Pomóżcie mi - sama nie dam rady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-03-15, 01:37   #1
Germini
Zakorzenienie

Red face

Pomóżcie mi - sama nie dam rady

drogie moje!

zanim przegonicie mnie stad z hukiem, przeczytajcie, co mam na swoje usprawiedliwienie

potrafie korzystac z wyszukiwarki ostatnie kilka dni spedzilam na biochemii, poszukujac odpowiedzi na dreczace mnie pytania.
i wymieklam.
to nie jest lenistwo
po prostu nie jestem w stanie przetworzyc takiej ilosci informacji
mam kilka problemow z cera, ale nie potrafie sama dobrac sobie odpowiedniej "kuracji", a nie chce, zeby leczenie jednego pogorszylo cos innego (ech, ten dobor slownictwa... ) innymi slowy, nie chce, aby kosmetyki ze soba kolidowaly i szkodzily mi.

dlatego tez slicznie prosze o pomoc

przejde wiec do rzeczy:
1) aktualnie lecze swoja przesuszona skore (luszczy sie; jest tak sucha i sciagnieta, ze az czasem boli). kupilam jakies maseczki, nutritic 5% la roche-posay i dzielnie czekam na efekty

2) nie mam sklonnosci do tradziku, ale raz na kilka miesiecy lubi mi wylezc gigantyczna lufa na twarzy. po kilku takich pryszczach mam dosc duze slady - czerwone przebarwienia, ktore sa tym bardziej widoczne, ze jestem bardzo blada.
prawdopodobnie powinnam je jakos wybielic bo chcialabym odzyskac jednolity kolor na buzi. tylko jak? punktowo czy od razu cala twarz potraktowac? i czym? jakie skladniki maja wlasciwosci wybielajace? i czy nie wysusza mi mojej i tak juz przesuszonej skory?

3) nie mam popekanych naczynek, nie rumienie sie, ale co wyjde na dwor, dostaje czerwony placek na srodku twarzy. kazdy czynnik klimatyczny jest dobry, zeby to wywloac - zimno, lekki chlodek, powiew cieplego wiosennego wiatru czy slonce. no koszmar po prostu czy to juz sie kwalifikuje do cery naczynkowej? i jak to potraktowac?

4) mam okropne cienie pod oczami. da sie cos z tym?...
no i generalnie moja cera jest ostatnio szara, zestresowana i zmeczona. przydalby sie jakis zastrzyk energii, witamin. (tu znowu niema prosba...)

5) mam bardzo zanieczyszczony nos i brode, ale jakiekolwiek gleboko oczyszczajace kosmetyki powoduja taki wysyp, ze nic, ino w zamknieciu przez tydzien siedziec co powinnam zrobic, biorac pod uwage powyzsze punkty?

6) a to juz taka bzdurka na czole mam pelno cielistych krosteczek i jako ze mam tez grzywke, to tak sobie sprytnie wykumalam, ze moze je powodowac jakis skladnik szamponu. czego wiec powinnam unikac?

okropnie sie rozpisalam ale naprawde, poprawne dobranie dla siebie odpowiedniego zestawu kosmetykow, ktory nie wpedzi mnie w jeszcze wieksze problemy, znacznie przerasta moje mozliwosci
wybaczcie upierdliwosc i rozwleklosc

jeszcze raz prosze wiec o pomoc, jakies wskazowki, cierpliwosc, cokolwiek.

i nie krzyczcie na mnie
Stary 2007-03-15, 12:47   #2
L_V
Zakorzenienie

Dot.: Pomóżcie mi - sama nie dam rady

Witaj Germini!

Krzyczeć nie będziem, mamy w tym miesiącu promocje

CZytając Twój post przyszło mi na myśl, że w zasadzie, opócz tego czego uzywasz aktualnie potrzebujesz jeszcze dwóch kosmetyków:

- czegoś z wit C - rozjasni przebarwienia, uszczelni naczynka, ujednolici koloryt, twarz stanie się promienna;

- czegoś usuwającego grudki i zaskórniki, a ze skórę masz suchą, musi to byc łągodne - czyli Effaclar K.

Jeśli chodzi o zastrzyk witamin sprawę powinno załatwić Active C LRP [5% wit C], mozesz kupic sobie wersje z fltrami czyli Active C XL. Na początek powinno wystarczyc, przy okazji dziala p/zmarszczkowo.

Jelsi chodzi o Effaclar K - łagdony kwas LHA, niskie stezenie, stsoujemy co kilka dni na noc, Ty mozesz tylko na zanieczyszczone partie twarzy. Z Effaclarem trzeba cierpliwosci, bo on w miesiac cudow nie zdziala. Ja potrebowalam pól roku aby zobaczyc rezultaty, ale warto było.
A zasadzie do effaclaru polecamy na dzin filtry, ale wiem ze niektorzy nie toleruja po prostu tłustosci filtrów, wiec wtedy juz lepszy jakikolwiek krem z filtrem.

Nutritic zostaw na noc, przyda sie jako solidny nawilzacz - przy kwasach to wazne, chociaz effaclar nie powinien wysuszyc skóry.

Co wazne: do mycia buzi super-łagodne produkty, nic anty-bakteryjnego. Polecam mycie buzi raz dziennie, np. wieczorem czy po przyjsciu z pracy/szkoły. rano tylko tonik i/lub woda termalna [tez dobra rzecz!].

Jesli cos jest niezrozumiale - pytaj. Pozdrawiam.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 12:56   #3
goldfish3000
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2

Ad.1) Polecam serie Emolium, niska cena, znakomita jakość. Do tego łagodne środki myjące, bez SLS. Ad. 2) Sądzę,że do walki z przebarwieniami powinnaś przystąpić z zagojoną, mocniejszą skórą, gdyż radykalne środki (np. kwasy) mogą tylko pogorszyć sprawę. Wit. C jest jak najbardziej na miejscu - wewnętrznie i zewnętrznie.Ad. 3) Pomocne mogą być filtry oraz preparaty do cery naczyńkowej. Mogą złagodzić rumień i zminimalizować niepożądane reakcje. Plus rutinoscorbin.Ad. 4) Najczęstszą przyczyną jest niski poziom żelaza.

Jestem w szoku.
Zaraz wracam.

Mój suwaczek
goldfish3000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 15:40   #4
Nikita-v
Zadomowienie

ja ze swojej strony dla wyrównania kolorytu twarzt ( dokładnie pozbycia się przebarwień) polecam Acne-derm. Nie tylko rozjasni przebarwienia ale również oczyści twarz. Możesz go stosować na przemian z effaclarem K i nawilżaczem
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 01:23   #5
Germini
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Krzyczeć nie będziem, mamy w tym miesiącu promocje
to sie wstrzelilam!

Cytat:
wit C - rozjasni przebarwienia, uszczelni naczynka, ujednolici koloryt, twarz stanie się promienna
witamina C naprawde az tak dziala na przebarwienia? az nie chce mi sie wierzyc

Cytat:
Jeśli chodzi o zastrzyk witamin sprawę powinno załatwić Active C LRP [5% wit C], mozesz kupic sobie wersje z fltrami czyli Active C XL. Na początek powinno wystarczyc, przy okazji dziala p/zmarszczkowo.
niby fajnie, ale ta przeciwzmarszczkowosc mnie odstrasza mam prawie 23 lata i zero problemu ze zmarszczkami, dlatego nie wiem, czy ten krem bylby odpowiedni
(ale zaraz przejrze caly asortyment LRP, zeby sie wreszcie porzadnie zorientowac, co w ogole maja )

Cytat:
Effaclar K
zachecilas mnie; glownie ta lagodnoscia - nie chce sobie na nowo buzi wysuszyc, jak juz dojde z nia do ladu

ale:
Cytat:
A zasadzie do effaclaru polecamy na dzin filtry, ale wiem ze niektorzy nie toleruja po prostu tłustosci filtrów, wiec wtedy juz lepszy jakikolwiek krem z filtrem.
czy to naprawde konieczne? (pff, pewnie tak... )

Cytat:
Co wazne: do mycia buzi super-łagodne produkty, nic anty-bakteryjnego.
no wlasnie tak tez robie (chociaz cos udalo mi sie samej dobrac ) - mam lagodne mleczko i tonik garniera - zwlaszcza tonik swietnie dziala na moja skore

Cytat:
Napisane przez goldfish3000 Pokaż wiadomość
Polecam serie Emolium
na razie wolalabym zostac przy jednej firmie i potencjalnie na razie jest to LRP
ale cena kusi

Cytat:
Sądzę,że do walki z przebarwieniami powinnaś przystąpić z zagojoną, mocniejszą skórą, gdyż radykalne środki (np. kwasy) mogą tylko pogorszyć sprawę.
no wlasnie tez tak mysle, dlatego mam zamiar na razie uzywac czegos bardzo lagodnego, a wstrzymac sie z czyms silniejszym

Cytat:
Plus rutinoscorbin.
no to zaczne lykac

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
ja ze swojej strony dla wyrównania kolorytu twarzt ( dokładnie pozbycia się przebarwień) polecam Acne-derm. Nie tylko rozjasni przebarwienia ale również oczyści twarz. Możesz go stosować na przemian z effaclarem K i nawilżaczem
na razie z acne-dermem sie chyba wstrzymam. bo wysusza i dziala dosc inwazyjnie, prawda?

hmm, a moze zamiast active C LPR, powinnam co rano uzywac mela-d na te moje nieszczesne przebarwienia? no i niby jakies tam filtry ma, wiec to dodatkowy plus
a na dodanie energii jakies serum co jakis czas? albo maseczka?
i na noc effaclar na zmiane z nutriticem?
czy to na poczatek dobry plan?

aha - jeszcze jedno pytanie: powinnam unikac peelingow?

no ok, na razie zmykam i ide poczytac dokladniej o effaclarach, acne-dermach; zaglebic sie w filtry, itp
jakby co, to jeszcze wroce

dziekuje Wam za rady i niekrzyczenie

Edytowane przez Germini
Czas edycji: 2007-03-16 o 01:45
Germini jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 06:52   #6
L_V
Zakorzenienie

Germini, nie wiem jakiej wielkości i o jakim natężeniu masz te przebarwienia, ale nie rezygnowałabym bez próbowania z wit C. A co do wieku, -----> zerknij do mojego profilu, nie ma między nami dużej różnicy wieku, to po pierwsze. A po drugie, tutaj liczy sie przede wszystkim prewencja, Active C jest dla kobitek ok. 25 r.ż.

O mela-D nie wiem zbyt wiele, nie wiem jaki ma skłąd i jaki czynnik powoduje wybielanie zmian. To tez moze byc kosmetyk z kwasem [np.kojowym], wiec wtedy nie łaczyłabym juz go z np. Effaclarem - przy takiej cerze jak Twoja.
Stary 2007-03-16, 12:02   #7
Germini
Zakorzenienie

L_V,
faktycznie, mela-d zawiera kwas kojowy, ktory - o ile dobrze kojarze - nie jest skladnikiem wyjatkowo lagodnym dlatego na razie odpuszcze.

zainteresowal mnie jeszcze rosaliac LPR, (tez z wit C ) ale ma gorsze oceny od active C - podobno bardzo wysusza i moze podrazniac. dlatego tez odpada.
rosaliac xl nie ma jeszcze ani jednej oceny, ale podejrzewam, ze nie rozni sie tak bardzo od nie-xl

a jesli twierdzisz, ze nic mi sie w tym wieku nie stannie od active C, to chyba pozostaje mi zaufac Ci w tej kwestii
mimo ze nadal troche mnie odstrasza fakt, ze w kwc ten krem widnieje w kategorii "do cery dojrzalej"
Stary 2007-03-16, 19:10   #8
Germini
Zakorzenienie

ok, jeszcze mam jeszcze jedno szybciutkie pytanie i przy okazji podbijam

wyczailam krem na dzien Vitamin C Moisturizer SPF 15 z TBS - zawiera 10% wit. C.
moge potraktowac swoja skore kremem o takim stezeniu, czy to jednak zbyt silne i powinnam zaczac delikatnie od LPR z 5%?

na wszelki wypadek wkleje sklad kremu z TBS

Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octyl Palmitate, Octisalate, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Titanium Dioxide, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Phenoxyethanol, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Alumina, Linoleic Acid, Glycine Soja (Soybean) Sterol, Isohexadecane, Lecithin, Bisabolol, Methylparaben, Silica, Sodium Polyacrylate, Hydroxypropyl Guar, Polysorbate 80, Limonene, Fragrance, Butylparaben, Ethylparaben, Dipropylene Glycol, Sodium Methylparaben, Sorbitan Oleate, Isobutylparaben, Propylparaben, Linalool, Benzyl Benzoate, Hexyl Cinnamal, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Citrus Grandis (Grapefruit) Oil, Citronellol, Citral, Geraniol, Benzyl Alcohol.

i na razie juz przestane Was meczyc

EDIT: abstrahujac juz od wskazanej dla mnie ilosci witaminy C, to chyba i tak bedzie lepiej, jesli zainwestuje w active C. oprocz tego mam zamiar kupic filtry, a trudno byloby mi dostac cos z spf 40 TBS - bo w tym wypadku musi byc ta sama firma, zeby filtry sie nie gryzly, prawda?

wydaje mi sie, ze powolutku wychodze na prosta teraz juz przynajmniej wiem, na czym sie dokladnie skupic i czego konkretnie szukac, gdy przegladam biochemie. potrzebowalam tylko kopa na rozped

naprawde juz sobie ide

Edytowane przez Germini
Czas edycji: 2007-03-17 o 04:09
Germini jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 20:59   #9
L_V
Zakorzenienie

Ciagle obstawiam na Active C z LRP, oto dlaczego:

- 10% to moze byc za duze stezenie dla Twojej skory, a juz na pwno nie jest to stezenie dla początkujacych;
- ten krem z TBS zawiera filtry [parsolowy, niefotostabilny], a jest zasada niełączenia filtrów różnych firm
Stary 2007-03-18, 14:08   #10
olka_222
Zakorzenienie

mówiłaś że masz strasznie przesuszoną skórę. Na twoim miejscu sprawdziłabym skład toniku z garniera. Ja jakiegokolwiek bym ie używała okropnie wysuszał twarz na wióry. najlepsze toniki to są chyba z ziaji. A osobiście to polecam mazidełko ekspresowe na noc olej z nasion bawełny+ macerat brzozowy+ NMF
Stary 2007-03-18, 14:48   #11
Gosia Straszewska
Raczkowanie

ja sie podepne pod watek z dwoma pytaniami:
jesli stosuje sie Active C, trzeba nakladac nan filtry?
(ja uzywam pod oczy na noc, ale kiedy skoncze moj hydraphase dumam czy nie kupic active c do buzki)
i jesli chodzi o kwestie filtrow - czy powinno sie uzywac filtrow tej samej firmy co regularny krem do twarzy?
Gosia Straszewska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 02:24   #12
Germini
Zakorzenienie

Cytat:
10% to moze byc za duze stezenie dla Twojej skory, a juz na pwno nie jest to stezenie dla początkujacych;
Tak właśnie podejrzewałam

Cytat:
jest zasada niełączenia filtrów różnych firm
A to wiedziałam!

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
mówiłaś że masz strasznie przesuszoną skórę. Na twoim miejscu sprawdziłabym skład toniku z garniera. Ja jakiegokolwiek bym ie używała okropnie wysuszał twarz na wióry.
Mi na razie jeszcze jakoś służy, likwiduje uczucie ściągnięcia i nie podrażnia. Mam nadzieję, że to się na razie nie zmieni - przynajmniej dopóki nie wykończę butelki

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
A osobiście to polecam mazidełko ekspresowe na noc olej z nasion bawełny+ macerat brzozowy+ NMF
Oj, no to teraz mi zajechałaś Żebym to ja jeszcze wiedziała, o co dokładnie chodzi... Nic to, poszukam sobie na forum

Cytat:
Napisane przez Gosia Straszewska Pokaż wiadomość
Przejrzyj sobie ten wątek: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=active+filtry

Cytat:
i jesli chodzi o kwestie filtrow - czy powinno sie uzywac filtrow tej samej firmy co regularny krem do twarzy?
Wydaje mi się, że nie, choć może i pewne składniki mogą się gryźć.
Ale ja laik jestem; niech się ktoś doświadczony wypowie
Stary 2007-03-21, 09:11   #13
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
ja sie podepne pod watek z dwoma pytaniami:
(ja uzywam pod oczy na noc, ale kiedy skoncze moj hydraphase dumam czy nie kupic active c do buzki)
Tak, trzeba. jeśłi mas zzwykłe Active C, to mozesz nałożyc jakikolwiek filtr.

Jelsi mas zwersje Active C XL [czyli z filtrami], to wtedy tylko filtry La Roche Posay.
Stary 2007-03-21, 19:25   #14
marysia602
Raczkowanie

Nutritic zostaw na noc, przyda sie jako solidny nawilzacz - przy kwasach to wazne, chociaz effaclar nie powinien wysuszyc skóry.

co to jest ten nutritic gdzie moge go dostac?
marysia602 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 00:00   #15
Germini
Zakorzenienie

Marysia - http://www.wizaz.pl/kosmetyki/szukaj...gdzie=produkty

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości