Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Jak zawsze na poziomie - pytania, rozmowy, problemy zwi您ane z 篡ciem seksualnym.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2007-04-21, 16:58   #1
ruda2506
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 73
GG do ruda2506 Send a message via Skype™ to ruda2506
Ty這zgi璚ie a pozycje seksualne

Witam!Ginekolog niedawno powiedzia豉 mi 瞠 mam ty這zgi璚ie macicy. Na innych w徠kach przeczyta豉m 瞠 mo瞠 powodowa b鏊 podczas stosunku,co w豉郾ie dzieje si w moim przypadku Mam wi璚 pytanie..Jakie s bezbolesne pozycje przy ty這zgi璚iu?S jakie "uniwersalne" czy musimy sami pr鏏owa?Z g鏎y dzi瘯uj za informacje.Pozdrawiam!
ruda2506 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-04-24, 12:25   #2
Emi279
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 201
GG do Emi279
Dot.: Ty這zgi璚ie a pozycje seksualne

ruda, nos do g鏎y sama ocenisz pozycje przy kt鏎ych Ci b璠zie wygodnie.Wiele kobiet ma ty這zgi璚ie i w niczym ono im nie przeszkadza.
Emi279 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-04-24, 15:21   #3
jaga_2001
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 8 695
Wpisy w blogu: 8
Smaczny profil jaga_2001
Smaczne przepisy9

Dkaczego zakladasz dwa identyczne watki na roznychforach? Przesuwam. Watek zapewne bedzie polaczony przez moda

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-04-25, 11:14   #4
ruda2506
Raczkowanie

Za這篡豉m tutaj drugi bo na ginekologii nikt nie raczy mi odpowiedzie.Dlatego.
Stary 2007-04-25, 15:24   #5
sugar_kitty
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 177
GG do sugar_kitty

moja kolezanka jest przekonana ze ma cos takiego, choc u lekarza nie byla.jakos na poczatku trudno mi bylo uwierzyc, ze cos takiego wogole istnieje...
o co w tym wogole chodzi? jakie sa objawi i czy sie leczy cos takiego?
Stary 2007-04-26, 17:03   #6
ruda2506
Raczkowanie

Niestety,istnieje.To jest inne u這瞠nie macicy.To podobno nie choroba ale...utrudnia 篡cie.Objawia si np bolesnymi miesi帷zkami czy bolem przy wspolzyciu.S造sza豉m te o jaki problemach z zaj軼iem w ci捫 ale nie wiem dok豉dnie.
Stary 2007-04-26, 17:11   #7
Ewusia_marchew
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 16 536
Smaczny profil Ewusia_marchew
Smaczne przepisy1

Cytat:
Napisane przez sugar_kitty Poka wiadomo嗆
moja kolezanka jest przekonana ze ma cos takiego, choc u lekarza nie byla.jakos na poczatku trudno mi bylo uwierzyc, ze cos takiego wogole istnieje...
o co w tym wogole chodzi? jakie sa objawi i czy sie leczy cos takiego?
To taka wada w budowie cia豉, do嗆 cz瘰te zjawisko. Te to mam, odziedziczy豉m po mamie. Poinformowa豉 mnie o tym ginekolo磬a podczas pierwszego badania. Czasami przeszkadza, ale c騜, mo積a si przyzwyczai, bywaj gorsze rzeczy w 篡ciu o k這potach z zaj軼iem w ci捫 nie s造sza豉m, jedynie o tym 瞠 mog pojawi si trudno軼i podczas porodu.

ruda2506 je郵i chodzi o pozycje to my郵 瞠 metod pr鏏 i b喚d闚 powinna sama ustali kt鏎e s dla Ciebie najmniej problematyczne.
I nie przejmuj si

Ewusia_marchew jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-05-08, 00:06   #8
lumi
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 111

Cytat:
Napisane przez Ewusia_marchew Poka wiadomo嗆
o k這potach z zaj軼iem w ci捫 nie s造sza豉m, jedynie o tym 瞠 mog pojawi si trudno軼i podczas porodu.
O kurcz, to ja s造sza豉m o k這potach z zaj軼iem a nie s造sza豉m o porodzie . Lekarz wyt逝maczy mi to w ten spos鏏: normalna para na zaj軼ie w ci捫e przy bardzo intensywnym wsp馧篡ciu potrzebuje 3 miesi璚y, gdy kobieta ma ty這zgi璚ie - p馧 roku. Ty這zgi璚ie odpowiada te za potworny b鏊 przy miesi帷zce.

Bior帷 pod uwag to co m闚i m鎩 ginekolog, i co sama przetestowa豉m, odpada przede wszystkim pozycja "na pieska" i wszystkie przy brzegu 堯磬a. W og鏊e jedyny bezboesny wariant gdy facet jest z ty逝 to 造瞠czki albo gdy ja le輳 p豉sko na brzuchu. Na szcz窷cie zostaje jeszcze ca豉 gama wariant闚 pozycji klasycznej. Niestety jeszcze nie wiem co z pozycjami stoj帷ymi, jako nie wpad豉m na pomys, 瞠by jeszcze je przetestowa .

W og鏊e w moim przypadku po latach praktyki T doskonale orientuje si co mo瞠 zrobi a co nie, wie 瞠 musi uwa瘸. Ale nauczy si tego szybciutko i my郵, 瞠 u Ciebie b璠zie tak samo .
Stary 2007-05-09, 03:55   #9
nineczka
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 390

Oj kobitki, kobitki. To nie jest choroba!! Ja tez mam tylozgiecie i moje miesiaczki sa normalne a wrecz, nie odczuwam zadnego bolu. Jesli chodzi o zajscie w ciaze, to lekarka powiedziala mi, ze najlepsza pozycja jest od tylu i juz. Porod.. nie ma znaczenia czy ma sie tylozgiecie czy nie, bo macica podczas porodu zmienia swoje polozenie, wiec porod bedzie taki sam jak u kobiet bez tylozgiecia. A co do pozycji, to ja nigdy nie odczuwalam bolu, czy to na plecach, czy na boku, czy od tylu. Tak wiec nie popadajmy w paranoje.
nineczka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-05-10, 15:54   #10
ruda2506
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nineczka Poka wiadomo嗆
Oj kobitki, kobitki. To nie jest choroba!! Ja tez mam tylozgiecie i moje miesiaczki sa normalne a wrecz, nie odczuwam zadnego bolu. Jesli chodzi o zajscie w ciaze, to lekarka powiedziala mi, ze najlepsza pozycja jest od tylu i juz. Porod.. nie ma znaczenia czy ma sie tylozgiecie czy nie, bo macica podczas porodu zmienia swoje polozenie, wiec porod bedzie taki sam jak u kobiet bez tylozgiecia. A co do pozycji, to ja nigdy nie odczuwalam bolu, czy to na plecach, czy na boku, czy od tylu. Tak wiec nie popadajmy w paranoje.
Po pierwsze nie napisa豉m nigdzie 瞠 jest to choroba. Po drugie wsp馧篡j ju z moim ch這pakiem od d逝窺zego czasu i odczuwam b鏊 zwi您any z ty這zgi璚iem w zwi您ku z czym nie jest to paranoja tylko pragmatyzm.Dzi瘯uj za brak rady :/
Stary 2007-05-10, 16:10   #11
lumi
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 111

Cytat:
Napisane przez nineczka Poka wiadomo嗆
No to szczerze zazdroszcz . Ale chyba to, 瞠 ty nie masz problemu nie znaczy, 瞠 inni go mie nie mog... Radz nie ocenia wszystkiego wed逝g siebie.

Zwracam uwag na fakt, 瞠 ty這zgi璚ie ty這zgi璚iu nier闚ne. S niewielkie zmiany pozycji u這瞠nia macicy i do嗆 spore, takie, kt鏎e nawet podlegaj operacji. Niestety ja i spora cz窷 kobiet z mojej rodziny nale輳 do tej drugiej grupy . Kuzynka po 8 latach stara o dziecko zasz豉 w ci捫e w豉郾ie po skorygowaniu u這瞠nia macicy (czyli wyprostowania ty這zgi璚ia). To jest akurat przyk豉d ekstremalny i dotyczy niewielkiego promila os鏏 z ty這zgi璚iem, ale poda豉m go 瞠by zilustrowa, 瞠 dla niekt鏎ych os鏏 ty這zgi璚ie mo瞠 by powa積ym problem a nie "paranoj".

No i skoro w moim przypadku dw鎩ka ginekolog闚 sama z siebie zwraca豉 mi uwag jakie pozycje seksualne powinnam wybiera, co w tym musi by na rzeczy...
Stary 2007-05-10, 16:49   #12
nineczka
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 390

dobrze napisalas, zeby nie oceniac wszystkich po sobie. Wiec radze to samo i radze nie straszyc wszystkich kobiet, ze tylozgiecie powoduje bole w czasie okresu, trudnosci z porodem itp. Zaloze sie, ze sa kobiety z "normalna" macica i tez czesc ma okropne bole a czesc nie ma. Ja tylko podalam przyklad, ze mozna miec tylozgiecie a nie miec bolow.
Moja ginekolog ma tylozgiecie i dwie corki, i jak twierdzila nie bylo zadnych problemow. Znam tez kobitke, ktorej lekarze powiedzieli, ze bedzie miala trudnosci z zajsciem wlasnie przez tylozgiecie, wiec zaraz po slubie wziela sie za robienie dzieci.. i od razu zaszla w ciaze. A teraz ma 3 chlopcow. TAk wiec moze byc roznie ale to nie znaczy, ze jak ktos podaje negatywne przyklady- to sie mu przytakuje, a jak ktos poda przyklad optymistyczny to od razu, ze niby sie wymadrza.
nineczka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-05-11, 12:57   #13
ruda2506
Raczkowanie

nie chodzi這 o pozytywne przyk豉dy tylko oto 瞠 uzna豉 martwienie si ty這zgi璚iem za paranoj...,bardzo nies逝sznie z reszt
Stary 2007-11-08, 15:13   #14
Bea2
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 182
Wink Dot.: Ty這zgi璚ie a pozycje seksualne

Ja mia豉m ty這zgi璚ie ale te si tym zupe軟ie nie przejmowa豉m. Jedynie nie lubia豉m stosunk闚 "od ty逝". Miesi帷zki nie by造 te bardzo bolesne.

Potem zasz豉m w ci捫 i po dziecku mam ju przodozgi璚ie i 瘸dnego b鏊u nawet w tych pozycjach, kt鏎ych wcze郾iej nie lubi豉m.

Musisz sama oceni co Ci odpowiada wraz z partnerem. Ludzie r騜ni si od Ciebie. A je郵i chodzi o zaj軼ie w ci捫 to wg. mnie nie pozycja jest wa積a a Twoje prze篡wanie mi這軼i. Je郵i b璠ziemy do wszystkiego podchodzi tak "technicznie" to nici z naszych stara. Tak mi si wydaje.
Bea2 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-11-08, 15:23   #15
Iwona 25
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 534
Wpisy w blogu: 2

ja tez mam ty這zgi璚ie, wszystko jest OK.Nie mam"potwornych b鏊闚"
podczas okresu.
lubie wszystkie pozycje,a najbardziej te od ty逝
Iwona 25 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-11-08, 20:39   #16
ivoclar
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 588

panny a wicie ze 95%kobiet na swiecie ma tylozgiecie wiec nie nalezycie do wyjatkow a temat hmmm nie rozumiem o co to cale zamieszanie
Stary 2007-11-09, 08:18   #17
dorazmora
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 86

Ja o tym 瞠 mam ty這zgi璚ie dowiedzia豉m si w 8 tygodniu ci捫y. Ginekolo磬a jako wcze郾iej zapomnia豉 mi o tym wspomnie... ostrzeg豉 mnie jedynie, 瞠 mog/豉m czu lekki b鏊 bowiem macica faktycznie zmienia po這瞠nie, bo w przypadku ty這zgi璚ia ma ona "wi璚ej do przej軼ia na w豉軼iwe miejsce". Co do innych okoliczno軼i: nie boli mnie szczeg鏊nie w trakcie menstruacji, w ci捫 zasz豉m w pierwszym miesi帷u starania si i to w pozycji "od ty逝" a nie jak zalecaj w tym przypadku lekarze gdy si cz這wiek stara o dzidziusia - "na misjonarza". Ka盥y przypadek jest indywidualny i nie ma sensu generalizowa....
dorazmora jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-11-09, 22:16   #18
pink69
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 7 491

ja dowiedzia豉m si dzisiaj.i juz wiem sk康 te omdlenia z b鏊u...

pink69 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-11-09, 22:33   #19
pushit
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 9 276

Ja wiem od pierwszej wizyty u ginekologa. Nie boli mnie podczas okresu, ale podczas seksu z obecnym TZ niestety tak. Wcze郾iej nie mia豉m problemu, ale to chyba te kwestia wielko軼i "sprz皻u". Nigdy nie widzia豉m, 瞠 b鏊 to kwestia budowy.
  4. Od p鏊 roku na swoim. Meblujemy si
  5. Odk豉dam na samoch鏚.
  6. Egzamin A i B
pushit jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-05-17, 12:29   #20
Blackangel91
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 3

Fakt, to nie jest choroba wi璚 nie mo積a tego leczy...niestety. Czy kt鏎a z Was ma takie mega problemy je郵i chodzi o b鏊e przy miesi帷zce i podczas stosunku?? Od zawsze mia豉m potwornie bolesne miesi帷zki,kilkakrotnie traci豉m przez nie przytomno嗆 w szkole co ko鎍zy這 si pobytem w szpitalu,teraz ju co prawda nie "padam" ale r騜owo te nie jest. Bardzo cz瘰to odcz闚am b鏊 przy stosunku, pozycje "od ty逝" 陰cznie z 造瞠czk odpadaj :( Czy macie te takie bardzo bolesne dolegliwo軼i??

Wcze郾iej by豉 mowa o pozycjach na stoj帷o...i musz przyzna 瞠 przy ty這zgi璚iu to chyba najlepsze wyj軼ie :) Pozdrawiam
Blackangel91 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-05-17, 18:07   #21
Bondage
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 45

Cytat:
Napisane przez pink69 Poka wiadomo嗆
ja dowiedzia豉m si dzisiaj.i juz wiem sk康 te omdlenia z b鏊u...
Ja ty這zgi璚ie odziedziczy豉m po matce, r闚nie jak Ty mam okropne b鏊e prowadz帷e do wymiot闚 a nawet omdle. M鎩 ginekolog zrobi mi kilka bada jednak wszystko jest w porz康ku, tak wi璚 b鏊e w moim przypadku najprawdopodobniej uwarunkowane s w豉郾ie ty這zgi璚iem. Moja mama ma do嗆 du瞠 ty這zgi璚ie i r闚nie mia豉 takie same objawy przy miesi帷zce jak ja i dodatkowo odczuwa豉 niewielki b鏊 brzucha przed miesi帷zk i "wzd璚ie". Lekarz wyt逝maczy jej, 瞠 kiedy ju wcze郾iej (dzie lub 2 przed miesi帷zk) odczuwa b鏊e to w豉郾ie ju jest miesi帷zka! A b鏊 brzucha i "wzd璚ie" spowodowane jest tym, 瞠 ju nast徙i這 krwawienie jednak z powodu w豉郾ie ty這zgi璚ia i nabrzmienia macicy krew nie mo瞠 odp造n望 i po prostu ki郾ie. Dodam jeszcze, 瞠 je瞠li kt鏎a z Was ma akurat przypadek taki jak powy窺zy to najgorsz rzecz w 鈍iecie jest u篡wanie tampon闚, kt鏎e w tym wypadku powoduj efekt "potrz御ania zakr璚ona butelk coca-coli". Ja oczywi軼ie nie prorokuje, 瞠 ka盥a tak ma i tak musi robi, kwestia indywidualna do konsultacji ginekologicznej.

Je瞠li chodzi o seks to nie wypowiem si czy jest du瘸 r騜nica przy ty這zgi璚iu (dla faceta), poniewa jestem pierwsz partnerk seksualn mojego T畝, a wszystkie cia郾iejsze pozycje nam nie podchodz - albo ja mam za kr鏒k albo On zbyt d逝giego

Henry Louis Mencken
Bondage jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-05-19, 02:05   #22
nataliaala
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 6

te mam ty這zgi璚ie i dowiedzia陰m si otym podcas pierwszej wizyty u ginekologa. mam bolesne miesi帷zki, ale nigdy nie wi您a豉m tego z ty這zgi璚iem, tym bardziej ze podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej b鏊 znika. co do seksu, z poprzednim partnerem nie mia豉m zadnych problemow, z terazniejszym bywa 瞠 mnie czasem zaboli jak kochamy si "na ostro" w pozycji z nogami na jego szyi. wydaje mi sie 瞠 wi瘯sze znaczenie ma stosunek d逝go軼i pr帷ia do wielko軼i pochwy, mozliwe jest 瞠 jezeli m篹czyzna dosi璕nie prawid這wo u這穎nej szyjki macicy kobiet te mo瞠 bole.
nataliaala jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-05-19, 12:39   #23
Irisfeal
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 611

Cytat:
Napisane przez Bondage Poka wiadomo嗆
Je瞠li chodzi o seks to nie wypowiem si czy jest du瘸 r騜nica przy ty這zgi璚iu (dla faceta), poniewa jestem pierwsz partnerk seksualn mojego T畝, a wszystkie cia郾iejsze pozycje nam nie podchodz - albo ja mam za kr鏒k albo On zbyt d逝giego
Albo Ty masz ty這zgi璚ie
Dla faceta nie ma r騜nicy budowa macicy,dla kobiet ma, st康 ewentualne problemy z niekt鏎ymi pozycjami.

Przepraszam za ewentualny brak polskich znak闚 - kwestia pisania na urz康zeniach przeno郾ych
Irisfeal jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2011-05-19, 13:18   #24
Bondage
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 45

Cytat:
Napisane przez Irisfeal Poka wiadomo嗆
Albo Ty masz ty這zgi璚ie
Dla faceta nie ma r騜nicy budowa macicy,dla kobiet ma, st康 ewentualne problemy z niekt鏎ymi pozycjami.
A mam, tylko wiesz, jako si nigdy nie zastanawia豉m czy ty這zgi璚ie jest tego przyczyn. Wa積e 瞠by si kocha tak, by by豉 z tego jak najwi瘯sza przyjemno嗆 Gdyby nie ten temat to powiem Wam, 瞠 ju ca趾iem zapomnia豉m o swojej przypad這軼i. Tego nie zmienimy i trzeba z tym 篡 wi璚 nie ma co si martwic na zapas

Henry Louis Mencken
Bondage jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-11-02, 22:00   #25
Sunnivaa
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 652

Hej, od鈍ie輳 lekko ten w徠ek.
Ostatnio zacz窸am uprawia seks i mam pewien problem. Odczuwam og馧em b鏊 przy stosunkach, ale to jest bardziej dyskomfort, zero przyjemno軼i w 瘸dnej pozycji, ale to mam nadzieje ze minie. Gorzej z tym, 瞠 mo瞠my to robi tylko w sumie w jednej pozycji tzw. 這kciowo-kolankowej (czy jako tak), ewentualnie na pieska (ale on tak nie mo瞠 wej嗆, nie wiem czy to moja wina czy jego). Wszystkie inne pozycje odpadaj, 瘸dne klasyczne, na 造瞠czk, ja u g鏎y - nie da si. Czuje sie jakby chcia mnie rozerwa i ,,uciekam". By豉m wcze郾iej u ginekologa, i kiedy mnie bada przez odbyt czu豉m straszny b鏊 brzucha, przy jajnikach (troche to czuje podczas seksu, ale tylko troch). Od razu zbadal mnie przez USG ale powiedzia, 瞠 wszystko jest ok.
Menstruacje mam bardzo bolesne, nie 瞠by mdle, ale 瞠by kl璚ze na 堯磬u i rycze z bezradno軼i - tak.
Czy mo磧iwe 瞠 mam ty這zgi璚ie macicy? Moja mama nigdy nie m闚i豉 nic o tym, 瞠by to miala a i wstyd do niej zagada (nie jeste鄉y zbyt blisko), wi璚 nie wiem czy jest mo磧iwe tak po prostu, bez powodu.
Stary 2013-11-03, 20:36   #26
Sunnivaa
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 652

Nikt nic nie wie czy jest takie prawdopodobie雟two?
Stary 2013-11-05, 18:46   #27
anikka1212
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 52

Prawdopodobie雟two jest, ja na Twoim miejscu wybra豉bym si do innego ginekologa i opowiedzia豉 o swoim problemie. Ja u siebie te zauwa篡豉m objawy ty這zgi璚ia macicy, z tym, 瞠 u mnie pozycja na pieska jak najbardziej na tak, lecz klasyczna odpada.
anikka1212 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-11-05, 22:54   #28
bella767
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 23

Tez to mam i lekarze czasami niepotrzebnie nas strasza konsewencjami. Jak bylam mloda to mi wkecil ze nie moge miec dzieci....teraz mam inna sprawa ze u mnie w zaleznosci chyba od cyklu odczuwam bol przy stosunku, czasami moglabym to robic we wszystkich pozycjach a innym razem zastygam w bolu i po zabawie. Kiedys unikalam glebokiej penetracji teraz nauczylam sie sluchac wlasnego ciala jak mam ochote czyli srodek cyklu nie ma zmiluj

Nowe w徠ki na forum Seks

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:04.

Wizaz.pl - Polityka poufno軼i - Warunki dost瘼u - G鏎a