Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-11-12, 19:25   #541
magdaiwaldek@gmail.com
Przyczajenie

Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hej.ja jestem nieco po 25-tce, tez mam tłustą cerę.stosuję serię L'oreal Pure Zone-żel i tonik.(w promocji każde po ok 11 zł)jestem baaardzo zadowolona. na noc stosuję normalny krem nawilżający-OLAY-krem dla cery tłustej i mieszanej na noc.jest super! matowi, ale nie ściąga. Natomiast na dzień przymierzam się do kupna tego kremu matującego z Dax Cosmetics z Q 10-robi furorę na KWC.miałam go rok temu i byłam zadowolona.
magdaiwaldek@gmail.com jest offline  
Stary 2007-11-12, 20:29   #542
margerita007
Raczkowanie

Hej obiecałam że opowiem jak było u dermatologa więc byłam w sobote i poleciła mi zabieg złuszczania kwasem pirogronowym zdecydowałam się mam nadzieję że pomoże tylk otroszkę się boję że będę sie tak łuszczyła że z domu nie wyjde:/ a w okolicach ust gdzie miałam zaczerwienioną skórę stwierdziła ŁZS i dostałam Pimafucort na 10 dni pozdrawiam
Stary 2007-11-16, 08:57   #543
ruda-wiedzma
Raczkowanie

Witam, to bedzie mój pierwszy post na forum i od razu pozwole sobie zadać pytanie (jak nie w tym dziale to z góry przepraszam...)
Jestem na etapie poszukiwania dobrego kremu nawilżającego, przeszukałam KWC, przebranęłam przez masę wątków i mam taki mętlik w głowie ze postanowiłam bezpośrenio poprosić o radę.
Skórę mam tłustą, wrażliwą, obecnie wysuszona przygoda ze Skinorenem, który jej wyraźnie nie podpasował... Do tego trądzikową od x lat, z rozszerzonymi porami - ogólnie problematyczna Szukam kremu nawilżającego który doprowadzi ją do stanu używalności, a w perspektywie sprawdzi się jako krem nawilżający na dzień, pod makijaż, bo zapewne po nieudanej probie ze skinorenem będe szukała innych, odpowiednich dla mnie kwasów. Moje typy to LRP Effaclar H lub Hydraphase texture legere oraz Avene Hydrance Optimale Legere. Czy ktoś potarfi mi doradzić który wybrać? A moze szukać dalej? Z góry dziękuję
ruda-wiedzma jest offline  
Stary 2007-11-16, 09:12   #544
L_V
Zakorzenienie

Ruda wiedźma, nie wiem jak u Cienie z tolerancją na zapychanie, ale Effaclar H jest to fajny krem odżywczy - np. przy kuracjach kwasowych czy retinoidowych. Jednak fakt, że jest odzywczy moze powodować, ze bedzie niektórych zapychał.
L_V jest offline  
Stary 2007-11-16, 11:38   #545
*nulka*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ruda wiedźma, nie wiem jak u Cienie z tolerancją na zapychanie, ale Effaclar H jest to fajny krem odżywczy - np. przy kuracjach kwasowych czy retinoidowych. Jednak fakt, że jest odzywczy moze powodować, ze bedzie niektórych zapychał.
wlasnie mysle nad kupnem tego kremiku... potrzebuje kremu na noc a wiekszosc z nich jest przeciwzmarszczkowa i po 25 roku zycia. Ja mam 23, skore mieszana. Myslicie ze ten Effaclar H bedzie dobry?

Myslalam tez o Eris Sin Skin ale on jest 25+. czy moglabym go uzywac czy lepiej nie brac sie zbyt wczesnie za przeciwzmarszczkowe?

prosze o rade bo moja skora naprawde potrzebuje regeneracji w nocy. w dzien uzywam effaclar matujacy.

pozdrawiam

*nulka* jest offline  
Stary 2007-11-16, 13:30   #546
blaque
Zakorzenienie

Hexxana-znowu zwracam się do Ciebie z pytaniem

Skończę dzisiaj pierwszą tubkę Acne Dermu. Biodermine stosuję codziennie-dzięki za niego, bo jest wspaniały

I tak mam problem, czy zastanawiać się nad jakimiś silniejszymi kwasami (bo choć wypryski się zmniejszyły to blizny nadal po nich są i broda wcale we wspaniałym stanie nie jest) czy kupić nową tubkę AD czy mam zrobić sobie od niego odpoczynek?

W poniedziałek chcę umówić się na wizytę do p. dermatolog, podobno jest dobra. Moja znajoma do niej chodziła. Tylko wizytę miałabym dopiero tak 1grudnia, bo narazie jest na jakiś wykładach czy czymś tam..

Pozdrawiam.
Stary 2007-11-16, 13:40   #547
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez *nulka* Pokaż wiadomość
wlasnie mysle nad kupnem tego kremiku... potrzebuje kremu na noc a wiekszosc z nich jest przeciwzmarszczkowa i po 25 roku zycia. Ja mam 23, skore mieszana. Myslicie ze ten Effaclar H bedzie dobry?

Myslalam tez o Eris Sin Skin ale on jest 25+. czy moglabym go uzywac czy lepiej nie brac sie zbyt wczesnie za przeciwzmarszczkowe?

prosze o rade bo moja skora naprawde potrzebuje regeneracji w nocy. w dzien uzywam effaclar matujacy.

pozdrawiam
Nulka, ograniczenia wiekowe to chwyt marketingowy. Krem powinno sie odbierac pod potrzeby skóry, wiec esli skóra potrzebuje regeneracji i odzywienia nie boj sie siegac po kremy treściwe, regenerujace. To samo ze zmarszczkami - jelsi uwazasz, ze skora traci na jędrnosci i staje sie wiotka - sięgamy po specyfik p/zmarszczkowy
L_V jest offline  
Stary 2007-11-16, 18:23   #548
ruda-wiedzma
Raczkowanie

Cytat:
Ciężko mi jeszcze określić tendencje do zapychania, używany miejscowo Nanobase nie zapychał, ale teoretycznie dużo mniej 'treściwy' krem sorai na blizny i przebarwienia już tak.
Obecnie testuje Effaclar H i narazie jest ok, moze zaryzykuje...

Nulka, a jak się sprawdza ten matujący Effaclar?
I jeszcze jedno pytanie - czy włączenie do pielęgnacji jakiegoś łagodnego toniku bedzie dobrym pomysłem? Myślałam przede wszystkim o tonikach Ziaji
ruda-wiedzma jest offline  
Stary 2007-11-16, 18:59   #549
*nulka*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ruda-wiedzma Pokaż wiadomość
Ciężko mi jeszcze określić tendencje do zapychania, używany miejscowo Nanobase nie zapychał, ale teoretycznie dużo mniej 'treściwy' krem sorai na blizny i przebarwienia już tak.
Obecnie testuje Effaclar H i narazie jest ok, moze zaryzykuje...

Nulka, a jak się sprawdza ten matujący Effaclar?
I jeszcze jedno pytanie - czy włączenie do pielęgnacji jakiegoś łagodnego toniku bedzie dobrym pomysłem? Myślałam przede wszystkim o tonikach Ziaji
matujacy effaclar jest super, ale tylko na dzien - na noc trzeba cos tresciwszego. gdy uzywalam go tez na noc, moja skora byla za sucha! ale generalnie polecam!!

*nulka* jest offline  
Stary 2007-11-16, 19:04   #550
iza1001
Przyczajenie

hejka to mój pierwszy post, ale forum przeglądam już jakiś czas
Nie chcę zaśmiecać forum nowym wątkiem, więc tutaj poproszę o radę.
Mam skórę mieszaną, odwodnioną i problematyczna, więc myślę, że dobrze trafiłam

Mam mnóstwo zaskórników, chyba to trądzik grudkowy czy coś takiego ;/ Bo serio nie mogę dojść do ładu ze skórą. Nie mam jakiś dużych pryszczy tylko duzo krostek sczególnie na czole, polikach i brodzie. Nie mogę ich wyciskać nawet ;/ Nie wygląda to za ładnie szczególnie w świetle sztucznym które podkreśla wszelkie niedoskonałości ;/ Mam do tego dosyć widoczne zmarszczki mimiczne koło ust od uśmiechania, a mam 19 lat
czytając wizaż kupiłam sporo polecanych kosmetyków, ale nie pomagają mi

Mój obecny plan pielęgnacji to

Demakijaż: nie używam wody
mleczko ziaja cama
płynm micelarny aa
tonik AA young antybakteryjny
oczy płyn l'oreal

Rano:
krem eva natura 18+ z proteinami zbóż
krem aa young antybakteryjny
mam zamiar kupić krem z filtrem (może avene ze względu na makijaż)
żel Agropharm pod oczy lub żel z chabrem

Noc
iwostin Purritin na noc
oczy Nanobase
tisine usta

Nie wiem czemu, ale skóra zrobiła się jakaś gorsza ;/ mam więcej wyprysków a używam preparaty na trądzik teoretycznie ;/
Może dlatego, że codziennie się maluję
podkład superstay silky
puder maxfactor sypki

Moze za bardzo ją przesuszam tymi kremami przeciwtrądzikowymi.
Co mi radzicie? Może zamienić iwostin purritin na effaclar K tak polecany Kurcze już nie mam siły na tą skórę. Co dorzucić by zapobiec zmarszczom? Może coś z witaminą C? Jest coś oprócz juwitu, bo pewnie by mnie zapychał
Mam nadzieję, że ktoś pomoże ))
iza1001 jest offline  
Stary 2007-11-20, 14:14   #551
kasssandra
Raczkowanie

Witajcie, prosze o radę moja mieszana cera powariowała, w miejscach gdzie jest normalna mam suche placki, tam gdzie jest tłusta łuszczy się, swieci i mam pełno malenkich drobnych pryszczyków( jesli je rusze, wycisne lub podrapie momentalnie robi się gulka i duzy wyprysk) i zaczerwnienienie. NIe stosowałam zadnych pelingów ostatnio, ani masek. Sama nie wiem czy to podraznienie.? zapchanie? czy odwodnienie i skóra broni się produkując sebum? a moze to od mrozu? stosowałam ostatnio tylko krem Ziaja Lekka Formła i puder w kamieniu matujący.
kasssandra jest offline  
Stary 2007-11-20, 15:10   #552
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iza1001 Pokaż wiadomość
hejka to mój pierwszy post, ale forum przeglądam już jakiś czas
Nie chcę zaśmiecać forum nowym wątkiem, więc tutaj poproszę o radę.
Mam skórę mieszaną, odwodnioną i problematyczna, więc myślę, że dobrze trafiłam

Mam mnóstwo zaskórników, chyba to trądzik grudkowy czy coś takiego ;/ Bo serio nie mogę dojść do ładu ze skórą. Nie mam jakiś dużych pryszczy tylko duzo krostek sczególnie na czole, polikach i brodzie. Nie mogę ich wyciskać nawet ;/ Nie wygląda to za ładnie szczególnie w świetle sztucznym które podkreśla wszelkie niedoskonałości ;/ Mam do tego dosyć widoczne zmarszczki mimiczne koło ust od uśmiechania, a mam 19 lat
czytając wizaż kupiłam sporo polecanych kosmetyków, ale nie pomagają mi

Mój obecny plan pielęgnacji to

Demakijaż: nie używam wody
mleczko ziaja cama
płynm micelarny aa
tonik AA young antybakteryjny
oczy płyn l'oreal

Rano:
krem eva natura 18+ z proteinami zbóż
krem aa young antybakteryjny
mam zamiar kupić krem z filtrem (może avene ze względu na makijaż)
żel Agropharm pod oczy lub żel z chabrem

Noc
iwostin Purritin na noc
oczy Nanobase
tisine usta

Nie wiem czemu, ale skóra zrobiła się jakaś gorsza ;/ mam więcej wyprysków a używam preparaty na trądzik teoretycznie ;/
Może dlatego, że codziennie się maluję
podkład superstay silky
puder maxfactor sypki

Moze za bardzo ją przesuszam tymi kremami przeciwtrądzikowymi.
Co mi radzicie? Może zamienić iwostin purritin na effaclar K tak polecany Kurcze już nie mam siły na tą skórę. Co dorzucić by zapobiec zmarszczom? Może coś z witaminą C? Jest coś oprócz juwitu, bo pewnie by mnie zapychał
Mam nadzieję, że ktoś pomoże ))
Witaj Iza,

Krem AA yung zawiera już teraz kwas salicylowy w skłądzie, dlatego kosmetyk ten powinien byc stosowany wieczorem, a nie rano. Dodatkowo, kwasy masz jeszcze w kremie Iwostinu Puuritin. Pogorszenie stanu skóry moze byc spowodowane właśnie kwasami - skóra zaczyna się oczyszczać. W Twojej pielęgnacj masz az dwa kosmetyki na kwasach, wiec krem z filtrem jest tu konieczny.
L_V jest offline  
Stary 2007-11-20, 15:27   #553
blaque
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez blaque Pokaż wiadomość
Hexxana-znowu zwracam się do Ciebie z pytaniem

Skończę dzisiaj pierwszą tubkę Acne Dermu. Biodermine stosuję codziennie-dzięki za niego, bo jest wspaniały

I tak mam problem, czy zastanawiać się nad jakimiś silniejszymi kwasami (bo choć wypryski się zmniejszyły to blizny nadal po nich są i broda wcale we wspaniałym stanie nie jest) czy kupić nową tubkę AD czy mam zrobić sobie od niego odpoczynek?

W poniedziałek chcę umówić się na wizytę do p. dermatolog, podobno jest dobra. Moja znajoma do niej chodziła. Tylko wizytę miałabym dopiero tak 1grudnia, bo narazie jest na jakiś wykładach czy czymś tam..

Pozdrawiam.

LV
- pytanie było skierowane do Hexxany ale coś jej nie widać, pewnie jest zajęta dlatego czy ty mogłabyś mi pomóc?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Stary 2007-11-20, 15:41   #554
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
LV- pytanie było skierowane do Hexxany ale coś jej nie widać, pewnie jest zajęta dlatego czy ty mogłabyś mi pomóc?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Blaque, a masz problemy naczyniowe?
L_V jest offline  
Stary 2007-11-20, 15:46   #555
blaque
Zakorzenienie

Niee..
Stary 2007-11-22, 01:24   #556
Fika33
Przyczajenie

Dot.: Cera bardzo tłusta, bliznowata i zniszczona POMÓŻCIE

witam dziewczyny prosze o rade czy ktoraś zna kosmetyki firmy Viviean chodzi mi o nawilzająco-matujący krem do cer trądzikowych i tłustych.Pytam sie bo miałam ten krem i byłam z niego bardzo zadowolona ale ostatnio moja kosmetyczka stwierdziła ze nie powinnam kupować kosmetyków tej firmy bo ona osobiscie nie poleca i napewno skora mi sie juz przyzwyczaiła wiec powinnam zmienić .Oczywiscie tak zrobiłam ale teraz nie moge znalesc innego kremu ktory moja skora tak dobrze by tolerowała jak tamten . Po innych kremach dostałam strasznego wysypu pryszczy i wygladam okropnie wiec mam wielka ochote kupić ponownie ten krem ale sama juz nie wiem co mam robić pomocy.
Fika33 jest offline  
Stary 2007-11-22, 12:30   #557
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Blaque, a masz problemy naczyniowe?
To może retinoidy na blizny, np Diacneal na poczatek (z AHA)?
L_V jest offline  
Stary 2007-11-22, 13:49   #558
blaque
Zakorzenienie

LV-hmm tani to on nie jest, ale jeśli rzeczywiście jest taki dobry jak dziewczyny piszą.. To może powinnam zainwestować(?)
A czy nie ma jakiegoś tańszego odpowiednika?
Stary 2007-11-22, 14:43   #559
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
LV-hmm tani to on nie jest, ale jeśli rzeczywiście jest taki dobry jak dziewczyny piszą.. To może powinnam zainwestować(?)
A czy nie ma jakiegoś tańszego odpowiednika?
Jeśłi chodzi o retinaldehyd to taniej nie bedzie bo panent na ten skłądnik ma koncern Piere fabre, właśniciel marki Avene.
Silniejsze - tretinoina tylko na recepte (Retin A, Zorac, Arretin)
L_V jest offline  
Stary 2007-11-22, 15:06   #560
blaque
Zakorzenienie

Rozumiem.
Popatrzę w aptece, może będzie jakaś zniżka albo promocja.

A jeślibym go kupiła to stosować mam co ile dni?
Na wieczór Diacneala a rano pod makijaż mógłby być Biodermine?

A i jaki mogłabyś polecić krem nawilżający?
Stary 2007-11-22, 16:06   #561
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Rozumiem.
Popatrzę w aptece, może będzie jakaś zniżka albo promocja.

A jeślibym go kupiła to stosować mam co ile dni?
Na wieczór Diacneala a rano pod makijaż mógłby być Biodermine?

A i jaki mogłabyś polecić krem nawilżający?
Tylko i wyłącznie na noc. A krem nawilżający - tu juz masz zupełną dowolność. To moze byc krem regenerujacy/ odzywczy/ pzmarszczkowy - cokolowiek co wiesz, ze dobrze nawilza Twoja skore no i nie zapycha. Nie powinno to byc nic z kwasami, aby dodatkowo nie podraznic skóry. Trzeba tez uwazac na niektore wyciagi roslinne (jak np aloes czy rumianek, zen szen) - te tez moga nieco szczypac przy kuracji retinoidowej.
L_V jest offline  
Stary 2007-11-22, 20:24   #562
blaque
Zakorzenienie

A Ziaja Calma HLC może być?
Mam żel Calma HLC i dla mnie jest świetny, więc może krem także będzie się nadawał..

Powiedzmy, że Diacneala będę stosowała co drugi dzień, a 'między nim' krem nawilżający na noc. Rano pod makijaż Biodermine.
Rano i wieczorem myję twarz żelem Calmą HLC i przemywam tonikiem Ziaji Tin Tin.
Raz na tydzień peeling owsiankowy, 1x maseczka z drożdży.

Może tak być?Czy przesadziłam?
Stary 2007-11-23, 15:34   #563
zooosia
Zadomowienie

mam nadzieje ze poradzicie mi jakieś skuteczne kosmetyki...
otóż cerę mam mieszaną, na czole tłustą, inne partie czasem są baardzo wysuszone. ogólnie często wyskakują mi jakieś pryszcze mimo preparatów na trądzik.. no i zazwyczaj się 'świecę'.

rano stosuje żel do mycia nivea visage young wash off, tonik z tej samej firmy, davercin, krem matujący również nivea i podkład maybelline dream matte mouse.
wieczorem też myje twarz żelem, pozniej tonik i differin.
czasami własnie na te wysuszone partie nakładam krem dermedic intensywnie nawilżający.
no i nic sie nie zmienia;p proszę o jakieś rady.
ah, cera młoda (mam 15 lat).

zooosia jest offline  
Stary 2007-11-23, 18:50   #564
iza1001
Przyczajenie

Mój problem opisałam w poście 550. Proszę znowu o radę
Ta kuracja z Iwostinem Purritin wcale mi nie pomaga a tylko stan skóry się pogorszył. czytałam o wysypie po kwasach, ale to już chyba przesada ;/ Mam 2 razy więcej wszystkich syfów niż miałam i mimo, że stosuję to już około 2 miesiące nic się nie zmienia.
Biorę też suplementy (salfazin+biogal+ wit pp) chcę jeszcze kupić bratek+drożdże.
I mimo, że się poświęcam i robię to wszystko skóra jest w gorszym stanie niz dawniej Ja mam chyba trądzik zaskórnikowy krostkowo-grudkowy, bo nie mam takich ropnych pryszczy tylko miliony krostek.
Postanowilam, że kupię coś innego i zaopatrzyłam się w Brevoxyl maść z nadtlenkiem benzoilu. Tylko z tego co czytam teraz na foru mjest to bardzo silny, wysuszający specyfik. Do tego moze uczynniac komórki rakowe, a ja mam w rodzinie osoby które miały raka :| Myslcie, że lepiej sobie odpuścić?
Chciałam teraz używac tej maści i kremu nawilżającego eva natura z melisą (myślicie, że jest on wystarczająco nawilżający przy takiej kuracji?) i kupić sobie krem z filtrem avene spf 15.
Proszę o radę, bo naprawdę już nie wiem co robić ;(
Czy używajac tego brevoxylu nadal używać iwostinu, czy już odłożyć.

Aha i zaskoczyłam się, że krem aa young ma kwasy, bo właśnie zakupiłam go, bo czytałam na forum, że ich nie ma. Chyba coś mi się pomyliło hehe
iza1001 jest offline  
Stary 2007-11-24, 11:22   #565
mangha
Raczkowanie

iza1001, wiesz co ja może nie jestem ekspertem, ale to co opisujesz (te miliony krostek) to brzmi jak najnormalniejsze w świecie uczulenie. Mi się właśnie dokładnie tak dzieje, jak mam do czynienia z kosmetykiem, który mnie uczula (nawet to nie musi swędzieć). Wstrzymaj się z tym brevoxylem na chwile, bo jak to jest faktycznie uczulenie, to brewoxyl pomoze ci jak "umarłemu kadzidło".

Zakup sobie wapno w aptece, takie dla alergików, odstaw krem i smaruj buzie jak najmniejszą ilością specyfikow. Możesz poprosić w aptece o jakąś próbkę łagodnego kremu, na przykład phisiogel, albo coś z serii dla alergików z La Roche Posay. Nie kupuj na razie pełnowymiarowego opakowania, bo nie wiemy czy to faktycznie uczulenie. Szkoda więc kasy.

Zrób to nawet jak nigdy wcześniej nie miałaś na nic uczulenia i spróbuj przez 3-5 dni. Jeśli skóra nie ulegnie poprawie to koniecznie radzę ci dermatologa. Jak jesteś z Krakowa to mogę ci poradzić fajną panią doktor.

Ale na razie zrób test czy to nie uczulenie. Może jeszcze L_V coś wymyśli.
mangha jest offline  
Stary 2007-11-24, 17:04   #566
_magdzia_
BAN stały

Dziewczyny możecie polecić mi jakiś lekki krem nawilżający który by się nadawał pod filtr no i oczywiście mnie nie zapchał
_magdzia_ jest offline  
Stary 2007-11-24, 18:06   #567
green.eyed
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny możecie polecić mi jakiś lekki krem nawilżający który by się nadawał pod filtr no i oczywiście mnie nie zapchał
Humektan

lub żel hialuronowy 1% (np z biochemii urody)
lub - jeśli ma to pomóc we wchłanianiu się filtra to hydro - żel Olay, co prawda składa sie prawie z samych silikonów, ale ma ta dobra stronę, że tworząc silikonową powłoczkę zapobiega uciekaniu wody ze skóry. Możesz go stosować jeśli wcześniej nie stwierdziłaś nietolerancji na silikony

Edytowane przez green.eyed
Czas edycji: 2007-11-24 o 18:28
green.eyed jest offline  
Stary 2007-11-24, 18:59   #568
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez green.eyed Pokaż wiadomość
Humektan

lub żel hialuronowy 1% (np z biochemii urody)
lub - jeśli ma to pomóc we wchłanianiu się filtra to hydro - żel Olay, co prawda składa sie prawie z samych silikonów, ale ma ta dobra stronę, że tworząc silikonową powłoczkę zapobiega uciekaniu wody ze skóry. Możesz go stosować jeśli wcześniej nie stwierdziłaś nietolerancji na silikony
A ten humektan nie powinien mnie zapchać Bo jak czytałam jego opis to jest przeznaczony raczej dla cery przesuszonej, suchej...
_magdzia_ jest offline  
Stary 2007-11-24, 19:25   #569
iza1001
Przyczajenie

Nie to na pewno nie uczelenie hehe. To po prostu pryszcze ;/ Uzyłam tego brevoxylu chcoiazł pełna obaw, bo na biochemiurody czytałam, że powoduje przyspieszone starzenie więc lol. Może dodam coś zwitaminą c? Macie jakieś propozycje?
iza1001 jest offline  
Stary 2007-11-25, 16:39   #570
mangha
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez iza1001 Pokaż wiadomość
Nie to na pewno nie uczelenie hehe. To po prostu pryszcze ;/ Uzyłam tego brevoxylu chcoiazł pełna obaw, bo na biochemiurody czytałam, że powoduje przyspieszone starzenie więc lol. Może dodam coś zwitaminą c? Macie jakieś propozycje?
Iza, a wypróbuj sobie taką mieszankę. Znalazłam ją na forum na wizażu gdzieś i z powodzeniem wypróbowałam na sobie. Musisz się zopatrzyć w olej z pestek winogron (zimnotłoczony i nierafinowany) i Linomag płyn. Wymieszaj sobie w buteleczce w proporcjach pół na pół i smaruj tym na noc.

Olej z pestek winogron jest polecany przy skórze problemowej, trądzikach i innych wredotach, linomag również. Sam olej może ci przesuszyć skórę, stąd pewnie pomysł zmieszania z linomagiem. Taka mieszanka nie wysusza, przynajmniej na mnie było ok i faktycznie przy wysypach działa ładnie. Stosuję ją jak mam wyschniętą i podrażnioną skórę i właśnie jak mnie wysypuje. Jak skórę mam ok, a tylko mnie wysypuje to stosuje aloes (pisałam kilka postów wcześniej o tym).
mangha jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości