Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-04-23, 00:14   #1
lime9
Przyczajenie

Thumbs up

Perfumerie, które cieszą.

Moze by tak tym razem cos o DOBRYCH PERFUMERIACH wspomniec ?

Przeciez z pewnoscia sa w tym kraju nie tylko perfumerie nalezace do wielkich sieci, gdzie klienta traktuje sie raczej jak zlo konieczne. Sa pewno i takie , w ktorych mozna czas spedzic w milej i profesjonalnej atmosferze.
Sama znam takich pare i to nie tylko w duzych miastach , sa to zwykle miejsca kameralne moze nie z tak ogromna oferta , ale za to indywidualnie traktujace kupujacych badz odwiedzajacych . Wchodzisz drugi raz do takiego sklepu i rozpoznaja Cie i witaja , wiedza co lubisz i czego szukasz .
Mysle ,ze obcowanie z pieknymi zapachami wymaga dobrej oprawy a tej nie daje supermarket.
Tyle tylko , ze bez naszego udzialu , te male przyjzne nam miejsca pewno sila rzeczy znikna z horyzontu .

czy i wy znacie takie DOBRE miejsca , do odwiedzenia ktorych mozna by zachecac ?
lime9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 14:11   #2
rachela
Zakorzenienie

Dot.: Perfumerie, które cieszą.

W Warszawie niewiele znam takich miejsc - nic mnie ostatnio w typowych perfumeriach nie interesuje, więc nawet nie zaglądam.

Ale lubię wspominane już Quality - miła obsługa, spokojne, zaciszne miejsce i można poplotkować o niezwykłych zapachach
Jeśli chodzi o asortyment, chwalę sobie Douglasa w Złotych Tarasach, mają naprawdę dużo zapachów, których w innych perfumeriach próżno szukać - minusem jest wprost zabójcze oświetlenie

Oscar Wilde
rachela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 14:43   #3
ropuszka
Zakorzenienie

Tak, znam pare takich miejsc:

Quality Warszawa - tego miejsca chyba nie musze opisywac i chwalic
Perfumeria Pl.Mariacki Krakow - mila i fachowa obsluga, daja nawet stael rabaty dla stalych klientow. Kiedy mialam problem z perfumami bo trafily sie zepsute - bez problemu wymienili
LuLua Krakow - miejsce podobne do Quality, bo asortyment i atmosfera podobna Czekam tylko na poszerzenie oferty

Z malych drogerii to moge polecic jedna na ul.Rakowickiej - pracuja tam dwie panie, ktore sa bardzo mile, swietnie doradzaja i potrafia ladnie opowiadac o kosmetykach, choc to tylko krem Eris albo zel pod prysznic Palmolive

Bylabym zapomniala o jednym fajnym miejscu Jest z daleko od moic stron rodzinnych, ale bywam tam co roku, mianowicie Bieszczady - perfumeria w Sanoku. Nie pamietam ulicy, tylko tyle, ze maja niezly asortyment jak na "prowincje" Trafiaja sie fajne zestawy, edycje limitowane, np. Amarige d'amour, Escada. Ceny maja czesto nizsze niz inne miastowe drogerie, przynajmniej jesli chodzi o Coty itp. Te stare, trudno dostepne zapachy sa juz drozsze, ale warto Widzialam rok temu mega zestaw Green tea Arden za smieszna kase, a byla tam nie tylko woda i balsam, ale chyba tez zel i szampon. Obsluga bardzo mila, niezaleznie od tego, kto wchodzi do perfumerii.

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2007-04-23 o 14:56 Powód: post pod postem - proszę korzystać z funkcji EDYTUJ
ropuszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 19:04   #4
tita10
Przyczajenie

Krakowska LU'LUA
jak najbardziej, to taka nowalijka na perfumiarskim rynku , gratulacje i oby tak dalej . Ja rowniez ciesze sie na poszerzenie asortymentu ....a ponoc ma tu sie pojawic niebawem sporo nowego.

Jeszcze Dodam do listy dobrych perfumerii
AMBROZJE w Rybniku
miejsce bardzo profesjonalne i o sporej juz tradycji , prowadza tu rowniez niszowe marki choc nie w tak szerokim zakresie .

Edytowane przez tita10
Czas edycji: 2007-04-23 o 19:36
tita10 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 18:18   #5
Favkes
Zakorzenienie

GG do Favkes

No cóż, nie Będę zbyt oryginalna, jesli powiem, że QUALITY.

Ostatnio miałam małą przygodę i zostałam bardzo mile zaskoczona. A mianowicie w środę kupiłam tam J/Ch.Brosseau - Jasmin-Lilac. W domu pierwsze psiknięcie i ... tragedia, nie wiem czemu zadziałały na mnie zupełnie inaczej niż w perfumerii ... normalnie byłam w szoku i nie wiedziałam co zrobić.
Zadzwoniłam do Quality .... miła Pani powiedziała,ze zorientuje się co może zrobić.
No i zrobiła !!! Bardzo dużo - bo właśnie wróciłam z Mariottu z śliczną nową flaszeczką Ombre bleue - które pierwotnie miałam zamiar kupić a w skutek jakiegoś otumanienia zdecydowałam się wtedy na J-L.

Mimo iż flaszka była odfoliowana i użyta - została wymieniona bez problemu.
Jestem szczęśliwa !!! w dodatku dostałam kilka smakowitych próbeczek, dzięki którym niestety zaczynam uzupełniać must have
A już myślałam, ze mam wszystko ... buhahahaha
Favkes jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 22:29   #6
Fenris
Czekam na Ragnarok

Polecam Sephorę w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. Obsługa obskakuje, co chwilkę pyta czy w czymś pomóc, jest bardzo miła i uprzejma. Robi próbki, jeśli się*poprosi

Odradzam kategorycznie Douglasa w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. Z takim chamstwem się nie spotkałam. Pracuje tam baba, która już z samej twarzy ("odwalcie się wszyscy ode mnie") odstrasza. Jest niemiła, nieuprzejma, olewa klientów, którzy nie wyglądają na "nadzianych" i patrzy na nich tak, jak na zapitego żula w parku (przepraszam za określenie, ale tak dokładnie jest). Było mi bardzo przykro z tego powodu. Babka ta (tak na marginesie) ma okropnie dobrany podkład (po tym można ją poznać - pomarańczowa twarz + kilka obrzydliwie grubych warstw). Nie wiem, jak mogli zatrudnić kogoś takiego.
Fenris jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 13:44   #7
cyn@monk@
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Polecam Sephorę w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. Obsługa obskakuje, co chwilkę pyta czy w czymś pomóc, jest bardzo miła i uprzejma. Robi próbki, jeśli się*poprosi

Odradzam kategorycznie Douglasa w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. Z takim chamstwem się nie spotkałam. Pracuje tam baba, która już z samej twarzy ("odwalcie się wszyscy ode mnie") odstrasza. Jest niemiła, nieuprzejma, olewa klientów, którzy nie wyglądają na "nadzianych" i patrzy na nich tak, jak na zapitego żula w parku (przepraszam za określenie, ale tak dokładnie jest). Było mi bardzo przykro z tego powodu. Babka ta (tak na marginesie) ma okropnie dobrany podkład (po tym można ją poznać - pomarańczowa twarz + kilka obrzydliwie grubych warstw). Nie wiem, jak mogli zatrudnić kogoś takiego.
ponieważ ja kompletnie nie chodzę ani do Douglasa ani do Sephory, bo zwykle to TŻ kupuje mi prefumy,ale teraz ja chce mu zrobić niespodziankę i wybieram się po zakup perfum,z tym, że zastanawiam się która z perfumerii jest korzystniejsza cenowo, Douglas czy Sephora?
cyn@monk@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 16:55   #8
Narnii
Raczkowanie

Na Świętojańskiej w Gdyni jest perfumeria Douglas (w zeszłym roku otwarta) i przyznam, że póki co nie znalazłam w Trójmieście perfumerii z milszą obsługą. Generalnie nie przepadam za sprzedawczyniami, które są bardzo (zbyt) nachalne i próbują wepchnąć klientce pierwszy lepszy z brzegu kosmetyk. W Douglasie na Świętojańskiej udało mi się podyskutować nawet przez chwilę z ekspedientką na temat kilku cieni, poza tym nie wciskała mi niczego na siłę. Innym razem, gdy kupowałam dla mamy perfumy na prezent, otrzymałam w prezencie śliczną kosmetyczkę Diora z próbkami kremów nawilżających (również Diora). Poza tym zawsze dają próbki i się usmiechają, pytają o preferencje co do koloru cieni, itp.

Muszę jednak napisać tez o perfumerii, za którą nie przpadam, a jest nią Sephora w Real'u Osowie w Gdańsku. Ekspedientka ostatnio za wszelką cenę chciała mi wcisnąć puder z brokatem, twierdziła, że to zupełna nowość, że bardzo poręczne, itp. Powiedziałam, iż wolałabym puder bez brokatu, matujący, ponieważ mam tłustą cerę, a bardzo nie lubię się błyszczeć. Na to pani ekspedientka odrzekła, że przecież teraz na lato brokat będzie taki modny i delikatny błysk jeszcze nikomu nie zaszkodził. Grrr... głucha jakaś. W ogóle, to w tej perfumerii większość ekspedientek jest strasznie niemiła i namolna.

Pozdrawiam!
Narnii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 19:13   #9
Margot45
niecnotliwa dziewica

GG do Margot45

Lo matko, ale się naszukałam tego watku....
Po raz kolejny Sephora przy EMPiK-u Nowy Świat wystawiła sobie jak najlepsze świadectwo Przemiłe panie, za drobne opóźnienie przy kasie przepraszały mnie chyba ze 3 razy, dostałam próbki dostosowane do mojego wieku i cery - w tym na zyczenie robioną AA Angelique Lilas to chyba wyjątek, jeśli chodzi o Sephory, za to jaki pozytywny
Szkoda tylko, że zdaje się, ze odcień różu sobie chyba dobrałam za jasny i nie wiem, czy nie wymienię na ciemniejszy...
Stary 2007-08-03, 18:42   #10
oliwia_sm
Przyczajenie

fajne sklepy kosmetyczne???

Czy możecie polecić jakis sklep kosmetyczny, perfumerie w której lubicie robić zakupy z której jest super obsługa????? Czekam na wasze nowinki
oliwia_sm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 19:04   #11
tulipanka
Zakorzenienie

Oliwio - połączyłam Twój wątek z takim o podobnej tematyce. Proszę, korzystaj z wyszukiwarki, zanim założysz nowy wątek. Przypominam, że na tym forum rozmawiamy o perfumach, więc kontunuujmy wątek dotyczący perfumerii, nie innych sklepów kosmetycznych
tulipanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 19:09   #12
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek

Co by nie mówić - milo robi mi się zakupy w Sephorach. W lubelskiej pani z uśmiechem na ustach zrobiła mi próbkę perfum, chociaż nic nie kupowałam, a we wrocławskiej w Galerii Dominikańskiej przy zakupie podkładu ze średniej półki dostałam kilka próbek podkładów wysokopółkowych w dobranych odcieniach(!) i robioną na moją prośbę próbkę perfum. Dodam, że byłam w najbardziej zjechanych glanach świata.

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 16:32   #13
allie
Wtajemniczenie

GG do allie

Cytat:
Napisane przez tita10 Pokaż wiadomość
Krakowska LU'LUA
jak najbardziej, to taka nowalijka na perfumiarskim rynku , gratulacje i oby tak dalej . Ja rowniez ciesze sie na poszerzenie asortymentu ....a ponoc ma tu sie pojawic niebawem sporo nowego.
Dziewczyny, czy możecie podac adres tego przybytku? Może zajrzę odwiedzając Kraków...
Stary 2007-08-04, 23:39   #14
d'ou vient le vent
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 11

Sephora w Galerii Lodzkiej jest fajna - jak sie na dobry sklad trafi ale generalnie dziewczyny bardzo sympatyczne. Tak samo w Manu jak rowniez tamtejszy (Manu) Douglas jest calkiem calkiem (choc czasem klientela paskudna sie trafia )

Nat

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-20, 12:31   #15
tita10
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez allie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy możecie podac adres tego przybytku? Może zajrzę odwiedzając Kraków...
bardzo chetnie , oto blizsze namiary :

perfumeria Lu'lua
ul. Jozefa 22. ( krakowski Kazimierz )
Krakow
www.lulua.pl
tita10 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 07:45   #16
madziczka
Zakorzenienie

GG do madziczka

Najmilej jeżeli chodzi o Sephory wrocławskie jest w Galerii Dominikańskiej - normalnie, bez zadęcia, bez traktowania z góry, babki uczynne miłe i nienachalne- oby tak dalej. Natomiast obsługa w Sephorze w Pasażu Grunwaldzkim fatalna, z Magnolii też jakoś nienajlepsze wspomnienia- jeżeli idę do Sephory już, to tylko do Dominikańskiej- wiem, że będzie miło, fachowo i z uśmiechem. A najgorszą w życiu obsługę spotkałam w Sephorze w Czeladzi- Matko- to był jakiś koszmar!!!!! Za każdym razem mimo rotacji obsługi!Nigdy więcej tam nie pójdę! Nie zapomnę jak kupowałyśmy z mamą zestaw dla taty na gwiazdkę. Mama trzymała go w ręku, podchodzi do babki, bo przy kasie nikogo nie było i mówi, że chce zapłacić. A sprzedawczyni do niej z taką pogardą w głosie- A ZA CO CHCE PANI ZAPŁACIĆ- bo mama trzymała ten zestaw w dłoni poniżej lini wzroku- w okolicach swojego pasa. Zdębiałyśmy obie- takiej pogardy i ironii to jaj jeszcze nie słyszałam! To nie było normalne zadane pytanie. Moja mama kobieta dobra ale wrażliwa odpowiedziała- ZA ZESTAW PROSZĘ PANI! ale była tak zdegustowana, że go oddała i wyszłyśmy z tej perfumerii. Mamie było przykro do końca dnia.

Nie wiem, sprzedawczyni mogła tego zestawu nie zauważyć, ale skoro ktoś mówi, że chce zapłacić to chyba ZA COŚ, nie jest to to zdanie, które ma zaczynać pogawędkę o pogodzie.
madziczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 20:00   #17
lady Vader
Rozeznanie

Ja polecam perfumerię Viva w Poznaniu-w galerii Tesco na ul.Opieńskiego-wybór nie jest oszałamiający-ale jest dość tanio-przed świętami kupiłam 15 ml Angel za 99 zł.

Dzisiaj zauważyłam tam Mahorę Guerlain-EDP 30ml za cenę poniżej 200 zł(myślałam,że to zapach wycofany,oświećcie mnie,jesli jest inaczej)i Oui Lancome-EDT.
lady Vader jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 01:01   #18
martwa papuga
Zakorzenienie

Chyba najmniej niefajna Sephora w Krakowie znajduje się przy Floriańskiej. Obsługa sympatyczna i nachalna w granicach rozsądku. Bo np. w Galerii Kazimierz skaczą człowiekowi do gardła od samego progu.

W Bielsku-Białej (przyda się komukolwiek ta informacja?) chyba najpozytywniej jest w Marionnaud przy Auchan. Asortyment niezły, miłe kobiety. Zdarzyło mi się tam rozwalić tester i nawet się krzywo nie spojrzeli. W Douglasie obsługa taka, że tylko ręce załamać, a mała perfumeria w CH Sfera na pięterku jest bardzo miła, ale kiepsko zaopatrzona (m.in. brak kolorówki Chanel i wielu standardowych sephorowych zapachów). W Galerii Centrum zaopatrzenie jeszcze marniejsze, a obsługa buja w obłokach i mało co wie.
martwa papuga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 14:06   #19
Santorio
Zadomowienie

GG do Santorio

Musze przyznać że moja pierwsza wizyta w nowo otwartym toruńskim Douglasie w CH Bielawy bardzo mile mnie zaskoczyła.
Obecne tam trzy konsultantki to panie które już pracowały w nie sieciowych perfumeriach w Toruniu. Nie jakieś tam tipsiary czy młode dziumdzie.
Kobiety znające się na rzeczy .

Czym mnie ujęły?
Wpadłem dzisiaj aby zrobić mały walentynkowy prezent mojej TŻ. Kupiłem Innocenta, idę do płacenia, pani pakuje go na prezent a ja tym czasem buch do półki męskimi. Sprzedawczyni bacznie mnie obserwuje, jest zorientowana co dokładnie testuje (Essenza di Zegna). Idę odebrać pakunek, dowiaduje się że są w nim trzy próbki zapachów i kilka innych kosmetyków (kremy, podkłady itp).
Przyjeżdżam Ci ja do domu, patrzę a tam próbka Zegny , Le male (dzisiaj pachnę Fleur du male) więc pani ekspedientka miała czuły nos a dla TŻ wypasiony próbas Angel. No takie miejsca, z takimi sprzedającymi (zarazem pasjonatkami perfum) to można polecić każdemu.

Santorio jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości