PILNE !! ZAŁAMKA ... :-( :-( [ twarz ] - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-04-16, 19:10   #31
gamegirl
BAN stały

Dot.: PILNE !! ZAŁAMKA ... :-( :-( [ twarz ]

ja rownie zmiala takie problemy:p w sumie jeszcze mam.. stosowalam wszystkie kremy typu antybakteryjne i nic:/
1 co robilam to stosowlam Benzacne mysla ze cos da (moim zdniem nic nie dalo)
2 .zakupilam mydlo siarkowe stosowalam myslac ze stan skory sie poprawi i rzeczewiscie poprawa byla .. ale skora schodzila wiec zadane kremy matujace tylko olivke Hippp.
3 .dowiedzialam sie o skrobi ze wysusza syfki i to prawda na noc zawsze nakladalam super wysusza na drugi dzien..
4 teraz zaiwestowalam w kwasy uzywam od tygodnia jeszcze jako takich rezeltatow nie widze ale stan sie poprawia wagry znikaja przebarwienai po woli tez.. oczywiscie korektor Maybelline i podkad dlugo trwaly Kolastyna Satin MakeUp polecam!!
a co do plecow jesli tez masz przebarwienia super jes Under Tweanty pelling o zapachu malinowym:P extra wygladza i powoli sciara bebe przebarwiania
pozdrawiam
gamegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 19:14   #32
carolinascotties
Zakorzenienie

gamegirl - jakie filtry stosujesz?
Stary 2007-04-16, 19:20   #33
gamegirl
BAN stały

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
gamegirl - jakie filtry stosujesz?
ja mam podklad ktory chroni przed promieniami UV:P Kolastyna Satin MakeUp tylko ze kremik na noc stosuje
gamegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 23:37   #34
Sweet_21
Zakorzenienie

Ale taki podkład nie zastąpi filtru
Jakie kwasy używasz? Ja używam delikatnego Effaklaru K, a filtr 50+.

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 00:19   #35
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gamegirl Pokaż wiadomość
ja mam podklad ktory chroni przed promieniami UV:P Kolastyna Satin MakeUp tylko ze kremik na noc stosuje
a zdajesz sobie sprawę z tego, że to zbyt mało i że podkładom nie można ufać, co do ochrony przeciwsłonecznej?... szczególnie przy stosowaniu kwasów...poczytaj filtrowe wątki na forum biochemia...

Dziewczyny - bez stosowania wysokich filtrów w czasi ekuracji kwasami pracujecie na nowe przebarwienia !
Stary 2007-04-17, 01:22   #36
Sweet_21
Zakorzenienie

Cytat:
a zdajesz sobie sprawę z tego, że to zbyt mało i że podkładom nie można ufać, co do ochrony przeciwsłonecznej?... szczególnie przy stosowaniu kwasów...poczytaj filtrowe wątki na forum biochemia...

Dziewczyny - bez stosowania wysokich filtrów w czasi ekuracji kwasami pracujecie na nowe przebarwienia !

Dokładnie Kwasy to nie jest zwykły krem, a nie stosując filtrów można sobie narobić nowego kłopotu.

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 15:33   #37
Judy_tka
Raczkowanie

Cool Dot.: PILNE !! ZAŁAMKA ... :-( :-( [ twarz ]

Mam 3 pytania xD

1. Przestałam używać AD i bardzo się cieszę, ale… mam po nim strasznie czerwoną skórę. Czy macie może jakiś do polecenia kremy czy coś w tym stylu? Może coś z aloesu?
2. Skończyłam tą kurację AD ok.4 dni temu. Jak długo muszę teraz stosować filtry ?
3. Chciałabym teraz zakupić ten podkład Oceanic AA rozświetlający, tylko, że chwilowo mam sucha skórę, ale po podkładzie zawsze mi się błyszczy. Czy na ten podkład mogę stosować puder?
Judy_tka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 15:46   #38
asiaprymus
Przyczajenie

dziewczyny a powiedzcie ile czasu po skończonej kuracji wybielającej trzeba unikać słońca? mam bardzo dużo przebarwienień na dekolcie prawdopodobnie posłonecznych i coraz bardziej są widoczne ale nie wiem czy jest sens robić kurację Melacerinem(poleciła mi kosmetyczka) bo jak tu w lecie uniknąć słońca? przecież nie mogę chodzić w golfach a w lipcu szykuje mi się wyjazd nad morze. prosze pomóżcie
asiaprymus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 18:05   #39
Judy_tka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Judy_tka Pokaż wiadomość
Mam 3 pytania xD

1. Przestałam używać AD i bardzo się cieszę, ale… mam po nim strasznie czerwoną skórę. Czy macie może jakiś do polecenia kremy czy coś w tym stylu? Może coś z aloesu?
2. Skończyłam tą kurację AD ok.4 dni temu. Jak długo muszę teraz stosować filtry ?
3. Chciałabym teraz zakupić ten podkład Oceanic AA rozświetlający, tylko, że chwilowo mam sucha skórę, ale po podkładzie zawsze mi się błyszczy. Czy na ten podkład mogę stosować puder?
up
Stary 2007-04-18, 21:44   #40
Judy_tka
Raczkowanie

up
Stary 2007-04-19, 07:15   #41
alutka7777
Raczkowanie

Arrow Dot.: PILNE !! ZAŁAMKA ... :-( :-( [ twarz ]

ja tez byłam u dermatologa.
I tez przepisał mi acne derm.
w moim przypadku duzo daje.
Jesli bedziesz uzywała podkłąadu, to licz sie z tym, ze mozesz miec wiecej tego.
Podkład zatyka pory.

A moze jakis podklad do cery tradzikowej?
przeciez sa takie..

a Max factora nie uzywalam
Za to polecam puder prasowany Inglota.
bardzo ladnie przykrywa wszytsko to, co chce ukryc
alutka7777 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 09:46   #42
carolinascotties
Zakorzenienie

Dziewczyny-błagam rozejrzyjcie się po forum biochemia- ten temat był wałkowany 100 razy - Judyta -podałam Ci linki....
przeciez nie będę tutaj wklejać tego, co pisano w innych wątkach ...

http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=66 - na każdym forum jest wyszukiwarka- skorzystajcie z niej.
Stary 2007-04-19, 21:07   #43
ewelina121
Raczkowanie

mi takze dermatolog polecil ad... ale moim zdaniem krem ten nie jest godny polecenia.... moze wam to sie wyda smieszne ale na moje buzce jak najbardziej sie to sprawdzilo... kupilam balsam samoopalajacy summer glow i od kiedy zaczelam to stosowac moja cera calkowicie sie zmienila... coraz mniej syfkow mam oczywiscie raz na jakis czas cos tam wyskoczy bo wiadomo jak to z nami jest... ale jest o niebo lepiej niz kiedys... a po tym balsamie naprawde skora ma taki fajny cieply kolorek polecam wszystkim ten balsamik
ewelina121 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 20:50   #44
Judy_tka
Raczkowanie

Kochana carolinascotties, gdybym miała studiować 100 stron jednego tematu, żeby w 1500 poście wyczytać to co mnie interesuje to życia by mi brakło. Z wyszukiwarki zawsze kożystam.

Powiem, że teraz zmieniałam system na taki, że nie matuje i za bardzo nie oczyszczam, ale nawilżam, i nie wiem czy dobrze robie... :

- żel do mycia twarzy - Garnier podstawa pielęgnacji
- tonik - Ziaja Tin Tin
- krem - L`oreal Control Deep
- krem specjany (na wysuszone miejsca) - uniwersalny z oriflema.

+ chcę jeszcze kupić - masło kakaowe ziaji, żeby nie mieć rano takich suchych skórek.
+ no i jakiś dobry (jaki?) żel punktowy na wypryski.

Co myślicie xD ?
Stary 2007-04-21, 22:26   #45
carolinascotties
Zakorzenienie

Myślę, ze masło kakaowe może CIę zapchać - to dość cięzki krem... wypróbuj serię Ziaja Calma HLC - jest tam świetny peeling enzymatyczny, żel do mycia, tonik, mleczko i dla mnie fantastyczne - dwa kremy nawilżające -
lżejszy - nawilżający http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12400
i taki, który ratuje wysuszone partie skóry ( ja używam go tylko na noc ) - biolipidowy http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12131

więcej kosmetyków z tej serii - http://www.wizaz.pl/kosmetyki/szukaj...gdzie=produkty

Jeszcze jedno -uwierz mi, że studiowanie watków podpiętych - i zbiorczych -bardzo pomaga - nie mówię tu o wątkach , które powtarzają się co pare tygodni.... poza tym -chyba dobrze poszerzać wiedzę na temat tego, co nas interesuje -a nie skupiać się tylko na odpowiedzi na konretne pytanie...?
Stary 2007-04-24, 14:58   #46
Judy_tka
Raczkowanie

Ostatnio moja skóra jest bardzo przesuszona, ale jednocześnie mam takie grudki pod skórą które sąwidoczne jako takie jakby czerwnone plamko-wybrzusenia. Macie jakieś pomysły jak się da temu zaradzić ?
Stary 2007-04-24, 15:50   #47
carolinascotties
Zakorzenienie

Widocznie kosmetyki, które stosujesz podrażniaja skórę - powinnaś porządnie nawilżać skórę od zewnątrz i od wewnątrz - pij dużo wody, zioła - rumianek, bratek.
Stary 2007-04-28, 09:17   #48
Judy_tka
Raczkowanie

Odp. szybko ! Czy po maseczce stosujemy krem ?
Stary 2007-04-28, 11:00   #49
Judy_tka
Raczkowanie

up
Stary 2007-04-28, 11:59   #50
carolinascotties
Zakorzenienie

Judytka - dziwi mnie Twoje podejście ...wpadasz tu i wymagasz odpowiedzi na już, na teraz- piszesz - "szybko" ...znasz google? polecam.
Stary 2007-05-09, 13:56   #51
Apsik
Rozeznanie

GG do Apsik

Jestem trochę zaskoczona... Judytko, Ty masz dopiero 14 lat!! Jesteś w wieku, kiedy skóra sama świetnie sobie radzi z większością problemów, tylko musisz jej na to pozwolić

Jesli już zdecydowalaś sie na AD i zauważylaś, ze nie sluży Ci to najlepiej, to trzeba bylo zmniejszyć częstotliwość stosowania, np co drugi dzień. Jeśli skóra bardzo się po nim przesusza to po ok godzinie po nalożeniu AD nalóż na buzię jakiś dobrze nawilżający krem ( moim fawotyrem w tej terapii jest Garnier, ten w różowym pudelku, do skóry suchej ). Rano umyj buzię czymś co jest bardzo delikatne (czyli bez SLS), bo jeśli już zluszczasz skórę, to nie możesz dodatkowo ją podrażniać solami sodowymi czy np granulkami. Na to tonik, najlpeiej lagodzący, do cery ewidentnie suchej (a nie trądzikowej!), np Melisa i no to wszystko krem z filtrem (poszukaj na biochemi, ja używam SOLTAN, ale w Polsce nie jest dostępny).
Kiedy nie będziesz nakladala na buziaka AD (czyli co drugą noc) stosuj sam krem nawilżający, np Garpiera wlaśnie.
Jeśli zastosujesz tę kurację (myślę, ze delikatną i jednocześnie idącą w stronę oczekiwanych przez Ciebie efektów) przez np 3-4 miesiące to na pewno zobaczysz poprawę. Najważniejsze wyczuć co Twojej skórze szkodzi a co sluży. To co szkodzi omijac szerokim lukiem, zamienić na coś bardziej sprzyjającego a to co sluży dawkować tak, aby spwlnialo swe zadanie jak najlepiej.

Mimo wszystko jeszcze raz namawiam Cię do skorzystania z zalet Twojego mlodego wieku, czyli szybkiej reaktywacji swojej skóry
Jeśli stosujesz kremy to wybieraj te, ktore mają najprostsze sklady, tak samo toniki i mleczka. Omijaj te cudowne kompleksy, formuly itd one pomogą ale za kilka lat, teraz Twoja skóra na pewno z nich nie skorzysta.

I jeszcze jedno, sucha skóra nie lubi eksperymentów. Najlepiej jak skupisz sie na kilku dobrych dla Ciebie kosmetyków i będziesz stosowala je dlużej. Częste zmiany obciążają skórę i powodują, ze dzieją się z nią rózne niespodzianki (np przesuszona się swieci - oczyszczana i wysuszana produkuje jak na zlość więcej sebum, żeby sie ochronić).

Buziaki <cmok>
Apsik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 18:06   #52
Judy_tka
Raczkowanie

Dziekuję Apsik za radę teraz wybieram się do dermatologa i mam nadzieję iż on mi cosik poradzi
Stary 2007-05-09, 21:54   #53
Apsik
Rozeznanie

GG do Apsik

Dermatolog (zwlaszcza kompetentny) to bardzo dobry pomysł
Mam nadzieję, ze uratuje Twoją buzię, poleci coś dobrego. Jak już będziesz po wizycie podziel sie z nami wrażeniami i receptą jaką dostalaś, może ktoś ma tutaj podobny problem.

Pozdrawiam
Apsik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 19:48   #54
Judy_tka
Raczkowanie

Hej! Dzisiaj byłam w Juwenie w Gliwicach. Niestety zapomniałam jak się pani doktor nazywała… :| Eh… ta skleroza :P
Więc pierwsze wrażenie gabinetu bardzo pozytywne. P. dermatolog bardzo miła dokładnie o wszystko wypytywała i odnotowywała na swoim komputerku.
W końcu przepisała mi Skinoren (wieczorem do używania) i Dual na dzień.
Powiedziała również, że na jesień możemy zrobić mikrodermabrazję.
Zapłaciłam mnóstwo kasy…
Oto relacja zdana xD
Stary 2007-05-15, 21:15   #55
Gonia
Zakorzenienie

ja co prawda już nie jestem nastolatką ale borykałam się z trądzikiem chyba z 15 lat i znalazłam sposób :
raz w tygodniu stosuję Atrederm
odstawiłam podkład - zalecenie prof. dermatologii
i nawilżam i jeszzce raz nawilżam.....
kremy, oliwka HIPP, tonik z melisą
czasem maseczka z glinką
twarz myję żelem Calma
i moja cera od jakiś 3 miesięcy stałą się prawie bez zarzutu...co prawda zostały rozszerzone pory i małe blizny po trądziku ale naprawdę od 15 lat nie miałam tak ładnej cery
acha nie opalam w ogóle buzi i piję dużo wody mineralnej
zamówiłam kilka rzeczy też na Biochemii Urody - same naturalne mazidełka
generalnie od kiedy odstawiłąm te wszystkie maści, kremy , żele przeciwtrądzikowe - trądzik ustapił.... czyż to nie dziwne?

Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 13:08   #56
azzis
Zakorzenienie

Dzisiaj zamierzam kupić Acne derm. Nie wiem, czy to dobry pomysł bez konsultacji z lekarzem, ale jest on bez recepty więc może nie zaszkodzi. Przez 2 miesiące stosowałam Brevoxyl przepisany przez dermatologa i Neomycynę, ale efektów nie widzę, mogę powiedzieć, że jest jeszcze gorzej, dlatego odstawiłam Brevoxyl (na ulotce wyczytałam, że po kilku tyg. widać efekty a u mnie już mija 8 tyg. i nic A wydaje mi się, że po tym czasie jakieś znikome chociaż efekty powinny być, a nie powinno być jeszcze gorzej (więc może on nie jest dla mnie?). Wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tyg. i może w tym czasie wypróbuję Acne derm? Mam nadzieję, że pomoże na zaskórniki i przebarwienia, które straszne mi się zrobiły po Brevoxylu
Staram się uzywać jak najmniej kremów. Do mycia twarzy stosuję teraz zamiast żeli do cery trądzikowej emulsji do mycia Johnsona dla cery wrażliwej, rano filtr i podkład (muszę! bo bez niego nigdzie nie wyjdę ).

Przy okazji chciałam zapytać: jeśli na opakowaniu kremu z filtrem jest napisane, że zawiera filtry fotostabilne, to czy jest to pewne że sąone fotostabilne? czy może to chwyt marketingowy?

Pozdrawiam
azzis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 13:33   #57
radelka
Raczkowanie

ja miałam kiedyś też straszne problemy z twarzą, pani dermatolog zapisała mi differin i mi bardzo pomógł, teraz sporadycznie mi coś wyskoczy, ale mam jeszcze troszkę wągrów, może spróbuj differinu.....
pozdrawiam i życzę powodzenia
radelka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 13:38   #58
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
raz w tygodniu stosuję Atrederm
odstawiłam podkład - zalecenie prof. dermatologii
i nawilżam i jeszzce raz nawilżam.....
Goniu - jakie filtry stosujesz? przyznam Ci, że Atrederm odstawiłam - z racji tego, że słońce coraz mocniejsze...stąd moje pytanie
Stary 2007-05-16, 14:44   #59
azzis
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez radelka Pokaż wiadomość
ja miałam kiedyś też straszne problemy z twarzą, pani dermatolog zapisała mi differin i mi bardzo pomógł, teraz sporadycznie mi coś wyskoczy, ale mam jeszcze troszkę wągrów, może spróbuj differinu.....
pozdrawiam i życzę powodzenia
Tak, tylko Differin jest na receptę, a ja muszę czekać 2 tyg. do wizyty i w tym czasie muszę coś w sprawie tych syfów zrobić, bo chyba psychicznie nie wytrzymam Może przez te 2 tyg. coś się poprawi Acne dermem? A jak nie to poproszę lekarza o Differin....
azzis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 22:03   #60
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Goniu - jakie filtry stosujesz? przyznam Ci, że Atrederm odstawiłam - z racji tego, że słońce coraz mocniejsze...stąd moje pytanie
jedyny i ostatnio przez mnie odkryty filtr, który mnie nie zapycha - LRP Fluide Extreme Anthelios XL 50
- mam jeszzce próbki LRP Aqa lait ale jeszce się go nie odważyłam wypróbować (strach przed zapchaniem :-( ) ale przyznaję bez bicia, że stosuję go tylko w słoneczne dni..... tylko nie krzyczcie na mnie . Niestety nie cierpię tego diabelstwa na twarzy ale jak jest słońce, to żeby nie mieć wyrzutów sumienia i plam (pigów niestety nie udało mi się uniknąc) kładę na twarz, matowię skrobią zmieszaną z pudrem sypkim i wsio....

Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości