Jaki krem na noc do cery tlustej ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-03-17, 23:32   #1
Martinka90
Raczkowanie

Jaki krem na noc do cery tlustej ?

Uzywam calej serii Garniera Czysta Skora na noc i na dzien: zel oczyszczajacy, tonik zwezajacy pory, nastepnie krem matujacy. Ale slyszalam, nie wiem czy dobrze, ze nie powinno sie uzywac kremu matujacego na noc gdyz mocno zapycha pory ? Czy to prawda ? Prosze o odpowiedzi
Martinka90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 01:26   #2
Nushi
Raczkowanie

Dot.: Jaki krem na noc do cery tlustej ?

Ja uważam,że kremu matującego nie ma sensu używać na noc-ak sama nazwa mówi MATUJE a w nocy nie musimy mieć matowej skóry..w takim przypadku na noc stosuje się krem nawilżający lub regenerujący(zależy od kondycji cery i wieku)..a nie chcialabyś przerzucić się na Nivea Visage(cera tłusta i miezsana)żel peelingujący+tonik+krem matująco-nawilżający(dzień)/krem regenerujący lub nawilżający(noc)..

Działanie kremu matującego polega na wiązaniu w sobie(za pomoca minerałów)nadmiaru sebum(łoju)więc stosowanie go non stop może wysuszać skórę..dlatego w nocy daj jej odpoczać..
Nushi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 09:19   #3
misia_bella
Zakorzenienie

zdecydowanie nawilżający
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 11:15   #4
Martinka90
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Nushi Pokaż wiadomość
Ja uważam,że kremu matującego nie ma sensu używać na noc-ak sama nazwa mówi MATUJE a w nocy nie musimy mieć matowej skóry..w takim przypadku na noc stosuje się krem nawilżający lub regenerujący(zależy od kondycji cery i wieku)..a nie chcialabyś przerzucić się na Nivea Visage(cera tłusta i miezsana)żel peelingujący+tonik+krem matująco-nawilżający(dzień)/krem regenerujący lub nawilżający(noc)..

Działanie kremu matującego polega na wiązaniu w sobie(za pomoca minerałów)nadmiaru sebum(łoju)więc stosowanie go non stop może wysuszać skórę..dlatego w nocy daj jej odpoczać..

Nivea Visage żel peelingujący - to ja podziękuje ;] Jego chyba nie wolno stosowac codziennie (chociaz jak bym miala wtedy cala serie to by bylo wszystko Ok), poniewaz to jest zel z mikrogranulkami peelingujacymi, ktory odblodowuje dobrze pory, do tego uzywalam jakiegos mleczka z 20-tki ktÓry ostro natluszczal mi twarz i w ten sposob twarz mi się bardziej pociła niż pod pachami Pozniej zaczelam uzywac Afrodyty Adonis, by troche wysuszyc skore. No i bylo coraz lepiej

Teraz tak mysle nad jakimś nawilzajacym tez z Garniera Czysta Skóra A na noc lub Garnier Czysta Skóra z kwasem salicylowym i cynkiem.. Jak myslicie który bylby lepszy ?? Ktos moze stosowal i by mi doradzil ;]
Stary 2007-03-18, 13:04   #5
Nushi
Raczkowanie

Powiem Ci z własnego i zawodowego doświadczenia, że seria Nivea jest znacznie łagodniejsza niż Garnier..i jeśli używasz ich żelu do mycia to Nivea spokojnie mozesz używac nawet 2 razy dziennie..te granulki są tak delikatne,że nie robią krzywdy..ja mam cere mieszaną i sprawdza sie super..
a jak się zmywa żelem to mleczka już sie nie używa..
kwas salicylowy i cynk mocno wysuszają skórę i na noc to kiepskie rozwiązanie..więc zdecydowanie lepszy będzie ten na noc nawilżający..

powodzenia..
Stary 2007-03-18, 15:27   #6
Martinka90
Raczkowanie

Cytat:
Powiem Ci z własnego i zawodowego doświadczenia, że seria Nivea jest znacznie łagodniejsza niż Garnier..i jeśli używasz ich żelu do mycia to Nivea spokojnie mozesz używac nawet 2 razy dziennie..te granulki są tak delikatne,że nie robią krzywdy..ja mam cere mieszaną i sprawdza sie super..
a jak się zmywa żelem to mleczka już sie nie używa..
kwas salicylowy i cynk mocno wysuszają skórę i na noc to kiepskie rozwiązanie..więc zdecydowanie lepszy będzie ten na noc nawilżający..

powodzenia..

Jeszcze nawet mam ten żel z Nivea chyba z trzy czwarte opakowania. Tak pomyślałam, że chyba zaczne go używać czasem jako peelingu, zobacze jak to będzie wyglądać ; ]

Jak narazie jestem zadowolona z serii Garniera i zostane przy nim na tyle jak nie będzie gorzej z moim "tłuściochem"

Tez tak myśle żeby zakupić sobie ten kremik na noc nawilżający, dużo osób na forum go chwali

pozdrawiam
Stary 2007-03-18, 17:48   #7
Nushi
Raczkowanie

Grunt to mieć sprawdzone kosmetyki dlatego nie namawiam Cię do zmiany..

a nawilżający na noc koniecznie...

a z żelem dobry pomysł..szkoda wyrzucić..

a dla pocieszenia skóra tłusta wolniej pokrywa się zmarszczkami..dłuzej będziesz młoda...
Stary 2007-03-18, 18:40   #8
Martinka90
Raczkowanie

Cytat:
Grunt to mieć sprawdzone kosmetyki dlatego nie namawiam Cię do zmiany..

a nawilżający na noc koniecznie...

a z żelem dobry pomysł..szkoda wyrzucić..

a dla pocieszenia skóra tłusta wolniej pokrywa się zmarszczkami..dłuzej będziesz młoda...

Jutro pójde do Rossmana i zakupie go

Dokładnie szkoda wyżucić

A o tym że skóra tłusta wolniej sie pokrywa zmarszczkami, slyszałam i bardzo jestem z tego zadowolona Przynajmniej jakieś plusy są tłustej cery

Ty tez masz tłustą skóre ?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości