Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-09-04, 21:18   #2911
kasia9513
Zakorzenienie

Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

nie myjąc twarzy pogorszysz tylko sprawę , użyj jakiegoś łagodnego żelu do mycia twarzy np chwalony przez wiele osób żel Babydream dla dzieci

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-04, 21:25   #2912
majaki
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
nie myjąc twarzy pogorszysz tylko sprawę , użyj jakiegoś łagodnego żelu do mycia twarzy np chwalony przez wiele osób żel Babydream dla dzieci
Aha. Rozumiem. Kiedys myłam 2 razy dziennie pozniej ograniczyłam sie do jednego. Ale teraz mowicie zebym myła ze wzgledu na to ze 1.przy cerze tlustej powinno sie myc rano i wieczorm czy 2. poniewaz jeszcze zostanie mi na cerze Skinoren i pogorsze sprawe nakładajac Vichy Normaderm bo je polacze razem.

Sorry, ze sie tak dopytuje ale zaczelam od dzis i nie wiem jak postapic rano
majaki jest offline  
Stary 2009-09-04, 21:32   #2913
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

majaki a co to ma do rzeczy, że masz skóre tłustą?
Ja też mam i używałam micelów. Toniku rano nie zmywam, bo po co?. Ba, nawet najpierw oczyszczam tłustą oliwką, a potem ją "zmywam" tonikiem.
Rano nie myje twarzy, własnie, by jej nie przesuszyć (ostatnio się już dość przesuszyła) i nie produkowała więcej sebum.

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

Edytowane przez illegale
Czas edycji: 2009-09-04 o 21:36
illegale jest offline  
Stary 2009-09-04, 21:35   #2914
kasia9513
Zakorzenienie

nie jestem jeszcze dobra w te klocki ale jak dla mnie to lepiej by było gdybyś ten Skinoren stosowała na noc albo co drugi dzień też na noc a na dzień dawała Vichy , pamiętaj żeby nawilżać cere
ja myję twarz żelem ziaji tintin potem tonik garniera a potem krem nawilżający i widzę poprawę

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-04, 21:40   #2915
Parsifal
Zadomowienie

majaki, Bioderma ma 1 micel przeznaczony właśnie do skóry tłustej: Bioderma Sebium, ja też mam skórę tłustą i używam go od bardzo dawna i bardzo polecam jeśli chodzi o inne firmy to Plante System Aknorm też jest bardzo dobry i czasami można dostać go taniej niektóre dziewczyny lubią też Dax Cosmetics ale mi on nie pasuje
Parsifal jest offline  
Stary 2009-09-04, 21:52   #2916
majaki
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
majaki a co to ma do rzeczy, że masz skóre tłustą?
Ja też mam i używałam micelów. Toniku rano nie zmywam, bo po co?. Ba, nawet najpierw oczyszczam tłustą oliwką, a potem ją "zmywam" tonikiem.
Rano nie myje twarzy, własnie, by jej nie przesuszyć (ostatnio się już dość przesuszyła) i nie produkowała więcej sebum.
Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
nie jestem jeszcze dobra w te klocki ale jak dla mnie to lepiej by było gdybyś ten Skinoren stosowała na noc albo co drugi dzień też na noc a na dzień dawała Vichy , pamiętaj żeby nawilżać cere
ja myję twarz żelem ziaji tintin potem tonik garniera a potem krem nawilżający i widzę poprawę
Cytat:
Napisane przez Parsifal Pokaż wiadomość
majaki, Bioderma ma 1 micel przeznaczony właśnie do skóry tłustej: Bioderma Sebium, ja też mam skórę tłustą i używam go od bardzo dawna i bardzo polecam jeśli chodzi o inne firmy to Plante System Aknorm też jest bardzo dobry i czasami można dostać go taniej niektóre dziewczyny lubią też Dax Cosmetics ale mi on nie pasuje
Illegale po mojej skorze widze ze potrzebuje solidnego zmycia za pomoca zelu i wody.Jednak nigdy nie stosowałam micelu do skóry tłustej więc nie moge sie wypowiedizec czy akurat one nie były by dobre.Warto było by sprobować tych miceli co podała Parsifal , ciekawe czy sa probki miceli w aptekachbo boje sie kupic bez wyprobowania, gdyz nigdy nie stosowałam miceli.
Tak tak Kasia tak własnie zmeirzam zrobić czyli stosowac Skinoren na noc moze na poczatku tak jak mowisz co drugi dzien a na dzien Vichy.Jednak boje sie tego przesuszenia skory, ktory moze spowodować większą produkce łoju i zastanaiwam sie czy myc rano twarz zelem aby zmyc nocny Skinoren czy nie trzeba.
Jezeli nei stosowała bym Skinroenu na noc to bym rano nie myła twarzy , jednak teraz stosuje i nei wiem czy myc czy nie.
majaki jest offline  
Stary 2009-09-04, 21:57   #2917
kasia9513
Zakorzenienie

wydaje mi się że powinnaś myć też rano twarz, w między czasie nawilżaj skórę

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2009-09-04, 22:00   #2918
majaki
Raczkowanie

Ok. Jutro rano umyje i naloze krem z Vichy.Nigdy go nei stosowąłam zobaczymy jaki jest.CHociaz jak czytam na KWC to jest on raczje przereklamowany alezobaczymy. A co do nawilzania bede starała sie nawilzac , ale mysle ze filtry ktore bede stosowac w jakims tam stopniu spradza sie jako nawilzacz
majaki jest offline  
Stary 2009-09-05, 17:38   #2919
cloche
Zakorzenienie

majaki, ja czasem tez mam wrazenie, ze rano skora taka ladna, nie blyszczy sie, gladka - wiec po co ja draznic dodatkowo zmywajac nie wiadomo co. ALE pare razy pofolgowalam sobie - wstalam w sobote, nie mylam buziaka, bo przeciez byl piekny i co? po 15 minutach skora i tak zaczela sie przetluszczac, robila sie szara. pory przez blysk sie wyolbrzymialy i taki efekt zaraz potem mylam zatem buzie porzadnie (zel do mycia babydream czy hipp - one tak nie wysuszaja, a dobrze oczyszczaja; potem tonik - tonikow sie NIE ZMYWA! one maja lagodzic skutki kontaktu skory z typowymi oczyszczaczami, woda, mydlem itp, regulowac pH skory! jak zastosujesz micel, to masz dwa w jednym. dobry micel nie zostawia nieprzyjemnych warstw, dobrze wszystko zmywa i przy tym nie wysusza )
a na umyta twarz oczywiscie cos lekkiego, nawilzajacego. jak uzywasz filtrow, to nie musisz pod nie kremu nakladac, pogorszysz tylko wchlanianie.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
a ja sobie tak testuje micel biodermy sensibio i chyba jednak wole vichy purete thermale nie wiem, jak to sie dzieje, ale jak po biodermie nie naloze od razu kremu, to mi przesusza skore... zmywa jednak bardzo dobrze. a w ogole to najbardziej podobal mi sie micel lrp z serii physiological, tylko ze szkoda, ze nie robia duzych butli, bo by taniej pewnie wyszlo
a jesli chodzi o filtr avene, to juz zdazylam miec tez na niego focha - niezbyt szybko go rozsmarowalam i zaczal sie rolowac. ale to chyba norma przy takiej warstwie kosmetyku, ktory ma do tego matujaco dzialac wiec po prostu szybciej go rozsmarowuje, uwazam na brwi itp (tam moga zostac widoczne slady "zastygnietego" filtra) i czekam, az sobie sie wchlonie. ach, jakie to meczace
cloche jest offline  
Stary 2009-09-06, 16:12   #2920
Jagoda90
Zadomowienie

Dziewczyny, bardzo Was proszę o ocenę mojej przyszłej pielęgnacji ( jak już pisałam najbardziej zależy mi na pozbyciu się zaskórników )

Rano:
płyn micelarny Ziaja
filtr Babydream
makijaż

Popołudniu/Wieczorem i na noc
żel Babydream do mycia twarzy
effaclar K lub duo- nie wiem, który kupić, który lepiej pomoże mi w mojej walce ---- co drugą/trzecią noc

gdy nie będę kładła effaclaru to Humektan

co powinnam dodać do tej pielęgnacji ?
który effaclar wybrać?
bardzo proszę o rady

Jagoda90 jest offline  
Stary 2009-09-06, 16:40   #2921
mad_cz
Przyczajenie

mam taki problem,... mam cera mieszana z postaciami zarówno zamknietych jak i otwartych zaskórników co jakis czas wyskoczy mi jakis ropniak al to zwykle z powodu wczesniejsze imprezy...szukam jednkak kremu do mojego typu skóry ale który nie odbarwia!!!mam opalona cere raczej w typie cyganki ciemne wlosy ciemna oprawa oczu itp...przerobilam juz rozne specyfiki ale kazdy z nich powoduje odbarwienia albo punktowe albo moja twarz jest duzo jasniejsza od szyji i reszcty ciala wygladqa to tragfedia!!!
mad_cz jest offline  
Stary 2009-09-06, 16:51   #2922
201604211131
Konto usunięte

Testuję obecnie biodermę sensibio - cudo... - wreszcie mam dobrze oczyszczoną cerę, bez zapychania się czy pieczenia. Na prawdę opłaca się wydać na to cudo tyle ile kosztuje.
201604211131 jest offline  
Stary 2009-09-08, 15:43   #2923
G12acka
Raczkowanie

dziewczyny, moze mi cos doradzicie, bo ja ni w zab sie nie znam i nie bardzo wiem, jak mam doprowadzic swoja twarz do porzadku...
no wiec tak - cere mam mieszana, na czole i nosie swiece sie niemilosiernie. ZADEN krem matujacy nie pomaga na dluzej, gdy wychodze do szkoly o 8 a wracam o 14 to swiece sie jak choinka a ostatnio uzywam siarkowej mocy (w lecie sie sprawdzal b.dobrze, co wiecej, w lato nie mialam powodow do narzekan na cere), a po drugie, zlosliwe krosteczki, wyskakujace nad warga, kolo nosa i na czole, zaczerwienione, przypominajacre tradzik... traktowalam je nawilzaczem, alantanem, pasta cynkowa i nic...... jaka pielegnacje w postaci kremow/maseczek mi zalecacie ? bo ja juz nie mam ani sil ani pieniedzy by kupowac coraz to nowe specyfiki ktore sie w ogole nie sprawdzaja. problem sie konczy z latem lecz radosc jest chwilowa bo niedawno znowu powrocil....pozdrawiam

Edytowane przez G12acka
Czas edycji: 2009-09-08 o 15:47
G12acka jest offline  
Stary 2009-09-08, 16:59   #2924
Jagoda90
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Jagoda90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo Was proszę o ocenę mojej przyszłej pielęgnacji ( jak już pisałam najbardziej zależy mi na pozbyciu się zaskórników )

Rano:
płyn micelarny Ziaja
filtr Babydream
makijaż

Popołudniu/Wieczorem i na noc
żel Babydream do mycia twarzy
effaclar K lub duo- nie wiem, który kupić, który lepiej pomoże mi w mojej walce ---- co drugą/trzecią noc

gdy nie będę kładła effaclaru to Humektan

co powinnam dodać do tej pielęgnacji ?
który effaclar wybrać?

bardzo proszę o rady

Jagoda90 jest offline  
Stary 2009-09-08, 18:23   #2925
chiante
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez G12acka Pokaż wiadomość
dziewczyny, moze mi cos doradzicie, bo ja ni w zab sie nie znam i nie bardzo wiem, jak mam doprowadzic swoja twarz do porzadku...
no wiec tak - cere mam mieszana, na czole i nosie swiece sie niemilosiernie. ZADEN krem matujacy nie pomaga na dluzej, gdy wychodze do szkoly o 8 a wracam o 14 to swiece sie jak choinka a ostatnio uzywam siarkowej mocy (w lecie sie sprawdzal b.dobrze, co wiecej, w lato nie mialam powodow do narzekan na cere), a po drugie, zlosliwe krosteczki, wyskakujace nad warga, kolo nosa i na czole, zaczerwienione, przypominajacre tradzik... traktowalam je nawilzaczem, alantanem, pasta cynkowa i nic...... jaka pielegnacje w postaci kremow/maseczek mi zalecacie ? bo ja juz nie mam ani sil ani pieniedzy by kupowac coraz to nowe specyfiki ktore sie w ogole nie sprawdzaja. problem sie konczy z latem lecz radosc jest chwilowa bo niedawno znowu powrocil....pozdrawiam
Na moj gust to matujacymi kremami tylko pogarszasz sprawe.
Mialam bardzo podobny problem, ale poradzilam sobie z nim, oto jak:
- rano przemywam twarz micelem Biodermy, nawilzajacym tonikiem Biotherm lub kojacym tonikiem LRP - polecam wszystkie
- nakladam krem nawilzajacy z avene; w lato na dodatek filtry svr;
- wieczorem twarz oczyszczam mleczkiem, zmywam zelem vichy, tonizuje i nakladam krem z avene
Na dodatek staram sie pic duzo wody, unikam ostrych potraw, slodyczy jem ostatnio malo i to pewnie tez ma swoje zalety
Skutkiem tego wszystkiego jest znaczna poprawa stanu mojej buzki, nic juz nie wyskakuje, podskorne grudki znikaja, a o blyszczeniu nawet nie mysle, bo takie cos u mnie nie wystepuje juz

chiante jest offline  
Stary 2009-09-08, 18:57   #2926
G12acka
Raczkowanie

tez mam ten plyn mice z biodermy czyli wychodzi na to ze powinnam zainwestowac w jakis tonik nawilzajacy i krem avene ? a gdzie go moge dostac i w jakiej cneie ?
G12acka jest offline  
Stary 2009-09-08, 19:38   #2927
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
tez mam ten plyn mice z biodermy czyli wychodzi na to ze powinnam zainwestowac w jakis tonik nawilzajacy i krem avene ? a gdzie go moge dostac i w jakiej cneie ?
Jeśli pytasz o Avene to w dobrych aptekach , na allegro. Cena pewnie jak wsyztskich kremów Avene (nie wiem o ktory chodzi ) około 50 złotych - wzwyż

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-09-08 o 19:40
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-09-08, 19:51   #2928
justysd
Zadomowienie

GG do justysd

Cytat:
bardzo proszę o rady
Wieczorkiem po umyciu twarzy proponuję przemyć ją jeszcze tonikiem i wtedy nałożyć kremik
A tak to wszystko w porządku z Twoją pielęgnacją
Effaclar K znam, sama używam i polecam.
Effaclar duo to nowość i nie miałam jeszcze przyjemności testować, więc nie pomogę do końca w wyborze

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Acha Jagodo proponuję dodać jeszcze dwa razy lub raz w tyg peeling. To pomoże w oczyszczeniu buźki. Wybór jest wielki
Pobuszuj jeszcze po wątku to kopalnia infromacji
justysd jest offline  
Stary 2009-09-08, 20:11   #2929
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
bardzo proszę o rady
hej jagoda
jak juz justyd napisala -nie wyglada to zle. tonik po umyciu twarzy zelem naprawde sie przyda, zeby ukoic skore po kontakcie z kranowka. i wlasnie jakis peeling (cos z grona enzymatycznych) czy maseczka z glinki zielonej rowniez - najlepiej na weekend w ramach relaksu
effaclar duo jest na tyle nowy, ze nie ma jeszcze opinii - a nawet jak sie pojawia, to trzeba wziac poprawke na to, ze krem nie byl uzywany zbyt dlugo. a na efekty (czy zle czy dobre) trzeba czasem poczekac na ktory sie zdecydujesz - twoja sprawa. ja mam ledwie zaczeta tubke effaclar k, ale po nim skusze sie na pewno tez na duo.

cloche jest offline  
Stary 2009-09-08, 21:20   #2930
Jagoda90
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
Wieczorkiem po umyciu twarzy proponuję przemyć ją jeszcze tonikiem i wtedy nałożyć kremik
A tak to wszystko w porządku z Twoją pielęgnacją
Effaclar K znam, sama używam i polecam.
Effaclar duo to nowość i nie miałam jeszcze przyjemności testować, więc nie pomogę do końca w wyborze

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Acha Jagodo proponuję dodać jeszcze dwa razy lub raz w tyg peeling. To pomoże w oczyszczeniu buźki. Wybór jest wielki
Pobuszuj jeszcze po wątku to kopalnia infromacji
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
hej jagoda
jak juz justyd napisala -nie wyglada to zle. tonik po umyciu twarzy zelem naprawde sie przyda, zeby ukoic skore po kontakcie z kranowka. i wlasnie jakis peeling (cos z grona enzymatycznych) czy maseczka z glinki zielonej rowniez - najlepiej na weekend w ramach relaksu
effaclar duo jest na tyle nowy, ze nie ma jeszcze opinii - a nawet jak sie pojawia, to trzeba wziac poprawke na to, ze krem nie byl uzywany zbyt dlugo. a na efekty (czy zle czy dobre) trzeba czasem poczekac na ktory sie zdecydujesz - twoja sprawa. ja mam ledwie zaczeta tubke effaclar k, ale po nim skusze sie na pewno tez na duo.

dziękuję Dziewczyny kupię effaclar K
ale proszę doradźcie mi tonik...przeczytałam cały wątek, byłam zdecydowana na AA young, ale chyba w ogóle wycofali tą serie, nie ma nigdzie w sklepach, na stronie producenta też jej nie widzę

jeśli chodzi o trądzik to jest taka seria :

http://www.aatherapy.pl/

wobec tego nie wiem, jaki kupić, a chodzi mi raczej o coś tańszego

Edytowane przez Jagoda90
Czas edycji: 2009-09-08 o 21:40
Jagoda90 jest offline  
Stary 2009-09-08, 21:28   #2931
justysd
Zadomowienie

GG do justysd

Cytat:
ale proszę doradźcie mi tonik...przeczytałam cały wątek, byłam zdecydowana na AA young, ale chyba w ogóle wycofali tą serie, nie ma nigdzie w sklepach, na stronie producenta też jej nie widzę

jeśli chodzi o trądzić to jest taka seria :

Nie musisz kupować toniku typowo "na trądzik". Te zazwyczaj mają alkohol w składzie - co zdecydowanie odradzam. Spróbuj inny z firmy AA lub Ziaji. Poszukaj w KWC Jest wiele niekoniecznie drogich, a dobrych toników
justysd jest offline  
Stary 2009-09-08, 21:31   #2932
marcheweczka
Raczkowanie

Cytat:

jeśli chodzi o trądzić to jest taka seria :

Wycofali AA Young. Wiem, bo napisałam do nich e-maila. Nie wiem co im odbiło
AA Therapy nie stosowałam, ale ten na noc ma dobre opinie przez kwas azelainowy (który jest też np. w Acne Dermie, ale jego konsystencja potrafi odstraszyć.)

EDIT: Ha! Dopatrzyłam, że ma też niacynamid! Wprawdzie dopiero na 8-mym miejscu, ale to i tak dobrze. Jak kupię ten krem to w końcu przestanę tak truć o B3 na Wizażu :P

Edytowane przez marcheweczka
Czas edycji: 2009-09-08 o 21:59
marcheweczka jest offline  
Stary 2009-09-08, 21:49   #2933
Jagoda90
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
Nie musisz kupować toniku typowo "na trądzik". Te zazwyczaj mają alkohol w składzie - co zdecydowanie odradzam. Spróbuj inny z firmy AA lub Ziaji. Poszukaj w KWC Jest wiele niekoniecznie drogich, a dobrych toników
Wiem, że nie muszę tych ''przeciwtrądzikowych'' , ale chodziło mi o to, że tonik z AA Young miał świetny skład.

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Wycofali AA Young. Wiem, bo napisałam do nich e-maila. Nie wiem co im odbiło
AA Therapy nie stosowałam, ale ten na noc ma dobre opinie przez kwas azelainowy, który jest też np. w Acne Dermie, ale jego konsystencja potrafi odstraszyć.
oni to zawsze muszą wycofywać te dobre kosmetyki

Jagoda90 jest offline  
Stary 2009-09-09, 21:06   #2934
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

No dokładnie, wycofali np. żel aloesowy z Oriflame, Lilliputza, teraz ten tonik i na pewno jeszcze wiele świetnych produktów. No, ale co by było, gdyby wycofywali tylko te złe? Fajnie by chyba było

Mam do Was takie pytanie: czy jeśli zamiast żelu do mycia twarzy używać będę tylko płynu miceralnego, to muszę toniku też potem używać?
jaki płyn miceralny oprócz Biodermy i Ziaji polecacie? A tak w ogóle to gdzie tej Ziaji szukać? Chciałam spróbować na początek tego płynu Ziajowskiego, a nigdzie go nie widzę

illegale jest offline  
Stary 2009-09-09, 21:39   #2935
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
No dokładnie, wycofali np. żel aloesowy z Oriflame, Lilliputza, teraz ten tonik i na pewno jeszcze wiele świetnych produktów. No, ale co by było, gdyby wycofywali tylko te złe? Fajnie by chyba było

Mam do Was takie pytanie: czy jeśli zamiast żelu do mycia twarzy używać będę tylko płynu miceralnego, to muszę toniku też potem używać?
jaki płyn miceralny oprócz Biodermy i Ziaji polecacie? A tak w ogóle to gdzie tej Ziaji szukać? Chciałam spróbować na początek tego płynu Ziajowskiego, a nigdzie go nie widzę
wycofuja fajne, zeby czlowiek byl zmuszony probowac ich nowosci
a co do miceli - po nich nie musisz juz uzywac toniku. ziaja powinna byc w roznych rossmannach, normalnych supermarketach... gdzies sie znajdzie chyba, co? chociaz ja jak bylam jakis czas temu w polsce i probowalam znalezc micela czy tonik garniera do cery wrazliwej, to ani sladu... kremy byly, mleczka i te dwufazowe plyny, a tego co chcialam - ani widu ani slychu jak nie znajdziesz, to poszukaj w necie, gdzie sa promocje na bioderme. wyzej ktos podal linka do promocji 2 butle w cenie jednej a ja polecam od siebie jeszcze vichy purete thermal (duza butla tez nie wychodzi tragicznie cenowo), no i LRP physiological - tego uwielbiam, ale nie maja duzych butli w ofercie
cloche jest offline  
Stary 2009-09-09, 22:22   #2936
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
wycofuja fajne, zeby czlowiek byl zmuszony probowac ich nowosci
a co do miceli - po nich nie musisz juz uzywac toniku. ziaja powinna byc w roznych rossmannach, normalnych supermarketach... gdzies sie znajdzie chyba, co? chociaz ja jak bylam jakis czas temu w polsce i probowalam znalezc micela czy tonik garniera do cery wrazliwej, to ani sladu... kremy byly, mleczka i te dwufazowe plyny, a tego co chcialam - ani widu ani slychu jak nie znajdziesz, to poszukaj w necie, gdzie sa promocje na bioderme. wyzej ktos podal linka do promocji 2 butle w cenie jednej a ja polecam od siebie jeszcze vichy purete thermal (duza butla tez nie wychodzi tragicznie cenowo), no i LRP physiological - tego uwielbiam, ale nie maja duzych butli w ofercie
To przy okazji mogliby te nowości ulepszać, a nie często "utandetniać"

Szukałam Ziaji w supermarkecie i jednym Rossmanie i nie bylo ;/ Ale jeszcze zostaly mi ze 3 drogerie do sprawdzenia
W takim razie dziekuje za pomoc

I jeszcze jedno male pytanko
Czy jesli nie mam zadnego zapalenia lojotokowego na twarzy moge uzywac Pityval'u? Czy nie rozreguluje mi w jakis sposob gruczolow?
Chociaz narazie kupilam Humektan jako krem nawilzajacy (moj pierwszy, wyczekiwany ) i czekam na mocznik z mazidel

illegale jest offline  
Stary 2009-09-09, 22:52   #2937
fanka_fiorda
Wtajemniczenie

Jako toniki fajnie się sprawdzają hydrolaty, mi np. bardzo pasował oczarowy z BU - cerę mam trądzikową, mieszaną hydrolaty są z naturalnych składników, bez konserwantów, niedrogie... teraz wprawdzie nie używam, bo mam 3 butelki termalki Avene, chcę ją zużyć zamiast toniku (mam nadzieję, że to ok )
fanka_fiorda jest offline  
Stary 2009-09-10, 16:08   #2938
chiante
Zadomowienie

Cytat:
sa rozne kremy z avene - przetestowalam ich kilka i kazdy sie sprawdzil, dlatego tak ogolnie napisalam. polecam np. hydrance, antirougeurs, czy diacneal do zadan specjalnych

chiante jest offline  
Stary 2009-09-11, 10:21   #2939
201604211131
Konto usunięte

Byłam po próbki w aptekach. Muszę się jeszcze przejechać do Superpharm (ale to dopiero 15 września bo jadę po Gucci PH - 50ml). Dostałam Laverę i nie wiem co o tym sądzić, bo podobno to będzie dobre dla mojej skóry (podobno używano tego na oddziałach specjalistycznych) i mam podobno przesuszoną skórę (nie mogę jakoś w to uwierzyć bo raczej mam nadprodukcję serbum niż jego niedobór ). Poza tym do wywalenia mam próbki z Pharmacerisu, Blau Pharmy (albo uczulą albo pozapychają) i z Emolium.
Testowałam natomiast Tolerine Riche i wiem, że wersja riche mnie pozapychała, ale w wersji legere by był dobry. Jedyna metoda to chyba obecnie to wszystko kupić - jak nie dostanę próbek.
201604211131 jest offline  
Stary 2009-09-11, 11:25   #2940
salomi
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
Byłam po próbki w aptekach. Muszę się jeszcze przejechać do Superpharm (ale to dopiero 15 września bo jadę po Gucci PH - 50ml). Dostałam Laverę i nie wiem co o tym sądzić, bo podobno to będzie dobre dla mojej skóry (podobno używano tego na oddziałach specjalistycznych) i mam podobno przesuszoną skórę (nie mogę jakoś w to uwierzyć bo raczej mam nadprodukcję serbum niż jego niedobór ). Poza tym do wywalenia mam próbki z Pharmacerisu, Blau Pharmy (albo uczulą albo pozapychają) i z Emolium.
Testowałam natomiast Tolerine Riche i wiem, że wersja riche mnie pozapychała, ale w wersji legere by był dobry. Jedyna metoda to chyba obecnie to wszystko kupić - jak nie dostanę próbek.
Jeśli chodzi o przesuszenie skóry a dużo sebum to jest to realne. Chodzi o to, że jak skóra jest odwodniona, to wydziela go jeszcze więcej. Ja całe lata używałam kremów matujących a dzięki wizażankom dowiedziałam się, że tylko pogarszają stan cery. Im bardziej matujemy tym więcej sebum, a tu trzeba nawilżyć buźkę. Odkąd używam kremów nawilżających zamiast matujących widzę poprawę. A jak zaczynam się świecić to w ruch idą bibułki matujące i jest ok.
salomi jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości