Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-03-28, 20:08   #3841
redeyes
Zakorzenienie

Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
co do kremu Barwy to nie jest to taki typowo matujący krem, mam go sama i używam tylko jego od kilku miesięcy i w ogóle nie wysusza a nawilża i lekko matuje
moim zdaniem powinnaś zmienić te toniki bo zapewne zawierają one alkohol na toniki dla cery wrażliwej, uważaj na skrobie bo ona może zapchać
Już nie używam toników, tylko głęboko oczyszczający peeling. robię go codziennie, więc chyba ta skrobia zapchać mojej skóry nie powinna?
Stary 2010-03-28, 20:11   #3842
201604211128
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez redeyes Pokaż wiadomość
no trochę tego jest. w przyszłym miesiącu niestety dopiero będę mogła kupić, bo w tym za dużo wydałam pieniążków.. ale wyczytałam, że skrobia matuje skórę na dłuższy czas, to prawda? dodatkowo zamierzam używać olejku Hipp, bo też redukuje nadmiar sebum..
Bardzo dobra decyzja Skrobia matuje, ale uważaj z nią.
Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
co do kremu Barwy to nie jest to taki typowo matujący krem, mam go sama i używam tylko jego od kilku miesięcy i w ogóle nie wysusza a nawilża i lekko matuje
moim zdaniem powinnaś zmienić te toniki bo zapewne zawierają one alkohol na toniki dla cery wrażliwej, uważaj na skrobie bo ona może zapchać
Ja bym go nie poleciła No niestety na tym punkcie mam fisia. Toniki na bank są z denatem, bo jak każde do trądzikowej (w reklamach jest używany photoshop nie łudźmy się, że nie). A nawilżająco - matujące, moim zdaniem też są out. Bo mi się wydaje, że on też szkodzi. Ja mam ŁZS z AZS na całym ciele i ja mam lekki odchył na tym punkcie - czasem bierzcie to pod uwagę.
Ale, nie żebym krytykowała skądże znowu.

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
Już nie używam toników, tylko głęboko oczyszczający peeling. robię go codziennie, więc chyba ta skrobia zapchać mojej skóry nie powinna?
Nie powinna choć może. A peeling robisz stanowczo za często. Dwa razy w tygodniu to jest maksimum.
201604211128 jest offline  
Stary 2010-03-28, 20:15   #3843
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
peeling codziennie ?!
to że robisz peeling każdego dnia nie zmienia tego że jest możliwość żeby skrobia powłaziła w pory

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-03-28, 20:22   #3844
redeyes
Zakorzenienie

Tak jakoś wyszło .. ale bez obaw, przynajmniej trochę wągrów się pozbyłam. ograniczę peeling, a od jutra do życia wdrążam skrobię. tylko jak to aplikować..załóżmy po peelingu przypudruję się tą skrobią i potem podkład na to?
Stary 2010-03-28, 20:47   #3845
AppleGirl
Rozeznanie

Cytat:
Tak jakoś wyszło .. ale bez obaw, przynajmniej trochę wągrów się pozbyłam. ograniczę peeling, a od jutra do życia wdrążam skrobię. tylko jak to aplikować..załóżmy po peelingu przypudruję się tą skrobią i potem podkład na to?
Z tego co pamiętam skrobię powinno się używać na solidną bazę kremową, bo inaczej nie będzie miała się czego "trzymać". Ja na Twoim miejscu byłabym z nią ostrożna, może wysuszyć.
AppleGirl jest offline  
Stary 2010-03-28, 20:54   #3846
cloche
Zakorzenienie

niektorych skrobia wysusza, niektorych zapycha... ja nawet nie zdazylam sprawdzic, czy skrobia by to ze mna zrobila. po pierwszej aplikacji skora mnie swedzila i dostalam kaszki/pokrzywki... no jakiejs takiej wysypki ale sprobowac mozna. jak swedzi, to od razu zmyc! ja juz sie nie dam nabrac...
cloche jest offline  
Stary 2010-03-28, 21:22   #3847
201604211128
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
niektorych skrobia wysusza, niektorych zapycha... ja nawet nie zdazylam sprawdzic, czy skrobia by to ze mna zrobila. po pierwszej aplikacji skora mnie swedzila i dostalam kaszki/pokrzywki... no jakiejs takiej wysypki ale sprobowac mozna. jak swedzi, to od razu zmyc! ja juz sie nie dam nabrac...
mnie też po niej swędziało co nieco (ostatnio mam tak po nałożeniu podkładu EDM, ale wiem, że tego składnika który mnie prawdopodobnie uczula nie ma minerałach Lumiere). W to miejsce chyba będzie lepszy puder Bambusowy z BU.
Stary 2010-03-28, 21:31   #3848
redeyes
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam skrobię powinno się używać na solidną bazę kremową, bo inaczej nie będzie miała się czego "trzymać". Ja na Twoim miejscu byłabym z nią ostrożna, może wysuszyć.
na bazę? czytałam, że na oczyszczoną skórę i po sprawie. dzisiaj o 20 z ciekawości 'przypudrowałam' się tym i nie jestem jak na razie tłusta
Stary 2010-03-28, 21:32   #3849
201604211128
Konto usunięte

Cytat:
na bazę? czytałam, że na oczyszczoną skórę i po sprawie. dzisiaj o 20 z ciekawości 'przypudrowałam' się tym i nie jestem jak na razie tłusta
na bazę z filtra jak widać co cera to opinia. Ja nadal szukam czegoś na filtr, a pod minerały
Stary 2010-03-28, 21:36   #3850
AppleGirl
Rozeznanie

Cytat:
Na bazę w sensie na treściwy krem jak próbowałam nałożyć skrobię na lekki krem to w ogóle nie było efektu zmatowienia. Myślę, że nałożony samodzielnie może szybko wysuszyć.

Edytowane przez AppleGirl
Czas edycji: 2010-03-28 o 21:37
AppleGirl jest offline  
Stary 2010-03-28, 21:48   #3851
redeyes
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
Na bazę w sensie na treściwy krem jak próbowałam nałożyć skrobię na lekki krem to w ogóle nie było efektu zmatowienia. Myślę, że nałożony samodzielnie może szybko wysuszyć.
ahh, już rozumiem
no mojej skóry (w szczególności czoła) nic nie jest w stanie wysuszyć, chociaż poszczególne partie takie jak okolice ust, noska, oczu są podatne na wysuszanie i tych miejsc nie będę pudrować, tylko te, które najbardziej wydzielają sebum, czyli czoło, nos i broda
Stary 2010-03-28, 22:03   #3852
wewelinka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez dysk Pokaż wiadomość
Możliwe, że jest tu o kogoś za dużo. Bo jak bardzo cię złuszcza effaclar? Bo moim zdaniem powinnaś wybrać albo duo albo humektan... bo co za dużo to nie zdrowo. Lub kupić coś mocniejszego nawilżającego. Bo humektan jak wiem jest bardzo lekki. Ja wolę toleriane LRP, wersja klasyczna, choć w twoim przypadku jeśli cię effaclar przesusza nazbyt to wersja riche mogła by być lepsza. Opowiedz mi jakie masz policzki, a jakie czoło, to postaram się coś dobrać.

mam cerę mieszaną. jest tłusta w strefie T z widocznymi wągrami na nosie i na płatkach nosa zaczynają pękać naczynka (stąd pomysł na witaminę c). po humektanie na początku używanym razem z juvikapem powstawały mi drobniusieńkie pryszczyki... jak do tego dorzuciłam effaclara spowrotem k i duo naprzemiennie to w ogóle wysyp mam

wysuszyłam to pastą cynkową ale czas już opracowac jakiś pielęgnacyjny program działający.
chciałam kupić neostratę zamiast ich wszystkich ale nie wiem czy to nie łatwiej skonstruować coś z tego co mam już w domu.

i bardzo Ci dziękuje że masz ochotę mi pomóc
z kremów mam odstawiony lirene mus matujący
Stary 2010-03-28, 22:17   #3853
Sambra
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o płyny miceralne, to do tej pory używałam jedynie Ziaja SopotSPA - mnie nie podrażniał, dobrze zmywał makijaż, ale nie dawał uczucia takiego pełnego odświeżenia, dlatego zawsze po nim używałam jeszcze dodatkowo żelu do mycia twarzy.

Właśnie, jeżeli chodzi o żele do mycia twarzy - mogłbyście mi polecić jakiś? Najlepiej taki, który nie ściąga skóry.
Używałam już chyba każdego żelu Ziai (Calma HLC, oliwka, Nuno, TinTin, i jeszcze kilka, które obecnie zostały wycofane), teraz mam różowy żel Synergen do wrażliwej skóry, ale jednak trochę wysusza i ściaga przy używaniu 2x dziennie.
A u mnie to sie Sopot jakos tak pieni troche przy przecieraniu i slizga, ze jakos mydlaste odczucie mam. Teraz probuje Biodermy do wrazliwej i rzeczywsicie tez mnie troche wysusza. Tak wiec jak do tej pory ja chyba tak jak Cloche najbardziej jestem zadowolona z micelu Vichy, ktorego juz wielokrotnie uzywalam i jak do tej pory najlepiej sie sprawowal.

A co do zelu do mycia twarzy to uzywam od lat Lirene zelu nawilzajaco-kojacego - bez sls-ow, super, wogole nie wysusza a ladnie myje no i cena ok.
Sambra jest offline  
Stary 2010-03-28, 22:19   #3854
201604211128
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez wewelinka Pokaż wiadomość
mam cerę mieszaną. jest tłusta w strefie T z widocznymi wągrami na nosie i na płatkach nosa zaczynają pękać naczynka (stąd pomysł na witaminę c). po humektanie na początku używanym razem z juvikapem powstawały mi drobniusieńkie pryszczyki... jak do tego dorzuciłam effaclara spowrotem k i duo naprzemiennie to w ogóle wysyp mam

wysuszyłam to pastą cynkową ale czas już opracowac jakiś pielęgnacyjny program działający.
chciałam kupić neostratę zamiast ich wszystkich ale nie wiem czy to nie łatwiej skonstruować coś z tego co mam już w domu.

i bardzo Ci dziękuje że masz ochotę mi pomóc
z kremów mam odstawiony lirene mus matujący
Bardzo proszę, pomoc innym jest moim wielkim celem
Cerę masz podobną do mnie.
Podam ci tańszy (mój obecny jest dosyć drogi) sposób na pielęgnację:
Kup olejek do mycia na BU (BU to skrót od biochemia Urody)
do tego kup hydrolat (dobre będzie coś łagodnego - czy jakiekolwiek ziółko cię uczula?) do tego humektan i przez kilka dni obserwuj cerę. Potem możesz dodać na naczynka serum z witaminą C z BU. Do tego możesz dodać effaclar K w miejsca gdzie masz najwięcej pryszczy. I filtr - tutaj może być lekka przeprawa, ale postaraj się o próbki.
I po każdym kosmetyku obserwuj co się dzieje.
Stary 2010-03-28, 22:37   #3855
wewelinka
Zadomowienie

Cytat:
Bardzo proszę, pomoc innym jest moim wielkim celem
Cerę masz podobną do mnie.
Podam ci tańszy (mój obecny jest dosyć drogi) sposób na pielęgnację:
Kup olejek do mycia na BU (BU to skrót od biochemia Urody)
do tego kup hydrolat (dobre będzie coś łagodnego - czy jakiekolwiek ziółko cię uczula?) do tego humektan i przez kilka dni obserwuj cerę. Potem możesz dodać na naczynka serum z witaminą C z BU. Do tego możesz dodać effaclar K w miejsca gdzie masz najwięcej pryszczy. I filtr - tutaj może być lekka przeprawa, ale postaraj się o próbki.
I po każdym kosmetyku obserwuj co się dzieje.
to serum na naczynka to ten przepis pani Basi Kwiatkowskiej ?
pryszcze ostatnio sporadycznie mi wyskakują, chyba faktycznie cera za dużo tego wszystkiego dostała i zrobiła protest.
a jaki hydrolat kupić ? kocankę? a tak w ogóle można hydrolaty kupić w jakimś sklepie czy tylko internet zostaje?
filtrów używać nie chce, bo jakoś nie chce obciążac cery... narazie chce przystopować na tym że mój podkład colorstay ma jakieś znikome filtry...
Stary 2010-03-28, 22:45   #3856
201604211128
Konto usunięte

Cytat:
to serum na naczynka to ten przepis pani Basi Kwiatkowskiej ?
pryszcze ostatnio sporadycznie mi wyskakują, chyba faktycznie cera za dużo tego wszystkiego dostała i zrobiła protest.
a jaki hydrolat kupić ? kocankę? a tak w ogóle można hydrolaty kupić w jakimś sklepie czy tylko internet zostaje?
filtrów używać nie chce, bo jakoś nie chce obciążac cery... narazie chce przystopować na tym że mój podkład colorstay ma jakieś znikome filtry...
Filtry ma znikome, ale raczej nie fotostabilne A serum, tak według przepisu pani Basi. Hydrolaty dostanie się przez internet + siedziba ZSK (zrób sobie krem) w Warszawie.
Hydrolat to może być kocanka, doby też będzie oczarowy (działanie oczyszczające), rumiankowy (jeśli cię nie uczula) - każdy będzie dobry, tu zostawiam pole do popisu zostawiam tobie. Jeśli będziesz stosować tylko witaminę C to wystarczy filtr 15 (rosaliac - krem LRP na zaczerwienienia w wersji XL ma filtr). Dobry krem z lekkim filtrem - nie musi być 50+ od razu nie zaszkodzi. Jeśli zaś będziesz stosować effaclar K to wtedy musowo filtr. I to taki od 30 (nie zalecam filtra AC dla cery tłustej bo ma denata, a on dla naczynkowców nie jest ok).
Stary 2010-03-28, 22:52   #3857
wewelinka
Zadomowienie

Cytat:
Filtry ma znikome, ale raczej nie fotostabilne A serum, tak według przepisu pani Basi. Hydrolaty dostanie się przez internet + siedziba ZSK (zrób sobie krem) w Warszawie.
Hydrolat to może być kocanka, doby też będzie oczarowy (działanie oczyszczające), rumiankowy (jeśli cię nie uczula) - każdy będzie dobry, tu zostawiam pole do popisu zostawiam tobie. Jeśli będziesz stosować tylko witaminę C to wystarczy filtr 15 (rosaliac - krem LRP na zaczerwienienia w wersji XL ma filtr). Dobry krem z lekkim filtrem - nie musi być 50+ od razu nie zaszkodzi. Jeśli zaś będziesz stosować effaclar K to wtedy musowo filtr. I to taki od 30 (nie zalecam filtra AC dla cery tłustej bo ma denata, a on dla naczynkowców nie jest ok).
super to xl-ka musze dokupić
a jakiego podkładu używasz? pisałaś że masz podobną cerę do mojej a ja szukam jakiegoś na zmianę
Stary 2010-03-28, 23:02   #3858
MarieClaire
Przyczajenie

Witam Mam do was dziewczyny pytanie. Posiadam cerę hm. zazwyczaj przetłuszczoną z wągrami na nosie, pojawiają się też niekiedy czerwone pryszcze. Czasem jednak moja skóra jest bardzo sucha i się łuszczy. Jakie kosmetyki mogłabym stosować dla tego typu cery, żeby poprawić jej kondycje? ( mam 18 lat)
Ogólnie nie jest jakoś bardzo źle z tego co widzę, ale mogłoby być lepiej, tak myślę

Edytowane przez MarieClaire
Czas edycji: 2010-03-28 o 23:08
MarieClaire jest offline  
Stary 2010-03-28, 23:12   #3859
201604211128
Konto usunięte

Cytat:
super to xl-ka musze dokupić
a jakiego podkładu używasz? pisałaś że masz podobną cerę do mojej a ja szukam jakiegoś na zmianę
Everyday Minerals Fair Neutral lub Sandy Fair tej samej filtry (obecnie chcę zmienić na minerały Lumiere, bo EDM mnie lekko uczula)
Cytat:
Napisane przez MarieClaire Pokaż wiadomość
Witam Mam do was dziewczyny pytanie. Posiadam cerę hm. zazwyczaj przetłuszczoną z wągrami na nosie, pojawiają się też niekiedy czerwone pryszcze. Czasem jednak moja skóra jest bardzo sucha i się łuszczy. Jakie kosmetyki mogłabym stosować dla tego typu cery, żeby poprawić jej kondycje? ( mam 18 lat)
Ogólnie nie jest jakoś bardzo źle z tego co widzę, ale mogłoby być lepiej, tak myślę
opisz co dokładnie stosujesz
Stary 2010-03-28, 23:19   #3860
MarieClaire
Przyczajenie

Hmm praktycznie nic Do mycia twarzy żel garniera lub żel+maseczka+ piling rowniez z garniera.( raz na jakiś czas bo mi bardzo wysusza skórę) Kremów nie uzywam bo nie lubię tego kremowego uczucia, ale chyba trzeba będzie to zmienić Tak więc to wszystko, no chyba, że to też istotnie to krem z podkładem nivea visage young- codziennie rano
MarieClaire jest offline  
Stary 2010-03-28, 23:42   #3861
201604211128
Konto usunięte

Cytat:
Hmm praktycznie nic Do mycia twarzy żel garniera lub żel+maseczka+ piling rowniez z garniera.( raz na jakiś czas bo mi bardzo wysusza skórę) Kremów nie uzywam bo nie lubię tego kremowego uczucia, ale chyba trzeba będzie to zmienić Tak więc to wszystko, no chyba, że to też istotnie to krem z podkładem nivea visage young- codziennie rano
wszystko out niestety tak powiem. Nie dziw się, że ci skóra się buntuje skoro nie używasz żadnego (!) kremu tylko tonujący antytrądzikowy. Pielęgnacja twa powinna być:
rano hydrolat z BU, krem nawilżający Humektan, wieczorem olejek myjący z BU i krem taki jak rano. Maseczka jakaś delikatna, ale nawilżająca - zobacz w KWC co polecają. A peeling to bromelaina z BU. Wybacz, ale powiem dosadnie, że jak się nie chce to za Chiny Ludowe cera nie będzie ładna, nie ma bata.
Stary 2010-03-28, 23:45   #3862
MarieClaire
Przyczajenie

Jak się zaczyna chcieć to się prosi o poradę.Dzięki za odpowiedź.) Po w/w kosmetyki mam udać się do apteki czy internet??
MarieClaire jest offline  
Stary 2010-03-28, 23:48   #3863
201604211128
Konto usunięte

Cytat:
Jak się zaczyna chcieć to się prosi o poradę.Dzięki za odpowiedź.) Po w/w kosmetyki mam udać się do apteki czy internet??
Dlatego cieszę się, że chcesz to zmienić BU kupisz na biochemiaurody.com, a Humektan w Aptece.
Stary 2010-03-28, 23:55   #3864
MarieClaire
Przyczajenie

Hmm... a olejek i hydrolat z BU jakie mają być dokładnie bo widzę ich wiele rodzajów na podanej przez Ciebie stronie ??
MarieClaire jest offline  
Stary 2010-03-29, 00:30   #3865
201604211128
Konto usunięte

Cytat:
Hmm... a olejek i hydrolat z BU jakie mają być dokładnie bo widzę ich wiele rodzajów na podanej przez Ciebie stronie ??
Hydrolat może być taki jak się Tobie podoba tak samo olejek.
Stary 2010-03-29, 09:27   #3866
MarieClaire
Przyczajenie

Dziękuję ślicznie, biorę się za zakup ;*
MarieClaire jest offline  
Stary 2010-03-29, 13:23   #3867
Edith3F
Zadomowienie

Cześć dziewczyny
Śledzę Wasz wątek od jakiegoś czasu, i chciałabym żebyście i mi pomogły zadbac o moją cerę
Mam cerę mieszaną, błyszczącą głownie w strefie T (głównie czoło, okropnie się świeci ).
Zdarza się że nos (czasami policzki) mi się przesusza.Obecnie nie.
Mam zaskórniki i rozszerzone pory (głównie na policzkach).
Do tego wyskakuje mi trądzik(głównie policzki i okolice żuchwy,czasami czoło). Przeważnie do max 5 to krostki ropne.
I jakby tego było mało to mam cerę wrażliwą.

Czego używam:
-płyn miceralny (obecnie AA ultra nawilżenie, wcześniej był ziaja sopot ale mi nie pasował), czasami też żelu Babydream,
-na dzień używałam kremu nawilżającego z AA takiego : http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-21...-mieszanej.htm
obecnie na dzień używam krem Iwostin nawilżającego SPF20 http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-22...owa-wersja.htm (mam go już długo i ma pasuje ale z tego co kojarzę to chyba ma niestabilny filtr )
-robię peeling enzymatyczny(ziaja CALMA) raz w tygodniu
- ok 1-2 w tygodniu maseczka (różne, np. nawilżające z Dax, oczyszczające, ostatnio zrobiłam taką peel-off z Pollena-Ewa ale czułam że moja cera była po niej podrażniona )
- na noc ostatnio kombinuje z różnymi rzeczami aby walczyć z trądzikiem używałam trochę:
--kremu ziaja med do cery trądzikowej,
-- kremu Dax cosmetics No problem(matujący ,bo miał bardzo dobre opinie na KWC, ale widzę że ma w składzie alkohol )
--czasami tego samego kremu co rano ,nawilżającego, żeby nawilżyc skórę
Nic jednak nie daje większych rezultatów. Ostatnio czytałam wątki o filtrach i szukałam próbek w aptekach.Znalazłam tylko dwie:
-bioderma spot 50+ (użyłam i strasznie się świeciłam ,straszny tłuścioch)
-Iwostin 50+ (jeszcze nie używałam)
Poluję na próbkę emulsji Avene ale na razie trudno ją dostać

Co do makijażu to wiem że najlepsze by były minerały ale na razie mnie na nie stać
Obecnie używam
-korektora antybakteryjnego z Bell i
-fluidu Lirene City Matt. Używam go od bardzo wielu lat i właściwie mi odpowiada. Podejrzewam jednak że nie jest dobry bo matujący a poza tym chyba nie nadaje się aby go używać razem z filtrami mogłybyście mi jakiś polecić , nie za drogi ?
ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-88...Foundation.htm pewnie też się nie nadaje?

Proszę pomóżcie mi dobrać odpowiednią pielęgnację

Dbam o moje fale (ostatnie podcięcie 7.09.2011r)

Edytowane przez Edith3F
Czas edycji: 2010-03-29 o 13:27
Edith3F jest offline  
Stary 2010-03-29, 14:16   #3868
Charlotte95
Wtajemniczenie

A tak właściwie to na czym polega wyższość makijażu mineralnego nad zwykłym, poza tym, że (chyba) nie gryzie się z filtrami?
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-03-29, 14:31   #3869
Ag4
AGA :)

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
A tak właściwie to na czym polega wyższość makijażu mineralnego nad zwykłym, poza tym, że (chyba) nie gryzie się z filtrami?
mniej chemii?

Aga
Ag4 jest offline  
Stary 2010-03-29, 15:07   #3870
redeyes
Zakorzenienie

Ludy narody, ratujcie! rano przypudrowałam się skrobią, wracam ze szkoły patrzę w lustro i świecę się tak samo jak i się świeciłam zanim tego nie zastosowałam. czy do tego potrzeba czasu? dzisiaj idę do rossmannu po oliwkę Hipp!

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości