Wszystko O Zębach !!!! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-05-08, 22:56   #151
maniooreczka_87
BAN stały

Dot.: Wszystko O Zębach !!!!

bloondyna - takie wybielanie mimo zapewnieniom sprzedającego to prosta droga do nabawienia się ubytków klinowych i późniejszych problemów. Radzę nie próbować.
maniooreczka_87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 23:08   #152
maniooreczka_87
BAN stały

jeżeli chodzi o wybielanie to najlepiej wybielić przed założeniem licówki, a licówkę dopasować kolorem dopiero po wybielaniu.
Korona protetyczna wymaga preparacji całego zęba dookoła, natomiast w przypadku cieniutkiej licówki lekarz delikatnie usuwa niewielką warstwę szkliwa z powierzchni wargowej na grubość 0,3-0,7 mm. Technikę laminatową zalicza się do uzupełnień protetycznych, które oszczędzają tkankę twardą zęba. Materiałem do wykonania licówek może być kompozyt lub może być porcelana. Kiedy licówka się "połamie, popsuje" nie da się jej naprawić, trzeba ją zrobić od początku, dlatego do szlifowania zęba na założenie licówki stosuje się delikatne i precyzyjne urządzenia.
W przypadku licówek, jak i innych uzupełnień protetycznych, ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Prawidłowe szczotkowanie, nitkowanie i korzystanie z dodatkowych zabiegów higienicznych sprawi, że wykonane uzupełnienie będzie służyło przez wiele wiele lat.

Na licówkach również odkłada się płytka nazębna, tak samo jak na aparatach stałych, protezach itp.

Wszczepy nie są oczywiście przyjemne, aczkolwiek jest to jedyny sposób, aby uratować zęby rozchwiane i nie jest to również w 100 % pewne niestety...aczkolwiek warto walczyć o każdy pojedynczy ząb, lub zbierać pieniądze na implanty
Stary 2007-05-08, 23:10   #153
maniooreczka_87
BAN stały

katinkaa - nie znam tej pasty, nie widziałam jej składu więc nic nie powiem
Stary 2007-05-08, 23:16   #154
o000agus
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87 Pokaż wiadomość
szi - sorki ale dopiero teraz zauważyłam twój post To na co cierpisz to fluoroza szkliwa. Charakteryzuje się wystepowaniem na powierzchniach zębów stałych pasm i plam kredowobiałych, mogą również pokazać się brunatne. Wyztępuje ona u osób które w dzieciństwie spożywały wodę o stężeniu fluoru większym niż optymalne, lub u osób których matki w ciąży przyjmowały tabletki fluorowe. Jeżeli masz zmniejszoną podatność na próchnicę to świadczy to o łagodnej postaci fluorozy, jeżeli natomiast podatność na próchnicę jest duża oznacza to cięższą postać. Przy łagodnej postaci fluoroza to tylko defekt kosmetyczny, jednak nie da się go wyeliminować domowymi sposobami. defekt usuwa specjalistyczne wybielanie zębów w gabinecie. Zastanawia mnie jedynie dlaczego twoje plamki znikają... spróbuję przepytać profesora na zajęciach i wtedy może coś innego wpadnie mi do głowy i napiszę
ja mam to samo (na szczęscie na jednym zębie) i dentystka powiedziała że to od stosowania pasty dla dorosłych w dzieciństwie (miała za dużo fluoru) - wcześniej nie wiedziałam że to może zaszkodzić. - także rada na przyszłość dla innych - dzieci myją ząbki tylko pastą dla dzieci
o000agus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 23:20   #155
mysza89
Zadomowienie

Ehh mam miec specjalna szczoteczke z masazem dziąseł elektryczną to raz
Nie mam płytki nazębnej albo szkliwa juz nie pamietam dokładnie..przez antybiotyki w dziecinstwie do tego martwa jedynke której nie zauwazył nikt przez tyle lat a mówiłam ze boli ze cos nie tak ze nalot z tylu i niewiem bede miec leczenie kanałowe jedynki w sumie to jeszcze niewiem dokładnie bo skoro jest martwa to co dalej??.. do tego porcelana na zęby (tego tez nie miałam sprecyzowanego dokładnie)i prawie wszystkie zeby do leczenia mimo tego ze myje je codziennie!!! (zalecono ruchami okrezynymi) i do tego choroba dziąseł zapalenia dziąseł....krwawienie..eh h i na to tez nikt nic nie poradził wczesniej!!! dentysci mówili jedz cebule i co i dupa..
Podsumowując:16 maj rzeźnia u dentysty i pusta kieszen rodziców
Stary 2007-05-09, 09:17   #156
maniooreczka_87
BAN stały

o000agus - dzieci ktore opanowały odruch wypluwania powinny już myć zęby pastą dla dorosłych...ponieważ dowiedziono, że fluor "działa" dopiero w dawkach powyżej 1000 ppm. Pasty dla dzieci mają jego ok 500- 600 ppm także z zasady są mało pomocne. Chodzi o to, że u dzieci należy stosować kurację kontaktową fluorem, a nie fluor w diecie (np. tabletki fluorowe, woda fluorowana itp. całkowicie wyrzucamy z diety dziecka).
Dlatego poleca się dzieciom pasty do zębów z dawką fluoru ok 500-600 ppm, poniewaz mogą one ją połykać i wtedy fluor znajduje się już w diecie, a nie w kontakcie ze szkliwem. Natomiast kiedy dziecko opanuje już wypluwanie i jesteśmy pewni że nie połknie pasty to należy wprowadzić tą dla dorosłych.
Stary 2007-05-09, 09:25   #157
maniooreczka_87
BAN stały

mysza89 - szczoteczka elektryczna jest mniej skuteczna niż manualna jakakolwiek by to była szczoteczka, po drugie PIERWSZYM NAJWIĘKSZYM przeciskazaniem do jej stosowania sa problemy z dziąsłami i NIE WOLNO jej wtedy używać.
jeżeli ktoś zalecił ci myć zęby ruchami okrężnymi przy chorobie dziąseł to radziłabym zmienić tego specjalistę. Ruchy okrężne i szorowane działają DESTRUKCYJNIE na dziąsła, tak więc po 1 uważam, że powinnaś zmienić metodę, wprowadzić nitkę dentystyczną, płukanki, żel z fluorem raz w tyg..Przez pierwszych 5-6 dni używania nitki dziąsła mogą krwawić w wyniku nagromadzenia tam bakterii, natomiast potem krwawienie przejdzie samo.
Jeżeli masz prawie wszystkie zęby do leczenia to na pewno mnóstwo płytki bakteryjnej nie ma innej opcji bo nie ma próchnicy bez płytki nazębnej, tak więc na pewno coś źle u Ciebie z higieną - polecam instruktarz u specjalistki. Mycie zębów codziennie nie wystarczy, bo 80 % społeczeństwa myje codziennie, a większość z nich ma problemy z zębami i trafia do gabinetu. Martwą jedynkę trzeba zaleczyć - a co potem to zobaczymy
Stary 2007-05-09, 09:44   #158
klusia_k
Przyczajenie

Cytat:
(....) w przypadku cieniutkiej licówki lekarz delikatnie usuwa niewielką warstwę szkliwa z powierzchni wargowej na grubość 0,3-0,7 mm.
ładna mi cieniutka warstwa - ponad pół milimetra ...- ząb przedni (1,2) ma grubości pewnie ze 3 do 4 mm, czyli zrzynamy 10-20% grubości zęba <brrrrr>

To mnie zaskoczyłaś maniooreczka z tym kamieniem na protezach, myślałam,że jak się ma protezę to już na niej nic nie siada : ani kamień, ani próchnica.

a jeszcze jedno pytanie konsultacyjne w sprawie wszczepów: rozumiem,że jest szansa na odbudowanie kości. a śluzówka? ząb pozostanie odsłonięty? szczerze mówiąc już nie mogę się doczekać na ten zabieg i na to co z niego wyniknie
Jak radzicie? iść z tym do kliniki (Lublin) - czy poddać się w prywatnym gabinecie? jak rozpoznać dobrego specjalistę i nie dać sobie zrobić krzywdy?
klusia_k jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 10:11   #159
klusia_k
Przyczajenie

mysza89- wyrazy współczucia. Brzmi koszmarnie. Ale skoro już się za to zabierasz, to należy już teraz tylko mieć nadzieję,że lekarze będą wiedzieć co robią i myśleć o beztroskim uśmiechu w przyszłości.
klusia_k jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 12:50   #160
moriam
Rozeznanie

Cytat:
Wybielanie światłem to najbardziej bezpieczna metoda ze wszystkich metod dostępnych na rynku i moim zdaniem najlepsza - robi to lekarz lub higienistka na jednorazowej wizycie tak więc wszystko dzieje się pod kontrolą lekarza- od razu widac efekty, jak pewnie wiesz to nakładki żelowe stosujesz w domu, a żeby było widać efekty to jednak ok 3-4 razy należy nakładać żel na zęby więc może to być uciążliwe...Po wybielaniu twoje zęby nigdy już nie zmienią koloru na inny jeżeli chodzi o całość, ewentualnie może pojawić się nalot i kamień - to jest normalne, natomiast ząb raz rozjaśniony zostanie już jasny na zawsze i nie zciemnieje. a jeżeli chodzi o to czy biel jest perełkowa czy matowa to nie bardzo rozumiem, bo zęby naturalnie są "perełkowe" bo odbijają światło, poza tym są zwilżone śliną, więc wybielone też takie będą
przepraszam, ale sie nie zgodze. W gabinecie, w ktorym pracuje oferujemy obie metody wybielania, wiec wypowiedz swa popr obserwacja wielu pacjentow.Po pierwsze wybielanie "swiatlem" jest duzo bardziej inwazyjne niz nakladkowe, uzywamy tego samego zwiazku wybielajacego z tym ze o duzo wiekszym stezeniu i intensyfikujemy dzialanie swiatlem UV. Jest to metoda bardzo inwazyjna i wielu pacjentow cierpi pozniej na nadwrazliwosc, poza tym efekt utrzymuje sie duzo krocej niz po wybielaniu nakladkowym.
Bo nieprawda manioreczko jest, ze efekt wybielenia jest staly i niezmienny, niestety. Jak dobrze wiesz wybielanie polega na wysyceniu podwojnych wiazan w hydroksyapatytach , powstaniu nowych zwiazkow o innym wspolczynniku zalamania swiatla, niestety z czasem powstale zwiazki o pojedynczych wiazaniach nie sa trwale i z czasem przechodza w forme wyjsciowa.
Z moich obserwacji wynika, ze po wybielaniu "swiatlem" efekt utrzymuje sie kilka miesiecy do pol roku(zbyt energiczne rozwanie wiazan, mniej trwale zwiazki powstaja), a przy nakladkowym 1-2 lata.
Tak wiec wybielanie lampa ma tylko jedna zalete-natychmiastowy efekt.
Tyle z mojej strony.
pozdrawiam
moriam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 12:55   #161
moriam
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez katinkaa Pokaż wiadomość
a co myślicie o paście blanx?
http://www.blanx.info.pl/produkty/pasty.html
lepsza jest ta czy Yotuel?
Blanx to bardzo dobre pasty. Polecam
Stary 2007-05-09, 17:03   #162
bloondyna
Zakorzenienie

a czy jest jakiś jeszcze dobry i tani sposob na wybielenie zebow ??
bloondyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 18:18   #163
maniooreczka_87
BAN stały

Ale po wybielaniu zęby nigdy nie wrócą już do stanu poprzedniego, czyli do takiego koloru jakie były - zawsze już będą jaśniejsze...oczywiście nie znam tego z obserwacji, aczkolwiek jest to zdanie mojego profesora od materiałoznawstwa. Jeżeli chodzi o wybielanie nakładkowe to akurat wiele z nas (studentek) pod wpływem wykładów i taniego dostepu do materiałów zdecydowało się na takie wybielanie i muszę powiedzieć, że ok 50 % grupy cierpiała potem na nadwrażliwość i po drugiej nakładce większość nie miała już ochoty na aplikowanie żelu kolejny raz z powodu właśnie bólu. Na pewno drugim razem zdecydowałabym się na to, aby zrobić to za jednym razem i się nie męczyć
W gabinecie gdzie póki co asystuję przy zabiegach zawsze mówimy o możliwości nadwrażliwości zębów i na pewno w większości wypadków ona występuje. Natomiast zaobserwowałam, że przy obu metodach wybielania nadrażliwość istotnie występuje, ale nie jest przewlekła. Takie przynajmniej jest moje zdanie
Stary 2007-05-09, 18:22   #164
bloondyna
Zakorzenienie

hmmm nie stać mnie na zapłącenie nie wiadomo ile za wybielenie w gabinecie ..
aczkolwiek chciałabym miec bielsze ząbki . .
bloondyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 18:31   #165
maniooreczka_87
BAN stały

szi - rozmawiałam dzisiaj z moim profesorem i muszę powiedzieć, że dowiedziałam się bardzo ciekawych rzeczy A więc to na co cierpisz to nie jest NADMIAR FLUORu - te białe plamki które ci się pojawiają czasem to NIEDOBÓR FLUORU tak tak właśnie niedobór. To że czasem ich nie ma, a czasem są i są bardzo białe to właśnie stan rozpoznawczy tego. Rano gdy się budzisz zęby są zwilżone śliną i nie widać plamek - w trakcie dnia przy intensywnym mówieniu, śmianiu się zęby są osuszone ze śliny. Również przy jedzeniu kwaśnych rzeczy (ogórki kiszone, kapusta kiszona, soki, cytrusy) plamki pojawiają i są intensywne na skutek działania "wytrawiaczy". Tak więc jest to napewno NIEDOBÓR fluoru, lub ewentualnie defekty genetyczne szkliwa. Polecam dodanie do higieny żelu fluorowego ELMEX 1 raz w tygodniu REGULARNIE...tutaj musisz być konsewkentna i stosować naprawdę regularnie...myślę, że po pewnym czasie twoja przypadłość zniknie...no chyba, że to genetyczna wada to wtedy niestety nie zniknie, ale żel fluorowy nie zaszkodzi
Stary 2007-05-09, 18:34   #166
maniooreczka_87
BAN stały

bloondyna przeczytaj wczesniejsze posty wątku - było dużo o sposobach na bielsze zęby. Szczególnie polecam pastę wybielająca Yotuel, Blanx to również bardzo dobre pasty jak dowiedziałam się od moriam
Stary 2007-05-09, 18:38   #167
basiao84
Wtajemniczenie

a ja mam pytanie podobne do pytania zadanego przez Szi.
Mianowicie, także pojawiają sie i znikają białe planki w dolnej części górnych jedynek, czasemdwójek. Tylko, że mnie się pojawiają zwykle po nocy, znikają w przeciągu paru godzin. Nie mam ich codziennie, tylko raz na jakiś czas. Nie mam stwierdzonej fluorzycy- powinnam popytać stomatologa?

Pozdrawiam,
Basia

EDIT: widzę, że odpowiedziałaś już Szi. No więc zapytam tylko, co sądzisz o tym że pojawiają się po nocy? Elmex żel używam od sierpnia stale, niestety nie jestem w stanie stwierdzić, czyczęstotliwośc pojawiania się plamek uległa zmniejszeniu od tego czasu...
basiao84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 18:39   #168
maniooreczka_87
BAN stały

klusia_k - kamień i płytka nazębna tworzą się dzięki bakteriom hulającym w jamie ustnej i osiadają na wszystkim wokoło - na języku, dziąsłach, podniebieniu To takie małe mikrośrodowisko Ogólnie jeżeli chodzi o dziąsło to można również zrobić przeszczep, ponieważ samo nigdy się nie "osunie" spowrotem - nie da rady Chociaż kiedyś myślałam, że się osunie i pamiętam, że na pierwszym kolokwium na 1 roku napisałam, że dziąsło można ściągnąć szczoteczką na dół niestety takie cuda - tylko w erze
Stary 2007-05-09, 19:26   #169
maniooreczka_87
BAN stały

może masz wadę zgryzową przez co we śnie zęby nie są nawilżane
,lub śpisz z otwartymi ustami i osuszają ci się zęby w tym momencie...może cierpisz na zmniejszone wydzielanie śliny...powody mogą być różne aczkolwiek nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie fachowo, ponieważ sama dopiero dzisiaj dowiedziałam się o istnieniu takiego przypadku
Stary 2007-05-09, 19:48   #170
basiao84
Wtajemniczenie

Z tymi otwartymi ustami to całkiem możliwe- ja chyba więcej/częściej oddycham przez usta, z powodu krzywej przegrody nosowej. Bo wady zgryzu (na szczęście) nie mam!

Bardzo dziękuję za odpowiedź,
i lecę się elmexować;-)
basiao84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 21:18   #171
mysza89
Zadomowienie

Moja pani doktor mi powiedziała ze szczoteczka elektryczna ze specjalnym masażem dziąseł mi wzmosnic dziąsła..narazie sie do tego zastosuje bo co mi innego pozostaje ehh..ogólem jest wściekła na tych dentystów...
Nie pamietam jak to dokładnie było ale było cos o jakims braku albo szkliwa albo płytki nazębnej przez antybiotyki w dziecinstwie..
Własnie mógł by mi ktos powiedziec co z tą jedynką skoro juz jest martwa a ja mam ją leczyc..
Stary 2007-05-09, 22:37   #172
moriam
Rozeznanie

maniooreczka, a jakimi preparatami sie wybielaliscie?jaka firma i stezenia?
oczywiscie, przejsciowa nadwrazliwosc zawsze moze wystapic.
A zeby moga wrocic do stanu wyjsciowego, widzialam na wlasne oczy i to wlasnie po lampie.Hmm, ale za "moich czasow" nikt na materialoznastwie o wybielaniu nie opowiadal, szkoda
Stary 2007-05-09, 22:42   #173
maniooreczka_87
BAN stały

HEHE NAPEWNO UBYTKI SZKLIWNE, bo płytkę nazębną ma każdy człowiek każdego dnia...poczytaj sobie w 1 poście o płytce nazębnej i zobacz co to jest w ogóle. Nie powinnaś jeździć żadną elektryczną szczoteczką po dziąsłach...to im na pewno nie pomorze - nie wzmocni, a może tylko sprawić, że odsłoni szyjki....
...myślę, że nitka + szczoteczka miękka + dobra metoda ograniczyłyby twoje problemy z dziąsłami przynajmniej...aczkolwiek skoro dentystka zaleciła elektryczną szczotkę to nie chcę podważać jej autorytetu mam nadzieję tylko, że wszystko będzie ok
Stary 2007-05-10, 10:05   #174
kulbit
Zakorzenienie

Maniooreczko
Staram się czytac ten wątek na bieżąco, znajduje w nim wiele cennych dla siebie informacji - dzięki wielkie za twoją wiedzę
Mam do ciebie pytanie. We wtorek miałam wyrywaną dolna ósemkę, zabieg przebiegł bez komplikacji, ząb został usunięty bardzo szybko, dziąsło nie musiało być szyte.
Dziś jest drugi dzień po zabiegu, czuje lekki dyskonfort, nie mogę za duzo mówić bo wtedy rana zaczyna mnie pobolewać, czuję tą ranę ale nie mogę tego nazwać jakimś regularnym bólem.
Mam parę wątpliwości. Po pierwsze jak długo powinnam unikac wysiłku fizycznego, myslę tutaj o intensywnych ćwiczeniach fitnesowo-siłowych?
Po drugie, wiem, ze ważne jest by nie wypłukac z rany naturalnego opatrunku czyli skrzepu który sie tam tworzy i teraz zastanawiam się jak powinnam myć zęby by podczas płukania nie pozbyć się tego skrzepu?
Po trzecie kiedy mogę wrócić do uzywania płynów do płukania zebów?
Po czwarte, narazie jestem na jedzonku bardziej płynnym, by zbytnio nie gryźć i by pokarm nie dostawał sie do rany, jak długo powinnam uważać z tym co jem i co w zasadzie jest wskazane a co nie do jedzenia?
Za odpowiedź na moje pytania i wszelkie inne sugestie będę ci bardzo wdzięczna
Pozdrawiam

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 10:19   #175
wersta
Zakorzenienie

ooo są specjalistki w wtym wątku! super

mam koronki (od 3ki do 3ki góra) najpierw miałam pełnoceramiczne, rok temu (po 5 latach) wymieniłam na takie na złocie - moje dziąsła wyglądają o niebo lepiej przy tych nowych.

a teraz pytanie: dlaczego nie można wybielić koronek?

mam kolor najjaśniejszy w próbniku (ciepły kolor nie pamiętam czy a1 czy a2 - któryś z nich był zimny a ten mój to ciepły kolor) a i tak wydaje mi się, że nie są super białe. (resztę zebów wybielam nakładkami, żeby nie było różnicy - co ok pół roku.)
wersta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 09:17   #176
SophieNeveu
Rozeznanie

W poniedziałek byłam u dentystki z tym dziąsłem. Coś tam mi w nim pogrzebała, dała jakieś lekarstwo, czymś popsikała. Kazała mi płukać szałwią, myć nawet, jeśli będzie krwawić, i przyjść do niej, jeśli będzie mnie boleć. Ale od tamtego czasu Krwawi mi coraz mniej, juz prawie wogóle, i przestało mnie boleć. Zwłaszcza, że ząb ciągle mi rośnie.
Tak wogóle to chciałam o coś zapytać. Czytałam o tej metodzie Bassa w kilku źródłach, różnych opisach, ale nadal nie wiem, jak prawidłowo ją 'wykonywać'... Juz od dwóch tygodni próbuję, ale nie wiem czy robię to prawidłowo. Jednak od tamtego czasu zaówarzyłam, że dziąsła (które strasznie krwawiły mi przykażdym myciu) przestały krwawić. Ale wciąż są takie jakby hmm... białawe i słabe
Co do past: umyłam własnie zęby Blend-a-medem i jestem w szoku... Po odstawieniu Elmexu stwierdzam, że blend-a-med to jedna z najgorszych past. Nie dość, że ścierna, to jeszcze pieką mnie po niej dziąsła. Ostatni raz jej użyłam W dodatku czuję, że mam takie jakby 'suche' zęby, ale to pewnie dlatego, że przyzwyczaiłam się do Elmexu, który tworzy na zębach taką jakby 'powłoczkę'.
Stary 2007-05-11, 10:23   #177
maniooreczka_87
BAN stały

SophieNeveu - wow !!! stan dziąseł się poprawia !!! widzisz mówiłam, że będzie dobrze...jeżeli masz jakieś wątpliwości co do tego czy dobrze szczotkujesz to najlepiej udaj się do stomatologa/higienistki i poproś o instruktarz...panie/panowie na pewno doskonale wytłumaczą i obejrzą czy wykonujesz dobrze wszystkie ruchy. Tak jak mówiłam - metoda jest trudna, ale bardzo efektywna, dlatego warto jest się nauczyć. A dziąsła naturalnie nie powinny być czerwone, a takie różowawo-koralowe.
W ogóle to spróbuję wrzucić na jakiś serwer film instruktarzowy jeżeli chodzi o mycie tą metodą...aczkolwiek muszę go jeszcze zdobyć
Stary 2007-05-11, 10:51   #178
kulbit
Zakorzenienie

Maniooreczka_87 ponawiam prośbe o odpowiedz na moje pytania powyżej.. Bardzo czekam na twoją opinię.

Stary 2007-05-11, 11:38   #179
moriam
Rozeznanie

kulbit, a dlaczego tych wszystkich pytan nie zadalas swojemu stomatologowi? ja wiem, czasem z powodu stresu umykaja wszelkie watpliwosci, ale jeski teraz takie masz to po prostu zadzwon do swojej kliniki i popros o odpowiedz na nurtujace cie pytania.
Stary 2007-05-11, 12:47   #180
kulbit
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez moriam Pokaż wiadomość
kulbit, a dlaczego tych wszystkich pytan nie zadalas swojemu stomatologowi? ja wiem, czasem z powodu stresu umykaja wszelkie watpliwosci, ale jeski teraz takie masz to po prostu zadzwon do swojej kliniki i popros o odpowiedz na nurtujace cie pytania.
Moriam tak powinnam zadac te wszsytkie pytania swojemy dentyscie, ale po pierwsze nie o wszytskim pomyślałam będąc u niego, bo taki zabieg miałam pierwszy raz i nie wiedziałam o co pytac, pytania pojawiły się potem, a po drugie stres też zrobił swoje
Może i bym mogła zadzwonić, ale ten stomatolog przyjmuje w mojej klinice tylko raz w tygodniu.
A juz tak na koniec to myślę sobie, ze na pytanie każdej osoby w tym wątku mozna by tak odpowiedzieć jak ty odniosłaś się do moich pytań, ale chyba nie po to powstał ten wątek..

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości