proszę o pomoc:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-04-01, 14:46   #1
basia89
Przyczajenie

proszę o pomoc:)

nie mam zupełnie pomysłu na makijaż, nie mam zdolności do malowania się...nie mam zielonego pojęcia jaki jest mój typ - zima, czy lato, czy co?
chciałabym abyście poradziły mi jak malować się ładnie i szybko, mam czasem wrażenie, że w każdym cieniu jest mi źle na codzień daję lekki podkład Nivea Visage Young, troszkę pudru w kulkach, maluję rzęsy i robię czarną kreskę na dole. do tego błyszczyk.
jakich kolorów powinnam używać i jak się malować, żeby wyglądać ładnie? bardzo podobają mi się "przydymione" makijaże(takie jak ten - http://images21.fotosik.pl/133/4a88355434f2d002med.jpg ), ale nie wychodzi mi to zupełnie - brak uzdolnień artystycznych

z fryzury jestem raczej zadowolna - mam blond balejaż(swoje włosy to ciemny blond/jasny brąz) i grzywkę na bok. włosy same w sobie są falowane, ale raczej je prostuję

pozdrawiam i czekam na dobre rady

załączam 2 zdjęcia bez makijażu i jedno z makijażem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg b.jpg (36,8 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a.jpg (39,2 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg c.jpg (29,5 KB, 42 załadowań)
basia89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 00:34   #2
maartus
Rozeznanie

Dot.: proszę o pomoc:)

Nie powiem Ci jak sie malowac bo sie nie znam, zeby okreslic jakim jestes typem kolorystycznym odpowiedz na pytania

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
maartus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 13:03   #3
musicman
Zadomowienie

nie jestem wizażystką ani nic z tych rzeczy , ale patrząc na zdjęcia myślę że twoja twarz dużo korzystniej wyglądaw długich rozpuszczonych włosach niż w związanych - taka fryzura równoważy małą bródkę.
A tak w ogóle ładna z ciebie laska.
musicman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 17:47   #4
czarna_niun
Raczkowanie

Obcięcie wdzięczne, dziewczęce, ładnie Ci w rozpuszczonych.
Troszkę kolor dla mnie niezbyt, ale skoro dobrze się w nim czujesz, to idąc dalej wyrzuć czarną kredkę!
Jeśli już to rób brązową kreskę, ale całe oko, nie jedynie dolną powiekę.
Tusz, ciemny brąz, jeśli kredka na dole, to najlepiej roztarta, tak jak na 3 zdjęciu.
Sugerowałabym też wyrównanie brwi u dobrej kosmetyczki (najlepiej poleconej, bo różnie to z tą regulacją brwi bywa...) i podkreślanie ich cieniem (zwykłym albo do brwi) lub kredką w kolorze jasnego brązu.

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości