Borowina - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-08-04, 11:40   #1
ceyda
Raczkowanie

Borowina

zakupiłam w katowickiej mydlarni kostke borowiny.podobno wskazana do kąpieli- poprawia krążenie, działa leczniczo na skórę.
niby mniej- więcej wiem jak to użyć.chciałabym jednak wcześniej usłyszeć co -nieco od Was na ten temat.czy można używać borowiny jako maseczkę na twarz? pozdrowionka
ceyda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-04, 12:19   #2
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz
Re: Borowina

Mnie się borowina kojarzy z sanatorium w Ciechocinku, gdzie byłam jako nastolatka i tam robiono, m.in. okłady borowinowe Ale o maseczkach nie słyszałam niestety aha to ciepłe musi być, nakłada się na ciałko i się w tym leży

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-04, 12:29   #3
sarenka
Zakorzenienie

Medycyna, Biologia
Borowina

Borowina, humolit, torf leczniczy, zmieszany z wodą i ogrzany powyżej 40°C stosowany jest w postaci okładów, tamponów lub kąpieli w leczeniu chorób narządu ruchu (gościec przewlekły, stany pourazowe), kobiecych, przemiany materii.

Borowina jest naturalnym tworzywem powstającym z roślin w wyniku humifikacji, zachodzącej w środowisku obfitym w wodę, pod wpływem bakterii beztlenowych i tlenowych.

Skład borowiny: głównie woda, składniki nieorganiczne (którym nie przypisuje się właściwości leczniczych), składniki organiczne (niecałkowicie rozłożone składniki roślinne, produkty procesu humifikacji oraz substancje o charakterze estrogenów)

wiem.onet.pl

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-04, 13:27   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu

A ja właśnie testuję kilka kosmetyków z borowiną - znajdziecie też w Newsach opis serii Strefa T -Torf Corporation.Na stronie internetowej tej firmy znajdziecie mnóstwo informacji o borowinie - polecam lekturę!
www.torf.pl
Każdy kto zgłosi się do Klubu Tołpoterapii i odeśle do firmy swoje zgłoszenie z odpowiedzią na pytanie konkursowe otrzyma prezent - ja dostałam żel pod prysznic i pastę do zębów - bardzo mi się spodobały. Można poprosic też o próbki ,ale chyba mają tylko próbki Strefy T. Maseczkę z tej firmy już przetestowałam - jest świetna - wszelkie drobne krostki goją sie w błyskawicznym tempie , można nałożyć ją na noc. Są też kosmetyki do ciała - maska borowinowa , balsam oraz preparaty lecznicze (te testuje moja mama ).

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 22:30   #5
orange28
Raczkowanie

Dot.: Borowina

Mi kosmetyczka zaproponowała zabieg na twarz z borowiną, podobno ma działanie nawilżające i odżywcze.
orange28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 05:24   #6
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

ja uzywam żelu Borowinowego, kiedys okładów z borowiny, w celu poprawienia krążenia, dobrze działa na skóre ciała, ale tego którego ja uzywam nie mozna stosować na skóre twarzy
na kazdym preparacie z pewnościa jest informacja czy można go stosować na twarz

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 10:47   #7
azyla
Raczkowanie

jest w sklepach zielarskich borowina, która sie nakłąda na twarz i ciało

http://www.sulphur.com.pl/index_pl.htm

Wskazania:

pielęgnacja skóry mieszanej z przewagą suchej, z nadmiernie złuszczającym się naskórkiem o nieładnym szaro-ziemistym kolorycie
do każdego rodzaju skóry profilaktycznie przeciw procesowi starzenia (skóra z obniżonym napięciem i zmniejszoną elastycznością)
pielęgnacja cery mieszanej z przewagą tłustej z tendencją do łojotoku i powstawania zaskórników
cera tłusta zanieczyszczona wypryskami z zatkanymi porami skórnymi (wspomaganie leczenia farmakologicznego)
objawy cellulitu i rozstępy skóry
azyla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 11:25   #8
Emilia1
Zakorzenienie

tak , dobrze piszecie, ja kiedyś byłam na szkoleniu Jadwigi i też zabieg był z borowiną - sai pan się nawiwał czy jakos tak
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 11:18   #9
izzie_lady
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
tak , dobrze piszecie, ja kiedyś byłam na szkoleniu Jadwigi i też zabieg był z borowiną - sai pan się nawiwał czy jakos tak
izzie_lady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 15:04   #10
orange28
Raczkowanie

Znalazłam w necie taką maseczkę:
http://www.borowina.pl/borowina/mase...-borowiny.html
Może ktoś stosował coś podobnego? Trochę kosztuje, zwłaszcza że, jeśli dobrze rozumiem, jest przeznaczona do jednego zabiegu,ale z drugiej strony u kosmetyczki zabieg kosztuje około 40 zł więc i tak warto
orange28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 19:52   #11
Emilia1
Zakorzenienie

16 zł to kosztuje tak? wydaje mi się ok , ale ideałem byłoby gdyby napisali skład
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 12:11   #12
rika25
Przyczajenie

dassd

Edytowane przez rika25
Czas edycji: 2010-08-26 o 10:54
rika25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 22:41   #13
sulphur
SPAMER
Nieopłacona reklama

A może kąpiel borowinowa we własnym domu?
sulphur jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 11:45   #14
zaczarowana27
Przyczajenie

polecam Borowine plus firmy SULPHUR Busko Zdrój. nadaje sie do każdego rodzaju ciała. Redukuje rozstepy i celulit
zaczarowana27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 21:41   #15
fliegen
Raczkowanie

Stosuję maskę z borowiny na ciało od jakiegoś czasu - polecam.
Skóra ma ładny koloryt, miękka, delikatna - jeśli chodzi o cellulit to ciężko powiedzieć bo zrobiłam około 5 zabiegów (powinno być 10) i przerwałam stosowanie (głównie dlatego, że jest to czasochłonne).

Teraz powracam - w końcu wiosna!
Ćwiczę i borowina będzie świetnym dodatkiem.

Rozpoczęłam stosowanie borowiny na twarz - jestem po drugiej maseczce (co drugi dzień) mam problem jest ze spłukiwaniem - okropnie ciężko zmyć
fliegen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 23:55   #16
Avariel
Zadomowienie

GG do Avariel

Cytat:
Napisane przez fliegen Pokaż wiadomość
Stosuję maskę z borowiny na ciało od jakiegoś czasu - polecam.
Skóra ma ładny koloryt, miękka, delikatna - jeśli chodzi o cellulit to ciężko powiedzieć bo zrobiłam około 5 zabiegów (powinno być 10) i przerwałam stosowanie (głównie dlatego, że jest to czasochłonne).

Teraz powracam - w końcu wiosna!
Ćwiczę i borowina będzie świetnym dodatkiem.

Rozpoczęłam stosowanie borowiny na twarz - jestem po drugiej maseczce (co drugi dzień) mam problem jest ze spłukiwaniem - okropnie ciężko zmyć

ja raz też dostałam próbkę maseczki borowinowej na twarz, a ostatnio miałam przyjemność skorzystania z kąpieli borowinowej (opis w blogu), natomiast po takich jednorazowych zabiegach nie zauważyłam oczywiście efektu. tutaj - jak w większości kuracji - liczy się właśnie dyscyplina

mój Pamiętnik Klientki Salonów Piękności:
http://salonypieknosci.blogspot.com/

Oraz coś o ogrodnictwie...
ogrodniczaobsesja.pl
Avariel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 14:05   #17
fliegen
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Avariel Pokaż wiadomość
ja raz też dostałam próbkę maseczki borowinowej na twarz, a ostatnio miałam przyjemność skorzystania z kąpieli borowinowej (opis w blogu), natomiast po takich jednorazowych zabiegach nie zauważyłam oczywiście efektu. tutaj - jak w większości kuracji - liczy się właśnie dyscyplina
Co to była za maseczka na twarz? Specjalna na twarz?
Ja stosuję tą samą co na ciało - na opakowaniu jest napisane, że można.
Kupuję 'czystą' borowiną litrową - bez dodatków.
A Ty?
Stary 2013-09-14, 09:59   #18
canivoria
Raczkowanie

Borowina jako maseczka na twarz

Słuchajcie!
Zakupiłam Borowinę Plus i zrobiłam z niej jak najprostsza maseczkę, którą nałożyłam na twarz. Łyżką wzięłam nieco ciapki i rozpuściłam w gorącej wodzie na papkę, którą następnie nałożyłam na twarz. Czekam po prostu do wyschnięcia maseczki.

Efekty są, jak dla mnie, NIESAMOWITE!

Zależało mi na wszystkim na co ma pomagać niby to borowina tyle, że w odniesieniu do twarzy. Zależało mi na ujędrnieniu, wygładzeniu, redukcji blizn i rozstępów, rozjaśnieniu, poprawie mikrokrążenia...
Na razie przeszłam tylko kilka zabiegów, więc trudno tu mówić o jakimś znacznym ujędrnieniu czy wręcz wyszczupleniu (nie czarujmy się), ale zdecydowanie to jedna z moich ulubionych maseczek.

Efekty są już po pierwszym użyciu!
Przede wszystkim: TO JEDYNA RZECZ KTÓRA OCZYSZCZA MI "CZARNE KROPECZKI" Z TWARZY - nie te typowe zaskórniki, ale nieoczyszczone czarne pory. Są po prostu czyste - pozostają tylko bezbarwne dziurki. Dorównuje tu aspirynie a nawet ją przewyższa. Oczywiście pory zaraz znów się brudzą, ale to druga sprawa. Ktoś ma słonność do tego to musi się liczyć ze stałym oczyszczaniem.
Wyrażny jest bowiem efekt peelingu.
I skóra jest...bajecznie gładka! Przemiła w dotyku i delikatna.
Poprawia się jej koloryt.
Po zmyciu maseczki cera jest lekko zaróżowiona, ale nie jest podrażniona. Zresztą wiadomo - po tym zabiegu coś nawilżającego. Ale skóra oddycha, wydaje się dotleniona, taka zmineralizowana. Wszystkie sera ładnie się wchłaniają, naczynka, pory piją eliksir.

I to wszystko u mnie po pierwszym użyciu! Byłam w szoku, potem to spowszedniało. Jestem ciekawa efektów przy dłuższym i systematycznym działaniu. Czy będzie mieć wpływ na jędrność? Blizny? Przebarwienia?
Na jędrność na pewno, bo po zmyciu maseczki jest efekt liftingu. Odczuwalny jest taki drenaż twarzy, poprawa krążenia, wchłaniania kosmetyków.
Jestem ciekawa Waszych odczuć - czy ktoś chętny? Naprawdę jestem ciekawa.

Tylko ostrzegam - wyglądacie jakbyście mieli....kupę na twarzy. Nawet zapach! I brud pod paznokciami jak po pracy w ogrodzie

Edytowane przez canivoria
Czas edycji: 2013-09-14 o 10:00
canivoria jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości