dziwne zmiany pod oczami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-11, 20:09   #1
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290

dziwne zmiany pod oczami


Witam. Piszę pierwszy raz, ale nie pierwszy raz mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.
Coś się dzieje ze skórą wokół moich oczu. Zaczyna się od zaczerwienia na dolnej powiece, które z każdym dniem się powiększa. Dwa, trzy dni i wygladam jak ropucha albo jakby dopiero co pobił mnie zazdrosny kochanek.
Te czerwone place pod oczami i na górnych powiekach stają się jakieś chropowate, wysuszone, swędzą.
Testy alerg. niczego nie wykazały. Podobno to zapalenie spojówek i lekarz dał mi maść, która pomogła na krótko. I właśnie od wczoraj widzę, że znów się zaczyna, a za kilka dni mam być świadkiem na ślubie mojej siostry.
Co oprócz okładów z herbaty mogę jeszcze zrobić?!
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 20:16   #2
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: dziwne zmiany pod oczami

Cześć Joda
Witaj na wizażu
Zacznę od zadania głupiego pytania:
Czy jesteś pewna, że nie jest to skutek używania kosmetyków ? (kremu po pod oczy, tuszu, środków myjących i do demakijażu..)
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 20:47   #3
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Re: dziwne zmiany pod oczami

Czesc,
kurcze, myślałam o tym. Staram się używać wypróbowanych marek (przyjaciółki i KW), rzadko eksperymentuję, jeżeli coś dłuższy czas mi służy i nie szkodzi, to tego nie zmieniam.
Od siedmiu lat noszę soczewki kont., więc uważam, żeby kosmetyk był do oczu wrażliwych itd.
Póki co oczywiście odstawiłam wszystko (chociaż bez makijazu prawie nie wychodzę z domu, psiakrew, taka jestem wariatka).
I zaskakujące jest to, że kiedy oczy wyglądają już naprawdę fatalnie, spierzchnięcia i szczypanie łagodzi najzwyklejszy krem Nivea.
I co ja mam o tym mysleć? Mam doła.
Bradzo Ci dziękuję, ze chciało Ci się coś skrobnąć.
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 21:07   #4
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: dziwne zmiany pod oczami

joda napisał(a):
jeżeli coś dłuższy czas mi służy i nie szkodzi, to tego nie zmieniam.
> Od siedmiu lat noszę soczewki kont., więc uważam, żeby kosmetyk był do oczu wrażliwych itd.

Po pierwsze, to niewiele znaczy - teraz wszystkie kosmetyki są "hypoalergiczne" albo "naturalne", ale prawie wszystkie zawierają np. konserwanty, prawda ? Albo są perfumowane - jak większość Avene, LRP itd;
po drugie - reakcja uczuleniowa może wystąpić także po dłuższym czasie używania kosmetyku ;
Ja bym Ci radziła - na pewien czas (ok. tygodnia) odstawić WSZYSTKO czego używasz, przemywać podrażnioną skórę tylko najłagodniejszą wodą termalną (np. Avene, LRP), a jeśli musisz użyć czegoś do oczyszczenia skóry to może Tolerance Extreme Avene (chyba że Justy ma lepszy pomysł )

Jeśli musisz się malować, używaj tylko kolorówki hypoalergicznej (a co stosujesz, jeśli można spytać ? )

Ja używałam z powodzeniem żelików Flos-Leku do leczenia takiego podrażnienia (już nie pamiętam którego; ale jeden z serii jest dedykowany specjalnie do skóry podrażnionej przez kosmetyki), jednak były już na tym forum opinie, że i one mogą podrażnić.

Jesli po kilku dniach będziesz widziała poprawę, możesz stopniowo powracać do kosmetyków które uzywasz, ale pojedynczo, w odstępach po kilka dni - żeby zaobserwować, który robi Ci krzywdę

powodzenia
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 21:45   #5
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Re: dziwne zmiany pod oczami

Więc tak:
a) pod oczy: krem Vitabolic Yeux Lancome i żel z liposomami Avonu, bo cierpię też na opuchnięcia i lekkie, sine podkrążenia,
b) kolorowe: cienie Inglot, Rimmel, L`oreal, mascara Avon i Gosh, puder w kamieniu Rimmel
c) do demakijażu mialam dwufazy Vipery, Bielendy i L`oreala.

Czy żel do zmywania twarzy (jeśli by się przedostał na ten obszar) mógłby wywołać uczulenie? (mam zel Avonu z tlenem)
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 21:57   #6
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: dziwne zmiany pod oczami

Szczerze mówiąc, żadnego z tych kosmetyków nie zaliczyłabym do "pewniaków" w zakresie łagodnego traktowania skórki - za wyjątkiem dwufazy L'Oreala.

W tej sytuacji polecam Ci bardzo jednak ten żelik Flos-Leku, z kolorówki spróbuj przerzucić się, jeśli możesz, na LRP lub np. Isadorę. Beatka Krajnik polecała kiedyś do leczenia podobnego podrażnienia olejek z wiesiołka wyciśnięty prosto z kapsułki - sprawdzone, pomaga !
Co do środka myjącego do buzi - oczywiście, że może spowodować takie podrażnienie !
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-11, 22:28   #7
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: dziwne zmiany pod oczami

Maga ma rację - posłuchaj jej rad.Jeśli zauważyłaś ,że krem Nivea łagodzi zmiany to stosuj ten krem pod oczka (po co eksperymentować z innymi jeśli wiesz ,że ten służy Twojej skórze), na takie zmiany jak u Ciebie polecam olejek z wiesiołka lub ogórecznika (bardzo dobrze łagodzi objawy alergii skórnych)- bardzo dobre kapsułki ma firma Gal (Allergal lub kapsułki do stosowania wewnętrznego -ale możesz ich zawartość nakładać na skórę).
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-12, 14:19   #8
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Re: dziwne zmiany pod oczami

Dziękuję ogromnie. Wodę termalną już mam, a po olejek z wiesiołka też do apteki?
Pozdrawiam.
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.