyba, że się nie opalamy i stosujemy wysoookie filtry. [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2003-06-12, 08:43   #26
youare
Zadomowienie

Hmm chwileczkę...aa! To pewnie dlatego dermatolog powiedział mi że jeśli chcę kupić jakiś krem do buzi to vichy i z jakimś filtrem [img]icons/icon12.gif[/img]. A jaki macie do polecenia dobry krem do stosowania na dzien ktory nie wysusza skory, trochę matuje i ma cenę w granicach rozsądku tj ok 40, 50 zl? Hm a co do Effaclaru jeszczd to nie zauwazylam u siebie zadnych przebarwien mimo ze chodze nawet na kwarcowke...I ciagle nic, jest lepiej niż było nawet ;>
pozdrawiam
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości