Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-09-26, 18:29   #3091
kasia9513
Zakorzenienie

Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja mam takie grudki w górnej części policzków i trochę na czole, od tygodnia myję twarz tylko żelem i żadnych kremów i nawet nie zmniejszyły się
jak wam coś pomoże na te grudki to dajcie znać

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-26, 18:55   #3092
Narc
Wtajemniczenie

Kasia a próbowałaś brevoxyl ? wielu osobom pomógł. chyba spróbuję. ale najpierw zamówię tonik 10 proc z kwasami z Bu. wyjdzie mi taniej niż effaclar,a chyba skuteczniejszy jest.
Narc jest offline  
Stary 2009-09-26, 19:08   #3093
daisyxx
Rozeznanie

GG do daisyxx

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Kasia a próbowałaś brevoxyl ? wielu osobom pomógł. chyba spróbuję. ale najpierw zamówię tonik 10 proc z kwasami z Bu. wyjdzie mi taniej niż effaclar,a chyba skuteczniejszy jest.

mi babka w aptece proponowała brevoxyl
,ale ostatecznie wziełam Acnosan
urzywa już 2 dni i narazie efektów nie zauważyłam
[*]
daisyxx jest offline  
Stary 2009-09-26, 19:09   #3094
kasia9513
Zakorzenienie

Narc nie próbowałam ale chyba go kupię bo podobnież działa też na zaskórniki
pytanie z innej beczki , czy jak będę go używała to filtr będzie obowiązkowy ?

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-26, 19:34   #3095
Hedonia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Jagoda90 Pokaż wiadomość
masz piękny avatar

Wiele dziewczyn poleca tę oliwkę Hipp, ja mam Humektan, ale dopiero jutro go wypróbuję. Jeśli nie będzie mi pasował, to kupię Hipp Myślę, że sama na sobie musisz sprawdzic, co jest lepsze dla Twojej cery.
dzięki

próbuję właśnie Hippowską oliwkę. Jest ok, ale bez spektakularnych efektów, opisywanych przez inne dziewczyny.

Ja mam zamiar zacząć się kwasić. Czytam i czytam .. Co myślicie o Lysanele Active firmy SVR? Używała któraś z Was tych kwasów?
Chcę zlikwidować przebarwienia,ujednolicić cerę, pozbyć się zaskórników.

Hedonia jest offline  
Stary 2009-09-26, 20:32   #3096
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
Narc nie próbowałam ale chyba go kupię bo podobnież działa też na zaskórniki
pytanie z innej beczki , czy jak będę go używała to filtr będzie obowiązkowy ?
chyba tak,
nie mam kasy na drogie filtry więc chyba wezmę babydream,chociaż boję się,ze zepsuję nim to, co zrobilam za pomocą brevoxylu i kwasow ;/ najlepiej uzywac kwasow, zasunąć zasłony, i przez miesiac z domu nie wychodzic

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Hedonia Pokaż wiadomość
dzięki

próbuję właśnie Hippowską oliwkę. Jest ok, ale bez spektakularnych efektów, opisywanych przez inne dziewczyny.

Ja mam zamiar zacząć się kwasić. Czytam i czytam .. Co myślicie o Lysanele Active firmy SVR? Używała któraś z Was tych kwasów?
Chcę zlikwidować przebarwienia,ujednolicić cerę, pozbyć się zaskórników.
marzenie... też bym chciała. kupię ten tonik z Bu, brevoxyl..i zobaczymy. ehh..całe zycie trzeba walczyc z tą cerą i wydawac na to mnostwo kasy;/ czasem mam dosyc.

a na avatarze to chyba Nosowska?
Narc jest offline  
Stary 2009-09-26, 20:37   #3097
cloche
Zakorzenienie

jesli cos ma pomoc na jakiekolwiek gule, to najpredzej kwasy z tego co wiem. nie wiem, co ma w sobie brevoxyl, ale jak pomaga, to probujcie. ale z tego co wiem, to nie jest to jakis tam sobie kremik, tylko lek. moze wysuszac, podrazniac i co tam jeszcze dlatego nie wolno zapomniec o nawilzeniu dla rownowagi, a na dzien cos ochronnego.
kwasy z biochemii urody wyjda na pewno taniej, mozecie sobie smialo tam tez cos upolowac ja dostepu do BU nie mam i nie chce mi sie krecic kosmetykow, dlatego ide na latwizne i kupuje sobie effaclara
cloche jest offline  
Stary 2009-09-26, 20:46   #3098
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
chyba tak,
nie mam kasy na drogie filtry więc chyba wezmę babydream,chociaż boję się,ze zepsuję nim to, co zrobilam za pomocą brevoxylu i kwasow ;/ najlepiej uzywac kwasow, zasunąć zasłony, i przez miesiac z domu nie wychodzic
widzę że jesteśmy w tej samej sytuacji
właśnie przeglądam KWC i nasunęło mi się kilkanaście produktów w cenie do 20zł dam je do analizy składu

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-26, 20:51   #3099
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
widzę że jesteśmy w tej samej sytuacji
właśnie przeglądam KWC i nasunęło mi się kilkanaście produktów w cenie do 20zł dam je do analizy składu
wiele z nich pewnie juz byla przeanalizowana. jak spytasz ponownie o analize, to cie zlinczuja na watku analizy skladow i z tego co kojarze, to najaktywniej na analizach udziela sie teraz "kosmetolog" - moze i ci przeanalizuje kilkanascie specyfikow, jest bardzo uczynna i szybko odpowiada, ale sama nie uzywa filtrow i ogolnie jest ich przeciwniczka z zasady. wiec nie wiem, czy to dobry pomysl... poza tym z filtrami nigdy nie wiadomo - moga zapchac, nie musza, nie ma na to jednoznacznej recepty. podaj linki do KWC, sprobujemy podpowiedziec, co najczesciej sluzylo cerom tlustym, sklonnym do zapychania
cloche jest offline  
Stary 2009-09-26, 20:59   #3100
kasia9513
Zakorzenienie

cloche najpierw bym sprawdziła czy były już poddane analizie
mam jeszcze pytanie czy filtry do ciała mogły by nadawać się też do twarzy ?
z góry dziękuję za odpowiedź

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-26, 21:16   #3101
cloche
Zakorzenienie

ogolnie mowi sie, ze te do twarzy mozna stosowac do wszystkiego, a te do ciala tylko do ciala. sa tez filtry "do twarzy i ciala" - nadaja sie do wszystkiego, a sa zazwyczaj w wiekszych opakowaniach. jesli cos do ciala ma dobry sklad, to na twarzy nie powinno spowodowac spustoszenia, ale trzeba tez pamietac, ze na twarzy mamy czesto zupelnie inna skore niz na reszcie...
cloche jest offline  
Stary 2009-09-26, 21:49   #3102
kasia9513
Zakorzenienie

cloche mogłabyś rzucić okiem na składy tych kremów ?
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,31...a-ochrona.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,30...a-ochrona.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19...a-ochrona.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,17...ra-wersja.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,10...a-ochrona.html

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-26, 22:05   #3103
Hedonia
Zadomowienie

Cytat:
chyba tak,

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

marzenie... też bym chciała. kupię ten tonik z Bu, brevoxyl..i zobaczymy. ehh..całe zycie trzeba walczyc z tą cerą i wydawac na to mnostwo kasy;/ czasem mam dosyc.

Nosowska, Nosowska. Szaleję na jej punkcie.

Ja sama nie wiem. Chciałabym zamówić na allu ten Lysanel Active SVR (jest trudno dostępny), ale nie wiem, jak zadziała. Niby ma opinie, że dość mocny kwas etc. Nie chciałabym znów topić kasy , jeśli nie pomoże ..
Żadna z Was nie miała nigdy z nim styczności?

Co do filtrów, kupiłam Babydream, użyłam dwa razy, na razie nie zapchał. Nie bieli, daje tłustawy połysk, który mozna zmatowić.

Hedonia jest offline  
Stary 2009-09-26, 22:06   #3104
kasia9513
Zakorzenienie

ja kremy BD odstawiam bo zapychają mnie

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-26, 22:25   #3105
cloche
Zakorzenienie

nie jestem ekspertem, ale moge wykluczyc juz trzy produkty: lirenke dla dzieci, ziaje sopot spa i lirene ostatnia do twarzy. maja zla kompozycje filtrow (ja pisalam, ekspertem nie jestem, ale naczytalam sie sporo prac naukowych o filtrach i czestym problemem byl fakt, ze Etylhexyl Methoxycinnamate i Butyl Methoxydibenzoylmethane nie znosza sie = traca swoje wlasciwosci, jak sie je polaczy. co do zapychania to nigdy nie wiadomo, ale filtry zawsze sa tlustawe..
pierwszy produkt wyglada ok, mozna sprobowac. soraya skladowo tez nie przeraza przynajmniej mnie, ale po recenzjach widac, ze zbyt wielu zapycha. skusilabym sie na daxa
cloche jest offline  
Stary 2009-09-26, 22:36   #3106
kasia9513
Zakorzenienie

cloche dziękuję
też myślę że chyba najlepszy będzie Dax, teraz tylko nasuwa mi się pytanie czy nie przestanie on chronić pod wpływem podkładu
jeszcze znalazłam ten kremik, ale chyba ma za mały filtr żeby stosować go przy kwasach
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,28...iu-spf-15.html

Świeżynka

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2009-09-26 o 22:40
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-26, 22:41   #3107
cloche
Zakorzenienie

wrzuc sklad podkladu albo linka do KWC o ile jest tam sklad... ale ogolnie powiem ci, ze najlepiej na filtry naklada sie (po ewentualnym zmatowieniu, jesli filtr jest zbyt tlusty) podklady pudrowe - jakims grubym, miekkim pedzlem
cloche jest offline  
Stary 2009-09-26, 22:46   #3108
kasia9513
Zakorzenienie

oto skład, kończę go i mam zamiar kupić coś innego
Skład: Aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, isododecane, cera alba, talc, PEG/PPG-18/18, dimethicone, PEG-22/dodecyl glycol copolymer, sodium chloride, stearyl stearate, phenoxyethanol, methylparaben, lecithin, parfum, behenic acid, paraffin, faex, linalool, quaternium-15, citronellol, coumarin, benzyl benzoate, benzyl salicylate, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, limonene, geraniol [+/-: Cl 77891, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499]

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-26, 23:38   #3109
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
oto skład, kończę go i mam zamiar kupić coś innego
Skład: Aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, isododecane, cera alba, talc, PEG/PPG-18/18, dimethicone, PEG-22/dodecyl glycol copolymer, sodium chloride, stearyl stearate, phenoxyethanol, methylparaben, lecithin, parfum, behenic acid, paraffin, faex, linalool, quaternium-15, citronellol, coumarin, benzyl benzoate, benzyl salicylate, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, limonene, geraniol [+/-: Cl 77891, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499]
nie powiem, zeby mi sie sklad podobal, ale tragicznie tez nie jest. i z filtrem nie powinien sie gryzc
cloche jest offline  
Stary 2009-09-27, 11:31   #3110
Renatka89
Zakorzenienie

Cytat:
chyba tak,

Narc, ja nie polecam brexovylu, zuzyłam chyba ze 3 tubki kiedyś, regularnie z nawilżaniem co noc na zmiane, plus nawilżacz na zmiane.. jak dla mnie zero efektow, poza sucha ściagnietą skora-no chyba,ze to ten sposob,na weższe pory hehe

a używała z Was ktoraś filtra Lirene 50?
Jest tam coś co potencjalnie może zapchac?
Renatka89 jest offline  
Stary 2009-09-27, 12:02   #3111
201604211131
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
a używała z Was ktoraś filtra Lirene 50?
Jest tam coś co potencjalnie może zapchac?
Ja używałam (chodzi ci o ten Familijny?) - zapchał mnie na brodzie szalenie... nie wiem co to mogło być (spogląda w skład)
Skład : Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, /Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C13-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben - oto i jego skład. Ma sporo jednego silikonu, a pod koniec masło shea i kolejny silikon. Ale to trzeba się na własnej skórze przekonać.
201604211131 jest offline  
Stary 2009-09-27, 12:23   #3112
Renatka89
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
Ja używałam (chodzi ci o ten Familijny?) - zapchał mnie na brodzie szalenie... nie wiem co to mogło być (spogląda w skład)
Skład : Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, /Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C13-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben - oto i jego skład. Ma sporo jednego silikonu, a pod koniec masło shea i kolejny silikon. Ale to trzeba się na własnej skórze przekonać.
kurde, szkoda mam jego prawie całą tubkę, mój TŻ używał go w te lato na świeży tatuaż na łydce, chciałam dokonczyc, bo wiem,że dużo osob go chwali.. Ale jak coś zapcha chociażby 1 osobe na 100, to mnie tez, taka cera

W sumie to chyba nie wymyslono kremu, podkładu, ktory by mnie w jakimś tam stopniu nie zapchał

to pozostawiam go dalej dla TZta i na cialo

a czy przy kuracji kwasami (albo effaclar albo tonik z BU, zastanaawiam sie jeszcze.. a może to i to? Gdzieś tak czytałam,że polecano.. ) filtr 30, LPR do skóry tradzikowej, wystarczy?

Dodam ponownie,że na dworze przebywam tyle co nic, maks.kilka minut z autobusu do domu.. i to w godzinie 14, reszta albo tak wczesnym rankiem,ze to jeszcze noc właściwie albo tak pozno w nocy..
Weekendowo ewentualnie byłby problem,gdyby to był zbyt niski filtr.
Co sądzicie?

Edytowane przez Renatka89
Czas edycji: 2009-09-27 o 12:27
Renatka89 jest offline  
Stary 2009-09-27, 12:42   #3113
201604211131
Konto usunięte

Cytat:
kurde, szkoda mam jego prawie całą tubkę, mój TŻ używał go w te lato na świeży tatuaż na łydce, chciałam dokonczyc, bo wiem,że dużo osob go chwali.. Ale jak coś zapcha chociażby 1 osobe na 100, to mnie tez, taka cera

W sumie to chyba nie wymyslono kremu, podkładu, ktory by mnie w jakimś tam stopniu nie zapchał

to pozostawiam go dalej dla TZta i na cialo

a czy przy kuracji kwasami (albo effaclar albo tonik z BU, zastanaawiam sie jeszcze.. a może to i to? Gdzieś tak czytałam,że polecano.. ) filtr 30, LPR do skóry tradzikowej, wystarczy?

Dodam ponownie,że na dworze przebywam tyle co nic, maks.kilka minut z autobusu do domu.. i to w godzinie 14, reszta albo tak wczesnym rankiem,ze to jeszcze noc właściwie albo tak pozno w nocy..
Weekendowo ewentualnie byłby problem,gdyby to był zbyt niski filtr.
Co sądzicie?
Nie to nie będzie za nisko, ważne by nie zapchał i był fotostabilny Filtry 30 i wyżej są ok.
Stary 2009-09-27, 12:47   #3114
Renatka89
Zakorzenienie

Cytat:
Nie to nie będzie za nisko, ważne by nie zapchał i był fotostabilny Filtry 30 i wyżej są ok.
no to wybiore albo 30LPR albo 40Biodermy.
Dziekuje bardzo
Renatka89 jest offline  
Stary 2009-09-27, 13:13   #3115
201604211131
Konto usunięte

Cytat:
no to wybiore albo 30LPR albo 40Biodermy.
Dziekuje bardzo
Bioderma 40 cię nie powinna zapchać - ja mam skórę skłonną do mocnego zapychania, a Bioderma 40 (też niedługo kupię) mnie nie zapycha.
Stary 2009-09-27, 13:19   #3116
Renatka89
Zakorzenienie

Cytat:
Bioderma 40 cię nie powinna zapchać - ja mam skórę skłonną do mocnego zapychania, a Bioderma 40 (też niedługo kupię) mnie nie zapycha.
o to super, cena też chociaz troche niższa niż LPR

Też mam cere bardzo skłonną do zapychania, nawet humektan mnie zapchał mocno

Wiec nadal szukam nawilżacza i mysle by w tym celu zamowic olej jojoba, hiarulon.. moze to bezpieczniejsze wyjsie dla mojej cery. Nie mam mocno wysuszonej cery, no, ale nawilżac ją czyms musze..
Renatka89 jest offline  
Stary 2009-09-27, 13:24   #3117
201604211131
Konto usunięte

Cytat:
o to super, cena też chociaz troche niższa niż LPR

Też mam cere bardzo skłonną do zapychania, nawet humektan mnie zapchał mocno

Wiec nadal szukam nawilżacza i mysle by w tym celu zamowic olej jojoba, hiarulon.. moze to bezpieczniejsze wyjsie dla mojej cery. Nie mam mocno wysuszonej cery, no, ale nawilżac ją czyms musze..
Ja mam dokładnie tak samo.. Humektan też mnie zapchał, przez (na BU i mazidla jestem za leniwa ) więc zastanawiam się nad Toleriane (który w przyszłym tygodniu kupuję) z LRP (promocja w Super Pharm - -25%). A na mazidłach bym ci polecała kwas hialuronowy który można dodać do każdego kremu lub stosować solo na twarz.
Stary 2009-09-27, 13:32   #3118
Renatka89
Zakorzenienie

Cytat:
Ja mam dokładnie tak samo.. Humektan też mnie zapchał, przez (na BU i mazidla jestem za leniwa ) więc zastanawiam się nad Toleriane (który w przyszłym tygodniu kupuję) z LRP (promocja w Super Pharm - -25%). A na mazidłach bym ci polecała kwas hialuronowy który można dodać do każdego kremu lub stosować solo na twarz.
tez jestem na to za leniwa, ale załamuje juz rece.. a że mam teraz mooocno ograniczony budżet, że na filtr wydam resztke pieniedzy, dlatego mysle o BU czy mazidłach,bo to wychodzi duzo taniej jednak.
Zaczne od tego

Naszczscie ja nie mam mocno wrazliwej skory, w przeciwienstwie do Ciebie z tego co kojarze
Renatka89 jest offline  
Stary 2009-09-27, 13:47   #3119
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
Narc, ja nie polecam brexovylu, zuzyłam chyba ze 3 tubki kiedyś, regularnie z nawilżaniem co noc na zmiane, plus nawilżacz na zmiane.. jak dla mnie zero efektow, poza sucha ściagnietą skora-no chyba,ze to ten sposob,na weższe pory hehe
no własnie, opinie są podzielone.. wielu osobom brevoxyl bardzo pomógł. drogi nie jest, spróbować można
no chyba,że macie jakieś inne super sposoby na grudki
Narc jest offline  
Stary 2009-09-27, 13:51   #3120
Renatka89
Zakorzenienie

Cytat:
no własnie, opinie są podzielone.. wielu osobom brevoxyl bardzo pomógł. drogi nie jest, spróbować można
no chyba,że macie jakieś inne super sposoby na grudki
mi on w ogole nie pomogł, niestety.
Poza tym ja nie lubie niczego co mnie mocno wysusza, o zawsze mam problem z nawilzaniem.

dlatego teraz bede sie kwasic, smarowac olejkiej jojoba, kwasem hiarulonowym.. do tego kupie filtr Biodermy, pobawie sie minerałami (moja cera polibiła sie baaardzo z pseudo minerałem Loreala, dlatego chce sie skucic na minerały EDM-ekonomiczniej wychodzi)
Renatka89 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości