Moja metamofoza- pomożecie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-04-15, 21:01   #1
mademoiselle jeanne
Zakorzenienie

Moja metamofoza- pomożecie?

Witam

Chciałabym poprosić Was o pomoc ponieważ chciałabym coś zmienić w swoim wyglądzie. Dzięki dziewczynom z dietetyki i fitnessu znalazłam w sobie siłę, żeby zgubić kilka zbędnych kilogramów i mam nadzieję, że również od Was dostanę kilka cennych rad

Na początek wklejam dwa swoje zdjęcia. Pierwsze- kolorowe- zostało zrobione już jakiś czas temu, ale oddaje mój kolor włosów i kłopoty z cerą (zaczerwienienia na policzkach w okolicy nosa), drugie- biało-czarne- umieściłam, żeby pokazać moją atualną fryzurę.

Po pierwsze, zastanawiam się, jaką doradziłybyście mi fryzurę? Na pewno chcę mieć grzywkę, mam za duże czoło, żeby je pokazywać Ostatnio też zaczęłam zapuszczać włoski, myślicie, że to dobry pomysł przy mojej okrągłej buźce i niezbyt wysokim wzroście (164 cm)

Jak Waszym zdaniem powinnam się malować? Mam cerę z tendencją do zaczerwienienia się (choć opalam się raczej na złoto-brązowy kolor) więc kości policzkowe wydaje mi się, że powinny być w kolorze raczej brązowym niż różowym..

Usta mam duże, zarówno dolną, jak i górną wargę. I jeszcze nigdy nie dobrałam dobie dobrego ciemniejszego niż naturalny koloru pomadki.

Oczy są okrągłe w kolorze zielonym, rzęsy niezbyt gęste i niezbyt długie. Jak powinnam je malować? Podkreślać kreskami (jak? pełnymi na dolnej i górnej powiece? wydłużonymi poza powiekę a la kocie?). Jaki kolor cieni pasował by do mojej karnacji?

Brwii mam w dość nieciekawym kształcie, raczej rzadkie i jasne. Chciałabym zrobić sobie henne i wyregulować je, oczywiście u kosmetyczki.

I na koniec jeszcze pytanie dotyczące koloru włosów. Chciałabym wybrać się do fryzjera, żeby zmienić troszkę kolor. Naturalny mam taki popielaty blond, w słońcu złoto-brązowy, w ciągu dnia w normalnym świetle raczej szary. Kilka razy farbowałam już włosy: raz na miedziano-rudo, raz na brązowo-kasztanowo, teraz mam lekkie pozostałości brązowego koloru- ogólnie włosy są bardziej brązowe niż szare (kosmetyków też używam do włosów brązowych więc może one troszkę pogłębiają ten kolor). Dodam, że jeszcze jako 12-latka miałam kolor włosów dość jasny blond.

Z góry dziękuję za wszystkie cenne rady i uwagi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Na metamorfozy.jpg (51,2 KB, 259 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obecnie.jpg (1,9 KB, 391 załadowań)

Każdy szuka swojego miejsca na świecie,
gdzie czułby się tak dobrze, jak u Tiffany'ego

mademoiselle jeanne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 12:32   #2
n@talia19
Rozeznanie

Dot.: Moja metamofoza- pomożecie?

czy nie masz wiekszego zdiecia,bo ciezko zobaczyc ksztalt twarzy itd...
Mimo wszystko proponowalabym mniej gesta asymetrycza grzywke przez cale czolo.I pazurki schodzace lekko na twarz,wloski moglabys lekko wycieniowac.
Myslalas kiedys o cienkich blond pasemkach??
Z tego co udalo mi sie na tym zdieciu zobaczyc to masz oczy szeroko rozstawione,czyli aby je optycznie przyblizyc polecam makijaz taki: jasny kolor w zewnetrznym kaciku oka a ciemny w wenwnetrznym(pamietajac o dokladnym roztarciu granicy miedzy cieniami.).Rzesy tuszuj do gory.
Masz ladny ksztalt oka,taki migdalowy,wykozystuj to stosujac rozne cienie,podkreslaj ten ksztalt...
Ladnie Ci bedzie na oczach we wszelkich odcieniach zlota,brazow,bezy,grafito w,kosci sloniowych,moreli,a nawet mozesz pokontrastowac z przytloczonym fioletem i jasnym rozem.Mysle ze mozesz stosowac grafitowe tusze lub brazowe.Chodz czarne nadadza wyrazistosci oku.Polecam tusze wydluzajace i zwiekszajace objetosc rzes.Jesli chcesz stosowac kreski,to omijaj czarne kredki i grube kreski szerokim lukiem.Stosuj raczej delikatne kredki i nie grube kreski.Za linie oka nie potrzebujesz wyjezdzac przy szeroko rozstawionych oczach pamietaj by dociagnac kreske do konca
Poliki owszem mozesz podkreslac pudrem brazujacym(kosci policzkowe).
Jakos mi ta rozowa szminka do Ciebie nie pasuje...Wydaje mi sie ze ladniej bedzie Ci w odcieniach bezy,moreli,brzoskwin.Moz esz stosowac rowniez delikatne stonowane czerwienie i blyszczyki.
Pozdrawiam i powodzonka

-...dyplomowana Kosmetyczka-Wizazystka... jak ja to kocham -

::...:: To MoJ SwIat ZaprAsZam Na WyCieczKe TwOiCh MaRzEn... ::...::
n@talia19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 21:18   #3
SceneQueene
Zakorzenienie

Dot.: Moja metamofoza- pomożecie?

1. Myślę, że nieźle wyglądałabyś w takiej grzywce, jak na drugim zdjęciu.
2. Kolor włosów - może ciemny brąz, taka ciepła czekolada?
3. Pomysł z brwiami jest dobry, acz nie powinnaś ich za mocno przyciemniać.
4. Moim zdaniem powinnaś zrezygnować z grubych kresek, a raczej używać cieni, które podkreślą Twój piękny kolor oczu.
5. Rzęsy maluj tuszem wydłużająco-podkręcającym.
6. Usta wystarczy podkreślić delikatnym (niematowym) błyszczykiem.
7. Zaczerwienienia potraktuj lekkim podkładem .

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

A, kolory cieni : fioletowy, zielony, brązowy, różowy, szary i srebrny (ale tylko na wazniejsze wyjścia ).
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości