Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-01-22, 20:19   #3421
Arago
Przyczajenie

Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Bardzooooooooooooo dziękuję za sugestie.
Arago jest offline  
Stary 2010-01-22, 21:18   #3422
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Do nawilżania proponuję spróbować Cetaphil MD, dermoprotektor:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...lego-ciala.htm
Ma prosty skład. Opiera się głównie na oleju z orzechów macadamia, który jest polecany do cer trądzikowych poza tym posiada wit. E, która będzie nawilżać i łagodzący panthenol. Tylko proponuję stosować na noc - na dzień może być za tłusty.
Ja od siebie dodam tylko, ze cethapil ma ta zalete, ze choc kosztuje w sumie 30zl to warto bo pojemnosc jest jak balsamu do ciala 200ml (bo to w sumie moze byc i do ciala), wiec na twarz wystarczy na naprawde dlugo
quleczka jest offline  
Stary 2010-01-23, 11:18   #3423
Arago
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Ja od siebie dodam tylko, ze cethapil ma ta zalete, ze choc kosztuje w sumie 30zl to warto bo pojemnosc jest jak balsamu do ciala 200ml (bo to w sumie moze byc i do ciala), wiec na twarz wystarczy na naprawde dlugo
Więc chyba znalazłam coś co mi pomoże. Zakupiłam Calme Ziaji, ale nawet ona niezbyt wiele mi pomaga.

Edytowane przez Arago
Czas edycji: 2010-01-23 o 11:21
Arago jest offline  
Stary 2010-01-23, 11:44   #3424
quleczka
Zakorzenienie

A ktora calme - nawilzajaca czy biolipidowa?
quleczka jest offline  
Stary 2010-01-23, 11:48   #3425
Arago
Przyczajenie

Cytat:
A ktora calme - nawilzajaca czy biolipidowa?
Biolipidową tą http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-12...iolipidowy.htm. Po opisie wywnioskowałam, że może mi pomóc przy odwodnionej skórze, ale efekty są średnie.
Arago jest offline  
Stary 2010-01-23, 13:23   #3426
quleczka
Zakorzenienie

Jak dla mnie to ona jest glownie dla skory podraznionej, przesuszonej (a to wedlug mnie nie to samo co odwodniona), do takiej skory jaka jest na przyklad przy stosowaniu retinoidow czyli na przyklad wlasnie differiniu...taka powinna niezle lagodzic przynajmniej teoretycznie

Swoja droga jak dlugo stosujesz ten krem? Bo moze on po prostu potrzebuje troche wiecej czasu by cos pomoc

Ja lubie ta calme http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...awilzajacy.htm ... moja skore fajnie nawilza ale to tez nie jakis cud i tez nie likwiduje jakos szybko przesuszenia i odwodnienia Ale na codzien jest fajny, tak jak humektan

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2010-01-23 o 13:24
quleczka jest offline  
Stary 2010-01-24, 10:20   #3427
kasia9513
Zakorzenienie

u mnie niestety Calma nawilżająca przyczyniła się do powstania kaszki i to porządnej kaszki
obecnie używam Barwy Siarkowa Moc, na zime jest idealny, ma lato ciut za ciężki ale też można mazać się

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-01-25, 15:30   #3428
aanika
Zakorzenienie

Witajcie, kiedyś tu pisałam i dzięki temu wątkowi zmieniłam trochę swoją pielęgnację. Używałam żelu Ziai Tin Tin (a teraz Nuno), toniku aloesowego Ziai i Humektanu. Niestety po Humektanie na czole robiły mi się zaskórniki zamknięte, a na nosie i brodzie przybywało otwartych. Po wykończeniu Humektanu kupiłam Pollenę Evę i melisą i znowu to samo, po mikrodermabrazji nie miałam nic na brodzie i nosie, a teraz robi mi się coraz więcej zaskórników otwartych. Już nie wiem, czym smarować ten ryjek .
Dodam, że po zmianie pielęgnacji zauważyłam, że skóra prawie się nie przetłuszcza w dzień i dłużej zostaje matowa po przypudrowaniu.
Cerę mam mieszaną - na policzkach normalną (żadnych oznak wysuszenia), a w strefie T tłustą (chociaż, jak już mówiłam, dużo mniej tłustą niż kiedyś). Nie mam żadnego problemu z suchością skóry
Mam nadzieję, że coś mi doradzicie
aanika jest offline  
Stary 2010-01-25, 15:51   #3429
VampIrzyca
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość
. Niestety po Humektanie na czole robiły mi się zaskórniki zamknięte, a na nosie i brodzie przybywało otwartych.
U mnie było podobnie. Po Humektanie miałam mnóstwo zaskórników na czole, to chyba przez parabeny, które ma w swoim składzie. Mogę polecić od siebie krem z nowej serii Vichy - Essentielles - Lekki krem nawilżający. Zapychać nie powienien, bo mam wersję tego kremu do skóry suchej ( a mam mieszaną) i nie widzę nowych zaskórników. Nawilża bardzo dobrze, skóra jest ładna.
VampIrzyca jest offline  
Stary 2010-01-25, 16:04   #3430
AsiaW**
Zakorzenienie

ja tez uzywałam kremu humektan i miałam to samo co wy zdesperowana zaczęłam używac oliwki hipp ale makijaz dosłwonie spływał mi z twarzy nie odpowiadała mi ta tłusta konsystencja i kupiłam w aptece krem dla dzieci hipp i smaruje nim twarz od ok miesiąca, Dla mnie jest rewelacyjny! świetnie nawilża moją skórę, dzieki czemu mniej mi sie przetłuszcza, nie zapycha, będe mu wierna na zawsze no chyba że nagle cos sie odmieni i np. zacznie mnie zapychać.

AsiaW** jest offline  
Stary 2010-01-25, 16:12   #3431
aanika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez VampIrzyca Pokaż wiadomość
U mnie było podobnie. Po Humektanie miałam mnóstwo zaskórników na czole, to chyba przez parabeny, które ma w swoim składzie. Mogę polecić od siebie krem z nowej serii Vichy - Essentielles - Lekki krem nawilżający. Zapychać nie powienien, bo mam wersję tego kremu do skóry suchej ( a mam mieszaną) i nie widzę nowych zaskórników. Nawilża bardzo dobrze, skóra jest ładna.
Vichy? To pewnie drożyzna, wolałabym coś na nastoletnią kieszeń
Cytat:
Napisane przez AsiaW** Pokaż wiadomość
ja tez uzywałam kremu humektan i miałam to samo co wy zdesperowana zaczęłam używac oliwki hipp ale makijaz dosłwonie spływał mi z twarzy nie odpowiadała mi ta tłusta konsystencja i kupiłam w aptece krem dla dzieci hipp i smaruje nim twarz od ok miesiąca, Dla mnie jest rewelacyjny! świetnie nawilża moją skórę, dzieki czemu mniej mi sie przetłuszcza, nie zapycha, będe mu wierna na zawsze no chyba że nagle cos sie odmieni i np. zacznie mnie zapychać.
A ten krem nie ma parafiny? Może przerzucę się na jakiś krem Babydream. Miałam taki niebieski w słoiczku "Do twarzy i ciała", ale też mnie zapychał. Mam ochotę kupić coś przeznaczonego do mojej cery, myślałam nad kremem antybakteryjnym Ziai z serii Nuno, ale boję się, że przetłuszczanie wróci.
aanika jest offline  
Stary 2010-01-25, 16:13   #3432
Miss O Club
Zadomowienie

ja po humektanie tez miałam takie małe pryszczyki ;/ teraz zastanawiam się nad tym żelem http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-30...ory-suchej.htm skład wydaje się fajny, a że mam mieszaną cerę to ten żel bd wystarczający co do nawilżenia.

Edytowane przez Miss O Club
Czas edycji: 2010-01-25 o 16:14 Powód: literówka
Miss O Club jest offline  
Stary 2010-01-25, 16:17   #3433
aanika
Zakorzenienie

Ja smarowałam czoło żelem aloesowym Palomy, jak już zauważyłam, że Humektan mnie zapycha. A ten z Flos-Leku właściwie chyba nie ma czym zapychać, można by się za nim rozejrzeć.

Widzę, że ten żel jest w DOZ-ie

Edytowane przez aanika
Czas edycji: 2010-01-25 o 16:22
aanika jest offline  
Stary 2010-01-25, 16:27   #3434
Miss O Club
Zadomowienie

Mnie Palomy żel niestety też zapchał, ale on miał dłuższy skład niż ten z flos-leku. Ja już zamówiłam w dozie, tylko kwestia pójścia do apteki jest jeszcze żel z nagietka, żywokosem i do cery tłustej szałwiowy( z tymże ten nie jest dostępny w dozie, chyba że przeoczyłam)
Miss O Club jest offline  
Stary 2010-01-25, 16:38   #3435
aanika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Miss O Club Pokaż wiadomość
Mnie Palomy żel niestety też zapchał, ale on miał dłuższy skład niż ten z flos-leku. Ja już zamówiłam w dozie, tylko kwestia pójścia do apteki jest jeszcze żel z nagietka, żywokosem i do cery tłustej szałwiowy( z tymże ten nie jest dostępny w dozie, chyba że przeoczyłam)
Ale ten z żywokosem (?) jest raczej do cery dojrzałej, tak coś w opisie było napisane. Szałwiowego nie widziałam w DOZ-ie, ale w kilku drogeriach u mnie w mieście można normalnie dostać kosmetyki Flos-Leku. Zaraz szałwiowy też obejrzę na KWC.
A jakieś inne propozycje?
aanika jest offline  
Stary 2010-01-25, 16:40   #3436
Madzia_M77
Zadomowienie

Witanko

Mam skórę taką jak w tytule. Przerobiłam już Physiogel, Humektan, Ziaję, HOL, Hydraphase i całą resztę. Jedyna rzecz, jaka naprawdę mnie dobrze nawilżyła to http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-29...karite-100.htm, nie wiem czy się komuś przyda, ale warto spróbować. Dobrze też chroni przed mrozem.
Madzia_M77 jest offline  
Stary 2010-01-25, 16:43   #3437
justysd
Zadomowienie

GG do justysd

A ja jestem bardzo mile zaskoczona kremikiem Babydream z nagietkiem (używam tego bez cynku). Tego się nie da opisać jak bardzo pomaga mojej odwodnionej skórze. Stosuję na noc co drugi dzień - żadnych krostek, idealnie się wchłania do matu, czuję taki komfort.
Nie spodziewałam się takich rewelacji po kremie dla dzieci, po którego sięgnęłam w czystej desperacji
justysd jest offline  
Stary 2010-01-25, 16:52   #3438
Miss O Club
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość
Ale ten z żywokosem (?) jest raczej do cery dojrzałej, tak coś w opisie było napisane. Szałwiowego nie widziałam w DOZ-ie, ale w kilku drogeriach u mnie w mieście można normalnie dostać kosmetyki Flos-Leku. Zaraz szałwiowy też obejrzę na KWC.
A jakieś inne propozycje?
faktycznie, poza tym ma w składzie glicerynę, więc dla mnie odpada
Miss O Club jest offline  
Stary 2010-01-25, 17:08   #3439
aanika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
A ja jestem bardzo mile zaskoczona kremikiem Babydream z nagietkiem (używam tego bez cynku). Tego się nie da opisać jak bardzo pomaga mojej odwodnionej skórze. Stosuję na noc co drugi dzień - żadnych krostek, idealnie się wchłania do matu, czuję taki komfort.
Nie spodziewałam się takich rewelacji po kremie dla dzieci, po którego sięgnęłam w czystej desperacji
A co stosujesz na dzień i na noc pomiędzy tym kremem? Dasz link do KWC? Ja się jeszcze nie połapałam w tych wszystkich kremach BD .

Ten żel szałwiowy ma bardzo dobre opinie na KWC, może to na niego się skuszę.
aanika jest offline  
Stary 2010-01-25, 17:24   #3440
justysd
Zadomowienie

GG do justysd

To jest ten kremik http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-27639-opis-Rossmann-Babydream-Natural-Gesichtscreme-Krem-do-twarzy.htm
Na dzień ostatnio ratowałam się Pharmaceris Octopirox http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-17040-opis-Pharmaceris-T-Octopirox-Kojacy-krem-do-twarzy.htm
Naprawdę niezły Krzywdy nie zrobił mi żadnej - koi i nadaje się idealnie pod makijaż.
Na noc (ze względu na naczynka) używam Rubialine SVR.
Twarz myję żelem Babydream, wieczorem zmywam się micelem Biodermy Sensibio (ale chyba przeproszę się z mleczkiem Garnier), przemywam tonikiem Garniera do skóry wrażliwej a rano spryskuję wodą termalną Avene.

A teraz próbuję się wdrożyć w kosmetyki Ole Henriksena (niestety niedostępne w Polsce) - i jak na razie Ocham i Acham nad serum z wit C
justysd jest offline  
Stary 2010-01-25, 17:56   #3441
kasia9513
Zakorzenienie

ja już na chama smaruję buźkę bo jest strasznie wysuszona, zaskórników mi przybywa a ja nie wiem co robić, jeszcze niedługo ferie i prawie całe dnie będę spędzała na dworku to wtedy będzie prawdziwa masakra z twarzą

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Cytat:
To jest ten kremik http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-27639-opis-Rossmann-Babydream-Natural-Gesichtscreme-Krem-do-twarzy.htm
Na dzień ostatnio ratowałam się Pharmaceris Octopirox http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-17040-opis-Pharmaceris-T-Octopirox-Kojacy-krem-do-twarzy.htm
Naprawdę niezły Krzywdy nie zrobił mi żadnej - koi i nadaje się idealnie pod makijaż.
ja bałabym się używać obu kremów zwłaszcza tego drugiego

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-01-25, 18:05   #3442
justysd
Zadomowienie

GG do justysd

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
ja już na chama smaruję buźkę bo jest strasznie wysuszona, zaskórników mi przybywa a ja nie wiem co robić, jeszcze niedługo ferie i prawie całe dnie będę spędzała na dworku to wtedy będzie prawdziwa masakra z twarzą

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

ja bałabym się używać obu kremów zwłaszcza tego drugiego
Ojoj wyjaśnij, bo zaczęłam się bać choć nie wiem jeszcze czego...
justysd jest offline  
Stary 2010-01-25, 18:17   #3443
quleczka
Zakorzenienie

Ja uzywalam wiele razy tego drugiego (octopirox) na skore podrazniona lekami przeciwtradzikowymi...i ja tam sobie chwale, zreszta patrzac na opinie na KWC nie tylko ja

Choc wiadomo, ze chociazby przez chociazby parafine w skladzie to on najlepszy nie jest, moze zapychac poryi w ogole...ale ze swojej funkcji kojenia wywiazuje sie niezle
quleczka jest offline  
Stary 2010-01-25, 18:22   #3444
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Ojoj wyjaśnij, bo zaczęłam się bać choć nie wiem jeszcze czego...
w kremie BD z Rossmana najbardziej bałabym się Etylhexyl Stearate i Glycerin
w kremie Dr Ireny Eris Ethylhexyl Methoxycinnamate, Paraffinum Liquidum i Caprylic/Capric Triglyceride

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-01-25, 18:27   #3445
justysd
Zadomowienie

GG do justysd

Rozumiem, wiesz co Cię zapycha i w nich są te składniki... U mnie się sprawdzają na całe szczęście i nie powodują niespodzianek
Masz to szczęście, że wiesz co Ci szkodzi, ja niestety nie - testuję różne kremy metodą prób i błędów.
Na pewno będę unikać jak ognia Vichy aqualia termal (totalny wysyp małych krostek po 1szym zastosowaniu) i Garnier Nutridermist (to samo) - ale naprawdę nie wiem jakie składniki konkretnie mi w nich zaszkodziły.

Dla każdego co innego - cera cerze nie równa choć posiadająca te same cechy.

Ale jak widać na KWC oba kremiki mają dobre recenzje - więc wielu nie szkodzą
justysd jest offline  
Stary 2010-01-25, 18:32   #3446
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
w kremie BD z Rossmana najbardziej bałabym się Etylhexyl Stearate i Glycerin
w kremie Dr Ireny Eris Ethylhexyl Methoxycinnamate, Paraffinum Liquidum i Caprylic/Capric Triglyceride
Tylko niestety trudno znalezc kremy kojace do przesuszonej skory bez parafiny, trojglicerydow, gliceryny, wazeliny i tak dalej...

Nawet te czesto polecane typu Avene Cicalfate maja to w skladzie...

Na szczescie zwykly lekki nawilzacz juz latwiej znalezc ale taki np. humektan na przesuszenia czy mrozy to jednak za malo
quleczka jest offline  
Stary 2010-01-25, 21:22   #3447
cloche
Zakorzenienie

ktos tu cos o hippa pisal - hippy nie maja parafiny i tym podobnych. fajne kremiki, mi przypasowal ten z cynkiem (do niemowlecej pupy ). a z kremow babydream z serii nagietkowej to ten bez cynku jest bardzo leciutki, delikatnie nawilza, a ten z cynkiem jest mocno cynkowy - nalozony na noc fajnie goi.

a stosowala ktoras z was la roche posay cicaplast czy jak to sie tam nazywa? dosc lekkie silikony i skladniki kojace... rozne opinie czytalam na KWC i juz sama nie wiem
cloche jest offline  
Stary 2010-01-25, 22:18   #3448
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Tylko niestety trudno znalezc kremy kojace do przesuszonej skory bez parafiny, trojglicerydow, gliceryny, wazeliny i tak dalej...

Nawet te czesto polecane typu Avene Cicalfate maja to w skladzie...

Na szczescie zwykly lekki nawilzacz juz latwiej znalezc ale taki np. humektan na przesuszenia czy mrozy to jednak za malo
niestety mnie praktycznie wszystko zapycha

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ktos tu cos o hippa pisal - hippy nie maja parafiny i tym podobnych. fajne kremiki, mi przypasowal ten z cynkiem (do niemowlecej pupy ). a z kremow babydream z serii nagietkowej to ten bez cynku jest bardzo leciutki, delikatnie nawilza, a ten z cynkiem jest mocno cynkowy - nalozony na noc fajnie goi.
na skład jakiegoś Hippa patrzyłam i bardzo mnie zaciekawił bo nie miał na początku składu tych substancji które mnie zapychają, miałam przestudiować jego skład ale jakoś czasu nie mam, mam krem BD z cynkiem i leży na półce bo nie wiem co z nim zrobić, zapchał mnie, może spróbuję tego bez cynku

co myślicie o tym kremie? zaciekawił mnie mocznik który jest wysoko w składzie
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-31...witaminami.htm

Świeżynka

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2010-01-25 o 22:37
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-01-26, 13:57   #3449
VampIrzyca
Zadomowienie

Cytat:
co myślicie o tym kremie? zaciekawił mnie mocznik który jest wysoko w składzie
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-31...witaminami.htm
Rzeczywiście, ten krem może bardzo dobrze nawilżac, ciekawa tylko jestem, czy aby nie zawiera czegoś zapychającego?
VampIrzyca jest offline  
Stary 2010-01-26, 14:41   #3450
aanika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez VampIrzyca Pokaż wiadomość
Rzeczywiście, ten krem może bardzo dobrze nawilżac, ciekawa tylko jestem, czy aby nie zawiera czegoś zapychającego?
Na pewno masło shea na czwartym miejscu w składzie. Oliwa z oliwek chyba też może zapychać, coś mi się obiło o uszy.
aanika jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości