Co z TYM zrobić?? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-03-20, 18:58   #1
adoosienka
Wtajemniczenie

GG do adoosienka
Unhappy

Co z TYM zrobić?? :(

Dziewczyny bardzo Was prosze o pomoc...

Nie wiem już co robić....
Spójrzcie na okolice ust... te okropne przebarwienia, zaskórniki i wągry Ratunkuuu.... ;-(
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjecie.JPG (38,5 KB, 177 załadowań)

Kubuś już z nami
adoosienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 19:42   #2
kaczorka
Wtajemniczenie

Dot.: Co z TYM zrobić?? :(

Cytat:
Napisane przez adoosienka Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo Was prosze o pomoc...

Nie wiem już co robić....
Spójrzcie na okolice ust... te okropne przebarwienia, zaskórniki i wągry Ratunkuuu.... ;-(
a mozesz napisac czego już używałaś w walce z trądzikiem ??
kaczorka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 20:08   #3
adoosienka
Wtajemniczenie

GG do adoosienka

Ostatnio od dluzszego czasu ograniczylam kosmetyki do minimum bo te SPECJANIE PRZEZNACZONE to dla mnie lipa niestety...
Używam codziennie rano i wieczorem mydła clearasil, poczatkowo super pomogl, ale teraz jakby mniej (?) i potem kremik odżywczy z witaminami Avonu. Wsio...

Najgorsze te zaskorniki i wągry no i przebarwienia... same widzicie.. jak tu sie nie załamać?
CO ROBIĆ??

Kubuś już z nami
Stary 2007-03-20, 21:16   #4
kaczorka
Wtajemniczenie

Cytat:
Ostatnio od dluzszego czasu ograniczylam kosmetyki do minimum bo te SPECJANIE PRZEZNACZONE to dla mnie lipa niestety...
Używam codziennie rano i wieczorem mydła clearasil, poczatkowo super pomogl, ale teraz jakby mniej (?) i potem kremik odżywczy z witaminami Avonu. Wsio...

Najgorsze te zaskorniki i wągry no i przebarwienia... same widzicie.. jak tu sie nie załamać?
CO ROBIĆ??
eh czyli mówiąc krótko walki z trądzikiem nie rozpoczęłaś
po pierwsze radze dac sobie spokuj z tonikam,kremami, żelami i mydłami typu clearasil i innymi które kupisz w drogerii, bo to zwykła lipa, ktora najczęściej nie pomaga tylko szkodzi. Na wągry i przebarwienia to preparaty z kwasami + filtry. Polecam :
- Acne derm http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=acne+derm
- Effaclar k http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=effaclar
-peeling migdałowy http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ng+migda%B3owy

ze swojego doświadczenia wiem że peeling migdałowy działa najszybciej
Mozesz tez wybrać sie do dermatologa, to przepisze Ci jakies maście, ale niestety o dobrego dermatologa ciężko. do mycia buzi używaj delkatnych preparatów, żeby nie podrażniać buzi, mozesz wybrać coś z tego http://www.wizaz.pl/kosmetyki/thebest.php?kat=15. a reszte dowiesz się jeśli chociaż częściowo przeczytasz wątki do których podałam Ci linki
A i jeszcze mi się przypomniało,że wiele osób chwali sobie mydełko siarkowe (ale z przebarwiniami to nie da razdy jedynie z pryszczami) http://www.wizaz.pl/forum/showthread...d%B3o+siarkowe
Stary 2007-03-21, 13:12   #5
adoosienka
Wtajemniczenie

GG do adoosienka

Ale ja nie mam trądziku Tak jak napisałam chodzi tylko o okolice ust, widać na zdjęciu. Chodzi o zaskórniki, wągry i włąsnie przebarwienia. Codziennie rano i wiczorem myję mydełkiem antybakteryjnym w kostce Clearasil, potem nakładam krem soraya nawilżający redukujący blizny i przebarwienia potrądzikowe (rzekomo... :| ) no a na reszte twarzy (tj policzki i czoło) kremik odzywczy... Tak więc ograniczyłam kosmetyki do minimum... Nie uznaje zadnych pianek, żeli, toników bo moim zdaniem to lipa (wg mnie strata kasy). Ech...

Jestem coraz bliżej kupna Acne Dermu lub peelingu migdałowego ale mam pytania:

1) czy mogę Acne Derm stosować tylko przez kwiecień i maj, a potem w czerwcu przestać żeby móc się już od lipca opalać?? Wakacje... ech... lubię być opalona w wakacje i lubię się opalać... Czy mogę tak zrobić jak napisalam, ze wlasnie bede stosowac AD tylko 2 miesiące (+filtry oczywiscie), potem w czerwcu już przestać ( no wlasnie i co wtedy juz stosowac jak przestane, co z tymi filtrami?) i juz bede sie mogla opalac latem czy nie bardzo, a jesli tak to jakie filtry na twarz wtedy zeby sie opalic? amoze calkowicie zrezygnowac z opalania bede musiala?? o jaaa...

2) Co do tego peelingu migdałowego to ile takie coś kosztuje mniej więcej i co ile ptrzeba powtarzac? i jak jest z opalaniem po tym? Gdybym np teraz sie zdecydowała to w wakacje licząc ze juz będzie z z moim buziakiem ok, bede mogla sie opalac??

Kurcze pewnie na mnie nakrzyczycie,że mam poczytać wątki o AD i p.migdałowym... Ale chce znac odpowiedz tylko na te pytania... Bardzo mi zależy na tej wiedzy... chcę mieć ładną bużke... bo policzki i czoło są ok ale ta dolna czesc twarzy masakra!

Pomożecie? prosze.... Bardzo prosze... daje buziii

Kubuś już z nami
Stary 2007-03-21, 13:48   #6
kaczorka
Wtajemniczenie

Cytat:
Ale ja nie mam trądziku Tak jak napisałam chodzi tylko o okolice ust, widać na zdjęciu. Chodzi o zaskórniki, wągry i włąsnie przebarwienia. Codziennie rano i wiczorem myję mydełkiem antybakteryjnym w kostce Clearasil, potem nakładam krem soraya nawilżający redukujący blizny i przebarwienia potrądzikowe (rzekomo... :| ) no a na reszte twarzy (tj policzki i czoło) kremik odzywczy... Tak więc ograniczyłam kosmetyki do minimum... Nie uznaje zadnych pianek, żeli, toników bo moim zdaniem to lipa (wg mnie strata kasy). Ech...

Jestem coraz bliżej kupna Acne Dermu lub peelingu migdałowego ale mam pytania:

1) czy mogę Acne Derm stosować tylko przez kwiecień i maj, a potem w czerwcu przestać żeby móc się już od lipca opalać?? Wakacje... ech... lubię być opalona w wakacje i lubię się opalać... Czy mogę tak zrobić jak napisalam, ze wlasnie bede stosowac AD tylko 2 miesiące (+filtry oczywiscie), potem w czerwcu już przestać ( no wlasnie i co wtedy juz stosowac jak przestane, co z tymi filtrami?) i juz bede sie mogla opalac latem czy nie bardzo, a jesli tak to jakie filtry na twarz wtedy zeby sie opalic? amoze calkowicie zrezygnowac z opalania bede musiala?? o jaaa...

2) Co do tego peelingu migdałowego to ile takie coś kosztuje mniej więcej i co ile ptrzeba powtarzac? i jak jest z opalaniem po tym? Gdybym np teraz sie zdecydowała to w wakacje licząc ze juz będzie z z moim buziakiem ok, bede mogla sie opalac??

Kurcze pewnie na mnie nakrzyczycie,że mam poczytać wątki o AD i p.migdałowym... Ale chce znac odpowiedz tylko na te pytania... Bardzo mi zależy na tej wiedzy... chcę mieć ładną bużke... bo policzki i czoło są ok ale ta dolna czesc twarzy masakra!

Pomożecie? prosze.... Bardzo prosze... daje buziii
szczerze mówiąc to nie bardzo widze co Ty tam dokładnie masz, bo mi monitor na różowo świeci ale trądzik może być tylko w jednym miejscu nie musi być odrazu na całej twarzy

1. przez 2 miesiące stosowania AD nie zauważysz dużego efektu. Jeśli twoja skóra ma skłonności do przebarwień to nie opalaj się, bo przebarwienia będą jeszcze gorsze, może to wyjśc za pare lat filtrów najlepiej używać przez cały rok. Wiem jak trudno zrezygnowac ze słoneczka sama byłam fanką opalania, ale jeśli na lato odstawisz kwasy i będziesz używała wysokiego filtru ma twarz to sobie chociaż ciałko opalisz
2. peeling migdałowy wykonujemy same w domku. Kupujesz wode destylowaną na stacji bezynowej i kwas migdałowy na stronce www.mazidla.com kosztuje ok 8 zł, do tego jeszcze bagietka do mieszania, miarka i papierki do mierzenia ph, które mozesz kupić na sztuki (jakieś groszowe sprawy wejdz na stronke mazideł i sprawdż). Peeling robimy co około 2 tygodnie. Niby peelingu można używac caly rok, ale ja nie ryzykuję i odstawiam przez lato
Stary 2007-03-21, 15:05   #7
adoosienka
Wtajemniczenie

GG do adoosienka

a czy podczas używania tego peelingu też trzeba latem zrezygnować ze słoneczka na twarz??
Przeciez jesli naloze na twarz wyyysoki filtr a na reszte ciała normalny nizszy to bede wygladala jak ufo blada twarz i opalone ciało? hmmm jakos tego nie widze;]

Kubuś już z nami
Stary 2007-03-21, 15:56   #8
look_ahead
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Może warto odwiedzić dermatologa?
Stary 2007-03-21, 15:59   #9
adoosienka
Wtajemniczenie

GG do adoosienka

Cytat:
Napisane przez look_ahead Pokaż wiadomość
Może masz rację... Niech cos doradzi...

Najbardziej mi zależy na likwidacji tych okropnych wągrów, zaskórników i przebarwien ale bez koniecznosci rezygnacji ze słońca latem... Czy tak sie w ogóle da? ... zaczynam wątpić...

Kubuś już z nami
Stary 2007-03-21, 16:06   #10
kaczorka
Wtajemniczenie

Cytat:
a czy podczas używania tego peelingu też trzeba latem zrezygnować ze słoneczka na twarz??
Przeciez jesli naloze na twarz wyyysoki filtr a na reszte ciała normalny nizszy to bede wygladala jak ufo blada twarz i opalone ciało? hmmm jakos tego nie widze;]
nie no na Murzyna się chyba nie będziesz opalać
w sumie ja nie mam tego problemu, bo na codzień używam pudru brązującego
ale ogólenie to kwas migdałowy nie jest fotouczulający i można to przeczytać na mazidłach, ale wiadomo że w przypadku głębszego złuszczania konieczne są filtry. Gdybyś w lecie po takim peeligu poszła sie opalać to możesz narobić więcej szkody niż pozyku. Ja wolę mieć jaśniejszą skórę, ale zdrowa bez niespodzinek
Stary 2007-03-21, 16:12   #11
adoosienka
Wtajemniczenie

GG do adoosienka

Pojde jednak do dermatologa i zobacze co powie Dzieki za rady dziewczyny ;*

Kubuś już z nami
Stary 2007-03-21, 16:39   #12
look_ahead
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Pojde jednak do dermatologa i zobacze co powie Dzieki za rady dziewczyny ;*
dobra decyzja lekarz na pewno Ci pomoże a takie domowe "eksperymenty" z cerą mogą tylko zaszkodzić.

Powodzenia
Stary 2007-03-21, 17:11   #13
Veiovis
Zakorzenienie

Moje zdanie jest takie: Po co masz wydawać pieniądze na kosmetyki, żele, kremy, które możliwe, ze nigdy ci nie pomogą. Już dawno powinnaś iść do dermatologa. U Ciebie nie jest to tylko kwestia trądziku...
Lepiej od razu się tego pozbyć niż wydawać majątek na kosmetyki.
Veiovis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 17:26   #14
mrówka_zeta
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez look_ahead Pokaż wiadomość

na twoim miejscu szorowalabym tam jak najszybciej. poszukaj kogos dobrego i sprawdzonego.
Stary 2007-03-21, 17:31   #15
waq
Rozeznanie

Często napotykam się na drożdżowe tabletki "Dromin" - dziewczyny je chwalą, podobno bardzo pomagaja na kłopoty z cerą, myślę, że warto spróbować.
Proponuję też raz w tygodniu sięgać po glinkę oczyszcającą i robić peeling.
waq jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości