DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-04-24, 17:57   #91
natii4
Zakorzenienie

Dot.: DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87 Pokaż wiadomość
Przypominam, że 15-30 minut to czas bez filtra i na pełnym słońcu, nie w półcieniu, nie za szybą, nie w trakcie pochmurnego dnia - nawet jeżeli w ciągu dnia siła filtra słabnie to itak zawsze ten filtr działa i nie przepuszcza promieni w jakimś stopniu.
Z tego co ja wiem to niekoniecznie trzeba wystawiać twarz na bezchmurne niebo,bo chmury nie przeszkadzaja promieniom w docieraniu do powierzchni ziemi. W przypadku kiedy np. wychodzę na powietrze po 8 h od aplikacji filtra i spędzę na słońcu z 1,5 h to nie jesteś w stanie określić czy mój organizm dostał odpowiednią ilość promieni czy nie. Poza tym ciągle piszesz jakby słońce to było jedyne źródło witaminy D.

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 17:59   #92
confused
Zadomowienie

Dziewczyny, naprawdę nie ma co dyskutować :P On wie swoje, my jeszcze bardziej swoje I za nim nie puszczę mojego filtra - nawet siłą mi go nie zabiorą
confused jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 18:07   #93
kasiahan
Rozeznanie

Cytat:
Ale filtry ograniczają dostęp promieni do skóry...także zimą gdy tego słoneczka jest bardzo mało, a najczęściej nie ma to człowiek niesmarujący się filtrem ma przez jakiś czas niedobór wit. D co zauważyli naukowcy, a co mówić tutaj już o kimś kto się filtruje wysokimi faktorami. Gdy dociera do nas wkońcu więcej słońca to dobrze jest "naładować akumulatorek". Przypominam, że 15-30 minut to czas bez filtra i na pełnym słońcu, nie w półcieniu, nie za szybą, nie w trakcie pochmurnego dnia - nawet jeżeli w ciągu dnia siła filtra słabnie to itak zawsze ten filtr działa i nie przepuszcza promieni w jakimś stopniu. Wtedy na pewno musiałabyś wystawiać twarz na o wiele więcej czasu. Tendencje do bardziej nasilonego procesu odwapnienia kości mają osoby o delikatnej budowie ciała, oraz jasnej karnacji skóry (a więc nasza rasa). A więc jeżeli cały dzień spędzamy w pomieszczeniach, a potem 30 minut przeznaczamy na dojście i powrót ze szkoły/pracy to w takim razie słońce nam nie szkodzi, nawet gdy nie mamy filtra na twarzy.

Ja jak najbradziej rozumiem te argumenty, co nie znaczy , ze sie z nimi do końca zgadzam (nie mowie o wczesniejszych: blada skora jest ohydna, samoopalacze smierdza, nie jezdzimy na rowerze, itd...- bo to dla mnie zadne argumenty) tylko, ze w tym momencie dyskusja sprowadza sie do tej nieszczesnej witaminy D.
I w sumie do niczego to nie prowadzi, bo tak mozna w nieskonczonosc.

Moim zdaniem jest o wiele wiecej plusow stosowania filtrow(ochrona przed: rumieniem i oparzenieniami, ochrona przed fotostarzeniem, ,nowotworami, immunosupresja, reakcjami fototosycznymi i fotouczulajacymi, fotodermatozami, wolnymi rodnikami i zaskornikami, zgubnym wplywem na oczy, ) niz minusow (ta nieszczesna wit. D i obalone juz przesady o dobroczynnym wplywie slonca na tradzik,, innych jakos nie znajduje). I teraz pytanie: lepiej miec krzywice, czy nowotwor, fotodermatoze, .....? Dla mnie odpowiedz jest jasna.

Edytowane przez kasiahan
Czas edycji: 2007-04-24 o 18:57
kasiahan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 18:59   #94
kasiahan
Rozeznanie

Wlasnie przeprowadzilam krotka rozmowe z moja ciocia, ktora jest lekarzem pediatra i twierdzi, ze w 2005 roku opublikowano w czasopismie "Pediatric Dermatology" nr. 22 pracę na temat światowych osiągnięć w dziedzinie badań nad kancerogenezą posłoneczną, w ktorej stwierdzono, ze stosowanie preparatów zawierających filtry UV u dzieci nie wpływa na zmniejszenie syntezy witaminy D3 (o ile prowadzą one normalny, aktywny tryb życia).
Jak tylko bede miala mozliwosc to zeskanuje ten artykul.

Stary 2007-04-24, 19:08   #95
Nikita-v
Zadomowienie

a ja własnie wróciłam z wycieczki rowerowej.. i wielkie ooooooooo.. nic mi z twarzy nie spłyneło.. no cud nad wisłą.. filtr jednak trzyma się i dementuje plotki, jakoby trzeba było przystanki robic co 10 min
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 20:18   #96
confused
Zadomowienie

Nikita, to już jest nas dwie Ciekawe czy któraś filtrmainiaczka będzie taka odważna jak my, zeby iść na rower w dzień!! w słońcu
Stary 2007-04-24, 20:27   #97
maniooreczka_87
BAN stały

Ojej ja nie chcę żadnych dowodów, ponieważ moje wcześniejsze posty są dyktowane nie przeze mnie, ponieważ aż takiej wiedzy nie mam ale przez uznanych naukowców z Akademii Medycznej w Warszawie, którzy prowadzą badania na ten temat i mam osobiście przyjemność korzystać z ich wykładów, publikacji itp w trakcie zajęć...
O ile wiem to
po 1 - dzieci więcej czasu spędzają na dworzu niż dorośli i taka jest ich fizjologia (często pół dnia spędzają na dworzu),
po 2 - nie rozmawiamy o krzywicy u dzieci, a o osteoporozie u dorosłych - wbrew wszystkiemu to są 2 różne pojęcia,
po 3 - jest wręcz zalecenie, aby dzieci nie smarować non stop filtrami, jedynie gdy są narażone na ciągłą ekspozycję na słońcu np. na plaży, na łące w upalny dzień, a w czasie od godziny 11 do 14 latem nie wysyłamy dzieci na dwór...konieczna jest ochrona głowy czapeczką, lub kapelusikiem,
po 4 - dzieci mają inną strukturę skóry niż dorośli, ich skóra jest z reguły bardziej wrażliwa i obowiązkowo smarując je filtrami przeciwsłonecznymi (gdy jest to potrzebne patrz punkt 3) wybieramy te o wyższym faktorze...
po 5 - rozpatrując strukturę skóry dzieci, i zwiększonego ciśnienia w naczyniach podskórnych nasuwa się kolejny wniosek - iż ta pokryta większą ilością tkanki tłuszczowej niż u człowieka dorosłego szybciej wchłania wszelkie substancje, także jej większa przepustowość generalnie wpływa na to iż potrzebują one krótszego czasu ekspozycji słonecznej.

ale chętnie przeczytałabym ten artykuł.

natii 4 - źródłem witaminy D jest pokarm, niestety z powietrza nie można jej wytworzyć, aczkolwiek, aby ta witamina się uaktywniła niezbędne jest słońce, jedynie ok 20 % syntezy wit. D pochodzi z układu pokarmowego poprzez działanie niektórych bakterii, a to niestety nie wystarczające dla prawidłowego funkcjonowania organizmu...właśnie sęk w tym, że możemy opychać się witaminą D, ale zostanie ona wydalona z organizmu, dopóki nie zostanie uaktywniona i przyjęta do dalszych reakcji chemicznych.

Dziewczyny naprawdę rozumiem, że filtry chronią przed rakiem, mniejszą ilością zmarszczek itp...ale spotkałam się z opinią, że aby ustrzec się przed rakiem wystarczy smarować się filtrami w czasie ekspozycji słonecznej w postaci opalania, lub gdy spędzamy cały dzień na słońcu...gdy normalnie funkcjonujemy i przez 30 minut przemykamy z pracy do domu to nie jest to konieczne tym bardziej, że właśnie tyle czasu na słońcu potrzebujemy, aby nasze kości były zdrowe...Właśnie w tym sęk że potrzebujemy od 15 do 30 minut ekspozycji słonecznej (nie wtedy, gdy jest pochmurno)...Głowę oczywiście przed promieniami zawsze chronimy chustą, lub czapeczką z daszkiem, oczy również - to podstawa. Jednak naprawdę wolę mieć 5 zmarszczek więcej niż osteoporozę, być może dlatego, że myślę w kategoriach zdrowia, mniej w kategoriach estetyki w przyszłości, bo czasu się nie zatrzyma...coś kosztem czegoś...wyobrażam sobie siebie w wieku 50 lat ze zmarszczkami, ale raczej trudno mi siebie wyobrazić z połamanymi nogami i rękoma. Naprawdę od 15 minut na słońcu nikt jeszcze nie został poparzony...

Aaaa.... i "ochrona przed: rumieniem i oparzenieniami, ochrona przed fotostarzeniem, ,nowotworami, immunosupresja, reakcjami fototosycznymi i fotouczulajacymi, fotodermatozami, wolnymi rodnikami i zaskornikami, zgubnym wplywem na oczy" to co tutaj wymieniłaś to skutki NADMIERNEJ ekspozycji na słońce...czyli jeżeli ktoś W OGÓLE nie używa filtrów...ja nie potępiam filtrów W OGÓLE, tylko przesadnego ich używania, bo 15-30 minut w ciągu dnia na słońcu nikomu krzywdy nie zrobiło, tym bardziej że mamy okazję z niego korzystać tylko w 1/4 roku.
maniooreczka_87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 21:04   #98
o000agus
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Z tego co ja wiem to niekoniecznie trzeba wystawiać twarz na bezchmurne niebo,bo chmury nie przeszkadzaja promieniom w docieraniu do powierzchni ziemi. W przypadku kiedy np. wychodzę na powietrze po 8 h od aplikacji filtra i spędzę na słońcu z 1,5 h to nie jesteś w stanie określić czy mój organizm dostał odpowiednią ilość promieni czy nie. Poza tym ciągle piszesz jakby słońce to było jedyne źródło witaminy D.
zauważcie że my nie chcemy wam powiedzieć że filtry są złe i powinnyście przestać ich używać tylko zastanawiamy się dlaczego słuchacie jednej strony i za nic macie argumenty drugiej. oczywiście nie musicie zmieniać zdania - w żadnym wypadku sama właśnie nabyłam swój pierwszy filtr mineralny i zaczynam filtrowanie od jutra zanim jednak użyłam zapoznałam się ze wszystkimi aspektami - z każdym za i przeciw. uważam że powinna być na forum dostępna informacja dla przyszłych filtromaniaczek o ewentualnym ryzyku żeby nikt później nie miał pretensji do nikogo. wszystkie chcemy wiedzieć czego używamy i jak to działa.
to wasza sprawa jak używacie - ja myślę że pozwolę swojej skórze trochę "pobyć na słoneczku" w przerwach między codziennym filtrowaniem.

btw - mity te wszystkie (o splywających filtrach itd) wynikają z czytania wątków filtromaniaczek które wymieniają się opiniami o filtrach. swoją drogą czasami można uznać że pisza to jakieś (bez obrazy ) osoby uzaleznione od filtrów i ze światłofobią. i chociaż na pewno to wyjątkowo skrajne przypadki (tak jak przypadki wysolaryzowanych kurczaczków) to i tak mają wpływ na to jak nie używające filtrów dziewczyny postrzegają Was szanowne maniaczki

a co do mieszania z błotem to przypominam swój stary wątek http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116684
w którym właśnie dziewczyny (filtromaniaczki) z lekka się zagalopowały ale na szczęście wszystko się dobrze skończyło. teraz posty które mogły urażać dziewczyny nie używające filtrów.

jedni robią operacje plastyczne botoxy i inne cuda inni dbają o siebie samemu w warunkach domowych produkując kosmetyki z ziół i innych "darów natury" nie znaczy to że któraś z tych grup jest gorsza czy zacofana. jedni poprawiają krążenie (likwidują cienie pod oczami itd) siedząc przed kompem i smarując się nowinkami kosmetycznymi a inni intensywnie uprawiając sporty - i też wyglądają pięknie . jeśli kobieta akceptuje siebie to nawet będąc babciom może być atrakcyjna ale jak nie czuje się atrakcyjna jako starsza pani to niech sobie zrobi lifting. najważniejsze jest przecież dobre samopoczucie. bo po co chcemy ładnie wyglądać?

więc może skończmy tę dyskusję podajmy sobie łapki na zgodę i przestańmy "nawracać" ani na tę ani na druga stronę. szerzmy informację tak - aby każdy sam mógł wybrać coś dla siebie. nie dlatego że ktoś mówi że ma tak zrobić tylko dlatego że tak chce i dlatego że jest pewny że to sprawi że będzie się dobrze czuł we własnym ciele.

pozdrawiam
o000agus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 21:37   #99
kasiahan
Rozeznanie

Cytat:
Ojej ja nie chcę żadnych dowodów, ponieważ moje wcześniejsze posty są dyktowane nie przeze mnie, ponieważ aż takiej wiedzy nie mam ale przez uznanych naukowców z Akademii Medycznej w Warszawie, którzy prowadzą badania na ten temat i mam osobiście przyjemność korzystać z ich wykładów, publikacji itp w trakcie zajęć...
To co napisalam tez nie jest moim wymyslem, tylko tylko poparte badaniami naukowcow na calym swiecie. Skoro podajesz swoje argumenty, to ja mam prawo podac tez swoje.

Mysle, ze tak jak tutaj wsrod nas zdania sa podzielone, tak samo wsrod naukowcow, jak to ze wszystkim bywa

Cytat:
Dziewczyny naprawdę rozumiem, że filtry chronią przed rakiem, mniejszą ilością zmarszczek itp...ale spotkałam się z opinią, że aby ustrzec się przed rakiem wystarczy smarować się filtrami w czasie ekspozycji słonecznej w postaci opalania, lub gdy spędzamy cały dzień na słońcu...gdy normalnie funkcjonujemy i przez 30 minut przemykamy z pracy do domu to nie jest to konieczne tym bardziej, że właśnie tyle czasu na słońcu potrzebujemy, aby nasze kości były zdrowe...Właśnie w tym sęk że potrzebujemy od 15 do 30 minut ekspozycji słonecznej (nie wtedy, gdy jest pochmurno)...Głowę oczywiście przed promieniami zawsze chronimy chustą, lub czapeczką z daszkiem, oczy również - to podstawa. Jednak naprawdę wolę mieć 5 zmarszczek więcej niż osteoporozę, być może dlatego, że myślę w kategoriach zdrowia, mniej w kategoriach estetyki w przyszłości, bo czasu się nie zatrzyma...coś kosztem czegoś...wyobrażam sobie siebie w wieku 50 lat ze zmarszczkami, ale raczej trudno mi siebie wyobrazić z połamanymi nogami i rękoma. Naprawdę od 15 minut na słońcu nikt jeszcze nie został poparzony...

Aaaa.... i "ochrona przed: rumieniem i oparzenieniami, ochrona przed fotostarzeniem, ,nowotworami, immunosupresja, reakcjami fototosycznymi i fotouczulajacymi, fotodermatozami, wolnymi rodnikami i zaskornikami, zgubnym wplywem na oczy" to co tutaj wymieniłaś to skutki NADMIERNEJ ekspozycji na słońce...czyli jeżeli ktoś W OGÓLE nie używa filtrów...ja nie potępiam filtrów W OGÓLE, tylko przesadnego ich używania, bo 15-30 minut w ciągu dnia na słońcu nikomu krzywdy nie zrobiło, tym bardziej że mamy okazję z niego korzystać tylko w 1/4 roku.
Nie do konca sie z Toba zgodze, poniewaz za czesc z tego, co wymienilam jest skutkiem promieniowania UVA, ktore przenika przez szyby, jest takie samo caly rok, obojetnie czy swieci slonce, czy pada deszcz. I to nie sa tylko skutki NADMIERNEJ ekspozycji naslonce bez filtra.

Ciesze sie, ze nie potepiasz filtrow, tak samo jak ja nie potepiam Twojej postawy (wbrew temu, co moze wynikac z moich postow), rozumiem Twoj stosunek do filtrow i go szanuje wiec sprobuj tez uszanowac "nasze" stanowisko

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
zauważcie że my nie chcemy wam powiedzieć że filtry są złe i powinnyście przestać ich używać tylko zastanawiamy się dlaczego słuchacie jednej strony i za nic macie argumenty drugiej.
więc może skończmy tę dyskusję podajmy sobie łapki na zgodę i przestańmy "nawracać" ani na tę ani na druga stronę. szerzmy informację tak - aby każdy sam mógł wybrać coś dla siebie. nie dlatego że ktoś mówi że ma tak zrobić tylko dlatego że tak chce i dlatego że jest pewny że to sprawi że będzie się dobrze czuł we własnym ciele.

pozdrawiam
Nigdy nie ocenialam i nie krytykowalam osob, ktore maja inne zdanie, zdziwily mnie poprostu slowa w pierwszym poscie tego watku i argumentacja. Odebralam to zupelnie inaczej, niz Maniooreczka chciala aby bylo odebrane.

Tu nie chodzi o niesluchanie argumentow drugiej strony, bo uwaznie czytam wszystkie wypowiedzi i wbrew pozorom dyskusja nie jest dla mnie bezsensu, bo zdaje sobie sprawe, ze kazdy ma inne zdanie na ten temat i ciesze sie, ze kazdy patrzy na ta sprawe inaczej. Nikogo nie potepiam, bo szanuje zdanie innych.
W sumie sie ciesze, ze doszlo do takiej dyskusji, kazdy ma prawo powiedziec, co mysli na ten temat i przeczytac jakie argumenty ma druga strona. Moze jednych przekonaja, innych nie.

Ja swojego zdania nie zmienie, ale moze ktos inny zmieni (niekoniecznie na korzysc filtrow).

Edytowane przez kasiahan
Czas edycji: 2007-04-24 o 22:18
Stary 2007-04-24, 22:39   #100
maniooreczka_87
BAN stały

Właśnie, ponieważ większość na tym forum to chyba Panie używające na codzień filtrów o dużych faktorach i cokolwiek mówimy to itak jakieś z Was powie "Dziewczyny, naprawdę nie ma co dyskutować :P Ona wie swoje, my jeszcze bardziej swoje"...i to po prostu jest dla mnie lekceważące, bo ja nie chcę nikogo zmieniać...i nie uważam, ż filtrowanie się codziennie jest czymś potwornym i zabije, po prostu może dobrze żeby ktoś kto w rodzinie genetycznie jest obciążony osteoporozą, a sam jej jeszcze nie miał zamiast używać filtrów przeczytał taki wątek i zobaczył, że istnieje ryzyko tej choroby...więc po co ryzykować ?? Tym bardziej nie każdy wie, że osoby które cierpią na choroby takie jak poniżej, lub zażywają leki takie jak poniżej :
niewydolność gruczołów płciowych (u kobiet i u mężczyzn)
nadczynność kory nadnerczy
nadczynność tarczycy
nadczynność przytarczyc
cukrzyca
jadłowstręt psychiczny
szpiczak mnogi
przerzuty nowotworowe do kości
przebyta resekcja żołądka lub jelit
alkoholizm
każda choroba wymagająca unieruchomienia
Sterydowe leki przeciwzapalne
Leki przeciwzakrzepowe: heparyny
Leki moczopędne: furosemid
Leki stosowane w nadkwaśności żołądka zawierające glin
Hormony tarczycy
Leki przeciwdrgawkowe: barbiturany, fenytoina
Leki przeciwnowotworowe
są bardzo narażone na osteoporozę...a czym więcej czynników obciążających tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia choroby...więc uważam, że zanim taka osoba sięgnie dodatkowo po bardzo wysokie filtry przez cały rok i naprawdę zacznie brakować wit. D w organiźmie to powinna się głęboko zastanowić i rozpatrzyć wszystkie ZA i PRZECIW, które tutaj wypisujemy i zadecydować sama...

Ja nie chcę zmieniać świata, po prostu wyrażam swoje zdanie i miło, że ktokolwiek je szanuje, bo nie zależało mi na wszczęciu kłótni
maniooreczka_87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 22:43   #101
carolinascotties
Zakorzenienie

Szkoda tylko, że Twój pierwszy post jest...hmmm - daleki od naukowych wywodów dotyczących przeciwdziałaniu osteoporozie.
Stary 2007-04-24, 22:52   #102
confused
Zadomowienie

Bo o czym my mamy z Tobą dyskutować? Penwie, możemy odpierać Twoje argumenty i tak w kółko, ale do nieczego nie dojdziemy. Wiem, bo już nieraz i niedwa razy dziewczyny "atakowały" filtromaniaczki. Te choroby, które wymieniasz są spowodowane w małym procencie brakiem promieni UV. Co z tego, ze nie bede sie filtrować skoro mogę palić papierosy, pić alkohol, źle się odżywiać? Myslisz, ze to słońce ustrzeże mnie przed chorobą?
Stary 2007-04-24, 23:00   #103
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Właśnie, ponieważ większość na tym forum to chyba Panie używające na codzień filtrów o dużych faktorach i cokolwiek mówimy to itak jakieś z Was powie "Dziewczyny, naprawdę nie ma co dyskutować :P Ona wie swoje, my jeszcze bardziej swoje"...i to po prostu jest dla mnie lekceważące, bo ja nie chcę nikogo zmieniać...i nie uważam, ż filtrowanie się codziennie jest czymś potwornym i zabije, po prostu może dobrze żeby ktoś kto w rodzinie genetycznie jest obciążony osteoporozą, a sam jej jeszcze nie miał zamiast używać filtrów przeczytał taki wątek i zobaczył, że istnieje ryzyko tej choroby...więc po co ryzykować ??
Tylko maniooreczko nie bierzesz pod uwagę POWODÓW dlaczego dziewczyny używają filtrów. Bardzo duża grupa dziewczyn filtrujących się to są osoby,które przechodzą kuracje kwasami czy retinoidami-używanie przez nie filtrów to nie jest widzi mi się,a np. element walki z przebarwieniami,który były, których się pozbyły i których nie chcą znowu mieć.

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

Stary 2007-04-24, 23:12   #104
Gumisia
Raczkowanie

a ja własnie mam takie pytanie bo po odstawieniu kwasów trzeba czekac miesiac zeby mozna było sie opalac. a czy mozna jakos przyspieszyc odnowe naskórka zeby mozna było szybciej wystawic się na słońce? a co do tematu to bez urazy ale niektórzy naprawdę przesadzają z filtrami. czytałam wypowiedz jednej wizażanki która wychodzi do pracy przed wschodem słońca i wraca jak jest ciemno (w zime na dodatek) i smaruje się filtrami. i poco?? jak nie ma zadnego kontaktu ze słońcem. tylko sobie niepotrzebnie twarz tłuści a czytałam duzo wypowiedzi gdzie dziewczyny narzekały na filtry ze strasznie zapychają pory...mi sie tez sie cera pogorszyła po filtrze a na dodatek jak go nałoze to na twarzy uwidaczniają sie jeszcze bardziej przebarwienia i skóra jest bardziej czerwona (nie wiem dlaczego to raczej nie uczulenie) dla mnie filtry to zadna przyjemnosc a narazie przykry obowiązek.
Gumisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 23:17   #105
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Gumisia Pokaż wiadomość
tylko sobie niepotrzebnie twarz tłuści a czytałam duzo wypowiedzi gdzie dziewczyny narzekały na filtry ze strasznie zapychają pory...mi sie tez sie cera pogorszyła po filtrze a na dodatek jak go nałoze to na twarzy uwidaczniają sie jeszcze bardziej przebarwienia i skóra jest bardziej czerwona (nie wiem dlaczego to raczej nie uczulenie) dla mnie filtry to zadna przyjemnosc a narazie przykry obowiązek.
Ja po filtrach mam inne niż ty wrażnia,bo u mnie kombinacja filtry+witamina C to jest najlepsza rzecz jaką moja skóra mogła dostać i w tej chwili wygląda o niebo lepiej niż jakieś 2 lata temu,kiedy filtrów nie używałam. Wiele razy dziewczyny o tym pisały,że dobór filtra to kwestia indywidualna i niestety,ale trzeba się naszukać,by znaleźć ideał. Jeżeli ktoś go znajdzie to już są raczej same przyjemności z filtrowania

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

Stary 2007-04-25, 09:07   #106
neitka
Zadomowienie

GG do neitka

Jak już się trzymamy opinii wykształconych, wyedukowanych lekarzy dermatologów, to znam takiego (a połowa mojego miasta go kocha, bo dzięki niemu mają gładkie twarze), co mi wcisnął kwasy w rękę, a o filtrach nic! I przez niego myślałam, że wystarczy, że posmaruję się wieczorem. Jeden twierdzi to, drugi tamto. I nie można się kurczowo trzymać jednej opinii... Moim zdaniem - wolę się filtrować. Na pewno nie będę obsesyjnie filtrować całego ciała a w ciągu dnia conieco filtra mi jednak schodzi z twarzy, więc na krzywicę czy osteoporozę nie padnę.

neitka
neitka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 10:59   #107
isa666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Ja po filtrach mam inne niż ty wrażnia,bo u mnie kombinacja filtry+witamina C to jest najlepsza rzecz jaką moja skóra mogła dostać i w tej chwili wygląda o niebo lepiej niż jakieś 2 lata temu,kiedy filtrów nie używałam. Wiele razy dziewczyny o tym pisały,że dobór filtra to kwestia indywidualna i niestety,ale trzeba się naszukać,by znaleźć ideał. Jeżeli ktoś go znajdzie to już są raczej same przyjemności z filtrowania
Zgadzam się Moja cera zawsze mi sprawiała problemy - zaskórniki, pryszcze, przetłuszczanie, wągry...waliłam na to różne kremy i kosmetyki i tylko pogarszałam sprawę
W końcu kupiłam Effaclar K i stan cery poprawił się tak bardzo, że sama byłam w szoku, a ponieważ przy stosowaniu kwasów filtry są konieczne - kupiłam i filtr, który okazało się od razu mi spasował
Nie zapycha mnie, nie bieli, skóra wygląda o niebo lepiej niż gdy używałam innych specyfików
Co prawda jest z filtrami trochę roboty, ale gdy np. jest ciepło i filtr mi spływa to nie panikuję, że słońce mnie usmaży jak frytkę
Ja używam filtrów jako zwyczajnych kremów na dzień, czasem mam taie momenty, że i cały tydzień wogóle nie kładę filtra, ale wtedy od razu stan cery mi się pogarsza, więc wolę się filtrować
Stary 2007-04-25, 14:21   #108
yeah
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Zgadzam się Moja cera zawsze mi sprawiała problemy - zaskórniki, pryszcze, przetłuszczanie, wągry...waliłam na to różne kremy i kosmetyki i tylko pogarszałam sprawę
W końcu kupiłam Effaclar K i stan cery poprawił się tak bardzo, że sama byłam w szoku, a ponieważ przy stosowaniu kwasów filtry są konieczne - kupiłam i filtr, który okazało się od razu mi spasował
Nie zapycha mnie, nie bieli, skóra wygląda o niebo lepiej niż gdy używałam innych specyfików
Co prawda jest z filtrami trochę roboty, ale gdy np. jest ciepło i filtr mi spływa to nie panikuję, że słońce mnie usmaży jak frytkę
Ja używam filtrów jako zwyczajnych kremów na dzień, czasem mam taie momenty, że i cały tydzień wogóle nie kładę filtra, ale wtedy od razu stan cery mi się pogarsza, więc wolę się filtrować
jakie filtru używasz? bo się nie doczytałam dopiero zamierzam zacząć swoją przygodę z filtrami (lepiej późno niż wcale) i zastanawiam się od czego zacząć.
yeah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 07:00   #109
isa666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
jakie filtru używasz? bo się nie doczytałam dopiero zamierzam zacząć swoją przygodę z filtrami (lepiej późno niż wcale) i zastanawiam się od czego zacząć.
Antheliosa Dermo-pedriatics z La Roche-Posay
Mój ukochany filtr

Tylko uwaga, bo ma alkohol.
Stary 2007-04-26, 07:46   #110
yeah
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Antheliosa Dermo-pedriatics z La Roche-Posay
Mój ukochany filtr

Tylko uwaga, bo ma alkohol.
ech, niedobrze, niestety, ale mam baaardzo suchą skórę i muszę się stale nawilżać więc to raczej odpada. coś czuję, że to będzie trudny wybór
yeah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 11:44   #111
Soft
Wtajemniczenie

tak ciężko znaleźć ten złoty środek... przesadza w obie strony jest zła.KOBIETKI NIE PRZESADZAJCIE! bez słońca życ nie mozemy jak i jego nadmiar nam szkodzi.

Wymiana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 13:32   #112
L_V
Zakorzenienie

Ponieważ niesznosze kiedy ktoś wpada na forum, straszy chorobami nie popierając swoich argumentów absolutnie żadnym argumentem naukowym, nie przytaczając fachowej literatury czy też źródeł; zadałam sobie trud wyszukania literatury na temat słonca i ewntualnego wpływuna niedobory wit D i choroby będącę jej skutkiem, w tym osteoporozę.

Oto link do artukułu z The Journal of American Ostheopatic Association [JAOA] : Ultraviolet Radiation: Sun Exposure, Tanning Beds,and Vitamin D Levels. What You Need to Know and How to Decrease the Risk of Skin Cancer

http://www.jaoa.org/cgi/reprint/103/...urcetype=HWCIT
Oto interesujący nas fragment artykułu dotyczący niedoborów wit D i chorób tym spowodowanych:

Vitamin D
The question arises about protecting people from the sun and
vitamin D deficiency. This is a valid concern considering that
vitamin D deficiency has become an epidemic in adults older
than 50 years
.21 Vitamin D deficiency increases the risk of
bone disease, muscle weakness, and possibly certain types of
cancer.13,21-25 Some literature suggests that vitamin D deficiency
increases the risk of diabetes mellitus, hypertension,myocardial infarction, and susceptibility to tuberculosis.23
Vitamin D is directly involved in preserving serum calcium
levels through increased intestinal absorption, which
has been proven to decrease the risk of colon cancer.26
Vitamin D is not really a vitamin, but a prohormone that
is either consumed orally or produced photochemically in the
skin from 7–dehydrocholesterol
.
7,24,27 This previtamin is then
converted to the active hormone via the liver and kidney
(Figure 2).7,21
Sunlight exposure is considered the most important source
of vitamin D for humans, though the ability to produce
vitamin D from sunlight exposure decreases with age
because
of decreased levels of 7–dehydrocholesterol in the skin.22,24,28
Individuals consume few foods that are naturally high in
vitamin D in a normal diet.
Cod liver oil, oily fish, and fortified
milk have vitamin D.13,21,24,28 Several large prospective studies
have shown that vitamin D deficiency does not result from regular
sunscreen use.
13 However, most authors of recent literature
on this subject feel the need to increase the daily recommended
dose of vitamin D, whether one is protecting oneself
from sun exposure or not.
8,14,21,22,24 In 1997, the Institute of
Medicine of the National Academies increased the recommended
intake of vitamin D to 200 IU/d for individuals
younger than 50 years, 400 IU/d for those 50 to 70 years, and
600 IU/d for people older than 70 years. Many investigators
have recommended 1000 IU/d when the patient is avoiding
sun exposure.13,21,22,24 There is no consensus on what level of
vitamin D intake is optimal or safe. The published cases of
vitamin D toxicity with hypercalcemia for which the
25–hydroxyvitamin D and vitamin D doses were known, all
involved intake of 40,000 IU/d.24 If the objective is to optimize
an individual’s health, it seems reasonable to recommend
a daily dose of 800 IU/d to 1000 IU/d.22,24
Epidemiologic studies13,22,24 have shown a lower rate of
breast cancer and prostate and colorectal carcinomas with
higher serum concentrations of 25–hydroxyvitamin D, and
further research is presently ongoing. Individuals with high
serum concentrations of 25–hydroxyvitamin D3 have been
shown to have a threefold decrease in colon cancer.25 Currently,
a large-scale prospective clinical trial, the Women’s
Health Initiative, is attempting to prove by 2007 the validity ofsupplementing vitamin D to lower the risk of breast and colon
cancer.

A wiec:
- prawdą jest że niedobór wit D powoduje szereg chorób, w tym osteoporozę;
- prawdą jest, że zdolność syntezy wit D spada z wiekiem
- nie jest prawdą ze regularne uzywanie filtrów o szerokim spektrum podwoduje nieodbory wit D - tym czynnikiem jest NIEODPOWIEDNIA DIETA
- faktem jest, iz niedobory wit D leczy sie odpowiednia dieta oraz SUPLEMENTACJA, a nie wystawianioem pacjenotw na działanie promieni UV - starsze osobu i ta jej nie zsyntezuja. Pacjenci moga nadal stosowac filtry UV o szerokim spektrum
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 13:49   #113
_Koniczynka_
Zakorzenienie

Przepraszam że się wtrącam, ale nie kazdy jest mistrzem w posługiwaniu się językiem angielskim, więc jeżeli zadałaś już sobie trud żeby te fragmenty tu wkleić, to może jeszcze je przetłumaczysz takim mniej uczonym jak ja na przykład
Stary 2007-04-26, 14:18   #114
o000agus
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
A wiec:
- prawdą jest że niedobór wit D powoduje szereg chorób, w tym osteoporozę;
- prawdą jest, że zdolność syntezy wit D spada z wiekiem
- nie jest prawdą ze regularne uzywanie filtrów o szerokim spektrum podwoduje nieodbory wit D - tym czynnikiem jest NIEODPOWIEDNIA DIETA
- faktem jest, iz niedobory wit D leczy sie odpowiednia dieta oraz SUPLEMENTACJA, a nie wystawianioem pacjenotw na działanie promieni UV - starsze osobu i ta jej nie zsyntezuja. Pacjenci moga nadal stosowac filtry UV o szerokim spektrum
[/COLOR][/COLOR]
wybacz ale ja mam co do tego wątpliwości bo polscy naukowcy (wklejałam linki do artykułów) mówią że 90% polaków ma niedobory wit. D
warunki życia w USA i w Polsce diametralnie się różnią. w większej części USA non stop świeci słońce. nie mają takich mroźnych zim itd. Zresztą dlaczego powinnam uważać że amerykańscy naukowcy mają rację a nie wierzyć naukowcom - rodakom? są głupsi czy jak?
o000agus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 14:30   #115
chocolatka
Zakorzenienie

Cytat:
Właśnie, ponieważ większość na tym forum to chyba Panie używające na codzień filtrów o dużych faktorach i cokolwiek mówimy to itak jakieś z Was powie "Dziewczyny, naprawdę nie ma co dyskutować :P Ona wie swoje, my jeszcze bardziej swoje"...i to po prostu jest dla mnie lekceważące, bo ja nie chcę nikogo zmieniać...i nie uważam, ż filtrowanie się codziennie jest czymś potwornym i zabije, po prostu może dobrze żeby ktoś kto w rodzinie genetycznie jest obciążony osteoporozą, a sam jej jeszcze nie miał zamiast używać filtrów przeczytał taki wątek i zobaczył, że istnieje ryzyko tej choroby...więc po co ryzykować ?? Tym bardziej nie każdy wie, że osoby które cierpią na
(...)
są bardzo narażone na osteoporozę...a czym więcej czynników obciążających tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia choroby...więc uważam, że zanim taka osoba sięgnie dodatkowo po bardzo wysokie filtry przez cały rok i naprawdę zacznie brakować wit. D w organiźmie to powinna się głęboko zastanowić i rozpatrzyć wszystkie ZA i PRZECIW, które tutaj wypisujemy i zadecydować sama...
Istnieją czynniki zagrożenia osteoporozą, na które wpływu nie mamy, takie jak, np.: wiek, dziedziczenie, budowa ciała, płeć;
jak i czynniki modyfikowalne (na które w większy lub mniejszy sposób możemy wpływać):
zażywanie niektórych leków
brak lub niewielka aktywność fizyczna
niedobory wit. D w diecie, niedobory wapnia w diecie
palenie papierosów
nadużywanie alkoholu
chocolatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 14:43   #116
kasiahan
Rozeznanie

Cytat:
wybacz ale ja mam co do tego wątpliwości bo polscy naukowcy (wklejałam linki do artykułów) mówią że 90% polaków ma niedobory wit. D
warunki życia w USA i w Polsce diametralnie się różnią. w większej części USA non stop świeci słońce. nie mają takich mroźnych zim itd. Zresztą dlaczego powinnam uważać że amerykańscy naukowcy mają rację a nie wierzyć naukowcom - rodakom? są głupsi czy jak?
Klimat USA jest w wiekszosci umiarkowany, w czesci kraju zimy bywają mroźne, a lata krótkie. Zimy na północy, w rejonie Wielkich Jezior, bywają bardzo mroźne i dlugie. Wybrzeże Pacyfiku na północnym zachodzie- klimat jest zbliżony do europejskiego: wilgotny, łagodny i rzadko upalny. Na południu Kalifornii bywa cieplej i bardziej sucho niż na północy, a śniegu spada tyle, że stan ten należy do ważniejszych regionów narciarskich w Ameryce.
Sa i obszary tropikalne - Hawaje, Floryda.
Wiec w sumie to na niektorych obszarach klimat jest bardzo zblizony do naszego, nie wspominajac o Alasce

Zadne badnia nie sa do konca obiektywne, skad wiadomo jaka grupe do badan wzieli polscy naukowcy, aby byla reprezentatywna dla calego kraju? Moze taka, u ktorej niedobory wit.D wynikaja ze zlej diety?

Stary 2007-04-26, 17:54   #117
neitka
Zadomowienie

GG do neitka

Może i 90% ma niedobory, ale na pewno nie od filtrowania... . Bo filtromaniaczki mogę wśród znajomych na palcach jednej ręki zliczyć. I na pewno nie jest to 90%... Taki haczyk . :P

neitka
Stary 2007-04-26, 18:08   #118
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Może i 90% ma niedobory, ale na pewno nie od filtrowania... . Bo filtromaniaczki mogę wśród znajomych na palcach jednej ręki zliczyć. I na pewno nie jest to 90%... Taki haczyk . :P

Ja poza klanem znajomych Wizażanek nie znam nikogo kto stosuje filtry cały rok,ale za to znam całą rzeszę ludzi,którzy niczego nie uzywają cały rok

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

Stary 2007-04-26, 20:26   #119
neitka
Zadomowienie

GG do neitka

No właśnie, ja znam jedną osobę, która się filtruje i jest wizażanką i siebie oczywiście. Reszta moich znajomych chodzi im cieplej tym ciemniejsza (szaleństwo...)

neitka
Stary 2007-04-26, 23:47   #120
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
Nie słyszałam o tym, żeby w większej części USA non stop świeciło słonce...ani nie widziałam...
i o dziwo - jest tam zima!!! i to w niektórych rejonach zima z niższymi temperaturami, niż u nas!

Jest jeszcze coś - amerykanie mają hopla na punkcie suplementacji...

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości