Cytrynka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-04-05, 20:54   #1
diabliczuś_01
Raczkowanie

Cytrynka?

Hmm, chciałam poprosić was kochane Wizażanki o poradę! Jestem na tym forum od niedawna ale bardzo spodobała mi się tu sympatyczna i ciepła atmosfera aż na tyle, że postanowiłam zostać

Ale przejdę do konkretów. Rano zrobiłam sobie nową maseczkę, bo lubię eksperymentować! Wzięłam jogurt (ani śmietany ani mleka nie miałam) Zott'a ( bo oskarżą mnie o reklamę!) morelowy i pokroiłam cytrynę w cieniutkie plasteki. Następnie pokryłam dość dużą warstwą jogurtu twarz i położyłam na nim plasterki cytryny (bez problemu się przykleiły). Zostawiłam taką papkę na 15 minut. Z początku wszystko było dobrze, a po czasie zaczęło mnie troszkę - minimalnie szczypać, a to chyba przez to, że mam na policzkach lekko przesuszoną skórę. Po zdjęciu - szok Skóra była jednolita, prominna, lekko zaróżowiona, zmatowiona i co najważniejsze jakby czyściejsza i miałam zamknięte pory! Fantastycznie! Wcześniej czytając na wizażu opinie o kuracji mlecznej wypróbowała ową kilka dni wcześniej ale na czole pojawiły mi się dziwne różowe ogromne, punktowe plamy... A po maseczce z cytryny jakby ich nie było! Twarz jest przez kilka godzin idealnie matowa

A teraz moje pytanka: Jakie właściwości ma cytryna? Czy jest wskazana na twarz tzn. czy nie szkodzi kwas w niej zawarty?

W necie znalazłam informację o cytrynie:
Cytat:
Cytrusy zawierają dużo witaminy C i kwasów AHA. Stosując cytrusy w maseczkach sprawimy, że skóra rozjaśni się, martwy naskórek się złuszczy, a pory pozamykają się i ściągną.
Należy wymieszać sok z cytryny, pomarańczy lub grejpfruta z niewielką ilością oliwy i pianą ubitą z jednego białka lub żółtka.

Cytryna
Wyciąg z cytryny zawiera kwas cytrynowy, witaminę C, olejki eteryczne i flawonoidy. Bogaty jest też w fitohormony. Owoc ten ma działanie wygładzające, zmiękczające i wybielające. Maseczka z sokiem z cytryny ma działanie przeciwzmarszczkowe.
Przetartą przez sito białą fasolę wymieszać należy z oliwą z oliwek, sokiem z cytryny i łyżką miodu. Maseczki należy pozostawić na twarzy prze około 15 minut i zmywać naprzemiennie ciepłą i zimną wodą.
Mimo tego chciałabym posłuchać waszych opinii na ten temat i "spotkań" z cytryną!

Dziękuję z góry i pozdrawiam

P.S: Korzystałam z wyszukiwarki, ale nic konkretnego nie znalazłam na temat maseczki z cytryny
diabliczuś_01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 21:05   #2
Ludowa
Zakorzenienie

Dot.: Cytrynka?

Niestety nie wiem nic konkretnego na temat cytrynki, ale muszę Cię serdecznie powitać Miłego wizażowania

Przepraszam za OT, musiałam. Już zmykam.

Ludowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 21:14   #3
Mary_Q
Zakorzenienie

hm hm mnie starsznie skora po cytyrnie szczypie :P ale moim zdaniem to ona skzodliwa nie ejst skoro dziewczyny uzywaja jej do wybielania skory,do rak,plam po samoopalaczu np.
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 08:46   #4
kaaSkaa
BAN stały

ja też nic o maseczce z cytryny nie słyszałam, ale skoro mówisz że pomaga to chyba spróbuje
kaaSkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 10:47   #5
gosia :)
Raczkowanie

zrobiłam sobie tę maseczkę z oliwą, z pianą z białka i cytr. nic mi nie dała. spróbuję z jogurtem
gosia :) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 13:44   #6
Ollllciaaa
Zakorzenienie

Myślę,że cytryna wpływa na wybielenie piegów oraz rozjaśnianie skóry. Wpływa także korzystnie na wągry,czyli zapobiega ich powstawaniu ( przynajmiej było tak w moim przypadku ) tylko szczerze to nie lubiałam stosować cytryny ponieważ póżniej robiła mi się taka jakby maska na twarzy ale ogólnie to jest super

www.olcia895.blog.onet.pl - mój blog
Ollllciaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 17:32   #7
Martinka90
Raczkowanie

Chcialabym sobie zrobic ta maseczke z cytryna tylko zamiast owocowego jogurtu wolalabym uzyc naturalnego, mi sie nawet wydaje ze taki moglby byc nawet lepszy ;] Co o tym myslicie ?
Martinka90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 19:01   #8
diabliczuś_01
Raczkowanie

Cytat:
Niestety nie wiem nic konkretnego na temat cytrynki, ale muszę Cię serdecznie powitać Miłego wizażowania
Hihi, dziękuję bardzo

Cytat:
hm hm mnie starsznie skora po cytyrnie szczypie :P ale moim zdaniem to ona skzodliwa nie ejst skoro dziewczyny uzywaja jej do wybielania skory,do rak,plam po samoopalaczu np.
Mnie też troszkę szczypała, ale w końcu "dla urody trzeba cierpieć"

Cytat:
że pomaga to chyba spróbuje
Zachęęęcam! Dziś z nowu spróbowałam i jestem raz ponowny zachwycona! Mam nadzieję, ze na dłuższą skalę efekty będą coraz lepsze! Tylko ostrzegam, że troszkę szczypie...

Cytat:
zrobiłam sobie tę maseczkę z oliwą, z pianą z białka i cytr. nic mi nie dała. spróbuję z jogurtem
Ja tej z oliwą i pianą białka co prawda nie robiłam Ale może z jogurtem lepsza będzie

Cytat:
Myślę,że cytryna wpływa na wybielenie piegów oraz rozjaśnianie skóry. Wpływa także korzystnie na wągry,czyli zapobiega ich powstawaniu ( przynajmiej było tak w moim przypadku ) tylko szczerze to nie lubiałam stosować cytryny ponieważ póżniej robiła mi się taka jakby maska na twarzy ale ogólnie to jest super
Dziękuję za pomoc Korzystnie na wągry? O jak dobrze

Cytat:
Chcialabym sobie zrobic ta maseczke z cytryna tylko zamiast owocowego jogurtu wolalabym uzyc naturalnego, mi sie nawet wydaje ze taki moglby byc nawet lepszy ;] Co o tym myslicie ?
Hehe, ja myślę, że to nawet lepszy pomysł tylko ja akurat nie miałam pod ręką naturalnego dlatego zadowoliłam się zwykłym
diabliczuś_01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 19:17   #9
ola_23
Raczkowanie

Ja dziś robiłam maseczke z ubitego białka i do tego kroplce cytryny Czuje jakbym miała nie swoją skórę :P:P ale w wyglądzie narazie nie widzę zmian bo to moja pierwsza jakakolwiek maseczka!! czuję tak pewnie dlatego że to ściągania jest bardzo odczuwalne.
Jeśli z tymi wągrami to prawda to zostane przy tej cytrynie na dłuuużej Zarówno do włosów jak i buzi

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości