Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-09, 16:49   #151
Andzia93
Raczkowanie

Dot.: jaka szczotka jest najlepsza??

A jaka szczotka do włosów kręconych (tylko na koncu włosów się kręcą) i puszących się? :/ to ostatnie to udręka...
Stary 2009-10-30, 23:22   #152
naughty92
Przyczajenie

Smile Szczotki do włosów z naturalnego włosia

Mam pytanie dotyczące szczotek z naturalnego włosia ( konkretnie z włosia dzika). Czy da się w jakiś sposób rozpoznać czy szczotka jest rzeczywiście wykonana z naturalnego włosia czy po prostu z czegos innego (n.p nylonu)?? Bo nauczyłam się że nie warto ufać temu co mówi producent. Ostatnio zakupiłam szczotkę BaByliss Pro Hairdressing z 'naturalnego włosia dzika' ale jest jakas dziwna. Owe naturalne włosie jest jakieś twarde i wygląda na zwykły plastik. Bedę bardzo wdzięczna z apomoc
naughty92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 15:19   #153
scotiii
Raczkowanie

Szczotki z naturalnego włosia- jaką wybrać?

Witam
Natknęłam się na wątek o szczotkach w włosia dzika ale też słyszałam o szczotkach z włosia końskiego. Może są jeszcze jakieś inne?
Zaciekawiły mnie te szczotki, bo podobno nadają blask i połysk. Najbardziej w ,,dzikich" szczotkach podoba mi się to, że w jakiś sposób łój od czubka głowy przenosi się na końcówki (wybaczcie, ale nie wiedziałam jak to określić:rolley es. Mam ogółem suche włosy, które przetłuszczają się na czubku głowy, końcówki pozostają suche więc bardzo by mi odpowiadała ta szczotka. Nie są tanie, ale czegos sie nie robi.
Gdzie moge takie szczotki dostać?
Z jakiego rodzaju włosia są jescze szczotki? Pasowałaby mi ta ,,dzika", ale jak już kupuje to chciałabym wybrać najlepsza...
Z góry dzięki
scotiii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 15:48   #154
Jolie2601
Zakorzenienie

Dot.: Szczotki do włosów z naturalnego włosia

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
Witam
Natknęłam się na wątek o szczotkach w włosia dzika ale też słyszałam o szczotkach z włosia końskiego. Może są jeszcze jakieś inne?
Zaciekawiły mnie te szczotki, bo podobno nadają blask i połysk. Najbardziej w ,,dzikich" szczotkach podoba mi się to, że w jakiś sposób łój od czubka głowy przenosi się na końcówki (wybaczcie, ale nie wiedziałam jak to określić:rolley es. Mam ogółem suche włosy, które przetłuszczają się na czubku głowy, końcówki pozostają suche więc bardzo by mi odpowiadała ta szczotka. Nie są tanie, ale czegos sie nie robi.
Gdzie moge takie szczotki dostać?
Z jakiego rodzaju włosia są jescze szczotki? Pasowałaby mi ta ,,dzika", ale jak już kupuje to chciałabym wybrać najlepsza...
Z góry dzięki
łączę z podobnym wątkiem- nie ma sensu powielać tematów.

Cytat:
Napisane przez naughty92 Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące szczotek z naturalnego włosia ( konkretnie z włosia dzika). Czy da się w jakiś sposób rozpoznać czy szczotka jest rzeczywiście wykonana z naturalnego włosia czy po prostu z czegos innego (n.p nylonu)?? Bo nauczyłam się że nie warto ufać temu co mówi producent. Ostatnio zakupiłam szczotkę BaByliss Pro Hairdressing z 'naturalnego włosia dzika' ale jest jakas dziwna. Owe naturalne włosie jest jakieś twarde i wygląda na zwykły plastik. Bedę bardzo wdzięczna z apomoc
wyrwij jeden włos i spal go- poznasz po zapachu czy to naturalne włosie czy plastik
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death

Edytowane przez Jolie2601
Czas edycji: 2009-11-11 o 16:02
Jolie2601 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 13:22   #155
scotiii
Raczkowanie

odpowie ktoś?
Stary 2009-11-15, 16:06   #156
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
odpowie ktoś?
może zamiast czekać na odpowiedź przeczytaj chociaż kilka stron tego wątku. Znajdziesz tu sporo informacji na temat szczotek z nat. włosia
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Stary 2009-11-15, 19:44   #157
szmyrk
Zakorzenienie

Chyba bez sensu nowy watek zakladac, skoro tutaj o najlepszch szczotkach do wlosow.

Czy slyszal ktos moze o szczotkach z naturalnego wlosia, ale pochodzenia roslinnego? Bo bardzo chetnie bym zamienila swoje syntetyki, ale wlosie pochodzenia zwierzecego mnie jednak odrzuca.
Probowalam troche poszperac w necie, ale kiepsko. Na wizazu tez nic nie znalazlam...
szmyrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 18:27   #158
scotiii
Raczkowanie

Przeczytałam cały wątek, ale niestety nie dowiedziałam się nic o szczotkach z końskiego włosia (ktoś chyba tylko napisał, że są bardziej miękkie)...
Mimo to chyba najbardziej odpowiadałaby mi "dzika" szczotka.

Mieszkam w małej miejscowości jest w niej tylko jeden sklepik fryzjerski, ale nie mieli szczotek z naturalnego włosia. Nie miałam nigdy do czynienia z takimi szczotkami i nie "macałam" ich nigdy. Jednak zanim je kupie chciałabym je dotknąć. Wydaje mi się, że do moich włosów (są przesuszone, średniej długości, gęste, falowane) najlepsza będzie taka z tym średnim włosiem nie miękkim. Mam wrażenie, że ta z miękkim będzie je jedynie głaskać, a ja wolałabym żeby też je troche rozczesywała...

Zamówię szczotkę chyba na tej stronie, którą podawałyście (http://khaja.pl/pl/index.php). Nie wiecie gdzie mogłabym pomacać różne szczotki, żeby mieć jakieś porównanie?
Mieszkam pod Lublinem Może w Lublinie jest jakiś taki sklep?
Stary 2009-11-19, 18:54   #159
vLain
Rozeznanie

Co do szczotek Khaja to powiem Ci tyle, że są zrobione z całkiem mocnego włosia - nie są miękkie, na pewno nie za miękkie, powinny Ci pasować.
vLain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 16:57   #160
scotiii
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez vLain Pokaż wiadomość
Co do szczotek Khaja to powiem Ci tyle, że są zrobione z całkiem mocnego włosia - nie są miękkie, na pewno nie za miękkie, powinny Ci pasować.
Hmm no właśnie Wydaje mi się, że te miękkie są za miękkie, a te średnie byłyby w sam raz... Naprawde nie wiecie gdzie mogłabym pomacać takie szczotki w lublinie albo jakie firmy/ sklepy sieciowe takie maja?

Zastanawia mnie jescze czy można takimi szczotkami czesać mokre włosy? Jak myślicie? Może mniej by się niszczyły?
Stary 2009-11-21, 21:26   #161
vLain
Rozeznanie

Mokrych włosów generalnie nie powinno się czesać, bo łuski napęczniałych od wody włosów się rozwierają i łatwo je wtedy uszkodzić.
Stary 2009-12-06, 17:47   #162
kaledonia
Zakorzenienie

A gdzie można kupić te szczotki z naturalnym włosiem

Chodzi mi o sklepy nieinternetowe czy allegro. Jedynie BaByliss widziałam w Media Markt,ale ona droga jest ok 40 zł ...szukam czegoś tańszego.
Stary 2009-12-08, 18:03   #163
scotiii
Raczkowanie

Jestem już prawie zdecydowana do szczotek KHAJA. Weszłam teraz na ich stronę i dostałam oczopląsu. Którą z tych szczotek wybrać? Uniwersalną Helenę? Czy jakąś inną? Wiem, że na stronie pisze krótko o przeznaczeniu szczotek, ale kilka szczotek ma podobne funkcje np. Helena i Natalia.

Szczotki nie są tanie bo wyjdzie mnie to ok. 40 paru złotych (bo 30 pare + koszt przesyłki). Nigdy nie miałam do czynienia z takimi szczotkami, bo włosy rozczesywałam tylko grzebieniem.

Jakie posiadacie szczotki i jakie macie włosy?

Czy takie regularne szczotkowanie wlosów taką szczotką doda im blasku?

Edytowane przez scotiii
Czas edycji: 2009-12-10 o 14:33
Stary 2009-12-11, 19:39   #164
scotiii
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
A gdzie można kupić te szczotki z naturalnym włosiem

Chodzi mi o sklepy nieinternetowe czy allegro. Jedynie BaByliss widziałam w Media Markt,ale ona droga jest ok 40 zł ...szukam czegoś tańszego.
Z takich sklepowych chyba tylko ta Babyliss... Ewentualnie sklep KHAJA, który jest chyab w Warszawie sprawdz jeszcze dokładniej w tym wątku...

A mnie zastanawia czy wysłaliby mi 2 szczotki zebym mogła sobie porównac i wybrac jedna? Możliwe to? Czy mam za duże wymagania?
Stary 2009-12-12, 08:36   #165
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
A mnie zastanawia czy wysłaliby mi 2 szczotki zebym mogła sobie porównac i wybrac jedna? Możliwe to? Czy mam za duże wymagania?
a czemu nie przejdziesz się po sklepach i nie "pomacasz". Szczotki firmy khaja spotkałam już kilka razy w drogeriach. Ja swoją kupiłam w sklepie z art. fryzjerskimi za jakieś 35zł [nie khaja]
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Stary 2009-12-12, 10:56   #166
scotiii
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
a czemu nie przejdziesz się po sklepach i nie "pomacasz". Szczotki firmy khaja spotkałam już kilka razy w drogeriach. Ja swoją kupiłam w sklepie z art. fryzjerskimi za jakieś 35zł [nie khaja]
W moim miasteczku są 2 drogerie Właśnie nie mam gdzie zbytnio "pomacać". Może jak pojade do Lublina to jakieś znajde... Czyli wszystkie szczotki z dzika mają taką sama sztywność czy też dzielą się na miękkie i średnio- miękkie?
Aha i czy kolor włosia ma znaczenie? Bo na stronie KHAJA widziałam, że były z jasnym i ciemnym włosiem?
Stary 2009-12-12, 13:19   #167
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
W moim miasteczku są 2 drogerie Właśnie nie mam gdzie zbytnio "pomacać". Może jak pojade do Lublina to jakieś znajde... Czyli wszystkie szczotki z dzika mają taką sama sztywność czy też dzielą się na miękkie i średnio- miękkie?
Aha i czy kolor włosia ma znaczenie? Bo na stronie KHAJA widziałam, że były z jasnym i ciemnym włosiem?
ja już wcześniej pisałam o moich szczotkowych doświadczeniach w tym wątku. Miałam 3 szczotki łacznie. Khaja, z rozplątywaczami plastikowymi i tą co mam obecnie [nie wiem jaka to firma- kupiłam w sklepie z art. fryzjerskimi]. Moim zdaniem najlepsza jest ta 3cia. Opinia moja jest całkowicie subiektywna- ale mnie Khaja nie spasowała. Za twarda była. Z rozplątywaczem była spoko- ale z czasem zapałałam miłością do mojej obecnej szczotki i rozplątywacz dostał brat.

Ja jednak polecam wyprawę do Lublina- na pewno znajdziesz tam coś do "pomacania". Najlepszy i niezawodny sposób.

Co do koloru włosia- nie mam pojęcia czy i jakie ma to przełożenie.
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Stary 2009-12-15, 15:32   #168
kaledonia
Zakorzenienie

W końcu kupiłam szczotkę za 20zł w sklepie z artykułami fryzjerskimi (jeden taki znalazłam w Gdańsku, który sprzedał bez działalności gospodarczej).

Gęsta, w drewnianej rączce. Tylko mam wrażenie,ze włosy przetłuszcza...ale są tak gładnie jak dawno nie miałam
Stary 2009-12-15, 16:31   #169
scotiii
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
W końcu kupiłam szczotkę za 20zł w sklepie z artykułami fryzjerskimi (jeden taki znalazłam w Gdańsku, który sprzedał bez działalności gospodarczej).

Gęsta, w drewnianej rączce. Tylko mam wrażenie,ze włosy przetłuszcza...ale są tak gładnie jak dawno nie miałam
To możliwe, że przetłuszcza bo te szczotki przenoszą jakby łój z czubka głowy na całe włosy. Mi to akurat by odpowiadało bo mam suche włosy

A wpływa jakoś na to, że włosy się bardziej błyszczą?

Jolie2601, Troche będzie problem z tym Lublinem, bo nie wiem nawet gdzie ich szukać, ale oby tylko coś "pomacać". Mi chyba właśnie by odpowiadała taka twardsza...

A ta różnica koloru włosia to chyba rzeczywiście tylko kwestia ozdoby, wyglądu, bo wydaje mi się, że producent coś by o tym skrobnął na stronie jakby miało to jakieś znaczenie...

Edytowane przez scotiii
Czas edycji: 2009-12-15 o 16:37
Stary 2009-12-15, 22:07   #170
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
Jolie2601, Troche będzie problem z tym Lublinem, bo nie wiem nawet gdzie ich szukać, ale oby tylko coś "pomacać". Mi chyba właśnie by odpowiadała taka twardsza...
google wie wszystko- przed wyjazdem wyszukaj sobie sklepy z art, fryzjerskimi w sieci- posprawdzaj na mapie co i gdzie i w drogę Jeśli w Lublinie są drogerie WISPOL to też koniecznie do nich zaglądnij- tam właśnie spotkałam się ze szczotkami KHAJA.
Cytat:
A ta różnica koloru włosia to chyba rzeczywiście tylko kwestia ozdoby, wyglądu, bo wydaje mi się, że producent coś by o tym skrobnął na stronie jakby miało to jakieś znaczenie...
też tak myślę
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Stary 2009-12-16, 12:31   #171
scotiii
Raczkowanie

Dzięki Tak zrobie tylko muszę wyzdrowieć
Stary 2009-12-24, 14:32   #172
malvin
Raczkowanie

Podsunęłyście mi świetny pomysł! Na pewno sobie taką sprawię. Tak wstępnie po przeczytaniu watku ustaliłam że najlepsza dla mnie będzie z włosów borsuka z takimi plastikowymi wstawkami żeby się rozczesywały. Proszę żeby ktoś kto sie na tym zna doradził mi czy mam rację czy jednak coś innego wybrać?

Moje włosy:
-długie [ok.60cm]
-delikatne, cienkie ale jest ich bardzo dużo
-zwykłą szczotką je katuje i czuje to przy każdym rozczesywaniu [łamią się zawsze przy czesaniu]
-mają tendencję do kołutunienia się
-przetłuszczające się
-łatwo się elektryzują
-proste

Co sądzicie?
malvin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 11:44   #173
limetka87
BAN stały

jaka szczotkę kupić do włosów

obecnie posiadam zwykła plastikową szczotkę z TESCO za 3,5zl jest tragiczna włosy się strasznie elektryzują ,najpierw problemu doszukiwałam się w suszarce od wczoraj jestem szczęśliwą posiadaczką suszarki philips salon dry control hp 8381 posiada ona jonizacje ktora wyzwala ujemne jony a to zapobiega elektryzowaniu się włosów ale co z tego ze jak sięgnę po moją "niezwykłą plastikową szczotkę" która popsuje cały efekt? bo włosy dęba stają. Znalazłam profesjonalną szczotkę w sklepie internetowym :

Opis:
Szczotka CHI TURBO SMALL PADDLE Farouk

Mała szczotka wiosłowa zbudowana w technologii CHI. Technologia ceramidów i jonów ujemnych domyka łuskę włosa zapewniając efekt wspaniale błyszczących i wygładzonych włosów. Posiada ceramiczne końcówki, nie poślizgowy uchwyt. Wspaniała funkcjonalność i trwałość. Mniejszy owalny kształt. 9 rzędów szczecin na elastycznym uchwycie.

Nie wiem czy się nie skusić ,rok temu kupiłam szczotkę z włosia dzika i równiez okazała się niewypałem.... jakie szczotki polecacie?
limetka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 10:23   #174
delightful_girl
Zadomowienie

Dziewczyny, a co myślicie o takiej szczotce:

http://img10.allegroimg.pl/photos/or...4/98/963149846

(zdjęcie zapożyczone z allegro)

Szczotka wykonana jest z włosia dzika i wzmocniona nylonem.

Czy nadaje się do włosów długich, dość grubych?

Pozdrawiam.

Powstrzymaj Zabijanie Psów!

Stop Pseudohodowcom!

"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same".

— Phil Bosmans

delightful_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 03:08   #175
vLain
Rozeznanie

Mam pytanie - czy mogłybyście mi polecić jakieś szczotki z naturalnego włosia o miękkim włosiu (nie można tego jednoznacznie ocenić, ale zdałabym się na wasze własne odczucia; jeśli ktoś ma porównanie z Khają to bardzo fajnie), najlepiej coś dostępnego przez Internet lub w okolicach trójmiasta, bo u siebie niestety nie mam tego typu szczotek i nie mam możliwości ich sprawdzić. Miałam do tej pory ze szczeciny dzika firmy Khaja, ale chciałabym coś bardziej miękkiego. Mam oko na kilka szczotek ze sklepów internetowych, ale ciężko coś wybrać nie wiedząc jakie mają włosie w dotyku.
Stary 2010-05-22, 07:05   #176
Charlotte95
Wtajemniczenie

Jak się mają szczotki z naturalnego włosia do tłustych włosów? Przeczytałam wątek i piszecie, że te szczotki rozprowadzają łój, więc to chyba nie dla mnie? A może gdybym czesała tak jakby tylko końce? Albo po myciu, jak włosy sa czyste i nie ma czego rozprowadzić? Bo zwykle po umyciu wieczorem rano włosy juz mam tłuste u nasady...
Charlotte95 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 11:28   #177
paulaa89
Raczkowanie

Dot.: Szczotki do włosów z naturalnego włosia

Jolie 2601 napisała:

[/QUOTE]
wyrwij jeden włos i spal go- poznasz po zapachu czy to naturalne włosie czy plastik[/QUOTE]

Można też przepłukać szczotencję w wodzie z octem, jak włosie trochę się "zetnie" i będzie bardziej miękkie niż przed płukaniem - odpowiedź prosta Tylko trzeba dodać trochę więcej octu niż do płukania naszych włosów , tak ok 6-7 łyżek na szklankę.

"Charlotte95
Jak się mają szczotki z naturalnego włosia do tłustych włosów? Przeczytałam wątek i piszecie, że te szczotki rozprowadzają łój, więc to chyba nie dla mnie? A może gdybym czesała tak jakby tylko końce? Albo po myciu, jak włosy sa czyste i nie ma czego rozprowadzić? Bo zwykle po umyciu wieczorem rano włosy juz mam tłuste u nasady... "

Teraz obcięłam włosy i musiałam przerzucić się na grzebień, bo strasznie mi je przetłuszczała
wcześniej czesałam od połowy, bo też mam tłuste u nasady.

vLain
"Mam pytanie - czy mogłybyście mi polecić jakieś szczotki z naturalnego włosia o miękkim włosiu (nie można tego jednoznacznie ocenić, ale zdałabym się na wasze własne odczucia; jeśli ktoś ma porównanie z Khają to bardzo fajnie), najlepiej coś dostępnego przez Internet lub w okolicach trójmiasta, bo u siebie niestety nie mam tego typu szczotek i nie mam możliwości ich sprawdzić. Miałam do tej pory ze szczeciny dzika firmy Khaja, ale chciałabym coś bardziej miękkiego. Mam oko na kilka szczotek ze sklepów internetowych, ale ciężko coś wybrać nie wiedząc jakie mają włosie w dotyku. "

Nie mam porównania z Khają, ale swego czasu zainwestowałam w dużego,okrągłego Babyliss'a (ok 50 ,-) i jestem zadowolona : Gwarancja na 24 miesiące, porządna rękojeść (nie rozkleja się pomimo czyszczenia) miękkie włosie, długie i proste w utrzymaniu.
Dostałam ją w gdyńskim Klifie w EUROAGD.. czy RTV/AGD, nie wiem co to tam teraz jest w każdym razie z takim różnokolorowym szyldem

Natomiast od dłuższego czasu zastanawiam się nad zaopatrzeniem się w grzebienie z tejże strony :

http://www.sklepchinski.pl/Grzebieni...3-default.html

Podobno naturalne grzebienie również łagodnie obchodzą się z włosami, planuję zakup takiego z kości rogowej, ze względu na łatwość utrzymania. Drewniany chciałam ,ale hmm... Myślę,że będzie mało podatny na czyszczenie i mniej trwały.... Może któraś z Was miała do czynienia z naturalnym grzebykiem? Był kiedyś dostępny w serii |PlanetSpa| Avonu... W drogeriach takich nie widuję, niestety

Edytowane przez paulaa89
Czas edycji: 2010-05-22 o 11:35
paulaa89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 11:22   #178
azure
Zadomowienie

GG do azure

Hej,
kupiłam sobie szczotkę Elite z naturalnego włosia 100% dzik, jak w załączniku. Zapłaciłam 32zł, myślicie że za tą cenę mogę ufać że to naprawdę naturalna szczotka??

Charlotte95: ja używam tej szczotki już kilka dni, mam włosy tłuste i moim zdaniem wyglądają lepiej. Szczotka lepiej rozczesuje włosy, więc nie tworzą się takie tłuste zlepione kluchy jak przy zwykłej szczotce. Ale w sumie testuje dopiero kilka dni
azure jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 00:58   #179
malvin
Raczkowanie

a ja zaproponuje coś innego niz naturalne szczotki. polecam szczotkę firmy DENMAN. Jest ona wykona z plastiku z czego 'igły' są z takiego specyficznego materiału i nie zakończone kulkami - świetnie rozczesują bardzo długie plączące się włosy! Nie zauwazyłam elektryzowania, myślę że to specjalny rodzaj tworzywa bo moje włosy sa na elektryzowanie bardzo podatne :/ czesze mi się nią dużo lepiej niż taką z naturalnego włosia! posiadam model D3 i sobie bardzo chwalę.
malvin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 14:50   #180
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość

Charlotte95: ja używam tej szczotki już kilka dni, mam włosy tłuste i moim zdaniem wyglądają lepiej. Szczotka lepiej rozczesuje włosy, więc nie tworzą się takie tłuste zlepione kluchy jak przy zwykłej szczotce. Ale w sumie testuje dopiero kilka dni
To mnie zachęciłaś A czeszesz nią tylko świeże włosy, takie po umyciu, czy te normalne też? Omijasz skalp, czy wykonujesz masaż?
Charlotte95 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
naturalne włosie, szczotki

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości