Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-06-08, 23:17   #4321
Meell
katol ♥

Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wichrowe_wzgorza Pokaż wiadomość
Ciężko to stwierdzić, bo zasypiam na tym "czystym" a budze sie na tym drugim. najgorsze jest to, że kiedyś miałam tak z tym w porządku policzkiem ale z czasem zwalczyłam ten problem. i teraz przeszło to na drugi... ;/ muszę jakoś oczyścić cerę i nawilżyć głęboko. no i nie mam nadal rady na hormony, bo wysyp pojawił się w okresie dni płodnych znów ;/ (+ wzmożone zjadanie czekolady i słodkości)
Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
Ja też mam głównie wysyp na jednym, prawym, policzku, na lewym bardzo rzadko coś wyskakuje, czoło też czyste tylko ten prawy policzek to jakaś masakra i właśnie ja głównie śpię na prawym boku, nie wiedziałam że może mieć to jakiś związek.
Cytat:
Napisane przez Rebelious Pokaż wiadomość
Też tak mam i też zazwyczaj śpię na prawym policzku.
Pewnie ze spaniem to też ma dużo wspólnego, ale np. u mnie jest tak, że ja się zwykle opieram na prawym policzku, np. gdzieś na lekcji czy ogólnie jak siedzę, to głowę opieram o rękę i wtedy tam mi się robi wysyp, pewnie dlatego, że jakieś brudy na twarz przenoszę albo coś. W każdym razie z tym walczę.
Meell jest offline  
Stary 2010-06-09, 13:48   #4322
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
A to skierowanie to na jakiejś podstawie, czy po prostu poprosiłaś?
Na podstawie bardzo nieregularnych miesiączek
Stary 2010-06-10, 18:04   #4323
neila007
Przyczajenie

Dzień Dobry Czytam Was od naprawdę długiego czasu, ale jakoś się nie udzielałam Dużo się od Was dowiedziałam, za co bardzo dziękuję Ale może powiecie co mam robić dalej… Ok. 2 lat temu stosowałam Differin (ale pani dematolog nie uświadomiła mnie, że należy stosować filtry, tego dowiedziałam się dopiero z wizażu…). Pozbyłam się trądziku, czasem tylko wyskoczy jakiś pryszcz na brodzie lub czole. Ale moja buzia zachowuje się dziwnie.. czasem po umyciu jest ściągnięta, zdarza się też, że po umyciu jest czerwona, podrażniona i straszliwie piecze. Zazwyczaj jednak zachowuje się normalnie, nie ma żadnego podrażnienia. Nie wiem skąd się to bierze, bo nie dzieje się to np. po zmianie kosmetyków do pielęgnacji. Jednak każdego dnia po kilku godzinach od umycia buzia się strasznie świeci (czoło, noc, broda i fragment policzków, najbliżej skrzydełek nosa). Fragment policzków i właśnie skrzydełka nosa są zawsze zaczerwienione. Gdy robiłam makijaż na studniówkę, kosmetyczka powiedziała mi że skóra przy skrzydełkach nosa jest przesuszona (a to tam zazwyczaj zbiera się najwięcej sebum). Naczytałam się wizażu i zmieniłam pielęgnacje, żeby uspokoić cerę – rano przemywam twarz tylko wodą i tonikiem łagodzącym z Garniera, potem nakładam podkład (aktualnie Inglot YSM; nie mogę zrezygnować z podkładu właśnie przez zaczerwienie w okolicach nosa i policzków, choć pryszczy w zasadzie już się pozbyłam). Wieczorem myję buźkę żelem bez SLS, przecieram tonikiem, potem zazwyczaj nakładam krem Physiogel. Wydaje mi się, że rano zaczerwienienie na buźce jest mniejsze, ale tylko na chwilę… no i i tak po kilku godzinach strasznie się świecę. Odstawiłam wszystkie kremy matujące, ale zastanawiam się czasem czy do nich nie wrócić ;/ Nie wiem czy mam używać kosmetyków do skóry przetłuszczającej się, czy może do odwodnionej, no i to świecenie.. Proszę, pokierujcie co powinnam teraz zrobić, jak dbać o skórę. Naczytałam się o kosmetykach Avene czy La Roche Posay, ale nie chcę niczego kupować w ciemno
neila007 jest offline  
Stary 2010-06-10, 18:13   #4324
Tomaan
Raczkowanie

A ja mam pytanie podchodzące pod temat, czy aplikowanie lekkiego kremu musi mieć jakieś określone ruchy? Czytałem, że niektórzy smarują krem z góry na dół a nie rucham okrężnymi z późniejszym wklepywaniem.

Jak to jest? Facetowi głupio jest wklepywać krem, bo to słychać :P

Czy ma jakieś znaczenie od jakiej partii twarzy zaczyna się aplikację kremu?
Tomaan jest offline  
Stary 2010-06-10, 19:23   #4325
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez neila007 Pokaż wiadomość
Dzień Dobry Czytam Was od naprawdę długiego czasu, ale jakoś się nie udzielałam Dużo się od Was dowiedziałam, za co bardzo dziękuję Ale może powiecie co mam robić dalej… Ok. 2 lat temu stosowałam Differin (ale pani dematolog nie uświadomiła mnie, że należy stosować filtry, tego dowiedziałam się dopiero z wizażu…). Pozbyłam się trądziku, czasem tylko wyskoczy jakiś pryszcz na brodzie lub czole. Ale moja buzia zachowuje się dziwnie.. czasem po umyciu jest ściągnięta, zdarza się też, że po umyciu jest czerwona, podrażniona i straszliwie piecze. Zazwyczaj jednak zachowuje się normalnie, nie ma żadnego podrażnienia. Nie wiem skąd się to bierze, bo nie dzieje się to np. po zmianie kosmetyków do pielęgnacji. Jednak każdego dnia po kilku godzinach od umycia buzia się strasznie świeci (czoło, noc, broda i fragment policzków, najbliżej skrzydełek nosa). Fragment policzków i właśnie skrzydełka nosa są zawsze zaczerwienione. Gdy robiłam makijaż na studniówkę, kosmetyczka powiedziała mi że skóra przy skrzydełkach nosa jest przesuszona (a to tam zazwyczaj zbiera się najwięcej sebum). Naczytałam się wizażu i zmieniłam pielęgnacje, żeby uspokoić cerę – rano przemywam twarz tylko wodą i tonikiem łagodzącym z Garniera, potem nakładam podkład (aktualnie Inglot YSM; nie mogę zrezygnować z podkładu właśnie przez zaczerwienie w okolicach nosa i policzków, choć pryszczy w zasadzie już się pozbyłam). Wieczorem myję buźkę żelem bez SLS, przecieram tonikiem, potem zazwyczaj nakładam krem Physiogel. Wydaje mi się, że rano zaczerwienienie na buźce jest mniejsze, ale tylko na chwilę… no i i tak po kilku godzinach strasznie się świecę. Odstawiłam wszystkie kremy matujące, ale zastanawiam się czasem czy do nich nie wrócić ;/ Nie wiem czy mam używać kosmetyków do skóry przetłuszczającej się, czy może do odwodnionej, no i to świecenie.. Proszę, pokierujcie co powinnam teraz zrobić, jak dbać o skórę. Naczytałam się o kosmetykach Avene czy La Roche Posay, ale nie chcę niczego kupować w ciemno
Ja Ci tylko tak na szybko napiszę czym bys się mogła zainteresować i poczytać: kosmetyki mineralne, filtry, oleje.
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-06-11, 17:03   #4326
nicko
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Tomaan Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie podchodzące pod temat, czy aplikowanie lekkiego kremu musi mieć jakieś określone ruchy? Czytałem, że niektórzy smarują krem z góry na dół a nie rucham okrężnymi z późniejszym wklepywaniem.

Jak to jest? Facetowi głupio jest wklepywać krem, bo to słychać :P

Czy ma jakieś znaczenie od jakiej partii twarzy zaczyna się aplikację kremu?
ja proponuję jednak wklepywać, lepiej się wchłania, możesz robić to dleikatnie, opuszkami palców i nie będzie słychać dlaczego głupio to fajnie jak facet dba o siebie.
nicko jest offline  
Stary 2010-06-11, 17:23   #4327
Tomaan
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
ja proponuję jednak wklepywać, lepiej się wchłania, możesz robić to dleikatnie, opuszkami palców i nie będzie słychać dlaczego głupio to fajnie jak facet dba o siebie.
Ale na prawdę dokładne i powolne wsmarowanie nie wystarczy?

Wklepywanie palcami kremu na twarzy i plecach zajmie mi chyba 10 minut.
Stary 2010-06-12, 08:50   #4328
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Ale na prawdę dokładne i powolne wsmarowanie nie wystarczy?

Wklepywanie palcami kremu na twarzy i plecach zajmie mi chyba 10 minut.
Ja wmasowuję...Ale to nie zajmie 10 min 3 najwyżej..no chyba, że nie wiadomo jakie ilości nie wiadomo jak ciężkiego kremu używasz
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-06-12, 15:00   #4329
Tomaan
Raczkowanie

Mam lekki krem ale smaruję zawsze oprócz twarzy także szyję i plecy.. więc trochę by to trwało jakbym miał wklepywać, bo w barkach trochę mam :P
Stary 2010-06-12, 21:38   #4330
nicko
Zadomowienie

ja robię tak, że najpierw delikatnie rozsmarowuję krem, a potem wklepuje i nie zajmuje to aż tak dużo czasu, zrób tak z twarzą, a na reszcie porostu go rozsmaruj, w plecy trochę ciężko wklepać bez pomocy drugiej osoby
nicko jest offline  
Stary 2010-06-12, 21:47   #4331
Meell
katol ♥

Ja w sumie sama nie wiem, czy rozsmarowuję, czy wklepuję, nie zwracam na to większej uwagi. Ale raczej rozsmarowuję, a potem "doklepuję", tak jak nicko.

Poprawiła mi się cera i nie wiem, czy to dzięki wierzbownicy czy tym upałom. W każdym razie jest napięta i gładziutka, a krostki bledną. Świecę się mimo to niemiłosiernie, ale wydaje mi się, że jakoś inaczej - nie mam już na twarzy gęstego, obrzydliwego łoju, tylko taką warstewkę, którą chyba każdy ma w taką pogodę. To raczej zasługa wierzbownicy, na dodatek włosy mi się po niej wolniej przetłuszczają.

Edytowane przez Meell
Czas edycji: 2010-06-12 o 22:08
Meell jest offline  
Stary 2010-06-13, 17:14   #4332
Rinaa
Zakorzenienie

Witam
Potrzebuję czegoś do nawilżenia doradźcie co wybrać

1. http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-32...et-w-ciazy.htm
2. http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-14...ara-wersja.htm
3.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-15...iersiowych.htm

4. http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-16...zy-i-ciala.htm

od jutra będę stosowała Zineryt, myję twarz żelem Babydrem ( ale kupię chyba Perfectę z drobinkami albo coś dla wrażliwców )
Rinaa jest offline  
Stary 2010-06-13, 20:10   #4333
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez neila007 Pokaż wiadomość
A ja odstawiłabym Physiogel, który np. mnie bardzo podrażnił. Spróbowałabym nie myć twarzy wodą, tylko płynem micelarnym lub ewentualnie wodą mineralną (nie z kranu). Używasz filtrów? A kwasy nadal stosujesz? Napisz dokładnie swoją pielęgnację, wtedy z pewnością łatwiej będzie coś doradzić.
Stary 2010-06-13, 20:25   #4334
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
Witam

1. http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-32...et-w-ciazy.htm- ma trójglicerydy, a więc potencjalne zapychacze, chyba że wiesz że one Ci nie szkodzą
2. http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-14...ara-wersja.htm -to już chyba wycofali
3.http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-15...iersiowych.htm - to jest straszny tłuścioch, na pewno się nie nadaje na całą twarz, jedynie miejscowo na przesuszenia (albo jako błyszczyk do ust )
4. http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-16...zy-i-ciala.htm - mi się z tych 4 opcji ten najbardziej podoba ma ma nawet trochę cynku w składzie

od jutra będę stosowała Zineryt, myję twarz żelem Babydrem ( ale kupię chyba Perfectę z drobinkami albo coś dla wrażliwców )
jw.
Stary 2010-06-14, 09:38   #4335
Aurellia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
Witam

1. http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-32...et-w-ciazy.htm ma trójglicerydy
oj a ja się skusiłam jego dobrymi opiniami i teraz na klacie mam wysyp małych białych nie wiedziałam, że te trójglicerydy zapychają??? zaraz poproszę wójka google o wykład
Aurellia jest offline  
Stary 2010-06-14, 12:58   #4336
Tomaan
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
A ja odstawiłabym Physiogel, który np. mnie bardzo podrażnił. Spróbowałabym nie myć twarzy wodą, tylko płynem micelarnym lub ewentualnie wodą mineralną (nie z kranu). Używasz filtrów? A kwasy nadal stosujesz? Napisz dokładnie swoją pielęgnację, wtedy z pewnością łatwiej będzie coś doradzić.
Myłem się pół roku micelem ale to nie było jednak to co po emulsji Cetaphil i wodzie.. w dodatku woda chłodzi a micel nie. Od 4 dni narazie nie zauważyłem wysypu po kontakcie z kranówką.
Stary 2010-06-14, 16:01   #4337
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Myłem się pół roku micelem ale to nie było jednak to co po emulsji Cetaphil i wodzie.. w dodatku woda chłodzi a micel nie. Od 4 dni narazie nie zauważyłem wysypu po kontakcie z kranówką.
Wszystko zależy od skóry. Cetaphil jest delikatny, więc powinien się sprawdzić. A co do nakładania kremu, wydaje mi się, że najważniejsze jest nierozciąganie skóry. Można wklepywać czy delikatnie rozsmarowywać. Skórę szyi smarujemy od dołu ku górze, a oczy delikatnie od wewnętrznej górnej powieki w kierunku górnej zewnętrznej i w dół od zewn. do wewn. Ja tak tak robię, ale czasami zmieniam metodę albo zapominam się przy nakładaniu i robię to w sposób dowolny.
Stary 2010-06-14, 21:30   #4338
Charlotte95
Wtajemniczenie

A jeszcze co do oczu, to najlepiej wklepywac palcem serdecznym - ma najmniej siły
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-06-14, 21:36   #4339
Tomaan
Raczkowanie

I wszystko jasne! W końcu konkrety, teraz już kumam, przy wmasowywaniu często się rozciąga skórę przez co krem nierównomiernie się rozprowadza.

Ale dlaczego szyja z dołu do góry to nie wiem.. ale okej, nie muszę tego rozumieć Zastosuję.
Stary 2010-06-14, 21:59   #4340
visionAM
Zakorzenienie

żeby się nie rozciągała skóra :P
visionAM jest offline  
Stary 2010-06-14, 22:18   #4341
inc0rrect
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

stosowała może któraś z Was ceramidy?

dokładnie to kompleks ceramidowy sk-influx v z mazideł?

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline  
Stary 2010-06-26, 15:35   #4342
gosh85
Raczkowanie

czy możecie mi polecić żel do mycia twarzy tłustej-trądzikowej. Próbowałem przez tydzień żelu Babydream, ale nie jest delikatny tak jak tu piszecie. Ja miałem przesuszoną twarz i ręce. Obecnie jeszcze używam Effaclaru, ale też wysusza i żeby był w rozsądnej cenie
gosh85 jest offline  
Stary 2010-06-26, 15:48   #4343
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gosh85 Pokaż wiadomość
czy możecie mi polecić żel do mycia twarzy tłustej-trądzikowej. Próbowałem przez tydzień żelu Babydream, ale nie jest delikatny tak jak tu piszecie. Ja miałem przesuszoną twarz i ręce. Obecnie jeszcze używam Effaclaru, ale też wysusza i żeby był w rozsądnej cenie
Ziaja TinTin

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-06-26, 16:10   #4344
Tomaan
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
Ziaja TinTin
Już któraś osoba poleca tą serię.. a tonik z tej serii i krem też są dobre?

u Was w Rossmanach są te produkty? U mnie nie było
Stary 2010-06-26, 16:29   #4345
charisse
Raczkowanie

Cytat:

ziaja tintin jest w Naturach przynajmniej u mnie

charisse jest offline  
Stary 2010-06-26, 16:33   #4346
Tomaan
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez charisse Pokaż wiadomość
ziaja tintin jest w Naturach przynajmniej u mnie
o dzięki, odwiedzę. A czytałem wszystkie opinie o tym kremie antybakteryjnym TinTin i jedni piszą, że się po nim skóra świeci, inni, że matuje No oszaleć można
Stary 2010-06-26, 21:23   #4347
cloche
Zakorzenienie

dla kazdego cos innego... mozesz sprobowac, wielka kasa to nie jest. ale zel do mycia tin tin jest calkiem fajny. kazdy zel cos tam bedzie przesuszal, to juz tak jest z zelami... wazne, zeby sekundy po umyciu jakos skore nawilzyc i bedzie dobrze ja lubie akurat do mycia twarzy zel hipp (jest jeszcze delikatniejszy od babydream, swietny rowniez do calego ciala i do golenia) i ten z serii fizjologicznej la roche posay. ale na normalna kieszen powinien taki normalny tin tin wystarczyc - jak od razu potem nalozysz krem albo jakis tonik, nie powinna ci sie sciagnac skora
cloche jest offline  
Stary 2010-06-26, 22:25   #4348
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:

w Naturze i osiedlowych drogeriach szukaj
ja mam tylko żel i jest bardzo dobry, właśnie zaczęłam już którąś z kolei buteleczkę, co do kremu i toniku to nie wypowiem się, wiem tylko że na analizie krem nie był polecany

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-06-27, 00:21   #4349
Tomaan
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
w Naturze i osiedlowych drogeriach szukaj
ja mam tylko żel i jest bardzo dobry, właśnie zaczęłam już którąś z kolei buteleczkę, co do kremu i toniku to nie wypowiem się, wiem tylko że na analizie krem nie był polecany
W Biochemii piszą, że szkodliwy jest Polyacrylamide.

Jakie mogą być skutki uboczne czy konsekwencje używania kremu całą dobę z takim czymś?Bo czytałem w analizie składników na wizażu (fajny patent), że to składnik szamponów i pozostawia lekki film czy coś takiego.

Może napiszemy petycję do firmy, żeby to wywalili ze składu? To polska nowoczesna firemka, na pewno są otwarci na sugestie klienteli

Edytowane przez Tomaan
Czas edycji: 2010-06-27 o 00:22
Tomaan jest offline  
Stary 2010-06-27, 07:20   #4350
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez gosh85 Pokaż wiadomość
olejek myjący z BU

Tak wgl to gdzie jest wątek z analiza składu? Dacie linka? Bo ja mam w subskrypcjach jeden, ale tam tylko dziewczyny wrzucają składy, a odpowiedzi nie ma...
Charlotte95 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości