obrzęknięta twarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-06-09, 11:41   #1
mabor44
Raczkowanie

obrzęknięta twarz

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że rysy mojej twarzy stały się jakieś "grube". Mam wrażenie, że moja twarz jest obrzmiała. Dotyczy to szczególnie fałdów przynosowych. Nie jestem otyła i odzywiam się raczej zdrowo. Robiłam badania: krew i mocz w normie. Moze powinnam zbadać poziom hormonów (jakich?) albo zastosować jakieś zabiegi kosmetyczne? Może jakaś suplementacja? Może to wiek (42) albo już taka uroda?
mabor44 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 16:48   #2
marionka
Raczkowanie

Re: obrzęknięta twarz

Miałam podobny problem z taką jednak różnicą, że niestety ale bywałam opuchnięta cała. Poruszyłam kwestię na tym forum i niezawodne wizażanki [img]icons/icon35.gif[/img] poleciły mi ziółka i podstawowe badania. Sorki [img]icons/icon12.gif[/img] Badań jeszcze nie zrobiłam ale pokrzywę, skrzyp polny i bratek pijam conajmniej 3 razy dziennie. Wymieniona ziółka pijam rozłącznie z czego wynika następna korzyść. Solidne nawilżenie!! 9 szklanek - łatwo przeliczyć - 2,5 litra płynów dziennie. Po ok. 2 tygodniach ze zdumieniem na nowo odkryłam jakie mam szczupłe kostki [img]icons/icon7.gif[/img]Ale to tylko efekt uboczny. Tak naprawdę czuję, ze moje nerki dostały turbodoładowania i filtrują organizm ze wszyskich paskudztw, którymi go zasmiecam. Myślę, że nie trzeba nikogo przekonywać jak ten fakt przekłada sie na wygląd. Przede wszystkim to co interesuje Ciebie - "zero" opuchlizny!!
Gorąco polecam. Ziółka, ziółka i jeszcze raz ziółka. Traktuję to jak pielęgnację od wewnątrz [img]icons/icon7.gif[/img]
Z powodu upałów, dla ukojenia pozdrawiam chłodno [img]icons/icon12.gif[/img]
marionka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 07:51   #3
mabor44
Raczkowanie

Re: obrzęknięta twarz-do Marionki

Dzięki za ziółka! Czy mogłabys mi podrzucić link do tych postów o obrzękach i ziółkach?
Stary 2003-06-10, 09:04   #4
Justy
Zakorzenienie

Myślę, ze powinnaś unikać soli i ewentualnie stosować herbatki odwadniające (moczopedne),np. z pokrzywy lub skrzypu.
ALE w pierwszej kolejności powinnaś udać się do lekarza- obrzęknięta twarz może być sygnełem niedoczynności tarczycy, problemów z nerkami (chociaż to by pewnie wyszło w badaniu moczu), z krążeniem, alergii, może nadmiaru estrogenów...
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 09:39   #5
mabor44
Raczkowanie

Właśnie czekam na wyniki badań poziomu hormonów płciowych. Zastanawia mnie niedoczynność tarczycy-sprawdzę. Alergiczką jestem ale skórną więc unikam drażniących kosmetyków, perfum itp. Zaczynam od picia ziółek.
Stary 2003-06-10, 15:22   #6
marionka
Raczkowanie

Re: obrzęknięta twarz-do Marionki

Bardzo przepraszam, że musiałaś tak długo czekać.No cóż z przykrością niewymowną stwierdzam, że nie mogę zbyt dużo czasu spędzac na WIZAŻU. [img]icons/icon9.gif[/img] Ale już jestem i wrzucam Ci linka do wątku, który definitywnie zakończył moje problemy. Pozdrawiam cieplutko [img]icons/icon7.gif[/img]
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...a&pattern=woda
marionka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-12, 08:26   #7
mabor44
Raczkowanie

Z tarczycą OK. Zaczęłam pić herbatki - w nocy latałam do wc 3 razy. Soli unikam. Spię przy otwarym oknie. Stosuję lekkie kosmetyki. Zdrowo się odżywiam. Obrzęki nadal są. Szczególnie pod oczami. Jestem załamana!
Stary 2003-06-12, 12:31   #8
lejka
Zakorzenienie

Spokojnie, to musi potrwać, to dopiero trzy dni!
lejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-12, 12:41   #9
mabor44
Raczkowanie

Dzięki Lejuś! Jestem już zmęczona. Latam na badania i po lekarzach. Nie znajduję zrozumienia bo nie jestem "poważnie" chora tylko zle wyglądam. Widzę uśmieszki pod nosem i wyobrażam sobie co myślą: "przyszła stara baba z fanaberiami". Ktoś doradza lekarza estetyka albo kosmetologa. Mam nawet znajomą dermatolog, specjalizującą się w kosmetologii ale ona powiedziała: "taka twoja uroda". Ręce opadają. Z tego wszystkiego robi się problem psychiczny. Unikanie lustra i coraz częściej ludzi, niska samoocena, brak chęci do czegokolwiek i ciemne okulary od rana do wieczora.
Stary 2003-06-12, 18:43   #10
Catherine
Raczkowanie

Odswiezylam watek na Medycznym. Jeeezus, mam to samo co Magda. Z tym, ze zrobil sie ze mnie "spuchlak" totalny, na calym ciele. Zgroza. Wybieram sie do endokrynologa, bo moze te hormony, co je biore kazdego ranka, sa niewystarczajace. Poki co, homeopatia, kropelki, wapno, oklady, dieta itd. itp. Ale jak sobie pomysle, JAK JA TERAZ WYGLADAM, to .... Bosheeeee.
Madziu, doskonale rozumiem, Twoj stan ducha. Beznadzieje i czlowieka szlag trafia. Koniecznie daj znac, jak badania na hormony. Jak cos sie u mnie zmieni na lepsze, to tez podam info. No i miejmy nadzieje, ze na medycznym odpowiedza lub ktos poda jeszcze jakis "przepis na cudowny srodek". Pax, Siostro))
Catherine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-12, 19:19   #11
basia
Raczkowanie

GG do basia

Widze ze to nie tylko moj problem:-(.Tez jestem "pulchniaczek" i to nie ze wzgledu na tluszczyk.Najgozej jest rano,wstyd pokazac sie swiatu.Jestem swiadoma tego co pisze:wygladam jak potwor!!!Cala buzia "o rozmiar wieksza",kolanka z pieknymi obwarzankami,a kosteczki --co ja gadam?kostek wcale nie widac!!!! Ze tez biust mi nie puchnie:-(.W pn.tuptam do lekarza ,bo pomijajac "walory estetyczne",to mnie nozie bola po calym dniu lazenia.Moze mnie uda sie wyciagnac od lekarza ,jakis cud srodek na nasze dolegliwosci.Lacze sie w ''obrzeknietym bolu"Pozdrawiam
basia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-12, 19:45   #12
Agentka
Wtajemniczenie

Re: obrzęknięta twarz/bubu!! :)

Buniu, napisz dziewczynom co nieco o swojej masce zelowej magicznej chyba by im pomogła cio nie ? tak se mysle, poza badaniami oczywiscie
Stary 2003-06-13, 08:43   #13
mabor44
Raczkowanie

Mam taką maskę Zorro. W domu można ją stosować ale na wyjazdch trochę trudno. Zważywszy, że mam poszerzone naczynka zimne okłdy raczej odpadają. Poza tym chciałabym dojść przyczyny a nie niwelować skutki.
Z badań też wyszło,ze mam podwyższony poziom estrogenów-może któraś wie co to oznacza?
Dwa tygodnie temu z racji alergii przeszłam krótką kurację sterydami (doustnie) i co paradoksalne (wiem że sterydy raczej działają obrzękowo) nie miałam żadnych opuchnięć. Patrzyłam w lustro zachwycona moim wygladem. No ale to trwało tylko tydzień. Teraz wszystko wróciło do normy tzn. jestem obrzęknięta. Chyba muszę zasięgnąć opinii endokrynologa. Pozdrowienia. M.
Stary 2003-06-13, 09:14   #14
basia
Raczkowanie

GG do basia
Re: obrzęknięta twarz/bubu!! :)-na poprawienie humoru

Witam w piatek.Wiem,ze nam spuchnietym nie jest do smiechu,ale nie moglam sie powstrzymac.Wczoraj misternie ukladalam swoje,niepokorne wloski i wyszla nawet super fryzurka,stanelam przed panem mezem i pytam :jak wygladam?,a moje Slonko odpowiedzialo:Boze,Mysza ,ty masz twarz kwadratowa od tej opuchlizny.!Dobry jest,nie?Nie wiem dlaczego,ale przypomnial mi sie dowcip o masce gazowej i brwiach....Milutka tez byla Pani w sklepie obuwniczym.Przymierzam sandalki i sa za duze,Pani usilnie wmawia mi ze sa dobre,mowie ze sa za duze choc mam spuchniete nogi,wiec jak przestana puchnac to sandalki spadna,na co Pani z bardzo powazna mina:to niech puchna,maja miejsce.no rece mi opadly i szczeka tez:-((((.A buu!!
basia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 22:50   #15
Beata
Przyjaciółka Wizażu

W przypadku rozszerzonych naczynek można robić chłodne okłady -nie bardzo zimne , ale chłodne nie zaszkodzą.
Na obrzęki najlepiej pomaga drenaż limfatyczny.

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 10:43   #16
mabor44
Raczkowanie

Obrzęki na twarzy

Oprócz trądzika rózowatego, wrażliwej naczynkowej cery, dreczy mnie jeszcze jeden problem: poranny obrzęk górnej części policzków i pod oczami. Nie skutkuje nic z kosmetyków, spanie na górze poduszek itd. Badałam mocz (podstawowe) wszystko ok.
Rano wygladam fatalnie i też tak sie czuję a tu niestety trzeba wlec się do pracy.
Może cos poradzicie.
Dodam, że niestety nie jestem już młódką (mam 43). Tylko nie piszcie, że to kwestia wieku!
Żadna z moich przyjaciółek rówiesniczek i starszych nie ma podobnego problemu.
Stary 2004-03-10, 17:51   #17
Catherine
Raczkowanie

Re: Obrzęki na twarzy

Czesc, Madziu. Kiedys zadalam to pytanie na forum masazysta. Konkretnie chodzilo o drenaz limfatyczny twarzy. Jak dobrze poszukasz, to ten topic gdzies tam jest. Pozdrawiam, Cat
Catherine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 20:05   #18
milkyway
Raczkowanie

Magda, jeśli jest tylko poranny to jeszcze pół biedy. Ja też tak mam i ponoć ma to również związek ze słabymi naczyniami, tak powiedziała mi kiedyś pani doktor. To by się zgadzało w moim i twoim przypadku, dostałam na to Venoruton, ale nie chce mi się go łykać, bo opuchlizna faktycznie zmniejsza się w ciągu dnia.
milkyway jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 21:11   #19
sylwia.gda
Wtajemniczenie

ja mam podobnie w niektorych dniach - biore pigulki, czasem wygladam jak chomik.biore wtedy, mniej wiecej raz na tydzien tabletke spironol i troszke mnie odwadnia.
sylwia.gda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 21:26   #20
BeataG
Rozeznanie

GG do BeataG

To na pewno nie jest kwestia wieku. Ja wprawdzie mam niewiele mniej latek niż Ty, ale podobny problem dręczy mnie od kilkunastu lat - tyle, że dotyczy nie twarzy, a dłoni i stóp. Muszę wstawać rano ze sporym zapasem, żeby się rozchodzić, bo inaczej nie włożyłabym pierścionków ani butów. U mnie podobno są to zaburzenia krążenia. Ale nic na to nie biorę, bo mniej więcej po 2 godzinach przechodzi.
BeataG jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 09:44   #21
abar18
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Re: obrzęknięta twarz/bubu!! :)

dziewczyny,ja własnie tez czasami budzę sie z taką opuchniętą twarzą, badania wszystkie ok, moze to jest wina jakiegos kremu czy cos.mam też wrażenie,że chyba pogoda
czy na takie opuchniecia twarzy pomogą tylko ziółka,czy znacie moze jakies maseczki?
abar18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 16:19   #22
gothic_lencia
Zadomowienie

Dot.: Re: obrzęknięta twarz

ja też mam ten problem - ale zauważyłam,że przede wszystkim tedy ,gdy zuję gumy mietowe?

....................?
Stary 2008-04-20, 19:49   #23
ukrycior
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez abar18 Pokaż wiadomość
dziewczyny,ja własnie tez czasami budzę sie z taką opuchniętą twarzą, badania wszystkie ok, moze to jest wina jakiegos kremu czy cos.mam też wrażenie,że chyba pogoda
czy na takie opuchniecia twarzy pomogą tylko ziółka,czy znacie moze jakies maseczki?
Robiłaś badania tarczycy?
ukrycior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 19:52   #24
higienistka
Raczkowanie

Dziewczyny a może drenaż limfatyczny - pozwoli odprowadzić limfę i pozbyć się opuchlizny
higienistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 21:27   #25
gothic_lencia
Zadomowienie

a gdzie i za ile takie cudo mozna?
Stary 2008-04-27, 21:28   #26
gothic_lencia
Zadomowienie

ok 60 zł? ale co ile trzeba go powtarzać? - milionerką nie jestem...;
Stary 2008-04-28, 09:14   #27
abar18
Zakorzenienie

wiesz co ja mialam badanie krwi i nic nie wyszło niedobrego jeśli chodzi o tarczycę
abar18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 09:27   #28
ukrycior
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez abar18 Pokaż wiadomość
wiesz co ja mialam badanie krwi i nic nie wyszło niedobrego jeśli chodzi o tarczycę
Ale zwykłą morfologię, czy oznaczali Ci hormony, choćby TSH? Bo z podstawowych badań to nic nie wychodzi.
ukrycior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 13:09   #29
higienistka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez gothic_lencia Pokaż wiadomość
a gdzie i za ile takie cudo mozna?
W gabinetach kosmetycznych, ceny są bardzo różne zależy od gabinetu.
higienistka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości