Jakie kosmetyki stosuje fryzjerka przy myciu g這wy i suszeniu ??? - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2005-02-28, 20:02   #1
elisium
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 2

jakie kosmetyki?

otwieram salon kosmetyczno - fryzjerski i nie bardzo ori皻uj sie w profesjonalnych kosmetykach fryzjerskich potrzebuj pomocy w doborze dobrej firmy.
elisium jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-03-02, 20:14   #2
gaga
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 305
GG do gaga
Re: jakie kosmetyki?

a skad jestes? moze cos ci moge doradzic? napisz mi e maila to sobie pogadamy , nie chce na forum zeby nie bylo ze cos reklamuje albo c騥..
Stary 2007-04-11, 23:35   #3
mona0015
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 88
Jakie kosmetyki stosuje fryzjerka przy myciu g這wy i suszeniu ???

Zawsze po umyciu mojej glowy i wysuszeniu przez fryzjerke moje wlosy s takie lekkie, swie寬. Czy umiecie mi powiedziec co fryzjerka stosuje przy myciu takich w這s闚 (tak po kolei) ? Szampon to napewno, odzywka tez a potem ? Jakie kosmetyki przed suszeniem w這s闚 ? Ja uzywam tylko odzywki i susze wlosy, jednak chcialabym bardziej o nie zadbac i czekam na wasze rady. Prosze o konkretne odpowiedzi. Tak wogole mam wlosy sklonne do przet逝szcze (czyli przet逝szczaj帷e sie, myje je srednio co 2, czasem 3 dni)
mona0015 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-04-12, 08:43   #4
Zegarkowa
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 118
Dot.: Jakie kosmetyki stosuje fryzjerka przy myciu g這wy i suszeniu ???

moja fryzjerka opowiedzia豉 mi kiedy 瞠 to chodzi o to 軼i璚ie
w這sy s leksze bo s dobrze przyci皻e i odm這dzone. M闚i豉 瞠 uzywa kosmetyk闚 takich jak my w domu.
ale...
mam te kole瘸nk fryzjerk i m闚i豉 瞠 specjanych kosmetyk闚 u篡waj, takich kt鏎ych normalnie nie da si kupi. Wszystko po to 瞠by przyci庵n望 klienta.
Jak masz w這sy przet逝szczaj帷e to uzywaj koniecznie od篡wki do sp逝kiwania. No a poza tym mycie w這s闚 co 3 dni nie jest z貫. Ja te tak myj. Na pocz徠ku si denerwowa豉m ale freyzjerka powiedzia豉 瞠 tyle kurzu i zapach闚 zbiera si we w這sach 瞠 warto nawet jak si nie przet逝szczaj my co 2 dni wi璚 g這wa do g鏎y
Zegarkowa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-04-12, 14:45   #5
mona0015
Raczkowanie

mi jakas dziewczyna cos wspominala ze cos z owocami daja, nie wiem, mi sie wydaje ze nie tylko odrzywke cos jeszcze, jak bede to sie zapytam, ciekawi mnie to
Stary 2007-04-12, 15:05   #6
Soft
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 535

Cytat:
Napisane przez mona0015 Poka wiadomo嗆
Zawsze po umyciu mojej glowy i wysuszeniu przez fryzjerke moje wlosy s takie lekkie, swie寬. Czy umiecie mi powiedziec co fryzjerka stosuje przy myciu takich w這s闚 (tak po kolei) ? Szampon to napewno, odzywka tez a potem ? Jakie kosmetyki przed suszeniem w這s闚 ? Ja uzywam tylko odzywki i susze wlosy, jednak chcialabym bardziej o nie zadbac i czekam na wasze rady. Prosze o konkretne odpowiedzi. Tak wogole mam wlosy sklonne do przet逝szcze (czyli przet逝szczaj帷e sie, myje je srednio co 2, czasem 3 dni)
ja tez tak mam a to kwestia ulozenia fryzurki dlatego ze uzywam profesionalnych kosmetyk闚 do w這s闚 ( te kotre stosuje sie w salonach ) i nie zawsze udaje mi sie mimo to ulozyc tak ladnie wloski. To naprawde kwestia ukladania w這sk闚 przez fryzjerkii byc moze maja lepsze suszarki.
Ja jak zawsze chodze na podciecie ko鎍闚ek prosze o obs逝ge bez modelowania;-) ( bo kosztuje 15z wiecej przez to ze mi fryzjerka psiknie raz jakims czyms co sama mam w domku, wiec zawsze mam wlosy myte szamponem plus odzywka i nic poza tym a i tak wloski mam takie lekkie , fajne nie umiem tak ulozyc sobie w domku

Wymiana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-04-12, 16:05   #7
hairka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 93

czesc dziewczyny ozywiscie kosmetyk jest bardzo wazny w salonie fryzjerskim poinny byc uzywane kosmetyki najwyzszej jakosci w koncu chcemy wiedziec za co placimy.
Ale jesli chodzi o modelowanie to wazna jest technika ukaladania wlosow, dobra suszrka czy szczotka ulatwia ukladanie ale najwazniejszy jest fach w reku nie zapominajcie otym, ktos kto uczy sie tego wiele lat i robi to 8h na dobe ma doswiadczenie i to jest ten sekret
hairka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-04-12, 16:56   #8
scarlettmonroe
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 695

Umiej皻no嗆 uk豉dania w這s闚 oraz odpowiednie kosmetyki to podstawa. Ale niekoniecznie trzeba by fryzjerem. Ja po tym jak zawiod豉m si po efektach wizyt w kilku salonach fryzjerskich sama obcinam sobie ko鎍闚ki,czy wog鏊e modeluj fryzur.I jestem zadowolona z efekt闚.Mo瞠 takie umiej皻no軼i s w genach, bo moja mama super obcina w這ski... Jak troch odrosn, to j zaprz璕n do pracy
scarlettmonroe jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-04-12, 20:00   #9
mona0015
Raczkowanie

hehe ja kiedys sobie sama wloski podcinalam i dobrze mi wychodzilo ! Teraz mam bardzo wycieniowane wlosy i tego nie tobie. Zapuszczam je by zmieni fryzure, ze 3 juz mam upatrzone, ale nie wiem jak bede w nich wygladac ;p grzywke tylko teraz 2 razy podcinalam, bo jedna fryzjerka mi zepsula ja totalnie wiec po co mam placic za psucie, jak sama podcielam lepiej mi wyszlo ! A co odzywki. Ja uzywam bez splukiwania, obecnie w spreju i jestem z niej bardzo zadowolono, moje wlosy sie placza ciezko czasem sie je rozczesuje i ze splukiwaniem odzywka malo mi daje niestety ;/ Planuje minimum za 2 miesiace isc do fryzjera (ostatnie ciecie wlosow w lipcu zeszlego roku) zeby jeszcze mi urosly i odrazu sie dowiem jakiej magii uzywaja w salonie :P
Stary 2007-04-13, 10:56   #10
Soft
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez hairka Poka wiadomo嗆
czesc dziewczyny ozywiscie kosmetyk jest bardzo wazny w salonie fryzjerskim poinny byc uzywane kosmetyki najwyzszej jakosci w koncu chcemy wiedziec za co placimy.
Ale jesli chodzi o modelowanie to wazna jest technika ukaladania wlosow, dobra suszrka czy szczotka ulatwia ukladanie ale najwazniejszy jest fach w reku nie zapominajcie otym, ktos kto uczy sie tego wiele lat i robi to 8h na dobe ma doswiadczenie i to jest ten sekret
zdziwilybyscie sie czego tak naprawde ( nie wszystkie,ale sporo fryzjerek ) uzywa..moj chlopak zaopatrywa kiedys salony fryzjerskie i pamietam co kupowa造 np salony sygnowane najlepszymi markami typu l'oreal,wella, kadus bardzo cz瘰to kupowa造 np odzywki i szampony duuzo tanszych i gorszych firm i zwyczajnie przelewa造 je do oryginalnych butelek welli,l'oreala itp.Pododnie bylo z farbami...jedna pani fryzjerka chciala zakupic palete okreslonej ( dobrej jakosciowo ) marki tylko po to by pokazywac go klientkom ...wiadomo pokazuje palete np marki wella czy kadus i klientka mysli ze ma tymi farbami robione wloski, a farby kupowaly jakichs szajskich firm i rozrabialy na zapleczu ( klientki o tym nie wiedzia造 ). Tak samo bylo z rozjasniaczami....kupowal y raz dobry rozjasniacz ( zeby miec pude趾o )..a potem kupowaly juz tylko kilkakrotnie tansze rozjasniacze i przesypywa造 do pojemnika po rozjasniaczu goldwella czy czegos podobnego. Nie m闚ie ze wszystkie salony w ten sposob postepuje bo tak nie jest ale wiem tez ze dosc czesto zdazaja sie takie rzeczy, zeby zwyczajnie zaoszczedzic i zarobic na nieswiadomych klientkach ktore placa czasem duza kase z nadzieja ze s obslugiwane dobrymi kosmetykami przeboleje juz te odzywki itd..ale np plyny do trwalej, rozjasniacze, farby moga nam spaskudzic tylko wloski.

Wymiana
Stary 2007-04-13, 11:19   #11
Jula84
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 427

Soft ja identyczne rzeczy s造szalam od mojej kole瘸nki fryzjerki ktora kilka lat pracowala w bardzo drogim salonie w Krakowie gdzie robili dokk豉nie to samo.Przelewali zwyk貫 szampony do "markowych" butelek itd..... Pora磬a po prostu.A ceny przy tym chore...
Jula84 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-04-13, 12:15   #12
scarlettmonroe
Rozeznanie

To jest do嗆 cz瘰ty proceder - moja ciocia farbuje si i wog鏊e je寮zi do fryzjera do Krakowa,niby du瞠 miasto i dobry salon fryzjerski- ale jej w這sy wygl康aj fatalnie,a ich kolor za ka盥ym razem jest jeszcze bardziej ochydny,tak jakby farbowa j jaki daltonista(oczywi軼ie nie chc tu nikomu ubli瘸).Wydaje du穎 kasy i efekty s do bani. Moja mama stosuje zawsze sprawdzone farby Loreala i zawsze kolorek 郵icznie wychodzi,a w這ski s po prostu cudowne,a ja je郵i chodzi o farbowanie ,to nie dam nikomu innemu tkn望 moich w這s闚. Zreszt teraz powracam do mojego naturalnego koloru w這s闚, bo nawet najlepsze farbowanie zawsze je niszczy.
Stary 2007-04-13, 12:15   #13
scarlettmonroe
Rozeznanie

To jest do嗆 cz瘰ty proceder - moja ciocia farbuje si i wog鏊e je寮zi do fryzjera do Krakowa,niby du瞠 miasto i dobry salon fryzjerski- ale jej w這sy wygl康aj fatalnie,a ich kolor za ka盥ym razem jest jeszcze bardziej ochydny,tak jakby farbowa j jaki daltonista(oczywi軼ie nie chc tu nikomu ubli瘸).Wydaje du穎 kasy i efekty s do bani. Moja mama ma zawsze sprawdzone farby Loreala i zawsze kolorek 郵icznie wychodzi,a w這ski s po prostu cudowne,a ja je郵i chodzi o farbowanie ,to nie dam nikomu innemu tkn望 moich w這s闚. Zreszt teraz powracam do mojego naturalnego koloru w這s闚, bo nawet najlepsza farba zawsze niszczy je niszczy.
Stary 2007-04-13, 12:15   #14
scarlettmonroe
Rozeznanie

To jest do嗆 cz瘰ty proceder - moja ciocia farbuje si i wog鏊e je寮zi do fryzjera do Krakowa,niby du瞠 miasto i dobry salon fryzjerski- ale jej w這sy wygl康aj fatalnie,a ich kolor za ka盥ym razem jest jeszcze bardziej ochydny,tak jakby farbowa j jaki daltonista(oczywi軼ie nie chc tu nikomu ubli瘸).Wydaje du穎 kasy i efekty s do bani. Moja mama ma zawsze sprawdzone farby Loreala i zawsze kolorek 郵icznie wychodzi,a w這ski s po prostu cudowne,a ja je郵i chodzi o farbowanie ,to nie dam nikomu innemu tkn望 moich w這s闚. Zreszt teraz powracam do mojego naturalnego koloru w這s闚, bo nawet najlepsza farba zawsze je niszczy.
Stary 2007-04-13, 14:35   #15
Soft
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez scarlettmonroe Poka wiadomo嗆
To jest do嗆 cz瘰ty proceder - moja ciocia farbuje si i wog鏊e je寮zi do fryzjera do Krakowa,niby du瞠 miasto i dobry salon fryzjerski- ale jej w這sy wygl康aj fatalnie,a ich kolor za ka盥ym razem jest jeszcze bardziej ochydny,tak jakby farbowa j jaki daltonista(oczywi軼ie nie chc tu nikomu ubli瘸).Wydaje du穎 kasy i efekty s do bani. Moja mama ma zawsze sprawdzone farby Loreala i zawsze kolorek 郵icznie wychodzi,a w這ski s po prostu cudowne,a ja je郵i chodzi o farbowanie ,to nie dam nikomu innemu tkn望 moich w這s闚. Zreszt teraz powracam do mojego naturalnego koloru w這s闚, bo nawet najlepsza farba zawsze je niszczy.
No ja dokladnie z tego samego powodu nigdy nie pojde zafarbowac wloskow do fryzjera zreszta bylam u mnie w miescie w salonie w ktorym podobno pracuj na farbach ktorymi farbuje sobie samam wloski w domu i normalnie szok ja kupuje ta farbke za ok 30pare z a tam rzycza sobie za farbowanie nia na moja dlugosc wlos闚 ( troche za ramiona ) 230z i jeszcze maja odzywki JOC za 30z a caly salon zastawiony jest Kerastase i L'oreal,( chyba na pokaz ) az nerwica bierze co za zlodziejstwo..nie wspomne o tym ze za podciecie konc闚ek 60z !!!!

Wymiana
Stary 2007-04-13, 19:16   #16
scarlettmonroe
Rozeznanie

Zgadzam si,瞠 je郵i chodzi o fryzjerstwo,podobnie jak w innych dziedzinach us逝g zdarzaj si przypadki zdzierstwa.Moja kole瘸nka jakie 3 lata temu za 180 z podci窸a w這sy i zafarbowa豉 w raczej przeci皻nym salonie,ale te nie by to jaki ma造 osiedlowy punkt fryzjerski w piwnicy.Ci璚ie by這 jak arcydzie這 kilkuletniego dziecka,co pierwszy raz dosta這 do r彗 no篡czki - w這sy obci皻e nier闚no,krzywo i og鏊nie brzydko,za kolor do z逝dzenia przypomina dorodn marchewk upstrzon 鄴速ymi plamkami.Nie b璠 wspomina o tym,瞠 w這sy si jej po豉ma造 i zacz瘭y odpada w po這wie d逝go軼i.Do tej pory serce mi si kroi,ile ona wycierpia豉, a poza tym to by豉 jej pierwsza tak kosztowna wizyta u fryzjera...Szok.
Stary 2007-04-13, 19:54   #17
Celestia
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 8 542

Rany, teraz to strach si ba niekt鏎ych fryzjer闚
Celestia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-04-13, 19:59   #18
scarlettmonroe
Rozeznanie

Nie jest a tak 幢e.. Czasem po prostu ma si pecha
Stary 2007-04-13, 20:09   #19
mona0015
Raczkowanie

Ehhh ja mialam juz przy d逝ga grzywke jakos ze 4-5 miesiecy temu i poszlam niedaleko siebie by podciac bo nie chcialo mi sie na drugi koniec miasta isc...Tak mi spartolila kobieta ze sama nastepnym razem sobie podcielam i zrobilam to rowniej !
Stary 2007-04-13, 20:20   #20
scarlettmonroe
Rozeznanie

Ja z kolei kilka lat temu, kiedy zapuszcza豉m w這sy, posz豉m na podci璚ie ko鎍闚ek.Niestety nie domy郵i豉m si,瞠 d逝go嗆 ko鎍闚ek w pojmowaniu niekt鏎ych os鏏 to 15 cm. Ponad rok zapuszczania poszed na marne
A przed komuni posz豉m do fryzjerki(pierwsza wizyta w 篡ciu) i z d逝gich w這s闚,kt鏎e mia造 by tylko podci皻e zosta fryz do ramion-to dopiero by豉 tragedia.Innym razem mia豉m p馧d逝gie w這sy i zamiast podci璚ia,zosta豉m oskalpowana-mia豉m fryzur jak ch這pak - autentycznego je篡ka.
Stary 2007-04-13, 20:39   #21
niv_
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 443

Wracaj帷 do tematu w徠ku to wydaje mi si,瞠 to w ogromnej mierze kwestia u這瞠nia fryzury

Moja znajoma jest fryzjerk i czasem przychodzi do mnie robi mi z w這sami ,u篡wam swoich od篡wek, i produkt闚 do stylizacji ,a potrafi tak wymodelowa na szczotce moje kr璚one w這sy,瞠 wygl康aj jak po prostowaniu,s idealnie g豉dkie,proste i b造szcz帷e

Sama nigdy nie osi庵n nawet w po這wie takiego efektu ,brak mi umiej皻no軼i No i jakby na to nie patrze fryzjerce jest 豉twiej wymodelowa w這sy,sama zawsze musz si nakombinowa jak utrzyma suszark i szczotk i jeszcze odpowiednio nimi manewrowa

"To, jak traktujesz koty, decyduje o Twoim miejscu w niebie "
niv_ jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-04-13, 21:55   #22
Soft
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez niv_ Poka wiadomo嗆
Wracaj帷 do tematu w徠ku to wydaje mi si,瞠 to w ogromnej mierze kwestia u這瞠nia fryzury

Moja znajoma jest fryzjerk i czasem przychodzi do mnie robi mi z w這sami ,u篡wam swoich od篡wek, i produkt闚 do stylizacji ,a potrafi tak wymodelowa na szczotce moje kr璚one w這sy,瞠 wygl康aj jak po prostowaniu,s idealnie g豉dkie,proste i b造szcz帷e

Sama nigdy nie osi庵n nawet w po這wie takiego efektu ,brak mi umiej皻no軼i No i jakby na to nie patrze fryzjerce jest 豉twiej wymodelowa w這sy,sama zawsze musz si nakombinowa jak utrzyma suszark i szczotk i jeszcze odpowiednio nimi manewrowa
sobie chyba ci篹ko ogolnie ladnie wymodelowac ze wzgledu na polozenie r彗;-) jak modelowalam wlosy kolezance wychodzilo mi to naprawde ladnie ale sobie juz gorzej

Wymiana
Stary 2007-04-13, 23:59   #23
mona0015
Raczkowanie

ja sobie raz loki robilam - porazka ;p;p prostowalam potem wlosy ;p ogolnie to ich specjalnie nie ukladam...susze i juz ;] nie bawie sie tak jak moja mama w wa趾i i inne takie, boze r璚 przy tym opadaja ;p podziwiam ja tak caly czas ukladac wlosy ;p
Stary 2007-04-14, 00:33   #24
jagaem
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 87

Moono 0015 - mysl, 瞠 na postawione pytanie mo瞠 odpowiedziec tylko fryzjerka, kt鏎a robi Ci w這sy. Mo瞠 gdyby j zapyta豉 uzyska豉bys odpowied i mog豉 sama spr鏏owa. Jesli jednak jestes zadowolona ze swojej fryzjerki, to powinna oddawa si w jej r璚e. Co fryzjer - to jednak fryzjer. Samemu nie wszystko da si zrobi.
Buziaki.
jagaem jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.