Co z tym zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-03-30, 23:49   #1
Olcia101
Rozeznanie

Co z tym zrobić?

Moje pytanie może sie wydać takie...troche dziwne,ale co tam :P Pod okiem zrobiła mi się taka duza krostka, ale odrazu zaznacze że to niejest pryszcz. Jest to takie duże, czerwone, wygląda jak pryszcz ale to niejest to. Mam to juz tydzien i wogole mi nie znika, naprawde jest to bardzo denerwojące. Czasami jak dotkne to miejsce to mnie boli. Mam wrązenie jak by w środku coś bylo,ale to niedojrzewa,niema czubka do wyciśnięcia(z tego wnioskuje ze to nie pryszcz) sama niewiem co to jest. Wiem że trudno rozpoznac po moim opisie co to jest ale co ja mam z tym robić aby szybko znikneło? Przyłożyć kostke lodu czy coś mi sie kiedys obiło u uszy (tak sie robi jak ma sie jęczmien) aby torebke z herbaty przylozyc w to miejcse gorącą odrazu po zaparzeniu.
Miałyście kiedyś coś takiego? Co ja mam z tym zrobić...takie ogolnie porady,może mi pomoże.
Olcia101 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 06:54   #2
anecikk
Raczkowanie

Dot.: Co z tym zrobić?

hmm no nie wiem, a moze to 'jeczmien', z tym ze przewaznie on sie pojawia na powiekach. hmmm
Marilyn Monroe
anecikk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 11:01   #3
Benek23
Zakorzenienie

Z opisu wynikało by że to jęczmień...Ja miałam raz jako dziecko i pamiętam że mama kupiła mi na to jakąś maść w aptece,ale to było tak dawno że nie przypomnę sobie nazwy...
Może pójdź do apteki i poproś o pomoc aptekarkę-powinna wiedzieć co Ci dać na to oko. Jeśli nie to do lekarza.
Benek23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 11:22   #4
PatkaM84
Zakorzenienie

GG do PatkaM84

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
Z opisu wynikało by że to jęczmień...Ja miałam raz jako dziecko i pamiętam że mama kupiła mi na to jakąś maść w aptece,ale to było tak dawno że nie przypomnę sobie nazwy...
Może pójdź do apteki i poproś o pomoc aptekarkę-powinna wiedzieć co Ci dać na to oko. Jeśli nie to do lekarza.

No właśnie, może jak podejdziesz do apteki to Ci pomogą, a najlepszym wyjściem byłaby wizyta u dermatologa - wtedy już napewno dokładnie dowiesz się co to jest.

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 16:37   #5
Nushi
Raczkowanie

a ja myśle że może to być gradówka(popularna nazwa.. niestety drmatologię pożyczyłam i nie mogę znaleźć fachowej nazwy..)często jest ona twarda,zaczerwieniona i napewno się jej nie wyciska..a usuwa sie to przez tzw. łyżeczkowanie lub sama znika..moja mama ma czesto i po ok.2 tyg.znika..ale tobie proponuję udać się do lekarza..jeśli to jest na powiece(dolna,gorna) to proponuje okulistę..
Nushi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 20:29   #6
maltusia87
Rozeznanie

ale gradowki to sie chyba robia na gornej powiece przynajmniej u mojej mamy tak bylo.
moze to byc jeczmien lub kaszak wybierz sie do lekarza pierwszego kontaktu a on w razie potrzeby skieruje cie do odpowiedniego lekarza
maltusia87 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości