Podkład - Jaki i Jak go nakładać ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-04-18, 16:14   #1
Judy_tka
Raczkowanie

Cool

Podkład - Jaki i Jak go nakładać ?

Mam trądzik… no dobra, nie jest to trądzik, ale przebarwienia i jakieś pojedyncze krosty i takie jakby troszę pod skórą a do tego w niektórych miejscach sucha skóra. Potrzebuję jakieś lekkiego podkładu dobrze kryjącego, w którym znajduje się jakiś jaśniutki kolorek
No i właśnie … Problem jest jeszcze w tym, że ja chyba tego podkładu nakładać nie umiem, bo robi mi się taka jakaś maska, skórki są podkreślona, twarz ciemniejsza od szyi. Nie wiem jak ten podkład nakładać, żeby nie było tak jakby go widać. Co polecicie?

Aha, i nie mówcie, że nie mam używać podkładu bo i tak nie posłucham.
Judy_tka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 17:04   #2
Judy_tka
Raczkowanie

Dot.: Podkład - Jaki i Jak go nakładać ?

up
Stary 2007-04-18, 17:14   #3
slodkie_dziecko
Raczkowanie

Jeśli nie chcesz efektu maski to może podład półkryjący Maybelline Pure Makeup? Mam go i jakoś nie narzekam. Kosztuje teraz ok 17 zł, bo jest w promocji. Chyba, że chcesz jeszcze taki, który pomagałby w likwidowaniu wyprysków to proponuję np Puder Antybakteryjny z serii Under Twenty. Koszt ok 14 zł? Szkoda tylko, że mało odcieni.
Stary 2007-04-18, 17:19   #4
naked21
Wtajemniczenie

GG do naked21

witaj. ze swojej strony mogę Ci polecić L'real True Match- duży wybór kolorów, dobre krycie, nie podkreśla suchych skórek i dobrze dobrany kolorystycznie nie tworzy maski i nie różni się kolorem od szyji

polecam
Stary 2007-04-18, 17:56   #5
enigma1985
Zadomowienie

po pierwsze przeglądnij KWC. tam znajdziesz dużo podkładów. Tylko nie mów, że tam jest za dużo informacji i nie da się tego wszystkiego przeczytać. Ja sama przeczytałam wszystkie recenzje wszystkich podkładów, więc jest to do zrobienia . A co do nakładania podkładów to zasady są prawie wszędzie takie same. Twarz nie będzie się odcinać od szyi (nie będzie jaśniejsza ani ciemniejsza) jeżeli dobrze dobierzesz kolor podkładu. Jeśli nie trafisz z kolorem to nic nie pomoże i każdy, nawet najlepszy podkład będzie beznadziejnie wyglądał. Aby skórki nie były podkreślone - przede wszystkim buzia przed nałożeniem podkładu powinna być oczyszczona i musisz nałożyć na nią krem nawilzający. ponadto niektóre podkłady mają to do siebie, że podkreślają suche i odstające skórki i nic na to nie poradzisz (jedynie zmiana podkładu ). A żeby maska się nie robiła to jest również kilka zasad
1 - im mniej tym lepiej.Nakładaj podkładu malutko, cieniutką warstwą, później ewentualnie nakładaj drugą. Ale nie za dużo bo będzie widać podkład.
2 - nakładaj palcami albo specjalną gąbeczką. jedna i druga metoda jest polecana, ja osobiście wolę palcami bo podkład nagrzewa się leciutko od ciepła palców i łatwiej się go aplikuje na buzię, lepiej się rozsmarowuje i wtapia w skórę (dzięki temu jest mniej widoczny). Podobno jak się nakłada gąbeczką to nie powstają smugi. będziesz musiała sprawdzić jaką metodą Twój podkład lepiej się nakłada. A na koniec dobrze jest leciutko podkład wklepać w buzię (dzięki temu lepiej się wtapia i naturalniej wygląda)
3 - dobry krem pod podkład. Niektóre kremy nawilżające po prostu się nie nadają pod podkład. czasami są za "suche" i podkład nie chce się równomiernie rozprowadzić, i się roluje, są też za tłuste i podkład robi smugi. na innych podkład moze po prostu źle leżeć. musisz dobrać odpowiedni dla siebie i taki, który będzie współpracował z podkładem.
A co do samego podkładu to poczytaj jeszcze wątek "jak podkreślić jasną cerę" tam dziewczyny wymieniają podkłady i pudry które są w jaśniejszych odcieniach.

enigma1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 18:00   #6
Judy_tka
Raczkowanie

MAybelline mam i źle mi się rozprowadza. Poza tym, po nim jestem pomarańczowa. A co myślicie o AA oceanic rozświetlający ?
Stary 2007-04-18, 21:45   #7
Judy_tka
Raczkowanie

up
Stary 2007-04-19, 10:08   #8
Lara-21
Wtajemniczenie

Witaj,Używam rozświetlającego podkładu AA i pomimo iż bardzo go sobie chwalę Tobie chyba jednak bym go nie polecała. nie jest to podkład który doskonale tuszuje niedoskonałości skóry a Tobie chyba na tym zależy.Poza tym masz problemy z doborem odpowiedniego odcienia podkładu a firma oferuje tylko 4 odcienie wiec wybor prosty nie bedzie...Oczywiście podkład ma wiele zalet(nie wysusza skóry, dobrze sie rozprowadza,skóra jest ładnie rozświetlona itp.)i nie kosztuje dużo wiec możesz zaryzykować i go wypróbować ale myśle że lepiej byłoby gdybyś zainwestowała w inny,lepiej kryjący podkład.
Polecam Ci przejrzenie KWC,
pozdrawiam
Lara-21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 10:14   #9
PatkaM84
Zakorzenienie

GG do PatkaM84

Ja nakładam podkład palcami - oprócz tego jak napisała enigma1985 podkład się lekko nagrzewa, ale także palcami można łatwo rozetrzeć i wszędzie dotrzeć - dla mnie ten sposób jest najlepszy.

Jesli tworzy Ci się maska na twarzy to lepiej nałóż mniejszą ilość podkładu, a ewentualnie jakby było za mało to zawsze można dołożyć Zawsze jak nałożysz za dużo to niestety ale robi się maska.

Co do AA Oceanic rozświetlający to już wypowiadałam się na jego temat w innym wątku, ale on nie jest za bardzo kryjący, cera może się świecić - w zależności jaki krem pod podkład użyjesz. Ale o ile masz ładną zdrową cerę to podkład będzie super wyglądał.

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 10:16   #10
PatkaM84
Zakorzenienie

GG do PatkaM84

Acha, tylko nie wiem jak trafisz z kolorkami z tego Oceanica, bo może być ciężko. Ja mam cerę lekko opaloną, wybrałam kolor Kość słoniowa (zaraz po najjaśniejszym) no i on nie jest wcale jasny co mogłaby sugerować nazwa. Ale polecam iść do sklepu i na własnej skórze przyjrzeć się kolorkom.

Dominiś - 20.05.2012
Stary 2007-04-19, 15:00   #11
martiniątko
Zadomowienie

Co do Oceanica - usmiałam sie jak zobaczylam kolorki... Wedlug mnie wyłącznie do ciemnej karnacji.

Podklad nie bedzie podkreslal skorek jak sie go nalozy nie rozcierając, a wklepując minimalną ilość miejsce po miejscu. A jesli ta metoda nie skutkuje to polecam w takie suche miejsce na noc wetrzec masc z mocznikiem - np. hasceral, po jednej nocy problem znika (tylko trzeba dlugo i intensywnie wcierac)
martiniątko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 15:06   #12
sabbatha
Zakorzenienie

ja polecam uzyc krem maslo kakaowe ziaji i ne bedzie skorek^^

sabbatha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 15:07   #13
sabbatha
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
Acha, tylko nie wiem jak trafisz z kolorkami z tego Oceanica, bo może być ciężko. Ja mam cerę lekko opaloną, wybrałam kolor Kość słoniowa (zaraz po najjaśniejszym) no i on nie jest wcale jasny co mogłaby sugerować nazwa. Ale polecam iść do sklepu i na własnej skórze przyjrzeć się kolorkom.

to jest jasniejszy niz kosc sloniowa? mi pani powiedziala ze to jest najjasniejszy. Jak sie nazywa?

Stary 2007-04-19, 16:46   #14
PatkaM84
Zakorzenienie

GG do PatkaM84

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
to jest jasniejszy niz kosc sloniowa? mi pani powiedziala ze to jest najjasniejszy. Jak sie nazywa?

Jak kupowałam w Rossmanie to zdawało mi się że jest jeszcze jeden jaśniejszy ale nie pamietam jak się nazywa. Mam nadzieję że nic mi się nie pomyliło, bo jeśli to jest najjaśniejszy... to gratuluje producentowi...

Dominiś - 20.05.2012
Stary 2007-04-19, 17:27   #15
sabbatha
Zakorzenienie

To moze po prostu teraz dodali w sumie niezly ten podklad, tylko ja trafilam przez pomylke na ten do cery tlustej i mieszanej i mnie wysuszal :| Ale kryl bardzo fajnie, tylko za ciemny. A - ja mialam ten zwykly - probowalam rozswietlajacy i nie dosc ze dziwnie sie swieci brokatem to jeszcze kryje mniej niz ten nierozswietlajacy.

Stary 2007-04-19, 19:07   #16
asiulka123
Zakorzenienie

Po pierwsze, nie polecam rozświetlających podkładów- one dobrze wyglądają wyłącznie na gładkiej skórze!
Po drugie, aby nie było skórek, najlepiej przetrzeć twarz tonikiem i posmarować kremem
Po trzecie, polecam podkład antybakteryjny Soraya, nie zostawia żadnych smug, nie tworzy maski bo jest lekki i również łatwo się rozprowadza Z kryciem może być gorzej, jeśli ktoś ma duże problemy z trądzikiem.

asiulka123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 20:45   #17
PatkaM84
Zakorzenienie

GG do PatkaM84

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
A - ja mialam ten zwykly - probowalam rozswietlajacy i nie dosc ze dziwnie sie swieci brokatem to jeszcze kryje mniej niz ten nierozswietlajacy.
No tak rozświetlający ma drobinki, ale delikatne i ładnie wyglądają, i faktycznie mniej kryje, ale ja już sobie znalzałam na to sposób: najpierw smaruję twarz innym podkładem np Loreal Visible Lift i normalnie na policzki delikatnie puder brązujący. po kilku godzinach delikatnie wacikiem przecieram twarz i schodzi to co ma zejść, i na to dopiero nakładam AA rozświetlający. Nie ma efektu maski a buzia wygląda naprawdę super!! Jest gładka, nie prześwitują żadne niespodzianki (chyba że te megawielkie, ale to normalka) i wygląda to naprawdę świeżo i ładnie. Sposób ten stosuję gdy rano wychodzę do pracy (Loreal Visible Lift) a po południu poprawiam makijaż (AA Oceanic rozświetlający).

Dominiś - 20.05.2012
Stary 2007-04-20, 00:31   #18
sabbatha
Zakorzenienie

no ale po co tak kombinowac. Dla mnie ladnie kryje wibo - ale pod niego obowiazxkowo kakaowe maslo ziai. Chociaz lepiej zapytac kogos z watkow tradzikoych - ja praktycznie nigdy nie mam co zakrywac, poza zaczerwieniami kolo nosa.

Stary 2007-04-21, 18:42   #19
Ninexa
Raczkowanie

Osobiście polecam podkład AA
Ninexa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 18:44   #20
Ninexa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Judy_tka Pokaż wiadomość
MAybelline mam i źle mi się rozprowadza. Poza tym, po nim jestem pomarańczowa. A co myślicie o AA oceanic rozświetlający ?
Jesli masz cere ze sklonnosciami do wypryskow i przebarwien to nie polecam.Ja uzywam AA ale matujący i jestem zawolona
Ninexa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 18:55   #21
JOANNA16
Zakorzenienie

fajny watek

też szukam podkładu dobrze kryjącego (mam zaczerwnienienia,wypryski itp )i żeby długo się trzymał proszę polećcie coś

poza tym mam suchą skórę
pod podkłąd nakładam krem nivea bo tylko po nim mnie skora nie swędzi
Stary 2007-04-21, 21:01   #22
Judy_tka
Raczkowanie

Max Factor, Lasting Performance Make-Up <- myślałam o tym ostatnio no ale nie wim w sumie czy mi kolor podpasuje.
Stary 2007-04-23, 10:23   #23
JOANNA16
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Judy_tka Pokaż wiadomość
Max Factor, Lasting Performance Make-Up <- myślałam o tym ostatnio no ale nie wim w sumie czy mi kolor podpasuje.
dobrze kryją?
Stary 2007-04-26, 14:14   #24
Judy_tka
Raczkowanie

A znacie może jakiśmatujący podkład który nie podkreśla suchych skórek ? xD
Stary 2007-04-26, 15:08   #25
kaaSkaa
BAN stały

Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
dobrze kryją?
w sumie.. chociaż u mnie bez korektora się nie obyło
kaaSkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 13:14   #26
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez malina876 Pokaż wiadomość
spam
...
o,fajnie.....już używasz tego podkładu...a na innych wątkach dopiero zastanawiasz sie nad jego zakupem....ojj nieładnie...
REKLAMA na wizażu jest Płatna!

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2014-09-29 o 14:26 Powód: usunięcie spamu z treści cytowanej wiadomości
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości