Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-03-24, 21:29   #3181
zetafon
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Te buteleczki jakieś pechowe macie, we wszystkich czterech z jakich korzystałam i korzystam wszystko było i jest ok
no to szkoda ze akurat na nas padło
chyba odstawie na jakis czas ten zel HA bo mam wrazenie ze raczej mi przesusza skore niz nawilza.ehh...

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline  
Stary 2009-03-24, 21:35   #3182
tranqil babe
Wtajemniczenie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez caroline1987 Pokaż wiadomość
Witajcie
Czuje sie wywolana do tablicy jako ze jestemautorkatego toniku
tranqil dziewczyny maja racje, po prostu wytracil sie nadmiar kwasu, pewnie salicyla, bo mi sie tez tak czesto robi. Tonik robilam na cieplo i wtedy wszystko bylo ladnie rozpuszczone, a jak spadla temperatura, to sie obnizyla rozpuszczalnosc kwasu w wodzie i czesc wypadla z roztoru w postaci igielek. Jesli Ci nie przeszkadzaja mozesz spokojnie z nimi uzywac, tylko przemywaj twarz druga strona wacika, zeby ich sobie na twarz nie aplikowac, ewetualnie dolej troszke spirytusu, to igielki znikna
witam autorko

Wszystko ok z tonikiem wlozylam go do cieplej wody i jest dobrze, generalnie jestem z niego bardzo zadowolona wiec jeszcze raz dzieki

tranqil babe jest offline  
Stary 2009-03-24, 22:16   #3183
gda
Zakorzenienie

mam jedno pytanie do posiadaczek peelingu cukrowego, w jakiej postaci on ma być? Bo chyba coś źle zrobiłam... Jest wodnisty , dopiero musze zanurzyć tam dłoń i wyjąć te mase z cukru.
gda jest offline  
Stary 2009-03-24, 22:19   #3184
Shazney
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
powiem wam,ze ta ,,pipetka" nie działa ledwie jedna krople na raz pobierało.za słaba jest...
Moja na początku też była "tępa", ale z czasem się wyrobiła i już jest OK

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2009-03-24, 22:29   #3185
Ghost19
BAN stały

Też jestem strasznie ciekawa tego toniku PHA. Już czeka w koszyku ...ale jeszcze poczeka, bo na razie testuję na sobie BHA. Dziś kupiłam aspirynkę i prócz serum z salicylem zrobię sobie jutro maseczkę Mam tylko nadzieję, że nie wyjdę czerwona jak burak.
Mam z BU maseczkę mango i zastanawia mnie czy może czereśniowa ładniej pachnie. Jak któraś z dziewczyn zakupi to powiedzcie proszę jaki ma zapach.
Ghost19 jest offline  
Stary 2009-03-24, 23:35   #3186
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

Cytat:
chyba odstawie na jakis czas ten zel HA bo mam wrazenie ze raczej mi przesusza skore niz nawilza.ehh...
mam takie same odczucie chyba powinien nawilżać, a nie wysuszać

I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline  
Stary 2009-03-25, 01:47   #3187
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
mam takie same odczucie chyba powinien nawilżać, a nie wysuszać

Dajesz go solo czy mieszasz?a moze jak mieszasz to zbyt duza proporcje zelu HA dajesz i jest wlasnie taki efekt....
Stary 2009-03-25, 09:05   #3188
April007
Zadomowienie

GG do April007

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Mam z BU maseczkę mango i zastanawia mnie czy może czereśniowa ładniej pachnie. Jak któraś z dziewczyn zakupi to powiedzcie proszę jaki ma zapach.
Zamówiłam maseczkę i olejek czereśniowy ( żeby dodawać też do maseczki ;-) ). Dzisiaj lub jutro powinnam mieć paczuchę więc zdam relację
April007 jest offline  
Stary 2009-03-25, 09:06   #3189
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Dajesz go solo czy mieszasz?a moze jak mieszasz to zbyt duza proporcje zelu HA dajesz i jest wlasnie taki efekt....
nigdy jeszcze nie dawałam solo, nawet nie wiedziałam że można . Wydaje mi się też, że nie daję zbyt dużo - czytałam na BU o mieszaniu żelu z olejkami: Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery tłustej dodajemy mniejszą ilość Serum-olejku, w przypadku cery suchej większą ilość Serum-olejku. Cerę mam przesuszoną po kwasach wiec zawsze dawałam raczej mało hial. No nie wiem, póki co do nawilżania dalej wolę zieję calma solo

I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline  
Stary 2009-03-25, 10:14   #3190
kizia mizia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
mam jedno pytanie do posiadaczek peelingu cukrowego, w jakiej postaci on ma być? Bo chyba coś źle zrobiłam... Jest wodnisty , dopiero musze zanurzyć tam dłoń i wyjąć te mase z cukru.
Nie przejmuj się on taki jest , zamieszaj przed użyciem , albo odlej odrobinę oleju . Ja tak zrobiłam bo uważam ,ze dają za dużo oleju i za mało cukru.

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
nigdy jeszcze nie dawałam solo, nawet nie wiedziałam że można . Wydaje mi się też, że nie daję zbyt dużo - czytałam na BU o mieszaniu żelu z olejkami: Stosunek fazy olejowej do żelowej reguluje się w zależności od potrzeb i rodzaju cery. W przypadku cery tłustej dodajemy mniejszą ilość Serum-olejku, w przypadku cery suchej większą ilość Serum-olejku. Cerę mam przesuszoną po kwasach wiec zawsze dawałam raczej mało hial. No nie wiem, póki co do nawilżania dalej wolę zieję calma solo
Wiesz , mi tez HA z samym olejem średnio służy, zawsze muszę jeszcze czegoś dodać, kremu lub mleczka.
Z jakiegoś powodu je lubię ,ale nie jest to mój niezbędnik. Używam go w mini ilościach i w takiej formie jest ok.Krem szybciej się wchłania i makijaż lepiej się trzyma. Działania nawilżającego szczerze mówiąc nie widzę. Używam raczej dla dobrego samopoczucia

Edytowane przez kizia mizia
Czas edycji: 2009-03-25 o 10:18
kizia mizia jest offline  
Stary 2009-03-25, 13:03   #3191
marioladabr
Zakorzenienie

Przyjechała kolejna paczka... m.in. ten tonik PHa. Dzisiaj go zrobię i będe próbować. Zdam relację za kilka dni. Zamówiłam tez kilka hydrolatów i maseczki (mango i morską z perłami). Zaczęłam używać hydrolatu z kocanki i w ogóle ten zapach mnie nie przekonuje... dla mnie to pachnie jakąś przyprawą i nie podoba mi się. Za to jaśminowy, z róży damascena i oczarowy mają ładny zapach.
marioladabr jest offline  
Stary 2009-03-25, 17:28   #3192
albin_ek
Zakorzenienie

GG do albin_ek

Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
Przyjechała kolejna paczka... m.in. ten tonik PHa. Dzisiaj go zrobię i będe próbować. Zdam relację za kilka dni. Zamówiłam tez kilka hydrolatów i maseczki (mango i morską z perłami). Zaczęłam używać hydrolatu z kocanki i w ogóle ten zapach mnie nie przekonuje... dla mnie to pachnie jakąś przyprawą i nie podoba mi się. Za to jaśminowy, z róży damascena i oczarowy mają ładny zapach.
To napisz proszę jak się sprawuje ten tonik PHA. Właśnie się na niego czaję...
Stary 2009-03-25, 18:59   #3193
Mariola13
Zakorzenienie

A ja po ok 3 miesiącach stosowania podkładów mineralnych (proszkowych) zauważyłąm u siebie, głównie na brodzie, zaskórniki Wcześniej takie rzeczy zdarzały jest sporadycznie. Czym to potraktować ? Ogniem ?

CHANEL - Classic medium - beige, cavior, gold hrdw, nowa

GIVENCHY ANTIGONA mini, nowa

GUCCI - Vintage Web Leather Canvas Tote, klasyczny kuferek

HERMES - Evelyne pm, etoupe

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-03-25, 19:52   #3194
Nicole
Zakorzenienie

Dziewczyny, mam pytanie
Czy hydrolat z kocanki można mieszać z hydrolatem z rumianku żeby wzmocnić efekt łagodzenia? Zależy mi na uspokojeniu nadreaktywnej skóry twarzy, ciągle zaczerwienionej, z wypiekami..

Nicole jest offline  
Stary 2009-03-25, 20:40   #3195
Modraszka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie
Czy hydrolat z kocanki można mieszać z hydrolatem z rumianku żeby wzmocnić efekt łagodzenia? Zależy mi na uspokojeniu nadreaktywnej skóry twarzy, ciągle zaczerwienionej, z wypiekami..
Cytat z BU: "Hydrolat z kwiatu kocanki wykazuje synergię działania z hydrolatem rumiankowym, zastosowane łącznie posiadają intensywne działanie łagodzące i przeciwzapalne." Czyli można mieszać.

Modraszka jest offline  
Stary 2009-03-25, 20:49   #3196
kizia mizia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
A ja po ok 3 miesiącach stosowania podkładów mineralnych (proszkowych) zauważyłąm u siebie, głównie na brodzie, zaskórniki Wcześniej takie rzeczy zdarzały jest sporadycznie. Czym to potraktować ? Ogniem ?
Wygląda na to że Cię zapchał. Może jakaś maseczka głęboko oczyszczająca , proszek wulkaniczny , glinka ghassoul, do tego jakiś preparat z kwasem i coś łagodzącego.?
kizia mizia jest offline  
Stary 2009-03-25, 20:58   #3197
Patryka
Zadomowienie

ale przecież mineralne niby mają nie zapychać, dobrze mi się wydaje? mam zamiar się na nie przerzucić (z oczekiwaniem, że z cerą będzie nie gorzej, niż jest)... nie rozwiewajcie moich nadziei

Patryka jest offline  
Stary 2009-03-25, 22:10   #3198
zetafon
Zakorzenienie

wiecie co,tak mi sie wydaje ze na samym poczatku jak nie mialam problemow z żelem HA to dawałam go duzo do kremu.ze 3 krople.jak daje jedna mini kropelke to sa problemy z przesuszeniem.myslicie ze u mnie moze dzialac odwrotnie niz to zalecane (malo żelu ,duzo kremu?).

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline  
Stary 2009-03-25, 22:59   #3199
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Tak - wysyłają go oddzielnie - może zależy od tego za jaką kwotę robisz zamówienia? Moje oscylują w granicach 100 zł i po drugim dostałam kupon.
Gdzie ja mam szukać tego kuponu , i jak on wygląda?
Przykładowo o jaką kwote chodzi.
Zamawiałam już dwa razy z BU. za ponad 100 zł , i nic nie dostałam
Chce zamówić dzisiaj ,prosze o szybką odpowiedź ,pozdrawiam
Natalia 1 jest offline  
Stary 2009-03-25, 23:02   #3200
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Wygląda na to że Cię zapchał. Może jakaś maseczka głęboko oczyszczająca , proszek wulkaniczny , glinka ghassoul, do tego jakiś preparat z kwasem i coś łagodzącego.?
Muszę się w tym rozeznać, bo przyznam ciemnota ze mnie w tej materii głęboko oszyszczającej

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
ale przecież mineralne niby mają nie zapychać, dobrze mi się wydaje? mam zamiar się na nie przerzucić (z oczekiwaniem, że z cerą będzie nie gorzej, niż jest)... nie rozwiewajcie moich nadziei
Niby. Może u mnie taka reakcja wystapiła, bo ja niestety przepadłam w wątkach mineralnych i mam tony próbek, rożnych firm i każdy proszek ma ciutkę inny skład, więc może te częste zmiany

Cytat:
wiecie co,tak mi sie wydaje ze na samym poczatku jak nie mialam problemow z żelem HA to dawałam go duzo do kremu.ze 3 krople.jak daje jedna mini kropelke to sa problemy z przesuszeniem.myslicie ze u mnie moze dzialac odwrotnie niz to zalecane (malo żelu ,duzo kremu?).
hmm, Ja przyznam ci się szczerze jak spróbowałam sam żel zastosować na twarz w takiej ilości jak zwykle krem to owszem wchłonął się momentalnie, ale niestety czułam mocne ściągnięcie skóry i więcej tego nie robiłam. Natomiast dodany do serum olejowego np Rose, Granat czy Renev w proporcji 1:1, a nawet żelu więcej juz jest wszystko idealnie. Nawet mała kropelka olejku sprawia, że buzia jest mięciutka bez żadnego ściągnięcia.

CHANEL - Classic medium - beige, cavior, gold hrdw, nowa

GIVENCHY ANTIGONA mini, nowa

GUCCI - Vintage Web Leather Canvas Tote, klasyczny kuferek

HERMES - Evelyne pm, etoupe

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-03-25, 23:07   #3201
Modraszka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Kupon rabatowy wysyłają mailem. Podany jest kod, który trzeba wpisać przy kolejnym zamówieniu

Modraszka jest offline  
Stary 2009-03-25, 23:12   #3202
April007
Zadomowienie

GG do April007

Cytat:
Przychodzi osobnym mailem kod z informacją o wygenerowanym kuponie zniżkowym ( ostatni sobie skasowałam i niestety nie skorzystałam ). Może też zależy od tego jak często robi się zamówienia - u mnie to bylo co 3-4 tygodnie zamówienie. Sama nie wiem...

Edit: Modraszka była szybsza
April007 jest offline  
Stary 2009-03-25, 23:16   #3203
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Przychodzi osobnym mailem kod z informacją o wygenerowanym kuponie zniżkowym ( ostatni sobie skasowałam i niestety nie skorzystałam ). Może też zależy od tego jak często robi się zamówienia - u mnie to bylo co 3-4 tygodnie zamówienie. Sama nie wiem...

Edit: Modraszka była szybsza
Dziękuje za odpowiedź dziewczyny ,ale możecie zdradzić na jaką kwote
są te kupony?
Natalia 1 jest offline  
Stary 2009-03-25, 23:21   #3204
April007
Zadomowienie

GG do April007

Cytat:
Dziękuje za odpowiedź dziewczyny ,ale możecie zdradzić na jaką kwote
są te kupony?
Dostałam raz 4% zniżki i teraz 5%. Pewnie zobaczyli że nie wykorzystałam poprzedniego i się ulitowali
April007 jest offline  
Stary 2009-03-25, 23:23   #3205
zetafon
Zakorzenienie

,,hmm, Ja przyznam ci się szczerze jak spróbowałam sam żel zastosować na twarz w takiej ilości jak zwykle krem to owszem wchłonął się momentalnie, ale niestety czułam mocne ściągnięcie skóry i więcej tego nie robiłam. Natomiast dodany do serum olejowego np Rose, Granat czy Renev w proporcji 1:1, a nawet żelu więcej juz jest wszystko idealnie. Nawet mała kropelka olejku sprawia, że buzia jest mięciutka bez żadnego ściągnięcia."

wiesz,chodzilo mi o to ze jak dawalam wiecej zelu niz kremu to nie bylo problemu.
ale mi sie zrymowało.pewnie sciagniecie po czesci jest spowodowane hydrolatem i zelem.czy hydrolaty z kocanki i oczaru sa jakies mocniej ściagajace niz reszta??

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline  
Stary 2009-03-25, 23:25   #3206
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Dostałam raz 4% zniżki i teraz 5%. Pewnie zobaczyli że nie wykorzystałam poprzedniego i się ulitowali
To miłe , ide szukać kuponów , dziękuje
Natalia 1 jest offline  
Stary 2009-03-26, 09:14   #3207
gda
Zakorzenienie

Cytat:
wiesz,chodzilo mi o to ze jak dawalam wiecej zelu niz kremu to nie bylo problemu.
ale mi sie zrymowało.pewnie sciagniecie po czesci jest spowodowane hydrolatem i zelem.czy hydrolaty z kocanki i oczaru sa jakies mocniej ściagajace niz reszta??
Hydrolat z kocanki w ogóle nie jest ściągający, z oczaru zdecydowanie tak.

Ja stosowałam samodzielnie tylko żel HA z pantenolem i alantoina i był super, skóra napięta, ale nie ściągnięta, ale teraz kupiłam zwykły żel HA 1% i czuję ściągnięcie po samodzielnym zastosowaniu..

Za to jak chciałam uspokoić cerę, to robiłam mieszankę z żelu z pantenolem i hydrolatu z kocanki i buzia ładnie się rozjaśniała i łagodziła
gda jest offline  
Stary 2009-03-26, 09:37   #3208
AniaM69
Zadomowienie

Do żelu hialuronowego trzeba dodać olej i taką mieszankę kłaść na twarz, sam hialuron wyciągnie całą wilgoć ze skóry.
AniaM69 jest offline  
Stary 2009-03-26, 10:06   #3209
gda
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Do żelu hialuronowego trzeba dodać olej i taką mieszankę kłaść na twarz, sam hialuron wyciągnie całą wilgoć ze skóry.

To jest moim zdaniem nieprawda, ponieważ wątpię, żeby biochemiaurody polecała go stosować jako samodzielny nawilżacz, gdyby to było faktycznie szkodzące.

To pierwszy punkt jego zastosowania:

# Jako lekki żel nawilżający - stosowany jako samodzielny nawilżacz sprawdza się zwłaszcza w przypadku cery tłustej i skłonnej do wyprysków, gdyż żel jest zupełnie niekomedogenny. W przypadku cery suchej może być traktowany jako dodatkowy preparat nawilżający [patrz - poniższe metody] - (przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz okolice oczu, delikatnie wklepując).
UWAGA! - Jeśli stosujesz żel hialuronowy samodzielnie, aplikuj zawsze na WILGOTNĄ skórę.
gda jest offline  
Stary 2009-03-26, 10:59   #3210
IlonaP
Zakorzenienie

Popełniłam znów zamówienie

Hydrolat różany - 200 ml
Hydrolat migdałowy - 200 ml
Hydrolat rumiankowy - 200 ml
Hydrolat z kwiatu lipy EKOLOGICZNY - 100 ml
Hydrolat z kwiatu kocanki EKOLOGICZNY - 100 ml
Maseczka morska z perłami - 50 ml
Puder bambusowy - 50 ml
Serum-olejek z witaminą C10 - 16 ml
Butelka szklana 10 ml z kroplomierzem
Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5% - 50ml

standard oprócz serum z wit.C, maseczki i pudru bambusowego

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości