jaki typ kolorystyczny??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-04-04, 23:35   #1
Moi16
Raczkowanie

GG do Moi16

jaki typ kolorystyczny???

Idzie wiosna, a ja nadal nie wiem jakim jestem typem kolorystycznym... A tu szafe zapełniam na wiosne to przynajmniej wiedziałabym w jakim kolorze szukać ciuchów...

1. Jak się opalasz - na wieczór zawsze wychodzi mi opalenizna po dniu na słońcu, nie musze leżeć długo, aby się opalić. Skóra opalona ma taki brązowawo-mleczny odcień.

2. Kolor oczu - niebieskie z ciemnoszarymi obwódkami, koło źrenicy mam jakby pomarańczowe refleksy. Rzęsy są długie i nie za gęste, nie za cienkie.

3. Piegi - nie posiadam.

4. Cera - ma kolor kawy z mlekiem (mleczny kolor jak to mówi mama). Rumienie się na różowo chyba...

5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz. Ma złotawo-brązowe przebłyski - byłam kiedyś ciemną blondynką z jasnymi pasmami.

6. Kolor ust jest bardzo jasny wręcz blady róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - Nie mam pojęcia... chciałabym chodzić w zielonym, żółtym, ale jeszcze się nie odważyłam... zawsze tylko czarny, brąz, biel, niebieski, szary, kremowy...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1000649.JPG (71,2 KB, 59 załadowań)
Moi16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 10:56   #2
gosiaska
Zadomowienie

Dot.: jaki typ kolorystyczny???

Ja obstawiam lato pozdrawiam
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 11:04   #3
eweska
Moderatoreska

Wydaje mi sie, ze jestes latem,czyli chlodnym typem urody
eweska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 18:24   #4
Tapcia
Zadomowienie

GG do Tapcia

A jaki masz kolor białka bo tak własciwie to nie po kolorze teczówki powinno sie okreslac typ. Czy białko jest białe/szare? czy w odcieniach żółtego? Mnie wyglądasz na wiosne. Skóra "kawa z mlekiem" czyli bardziej bezowa. I jeszcze złote refleksy we włosach. Masz bardzo widoczne żyłki np. na nadgarstkach albo czy na twarzy przebłyskują? Sprawdz to przy swietle dziennym(!)

Tapcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 19:26   #5
Moi16
Raczkowanie

GG do Moi16

Kolor białka biały A do do żył na nadgarstkach to widać Na twarzy raczej nie... Prędzej takie czerwowane pajączki mam na buźce i wokół płatków nosa.
Stary 2007-04-06, 08:45   #6
Tapcia
Zadomowienie

GG do Tapcia

Jezeli białko białe to znaczy ze jestes chłodnym typem ale ten odcien skóry hmmm... No niech bedzie Lato

A o to co znalazłam dla lata:

Przy kompletowaniu swojej podstawowej garderoby pamiętaj o kolorach: szary, antracyt, błękit morski, szarobrązowy, jasnoniebieski, jasna mięta, złamana biel, delikatny cytrynowy, jasnoróżowy.

Możesz nosić stroje prawie we wszystkich kolorach. Najważniejsze jest tylko dobrać ich właściwy odcień.

Wystrzegaj się koloru złotego i pomarańczowego.

W czarnym wyglądasz bardzo blado. Ten kolor Cię postarza.

Jeśli w swoim ubiorze decydujesz się na ciemne kolory, to polecam Ci grafit, który na pierwszy rzut oka nie różni się od czerni.

W czystej niezłamanej bieli nie jest Ci najlepiej, bo Twoja letnia cera przybiera przy niej szarawy odcień, wydajesz się wtedy nieco zmęczona. Jeśli jednak zdecydujesz się na biel, noś ją z dala od twarzy.

Idealny odcień bieli dla Ciebie, to biel złamana: skorupki jajka lub owczej wełny.

Jeśli lubisz zieleń, to wybierz tą o niebieskim zabarwieniu. Najodpowiedniejsze dla Ciebie są: morski, nefrytowy, zieleń butelkowa, zieleń pastelowa lub bardzo jasny turkusowy i szara zieleń.

Brązy też są dla Ciebie, lecz te o różowym odcieniu, a nie brąz czerwonawy.

Kolor żółty... raczej go unikaj. Chyba że wpadnie Ci w ręce bluzka w kolorze cytrynowym lub żółtym pastelowym.

Fiolet - jeśli masz jasną karnację, polecam Ci kolor lila, a jeśli ciemniejszą - śliwkę.

Jeśli jesteś blondynką i lubisz róż, wybierz ten delikatniejszy, stonowany, rozmyty.

Jeśli masz ciemne włosy lub brązowe oczy polecam róż typu "pink", niebieskawy róż.

W czerwieni też prezentujesz się korzystnie, jeśli jest ona przygaszona, w różowym odcieniu. Dobrze Ci w czerwieni malin, wina, wiśni, arbuza, fuksji. Unikaj czerwieni zbliżonej do oranżu z domieszką żółtego.

Gama kolorów dla Ciebie jest chłodna i przydymiona bez jaskrawych odcieni. Rządzą tu pastele!

Makijaż

W Twoim makijażu powinny dominować chłodne kolory.

Jeśli masz skórę o silnej pigmentacji, decyduj się na intensywniejsze tony.

Tobie bardziej niż innym typom urody pasuje naturalny, sportowy, styl w makijażu, a także makijaż francuski (odrobina różu, pudru i błyszczące różowe usta).

By uniknąć efektu zbyt wymalowanej twarzy pamiętaj, że róż po który sięgasz musi być w tym samym chłodnym tonie co szminka.

Jeśli jesteś ciemną blondynką o jasnej cerze, przy wyborze różu polecam Ci: cyklamen, średnią czerwień, zgaszony kolor fuksji, odcień przypominający kolor poziomek.

Jeśli masz szare, niebieskie lub szaro-piwne oczy, znakomicie wyglądają one w towarzystwie przydymionego brązu lub fosforowej żółci.

Ciepłe kolory w Twoim makijażu mogą jedynie tworzyć delikatny akcent. Bliżej tęczówki oka muszą być jednak kolory chłodne.

Polecam Ci cienie w kolorze szarym, srebrnym, antracyt, niebieski, jasnożółty, srebrnobiały, fioletowy, zielony pastelowy i chłodny róż.

Biżuteria

Pasują do Ciebie wszystkie rodzaj szlachetnie matowej, starej biżuterii.

Dobrze wyglądasz w delikatnych ozdobach o chłodnej barwie.

Polecam Ci rubin, granat, kamienie mleczne, niebieskawe opale, zielony nefryt, szarozielony agat.

Najpiękniej Ci w diamentach i perłach o różowej lub szarej barwie.

Jeśli lubisz złoto, noś złoto białe. Najlepiej jednak wyglądasz w ozdobach ze srebra.

Zapach

Twojemu typowi urody doskonale towarzyszą zapachy kwiatowe. Nie pasują natomiast zapachy korzenne i drewna, typowe dla jesieni.

Stary 2007-04-06, 22:43   #7
Moi16
Raczkowanie

GG do Moi16

Dziekuję bardzo bardzo bardzo Zaraz sobie wszystko skopiuję i zanotuje.
Stary 2007-04-07, 18:41   #8
agatakis
Przyczajenie

No to teraz niech pomoże ktoś mi bardzo proszę

1) Opalam sie szybciutko na brąz i opalenizna trzyma sie bardzo długo, dopiero pod koniec zimy robie sie strasznie blada
2) Jasne... zielono szare z ciemniejsza obwódką.
3) Są... na polikach i nosie ale nie jest ich zbyt wiele.
4) Wydaje mi sie ze oliwkowy. Rumienie sie chyba na różowo
5) Chmm jest to taki ciemny blond.
6) Dość jasny.
7) Dobrze czuje sie w kolorze czarnym i takim "brudnym" błękicie. Ale nie wiem w czym byłoby mi najładniej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg S8001745.JPG (15,1 KB, 20 załadowań)
agatakis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 18:40   #9
Tapcia
Zadomowienie

GG do Tapcia

agatakis powinnas załozyc oddzielny wątek

Stary 2007-04-10, 23:17   #10
Moi16
Raczkowanie

GG do Moi16

A co mi poradzicie na te miejsca na twarzy? Jak je zamaskowac? Czy wyglądają tak okropnie jak ja je widze?? Takie białe plamy na twarzy...
Załanczam zdjęcie zaznaczone i bez.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1000650.JPG (55,8 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P10006500.JPG (56,1 KB, 8 załadowań)
Stary 2007-04-11, 23:49   #11
Moi16
Raczkowanie

GG do Moi16

Jakieś rady?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości