Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-08-06, 22:51   #2611
kasia9513
Zakorzenienie

Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

[QUOTE=cloche;13622323]no roznie to jest z aptecznymi kremikami, jednak raczej nie znajdziesz tam kremu za 10 zl - to fakt. ja z tych tanszych to co nieco uzywalam, ale tak dawno, ze nie pamietam za duzo - wiem jednak, ze zaden mi nie przypadl do gustu na tyle, by go kupic ponownie. ale teraz juz inne kremy, inne sklady... proponuje rozejrzec sie na KWC - przejrzyj rozne kategorie z kremami, wybierz kilka i podaj tutaj linki. sprobujemy ci wtedy cos dobrac [QUOTE]
okej , jutro poszperam i podam linki
z góry dzięki za pomoc ;*

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2009-08-07 o 13:36
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-07, 07:06   #2612
la dra
Raczkowanie

Myślicie, że można połączyć tonik PHA 6% z BU z lotionem SPF 15 z Neostraty z 4% glukonolaktonu (tu e-ulotka ) czy to już odrobinę za dużo? Ewntualnie jak stosować, żeby nie przedobrzyć?

Wiem, że przy PHA nie potrzeba wysokich filtrów, ale mimo wszystko, czy piętnastka wystarczy, czy coś jeszcze wklepywać dla bezpieczeństwa?

edit: znalazłam jeszcze taki opis składu:

Cytat:
Active Ingredients: Ethylhexyl Methoxycinnamate 7.5%, Titanium Dioxide 2.35%.
Inactive Ingredients: Aqua(Water), Gluconolactone, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Propylene Glycol Dicaprylate/dicaprate, Glyceryl Stearate, Isononyl Isononanoate, Propylene Glycol, PEG-100 Stearate, Octyldodecyl Neopentanoate, Glycerin, Cyclomethicone, Magnesium Aluminum Silicate, Tocopheryl (Vitamin E) Acetate, Biotin (Vitamin H), Pyridoxine (Vitamin B6), Panthenol, Niacinamide (Vitamin B3), Aluminum Starch Octenylsuccinate, Triundecanoin, Allantoin, Hydrolyzed Yeast Protein, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Xantham Gum, Disodium EDTA, Arginine, Ammonium Hydroxide, Fatty Alcohol/polysorbate Blend, Chlorphenesin, Methylparaben.
edit: Wyskoczyło mi kilka nowych krostek i widzę już, że na tym się nie skonczy... Nie używałam niczego nowego, zastanawiam się, czy to możliwe, że krem kojący Avene z trójglicerydami, który tak zachwalałam może być sprawcą? Przez to podrażnienie możliwe, że z nim trochę przesadziłam i to od tego robią się nowe pryszczole?
Między innymi dlatego kusi mnie ten lotion NeoStraty... Na razie przestałam używać Avenki, zobaczę jak się sytuacja rozwinie...
Cholercia ;p, dwa dni temu wydałam prawie 70 zł na nowe opakowanie

Edytowane przez la dra
Czas edycji: 2009-08-07 o 07:23
la dra jest offline  
Stary 2009-08-07, 15:07   #2613
kaska22
Raczkowanie

Hej, ciekawy ten wątek, przeszukałam jego część w poszukiwaniu info o kosmetykach Dermedic i ich działaniu. Niestety nie potrafię znaleźć, więc może jest ktoś, kto stosował Dermedic Acne Expert Żel do mycia twarzy bądź Dermedic Normativ aktywne SERUM korygujące niedoskonałości skóry i podzieli się swoimi spostrzeżeniami???
Czytałam KWC, teraz chciałabym poznać inne opinie pozdrawiam
kaska22 jest offline  
Stary 2009-08-07, 16:58   #2615
Narc
Wtajemniczenie

Kasia kup sobie Humakten z apteki, kosztuje 10 zł, ładnie nawilża i nie zapycha.Przeprasza,ale moim zdaniem wszystkie kremy które wybrałaś są beznadziejne,eh.. zwłaszcza Garnier, brrrrrr. Spróbuj Humaktena, albo zamów coś z BU

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2009-08-07 o 17:00
Narc jest offline  
Stary 2009-08-07, 17:03   #2616
koko19891
Raczkowanie

ja proponuje babydream z rossmana jeden z lepszych jak dla mnie i tani
Stary 2009-08-07, 17:33   #2617
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez koko19891 Pokaż wiadomość
ja proponuje babydream z rossmana jeden z lepszych jak dla mnie i tani
Dla mnie żel do mycia babydream jest super. Więc możliwe,że kremy tez sie sprawdza . I mają fotostabilny filtr,ale pewnie jest cięzki.
Narc jest offline  
Stary 2009-08-07, 19:32   #2618
kasia9513
Zakorzenienie

Humakten powiadasz ... hmmm ... 10zł to nie dużo tylko ciekawe czy będzie u mnie w aptece , zobaczę oba

Narc w jednym z tematów mówiłaś o płynie Borasol mogłabyś mi powiedzieć coś więcej na jego temat ?

Czas edycji: 2009-08-07 o 19:33
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-07, 19:41   #2619
Narc
Wtajemniczenie

Wyszukiwarka się kłania A poza tym przecież już tam napisałam, zwęża pory,delikatnie złuszcza mi skórę na nosie, nie mam po nim pryszczy,używam jak toniku.
U mnie Humakten czasem trudno dostać, jak nie będzie to zamów, na drugi dzień będzie.
Poza tym odstaw raczej cudowne żele i kremy oczyszczające typu Garnier, Loreal ,Jonhson i tak dalej..robią więcej szkody niż pożytku.
Polecam maseczkę aspirynową

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2009-08-07 o 19:43
Narc jest offline  
Stary 2009-08-07, 19:58   #2620
kasia9513
Zakorzenienie

w sumie to masz racje
w aptece go dostanę ?
właśnie używam toniku garniera i żelu loreal , mówisz lepiej odstawić a może znasz jakieś żele i toniki które mi pomogą a nie zaszkodzą ?

Czas edycji: 2009-08-07 o 20:36
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-07, 21:41   #2621
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
w sumie to masz racje
w aptece go dostanę ?
właśnie używam toniku garniera i żelu loreal , mówisz lepiej odstawić a może znasz jakieś żele i toniki które mi pomogą a nie zaszkodzą ?
z kremow, ktore podalas i ktore mialy napisany sklad, to:
- wsrod drogeryjnych nivea prezentowala sie nawet nawet, babydream jest tez ciekawy, ale nie wiem akurat ktora wersje tutaj preferuja forumowicze do twarzy - babydream ma wiecej kremow i niektore sa naprawde godne uwagi nawet dla wiekszych dzieciakow, takich jak my
- z aptecznych wlasnie zapomnialam o humektanie, sama nigdy nie probowalam, bo nie bywam w polsce, ale jesli chodzi o ciebie, to 10 zl moglabys poswiecic na testy

a co do zeli: babydream albo hipp - sa cudowne i nie wysuszaja, a naprawde swietnie tez oczyszczaja. toniki to chyba z biochemii urody... w kazdym razie bez alkoholu, raczej cos lagodzacego, kojacego, moze byc tez ten z PHA

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Cytat:
Napisane przez la dra Pokaż wiadomość
Myślicie, że można połączyć tonik PHA 6% z BU z lotionem SPF 15 z Neostraty z 4% glukonolaktonu (tu e-ulotka ) czy to już odrobinę za dużo? Ewntualnie jak stosować, żeby nie przedobrzyć?

Wiem, że przy PHA nie potrzeba wysokich filtrów, ale mimo wszystko, czy piętnastka wystarczy, czy coś jeszcze wklepywać dla bezpieczeństwa?

edit: znalazłam jeszcze taki opis składu:

edit: Wyskoczyło mi kilka nowych krostek i widzę już, że na tym się nie skonczy... Nie używałam niczego nowego, zastanawiam się, czy to możliwe, że krem kojący Avene z trójglicerydami, który tak zachwalałam może być sprawcą? Przez to podrażnienie możliwe, że z nim trochę przesadziłam i to od tego robią się nowe pryszczole?
Między innymi dlatego kusi mnie ten lotion NeoStraty... Na razie przestałam używać Avenki, zobaczę jak się sytuacja rozwinie...
Cholercia ;p, dwa dni temu wydałam prawie 70 zł na nowe opakowanie
mysle, ze mozna polaczyc te preparaty, to nie jakis kwasioro-wyzeracz filtr niby jest, ale dopatrzylam sie tylko dwoch, ktore nie sa w stanie wylapac wszystkich dlugosci promieniowania... filterek 15 bylby ok, ale ten krem opiera ochrone przeciw UVA tylko na dwutlenku tytanu. z neostraty wzielabym zatem wersje bezfiltrowa na noc, a na dzien szukala czegos lekkiego bardziej nastawionego na filtrowanie. ja chce wyprobowac do twarzy filtr dla alergikow, ktory w skladzie ma prawie same filtry i przeciwutleniacze nie wiem, jak to sie skonczy, ale kusi mnie okropnie. chyba w polsce ich nie sprzedaja, firma sie nazywa ladival.
avenka mogla cie zapchac, ale nie lam sie, to nie znaczy, ze nie mozesz jej uzywac. faktycznie moze przesadzilas w akcie desperacji ja jak przesadze z wersja riche kremu hydreane, to mi sie tez pory zapychaja, ale w malych ilosciach od czasu do czasu na noc, albo na jakies przesuszone i podraznione miejsca, dziala pierwszorzednie. pewnie go wiecej nie kupie, bo mam sprawdzona wersje legere i do niej zawsze wracam, ale ciekawosc zaspokoilam
bedzie dobrze, glowa do gory!
cloche jest offline  
Stary 2009-08-07, 22:08   #2622
kasia9513
Zakorzenienie

Cloche a mogłabyś mi podsunąć jakieś właśnie toniki , bo z tego co mi powiedziałaś to nie bardzo rozumie o co chodzi z tymi PHA

mam też do ciebie pytanie czy muszę stosować filtry w wieku 14 lat ? i czy ten krem mi je zastąpi
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13386

Czas edycji: 2009-08-07 o 22:36
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-07, 23:05   #2623
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość

a co do zeli: babydream albo hipp - sa cudowne i nie wysuszaja, a naprawde swietnie tez oczyszczaja. toniki to chyba z biochemii urody... w kazdym razie bez alkoholu, raczej cos lagodzacego, kojacego, moze byc tez ten z PHA
[COLOR="Silver"]
Dokładnie! Myj tylko w babydream Kasiu, albo Hipp, tonik z BU albo aspirynowy, borasol tez mozesz. Dzis o mleku czytalam, mozemy sprobowac No i Humakten naprawdę polecam.
Ja myślę też zeby sporządzić tę mieszanke pichtową na zaskórniki, ale to może za jakiś czas..
Narc jest offline  
Stary 2009-08-07, 23:18   #2624
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
Cloche a mogłabyś mi podsunąć jakieś właśnie toniki , bo z tego co mi powiedziałaś to nie bardzo rozumie o co chodzi z tymi PHA

mam też do ciebie pytanie czy muszę stosować filtry w wieku 14 lat ? i czy ten krem mi je zastąpi
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13386
filtry to jest taka sprawa... nie musisz ich uzywac, nikt cie nie zmusza, tak jak mnie nikt nie zmusi do nakladania grubej, klejacej warstwy filtrow z spf 50+ (czyli najmocniejszych) i dosmarowywanie sie co 2 godziny w pracy, skoro siedze w biurze nawet nie blisko okna. fakt jest taki, ze im wiekszy filtr (i tu wg mnie najwazniejszy jest filtr UVA, ktory rzadko kiedy jest podawany w formie faktora na opakowaniu jak spf = faktor przeciw UVB), tym mniej zmarszczek i przebarwien czy plam na starosc. moim zdaniem oplaca sie stosowac chocby w miare lekkie filtry (spf 15, ppd - czyli anty-UVA - tez w zakresie blisko 15) dobrej jakosci. ten krem siarkowa moc jakis filterek ma, ale raczej taki "byle by byl". owszem, lepsze to niz nic, ale jak sie zdecydujesz na filtrowanie, to watkow na ten temat na forum jest cala moc
co do toniku, to mowilam o toniku z PHA, ktory znajdziesz na biochemii urody:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikpha6.html
on nie uwrazliwia na slonce, wiec nie nabawisz sie przebarwien
cloche jest offline  
Stary 2009-08-07, 23:31   #2625
Narc
Wtajemniczenie

Ale z drugiej strony masz dopiero 14 lat... Może poczekaj te 6 lat ze stosowaniem kwasów Myślę,że poki co to stosuj łagodny żel, dobry nawilżacz, no i ogolnie to o czym była tu mowa- spróbuj tych wszystkich domowych sposobów i zobacz który będzie najskuteczniejszy. I bądź bardzo, bardzo cierpliwa. Mi pomaga aspirynka,borasol,humakte n i babydream ;-) Przymierzam się do BU,ale już mam trochę więcej latek Zresztą na wizażu tych wątków jest tyle,że... Czytaj i działaj
Narc jest offline  
Stary 2009-08-08, 13:26   #2626
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Pisałyście, że z kwasami lepiej zaczekać, do 20 roku życia? Ja mam 16 lat i chciałam się na nie zdecydować, zimą. Nie wiem czy mogę? I w jakiej postaci? Toniku z kwasami, kremu czy na oczyszczanie kwasami u kosmetyczki? Chodzi mi o zlikwidowaniu dziurek w policzku, które mam od dzieciństwa.

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Stary 2009-08-08, 13:29   #2627
Narc
Wtajemniczenie

Nie wiem,musisz zapytać kogoś kto bardziej się na ty zna.. Nie wiem czy to dobry pomysł ingerować kwasami w tak młodą cerę. Może rzeczywiście lepiej u kosmetyczki raz na jakiś czas, a nie jako codzienna pielęgnacja.
Narc jest offline  
Stary 2009-08-08, 13:58   #2628
201604211131
Konto usunięte

Kwasić się można w każdym wieku (oprócz dzieci naturalnie) - jeśli tego illegale potrzebujesz naturalnie. Trzeba patrzeć na swoją skórę a nie na metrykę, oraz dobry filtr stosować. Ja niedługo właśnie zaczynam się kwasić bo syfki mi na brodzie wyskakują jak szalone.
Podczytuję ten wątek regularnie, bo też mam wrażliwą mieszaną trudną cerę. Kupiłam zachwalany tu humektan i powiem, że jest dobry.
Pozdrawiam.
201604211131 jest offline  
Stary 2009-08-08, 14:10   #2629
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Werka a czego bedziesz uzywac? ;> Kremu, toniku z kwasami?
Filtr i tak stosuje i tak, nie chce sie opalic

illegale jest offline  
Stary 2009-08-08, 14:14   #2630
201604211131
Konto usunięte

Mam Efla - Effaclar K z LRP i Diacenal z Avene, którego zostawiłam na zimę bo jest jeszcze mocniejszy. Teraz filtra mam LV z LRP którego stosuję do ciała, a do twarzy mam Liernkę 50+, która mnie niestety zapycha, więc jak zużyję chcę kupić Biodermę Mat.
Stary 2009-08-08, 14:17   #2631
Narc
Wtajemniczenie

Hehe ja na BU już wszystko mam w koszyczku ;D Ja planuję olejek pomarańczowy do mycia twarzy, tonik 10%, serum LEMON,kwas hialuronowy i peeling z bromeliną, oraz hydrolat oczarowy i olej tamanu
Narc jest offline  
Stary 2009-08-08, 14:24   #2632
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Werka - dziękuje Zdecyduje sie chyba na poczatek na ten Effeclar K.

Ja mam filtr Anthelios AC LRP SPF30 to chyba bedzie za malo? Na jesien oczywiscie? Musze oszczedzac na tego Effeclara i nowy, dobry filtr.

Narc - zazdroszcze zamowienia Tez bym sobie zamowila, mam wiele produktow na oku, ale moja mama mnie skutecznie ogranicza.

illegale jest offline  
Stary 2009-08-08, 14:34   #2633
Narc
Wtajemniczenie

No ale to i tak tanio wychodzi.. za wszystko z przesyłką 100 zł Mnie też ograniczają bo nie zarabiam, ale oszczędzam jak mogę i jak jakakolwiek kasa mi wpadnie to idzie na kosmetyki W ogole mam taką manię,że wolę kupić dziesiąty balsam niż coś z ciuchów np, eh
Narc jest offline  
Stary 2009-08-08, 14:43   #2634
201604211131
Konto usunięte

illegale - lepiej wymień na coś z wyższym, ale stabilnym filtrem - Bioderma AKN mat ma 40 filtr i jest na pewno stabilny. Nie musi być, on ale lepiej by było mieć coś wyższego, pochodź po aptekach i poproś o próbki.
Stary 2009-08-08, 15:58   #2635
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
illegale - lepiej wymień na coś z wyższym, ale stabilnym filtrem - Bioderma AKN mat ma 40 filtr i jest na pewno stabilny. Nie musi być, on ale lepiej by było mieć coś wyższego, pochodź po aptekach i poproś o próbki.
LRP tez ma stabilne filtry. czy 30tka to malo? ach, co tu gadac. ja uzywam jeszcze nizszych filtrow, na sloneczne dni lub wtedy, kiedy faktycznie latam po dworze, smaruje sie 40tka.
chcialam wam zwrocic uwage na fakt, ze jesli nalozymy polowe "przepisowej ilosci" na twarz i szyje, czyli zamiast okolo 1,8 ml nalozymy niecaly mililitr, to filtr, jaki osiagniemy, bedzie NIE dwa razy mniejszy od faktora na opakowaniu, tylko bedzie to jego pierwiastek (przy 30tce zatem okolo 5,5 a przy 40tce 6,3) - wielce mi roznica jesli zatem illegale trafila na 30tke, ktora na jej skorze sie ladnie wchlania i jest w stanie nalozyc tego filtra wiecej niz jakiejs tlustej, gestej mazi z wyzszym faktorem, to moze osiagnac rownie dobry faktor zostajac przy swojej 30tce. oczywiscie AKN mat 40tka tez sie nada do tlustej skory, ale to chyba kwestia indywidualna, ktory bardziej przypadnie do gustu - zatem nie ma co rozpaczac na zapas, na wszystko przyjdzie czas i jeszcze tyyyle filtrow wyprobujemy w zyciu
illegale, nie przejmuj sie, stosuj sobie ta 30tke, a zanim kupisz kolejny, inny - po prostu wez probki z apteki i sprawdz, co ogolnie sluzy twojej skorze i w miare dobrze sie wchlania, nie zapycha porow i nie powoduje podraznien. odrobina matematyki i okazuje sie, ze same liczby na opakowaniu to nie wszystko
cloche jest offline  
Stary 2009-08-08, 16:04   #2636
Narc
Wtajemniczenie

Grrrr, te panie z aptek to nie chcą dawać próbek albo mówią,że nie ma Pewnie wszystko same wykorzystują
Narc jest offline  
Stary 2009-08-08, 16:20   #2637
201604211131
Konto usunięte

Cytat:
LRP tez ma stabilne filtry. czy 30tka to malo? ach, co tu gadac. ja uzywam jeszcze nizszych filtrow, na sloneczne dni lub wtedy, kiedy faktycznie latam po dworze, smaruje sie 40tka.
chcialam wam zwrocic uwage na fakt, ze jesli nalozymy polowe "przepisowej ilosci" na twarz i szyje, czyli zamiast okolo 1,8 ml nalozymy niecaly mililitr, to filtr, jaki osiagniemy, bedzie NIE dwa razy mniejszy od faktora na opakowaniu, tylko bedzie to jego pierwiastek (przy 30tce zatem okolo 5,5 a przy 40tce 6,3) - wielce mi roznica jesli zatem illegale trafila na 30tke, ktora na jej skorze sie ladnie wchlania i jest w stanie nalozyc tego filtra wiecej niz jakiejs tlustej, gestej mazi z wyzszym faktorem, to moze osiagnac rownie dobry faktor zostajac przy swojej 30tce. oczywiscie AKN mat 40tka tez sie nada do tlustej skory, ale to chyba kwestia indywidualna, ktory bardziej przypadnie do gustu - zatem nie ma co rozpaczac na zapas, na wszystko przyjdzie czas i jeszcze tyyyle filtrow wyprobujemy w zyciu
illegale, nie przejmuj sie, stosuj sobie ta 30tke, a zanim kupisz kolejny, inny - po prostu wez probki z apteki i sprawdz, co ogolnie sluzy twojej skorze i w miare dobrze sie wchlania, nie zapycha porow i nie powoduje podraznien. odrobina matematyki i okazuje sie, ze same liczby na opakowaniu to nie wszystko
po co mnie atakujesz, mogę się lekko nie znać, ale czy musisz mnie od razu atakować.
Stary 2009-08-08, 16:46   #2638
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
po co mnie atakujesz, mogę się lekko nie znać, ale czy musisz mnie od razu atakować.
atakuje? jesli to tak zabrzmialo, to przepraszam, nie mialam zamiaru. chcialam troche wyjasnic jesli chodzi o filtry, bo ostatnio sie tymi calymi faktorami interesowalam. jesli kogokolwiek mialabym atakowac, to tych, co wymyslili podawanie faktorow, jakie sie osiaga przy tej niemozliwej do nalozenia po ludzku ilosci kosmetyku
cloche jest offline  
Stary 2009-08-08, 16:47   #2639
kasia9513
Zakorzenienie

Cloche a jakieś toniki ze sklepowej półki lub nawet aptecznej bo z neta to mama nie pozwala mi nic zamawiać

czy przesuszenie mojej skóry może powodować nadmierne błyszczenie się ?
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-08-08, 16:50   #2640
201604211131
Konto usunięte

Cytat:
atakuje? jesli to tak zabrzmialo, to przepraszam, nie mialam zamiaru. chcialam troche wyjasnic jesli chodzi o filtry, bo ostatnio sie tymi calymi faktorami interesowalam. jesli kogokolwiek mialabym atakowac, to tych, co wymyslili podawanie faktorow, jakie sie osiaga przy tej niemozliwej do nalozenia po ludzku ilosci kosmetyku
to teraz rozumiem, ja wolę kupować 50+, bo nawet jak niewiele nałożę to mimo wszystko będzie wyższy faktor, bo chyba daje to spf 7, a mi zależy na tym by mieć jak najlepiej ochronioną skórą. Jak coś mylę to sorki.
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości