Pyt. do soczewkowców :D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-03-16, 19:37   #1
201611290918
Konto usunięte

Question

Pyt. do soczewkowców :D

od paru dni noszę szkła kontaktowe(Johnsony Acuvue Advance), nie mam z nimi żadnych problemów, więc chyba nie jestem uczulona
i mam małe pytanko
czy jeśli mam soczewki dwu tygodniowe ,to owe dwa tygodnie liczy się od momentu otworzenia opakowania?Czy może liczy się tylko te dni, ,kiedy miałam je na oczach?
Bo ze względu a cele zdrowotne postanowiłam nosić soczewki tylko od poniedziałku do piątku
201611290918 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 22:08   #2
BrudneSkarpetki
Raczkowanie

Dot.: Pyt. do soczewkowców :D

.

Edytowane przez BrudneSkarpetki
Czas edycji: 2011-02-20 o 19:07
BrudneSkarpetki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 22:20   #3
layla_lbn
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn

Hm, ze wzgledow zdrowotnych to lepiej dobrze dbaj o soczewki, przestrzegaj terminu noszenia, zdejmuj na noc,myj w specjalnym plynie a na pewno nic Ci sie nie stanie, bo noszenie odpon do piatku troche bezsensowne dla mnie jest.

Liczy sie od momentu otwarcia opakowania.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje

Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2007-03-16 o 23:09
layla_lbn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 22:54   #4
cziki
Zakorzenienie

Jak Ci są niepotrzebne w weekend to pewnie, że nie noś. O ile oczywiscie nie są to soczewki do noszenia Day& Night ale z tego co napisałaś to chyba nie są. Więc 2 tygodnie od otwarcia tak czy siak
cziki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 23:39   #5
Marwari
Zakorzenienie

GG do Marwari

zdecydowanie dwa tygodnie od otwarcia;P

[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 23:56   #6
groshek
Raczkowanie

potwierdzam co napisały juz dziewczyny!
liczy sie data otwarcia
groshek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 09:58   #7
201611290918
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez BrudneSkarpetki Pokaż wiadomość
dlaczego ze wzgledow zdrowotnych? ja nosze od paru ladnych lat dzien w dzien (nawet czasen dluzej niz powinnam) i nic mi sie nie dzieje....
ponieważ w weekend przeważnie siedzę w domu, b.często przed komputerem, i wolę nie przemęczać oczu, które po całym dniu w soczewkach są strasznie zmęczone. Daję im trochę odpocząć.
201611290918 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 10:52   #8
BrudneSkarpetki
Raczkowanie

.

Edytowane przez BrudneSkarpetki
Czas edycji: 2011-02-20 o 19:07
BrudneSkarpetki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 20:09   #9
reniusiax0
Raczkowanie

jak masz poblem z piekącymi oczkami przy komputerze to kup sobie też kropelki nawilżąjace
a tak jak dziewczynki powiedziały wczesniej to twojego typu soczewki liczy się od otwarcia.
ja tez nosilam "kontakty" ale twarde tzn takie ktore sie sciągało na noc, zakładało w dzień i one byly ok 1 rok lub dluzej ( do tego odpowiednie plyny itd...)
ale zaryzykowałam i poszłam na zabieg korekty wzroku i teraz jest cudownieeeee....
reniusiax0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 22:03   #10
mayaha
Wtajemniczenie

GG do mayaha

Cytat:
Napisane przez reniusiax0 Pokaż wiadomość
jak masz poblem z piekącymi oczkami przy komputerze to kup sobie też kropelki nawilżąjace
a tak jak dziewczynki powiedziały wczesniej to twojego typu soczewki liczy się od otwarcia.
ja tez nosilam "kontakty" ale twarde tzn takie ktore sie sciągało na noc, zakładało w dzień i one byly ok 1 rok lub dluzej ( do tego odpowiednie plyny itd...)
ale zaryzykowałam i poszłam na zabieg korekty wzroku i teraz jest cudownieeeee....
reniusiax0 mozesz mi cos wiecej napisac o tek korekcie wzroku? mysle o tym juz od jakiegos czasu bo czasem juz naprawde mam dosc... sciagac te szkla i zakladac... i tak co dzien a nosze je juz pare lat.
Napisz mi prosze jak to wyglada, ile kosztuje i ile trwa rehabilitacja plisssss
mayaha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 23:06   #11
cziki
Zakorzenienie

Wlasnie, tez jestem ciekawa ile toto kosztuje bo troche mnie juz meczy to zakladanie i zdejmowanie soczewek
Stary 2007-03-19, 23:11   #12
quality
Rozeznanie

od momentu otwarcia. dobrze robisz, ze dajesz oczom odpoczac. Przynajmniej na poczatku, gdy oczy nie sa przyzwyczajone. Mi okulistka tak zalecila i przez pierwsze dni max 4 h na oczach.

Nie ważne co robisz.
Ważne jak wyglądasz.
quality jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 07:06   #13
annemon
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mayaha Pokaż wiadomość
reniusiax0 mozesz mi cos wiecej napisac o tek korekcie wzroku? mysle o tym juz od jakiegos czasu bo czasem juz naprawde mam dosc... sciagac te szkla i zakladac... i tak co dzien a nosze je juz pare lat.
Cytat:
Napisane przez cziki Pokaż wiadomość
Wlasnie, tez jestem ciekawa ile toto kosztuje bo troche mnie juz meczy to zakladanie i zdejmowanie soczewek
Dziewczyny, poczytajcie tu: http://www.wco.com.pl/. Można napisać pod ten adres maila z pytaniami. Ja w przyszłości również zamierzam skorzystać z laserowej korekcji wzroku. Z tego, co wiem, operacja 1 oka kosztuje ok. 2 tys. zł.

Edytowane przez annemon
Czas edycji: 2007-03-20 o 18:51 Powód: literówka
annemon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 10:58   #14
cziki
Zakorzenienie

annemon - dzięki. Eee to poczekam aż taki zabieg będzie kosztowal 2 tys. za oba oka
Stary 2007-03-20, 12:37   #15
iszsza
Zadomowienie

od otwarcia, ja kiedys kupiłam kolorowe i chciałam wkładac tylko na jakieś okazje i co? PO miesiącu od otwarcia mi sie rozleciały - żałowałam potem że miałam je tylko parę razy i że "oszczędzałam"

iszsza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 13:10   #16
annemon
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez cziki Pokaż wiadomość
annemon - dzięki. Eee to poczekam aż taki zabieg będzie kosztowal 2 tys. za oba oka
Nie ma sprawy. Ja w sumie mam potrzebną kwotę na oba oczy (czy to dobra odmiana?), ale ciągle się jeszcze zastanawiam. Może latem wreszcie się zdecyduję. Tak czy owak najpierw trzeba przejść badania.
annemon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 16:31   #17
reniusiax0
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mayaha Pokaż wiadomość

ja zabieg miałam w klinice w Katowicach-jedno oko kosztowało mnie 750zł

najpierw idziesz raniusienko - rejestrujesz się a potem kierują Cie na kompleksowe badania. Jeśli okaże się, że sie zakwalifikowalas to uzgadniasz sobie termin.
W ten "wielki dzień" (bo o zabiegu juz marzylam od dawna) przychodzisz-znow cie badaja, potem przebierasz sie w dresik i jazda ...
No a tam dostajesz "glupiego jaska" na nerwy i caly zabieg na obydwoje oczek trwal ok do pol godz-chyba...bo nie mialam poczucia czasu..
ale musisz tam isc z kims-bo zaraz po zabiegu zle widzisz i jest problem ze swiatlem.
Pierwsze 3 dni jest najgorsze bo co godz kropisz przepisanymi kroplami i zalecaja miec spore opakowanie tabletek przeciwbolowych w razie czego..Ale tak naprawde to jest to do przejscia.Tylko trzeba sie potem jakis czas pilnowac zeby nie dzwigac nie schylac sie za bardzo i wogole przez jakis tydz lub dwa nie wychodzic z domu.
Ja mialam zabieg 11 lipca 2005 - po miesiacu wocilam do pracy-tyle tylko ze musialam chodzic w okularach przeciwslonecznych i troche sie pilnowac.Cala rekonwalescencja (chyba dobrze napisalam hehehehe) trwala do pol roku - tzn czeste wizyty w Katowicach, lapanie ostrosci"-bo oko caly czas pracowalo i wiadomo nie wolno sie bylo kapac w basenach nie wolno sie nadmiernie wysilac, jezdzic na rowerze, ale wszystko inne normalnie..
tak wiec caly zabieg kosztowal mnie 1500zł + krople wiec mysle ze cena jest spoko...Do -8 jest cena 750 metoda PRK natomiast powyzej -8 to nie wiem ale metoda chyba Lasik.

Jestem bardzo zadowolona z tego zabiegu ale wiadomo-lepiej osobiscie sie tam udac lub zadzwonic i sie dowiedziec-kazdy ma inna wade..
Latwiej mi bylo sie pozbyc wady wzroku niz syfow na twarzy hahahahaha

mayaha jak bedziesz chciala sie czegos wiecej dowiedziec to moge Ci podac numer telefonu.

http://www.kli-okul.katowice.pl/oku.html
Stary 2007-03-20, 18:27   #18
mayaha
Wtajemniczenie

GG do mayaha

wielkie dzieki reniusiax0 ja naprawde sie nad tym mozno zastanawiam. Jedynym problemem jest w moim przypadku praca (przynajmniej 4-5 godz na kompie) :[ moze z tydzien urlopu bym dostala ale pewnie nie dluzej napisz mi nr tel. Jezeli nawet nie przyda mi sie dzis to moze za m-c. A co do kosztow to myslalam ze jednak drozej to wyjdzie. A duza mialas wade? Bo ja mam -2,5 tak ze bez szkiel ani rusz
i dzieki za stronke
mayaha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 16:04   #19
reniusiax0
Raczkowanie

tel do kliniki: (032) 358 12 65

ja mialam -4 na jednym oku a na drugim ok -2 i cylindry...Ale moja kolezanka miala prawie az -8! Teraz ma na jednym oku ok -1 ale spokojnie moze chodzic bez szkiel
a tak przy okazji-po zabiegu wypisuja Ci L-4 , nawet jak jedziesz na badania to tez Ci dadza L-4.
Ciesze sie ze moglam Ci pomoc - bo wiem jakie to meczace....mam nadzieje ze kiedys sie zdecydujesz na zabieg i bedziesz sie cieszyc tym tak samo jak ja teraz!!!! hahahahaha przynajmniej widze ceny w sklepach hahahaha
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości