Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-05-21, 17:31   #4231
salomi
Raczkowanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
jesli potrzebujesz pudru do matowienia twarzy,filtrów,podkładów itd... to weź koniecznie bambusowo-jedwabny,puder perłowy stosujemy raczej jako kosmetyk pielęgnacyjny na "nagą" twarz,najcześciej dziewczynyn wklepują go palcami.
dziękuję, a czy któraś z Was wie może czy olej z róży rdzawej+hydrolat z kocanki pomoże na rozstępy lub blizny?
salomi jest offline  
Stary 2009-05-21, 21:08   #4232
honey1012
Wtajemniczenie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Hey wchodze dzis na BU juz mam zamawiac patrze a tam zmieniona wielosc hydrolantów i zupelnie sie teraz nieopłaca :/ ehh ja bym wolala wieksze opakowania a tu na 130 ml bezsensu:/

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline  
Stary 2009-05-21, 21:26   #4233
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
dziękuję, a czy któraś z Was wie może czy olej z róży rdzawej+hydrolat z kocanki pomoże na rozstępy lub blizny?
.....
nie pomoże

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2009-05-21, 22:44   #4234
Malla
Nie depcze krokusów

Cytat:
......................
noooo toooo raczej przedobrzyłaś Koleżanko góra 2-3 psiki...albo w dłoniach roztarta ilość mleczka taka jaka sie miesci w łyżeczce od herbaty.

a dla puszących i mieżwiących się włosów nie znam lepszej odżywki niż KALLOS z proteinami MLEKA.. wprawdzie jest ona gotowym produktem fryzjerskim....ale jest debeściacka moim zdaniem.
2-3 psiki? Mam włosy do pasa, więcej zostałoby w powietrzu niż na włosach... Jedwabiu czy olejków też nakładam więcej niż parę kropli, inaczej nie widzę żadnego efektu. Myślisz, że lekkie przedobrzenie mleczkiem jedwabnym odpowiada za sztywność włosów przy jednoczesnym zachowaniu puszystości, skoro przy innych produktach z jedwabiem taki efekt nie występuje? Ja bym stawiała na inne składniki.
Stary 2009-05-22, 02:19   #4235
Shee'naz
Wtajemniczenie

Tyle się naczytałam o zbawiennym wpłwie kosmetyków z BU, że - co mi tam, spróbuje . Na początek zamierzam wypróbować tonik BHA2% zamiennie z serum np. flavo-C15EF. Na noc kwas hialuronowy 1% do kremiku lub z olejem z czeresni. Na dzien zamierzam uzywac emulsji Avene 50+. Mam nadzieję, że dzieki takiej pielegnacji, uspokoje moją skórę, która jednoszcześnie jest troche odwodniona, alergiczna, ale też wyskakują niespodzianki .

jak się te produkty z BU spiszą to nastepnym razem domówie jeszcze jakies cuda
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-05-22, 16:53   #4236
mysha25xx
Rozeznanie

Kocham olej tamanu, zwłaszcza w połączeniu z olejem z róży rdzawej! Skończył mi się i parę dni używałam samej róży i niestety to nie to samo Po mixie mam rano rewelacyjną skórę-nawilżoną, uspokojoną, zero pryszczy, po róży jest OK, ale bez zachwytu. Szkoda, że nie mają hydrolatu rumiankowego, najbardziej mi pasuje. Wzięłam z cytrynowego drzewa herbacianego-ładnie pachnie, ale i tak wolę dziłanie rumianku. Między różą z BU a tą z Mazideł róznicy nie widzę-pachną tak samo, rumianek też się nie różni, tak samo olej z róży.
mysha25xx jest offline  
Stary 2009-05-22, 16:57   #4237
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mysha25xx Pokaż wiadomość
Kocham olej tamanu, zwłaszcza w połączeniu z olejem z róży rdzawej! Skończył mi się i parę dni używałam samej róży i niestety to nie to samo Po mixie mam rano rewelacyjną skórę-nawilżoną, uspokojoną, zero pryszczy, po róży jest OK, ale bez zachwytu. Szkoda, że nie mają hydrolatu rumiankowego, najbardziej mi pasuje. Wzięłam z cytrynowego drzewa herbacianego-ładnie pachnie, ale i tak wolę dziłanie rumianku. Między różą z BU a tą z Mazideł róznicy nie widzę-pachną tak samo, rumianek też się nie różni, tak samo olej z róży.
Ja mogę się pod tym podpisać. Też kocham olej tamanu miłością dozgonną . A złożyłaś już zamówienie? Bo hydrolat rumiankowy ma być z powrotem w sprzedaży 27, czyli za 5 dni, więc może się wstrzymaj o tydzień?
aeronauta jest offline  
Stary 2009-05-22, 17:17   #4238
mysha25xx
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Ja mogę się pod tym podpisać. Też kocham olej tamanu miłością dozgonną . A złożyłaś już zamówienie? Bo hydrolat rumiankowy ma być z powrotem w sprzedaży 27, czyli za 5 dni, więc może się wstrzymaj o tydzień?
Dzięki za info, ale mam mnóstwo hydrolatów zamowionych wcześniej: różany, zielona herbata, migdał, cytrynowy. Chyba wierzę w siłę rumianku ot co. Bo przecież inne też są fajne. Będę musiła spróbować oczar, geranium nawet, nawet, ale ten rumianek
mysha25xx jest offline  
Stary 2009-05-22, 19:38   #4239
Natalia 1
Zakorzenienie

Rumianek , działa mi na psichike , że maziam się czymś leczniczym .
50 ml , zużyłam w tydzień , tak mi się podobało . Będe go stale zamawiać w małych ilościach , dla odmiany . Teraz używam neroli . Zapach nie mój , ale nie śmierdzi . Ładnie rozjaśnia twarz , więc nie widze sensu katować się kocanką . Kusi mnie jeszcze róża stulisna , może następnym razem
Natalia 1 jest offline  
Stary 2009-05-22, 21:32   #4240
albin_ek
Zakorzenienie

GG do albin_ek

Właśnie wczoraj wymieszałam nowe zakupy z BU:

tonik PHa
Serum oxy granat

I to serum jakieś strasznie tłuste mi wyszło właśnie się zastanawiem czy tak powinno być
Stary 2009-05-22, 23:42   #4241
AppleGirl
Rozeznanie

Serum granat nawet w nazwie ma "olejek", więc to chyba normalne.
AppleGirl jest offline  
Stary 2009-05-23, 09:30   #4242
mysha25xx
Rozeznanie

2 dni stosowania tamanu+róża i pryszcze Jak mi się skończy róża to myślę,że będę mieszać taman z olejem herbacianym, mam taką wielką 100ml butlę A tamanu wcale tak nie śmierdzi jak straszą dziewczyny na mineralnym, wg. mnie pachnie orzechami włoskimi. Do hydrolatu z róży stulistnej wlałam jedwabiu hydrolizowanego i bardzo dobrze nawilża! Do rumianku muszę zamówić ekstrakt z lukrecj, podobno świetne goi niespodzianki i zapobiega im. Ale to dopiero za tydzień, po wypłacie
mysha25xx jest offline  
Stary 2009-05-23, 10:18   #4243
Golden Rose 90
Przyczajenie

hej! byłam we wtorek na zabiegu neodermy ktory miał wyeliminowac moje przebarwioenia i dziurki ale absolutnie nić nie pomogl a 300zl wypadlo z kieszeni. poszukując czegoś nowego natknęlam się na inf o serum z wit C z BU i chcę je wyprobowac. ale czy latem mozna je stosowac? nie powstaną nowe przebarwienia? na noc chce stosowac acne derm. Myslicie ze dobrze zrobię jak rano umyję twarz jakims zelem, nałoze serum odczekam 10min na to filtr 50+ np iwostin, i po 10 min podkład L'oreal infaillible (dobrze kryje) wymieszany z mattitude ktory ma też filtr 22spf. po przyjsciu do domu zmycie makijarzu nalozenie acne dermu po godzinie krem nawilzający redujujący bluzny i przebarwienia potrądzikowe z soraii, i na noc też AD po h serum a jak jeszcze bedzie za mało nawilzone to krem soraii. czy lepiej rano nie nakladac serum? mam mieszaną skore odwodnioną z tencdencją do swiecenia. co polecacie do takiej skóry jeszcze z BU??
Golden Rose 90 jest offline  
Stary 2009-05-23, 15:15   #4244
Shee'naz
Wtajemniczenie

Golden Rose 90 witamina C nie uwrażliwia skóry na promieniowanie UV, ani nie jest silnym złuszczaczem jak np. kwas salicylowy
Nie ma bezwzlgędnego nakazu stosowania filtrów, kiedy uzywasz witaminy C. Ale filtry wskazane sa zawsze z innych, wiadomych powodów
Inna sprawa to to, że nie powinnaś mieszać filtrów róznych marek np. tego iwostinu spf 50 i podkładu z Astora spf 22, bo wtedy otrzymasz ochronę równa zero.
Poza tym Iwostin zawiera z tego co wiem parsol, destabilizowany przez wiekszość "kupnych" pudrów zawierajacych talk i mike. Dlatego wiele dziewczyn stosuje skrobie do matowienia filtrów. Jeżeli bardzo chcesz używać normalnych pudrów, jedyna marka oferująca stabilny filtr (tinosorb), ale bez dodatku parsolu, to Avene. Po nim możesz się maziać czym chcesz i nie potrzeba by miało to filtry. W ogole uwazam filtrowane pudry i podkłady za idiotyczny wynalazek i głupi chwyt marketingowy, który tylko komplikuje sprawę. Od chronienia to są kremy. Pudry od krycia i matowienia
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-05-23, 17:05   #4245
elaj
Raczkowanie

Podklad Erisa City Matt nie ma tego parasola i mozna go stosowac na wszystkie filtry.
Ja uzywam mleczko Avene na zmiane z Klorane. Na to skrobia kukurydziana wymieszana ze skrobia. Podklad tylko na policzki, troche, bo ma czerwone.
elaj jest offline  
Stary 2009-05-23, 17:55   #4246
Golden Rose 90
Przyczajenie

na ktoryms z wątków przeczytwalam ze iwostin ma w prawdze parasol ale ma tez to co aveny więc nie przestaje działać w polaczeniu z miką itp. A co powiecie na temat sposobu używania tego serum z wit C? jesli będę używac na noć AD to jak uzywac serum? Warto kupić też waniliowy olejek myjący oraz tonik z kwasem pha 6%? nie chcę przesadzić bo mialam ta neodermę niby niuc nie pomoglo bo nic nie schodzila skora ale jednak napenwo wrażliwsza będzie.

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

czytalam ze iwostin w prawdzie ma parasol ale ma tez to do avene więc jelsi pojdzie parasol to zostanie jeszcze inna ochrona wię c nie ma przeciwskazan do makijarzu. a co sadzicie o pielegnacji mojej skory?? tak sie zastanawima czy nie kupic jeszcze toniku z kwasek PHA 6% serum z wic C flavio i waniliowego olejku myjacego. ale jak to ogarnąc jeszcze z acne dermem? w jakiej kolejności co stosowac i jakie odstepy zcasu musza byc? bo wiem, ze nie wszytsko można na raz klasc.np na AD jakiś krem przynajmniej h pozniej czy mozna wtedy to serum z wit C??
Stary 2009-05-23, 18:01   #4247
Shee'naz
Wtajemniczenie

Golden Rose 90 odpowiadam znowu tak - Iwostin zawiera ten sam stabilny filtr co Avene czyli Tinosorb. Nie wiem co tam na innych wątkach wypisywano, ale ja wiem, że parsol - objetnie nawet łaczony ze stabilnym filtrem - jest destabilizowany przez talk i mike. Jednak prawda jest taka, ze stopnia tej destabilizacji nie jestesmy w stanie ocenic... Wszysko to raczej domysły. W ogole kładzenie czegokolwiek na filtr to już ryzyko np. starcia powłoczki. Jednak robimy co sie da i zawsze mamy nadzieje ze jakas ochrona zostaje .
Jesli już kupiłas Iwostin to oczywiście zuzyj go, jednak ja na rpzyszłość polecam zdecydowac się na opcję
a) Avene + puder, obojetnie z talkiem czy bez, ale bez dodaktowych filtrow
b) Iwostin Solecrin, La Roche Posay, Bioderma, SVR... etc + skrobia lub puder bez talku i miki i też bez dodatkowych filtrow np. dr hauschka

Co do serum... najlepiej stosowac pod filtr- wzmacnia ochrone UV i spryzja wchłanianiu filtra. Olejek myjacy waniliowy, mozesz wybrobowac, ejst delikatny, bez detergentów.
co to za krem AD to nie wiem wiec nie powiem
Jeśli chodzi o kwasy... radze zglebić temat , wsyztsko zalezy czego ptorzebuje twoja skóra, poczytaj np. opisy tych produktów z BU.

http://biochemiaurody.com/sklep/o-acids.html

Ja na okazjonalne niespodzianki i dleikatne złuszcznaie kupuje tonik BHA 2%.
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-05-23, 18:13   #4248
Golden Rose 90
Przyczajenie

zdublowałąm

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

ad to acne derm

Edytowane przez Golden Rose 90
Czas edycji: 2009-05-23 o 18:08 Powód: powtorzenie posta
Stary 2009-05-23, 18:21   #4249
Shee'naz
Wtajemniczenie

aha, nie znam, ale wnioskuję po nazwie ze to jakis apteczny krem na trądzik? W takim razie nie łącz go z serum... mozesz stosować na noc, a serum rano pod filtry.
Jednak radziłabym się zastanowić nad wyleczeniem tradziku produktami z BU Wielu osobom pomogło na mieszaną cerę zamienne stosowanie serum z vit. c i toniku z kwasami.
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-05-23, 18:38   #4250
Golden Rose 90
Przyczajenie

She-nas ja nie mam tradziku 9no czasem jakaś niespodzianka wyskoczy-3 lata temu wyleczylam się dermatologicznie) ale zostały mi przebarwienia i dziurki po tradziku i tego chcę się wyzbyc. a acne derm chwala na wizazu ze zapobiega wyskakiwaniu niespodzianek zwęza pory oraz bardzo rozjasnia bo ma jakis kwas w sobie ale zapomnialam jego nazwy. a po jakim czasie nałozyć na serum filtr?
Stary 2009-05-23, 18:45   #4251
Shee'naz
Wtajemniczenie

kwas azelainowy Stosuj ostrożnie na noc i obserwuj reakcje skóry, jeśli coś będzie nie tak, odstaw.
Po serum około 15 min odczekać, zależy w jakim tempie sie wchłania. Dopiero filtr. Jest to pracochłonna zabawa, ale chcemy być piekne to nie ma nic za darmo . Co do przebarwień, dziewczyny zachwalaja, że serum im pomogło bo ma własciwosci wybielajace.
Sama w tym celu zamierzam teraz wybróbować flavo-C15EF z Biochemi Urody.
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-05-23, 18:48   #4252
Parsifal
Zadomowienie

kwas azelainowy
o spóźniłam się

Edytowane przez Parsifal
Czas edycji: 2009-05-23 o 18:50
Parsifal jest offline  
Stary 2009-05-25, 09:24   #4253
katty86
Rozeznanie

Witam!
Dostałam właśnie drugie zamówienie z BU.Trochę kocanki się wylało,ale na szczęście niedużo.
Dostałam jako gratisik olej ostropestowy+ekstrakt z rozmarynu(w jednej buteleczce,pomieszane).No i nie wiem do czego można użyć.Pisałyście,że olej ostropestowy jest dla cery suchej,naczynkowej i to by mi pasowało.
Tylko,czy ten rozmaryn nie zaszkodzi moim naczynkom?
katty86 jest offline  
Stary 2009-05-25, 12:06   #4254
Shee'naz
Wtajemniczenie

A ja mam takie pytanie - czy komuś naprawdę kuracja biochemiczna pomogła na cere lekko trądzikową, przebarwienia po starych wypryskach etc? Chodzi mi o takie wynalazki jak serum, tonik BHA 2%... I tak bede probowała, ale ciekawam opinii

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-05-25 o 12:10
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-05-25, 12:12   #4255
curry
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie - czy komuś naprawdę kuracja biochemiczna pomogła na cere lekko trądzikową, przebarwienia po starych wypryskach etc? Chodzi mi o takie wynalazki jak serum, tonik BHA 2%...
Mi pomogly te "wynalazki" o ktorych piszesz, na skore, ktora opisalas.
Uzywam toniku BHA/AHA 10% co 2-3 dzien i serum lemona z HA. Ostatnio ukrecilam rowniez serum C+E z mazidel i zaopatrzylam sie w olej z komosy i hydrolat oczarowy. Sadzisz, ze jesli nikomu by to nie pomagalo to watek rozroslby sie do takich rozmiarow? Nie mowiac juz o calym forum biochemicznym
Polecam lekture tego watku i watku "co kupujecie w mazidlach" ewent. watku o sklepie "zrob sobie krem"

Edytowane przez curry
Czas edycji: 2009-05-25 o 12:14
curry jest offline  
Stary 2009-05-25, 18:56   #4256
Shee'naz
Wtajemniczenie

Że pomaga to wiadomo . Ale każdy ma inne problemy ze skóra, wiec pytaam o wrażenia dziewczyn akurat z takim problemem jak ja. Jednak z tego co widze taka pielegnacja służy z niewielkimi modyfikacjami kazdemu typowi cery... wiec pierwsze w co sie teraz zaopatruje to podstawa: tonik z kwasami i serum. Zbyt wiele lat meczyłam serie antytradzikowe, ktore tylko przesuszaja twarz i stymuluja ja do wiekszego przetluszczania .
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-05-25, 19:36   #4257
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Witam!
Dostałam właśnie drugie zamówienie z BU.Trochę kocanki się wylało,ale na szczęście niedużo.
Dostałam jako gratisik olej ostropestowy+ekstrakt z rozmarynu(w jednej buteleczce,pomieszane).No i nie wiem do czego można użyć.Pisałyście,że olej ostropestowy jest dla cery suchej,naczynkowej i to by mi pasowało.
Tylko,czy ten rozmaryn nie zaszkodzi moim naczynkom?
....
nie zaszkodzi

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2009-05-25, 20:07   #4258
Malla
Nie depcze krokusów

Mam hydrolat rozmarynowy i nie szkodzi moim naczynkom. Cera jest odprężona, świeża.
Stary 2009-05-25, 20:52   #4259
salomi
Raczkowanie

Cytat:
.....
nie pomoże
dzięki, jestem pod wielkim wrażeniem lakoniczności Twoich odpowiedzi - krótko i na temat
salomi jest offline  
Stary 2009-05-25, 21:26   #4260
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
dzięki, jestem pod wielkim wrażeniem lakoniczności Twoich odpowiedzi - krótko i na temat
....
no sorki...przeważnie pisze w pracy między jedną a drugą klientką...ale jeśli troszeczkę nawet pomogę to się cieszę ewentualnie bardziej mogę się rozwijać w czasie weekendu.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości