Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-06-25, 13:22   #4711
oleniolek
Rozeznanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
robię właśnie zamówienie (kolejne już) na moje ukochane hydrolaty. i zastanawiam się, czy nie kupić czegoś do rozjaśnienia przebarwień potrądzikowych. tylko wiem, że w wakacje tak średnio powinno się używać kwasów itp. ale może jest coś na BU, co rozjaśnia przebarwienia i co można stosować w wakacje (np. na noc?).

serum z witaminą c ładnie rozjaśnia twarz, przebarwienia:
http://biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html

i można stosować w lato.
ja stosuje na dzień pod filtry

oleniolek jest offline  
Stary 2009-06-25, 15:49   #4712
gda
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

kurcze coś znowu czas realizacji zamówień się wydłużył.... a szkoda, bo myślałam, że jeśli zamówiłam 4 rzeczy i to jeszcze nie zestawy, to że szybciutko moje zamówienie zostanie zrealizowane
gda jest offline  
Stary 2009-06-25, 15:51   #4713
Malla
Nie depcze krokusów

Mnie wysłano w 4 dniu roboczym od potwierdzenia zamówienia, czyli wczoraj. Zamówienie dość spore.
Stary 2009-06-25, 17:17   #4714
katty86
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
hmm, myślałam, że jak przetrę wacikiem z hydrolatem, to starczy, ale jeśli tak trudno zmyć ten olejek to pozostaje woda
Podpisuję się pod tematem.A próbowała któraś może zmywać go przecierając twarz wacikami z przegotowaną wodą?Chodzi mi o to,aby uniknąć wody z kranu.

katty86 jest offline  
Stary 2009-06-25, 20:26   #4715
inc0rrect
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Witam,
chcę kupić żel hialuranowy, bo moja skora jest w koszmarnym stanie od podkladow i od filtrow, wiec chce miec cos pod spod

czy czysty żel hialurynowy 1% to dobry wybor?? Bede sie mogla nim smarowac, czy musze cos dodac, a jesli tak to co?? Mam skore tlusta, przesuszona i bardzo podrazniona (retoidy i nadtleten benzoidu)

zastanawialam sie tez nad ta wersja z panthenolem i aloesem, ale boje sie że bedzie mnie zapychal

narazie moja lista:
-hydrolat z kwiatu kocanki
-hydrolat aloesowy albo rumiankowy, nie wiem ktory lepszy na podranienia
-puder bambusowy z jedwabiem

licze na rady, podrawiam

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-06-25 o 20:39
inc0rrect jest offline  
Stary 2009-06-25, 20:32   #4716
Shee'naz
Wtajemniczenie

inc0rrect żel HA 1% dla skóry po retinoidach itp, raczej nie wystarczy jako samodzielny nawilzacz. Dodany do jakiegos olejku lub lekkiego kremu (np. humektanu) napewno wzmocni w widoczny sposob jego działanie ja przy kuracji tonikiem BHA mam dzieki dodatkowi tego żelu ładnie nawilzona skóre . Zero widocznego łuszczenia
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-06-25, 20:37   #4717
inc0rrect
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
inc0rrect żel HA 1% dla skóry po retinoidach itp, raczej nie wystarczy jako samodzielny nawilzacz. Dodany do jakiegos olejku lub lekkiego kremu (np. humektanu) napewno wzmocni w widoczny sposob jego działanie ja przy kuracji tonikiem BHA mam dzieki dodatkowi tego żelu ładnie nawilzona skóre . Zero widocznego łuszczenia

A mogłabyś polecić jakiś olejek ?? Bo nie wiem za bardzo o jakiego typu olejki chodzi Jakis lekki żeby nie zapychal

(właśnie kremu nie chce dawac za duzo tynku na twarzy (jeszcze filtr, primer, podklad, puder )olejek mysle, że byłby dobrym rozwiazaniem)

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline  
Stary 2009-06-25, 20:45   #4718
Shee'naz
Wtajemniczenie

Ja na dzien uzywam pod filtr serum flavo . A jakis krmeik badz olejek z dodatkiem HA to na noc mysle , ze do twojej cery najlepszy powinien byc olejek tamanu http://biochemiaurody.com/sklep/oil-tamanol.html Dziewczyny z cera tłusta bardzo , bardzo go chwlaiły

poza tym (z opisu):
- Odpowiedni dla skóry podrażnionej np. po peelingach kwasami lub po zastosowaniu retinoidów, jako kuracja łagodząca i sprzyjająca regeneracji i formowaniu się nowego, zdrowego naskórka.
- Polecany do pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej, mieszanej, zanieczyszczonej - sprzyja gojeniu wyprysków, zapobiega tworzeniu zaskórników, łagodzi stany zapalne, redukuje blizny potrądzikowe.

A stosujac olejek z żelem HA , wydaje mi sie, ze nie ma co sie obawiac zapchania ze stony żadnego.

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-06-25 o 21:10
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-06-25, 21:50   #4719
inc0rrect
Zakorzenienie

Cytat:
Ja na dzien uzywam pod filtr serum flavo . A jakis krmeik badz olejek z dodatkiem HA to na noc mysle , ze do twojej cery najlepszy powinien byc olejek tamanu http://biochemiaurody.com/sklep/oil-tamanol.html Dziewczyny z cera tłusta bardzo , bardzo go chwlaiły

poza tym (z opisu):
- Odpowiedni dla skóry podrażnionej np. po peelingach kwasami lub po zastosowaniu retinoidów, jako kuracja łagodząca i sprzyjająca regeneracji i formowaniu się nowego, zdrowego naskórka.
- Polecany do pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej, mieszanej, zanieczyszczonej - sprzyja gojeniu wyprysków, zapobiega tworzeniu zaskórników, łagodzi stany zapalne, redukuje blizny potrądzikowe.

A stosujac olejek z żelem HA , wydaje mi sie, ze nie ma co sie obawiac zapchania ze stony żadnego.

Dzękuje dokładnie to o co mi chodzi nie wiedzialam że olejek można także na tej stronie zamowić, a więc mam komplet zamównienia!

po tych opisach naprawde mam nadzieje, że pomoze tylo czy "po zastosowaniu retoidow" oznacza że po odstawieniu czy można razem z retoidami stosowac?

edit: jeszcze jedno, czy przy kwasie HA i tym olejku tamanu trzeba stosowac filtry? Czy mozna posmarowac sie przed opalaniem na plazy??

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-06-25 o 21:52
inc0rrect jest offline  
Stary 2009-06-25, 21:54   #4720
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Dzękuje dokładnie to o co mi chodzi nie wiedzialam że olejek można także na tej stronie zamowić, a więc mam komplet zamównienia!

po tych opisach naprawde mam nadzieje, że pomoze tylo czy "po zastosowaniu retoidow" oznacza że po odstawieniu czy można razem z retoidami stosowac?
Mysle, ze nie ma przeciwskazań, gdyby były zaznaczono by to w opisie napewno . Olejkow jest spory wybór, ja teraz mam czeresniowy i jest fajny. I sadze, ze zaden krzywdy nie zrobi i mozna smialo brac. jedynie o skwalanie slyszalam niepochlebne opinie, ze zapchał
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-06-25, 23:00   #4721
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:

edit: jeszcze jedno, czy przy kwasie HA i tym olejku tamanu trzeba stosowac filtry? Czy mozna posmarowac sie przed opalaniem na plazy??
...
możesz domiksować do hialuronu olejek różany,jojobe,słoneczniko wy z orzechów włoskich..olejki te nie są komogenne czyli nie zapychają,tamanu ma mieszane recenzje,mnie np wysuszył na maxa...ale np olej z rózy+tamanu+hialuron może się sprawdzić...z nowości na BU widziałam olej z kocanki-suuuper sprawa dla takiej cery jak Twoja.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2009-06-25, 23:12   #4722
Limonatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez oleniolek Pokaż wiadomość
serum z witaminą c ładnie rozjaśnia twarz, przebarwienia:
http://biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html

i można stosować w lato.
ja stosuje na dzień pod filtry
hm, to się zastanowię nad nim

napisałam do BU i po kilku godzinach odpisali mi, że na lato, na przebarwienia polecają:

- Tonik PHA 6% - bezpieczny także w okresie lata
- Serum - olejek LEMON - tego produktu odradzamy jeśli ma Pani zamiar
intensywnie się opalać, natomiast jeśli ma to być tylko codzienny,
zwykły kontakt ze słońcem, to serum może być stosowane także w okresie
lata na noc.
- Serum z witaminą C flavo C15EF lub AmlaC15E

chyba skuszę się na tonik, bo miałam kiedyś serum i nie byłam zadowolona. jakoś stosowanie serum nie sprawia mi przyjemnośći, jakieś takie paćkanie się

stosowała któraś z Was coś z tego powyżej na przebarwienia potrądzikowe? pewnie serum olejek lemon jest najmocniejsze..

Limonatka jest offline  
Stary 2009-06-26, 01:59   #4723
inc0rrect
Zakorzenienie

Cytat:
Mysle, ze nie ma przeciwskazań, gdyby były zaznaczono by to w opisie napewno . Olejkow jest spory wybór, ja teraz mam czeresniowy i jest fajny. I sadze, ze zaden krzywdy nie zrobi i mozna smialo brac. jedynie o skwalanie slyszalam niepochlebne opinie, ze zapchał
Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
możesz domiksować do hialuronu olejek różany,jojobe,słoneczniko wy z orzechów włoskich..olejki te nie są komogenne czyli nie zapychają,tamanu ma mieszane recenzje,mnie np wysuszył na maxa...ale np olej z rózy+tamanu+hialuron może się sprawdzić...z nowości na BU widziałam olej z kocanki-suuuper sprawa dla takiej cery jak Twoja.
ja zakupie kilka olejkow i przetestuje zawsze przydadza sie do czegos innego, slyszalam że ta kocanka bardzo smierdzi i że na dzien sie raczej nie nadaje ale opis wprost dla mnie (nie wiem czy brac..?)

a te olejki które są przeznaczone do cery dojrzałej i jako kuracja przeciwzmarszczkowa mogą być stosowane przy bardzo młodej cerze?( miałam zwrócić się z tym pytaniem do BU, ale może wy wiecie

dziękuje za rady

inc0rrect jest offline  
Stary 2009-06-26, 02:08   #4724
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
ja zakupie kilka olejkow i przetestuje zawsze przydadza sie do czegos innego, slyszalam że ta kocanka bardzo smierdzi i że na dzien sie raczej nie nadaje ale opis wprost dla mnie (nie wiem czy brac..?)

a te olejki które są przeznaczone do cery dojrzałej i jako kuracja przeciwzmarszczkowa mogą być stosowane przy bardzo młodej cerze?( miałam zwrócić się z tym pytaniem do BU, ale może wy wiecie

dziękuje za rady
Z kocanka to sprawa indywidualna z zapachem Niektorym smierdzi :d Dla mnie ma fajny ziolowo-korzenny intensywny zapaszek . Jakby z nutka miodu? W kazdym razie podoba mi sie. Nie wiem jak olej, bo mialam probke hydrolatu. Ale nastepnym razem kupie kocankowe produkty napewno, bo to co robi z naczynkami to wspaniała sprawa

Olejki napewno Ci nie zaszkodza . W pielegnacji skóry trzeba sie kierowac jej potrzebami a nie wiekiem .
Dwa fajne artykuły na ten temat z BU :

Zakres wiekowy a dobór kosmetyków
Czy można „rozleniwić” skórę pod wpływem używania kosmetyków?

To, ze w opisie zaznaczono, ze olejek ma tez dzieki swoim skaldnikom pozytywny wpływ na cere dojrzała, o niczym nie swiadczy i mozesz spokojnie go brac

Przyklad mamy w olejku z rozy rdzawej:

"Polecany do pielęgnacji skóry suchej, łuszczącej się, dojrzałej, zniszczonej np. działaniem słońca, wiotkiej, ze zmarszczkami, przebarwieniami, wymagającej regeneracji, cery młodej z objawami przedwczesnego starzenia, cery naczynkowej oraz wrażliwej. Może być stosowany także na okolice oczu, szyję, dekolt, jak i na całe ciało."
Olejek ma składniki wpływajace na rozne rodzaje skory dojrzała to tylko jeden z wariantow.

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-06-26 o 02:19
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-06-26, 07:59   #4725
motylek1007
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Podpisuję się pod tematem.A próbowała któraś może zmywać go przecierając twarz wacikami z przegotowaną wodą?Chodzi mi o to,aby uniknąć wody z kranu.
ja polecam wode destylowaną mnie kranówka uczula, nawet przegotowana.

Czy ktos z cerą wrażliwą czy bardzo wrażliwą używał flavo C?

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline  
Stary 2009-06-26, 11:30   #4726
lenka07661
Zadomowienie

slyszalam że ta kocanka bardzo smierdzi i że na dzien sie raczej nie nadaje

Aż tak nie smierdzi, nie są to może perfumy, ale ja sie przyzwyczaiłam, stosuję na noc i jest ok. Już wcześniej pisałam, że po opisach na BU spodziewałam się naprawdę czegoś gorszego, ale tak jak twierdzi Shee'naz, to raczej taki korzenno-ziołowy zapach, nie najgorszy. I działa!!! Nie zapach oczywiście, tylko kocanka

** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline  
Stary 2009-06-26, 12:48   #4727
Shpilcia
Zakorzenienie

Melduję, że paczka doszła pieniażki wpłacałam w sobotę, paczka przyszła po 1,5 tyg w poniedziałek
gratis dostałam pudełko do pudru
znowu jest dostępny puder perłowy..ach oby był dłuzej do następnego mego zamówienia

olej z kocanki- nie wyczuwam wogóle zapachu, jest rzadki, dodaje go do kremu na noc na naczynka- nie zapycha, świetnie nawilża, wspomaga krem w uspokojeniu cery, rano policzki mam takie milusie. Mam zamiar mieszać go jeszcze z oliwką bądź emolium- na rozstępy i na nogi- na pajączki. Opakowanie jest duże więc można troche poszaleć Już go pokochałam jak hydrolat z kwiatu kocanki

oleju z rokietnika jeszcze nie wąchałam/ nie używałam- trzeba go trzymać w lodówce

tonik PHA- lekko szczypie po nałożeniu, narazie stosowałam tylko 2 razy, na poliku na którym mam mocny rumień po toniku zrobił sie kolor buraczany, naszczęście mieszanka kremu na naczynka z olejem z kocanki uspokoiła tą "czerwień"

reszty "kosmetyków" jeszcze nie testowałam, ale maseczka czereśniowa pachnie bosko
Shpilcia jest offline  
Stary 2009-06-26, 13:24   #4728
marcheweczka
Raczkowanie

Witam Panie
Podczytywałam Was przez pół roku, zmieniłam swoją pielęgnację i wyszłam z ukrycia
W BU zamawiałam raz, przeszkadza mi tylko, a może aż, czas realizacji przesyłki. W porównaniu do innych sklepów 1,5 tygodnia to strasznie dużo, a płaci się przecież tą dyszkę za przesyłkę, żeby nie czekać. Ale zanim wyślą..
Zużyłam tonik 2% BHA. Jest super na plecy, szyję i dekolt, gdzie nie możemy dosięgnąć albo nie chce nam się paćkać balsamem. Jak pamiętam to się gimnastykuję z wacikiem Na twarzy też się sprawdza, zalecza pryszcze, które już wyszły na wierzch, natomiast na gule są chyba lepsze sposoby. Nie drażni naczynek i złuszcza, co widać i czuć pod skórą, na tyle że zmusza mnie to do peelingu, a nie jestem fanką tego zabiegu. Ale ogromne czarne kropy na policzkach są, chociaż jest ich mniej.
Peeling z bromelainą piecze nadal, chociaż zużyłam już połowę, ale jak rozrobię go na hydrolacie, to problemu nie ma. Dobrze oczyszcza.

Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
slyszalam że ta kocanka bardzo smierdzi i że na dzien sie raczej nie nadaje
Ja zużyłam flaszkę i mogę powiedzieć, że da się stosować na dzień, o ile potem nałoży się coś, co ładnie pachnie.
marcheweczka jest offline  
Stary 2009-06-26, 13:28   #4729
aaaania1989
Zakorzenienie

a kiedy wysłali Ci zamówionko? bo ja dostalam maila ze wczoraj i zastanawiam sie kiedy przyjdzie...

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Shpilcia Pokaż wiadomość
Melduję, że paczka doszła pieniażki wpłacałam w sobotę, paczka przyszła po 1,5 tyg w poniedziałek
gratis dostałam pudełko do pudru
znowu jest dostępny puder perłowy..ach oby był dłuzej do następnego mego zamówienia

olej z kocanki- nie wyczuwam wogóle zapachu, jest rzadki, dodaje go do kremu na noc na naczynka- nie zapycha, świetnie nawilża, wspomaga krem w uspokojeniu cery, rano policzki mam takie milusie. Mam zamiar mieszać go jeszcze z oliwką bądź emolium- na rozstępy i na nogi- na pajączki. Opakowanie jest duże więc można troche poszaleć Już go pokochałam jak hydrolat z kwiatu kocanki

oleju z rokietnika jeszcze nie wąchałam/ nie używałam- trzeba go trzymać w lodówce

tonik PHA- lekko szczypie po nałożeniu, narazie stosowałam tylko 2 razy, na poliku na którym mam mocny rumień po toniku zrobił sie kolor buraczany, naszczęście mieszanka kremu na naczynka z olejem z kocanki uspokoiła tą "czerwień"

reszty "kosmetyków" jeszcze nie testowałam, ale maseczka czereśniowa pachnie bosko
Stary 2009-06-26, 13:30   #4730
Shpilcia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
a kiedy wysłali Ci zamówionko? bo ja dostalam maila ze wczoraj i zastanawiam sie kiedy przyjdzie...

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

W piątek dostałam meila że wysłali a w poniedziałek paczuszka doszła z samego rana
Shpilcia jest offline  
Stary 2009-06-26, 13:55   #4731
aaaania1989
Zakorzenienie

to może ja dziś dostanę....hm w końcu priorytetem wysyłają ;-)
zamówiłam nowe hydrolaty,do tej pory miałam tylko oczar i kochaną kocankę ))
Stary 2009-06-26, 14:39   #4732
Malla
Nie depcze krokusów

Cytat:
Napisane przez Shpilcia Pokaż wiadomość
O kurde, a ja się nie załapałam ani na pudełeczko na puder, ani na perłowy I znowu trzeba będzie zrobić zamówienie

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
W BU zamawiałam raz, przeszkadza mi tylko, a może aż, czas realizacji przesyłki. W porównaniu do innych sklepów 1,5 tygodnia to strasznie dużo, a płaci się przecież tą dyszkę za przesyłkę, żeby nie czekać. Ale zanim wyślą..
Witamy nową biochemiczkę!
Dyszkę się płaci po to, by nie różnicować przesyłki zależnie od wagi. Nie ma to zbytnio związku z oczekiwaniem. A jak działa na Poczcie Polskiej priorytet, to wiadomo - bez niego paczka szłaby tygodniami
Stary 2009-06-26, 14:48   #4733
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Witamy nową biochemiczkę!
Dyszkę się płaci po to, by nie różnicować przesyłki zależnie od wagi. Nie ma to zbytnio związku z oczekiwaniem. A jak działa na Poczcie Polskiej priorytet, to wiadomo - bez niego paczka szłaby tygodniami
"Dyszke" to sie płaci, bo ZAWSZE wysyłają PACZKĄ, a koszt nadania paczki, ważącej do 1kg priorytetowej wg. cennika poczty to 11zł. Jakbysmy płacily mniej, to oznaczałoby, że biochemia doplaca do wysylek...
http://www.cennik.poczta.lublin.pl/i...e/k_paczka.php
Można sobie tu sprawdzić.

Koszty nadania PACZEK są inne niż koszty nadania LISTÓW POLECONYCH, a BU nadaje właśnie paczki.

Dodatkowo, wg,. mojej obserwacji paczki idą zawsze ok. dzien dłużej niż listy. Te priorytetowe oczywiście, z czego to wynika - nie wiem, alle tak wlansie pracuje poczta polska.
Stary 2009-06-26, 15:07   #4734
Malla
Nie depcze krokusów

hihi - nie zrozumiałaś. Na stronie jest informacja:
"5. Koszt przesyłki wynosi:
o Poczta Polska - Priorytet - Przelewem na konto - 11.00 zł (bez względu na wielkość paczki, wyższe koszty przesyłki pokrywa Serwis).
o W przypadku bardzo dużych zamówień, które nie mogą być przesłane jako pojedyncza przesyłka, koszt transportu będzie wyższy i ustalany indywidualnie."
BU więc dopłaca do wysyłki oprócz wyjątkowo dużych zamówień.
Stary 2009-06-26, 15:14   #4735
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:

dziękuje za rady
....
mogą pod warunkiem,ze nie są komogenne,o ile skóra młoda ma tendencję do zapychania...np róża i jojoba się super nadadzą,natomiast migdał i argan,avokado,już niebardzo.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2009-06-26, 15:16   #4736
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
hihi - nie zrozumiałaś. Na stronie jest informacja:
"5. Koszt przesyłki wynosi:
o Poczta Polska - Priorytet - Przelewem na konto - 11.00 zł (bez względu na wielkość paczki, wyższe koszty przesyłki pokrywa Serwis).
o W przypadku bardzo dużych zamówień, które nie mogą być przesłane jako pojedyncza przesyłka, koszt transportu będzie wyższy i ustalany indywidualnie."
BU więc dopłaca do wysyłki oprócz wyjątkowo dużych zamówień.
W sumie chodzilo mi bardziej o wypowiedź marcheweczki, która stowerdziła, że "dyszkę płacimy, a tyle czekamy" - płacimy tyle, ile wskazuje cennik poczty polskiej, jak napisalaś i nie ma to nic wspólnego z czasem realizacji (kompletowania zamówienia).

Zamawiam często i sporo elementów, ale nie zdazyło sie, aby waga paczki przekraczała 1kg. Z tego co zauwazyłam, przekraczac moze ew. przy zamowieniach duzej ilosci hydrolatów 300ml, ktore ważą, bo olejki, sera, pudry to leciutkie piórka.
Stary 2009-06-26, 15:35   #4737
Malla
Nie depcze krokusów

hihi - zacytowałaś moją wypowiedź, więc myślałam, że to do mnie Warto składać większe zamówienia, żeby podzielić się kosztami przesyłki, bo jeden hydrolat czy dziesięć - za przesyłkę płaci się tyle samo. Na stronie piszą, że przesyłka jest kompletowana przez tydzień od zaksięgowania wpłaty.
"Serwis zastrzega sobie możliwość przedłużenia czasu realizacji, w przypadku zamówień hurtowych, obejmujących w sumie od kilkunastu do kilkudziesięciu sztuk produktów i zestawów." - to pewnie o tych przypadkach, gdy kupujący ponosi wyższe koszty przesyłki.

EDIT: dostałam paczuszkę Ważyła ponad kilogram, pewnie ze względu na hydrolaty i zestawy. Nie dostałam żadnego gratisu ani rabatu. Od razu przystąpiłam do wąchania
- hydrolat z kocanki wcale nie śmierdzi, ma zapach taki... brunatny. Drzewno-porterowo-drożdżowy, nie odstrasza otoczenia
- hydrolat z róży damasceńskiej - boski, głęboki, miodowy nieważne, czy będzie coś robił z cerą ;]
- olejek myjący z drzewka różanego - delikatny, owocowy, lekko kwaskowaty

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2009-06-26 o 18:34
Malla jest offline  
Stary 2009-06-26, 23:17   #4738
marcheweczka
Raczkowanie

Chciałam tylko się wyżalić, bo trudno się czeka na te cudeńka
Ale z drugiej strony to jedyny sklep, który ma aż tyle zestawów o długiej dacie ważności, robisz w 5 minut i używasz kiedy chcesz bez obawy, że coś się zepsuje.
marcheweczka jest offline  
Stary 2009-06-26, 23:19   #4739
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Chciałam tylko się wyżalić, bo trudno się czeka na te cudeńka
Ale z drugiej strony to jedyny sklep, który ma aż tyle zestawów o długiej dacie ważności, robisz w 5 minut i używasz kiedy chcesz bez obawy, że coś się zepsuje.
No niestety dlatego trzeba sobie też wyrobic nawyk zamawiania keidy sie cos neizbednego konczy, bo potem mozna zostac pare dni na lodzie - bez biochemicznej pielegnacji a juz w ten sposob nie wyobrazam sobie zycia xD
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-06-26, 23:38   #4740
inc0rrect
Zakorzenienie

Dzięki dziewczyny

może nieprawda z tym zapachem, sama nie uzywalam

dark01 - a powiedz mi jeszcze czy ten olejek z kocanki jest komogenny....? (chociaż rozumiem, że nowosc i moze byc nie przetestowany

inc0rrect jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości