ślad po bliźnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-07-24, 08:24   #1
janeczka
Raczkowanie

GG do janeczka

ślad po bliźnie

Mój pięcioletni syn wywrócił się ostatnio i pechowo rozciął sobie skórę na policzku - byliśmy u lekarza, który zalepił mu ranę specjalnymi plastrami zastępującymi szycie, jako że niedługo będzie już można ściągnąć te plasty - mam pytanie - czy są jakieś preparaty, maści którymi należałoby smarować takie miejsce, żeby zmiejszyć prawdopodobieństwo pozostania blizny??? - jak zwykle liczę na Waszą pomoc
janeczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-24, 09:06   #2
homyk
Zakorzenienie

Re: ślad po bliźnie

Mój synek miał podobną przygodę. Kilka lat temu jechał na swoim rowerku i wyrzuciło go na zakręcie. Skutek - rozcięty łuk brwiowy, na całej długości. Wyglądało to bardzo nieciekawie . No pogotowiu założono mu właśnie takie plasterki, o których piszesz. Po ich zdjęciu blizna była widoczna. Nie stosowałam na nią żadnych żadnych specyfików. Owszem, na początku była zaczerwieniona, ale z czasem zbladła.
Od tamtego czasu minąło juz kilka lat i śladu po rowerowej przygodzie prawie wogóle nie widać. Trzeba mocno wytężać wzrok, aby się jej dopatrzyć. Mój synek bardzo lubi swoją bliznę i co jakiś czas pyta, czy ją jeszcze choć trochę widać.
Faktem jest, że blizna na policzku może zachowywać się inaczej, niż rozcięty łuk brwiowy.
Pozdrawiam.
homyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-24, 09:35   #3
janeczka
Raczkowanie

GG do janeczka

mój syn jak był malutki (3 latka) też rozciął sobie łuk brwiowy (bardzo z niego żywotny smyk ) - też niczym tego nie smarowałam - blizna już wprawdzie zbladała zupełnie - ale nadal widać ślad - na łuku brwiowym to nie razi, ale na policzku chciałabym raczej uniknąć śladu
janeczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-24, 09:42   #4
homyk
Zakorzenienie

Domyślam się. Zatem czekajmy na radę profesjonalisty.
homyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-24, 12:23   #5
benny
Raczkowanie

Nie wiem, jakich maści używać ale KONIECZNIE trzeba chronić bliznę przed słońcem - kup bloker słoneczny!
benny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 16:36   #6
havana
Zadomowienie

Dot.: ślad po bliźnie

Mój ślad nie jest na twarzy, tylko na kolanie, ale nie wiedziałam w którym wątku powinnam to napisać dobre kilka tygodni temu miałam upadek (tak dla jasności - nie byłam pod "wpływem" ), który skończył się dość dużą raną na kolanie. Wszystko się ładnie zagoiło, ale został ślad. Raz jest on czerwonawy, raz całkiem fioletowy jak wiosenny krokus no i właśnie, wiosna, potem lato i jak tu się pokazać z czymś takim na kończynie... i to mając dawno za sobą wiek, w którym zdarte kolana są zrozumiałe i usprawiedliwione czy można coś na to poradzić, czy po prostu czekać aż samo zejdzie? będę wdzięczna za pomoc
havana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 11:31   #7
havana
Zadomowienie

podnoszę
havana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 20:43   #8
maltusia87
Rozeznanie

najlepiej pójść do apteki i zapytac o masci na blizny
maltusia87 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości