Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-05-18, 12:44   #4171
katty86
Rozeznanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

No i drugie zamówienie na BU u mnie już złożone.Dziękuje za pomoc i odpowiadanie na moje niezliczone pytania.Mam nadzieję że będę zadowolona.Już nie mogę się doczekać kiedy je dorwę w swoje łapki.
Wizaż to niebezpieczny portal,strasznie dużo rzeczy kupiłam odkąd go czytam,a ile jeszcze kusi.Mam nadzieję że moja skóra doceni te starania.
katty86 jest offline  
Stary 2009-05-18, 13:35   #4172
Tweet
Raczkowanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Ja wczoraj wieczorem pierwszy raz użyłam toniku PHA i trochę się przeraziłam Natychmiast cała twarz zrobiła się buraczano-czerwona i gorąca. Co prawda po jakichś 15-20 min wszystko zniknęło, ale zastanawiam się czy to normalne, czy może jakieś uczulenie?? Też tak miałyście? Bo nie wiem w takim razie czy powinnam go używać.
Tweet jest offline  
Stary 2009-05-18, 13:51   #4173
Shazney
Zakorzenienie

Moja twarz po użyciu toniku PHA również robi się czerwona, po 10 min. już jest ok. U mojej mamy też widzę lekkie zaróżowienie, także sądze, że to normalna reakcja, tym bardziej, że nie robi większej szkody w postaci wysuszenia czy wysypki .
Shazney jest offline  
Stary 2009-05-18, 13:54   #4174
Tweet
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Moja twarz po użyciu toniku PHA również robi się czerwona, po 10 min. już jest ok. U mojej mamy też widzę lekkie zaróżowienie, także sądze, że to normalna reakcja, tym bardziej, że nie robi większej szkody w postaci wysuszenia czy wysypki .
Dziękuję Ci bardzo, trochę mnie uspokoiłaś, bo myślałam że to kolejna rzecz z BU która mi nie służy.
Tweet jest offline  
Stary 2009-05-18, 18:46   #4175
Madzia_M77
Zadomowienie

Czy ma któraś z Was patent na szybsze wchłanianie się serum C z amlą? Zamówiłam je pod filtry i nie zależnie ile wezmę, ta sama ilość zostaje na skórze Myślałam że wersja bez olejku będzie się lepiej wchłaniała, chyba przeceniłam kwas HA
Madzia_M77 jest offline  
Stary 2009-05-18, 19:05   #4176
salomi
Raczkowanie

hej wszystkim , postanowiłam zacząć przygodę z BU i mam do Was kilka pytań:
które serum uważacie za lepsze: z Amla czy Flavo? czy lepiej używać podstawowej wersji czy wzbogaconej o jedwab i z silikonami? czy mogę je stosować gdy biorę Tetralysal a twarz na noc smaruję Akneroxidem na zmianę z Isotrexinem?
no i nie mogę się zdecydować czy zamówić puder perłowy czy z bambusem i jedwabiem... Proszę doradźcie

Acha, czy któraś z Was stosowała olej z róży rdzawej+hydrolat z kocanki na rozstępy lub blizny?
mam na plecach bliznę po operacji kręgosłupa (narty+wypadek=zmiażdżony 7 kręg piersiowy) zastanawiam się czy taka mieszanka coś pomoże.

Edytowane przez salomi
Czas edycji: 2009-05-18 o 21:28 Powód: dopisek
salomi jest offline  
Stary 2009-05-18, 19:48   #4177
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
hej wszystkim , postanowiłam zacząć przygodę z BU i mam do Was kilka pytań:
które serum uważacie za lepsze: z Amla czy Flavo? czy lepiej używać podstawowej wersji czy wzbogaconej o jedwab i z silikonami? czy mogę je stosować gdy biorę Tetralysal a twarz na noc smaruję Akneroxidem na zmianę z Isotrexinem?
no i nie mogę się zdecydować czy zamówić puder perłowy czy z bambusem i jedwabiem... Proszę doradźcie
....
jesli potrzebujesz pudru do matowienia twarzy,filtrów,podkładów itd... to weź koniecznie bambusowo-jedwabny,puder perłowy stosujemy raczej jako kosmetyk pielęgnacyjny na "nagą" twarz,najcześciej dziewczynyn wklepują go palcami.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2009-05-18, 21:03   #4178
Nikita...
Zakorzenienie

Hmm,
w trakcie krecenia Kremu regenerujacego z kwaem liponowy zorientowalam sie, ze w zestawie nie poslali mi kompleksu liposomowego.
Nie wiem czy w takim razie moge kremu spokojnie uzywac, juz pisalam maila do BU, troche sie wnerwilam tym faktem Czy ktoras z was tez tak miala??
No coz, ale i tak bardzo mi sie podoba samo krecenie, nalozylam wlasnie serum z vit C i troche mi sciaga buzke, no zobaczymy.

Edytowane przez Nikita...
Czas edycji: 2009-05-18 o 21:05
Nikita... jest offline  
Stary 2009-05-18, 21:27   #4179
mysha25xx
Rozeznanie

Chyba obsługa BU podczytuje Wizaż Wzięli sobie nasze narzekania do serca i teraz expresowo realizują zamówienia ok. 5 dni od zamówienie i mam paczuchę w domu, ale faster! A kiedyś to ponad 2 tyg. trzeba bylo czekać Zaczęliśmy ich zdradzać z Mazidłami i innymi to się poprawili I bardzo dobrze, bo lubię BU a ich olejek myjący waniliowy kocham
mysha25xx jest offline  
Stary 2009-05-18, 22:40   #4180
Malla
Nie depcze krokusów

Może ktoś wrócił z urlopu
Stary 2009-05-18, 22:57   #4181
joann19
Przyczajenie

GG do joann19

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Hmm,
w trakcie krecenia Kremu regenerujacego z kwaem liponowy zorientowalam sie, ze w zestawie nie poslali mi kompleksu liposomowego.
Nie wiem czy w takim razie moge kremu spokojnie uzywac, juz pisalam maila do BU, troche sie wnerwilam tym faktem Czy ktoras z was tez tak miala??
No coz, ale i tak bardzo mi sie podoba samo krecenie, nalozylam wlasnie serum z vit C i troche mi sciaga buzke, no zobaczymy.
Ja kiedys nie dostałam oleju z czeresni (moje zamówienie było bardzo duże), więc poniekąd miałam podobną sytuację.
joann19 jest offline  
Stary 2009-05-19, 09:49   #4182
princeska69
BAN stały

GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69

Cytat:
Napisane przez joann19 Pokaż wiadomość
Ja kiedys nie dostałam oleju z czeresni (moje zamówienie było bardzo duże), więc poniekąd miałam podobną sytuację.

A jak czegos brakuje, to dosylaja bez problemu?
princeska69 jest offline  
Stary 2009-05-19, 10:10   #4183
Nikita...
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
A jak czegos brakuje, to dosylaja bez problemu?
Dzis dostalam odpowiedz z BU, ze brakujacy skladnik dosla na swoj koszt a do tego pory moge spokojnie zaczac uzywac ukreconego kremu.
Wiec w sumie jestem zadowolona aczkolwiek moje zamowienie nie bylo jakies extra wielkie (tylko 2 zestawy do krecenia) wiec brak skladnika mnie po prostu zdziwil.
Juz sie szykuje na wieksze zamowionko (mamcia rowniez chce) wiec mam nadzieje, ze nastepnym razem wszystko przyjdzie.
Nikita... jest offline  
Stary 2009-05-19, 10:14   #4184
princeska69
BAN stały

GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Dzis dostalam odpowiedz z BU, ze brakujacy skladnik dosla na swoj koszt a do tego pory moge spokojnie zaczac uzywac ukreconego kremu.
Wiec w sumie jestem zadowolona aczkolwiek moje zamowienie nie bylo jakies extra wielkie (tylko 2 zestawy do krecenia) wiec brak skladnika mnie po prostu zdziwil.
Juz sie szykuje na wieksze zamowionko (mamcia rowniez chce) wiec mam nadzieje, ze nastepnym razem wszystko przyjdzie.

Najwazniejsze, ze biora na siebie pelna odpowiedzialnosc Choc ja mam nadzieje, ze mi niczego nigdy nie zabraknie, bo jak dostaje paczke, to chce krecic od razu
princeska69 jest offline  
Stary 2009-05-19, 10:17   #4185
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Powtórzę pytanie:czy osoby wrażliwe powinny poprzestać na myjącym olejku bezzapachowym czy te zapachowe są również bezpieczne?
Mam bardzo wrażliwą cerę. Używałam trzech olejków do mycia : bezzapachowy, pomarańczowy i drzewko różane. Te zapachowe krzywdy nijakiej nie uczyniły, ale dziwnie mnie się nie spodobały. Już teraz zamawiam tylko bezzapachowy.

Olejek kokosowy nie rozjaśnia włosów.
Heroldin jest offline  
Stary 2009-05-19, 10:39   #4186
marioladabr
Zakorzenienie

A ja dzisiaj pierwszy raz użyłam mleczka jedwabnego do włosów. Zaaplikowałam sobie to mleczko na mokre włosy i ich nie czesałam. Po kilku godzinach - jak już włosy mam suche to stwierdzam, że mleczko nie skleja włosów, fala utrzymuje się naturalna, ale jak przeczesusę sobie włosy ręką to są takie tempe, myślałam że więcej poślizgu będzie po tym jedwabiu... Jeszcze nie wiem czy włosy sie elektryzują czy nie, wieczorem dopiero sprawdzę, jak będę się czesać.

Aaa i wczoraj tez pierwszy raz spróbowałam tego nowego serum lemon z tamanu. Bardzo fajne. Pachnie jak lemon z lekką nutką tamanu.
marioladabr jest offline  
Stary 2009-05-19, 20:20   #4187
Malla
Nie depcze krokusów

Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
Aaa i wczoraj tez pierwszy raz spróbowałam tego nowego serum lemon z tamanu. Bardzo fajne. Pachnie jak lemon z lekką nutką tamanu.
Świetny opis zapachu
Stary 2009-05-19, 23:18   #4188
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
A ja dzisiaj pierwszy raz użyłam mleczka jedwabnego do włosów. Zaaplikowałam sobie to mleczko na mokre włosy i ich nie czesałam. Po kilku godzinach - jak już włosy mam suche to stwierdzam, że mleczko nie skleja włosów, fala utrzymuje się naturalna, ale jak przeczesusę sobie włosy ręką to są takie tempe, myślałam że więcej poślizgu będzie po tym jedwabiu...

Właśnie tępe włosy , mam to samo , ale po keratynie i jedwabiu z mazideł. skoro mleczko daje takie same efekty , to już mnie nie kusi
Na jedwabistość dobrze nałożyć przed myciem olejek na włosy .Sam olejek za bardzo obciąża włosy , ale potem keratyna bez spłukiwania już , to są fajne włosy , miękie i o zwiększonej objętości .
Natalia 1 jest offline  
Stary 2009-05-20, 09:51   #4189
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Właśnie tępe włosy , mam to samo , ale po keratynie i jedwabiu z mazideł. skoro mleczko daje takie same efekty , to już mnie nie kusi
Na jedwabistość dobrze nałożyć przed myciem olejek na włosy .Sam olejek za bardzo obciąża włosy , ale potem keratyna bez spłukiwania już , to są fajne włosy , miękie i o zwiększonej objętości .
..........
uuuu to ja mam wręcz przeciwnie:śliskie,mięsis te i lejące włosy...a jednoczesnie nie przyklapnięte i odbite od głowy..bardzo mi mleczko odpowiada.
ale daje tego mleczka 2-3 psiki na całą głowe <przelałam go do buteleczki z psikaczem >

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2009-05-20, 11:32   #4190
marioladabr
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
O to ja nie chcę... i tak mam gęste, puszyste włosy lekko falowane włosy i raczej wolę jak są mniej puszyste. Lubię nałożyć na swoje olej manoi - skleja, tłuści i obciąża włosy, ale fajnie skręt podkreśla - super alternatywa dla pianki

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
..........
uuuu to ja mam wręcz przeciwnie:śliskie,mięsis te i lejące włosy...a jednoczesnie nie przyklapnięte i odbite od głowy..bardzo mi mleczko odpowiada.
ale daje tego mleczka 2-3 psiki na całą głowe <przelałam go do buteleczki z psikaczem >
TO może ja po prostu za dużo napsiukałam - bo też przelałam do buteleczki z psikaczem... ale ja na swoje włosy psiuknęłam ze 20 razy

Ale włosy mi sie nie elektryzują
marioladabr jest offline  
Stary 2009-05-20, 11:35   #4191
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
O to ja nie chcę... i tak mam gęste, puszyste włosy lekko falowane włosy i raczej wolę jak są mniej puszyste. Lubię nałożyć na swoje olej manoi - skleja, tłuści i obciąża włosy, ale fajnie skręt podkreśla - super alternatywa dla pianki

TO może ja po prostu za dużo napsiukałam - bo też przelałam do buteleczki z psikaczem... ale ja na swoje włosy psiuknęłam ze 20 razy

Ale włosy mi sie nie elektryzują
......................
noooo toooo raczej przedobrzyłaś Koleżanko góra 2-3 psiki...albo w dłoniach roztarta ilość mleczka taka jaka sie miesci w łyżeczce od herbaty.

a dla puszących i mieżwiących się włosów nie znam lepszej odżywki niż KALLOS z proteinami MLEKA.. wprawdzie jest ona gotowym produktem fryzjerskim....ale jest debeściacka moim zdaniem.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2009-05-20 o 11:37
dark01 jest offline  
Stary 2009-05-20, 12:51   #4192
marioladabr
Zakorzenienie

Cytat:
......................
noooo toooo raczej przedobrzyłaś Koleżanko góra 2-3 psiki...albo w dłoniach roztarta ilość mleczka taka jaka sie miesci w łyżeczce od herbaty.

a dla puszących i mieżwiących się włosów nie znam lepszej odżywki niż KALLOS z proteinami MLEKA.. wprawdzie jest ona gotowym produktem fryzjerskim....ale jest debeściacka moim zdaniem.

Tylko ja mam włosy do połowy pleców - dość gęste i jakoś nie wyobrażam sobie, żeby dwa psiki starczyły...

A mleczko aplikujecie solo czy nakłądacie wcześniej jakąś odżywkę? Ja zastosowałam solo, ale dzisiaj spróbuję najpierw jakąś odżywkę spłukiwaną i tylko na koniec samo mleczko.

Ja z jedwabiem miałam tylko płyn do układania z Ce-Ce i fajne śliskie i błyszczące włosy miałam, myślałam że po tym z BU też tak będzie...
marioladabr jest offline  
Stary 2009-05-20, 19:11   #4193
Darianna25
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
Najwazniejsze, ze biora na siebie pelna odpowiedzialnosc Choc ja mam nadzieje, ze mi niczego nigdy nie zabraknie, bo jak dostaje paczke, to chce krecic od razu
Podejscie do klienta europejskie no i czas oczekiwania na paczkę sie zmniejszył.
Mieszkajac w UK przyzwyczaiłam sie,ze klientowi się po prostu wierzy.

Darianna25 jest offline  
Stary 2009-05-20, 19:12   #4194
gosiaaaa1
Rozeznanie

Czyli rozumiem, że
puder perłowy - nakładany pod podkład
a puder bambusowy jako wykonczeniowy matujacy? bo tego nie ogarniam...
Jeszcze jezli ktos uzywa kosmetykow everyday minerals moglby mi pomoc w jakiej kolejnosci mam nakladac? czy mieszac?
gosiaaaa1 jest offline  
Stary 2009-05-20, 22:38   #4195
April007
Zadomowienie

GG do April007

A ja mam pytanko, czy komuś jeszcze puder perłowy śmierdzi? Tzn nie w opakowaniu ani nic, tylko przy nakładaniu czuję taki smrodek, zaraz mija ale przeszkadza mi przy nakładaniu. Czy to moja skóra jakoś tak z nim reaguje czy ktoś też tak ma?
April007 jest offline  
Stary 2009-05-20, 22:42   #4196
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
..........
To fakt , im mniej się psiknie , to lepiej , na razie testuje , tylko jak będe dawać 2-3 psiki , to kiedy ja to zużyje
Natalia 1 jest offline  
Stary 2009-05-20, 22:56   #4197
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gosiaaaa1 Pokaż wiadomość
Czyli rozumiem, że
Jeszcze jezli ktos uzywa kosmetykow everyday minerals moglby mi pomoc w jakiej kolejnosci mam nakladac? czy mieszac?
.......
1perłowy
2podkład mineralny
3 bambusowo-jedwabny

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Cytat:
Tylko ja mam włosy do połowy pleców - dość gęste i jakoś nie wyobrażam sobie, żeby dwa psiki starczyły...

A mleczko aplikujecie solo czy nakłądacie wcześniej jakąś odżywkę? Ja zastosowałam solo, ale dzisiaj spróbuję najpierw jakąś odżywkę spłukiwaną i tylko na koniec samo mleczko.

Ja z jedwabiem miałam tylko płyn do układania z Ce-Ce i fajne śliskie i błyszczące włosy miałam, myślałam że po tym z BU też tak będzie...
.........
tez mam takie włosy...poprostu musisz wyczuć proporcje..
mi wystarcza mleczko bez odżywki wcześniej nakładanej.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2009-05-20, 23:23   #4198
marioladabr
Zakorzenienie

Cytat:
.......
1perłowy
2podkład mineralny
3 bambusowo-jedwabny

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

.........
tez mam takie włosy...poprostu musisz wyczuć proporcje..
mi wystarcza mleczko bez odżywki wcześniej nakładanej.
No to testuje... dzisiaj nałożyłam odzywkę taką drogeryjną - ale tak odrobinę, żeby tylko lepiej włosy się rozczesały. Połaziłam trochę z ręcznikiem na głowie a później po rozczesaniu psiuknęłam po 3 razy na każdą połowę (może nast. razem jeszcze zmniejszę dawkę). Dzisiaj wysuszyłam i trochę wyciągnęłam włosy na szczotkę. Nadal mi przeszkadza taki szorstki włos, ale w sumie dobrze wyglądają... może nawet się bardziej błyszczą? Rozczesują się też dobrze i jakoś strasznie sie nie plączą. Tylko nie wiem czy to nie zasługa tej spłukiwanej odżywki. Po jutrze następny test. Dam znać.
marioladabr jest offline  
Stary 2009-05-21, 08:10   #4199
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez gosiaaaa1 Pokaż wiadomość
Czyli rozumiem, że
Ja perłowy używam ZAMIAST podkładu - na krem i na filtr. Lekko ujednolica cerę, wygładza, matuje. Na perłowy daję mieszankę pudru bambusowego+propolisowy i sypkiego z Oriflame dla nadania koloru.

Pudru bambusowego + jedwabny jeszcze nie próbowałam.
Spróbowałam jednak jedwabny uzyc jak perłowy - nie spisał się tak dobrze.

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanko, czy komuś jeszcze puder perłowy śmierdzi? Tzn nie w opakowaniu ani nic, tylko przy nakładaniu czuję taki smrodek, zaraz mija ale przeszkadza mi przy nakładaniu. Czy to moja skóra jakoś tak z nim reaguje czy ktoś też tak ma?
Ma charakterystyczny zapach, ale nawet nie zwracam na niego uwagi.

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 849 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline  
Stary 2009-05-21, 09:53   #4200
judge
Zadomowienie

Witajcie
Może głupio zapytam ale czy któraś z Was wyleczyła bądz pomogła sobie produktami z BU na trądzik?
Mój brat bezskutecznie chodzi do dermatologów i przepisują mu jakieś apteczne maści i inne i nic nie przynosi efektów.
Ma dość zaczerwienioną twarz i ma takie gule czerwone.
Zastanawiam się czy nie wypróbować na nim toniku AHA/BHA 10% żeby porzadnie złuszczyć twarz i na to olej z tamanu ponoć jest bardzo dobry na zmiany potrądzikowe goi..itd
Bardzo proszę o opinie i pomoc

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości