Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-08-19, 23:30   #4501
Limone
Zakorzenienie

Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

BlackCat1990 nie wytrzymałam i przeszłam się do apteki, gdzie kupowałam krem i skład faktycznie był ten co Ty widziałaś. Wątpię, abym kupiła krem o starym składzie w takim razie, szkoda że nie zachowałam pudełka. Też myślałam, że mnie ten składnik zatyka ale chyba muszę unikać oleju mineralnego. A Ty spróbuj ten z LP, ja dostałam nawet próbkę i może wypróbuje go jak Avene mi się skończy lub mnie zapcha
Limone jest offline  
Stary 2010-08-20, 00:31   #4502
BlackCat1990
Rozeznanie

pewna bardzo miła dziewczyna wizażu poradziła mi effaclar H, lub cetaphil, albo avene z filtrem uv bo tam z tego co dzisiaj zauważyłam nie ma capric trigliceryde.

jutro kupie cetaphil i może uda mi się zdobyc próbki
BlackCat1990 jest offline  
Stary 2010-08-20, 00:33   #4503
Limone
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
pewna bardzo miła dziewczyna wizażu poradziła mi effaclar H, lub cetaphil, albo avene z filtrem uv bo tam z tego co dzisiaj zauważyłam nie ma capric trigliceryde.

Super A ten cetaphil to co to za produkt?
Limone jest offline  
Stary 2010-08-20, 00:36   #4504
BlackCat1990
Rozeznanie

to bardzo popularny krem nawilżający z tej serii jest jeszcze żel do mycia.
oba mają bardzo dobre opinie na KWC głownie dlatego, że nie zapychają.
tu masz link: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-35...lego-ciala.htm

uwaga: DUUUUŻA butla
BlackCat1990 jest offline  
Stary 2010-08-20, 10:01   #4505
Limone
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość

Heh rzeczywiście sporawa Ja przyznam szczerze nie mam zaufania do kosmetyków typu " do ciała i twarzy" Ale opinie niezłe, choć widzę, że mimo wszystko są osoby, które zapycha.

Powodzenia w poszukiwaniach
Limone jest offline  
Stary 2010-08-20, 12:13   #4506
mikasa5
Zadomowienie

Ja też mam ten problem
Mam 14 lat, leczę trądzik Aknemycinem. Bolących, ropnych krost już nie mam, zostały same zaskórniki na nosie i brodzie. Straszliwie świecę się na nosie (po około godzinie pod nałożeniu pudru i skrobi ziemniaczanej), w okolicach nosa też i na czole.
Może napiszę mój kosmetyczny plan dnia
rano:
-myję twarz http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...l-do-mycia.htm
-smaruję kremem Garniera ( wiem, że jest pewnie beznadziejny, ale chociaż mnie nie zapycha ) http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-gliceryna.htm
- potem pudruję się skrobią ziemniaczaną i Rimmel Stay Matte

wieczorem:
-- myję twarz żelem Babydream
-nakładam na jakieś 2-3 h Aknemycin
-po zmyciu Aknemycinu smaruję twarz kremem z Garniera

Używałam kremu Bambino, Nivea, Physiogelu, oliwki HiPP (która mnie zapychała, a i tak dalej się świeciłam), stosuję też maseczkę nawilżającą z Perfecty ( tej w zielonej saszetce).
Tylko, że kolejnym moim problemem są pieniądze Już same maści od dermatologa kosztują ok. 80-70 zł. Mam nadzieję, że polecicie mi coś w przystępnej cenie.

Edytowane przez mikasa5
Czas edycji: 2010-08-20 o 12:14
mikasa5 jest offline  
Stary 2010-08-20, 14:28   #4507
93paulina
Rozeznanie

GG do 93paulina

Myślę, że ten krem Garniera nie jest dobrym pomysłem. Tak samo jak Bambino - też swego czasu stosowałam. Na początku ok, później kilkumiesięczne pozbywanie się zaskórników.
No i skład - na drugim miejscu parafina, która okrutnie zapycha.

To taka mała uwaga ode mnie, a nie mam dużego doświadczenia, także lepiej, jak doradzą Ci bardziej obeznane z tematem osoby.
Stary 2010-08-20, 15:26   #4508
Limone
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Ja też mam ten problem
Mam 14 lat, leczę trądzik Aknemycinem. Bolących, ropnych krost już nie mam, zostały same zaskórniki na nosie i brodzie. Straszliwie świecę się na nosie (po około godzinie pod nałożeniu pudru i skrobi ziemniaczanej), w okolicach nosa też i na czole.
Może napiszę mój kosmetyczny plan dnia
rano:
-myję twarz http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...l-do-mycia.htm
-smaruję kremem Garniera ( wiem, że jest pewnie beznadziejny, ale chociaż mnie nie zapycha ) http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-gliceryna.htm
- potem pudruję się skrobią ziemniaczaną i Rimmel Stay Matte

wieczorem:
-- myję twarz żelem Babydream
-nakładam na jakieś 2-3 h Aknemycin
-po zmyciu Aknemycinu smaruję twarz kremem z Garniera

Używałam kremu Bambino, Nivea, Physiogelu, oliwki HiPP (która mnie zapychała, a i tak dalej się świeciłam), stosuję też maseczkę nawilżającą z Perfecty ( tej w zielonej saszetce).
Tylko, że kolejnym moim problemem są pieniądze Już same maści od dermatologa kosztują ok. 80-70 zł. Mam nadzieję, że polecicie mi coś w przystępnej cenie.
Co do Garniera to jakoś nie wierzę, że Cię nie zapycha z tym składem. Może te zaskórniki to jego wina?

Co do kremu, to nie używałam ale wiele osób poleca Humektan. Nie jest drogi, można zamówić w aptece dbam o zdrowie, o ile nie znajdziesz w swoich stacjonarnych.

Co do mycia żelem, doświadczenia nie mam. O skrobi ziemniaczanej i pudrze to już w ogóle nie wiem nic - ja nie stosuje i generalnie jestem przeciwnikiem stosowania tego typu rzeczy na twarz. Poszukaj może gdzieś informacji czy takie wynalazki też nie powodują zaskórników.

Wiele osób sobie chwali stosowanie mydła siarkowego raz na jakiś czas - regularne zbyt wysusza:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...owa-wersja.htm
Jest też krem do kompletu:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...m-matujacy.htm
Nie stosowałam tych kosmetyków bo nigdy nie miałam problemu z trądzikiem, ale czytałam co nieco
Limone jest offline  
Stary 2010-08-21, 13:35   #4509
mikasa5
Zadomowienie

Dziękuję
Zaskórniki są w trakcie zwalczania, już praktycznie zniknęły, zostały tylko pootwierane pory.
Stary 2010-08-23, 12:16   #4510
Limone
Zakorzenienie

BlackCat1990 i jak zakupy?
Limone jest offline  
Stary 2010-08-23, 12:38   #4511
lililjan
Raczkowanie

Byłam na innym wątku, ale odesłano mnie tutaj
Mam nadzieję,że ktoś mi pomoże...

Dziewczyny mam problem..i już nie wiem co mam robić. Byłam u kosmetyczek i dermatologów, ale ich zalecenia wzajemnie się wykluczają..co nie znaczy,że nie próbowałam, ale nic nie działa! A nawet jest gorzej. Tak na serio sama nie wiem jaką mam cerę Każdy mówi co innego, ale doszłam do wniosku, że musi być ona własnie wrażliwa, ale tłusta, z przesuszeniami i rozszerzonymi naczynkami, a jakby tego było mało, to rozszerzone pory i ostatnio pojawiły się wykwity ropne (mało, bo mało a jednak). Wszystkie kosmetyki, które stosuję ( Delikatny kremowy żel do mycia twarzy Lirene -różowy, krem na noc do cery naczynkowej AA, i maseczki z zielonej glinki raz na tydzień) są niby ok, ale pomagają na jedną rzecz. Np żel łagodzi, ale zapycha pory. Jest coraz gorzej. Nie wiem co mam robić. Podobnp może ratować mnie tylko oczyszczanie u kosmetyczki (po którym widzę za przeproszeniem gównianą różnicę- poza tym nie mam teraz kasy na takie rzeczy) Czy jest ktoś kto może mi pomóc?
lililjan jest offline  
Stary 2010-08-23, 13:02   #4512
AppleGirl
Rozeznanie

Może spróbuj tego żelu - Rossmann, Babydream, Kopf-bis-Fuß Waschgel (Uniwersalny żel do mycia) wiele dziewczyn go sobie chwali.
Krem, którego używasz też może przyczyniać się do zapchania porów, zawiera potencjalne zapychacze takie jak parafina, gliceryna i skwalan.
Jako tonik spróbuj Biochemia Urody, Hydrolat z kwiatu kocanki
zapach ma nieprzyjemny ale pomaga na naczynka.

Edytowane przez AppleGirl
Czas edycji: 2010-08-23 o 13:09
AppleGirl jest offline  
Stary 2010-08-23, 13:07   #4513
fiolusiek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Ja w koncu sprobowalam maseczke aspirynowa musze jeszcze sprobowac toniku... ale ta maseczka swietnie wygladzila mi skore, lepiej podzialala na policzkach niz strefie T
Waro sprobowac
fiolusiek jest offline  
Stary 2010-08-23, 13:13   #4514
AppleGirl
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
Ja w koncu sprobowalam maseczke aspirynowa musze jeszcze sprobowac toniku... ale ta maseczka swietnie wygladzila mi skore, lepiej podzialala na policzkach niz strefie T
Waro sprobowac
Ja właśnie kilka dni temu zaczęłam kurację tonikiem 10%
AppleGirl jest offline  
Stary 2010-08-23, 13:15   #4515
fiolusiek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
Ja jeszcze wieczorem dalam na noc effeclar duo na strefe T i na nosie mam mniej widoczne zaskorniki
fiolusiek jest offline  
Stary 2010-08-23, 13:17   #4516
Callitus
Zakorzenienie

Cytat:
Tak szybko?
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline  
Stary 2010-08-23, 13:26   #4517
AppleGirl
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Tak szybko?
Jestem w pełni świadoma tego co robię
AppleGirl jest offline  
Stary 2010-08-23, 15:09   #4518
BlackCat1990
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
BlackCat1990 i jak zakupy?
kupiłam cetaphil dermoprotector i żel do mycia cetaphil całkiem fajnie się sprawdzają. Krem nie jest tłusty, db nawilża używam 3 dzien i raczej nie widze pogorszenia, a żel po prostu db oczyszcza i nie wysusza
jako micel nadal uzywalm Avene- jest genialny!

planuje wprowadzić do pielęgnacji peeling Avene ale czekam az mi sie pogoją ranki po rozdrapanych krostach.
i może krem Hydraphase LRP
Stary 2010-08-23, 15:34   #4519
Limone
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lililjan Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem..i już nie wiem co mam robić. Byłam u kosmetyczek i dermatologów, ale ich zalecenia wzajemnie się wykluczają..co nie znaczy,że nie próbowałam, ale nic nie działa!
Co zaleciła kosmetyczka, co zaleciła dermatolog?
Cytat:
Tak na serio sama nie wiem jaką mam cerę Każdy mówi co innego, ale doszłam do wniosku, że musi być ona własnie wrażliwa, ale tłusta, z przesuszeniami i rozszerzonymi naczynkami, a jakby tego było mało, to rozszerzone pory i ostatnio pojawiły się wykwity ropne (mało, bo mało a jednak).
Nie wiem skąd jesteś, jeśli z Krakowa to w Tesco na Kapelance jest apteka gdzie można się poddać analizie skóry. Mnie tam wyszło, że mam właśnie skórę odwodnioną i tłustą. Poszukaj u siebie w aptekach bądź drogeriach np Natura czy nie mają takich punktów. Fajna sprawa.
Cytat:
Wszystkie kosmetyki, które stosuję ( Delikatny kremowy żel do mycia twarzy Lirene -różowy, krem na noc do cery naczynkowej AA, i maseczki z zielonej glinki raz na tydzień) są niby ok, ale pomagają na jedną rzecz. Np żel łagodzi, ale zapycha pory. Jest coraz gorzej. Nie wiem co mam robić. Podobnp może ratować mnie tylko oczyszczanie u kosmetyczki (po którym widzę za przeproszeniem gównianą różnicę- poza tym nie mam teraz kasy na takie rzeczy)
Jeśli zapycha to odstaw. Ktoś tutaj polecił żel do mycia, spróbuj. Jako krem może humektan? Zieloną glinkę stosujesz z dodatkami czy samą taką do rozpuszczania? Hydrolat, który ktoś polecił też ma na forum super opinie. Ja kupiłam dziś oczarowy i będę próbować. A oczyszczanie jakie? Manualne? Czy może kawitacja?

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990
kupiłam cetaphil dermoprotector i żel do mycia cetaphil całkiem fajnie się sprawdzają. Krem nie jest tłusty, db nawilża używam 3 dzien i raczej nie widze pogorszenia, a żel po prostu db oczyszcza i nie wysusza
jako micel nadal uzywalm Avene- jest genialny!

planuje wprowadzić do pielęgnacji peeling Avene ale czekam az mi sie pogoją ranki po rozdrapanych krostach.
i może krem Hydraphase LRP
Daj znać jak się te kosmetyki spisują. Mam nadzieję, że będzie w porządku, jak coś to podpatrzę i spróbuję Ja dziś dostałam hydrolat i będę próbować. Żel z avene niestety odrobinkę wysusza, ale jest nieźle. Nie wiem jak z kremem, coś niby wyskoczyło, ale pory na nosie i policzkach czyste
Limone jest offline  
Stary 2010-08-23, 16:16   #4520
Callitus
Zakorzenienie

Cytat:
Jestem w pełni świadoma tego co robię
Nie neguję tego, po prostu się zdziwiłam. Widać jakies efekty? Jak w ogóle robisz ten tonik? Zawsze bałam eksperymentować się z maseczką aspirynowa czy tonikiem
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline  
Stary 2010-08-23, 17:52   #4521
AppleGirl
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Nie neguję tego, po prostu się zdziwiłam. Widać jakies efekty? Jak w ogóle robisz ten tonik? Zawsze bałam eksperymentować się z maseczką aspirynowa czy tonikiem
Toniku używam dopiero od kilku dni. Zachęciło mnie świetne działanie maseczki aspirynowej. Z efektów, które do tej pory zauważyłam to na razie typowe dla kwasów oczyszczanie.
Wykonanie takiego toniku jest bardzo proste: jedna tabletka zwykłej aspiryny na 2,5 ml hydrolatu
AppleGirl jest offline  
Stary 2010-08-23, 18:16   #4522
fiolusiek
Zakorzenienie

Cytat:
Toniku używam dopiero od kilku dni. Zachęciło mnie świetne działanie maseczki aspirynowej. Z efektów, które do tej pory zauważyłam to na razie typowe dla kwasów oczyszczanie.
Wykonanie takiego toniku jest bardzo proste: jedna tabletka zwykłej aspiryny na 2,5 ml hydrolatu
A ja czytalam ze wrzuca sie i rozgniata 10 polopiryn na 100 ml
fiolusiek jest offline  
Stary 2010-08-23, 19:02   #4523
AppleGirl
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
A ja czytalam ze wrzuca sie i rozgniata 10 polopiryn na 100 ml
Tak teraz sobie myślę, że chyba miało być 1 tabletka na 5 ml (20 tab na 100 ml) . Tylko nie mogę znaleźć źródła, gdzie było podane stężenie. Najważniejsze, że taka mieszanka nie zrobiła mi krzywdy, nie podrażniła
AppleGirl jest offline  
Stary 2010-08-23, 19:05   #4524
fiolusiek
Zakorzenienie

Cytat:
Tak teraz sobie myślę, że chyba miało być 1 tabletka na 5 ml (20 tab na 100 ml) . Tylko nie mogę znaleźć źródła, gdzie było podane stężenie. Najważniejsze, że taka mieszanka nie zrobiła mi krzywdy, nie podrażniła
Lepiej zaczac od slabszego stezenia, ale nie za slabego bo nie bedzie widac efektow
fiolusiek jest offline  
Stary 2010-08-24, 20:56   #4525
addictedtofashion
Raczkowanie

Witam! używam Retin A oraz (czasami) Klindacin T na pryszcze wieczoprem. Pryszcze te robią mi się szczególnie na policzkach i brodzie. Ostatnio zastanawiam się nad terapią antybiotykową u dermatologa. Tylko, że nie wiem czy warto, dlatego chcialam zapytać Was o doświadczenia? szczególnie interesuje mnie jak długotrwałe były jej efekty... nie chcialabym bez przerwy faszerować sie antybiotykami, tym bardziej, ze czasem musze je wziąc na inną przypadlość...
Stary 2010-08-25, 08:06   #4526
martusienka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez addictedtofashion Pokaż wiadomość
Witam! używam Retin A oraz (czasami) Klindacin T na pryszcze wieczoprem. Pryszcze te robią mi się szczególnie na policzkach i brodzie. Ostatnio zastanawiam się nad terapią antybiotykową u dermatologa. Tylko, że nie wiem czy warto, dlatego chcialam zapytać Was o doświadczenia? szczególnie interesuje mnie jak długotrwałe były jej efekty... nie chcialabym bez przerwy faszerować sie antybiotykami, tym bardziej, ze czasem musze je wziąc na inną przypadlość...
Antybiotyk to bardzo indywidualna sprawa. Ja przechodziłam pierwszą kurację Tetralysalem prawie 2 lata temu, teraz przechodzę drugą, bo wróciło...

martusienka jest offline  
Stary 2010-08-25, 08:19   #4527
visionAM
Zakorzenienie

U mnie terapia antybiotykiem dała mi spokój na ponad rok. Potem trądzik wrócił, ale spowodowany zaburzeniami hormonalnymi.
visionAM jest offline  
Stary 2010-08-25, 15:39   #4528
KaSi_k
Przyczajenie

witam jestem tutaj nowa i mam mały problemik którym chciałam się podzielić ... Otóz mam problem z moja twarza .ogólnie jest w dobrej kondycji ,ale przychodz taki okres jak teraz! i masakra .Co jakiś czas mi się tak dzieje ... z dwa razy w roku ;/ Moze to hormony! Cera jest tłusta i musze ja myć kilka razy dziennie . Po umyciu jest strasznie sucha ,że aż szczypie ,a pożniej się świeci ;/nie mam problemów z trądzikiem ,mam kilka zaskórników.
Nie wiem jakich kosmetykow używać , nie chce jej za bardzo natłuscić ,żeby mnie nie wysypalo ... czasem pojawią się jakieś pryszcze ,ale nie jest ich za dużo , często też wyskakują w jednym i tym samym miejscu , nie używam żądnych żeli ani kremów antybakteryjnych ,bo ona za bardzo wysuszają .Chcę zeby po myciu nie byla taka sucha ,a póżniej żeby nie była tłusta Piję cynk i używam kremu nawilżającego z AA ,a syfki jak wyskocza smaruje sudocream
KaSi_k jest offline  
Stary 2010-08-25, 15:59   #4529
Limone
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez KaSi_k Pokaż wiadomość
witam jestem tutaj nowa i mam mały problemik którym chciałam się podzielić ... Otóz mam problem z moja twarza .ogólnie jest w dobrej kondycji ,ale przychodz taki okres jak teraz! i masakra .Co jakiś czas mi się tak dzieje ... z dwa razy w roku ;/ Moze to hormony! Cera jest tłusta i musze ja myć kilka razy dziennie . Po umyciu jest strasznie sucha ,że aż szczypie ,a pożniej się świeci ;/nie mam problemów z trądzikiem ,mam kilka zaskórników.
Nie wiem jakich kosmetykow używać , nie chce jej za bardzo natłuscić ,żeby mnie nie wysypalo ... czasem pojawią się jakieś pryszcze ,ale nie jest ich za dużo , często też wyskakują w jednym i tym samym miejscu , nie używam żądnych żeli ani kremów antybakteryjnych ,bo ona za bardzo wysuszają .Chcę zeby po myciu nie byla taka sucha ,a póżniej żeby nie była tłusta Piję cynk i używam kremu nawilżającego z AA ,a syfki jak wyskocza smaruje sudocream
Przede wszystkim przestań myć cerę kilka razy dziennie! Czym Ty ta twarz w ogóle myjesz? twarz myj co najwyżej dwa razy dziennie i czymś bardzo delikatnym, np tym:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-13...l-do-mycia.htm
Lub odstaw wodę i myj się micelem, polecany był tutaj Avene. Po myciu użyj lekkiego nawilżającego kremu - polecany był np humektan, krem nawilżający z Ziaja Med. Twoja skóra się przetłuszcza, bo jest prawdopodobnie zbyt wysuszona i w ten sposób się broni. Nawilżaj ją, poświeci się mocniej po czym powinno się wszystko unormować.

A jak podejrzewasz kłopoty z hormonami to się wybierz do lekarza.
Limone jest offline  
Stary 2010-08-25, 16:08   #4530
KaSi_k
Przyczajenie

a do tego dodam ,że mam cere bardzo wrażliwa ,bo jest naczyńkowa ... prosze o jakaś dobra rade jak temu wszystkiemu zaradzić

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

twarz myje żelem nivea visage do skóry normalnej . Wiem że nie powinnam jej tyle razy myć ,ale jak widze ,że sie tak świeci to mnie (szlak trafia;/) ... zwlaszcza ,że ten problem mam od około miesiąca;/ wcześniej miałam caly czas za sucha twarz ;/ brałam przez chwile tabletki antykoncepcyjne kontracept ,ale po nich mnie wysypywalo nawet na szyji więc odstawilam;/
KaSi_k jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości