krem pod oczy - jak stosować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-07-03, 22:43   #1
modalna
Przyczajenie

krem pod oczy - jak stosować?

Być może moje pytanie wyda się Wam banalne, ale ja naprawdę nie wiem jak właściwie należy stosować krem pod oczy...

Czy "pod oczy" znaczy, że nakłada się go wyłącznie na dolne powieki? Przecież górne też się starzeją, opadają...
W jakiej odległości od oka nakładać krem? Tak jak kredkę do oczu, tuż pod rzęsami czy niżej? I co z górną powieką?
Aha! I jeszcze pytanie o tonik do twarzy: przecierać nim oczy (powieki) czy nie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam!
modalna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 22:56   #2
liz@
Raczkowanie

Re: krem pod oczy - jak stosować?

Modalenko!
Ja stosuję krem pod oczy właśnie pod oczami.Tak aby nie dostał mi się do środka i delikatnie go wklepuję opuszkami.Chyba nic się nie stanie gdy wklepiesz go także na powieki.Wydaje mi się jednak,że na takim kremie jest napisane,że można stosować go i pod oczy i na powieki.Są też specjalne osobne żele na powieki(opuchnięcia, zmęczenie i ttd..)Jeśli chodzi o tonik to chyba stosowanie go na oczy może je tylko podrażnić.Tak mi się wydaje ale nie jestem specjalistką
liz@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 07:39   #3
PAULA27
Raczkowanie

Ja stosuję krem pod oczy tylko pod oczy. Wklepuję go ok. 3-4 mm pod rzęsami, aby nie podrażniać oczu, a krem wraz z ruchami gałki ocznej i tak przeniesie się wyżej. Co do powiek górnych można znaleźć specjalne kremy na tę część, np. Eris Forte25+ krem dotleniający pod oczy i na powieki, Dermika SPA Krem pod oczy i na powieki. Najlepiej sprawdź w katalogu kosmetyków. A co do toniku, to ja nim oczu nie przemywam. Pozdrawiam.
PAULA27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 17:20   #4
sarenka
Zakorzenienie

często na kremach POD OCZY napisane jest, aby wklepać specyfik również NAD oczami [brzmi to niezręcznie, ale chciałam koniecznie użyć to NAD i POD, aby podkreślić fakt, że czasem to tylko taka nazwa "pod oczy".

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 17:39   #5
merigold
Raczkowanie

ja też mam z tym problem.
w moim powaznym juz wieku nalezaloby zacząć uzywać czegoś pod oczy, mam drobne zmarszki pod oczami, powstały jak myśle przez codzienne od 10 lat zdejmowanie i zakladanie soczewek= naciaganie dolnych powiek
no i wlasnie... mam na wszystko uczulenia, i wydaje mi sie ze jest dla mnie w miare OK krem z serii eye perfect oceanica, ale: jak stosować?? zmarszki mam wlasnie TUŻ pod rzesami dolnymi, a jak staram sie tam jak najblizej celu nalozyc krem to w nocy jakos mi sie zawsze dostanie do oka i skutek jest taki, ze mam rano zapuchniete i zaczerwienione oczy [nie pod, ale wlasnie oczy]
wiec? co mam robic? nakladac pod zmarszczkami? hmm...
merigold jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 17:46   #6
vvv
Przyczajenie

wydaje mi się że jeśli jest napisane że krem jest pod oczy to wklepujemy go POD a są i kremiki (żele) które nakłada się na górną powiekę-zobacz do KW.Toniku raczej nie polecałabym do przecierania okolic oczu ,ponieważ skóra tam jest bardzo delikatna a poza tym są przecież płyny do demakijażu oczu (pomyśl co by było gdybyś przetarła oczko tonikiem alkoholowym).
vvv jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 17:49   #7
lejka
Zakorzenienie

A ja tak inteligentnie zapytam, bo nie kumam, jaka jest różnica miedzy skóra pod i nad oczkami?
lejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 17:57   #8
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Nio właśnie, popieram lejkę, bo co za różnica, te kremy są do oklic oczu, a nie pod oczy li tylko. To chwyt reklamowy, że pod i nad. Bezsens, a co do toniku, to ja zaspane, wrażliwe oczka przecieram, ale tylko dobrym tonikiem dla wrażliwców, nie ma przeciwskazań, przecież nie będę tego robić płynem do demakijażu, jak nie mam makijażu, tylko oczy zapuchniete i zaspane.
Smok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 18:23   #9
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie

Ja używam kremów pod oczy zarówno na dolne, jak i na górne powieki, bo skóra jest na nich równie delikatna. Bardzo delikatnie je wklepuję tuż pod i tuż nad rzęsami. Jeśli krem po dostaniu sie do oczu szczypie, powinno sie go zmienić, bo to znaczy, ze jakiś składnik uczula oko. Toniku do oczu nie stosuję - cienka i barzdiej sucha niz na reszcie twarzy skóra lubi raczej tłuste mleczko

Ale nie mówie, że jest to sposób prawidłowy - nie wiem, czy taki jest - ale moje oczka go lubią

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
mikroREKLAMA
Smaczny?...
No pewnie :-D

Ta reklama pokazywana jest pod 5 833 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
BabciaWeatherwax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 21:19   #10
kb
Raczkowanie

1- tonik, jak tu już zostało powiedziane toniki bezalkoholowe, bez kwasów, do cery wrażliwej, najlepiej bezzapachowe można stosować także wokół oczu.
2- Polska nazwa kremów pod oczy wprowadza rzeczywiście w błąd, nazwa angielska to cream/gel for eyes, nie above (nad)lub under (pod) eyes. W Polsce krem do oczu kojarzyłby się z kroplami dozowanymi na gałkę oczną lub do spojówek, stąd stworzono nazwę krem pod oczy, co wcale nie znaczy, że jest zakaz stosowania takiego kremu wokół całych oczu. Niektórzy producenci piszą krem pod oczy i na powieki inni tylko krem pod oczy, ale między tymi preparatami zazwyczaj nie ma różnicy, podobnie jak i wszelki żele ze świetlikiem na powieki nadają się także i pod oczy. Owszem zdarza się, że krem nałożony na powieki obciąży je spowoduje lekkie opuchnięcie, ale to się może zdażyć zarówno z kremem o nazwie "pod oczy" jak i "pod oczy i na powieki" - nie ma tutaj reguły. Poza tym warto pamiętać, że wiele kremów do twarzy (kremy nawilżająco, natłuszczające) nadaje się także pod oczy, czasem między kremem pod oczy i do twarzy nie ma żadnej różnicy, uczulić może każdy.
Tak więc najlepiej nakładać pod oczy kremy bezzapachowe, olejki w przypadku suchej skóry np olejek jojoba, z witaminą E, rodzaj kremu oraz jego konsystencję dobieramy już zależnie od potrzeb i stanu skóry. Kremy z filtrami nakładamy także wokół oczu, mogą to być kremy do twarzy, zwłaszcza jeśli są bezzapachowe.
Nakładamy je delikatnie, wykonując opuszkami palców kóleczko zaczynając wysoko, w okolicach brwi na zewnątrz oka oraz niżej, niemal na brzegach kości policzkowych do wnętrza kącika oka. Pod oczami można następnie delikatnie wklepać krem opuszkami palców, przy okazji pobudzając krążenie limfy. Kosmetyki rozgrzewają się na skórze i kiedy mrugamy, przemieszczają bliżej gałki ocznej, jeśli nałożymy krem zbyt blisko oka, nadmiar kosmetyku może spłynąć do oczu podrażniając spojówki.
kb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-07, 19:02   #11
GosiaJ
Przyczajenie

Kremy pod oczy?

Zwracam się z uprzejmą prośba do pani Beaty i pozostałych forumowiczek o pomoc - chodzi o wybór kremu pod oczy. Postanowiłam zadziałać i kupić któryś z tych drogich - na oku mam Clinique Anti-Gravity oraz E. Lauder Advanced Night Repair. No i tu zaczyna się problem, ponieważ panie w sklepach nie potrafią mi doradzić albo mówią, że jestem za młoda itd. ...
Moja skóra jest mieszana, mam cienie pod oczami (rodzinne drobne zmarszczki (niewiele) i 27 lat. Czy któryś z tych kremów jest odpowiedni? A może polecicie coś innego? Z góry dziękuje za pomoc

Gosia
GosiaJ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-07, 23:55   #12
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Re: Kremy pod oczy?

Specjalistką od porad dotyczących kremów jest Basia Kwiatkowska (wyślij do niej e-mail).Ja od siebie powiem ,że nie zawsze te drogie kremy są najskuteczniejsze ,jeśli chodzi o pielęgnację okolic oczu to ważne jest abyś czuła ,że skóra jest dobrze nawilżona i odżywiona , poza tym ochrona przeciwsłoneczna (pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych i dobrym kremie z filtrami (polecam SVR 100B), możesz zrobić sobie kurację z witaminy A+E - ja kupuję kapsułki i wyciskam z nich zawartość oraz rozprowadzam na skórze wokół oczu -widać poprawę wyglądu skóry (ale po dłuższym czasie stosowania).Bardzo dobra jest maseczka pod oczy Charmine Rose (dla zniszczonej skóry polecana do codziennego stosowania),prawie każdy krem stosowany do twarzy można używać na okolice oczu.
Niektóre firmy mają nawet preparaty z zawartością kwasów owocowych przeznaczone na okolice oczu (np. Neoglis , Sweet Skin System)

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-08, 13:17   #13
dusia65
Zakorzenienie

miałam obydwa kremiki i są ok
anti-gravit jest przyjemniejszy w użytkowaniu
pomimo swej gęstości wspaniale się wchłania
myślę że dla Ciebie będzie on lepszy
Stary 2003-07-08, 13:24   #14
fioletka
Raczkowanie

Ja też polecam Anti-gravity. Uważam że jest super i do tego jest bardzo wydajny. Ma bardzo ciekawą konsystencję, niby cięzki a wystarczy niewiele by dokładnie rozporowadzić w okolicach oczu. I chyba jest nawet tańszy od E.Laudeer
Choć podobno była podwyżka Clinique
fioletka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-08, 13:28   #15
kasiulekk
Raczkowanie

GG do kasiulekk

też mnie tet temacik interesuje, poczytałam sobie w KW i mam do Was pytanko. Gdzie mogę kupić kosmetyki Thalgo? Chodzi mi o płatki kolagenowe, opinię mają b. dobrą, a i cenę przystępną.
kasiulekk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-08, 14:19   #16
joanna.t
Raczkowanie

< Gdzie mogę kupić kosmetyki Thalgo? Chodzi mi o płatki kolagenowe, opinię mają b. dobrą, a i cenę przystępną.>

Kasiu ja ostatnio kupowałam maseczkę Thalgo Soothing Cream na www.chmurka.pl (mail chmurka@chmurka.pl). Przysłali w 5 dni!!! Mają cały asortyment tych kosmetyków, płatki kolagenowe też mają w swojej ofercie. Pozdrawiam
Stary 2003-07-08, 14:23   #17
kasiulekk
Raczkowanie

GG do kasiulekk

dziękuję !
kasiulekk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-08, 21:32   #18
GosiaJ
Przyczajenie

Bardzo, bardzo dziekuje wszystkim za podpowiedzi w sprawie kremow

Gosia
GosiaJ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości