Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-11-13, 18:30   #181
Yo-asia
Zakorzenienie

GG do Yo-asia
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

No ja dawalam rade (jakos tam) ale nie jest to wskazane, przynajmniej przez kilka pierwszych dni. najlepiej butki z odkrytymi palcami (choc przy tej porze roku jakos kiepsko to widze:P) po domku bez jakichkolwiek. Uwierz mi ze po zabiegu jest juz tylko lepiej
Stary 2007-11-14, 19:03   #182
myszka878
Raczkowanie

GG do myszka878
Unhappy Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

No dziewczynki we wtorek 20,11,2007 bede miala zabieg ;( Dziupa AaaAAa!!! Boje Sie!!!
myszka878 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 19:21   #183
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Niedawno odbyłam szkolenie ze specjalistycznej pielęgnacji stóp ( również z wrastających paznokci) i jak czytałam ostatnie wypowiedzi, to mi się nasunęło pytanie:

Czy któraś z Was miała zakładane klamry korygujące? Dla mnie ingerencja hirurgiczna, to już ostateczność
Stary 2007-11-14, 19:36   #184
myszka878
Raczkowanie

GG do myszka878

Ja dzis bylam u chirurga i tylko zobaczyl i odrazu powiedzial zabieg xD wiec na klamry nie mialam szans
Stary 2007-11-14, 20:08   #185
Yo-asia
Zakorzenienie

GG do Yo-asia

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
Niedawno odbyłam szkolenie ze specjalistycznej pielęgnacji stóp ( również z wrastających paznokci) i jak czytałam ostatnie wypowiedzi, to mi się nasunęło pytanie:

Czy któraś z Was miała zakładane klamry korygujące? Dla mnie ingerencja hirurgiczna, to już ostateczność
He he tosz Ty moich palcoof nie widziala:P klamry owszem ale dopiero teraz, kiedy palce wyleczone, co by mi odrastajacy paznokiec znoof nie wrastal. Duzo o nich czytalam i to w samych superlatywach, ale to dla tych, ktorzy dopiero zaczynaj borykac sie z tym problemem, co by do chirurga biegac nie musieli

myszka878 napisz jeszcze o ktorej a myslami bede z Toba, masz moje slowo i pamietaj najgorsze to znieczulenie (kilka sekund) a pozniej juz tylko lepiej!!!!!!
Stary 2007-11-14, 20:10   #186
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

myszka878
Ojoj.. szkoda. Bo się troszkę nacierpisz Ja teraz jestem tak przewrażliwiona na tym punkcie, że jak tylko widzę, że coś się zaczyna dziać biorę się do roboty, bo nie chciałabym mieć wycinanego paznokcia)

Yo-asia

Co fakt to fakt, ale zawsze należy mieć na względzie to, że łatwiej zapobiegać niż potem leczyć
Stary 2007-11-14, 23:16   #187
myszka878
Raczkowanie

GG do myszka878

Cytat:
Napisane przez Yo-asia Pokaż wiadomość

myszka878 napisz jeszcze o ktorej a myslami bede z Toba, masz moje slowo i pamietaj najgorsze to znieczulenie (kilka sekund) a pozniej juz tylko lepiej!!!!!!
O 18 xD Chyba sie predzej zsikam niz tam pojde xD Tyle sie tu naszytalam ze odechciewa mi sie tego xD I wole zyc z tym do konca zycia Amen xD I co robic
Stary 2007-11-15, 19:00   #188
Yo-asia
Zakorzenienie

GG do Yo-asia

Cytat:
Napisane przez myszka878 Pokaż wiadomość
O 18 xD Chyba sie predzej zsikam niz tam pojde xD Tyle sie tu naszytalam ze odechciewa mi sie tego xD I wole zyc z tym do konca zycia Amen xD I co robic
Kochana zaufaj bardziej dosiadczonej kolezance i idz sam zabieg, juz po znieczuleniu, NIE BOLI!! jest tylko malo komfortowy. Przypomnij sobie jak to fajno tak bez stresa zakladac skarpetki i chodzic na spacerki) Kilka chwil strachu i to wszystko wroci Jestem z Toba
Stary 2007-11-15, 19:22   #189
Angel@
Zakorzenienie

Ja właśnie też się troszeczkę zdziwiłam, że po lekturze wątku (w którym pisałam dużo dobrego o klamrach) Ty zaczęłaś od pytań o zabieg

To nie prawda, że klamry służą tylko do zapobiegania!!! Sama miałam zakładaną klamrę w dość zaawansowanym stanie (choć w niektórych przypadkach rzeczywiście nie jest to możliwe). A 99% chirurgów nawet przy drobnych problemach proponuje zabieg . Spotkać lekarza wysyłającego do kosmetyczki to cud

Ja na Twoim miejsu najpierw udałabym się na oględziny do stylistki. Jeśli stwierdziłaby, że zabieg jest konieczny to ok. A jeśli nie, to uciekałabym spod skalpela ile sił.

I mam jeszcze jedno pytanie: Dostałaś jakiś antybiotyk lub cokolwiek innego co przygotowałoby Twój paluch do zabiegu?
Angel@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 19:50   #190
myszka878
Raczkowanie

GG do myszka878

Nie tylko zobaczyl i powiedzial zabieg . Tylko prosil o moczenie stopy przed zabiegiem xD
Stary 2007-11-15, 20:11   #191
Yo-asia
Zakorzenienie

GG do Yo-asia

Cytat:
Napisane przez myszka878 Pokaż wiadomość
Nie tylko zobaczyl i powiedzial zabieg . Tylko prosil o moczenie stopy przed zabiegiem xD

Yyyyyy.. moczenie stopy?? z tego co wiem, ale prosze mnie poprawic jesli sie myle, to takie stany "paluszkowe" nie lubia mokrego!! Nie wiem jak wyglada Twoj paluszek, ale Angel@ ma racje, ze skalpel to ostatecznosc. Ja mialam wielki stan zapalny, fuul ziarniny i dzikiego miesa wiec wyjscia nie mialam, moze jednek przed chirurgiem pokaz sie pani kosmetyczce, nic na tym nie tracisz, a zyskac mozesz z pewnoscia wiele
Stary 2007-11-15, 22:23   #192
Angel@
Zakorzenienie

Powiem szczerze że lekko podejrzany wydaje mi się ten lekarz skoro tak się zachował
Moczenie (o ile chodzi o moczenie w wodzie z szarym mydłem lub jakimś "lekarstwie") ok ale obawiam się, że może nie wystarczyć. Z tego co opisywałaś wcześniej paluch jest spuchnięty, podejrzewam że stan zapalny też tam jest. Nie wolno wykonywać zabiegu przy stanie zapalnym i opuchliźnie (konieczny jest antybiotyk miejscowy lub nawet doustny). Ja kiedyś czekałam na zabieg 3 mieiące bo stan zapalny nie chciał ustąpić. Najpierw trzeba to wyleczyć a dopiero ciąć.

To będzie naprawdę dobre wyjście jak spróbujesz poszukać pomocy gdzieś indziej
Stary 2007-11-15, 23:22   #193
Yo-asia
Zakorzenienie

GG do Yo-asia

Cytat:
Napisane przez Angel@ Pokaż wiadomość
Powiem szczerze że lekko podejrzany wydaje mi się ten lekarz skoro tak się zachował
Moczenie (o ile chodzi o moczenie w wodzie z szarym mydłem lub jakimś "lekarstwie") ok ale obawiam się, że może nie wystarczyć. Z tego co opisywałaś wcześniej paluch jest spuchnięty, podejrzewam że stan zapalny też tam jest. Nie wolno wykonywać zabiegu przy stanie zapalnym i opuchliźnie (konieczny jest antybiotyk miejscowy lub nawet doustny). Ja kiedyś czekałam na zabieg 3 mieiące bo stan zapalny nie chciał ustąpić. Najpierw trzeba to wyleczyć a dopiero ciąć.

To będzie naprawdę dobre wyjście jak spróbujesz poszukać pomocy gdzieś indziej

POPIERAM!!!!!!
Stary 2007-11-18, 23:03   #194
myszka878
Raczkowanie

GG do myszka878

No ide do lekarza xD On chyba wie co robbi.. xD To juz za 2 dni xD Buziaki ;*
Stary 2007-11-19, 15:57   #195
Angel@
Zakorzenienie

Powinien wiedzieć co robi ale niestety nie wszyscy lekarze podchodzą do swojego zawodu tak jak powinni . Ja trafiłam na dobrego dopiero jak poszłam prywatnie i niestety było już za późno . Miejmy nadzieję, że Ty nie będziesz miała takiego pecha jak ja i że wszystko dobrze się skończy . Trzymam kciuki aby tak było. Powodzonka
Stary 2007-11-19, 16:31   #196
myszka878
Raczkowanie

GG do myszka878

No to juz jutro xD O 18 Musi Być Dobrze :P
Stary 2007-11-19, 18:14   #197
Yo-asia
Zakorzenienie

GG do Yo-asia

Ja do "dobrego" trafiłam chyba za 4 razem, choc jeszcze sie okaze czy on rzeczywiście taki dobry. Mam nadzieje ze Twoj bedzie... "tym jedynym, wymarzonym":P
Stary 2007-11-20, 22:59   #198
myszka878
Raczkowanie

GG do myszka878

No dalo sie przezyc xD Tylko znieczulenie to normalnie fuj... Tylko to bolało... Ale jest to jak narazie nic nie czuje xD Pozdrawiam xD
Stary 2007-11-26, 12:40   #199
zyta.s
Przyczajenie

Dot.: Wrastający paznokieć

wiesz moja siostra miała wielki problem i to u oby dwoch stop.Miala przycinanie podwojnie a u jednej stopy sciagany calkiem.Ale moja kuzynka ktora tez zaczela miec z tym rpoblem moczyla dwa razy dziennie palec w rumianku bo nie mogla chodzic i pomoglo.To wymaga regularnego moczenia-obeszlo sie bez operacji.Wiec polecam.Oczywiscie najskuteczniej bedzie isc do lekarza i sie skonsultowac
zyta.s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 19:23   #200
Yo-asia
Zakorzenienie

GG do Yo-asia

myszka878
Jak sie czujesz?? jak sobie radzisz z opatrunkami i cała reszta??
Stary 2007-11-27, 11:27   #201
Angel@
Zakorzenienie

Właśnie myszka co tam u Ciebie?
Stary 2007-12-07, 22:02   #202
japkosia
Raczkowanie

GG do japkosia

Ja też miała problem z wrastającym paznokciem. Znacyz się upuściłam sobie kulę do kręgli na stopę, paznokieć się zdeformował i zaczął wrastać. Zrobił się stan zapalny. Chirurg poradził mi przez pierwsze 3 dni okłady z sody, a później płyn firmy School o nazwie Toenail czy jakoś tak ;] Po okładach z soby stan zapalny zniknął, a po tygodniu stosowania płynu paznokieć zaczął wracać do normy Więc płyn polecam, jeżeli ktoś będzie miał problemy z wrastaniem.
japkosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 20:16   #203
almera
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to almera

Cytat:
Napisane przez japkosia Pokaż wiadomość
J Chirurg poradził mi przez pierwsze 3 dni okłady z sody, a później płyn firmy School o nazwie Toenail czy jakoś tak ;] Po okładach z soby stan zapalny zniknął, a po tygodniu stosowania płynu paznokieć zaczął wracać do normy Więc płyn polecam, jeżeli ktoś będzie miał problemy z wrastaniem.
U mnie ostatnio też pojawił się problem z wrastaniem Jak przygotowywałaś te okłady z sody? w jakich proporcjach?
almera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 14:06   #204
lucha
Przyczajenie

Witam serdecznie
Skoro jest to 'specjalistyczny' wątek dotyczący problemu wrastających paznokci chciałam zpaytać czy któraś z Was spotkała się z wrastającymi paznokciami u rąk... Czy wiecie jak można sobie z tym poradzić? Słyszałam, że rozwiązaniem może być założenie tipsówm, jest tylko przeszkoda - te paznokcie wrastają mojemu chłopakowi. Wygląda to nieestetyczne, pazury go bolą. Dodam, że bardzo często obgryzał paznokcie - czy to może być przyczyna obecnego wrastania? Jak sobie z tym radzić... ? Czy możecie coś doradzić?
Pozdrawiam wszystkie Forumowiczki
lucha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 23:29   #205
Angel@
Zakorzenienie

lucha ja miałam 1 wrastający paznokieć u dłoni. Problem rozpoczął się po dość mocnym uderzeniu i na szczęście dość szybko udało mi się z nim poradzić. W przychodni, do której chodziłam spotkałam starszą kobietę, która miała powrastane prawie wszystkie paznokcie u rąk i rzeczywiście wygląda to przerażająco. Takie rzeczy zdarzają się tylko u ludzi, którzy mają bardzo mocne paznokcie a delikatne ciało. Obgryzanie mogło być przyczyną w tym przypadku.
Jedyne co mogę polecić chłopakowi, to moczenie rąk w ciepłej wodzie z szarym mydłem (przynajmniej raz dziennie ale jak najdłużej). Przydałoby się też coć do smarowania, najlepiej z antybiotykiem (ale tu wizyta u lekarza konieczna). Jeśli wrastanie nie jest jakoś bardzo zaawansowne takie środki powinny pomóc.
Stary 2007-12-24, 09:28   #206
lucha
Przyczajenie

Wg. mnie chłopak ma obgryzione ok. 1/3 płytki paznokcia (czyli 2/3 paznokcia ma), jak paznokcieć jest już "za długi" (o ile może być za długi w takim wypadku) to wtedy mu wrasta. To moczenie w szarym mydle ma za zadnia tak jakby "podnieść" paznokieć do góry? Rozpulchnić go? Słyszałam że podkłada się pod paznokieć gazę... Z pewnością lekarz to na pewno najlepsze rozwiązanie. U niego problem dotyczy praktycznie wszystkich paznokci, a na pewno co najmniej 7...
Stary 2007-12-26, 16:53   #207
Angel@
Zakorzenienie

Moczenie w szarym mydle sprawia, że paznokcie robią się miekkie i jest szansa że takie zmiękczone troszeczkę się uformują i nie będą wratać. Po za tym takie moczenie łagodzi stany zapalne i działa przeciwakteryjnie. Aby podnieść paznokcieć do góry stosuje się klamry. Tamponady itp. też potrafią przynieść skutek ale przy tak króciutkich paznokciech zastosowanie ich będzie bardzo trudne.
Stary 2007-12-27, 14:41   #208
lucha
Przyczajenie

Dziękuję bardzo za radę, już teraz mam większe pojęcie o wrastaniu paznokci. Na pewno moczenie nie zaszkodzi, a wizyta u lekarza też może pomóc. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki
Stary 2007-12-28, 20:56   #209
myszka878
Raczkowanie

GG do myszka878

A u mnie jest dobrze xD paznokiec ktory zostal zrobil sie w takie plami biale tata mowil ze to powietrze ale ja nie wiem skad sie wiezlo xD moze cos wiecie xD
Stary 2007-12-30, 18:41   #210
Angel@
Zakorzenienie

Myszka cieszę się, że jest już dobrze i trzymam kciuki by problem nie powrócił.

A o co chodzi z tymi białymi plamami? Jak one wyglądają? Czy są duże? Czy są tylko na tej odrastającej wyciętej częsci czy na całym paznokciu?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości