Trądzik !!!! Help !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-07-02, 19:59   #1
Myszołapka
Zakorzenienie

Trądzik !!!! Help !!!

Wizażanki kochane ! Na forum jestem pierwszy raz, ale częstu zaglądałam przed zarejestrowaniem. Mam do Was małą prośbę, czy znacie może jakiś skuteczny lek na trądzik. Mam lat 14, trądziku dostałam 3 lata teemu i jak do tej pory nic mi nie pomaga Mama wlóczyła mnie po różnych dermatologach z rożnym skutkiem, stosowałam różne specyfiki m.in. Acnemycin, Aknefug, Davercin and more z robionymi na receptę włącznie włącznie, ale żaden mi nie pomaga. Jeśli znacie jakis skuteczny lek to napiszcie
Stary 2003-07-02, 20:03   #2
lejka
Zakorzenienie

Re: Trądzik !!!! Help !!!

Wiesz co, boję się, że każdy jest inny, jeżeli komuś coś pasuje, to wcale nie musi Tobie... może dziewczyny coś doradzą, ale gwarancji nie ma, każdy reaguje inaczej.

A u endokrynologa byłaś?
lejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-02, 20:32   #3
Agentka
Wtajemniczenie

czesc Malinko Lejeczka juz Ci napisała o pielgrzymce tez do endokrynologa wiec sprawdz i hormony a jak wpiszesz w wyszukiwarke "tradzik" i popatrzysz w Kw, metodą prób i błedów dojdziesz do takich kosmetyków, które bedą Ci odpowiadały Basia sie pewnie wypowie, bo tak w ogóle mi sie wydaje, ze oprócz lekarzy to z tradzikiem i do kosmetyczki by trzeba było- oczyscic to i owo ale to zalezy od postaci tradziku w artykułach na wizazu - góra stronki głownej tez masz duzo na ten temat ja sama walcze z tym juz prawie 15 lat, a wiec ? jak sie nie ma co sie lubi..itd.. ale super, ze chcesz dbac o buzke, przy tym typie cery to rzecz PIERWSZORZEDNA, zwłaszcza jak ktos jest młodziutki wazne, by nie przesadzic jednak i nie narobic sobie przebarwien i blizn, bo szpecą, och..i to bardzo

powodzenia w lekturze
Stary 2003-07-02, 20:33   #4
Agentka
Wtajemniczenie

Basia i Beatka, zawsze mi sie mylicie dziewczyny

Stary 2003-07-02, 20:49   #5
Myszołapka
Zakorzenienie

Dziewczyny dzięki, pielgrzymki do endokrynologa nie odbyłam, ale mam w zamiarze, Olu do kosmetyczki raczej nie pójdę bo z wypryskami ropnymi to się chyba raczej nie chadza, twarzyczkę myłam przez jakiś czas Effeclarem LRP a potem miałam nakladac kremik też LRP (dlaczego oba produkty LRP - darmowe badania skóry w hipermarketach robią swoje ) niestety to nic nie dało, Avene też nic nie dało (miałam żel, i kremik Cleance )a teraz jestem w fazie testowania Garnier Czysta Skóra cały zestaw i jak na razie nic mnie nie szczypie nic nie podrażnia, a mama zauważyła że " dziecko jakby ładniejszą buzię masz" miejmy nadzieję, że to pomoże bardziej niż kosmetyki apteczne
Stary 2003-07-02, 20:50   #6
malenstwo797
Raczkowanie

poproś lekarza o zrobienie posiewu ( chyba tak to się nazywa ) z wydzieliny, którą pobiera się z krostek. Dzięki temu będziesz wiedziała jakie bakterie powodują Twoje pryszcze i jakie leki stosować by je skutecznie zwalczać. ja tak zrobiłam i dostałam odp. antybiotyk i leki do stosowania zewnętrznego i to diametralnie poprawiło stan mojej skóry!!!!!!!!
malenstwo797 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-02, 20:54   #7
Agentka
Wtajemniczenie

ok rozumiem grzeczna dziewczynka z tymi badaniami kochanie, ja ze swojej strony moge ci tylko zwrócic uwage na tonik Dax Cosmetics "czysta cera" niebieski, skus sie jak skonczysz Garniera, na mnie działa bosko no i jak alex mówi, te posiewy, bo jak to ropne, to rzeczywiscie ?

davercinu uzywałas kochanie punktowo moze ?
Stary 2003-07-02, 20:58   #8
lejka
Zakorzenienie

Ola, a propos Davercinu, na mnie on nie działał, a Benzacne tak, na buźke tez, nie uwazam przy nakładaniu i nie mam ŻADNYCH problemów, plamek niczego.
Ja chyba mam skóre słonia.
Stary 2003-07-02, 21:02   #9
Agentka
Wtajemniczenie

a mówiłam, zebys uwazała z tym benzacne ty mała ty! bo mnie zaczął zaczerwieniac po jakims czasie ! po m-cu jakos dlaczego ty mnie nigdy nie słuchasz ? !

ps. za to ja jestem ufo, bo na moich znajomych davercin nie działa, a na mnie na pysk- i owszem
Stary 2003-07-02, 21:03   #10
lejka
Zakorzenienie

Aaa... Po miesiącu? Ale kilka raxy go tylko użyłam, głóqwnie na plecki. Piżamka moj była niebieska, teraz jest różowa, hyhyhy, całą odbarwił, mam mozaike za friko.
Stary 2003-07-02, 21:19   #11
Myszołapka
Zakorzenienie

Dzięki za rady ! Ja zawsze jestem grzeczna Davercinu punktowo nie używałam, moje syfy są ropne z wstrętnym żółtym czubkiem oprocz tego w strefie T mam dużo wągrów, a do kosmetyczki się po prostu boję iść, żebym nie wyglądała potem jak powierzcznia Marsą Benzacne nie stosowałam ale może zacząć?? Co do DAX'a to jak skończe Garniera to spróbuję bo moja kuzynka z podobnym problemem jak ja bardzo go sobie chwali. Alex a ten posiew to każdy lekarz wykonuje ? Bo ja nie mieszkam w jakiejś metropolii typu Wa-wa lub Wrock a na prowincji A to płatne jest??
Stary 2003-07-02, 21:28   #12
Agentka
Wtajemniczenie

aaaa lejek, kiedys cie zabije za ta samowolke, jak mame kocham !!!

ps. Malinko- benzacne są dwa, my z lejkiem uzywamy 10 %, bo 5 jest sałbiutka...nie wiem tylko przy tym stanie cery bedzie ok, moze byc za mocny..wolałabym, zebys benzacne skonsultowała z lekarzem..nie pamietam czy w Kw, jest skład tego zelu, jak nie ma, daj znac przepisze ci z tubki

Stary 2003-07-02, 21:40   #13
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Leczenie tradziku jest długie,trudne i na efekty trzeba czekać cierpliwie.Dermatolog powinien zadecydowac jakie leki powinnaś stosować,endokrynolog powinien sprawdzić czy Twój trądzik wywoływany jest przez hormony- leczenie będzie skuteczniejsze jesli będzie prowadzone kompleksowo,czy zażywasz jakieś preparaty (suplementy)?
O trądziku poczytaj w artykułach, znajdziesz tam także zalecenia pielęgnacyjne. Jeśli chodzi o zabiegi u kosmetczki to oczyszczanie cery odradzam - jeśli masz dużo zaskórników to można oczyścić delikatnie skórę ale bez naruszania ropnych wyprysków.Są również zabiegi normalizujące pracę gruczołów łojowych - wpływają pozytywnie na wygląd skóry - wykonane w odpowiednich warunkach higienicznych będą przynosiły poprawę wyglądu skóry,złagodzenie zmian.Połączenie leczenia dermatologicznego,endokry nologicznego (jeśli będzie potrzebne)właściwej pielęgnacji codziennej i okresowej w gabinecie powinno przynieść poprawę wwyglądu cery.

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-02, 22:12   #14
Myszołapka
Zakorzenienie

Pani Beato dziękuję za odpowiedz, jeśli chodzi o suplementy witaminowe jak dobrze zrozumiałam to łykam Lewipollen
Stary 2003-07-02, 22:22   #15
Beata
Przyjaciółka Wizażu

suplementy to nie tylko witaminki - dla cery trądzikowej pomocne są także mikro i makroelementy (których zwykle brakuje w naszej diecie),GLA.Popytaj w aptece o preparaty uzupełniające dietę a pomocne dla cery trądzikowej ,np Sulfazin, możesz też zażywać kapsułki z olejem z ogórecznka lub wiesiołka.
Możesz do swojej pielęgnacji dołączyć maseczkę z drożdży oraz maskę z glinki zielonej (zieloną glinkę możesz stosować na całą twarz a oprócz tego regularnie na noc punktowo), bardzo dobre są kosmetyki Torf Corporation Strefa T (opisy znajdziesz w Newsach)-polecam całą serię, korektor raczej do stosowania na noc -jako leczniczy preparat , na dzień sprawdza się ale tylko pod podkład.

www.ocean-urody.pl
paznokcie w Szczecinie
Stary 2003-07-02, 22:27   #16
Myszołapka
Zakorzenienie

O własnie a propos malowania, czym ja mogę się malować i czy wogóle powinnam , bo czasem stosuję puder Erisa "poniżej 20" i jakoś na szczeście nic mi po nim nie jest
Stary 2003-07-02, 22:31   #17
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Możesz robić makijaż - podkłady ładnie wyrównują koloryt cery a wypryski stają się mniej widoczne.Nie przesadzaj jednak z ilością nakładanego podkładu.I wybierz dobry dla koloru Twojej cery korektor.

www.ocean-urody.pl
paznokcie w Szczecinie
Stary 2003-07-02, 22:53   #18
Myszołapka
Zakorzenienie

A czy mogłaby mi Pani polecić jakiś dobry korektor
Stary 2003-07-03, 13:30   #19
malenstwo797
Raczkowanie

ja chodziłam do prywatnego lekarza, więc płaciłam za wizytę i za posiew ( jakieś 20 zł ). Ale posiewu nie wykonuje lekarz. Lekarz pobrał mi wydzielinę włożył do takiego specjalnego pojemniczka i powiedział Ci gdzie to zanieść. Zaniosłam więc do najbliższego ośrodka zdrowia i tam mi to wykonano. jeżeli u Ciebie w ośrodku zdrowia można zrobić badanie krwi, lub moczu to myslę, że z tym tez nie bedzie problemu. Zapytaj po prostu lekarza, ale myślę, że będzie to płatne.
malenstwo797 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 16:14   #20
Myszołapka
Zakorzenienie

ahia dzięki
Stary 2007-04-30, 18:51   #21
_eLeKtroda_
Rozeznanie

GG do _eLeKtroda_
Dot.: Trądzik !!!! Help !!!

może spróbuj homeopatią ??
_eLeKtroda_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości