Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-03-26, 11:25   #3211
magratka
Rozeznanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Popełniłam znów zamówienie
Tez musze popelnic i tez mam zamiar wyprobowac puder bambusowy. Wkurzylam sie ostatnio, bo atomizer z BU sie bardzo szybko zepsul - moze z miesiac go uzywalam. Czy one sa tak nietrwale, czy mialam pecha?
magratka jest offline  
Stary 2009-03-26, 11:29   #3212
IlonaP
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez magratka Pokaż wiadomość
Tez musze popelnic i tez mam zamiar wyprobowac puder bambusowy. Wkurzylam sie ostatnio, bo atomizer z BU sie bardzo szybko zepsul - moze z miesiac go uzywalam. Czy one sa tak nietrwale, czy mialam pecha?
mój działa
a bambus będziesz mieszać czy solo?
Stary 2009-03-26, 12:07   #3213
konspiracja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
To jest moim zdaniem nieprawda, ponieważ wątpię, żeby biochemiaurody polecała go stosować jako samodzielny nawilżacz, gdyby to było faktycznie szkodzące.

To pierwszy punkt jego zastosowania:

# Jako lekki żel nawilżający - stosowany jako samodzielny nawilżacz sprawdza się zwłaszcza w przypadku cery tłustej i skłonnej do wyprysków, gdyż żel jest zupełnie niekomedogenny. W przypadku cery suchej może być traktowany jako dodatkowy preparat nawilżający [patrz - poniższe metody] - (przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz okolice oczu, delikatnie wklepując).
UWAGA! - Jeśli stosujesz żel hialuronowy samodzielnie, aplikuj zawsze na WILGOTNĄ skórę.
Może ma znaczenie "na wilgotną skórę"? W kazdym razie kropelka olejku by nie zaszkodzila...

na Groszka orbicie

Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline  
Stary 2009-03-26, 12:11   #3214
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Może ma znaczenie "na wilgotną skórę"? W kazdym razie kropelka olejku by nie zaszkodzila...
ma znaczenie - aplikacja na wilgotną skórę sprawia, że ta wilgoć jest zatrzymywana, warstwa HA nie pozwala na jej wyparowanie
Stary 2009-03-26, 12:18   #3215
konspiracja
Zakorzenienie

Cytat:
ma znaczenie - aplikacja na wilgotną skórę sprawia, że ta wilgoć jest zatrzymywana, warstwa HA nie pozwala na jej wyparowanie
no proszę
ja i tak zawsze wersja z olejkiem..

na Groszka orbicie

Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline  
Stary 2009-03-26, 13:20   #3216
April007
Zadomowienie

GG do April007

Przyszła mi paczucha Olejek czereśniowy wypróbowałam na ręce - nie pachnie niestety Jest dość lekki. Zobaczymy co mi zrobi z buzią. Maseczka czereśniowa ma fajny kolor - takiej jasnej wisienki Zdam relację jak użyję. W dodatku pierwszy raz zamówilam maseczkę morską - pachnie jak moje morszczynowe zielsko do picia Już się nie mogę doczekać wieczora aż użyję
April007 jest offline  
Stary 2009-03-26, 14:52   #3217
asiol
Rozeznanie

Oj dziewczyny i przez Was wpadlam ... chociaż to się okaże z czasem ... Jestem po moim pierwszym zamówieniu na BU - czekam na paczuszkę i z niecierpliwości przebieram nózkami w miejscu ;D .
Zamówiłam sobie:
Hydrolat różany
Hydrolat rumiankowy
Krem łagodzący z lukrecją
Serum-olejek regenerujący 3xROSE
Serum-olejek z witaminą C10
Żel hialuronowy

nie mogę się doczekać aż zacznę się maziać - mam wrażliwą cerę, może nawet naczynkową, co drugi kupny kosmetyk mnie uczula więc nie ukrywam, że liczę na CUDA!

Edytowane przez asiol
Czas edycji: 2009-03-26 o 14:53 Powód: literówy
asiol jest offline  
Stary 2009-03-26, 15:43   #3218
konspiracja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Przyszła mi paczucha Olejek czereśniowy wypróbowałam na ręce - nie pachnie niestety Jest dość lekki. Zobaczymy co mi zrobi z buzią. Maseczka czereśniowa ma fajny kolor - takiej jasnej wisienki Zdam relację jak użyję. W dodatku pierwszy raz zamówilam maseczkę morską - pachnie jak moje morszczynowe zielsko do picia Już się nie mogę doczekać wieczora aż użyję
Tylko uważaj przy tej maseczce czareśniowej żeby nikogo z domowników nie było możesz im napędzić niezłego stracha

na Groszka orbicie

Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline  
Stary 2009-03-26, 16:33   #3219
Shpilcia
Zakorzenienie

Przyszło zamówienie
serum amla jutro ukręcę więc wędruje do lodówki
hydrolat z kocanki fajnie pachnie !
hydrolat rumiankowy i oczarowy słodkie
olej tamanu jeszcze nie otwierałam
masła mango i shea zaraz wypróbuje na me suche usta
następne zamówienie : maj (brak funduszy wszystko zainwestowane w prawko)
Shpilcia jest offline  
Stary 2009-03-26, 16:42   #3220
April007
Zadomowienie

GG do April007

Cytat:
Tylko uważaj przy tej maseczce czareśniowej żeby nikogo z domowników nie było możesz im napędzić niezłego stracha
Moja rodzina zahartowana Często robię algowe ( te gumowe typu peel off), wtedy wyglądam jakby mi się twarz roztopiła i spływała powoli Nawet koty siadają i patrzą na mnie dziwnie :P
Ale tak się zastanawiam która gorsza - czereśniowa różowa czy morska zielono - ufoludkowa
April007 jest offline  
Stary 2009-03-26, 19:01   #3221
Nicole
Zakorzenienie

A czy miała któraś z Was puder z bambusa? Czy rzeczywiście dobrze matuje?

Nicole jest offline  
Stary 2009-03-26, 19:46   #3222
Shazney
Zakorzenienie

Cytat:
Właśnie ta czereśniowa ma super kolor! Moja mama stwierdziła, że bardzo twarzowy!

Czekam niecierpliwie na Wasze opinie dotyczące toniku PHA oraz pudru bambusowego!

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2009-03-26, 19:59   #3223
mosutatsu
Rozeznanie

Już nie mogę się doczekać paczki - ale pewnie dopiero jutro/w poniedziałek zostanie wysłana.
mosutatsu jest offline  
Stary 2009-03-26, 20:22   #3224
pucia30a
Przyczajenie

Dziś po raz pierwszy użyłam toniku PHA. Wiem, że to za wcześnie na wypowiedź na ten temat, ale już po pierwszym razie jestem zadowolona.
Zaraz po nałożeniu na twarz odczuwa się lekkie pieczenie, ale to zaraz mija. Poza tym czuje się lekki lifting, skóra jest ściągnieta. Po 15 min. nałożyłam na to serum Granat i muszę przyznać, że skóra jest rewelacyjna.
Zresztą jak po innych kosmetykach z BU.
pucia30a jest offline  
Stary 2009-03-26, 20:23   #3225
mysha25xx
Rozeznanie

A ja dostałam dziś swoje pierwsze zamówienie z BU-na razie ostrożnie, tylko hydrolat rumiankowy i z zielonej herbaty oraz olejek myjący wanilia(booski zapach!) Hydrolat z herbaty nie pachnie, a ten rumiankowy dość silnie trochę ziołowo-rumiankowo a trochę aptecznie.Olejku jeszcze nie próbowałam,ale pokladam w nim wielkie nadzieje-kończy mi się płyn miceralny Ziaja i żel myjący do twarzy.Zrobiłam sobie już 2 raz maseczkę aspirynową-daje świetne efekty,buzia jest jaśniejsza,wygładzona,naw ilżona,wszystkie odstające skórki zniknęły.
mysha25xx jest offline  
Stary 2009-03-26, 20:25   #3226
Narnijkar
Zadomowienie

GG do Narnijkar

Puciu to czekam kochana jak wrażenie po conajmniej tygodniowym stosowaniu-a mierzyłaś ph toniku?jakie ma?
Stary 2009-03-26, 20:38   #3227
pucia30a
Przyczajenie

A czy któraś z Was używała już kremu z lukrecją?

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Upssss, szczerze mówiąc nie sprawdzałam PH. Zaufałam BU.

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Mysha25 - skoro pierwszy raz to żebyś nie popełniła tego samego błędu z olejkiem myjącym co większość moich kumpelek, które nalewały go na wacik i zmywały makijaż. Nic bardzej mylnego. Najlepiej zmoczyć ręce, nalać trochę olejku, rozsmarować i myć nim twarz tak jak mydłem. Tak kilka razy. Efekt jest rewelacyjny.
Ja co prawda używam pomarańczowego, ale waniliowy prawdopodobnie tez będzie fajny.
pucia30a jest offline  
Stary 2009-03-26, 23:14   #3228
zetafon
Zakorzenienie

ja dzis mialam kolejne podejscie do zelu HA i dalam 3 krople zelu i troche kremu,rano humektan,wieczorem ziaja.rano przetarłam twarz hydrol. z oczau ,wieczorem z kocanki i buzia jest gladka,nawilzona i bez ściągnięcia.chyba musze robic to w ten sposób.wersji tej z mała kropla zelu niestety moja skora nie lubi i już.
ja w nastepnym zamowieniu na pewno wezme puder z bambusa (na lato jak bede uzywac filtra),no i serum granat.

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline  
Stary 2009-03-27, 00:33   #3229
Patryka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez magratka Pokaż wiadomość
Wkurzylam sie ostatnio, bo atomizer z BU sie bardzo szybko zepsul - moze z miesiac go uzywalam. Czy one sa tak nietrwale, czy mialam pecha?
moje były nietrwałe - jeden mi się zepsuł*, drugi zgubił

* no dooobra, nie zepsuł, tylko zapchałam go farfoclami z własnoręcznie wyciśniętego soku z czarnej rzodkwi

edyt:
Tak się zastanawiam, na co Wam tyle hydrolatów? Ja mam pięć różnych, z czego używam tylko jednego - oczarowego, pozostale coby się nie zmarnowały dodaję do peelingu, ale więcej możliwości nie przychodzi mi do głowy...

Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2009-03-27 o 00:35
Patryka jest offline  
Stary 2009-03-27, 08:05   #3230
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
moje były nietrwałe - jeden mi się zepsuł*, drugi zgubił

* no dooobra, nie zepsuł, tylko zapchałam go farfoclami z własnoręcznie wyciśniętego soku z czarnej rzodkwi
wydało się

edyt:
Tak się zastanawiam, na co Wam tyle hydrolatów? Ja mam pięć różnych, z czego używam tylko jednego - oczarowego, pozostale coby się nie zmarnowały dodaję do peelingu, ale więcej możliwości nie przychodzi mi do głowy...
rano przecieram twarz w formie toniku, wieczorem po umyciu również
jak siedzę w domu to rozpylam czasami na twarz i okolice
ponadto dodaję do kręconych mazidełek, maseczek - powinnam powiedzieć dodawałam, bo ostatnio lenia mam
Stary 2009-03-27, 08:47   #3231
kilianna
Zakorzenienie

Cytat:
dobrze wiedzieć, bo też teraz zamówiłam.

A ja muszę pochwalić olejek antycellulitowy z BU. Już ponad 3 miesiące stosuję (druga butelka już idzie) i praktycznie pozbyłam się cellulitu. Wcześniej używałam drogeryjnych kosmetyków, które nic mi nie pomagały. A ten olejek poradził sobie z cellulitem, także na lato bez wstydu wskoczę w bikini Niektórzy piszą,że im nie pomaga... hmmm nie wiem od czego to zależy. Ja stosowałam po każdej kąpieli, brałam kroplę olejku i wcierałam bardzo mocno w pośladki, rozcierałam go tak jakby w formie masażu. Pewnie i masaż przyczynił się do wygnania cellulitu, ale olejek na pewno też
kilianna jest offline  
Stary 2009-03-27, 09:07   #3232
la'Mbria
Zakorzenienie

ja też bardzo sobie chwalę ten olejek. Używam codziennie po kąpieli, jak mi się chce to tez rano, ale nie zawsze i widzę ogromną różnicę
żaden drogeryjny czy apteczny specyfik na celulit mi tak nie pomógł, ale fakt, że trzeba się nawcierać, żeby wsiąkł w skórę, więc może to rzeczywiście zasługa masażu...w każdym razie druga butelka już do mnie jedzie i na pewno nie będzie to ostatnia

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline  
Stary 2009-03-27, 09:46   #3233
gda
Zakorzenienie

A olejek antycellulitowy stosujecie na mokrą skórę? Ja używam od czterech dni i go polubiłam, aczkolwiek muszę powiedzieć, że zapach wolę oliwki Hipp

Ostatnio przetestowałam maseczke wulkaniczna z ogórkiem i jest genialna! Moja cera się od razu naprawiła, tylko musiałam ją dobrze nawilżyć po maseczce.

Poza tym z nowości, które goszczę w swej szafce, to tonik BHA, bardzo fajnie polikwidował mi grudki na ramionach i blizenki powoli schodzą. Tylko niestety jak się go używa na ramiona+dekolt+plecy+twar z, to robi się BARDZO mało wydajny

Nowe hydrolaty to oczarowy(co za SMRÓÓÓÓÓD!!!) i geraniowy. Bardzo są fajne, skóra jest śliczna po zastosowaniu. Zamówiłam też rozmarynowy, ale jego miałam wcześniej, działa świetnie zarówno na twarz jak i rozpylony na włoski.
Oprócz tego goszczę hydrolat z róży, ale jakos mnie nie zachwyca oprócz zapachu...

Przyszedł też do mnie peeling cukrowy miętowo-czekoladowy i nie zachwyca mnie powiem szczerze. Głównie dlatego, że po użyciu jak przetarłam ramionka tonikiem BHA, zobaczyłam jaką brązową warstwę kakao zostawia on na skórze! Czy to nie zatyka? Nie lubię jak coś osadza się tak na skórze...

Olej Tamanu jest już niezbędnikiem, robi wszystko! Blizny, pryszcze, gule bolące, podrażnienia znikają!

Olejek myjący fajny bardzo, ale nie wiem czy to on nie jest sprawcą jednej guli na czole:P

To by było na tyle, chciałabym już robić kolejne zamówienie, bo jest TYYYYLEEE rzeczy ,które chciałabym wypróbować:P
gda jest offline  
Stary 2009-03-27, 10:04   #3234
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
dobrze wiedzieć, bo też teraz zamówiłam.

A ja muszę pochwalić olejek antycellulitowy z BU. Już ponad 3 miesiące stosuję (druga butelka już idzie) i praktycznie pozbyłam się cellulitu. Wcześniej używałam drogeryjnych kosmetyków, które nic mi nie pomagały. A ten olejek poradził sobie z cellulitem, także na lato bez wstydu wskoczę w bikini Niektórzy piszą,że im nie pomaga... hmmm nie wiem od czego to zależy. Ja stosowałam po każdej kąpieli, brałam kroplę olejku i wcierałam bardzo mocno w pośladki, rozcierałam go tak jakby w formie masażu. Pewnie i masaż przyczynił się do wygnania cellulitu, ale olejek na pewno też
fakt, ten olejek jest jednym z moich ulubionych
kręciłam sobie też na nim mój ukochany peeling algowy
ale tak naprawdę kluczem do sukcesu jest systematyczny masaż
Stary 2009-03-27, 10:10   #3235
kilianna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
A olejek antycellulitowy stosujecie na mokrą skórę? Ja używam od czterech dni i go polubiłam, aczkolwiek muszę powiedzieć, że zapach wolę oliwki Hipp

Ostatnio przetestowałam maseczke wulkaniczna z ogórkiem i jest genialna! Moja cera się od razu naprawiła, tylko musiałam ją dobrze nawilżyć po maseczce.

Poza tym z nowości, które goszczę w swej szafce, to tonik BHA, bardzo fajnie polikwidował mi grudki na ramionach i blizenki powoli schodzą. Tylko niestety jak się go używa na ramiona+dekolt+plecy+twar z, to robi się BARDZO mało wydajny

Nowe hydrolaty to oczarowy(co za SMRÓÓÓÓÓD!!!) i geraniowy. Bardzo są fajne, skóra jest śliczna po zastosowaniu. Zamówiłam też rozmarynowy, ale jego miałam wcześniej, działa świetnie zarówno na twarz jak i rozpylony na włoski.
Oprócz tego goszczę hydrolat z róży, ale jakos mnie nie zachwyca oprócz zapachu...

Przyszedł też do mnie peeling cukrowy miętowo-czekoladowy i nie zachwyca mnie powiem szczerze. Głównie dlatego, że po użyciu jak przetarłam ramionka tonikiem BHA, zobaczyłam jaką brązową warstwę kakao zostawia on na skórze! Czy to nie zatyka? Nie lubię jak coś osadza się tak na skórze...

Olej Tamanu jest już niezbędnikiem, robi wszystko! Blizny, pryszcze, gule bolące, podrażnienia znikają!

Olejek myjący fajny bardzo, ale nie wiem czy to on nie jest sprawcą jednej guli na czole:P

To by było na tyle, chciałabym już robić kolejne zamówienie, bo jest TYYYYLEEE rzeczy ,które chciałabym wypróbować:P
ja na suchą skórę stosuję. Wcieram mocno i energicznie.

A teraz zamówiłam serum flavo, z myślą o zmarszczkach mimicznych i parę inych rzeczy. Na początku z tego olejku nie bylam tak zadowolona, myślalam sobie, że mało wydajny i pewnie nic nie da, a tu jednak okazuje się, że wcale nie. Jest wydajny, ale jak się go umiejętnie stosuje, bo ja na początku chlapałam nim na wszystkie strony, a teraz odrobinka i wcieranko
kilianna jest offline  
Stary 2009-03-27, 12:12   #3236
mysha25xx
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez pucia30a Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was używała już kremu z lukrecją?

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Upssss, szczerze mówiąc nie sprawdzałam PH. Zaufałam BU.

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Mysha25 - skoro pierwszy raz to żebyś nie popełniła tego samego błędu z olejkiem myjącym co większość moich kumpelek, które nalewały go na wacik i zmywały makijaż. Nic bardzej mylnego. Najlepiej zmoczyć ręce, nalać trochę olejku, rozsmarować i myć nim twarz tak jak mydłem. Tak kilka razy. Efekt jest rewelacyjny.
Ja co prawda używam pomarańczowego, ale waniliowy prawdopodobnie tez będzie fajny.
Dzięki, tak zrobiłam dzis rano,tylko jakoś dziwnie-na mokre ręce olejek nalać, rozetrzeć i nakładać na suchą twarz.Kiedys widzialam w Naturze olejek hydrofilny to nakladało się na mokrą twarz.Pierwsze wrażenia pozytywne, zobaczymy jak poradzi sobie z makijażem (mineralnym) i tuszem do rzęs.
mysha25xx jest offline  
Stary 2009-03-27, 13:50   #3237
pucia30a
Przyczajenie

Poradzi sobie idealnie. Jestem pewna. Ja używam tuszu wodoodpornego. Nawet jeśli nie zmyje się w całości to nalewam odrobinę olejku myjącego na wacik i poprostu zmuwam nim rzęsy. Rewelacja.
pucia30a jest offline  
Stary 2009-03-27, 14:45   #3238
Andzia1971
Raczkowanie

Cześć dziwczyny !
Kiedyś miałam cerę raczej mieszną z trądzikiem a teraz (o dziwo) suchą.
Co mogłybyście polecić na suchą cerę z BU ?
Mam od nich serum antyoksydacyjne flavo -C15EF (stosuję co 2 dni na dzień) i serum - olejek regulujący Tamanu (codziennnie na noc z żelem hialuronowym). Twarz myję olejkim waniliowym (zmywa mineralkę i tusz również) i przecieram hydrolatem oczarowym (lub różanym). Stosuję to od miesiąca i mam wrażenie, że coś nie tak. Brakuje jakiegoś nawilżenia. Cera zrobiła się jakaś taka sucha i mocniej widać zmarszczki.
Proszę poradźcie coś.
Pozdrawiam
Andzia1971 jest offline  
Stary 2009-03-27, 14:58   #3239
LouLou25
Zakorzenienie

Andzia - uzywasz czegos jeszcze czy tulko BU?

sure. fine. whatever.

LouLou25 jest offline  
Stary 2009-03-27, 15:31   #3240
pucia30a
Przyczajenie

Andzia, a może krem liponowy. Jest super. Nie wiem co prawda ile masz lat, ale z tego co podaje BU wynika, że nadaje się w każdym wieku. Idealnie nawilża, reguluje zmarszczki. Jeśli ich nie masz to i tak nie zaszkodzi.
Polecam. Sama używam.
pucia30a jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości