Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-12-07, 21:32   #1951
Anecka
Zakorzenienie

Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ocet to kwas, działa złuszczająco. niektórzy robią sobie tonik z octu na przykład, tylko trzeba uważać na stężenia. bardzo dobrze go sobie wyobrażam w połączeniu z jogurtem pacniętym na twarz
Cytat:
Ocet jablkowy w naturalny sposób przywraca skórze płaszcz ochronny i utrzymuje zdrowy wygląd.
Ja stosuje tą maseczke:
Maseczka octowo-jogurtowa (dla skory tlustej i mieszanej):
2 lyzki jogurtu (lub 50 g serka homogenizowanego) zmieszac z lyzeczka octu jablkowego. Nalozyc na twarz i szyje, po 15 min. zmyc. Maseczka ujedrnia i odswieza tlusta i mieszana skore.

Po takim zabiegu mniej sie tluszcze, tzn rano jak wstaje to nie mam tyle smalcu jak wieczorem naloze taka papke na 20 minut , skora jest mila w dotyku. Zluszczania nie zauwazylam ale tylko dlatego ze ja nieczesto wykonuje ta maseczke (zawsze zapominam kupic jogurt naturalny :P )

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2008-12-07, 21:56   #1952
cloche
Zakorzenienie

złuszczenia to niekoniecznie dlatego nie zaobserwowałaś, że rzadko stosujesz... to takie mikro-złuszczanie jak np. po effaclar k czy innych co łagodniejszych kwasach. i właśnie o to chodzi - bo kto też chce z "łupieżem" na twarzy chodzić

aha - jutro sobie strzelę taką maseczkę. ocet jabłkowy mam, jogurtu nie, ale kefir - chyba też styknie...

Edytowane przez cloche
Czas edycji: 2008-12-10 o 22:09
cloche jest offline  
Stary 2008-12-08, 20:54   #1953
Anecka
Zakorzenienie

Kurde! Nalozylam sobie jogurt naturalny, jak zwykle super uczucie chlodu.. no i po 20 minutach zmyłam ciepla wodą, przylozylam reczniczek jednorazowy zeby osuszyc twarz z wody.. no i poszlam do pokoju, patrze do lustra a tam.. MASAKRA! Twarz calą mam czerwona a co najgorsze pryszcze bardziej podkreslone czerwienia!!!
Zawsze po jogurcie mialam cere ladnie uspokojona a teraz jakby w druga strone!
Co sie stalo? masakra! Juz nawet natury nie moge stosowac..
Dodam ze ten sam jogurt co zawsze dałam czyli Bakoma bez cukru ekstra gęsty

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2008-12-08, 21:13   #1954
Marua:)
Zakorzenienie

A co powiecie na sklad tych kosmetykow? Czy nadaja sie dla mnie? Zaznaczam ze mam 20 lat

* krem pod oczy iwostin: ( Lepiej kupic zel czy krem? Mam wrazenie ze zele zostawiaja taka dziwna warstwe.... Czy powinien byc nawilzajacy, czy napinajacy? A moze to i to? )

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,94...rszczkowy.html

A co powiecie o tym?
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,12...-pod-oczy.html

* krem do twarzy Iwostin:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,22...cy-spf-20.html

Czy moze taka emulsja?
http://www.e-lek.pl/100479,iwostin-purritin,100182.html

Nie wiem czy nie powinnam miec kremu nawilzajacego i jednoczesnie matujacego?

Ehh kurcze, dla mnie to na prawde ciezki wybor. Nie chce sobie zaszkodzic....

EDIT Natknelam sie na kosmetyki Ziaji Pro, co o nich myslicie?
Wogole to gdzie mozna zbadac stan swojej skory? Nie lliczac stoisk w marketach, bo im jakos nie ufam. U dermatologa? Moze wtedy latwiej bylo by mi cos dobrac?

Edytowane przez Marua:)
Czas edycji: 2008-12-08 o 22:42
Marua:) jest offline  
Stary 2008-12-11, 20:10   #1955
Visska
Przyczajenie

Dzięki za porady dziewczyny! Już do mnie lecą Effaclar, filtry i skrobia. Mam pytanie dotyczące tego serum z wit. C. Można je stosować pod filtr? No i co byście poleciły z gotowych kosmetyków, bo na mazidłach opłaca się buszować jak się robi więcej kosmetyków - dla jednego serum nie będę inwestować w miarki, zlewki i wagę. Na KWC znalazłam tylko serum Vichy LiftActiv, ale na to to chyba jestem jeszcze za młoda. Aha, czy witamina C jest fotouczulająca? Czy jak na lato zrezygnuję z kwasów, będę musiała się smarować filtrem 50, czy wystarczy niższy?
Visska jest offline  
Stary 2008-12-11, 22:33   #1956
facilmente_irritabile
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Marua:) Pokaż wiadomość
A co powiecie na sklad tych kosmetykow? Czy nadaja sie dla mnie? Zaznaczam ze mam 20 lat

* krem pod oczy iwostin: ( Lepiej kupic zel czy krem? Mam wrazenie ze zele zostawiaja taka dziwna warstwe.... Czy powinien byc nawilzajacy, czy napinajacy? A moze to i to? )

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,94...rszczkowy.html

A co powiecie o tym?
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,12...-pod-oczy.html

* krem do twarzy Iwostin:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,22...cy-spf-20.html

Czy moze taka emulsja?
http://www.e-lek.pl/100479,iwostin-purritin,100182.html

Nie wiem czy nie powinnam miec kremu nawilzajacego i jednoczesnie matujacego?

Ehh kurcze, dla mnie to na prawde ciezki wybor. Nie chce sobie zaszkodzic....

EDIT Natknelam sie na kosmetyki Ziaji Pro, co o nich myslicie?
Wogole to gdzie mozna zbadac stan swojej skory? Nie lliczac stoisk w marketach, bo im jakos nie ufam. U dermatologa? Moze wtedy latwiej bylo by mi cos dobrac?
Marua, jeśli chodzi o kremy pod oczy to ten pierwszy zdecydowanie nie nadaje się dla Ciebie. Przede wszystkim dlatego, że Iwostin Elixine to seria przeciwzmarszczkowa. Nie ma co rozleniwiać skóry.Im wcześniej zaczniemy używać preparatów przecizmarszkowych, tym więcej skóra będzie wymagała. Po drugie w wieku 20 lat mogą owszem pojawić się zmarszczki, ale raczej w skutek odwodnienia skóry a nie procesu starzenia się. W takim wypadku poleca się kremy głębokonawilżające pod oczy. Większość preparatów pod oczy jest w formie żelowej lub żelowo-kremowej. Z prostego powodu-szybciej się wchłaniają. Z kremów/żelów pod oczy mogłabym polecić: La Roche Posay Hydraphase, Dermedic Hydrain 2 czy nawet taki dotleniający z Farmony (nie pamiętam nazwy). Wybór jest naprawdę duży.
Ten drugi produkt (żel Agropharm) myśle, że warto spróbować.Za tą cene w szczególności

Ad. kremów nie jestem nic w stanie powiedzieć bo nie wiem jaką masz skóre. Osobiście nie przepadam za Iwostinem, ale z doświadczenia wiem, że ma swoich zwolenników.Seria Purritin z Iwostinu przeznaczona jest do mieszanej, tłustej-skłonnej do trądziku, zaś ta niebieska seria do skóry suchej, nawet odwodnionej. Gdybyś coś więcej napisała o swojej skórze...

WYMIANA
facilmente_irritabile jest offline  
Stary 2008-12-12, 14:16   #1957
Marua:)
Zakorzenienie

Nie wiem czy czytalas mojego wczesniejszego posta, jak nie to go cytuje:

Cytat:
Napisane przez Marua:) Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny. Mam prosbe do was. Potrzebuje pomocy w dobraniu kremu odpowiedniego do mojej cery. Mam 20 lat, cere CHYBA mieszana. Po zmyciu makijazu czuje sciagniecie na twarzy. OD czasu do czasu cos tam wyskoczy, ale na prawde rzadko. Dlugi czas uzywalam zelu do mycia Ivostin Purritin - nawet mi sluzyl Za to np zel, krem i inne produkty garniera dzialaja na mnie okropnie. Po nich pojawiaja mi sie wypryski, strasznie sie swiece itd. Od ok miesiaca przestalam brac tabletki anty i cera stala sie jak by troszke bardziej tlusta, budzac sie rano troche sie swiece. Moj problem polega na tym ze nigdy nie potrafilam dobrac sobie odpowiedniego kremu. Jak uzywalam garniera, cera byla brzydka, wiec przestalam i jakis czas nie uzywalam nic, pozniej uzywalam takich zwyklych kremow brazujacych. Kiedys tez mialam krem Sorai do cery tradzikowej. Boje sie teraz cokolwiek wyprobowac, bo nie chce klopotow z cera, zdaje sobie jednak sprawe, ze nie mozna trafic idealnie w odpowiedni krem za pierwszym razem, ale mam nadzieje ze cos mi poradzicie. Ja nawet nie mam pojecia co powinien zawierac taki krem odpowiedni do mojego wieku i cery. Nie wiem czy powinnam uzywac osobnych kremow na noc i na dzien? Czy wystarczy jeden?

Uwazam ze potrzebny by mi byl tez jakis zel czy krem pod oczy, troche chodze na solarium i nie chciala bym zaniedbac tej czesci twarzy, aby nie zrobily mi sie za szybko zmarszczki wokol oczu.

Prosze was o pomoc

W nim wlasnie pisalam troche o swojej skorze....

PS. Kupilam krem pod oczy Ziaja Calma HLC, wydaje mi sie ze ladnie nawilza, uzyam go od 3 dni i narazie jestem zadowolona.
A czy ten krem bedzie dla mnie odpowiedni?:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24183

Edytowane przez Marua:)
Czas edycji: 2008-12-12 o 21:59
Marua:) jest offline  
Stary 2008-12-21, 22:00   #1958
Izii
Przyczajenie

Po kuracji kwasami AHA u kosmetyczki,( które nawiasem mówiąc nie podziałały na moją twarz spektakularnie) poleciła mi na moje ogromne przetłuszczanie się cery kwas pirogronowy - jednorazowy zabieg który matuje skórę na ok 3 m-ce. Może się skuszę.
Izii jest offline  
Stary 2008-12-22, 00:13   #1959
WweronikaWw
Zakorzenienie

GG do WweronikaWw

Wiem ze skore tlusta nalezy nawilzac ,ale dotychczas spotkałam sie tu tylko z jednym kremem nawilzajacym (nazwa jakos na H nie pamietam)
Postanowilam sobie ze bede uzywac na noc gleboko nazwilzajacego kremu Polecicie mi jakis ???
Dodam ze musi byc do skory wrazliwej i w kategorii ponizej 20 lat

Ehh co do kremow to ja mam cale 2 polki
cala seria Iwostinu
La roche posay 2 kremy
physiogel
z nizszej polki to siarkowa moc krem i tonik
i zel do mycia nawet nie wiem z jakiej firmy

Teraz bratka zaczelam pic

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline  
Stary 2008-12-22, 20:45   #1960
cloche
Zakorzenienie

Izii, na trzy miesiące mat? nie wierzę! i nie uwierzę, póki nie usłyszę od przynajmniej 5ciu stałych, utrapionych bywalczyni na tym wątku, że to działa

weronika, no a co to za kremy dokładniej masz? bo być może już wśród nich masz całkiem niezłe nawilżacze. a coś takiego jak krem głęboko czy dogłębnie czy ach i och nawilżający to nie istnieje. krem może co nieco pomóc - i przede wszystkim nie powinien przeszkadzać czy szkodzić (czyli robić smalec na twarzy lub zapychać pory). może zapobiegać przesuszeniu, nawilżyć ją trochę z wierzchu (naskórek). popróbuj z kremów, które już masz, po którym z nich cera wygląda promiennie po nocy. nie tak jedna noc z tym, druga z tamtym, tylko przez tydzień jeden - jaki efekt? potem następny... ogólnie jednak kremy mające matować słabo nawilżają, więc skup się na faktycznych nawilżaczach, przejrzyj też KWC
ja do skóry wrażliwej polecam la roche posay hydreane legere (nie mylić z hydraphase) - mój KWC dla wrażliwców i już
cloche jest offline  
Stary 2008-12-22, 23:06   #1961
WweronikaWw
Zakorzenienie

GG do WweronikaWw

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Izii, na trzy miesiące mat? nie wierzę! i nie uwierzę, póki nie usłyszę od przynajmniej 5ciu stałych, utrapionych bywalczyni na tym wątku, że to działa

weronika, no a co to za kremy dokładniej masz? bo być może już wśród nich masz całkiem niezłe nawilżacze. a coś takiego jak krem głęboko czy dogłębnie czy ach i och nawilżający to nie istnieje. krem może co nieco pomóc - i przede wszystkim nie powinien przeszkadzać czy szkodzić (czyli robić smalec na twarzy lub zapychać pory). może zapobiegać przesuszeniu, nawilżyć ją trochę z wierzchu (naskórek). popróbuj z kremów, które już masz, po którym z nich cera wygląda promiennie po nocy. nie tak jedna noc z tym, druga z tamtym, tylko przez tydzień jeden - jaki efekt? potem następny... ogólnie jednak kremy mające matować słabo nawilżają, więc skup się na faktycznych nawilżaczach, przejrzyj też KWC
ja do skóry wrażliwej polecam la roche posay hydreane legere (nie mylić z hydraphase) - mój KWC dla wrażliwców i już
Mam la roche posay effaclar k i pityval

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline  
Stary 2008-12-23, 10:15   #1962
Anecka
Zakorzenienie

Ostatnio w Pytaniu na Sniadanie babka mowila ze mozna ladnie nawilzyc twarz naparem z szalwii

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2008-12-23, 11:03   #1963
Shazney
Zakorzenienie

Anecka, a jak to stosować? Nadaje się dla naszych cer?

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2008-12-23, 11:25   #1964
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Anecka, a jak to stosować? Nadaje się dla naszych cer?
Babka mowila, ze do kazdej cery, po prostu juz takim chlodnym naparem przemyc twarz

A tu znalazlam:

Cytat:
Za tonik do cery tłustej lub mieszanej z niedoskonałościami może nam znakomicie posłużyć szałwia w torebkach. Wystarczy jedna saszetkę zaparzyć gorącą wodą i pozostawić do ostygnięcia. Przemywamy naparem twarz 2 razy dziennie, rano i wieczorem używając płatków kosmetycznych. W Sytuacjach w których zabraknie nam antyperspirantu, napar z szałwii może nam go zastąpić. Wystarczy przemyć nim pachy.
źródło: vitalia.pl

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2008-12-23, 11:57   #1965
serduszkowa
Rozeznanie

witam, czy któraś z Was używała kremu z Biodermy Sebium AI? dermatolog mi go przepisała i jak dla mnie ejst dośc drogi, a opinie średnie, więc sie waham z zakupem..

oto jego skład:

water (aqua), di-c12-13 alkyl malate, ethylhexyl palmitate, glycerin, dipropylene glycol, methyl methacrylate crosspolymer, zinc gluconate, isododecane, caprylic/ capric triglyceride, arachidyl alcohol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, salicylic acid, glycyrrhetinic acid, candida bombicola/glucose/methyl rapeseedate ferment, laminaria ochroleuca extract, squalane, rhamnose, fructooligosaccharides, mannitol, xylitol, ginkgo biloba leaf extract, behenyl alcohol, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, arachidyl glucoside, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, xanthan gum, propylene glycol, polysorbate 60, dodecyl gallate, fragrance (parfum).
serduszkowa jest offline  
Stary 2008-12-23, 12:01   #1966
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
witam, czy któraś z Was używała kremu z Biodermy Sebium AI? dermatolog mi go przepisała i jak dla mnie ejst dośc drogi, a opinie średnie, więc sie waham z zakupem..

oto jego skład:

water (aqua), di-c12-13 alkyl malate, ethylhexyl palmitate, glycerin, dipropylene glycol, methyl methacrylate crosspolymer, zinc gluconate, isododecane, caprylic/ capric triglyceride, arachidyl alcohol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, salicylic acid, glycyrrhetinic acid, candida bombicola/glucose/methyl rapeseedate ferment, laminaria ochroleuca extract, squalane, rhamnose, fructooligosaccharides, mannitol, xylitol, ginkgo biloba leaf extract, behenyl alcohol, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, arachidyl glucoside, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, xanthan gum, propylene glycol, polysorbate 60, dodecyl gallate, fragrance (parfum).
Mnie zapychal, wiec odradzam, mnie zapycha glycerin i caprylic/capric triglyceride, jesli masz mozliwosc t ozapytaj w aptece czy maja probki. Ja dostalam dwie probki i mi naprawde nie podszedl ten krem.

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2008-12-23, 13:12   #1967
sallie
Rozeznanie

dziewczyny macie jakieś sposoby/ tricki na przetrwanie nocy sylwestrowej w jak najmniej naruszonym stanie?
sallie jest offline  
Stary 2008-12-23, 14:01   #1968
miskowa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sallie Pokaż wiadomość
dziewczyny macie jakieś sposoby/ tricki na przetrwanie nocy sylwestrowej w jak najmniej naruszonym stanie?
fixer kryolan
miskowa jest offline  
Stary 2008-12-23, 14:11   #1969
sallie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
fixer kryolan
mogłabyś mi przybliżyć co to takiego? nie bardzo kojarze ...
edit - już kojarze.. ale prawie 80 zł, to troche drogo jak na jeden raz..

Edytowane przez sallie
Czas edycji: 2008-12-23 o 14:12
sallie jest offline  
Stary 2008-12-23, 15:14   #1970
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sallie Pokaż wiadomość
Ja sie kiedys przypudrowalam skrobia wymieszana z pudrem sypkim constance caroll bo tylko taki mialam no i tylko raz w ciagu nocy chusteczke higieniczna przylozylam do twarzy zeby nie zaczela sie blyszczec
Od 18 do 7 rano bylam w stanie nanaruszonym

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2008-12-23, 16:50   #1971
sallie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ja sie kiedys przypudrowalam skrobia wymieszana z pudrem sypkim constance caroll bo tylko taki mialam no i tylko raz w ciagu nocy chusteczke higieniczna przylozylam do twarzy zeby nie zaczela sie blyszczec
Od 18 do 7 rano bylam w stanie nanaruszonym
skrobią przypudrowuje sie w miare regularnie i efekty nie są spektakularne.. ale może chusteczki matujące to dobry pomysł.. ma ktoś jeszcze jakieś?
sallie jest offline  
Stary 2008-12-27, 12:05   #1972
cloche
Zakorzenienie

wweronika, pityval to krem do skóry, która ogólnie może i jest tłustawa, ale ma jakby łupież (spowodowany np. grzybem). ma w składzie parafinę, która takie łupieżowe placki pokrywa warstewką, a takie warstwy na skórę tłustą działają niezbyt korzystnie. mi parafina okropnie zapycha pory. zbyt to smalcowate... effaclar k nie jest nawilżający. już sporo o nim było, nie tylko na tym wątku... jest cały wątek jemu poświęcony. to delikatne kwasy, możesz na noc stosować, np. zamiennie z nawilżaczem. a co to za nawilżacz będzie? testy, testy i jeszcze raz testy, aż znajdziesz swoje cudeńko

do reszty dziewczyn: sposoby na trwały makijaż? błagam was tylko o jedno, jak jakiś sposób wymyślicie, to przetestujcie go jeszcze teraz. broń boże na ostatnią chwilę! nawet taka skrobia może być niebezpieczna, mnie po skrobii skóra swędzi i dostaję wysypki. co na mnie działa... hmmm... niezbyt nagrzewane pomieszczenia jak wszyscy się pocą, z powietrza zupa, to niestety ale twarz też się trochę spoci. najlepiej jeszcze na tłusto i wszystko spływa. jeśli nie będzie zbyt gorąco, to lekki kremik nawilżający, albo nawet i bez kremu (jeśli możemy sobie na to pozwolić) nałożyć od razu dobry fluid o lekkiej konsystencji (jestem w fazie testów clinique superfit - bardzo leciutki i trzyma się naprawdę długo, nie spływa z twarzy, ale do tanich nie należy). nawet na porządnie matujący fluid mimo wszystko jeszcze jakiś puder, jak dla mnie moim matującym cudeńkiem jest puder shiseido pureness, też cholera droga, ale mam go już gdzieś pół roku i jeszcze pewnie na dwa miesiące spokojnie starczy. nie napalałabym się na rozświetlacze, nabłyszczacze czy inne takie. bo połysk to nam się i tak prędzej czy później zrobi. puderniczkę do torebki razem z matującymi bibułkami i mimo wszystko co parę godzin krótka kontrola... i będzie dobrze
cloche jest offline  
Stary 2008-12-30, 17:54   #1973
biala
Wtajemniczenie

Dziewczyny, możecie mi polecić maseczkę (np. w saszetkach) dostępną w drogerii czy aptece dla cery mieszanej? Zawiodłam się na aktualnie używanej i jestem w kropce ( brak mi m. oczyszczającej z glinka i m. peel-off). Mam nadziję, że mnie poratujecie.
Stary 2008-12-31, 11:31   #1974
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Dziewczyny, możecie mi polecić maseczkę (np. w saszetkach) dostępną w drogerii czy aptece dla cery mieszanej? Zawiodłam się na aktualnie używanej i jestem w kropce ( brak mi m. oczyszczającej z glinka i m. peel-off). Mam nadziję, że mnie poratujecie.
Bardzo dobra jest maseczka gleboko oczyszczajaca DERMOMASK:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25918

Niestety trudno dostepna przynajmniej w mojej malej miescince..

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2009-01-03, 16:56   #1975
Tweet
Raczkowanie

Unhappy Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja od jakiegoś czasu walczę s trądzikiem na dekolcie, ramionach i plecach. Przeczytałam wieje opinii o brevoxylu i postanowiłam nim potraktować krostki. Całe szczęście że doznałam olśnienia w ostatniej chwili (ufff) i posmarowałam tylko troszke dekoltu wczoraj wieczorem, żeby zobaczyć jak moja skóra zareaguje, bo u niektórych osób powoduje podraznienia I oto efekt w załączonym zdjęciu...cholernie swędzi i piczecze na przemian, ledwo się powstrzymuję przed drapaniem teraz już jest lepiej ale rano był to czerwony, pulsujący plac. Szybko zmyłam i jakoś daję radę. I teraz mam pytanie, czy poprostu skóra na dekolcie jest zbyt delikatna i dlatego tak zareagowała na tak mocny specyfik (posmarowałam tez kawałek ramienia i wszystko jest ok), czy może brevoxyl nie jest dla mnie, uczulenie na któryś ze składników???
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0218.jpg (19,3 KB, 58 załadowań)
Tweet jest offline  
Stary 2009-01-06, 20:09   #1976
cloche
Zakorzenienie

Tweet, to trudno powiedzieć, czy to uczulenie czy też normalna reakcja. skóra na dekolcie faktycznie jest bardzo podatna na podrażnienia, jest cienka i do tego dość ponaciągana... na stronie producenta brevoxylu czytałam, że tymczasowe napuchnięcie, zaczerwienienie czy wysypka jest normalne. jeśli nie ustępuje, to już inna sprawa. jeśli skóra się łuszczy, masz taki łupież i zaczerwienienia, to zmniejszasz częstotliwość. spróbowałabym na twoim miejscu pobawić się tym na plecach, na dekolcie stopniowo przyzwyczajać skórę i smarować tylko miejscowo na przykład... może będzie ok
cloche jest offline  
Stary 2009-01-10, 23:01   #1977
kinga2210
Raczkowanie

dziewczyny mam 17lat i problem z podkładem... doświadczona w tej kwestii nie jestem dlatego, że w mojej karierze występuje tylko podkład Sephory w kompakcie który mimo 4 gwiazdek na KWC dobrze na mnie nie działa, wyskakują mi po nim grudki i jakieś malutkie krostki których teraz nie moge zlikwidować. Mam cerę tłustą i jednocześnie wrażliwą, skłonną do wysuszenia. I to czego wymagam od podkładu to naturalny wygląd, żeby patrząć na buźke od razu nie było widać, że coś na niej mam. I coś chyba niemożliwego do osiągnięcia musi jednocześnie matować i nawilżać . Czy jest takie cudo? Może możecie mi coś polecić. I sama nie wiem czy lepiej zwykły fluid czy coś w kompakcie.Dodam, że w gre wchodzą produkty ze średniej półki cenowej, np. max factor, l;oreal, bourjois, deborah itp
I drugie pytanko: co możecie powiedzieć na temat kremu Garniera: Ochronny krem nawilżający do ceru normalnej i mieszanej? już 2 razy dawałam do analizy ale niestety nikt mi nie pomógł.
Proszę od odpowiedź.
kinga2210 jest offline  
Stary 2009-01-11, 12:27   #1978
cloche
Zakorzenienie

Kinga, no spróbujemy zająć się kremikiem... znalazłam skład podany przez ciebie na innym wątku. jest tam parę rzeczy, które mi się średnio lub wcale nie podobają. jako że masz cerę bardzo zbliżoną do mojej (tłuścioch-wrażliwiec odwodniony), przeanalizuję go tak jak dla siebie
1. składniki niefajne to np.: isoparaffin - to na bazie oleju mineralnego. mnie wszelkie rodzaje parafiny nie służą. działają też zapychająco. są fajniejsze tłuszcze, które nie zapychają i dają efekt nawilżający; inny baaaardzo niefajny składnik to imidazolidinyl urea, który dla cer wrażliwych absolutnie się nie nadaje. inne konserwanty to kwestia indywidualna (mowa o parabenach, np. butylparaben)
2. całkiem fajny jest np. arctium lappa. ma działać kojąco i regulująco. to jednak trochę za mało...
podsumowując - nie kupiłabym i już. ale wszystko zależy od stopnia wrażliwości twojej skóry i reakcji na parafinę.

co do podkładów ze średniej półki, które miałyby wyglądać naturalnie, matować i nie wysuszać (bo nawilżający to niech będzie krem pod podkład), to będzie oczywiście ciężko (ach... sama bym chciała taki mieć ). nie widziałam sephory w kompakcie na KWC z czterema gwiazdkami, więc nie wiem, o który to chodzi i jaki skład ma... kompakt na pewno lepiej matuje niż fluid, a w połączeniu z dobrym kremem nawilżającym nie powinien wysuszać. odpowiednio nałożony puder będzie też wyglądał naturalnie, i jeśli nie masz zbyt wiele do ukrycia, to wystarczy ci za cały makijaż. jak kryć trzeba więcej, to korektor pod puder. więc skup się na szukaniu i kremu i pudru. w razie problemów, pomysłów itp - pisz tu, wklejaj składy i zobaczymy, co się da zrobić.
w międzyczasie spróbuj jakichś pudrów mineralnych. l'oreal i maybelline np., bo max factor absolutnie nie matuje, raczej rozświetla. nie kupuj od razu, tylko sobie popaćkaj policzki w drogerii i zobacz, jaki to daje efekt, czy cię nie podrażnia itp.
cloche jest offline  
Stary 2009-01-11, 13:12   #1979
kinga2210
Raczkowanie

cloche dziękuje za szybką odpowiedź .. krem kupiłam tydzień temu bo potrzebowałam coś co równocześnie matuje i nawilża, bo specyfiki typowo nawilżające niestety powodują u mnie świecenie. Jak będzie mi się konczył słoiczek to napisze jak na mnie wpłynął
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,10...kompakcie.html to ten kompakt sephory..
najgorzej będzie mi znaleźć odpowiedni krem i musze wybrać sie do drogerii ale w mojej mieścinie jest tylko Rossmann więc zobacze co tam mają
z pudrem mineralnym l'orala raczej będzie problem bo z tego co pamiętam nie mają mojego kolorku, też jestem bladolica tak jak wy
jak coś 'wynajde' to bede pisać
kinga2210 jest offline  
Stary 2009-01-11, 19:09   #1980
cloche
Zakorzenienie

no oceny to ma ta sephora całkiem całkiem... ale składu jego nie mam. jeśli jednak ci nie służy, to pogoń go, gdzie pieprz rośnie
ja sobie myślę właśnie o maybelline, tylko problem tam też jest z kolorami, bo mają jeden bardzo blady różowawy, a następne trzy czy cztery odcienie wg mnie są wszystkie takie same - opalone, ciemne... myślałam, jak to by było, jak by się dwa ze sobą zmieszało ale nie chce mi się kombinować. to już wolę puder, który nie zwie się mineralnym, ale daje dobry efekt (ze średniej półki niestety takiego nie znalazłam). co do l'oreala to fakt, z kolorami też nie zaszaleli i nie ma za bardzo z czego wybierać, można ewentualnie użyć w ramach brązera, co robiłam póki nie dostałam wysypki, cholera...
garnierem smaruj się spokojnie; jeśli twoja skóra będzie go dobrze tolerować, to nie daj się zastraszyć tymi paroma składnikami. w rossmanie jest już sporo kremów, będzie z czego wybierać. w razie czego - przy przypływie gotówki, może zdecydujesz się na coś z aptecznych kremów - zawsze można dostać jakieś próbki i się pobawić, nim się wyda całe uzbierane oszczędności
cloche jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości