Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-05-27, 21:09   #1111
Patryka
Zadomowienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Ja już sobie wszystko ukręciłam, i teraz opinia po pierwszym dniu:

- hydrolat oczarowy - śmierdzi w zasadzie nie wiem co o nim powiedzieć, chyba następnym razem wezmę sobie jakiś inny, ten jakby trochę ściąga
- olejek do mycia twarzy - bardzo mnie zdziwił, że taki biały się robi i faktycznie myje, ciekawa jestem tylko, na jak długo mi starczy przy używaniu trzy razy dziennie :?
- serum antyoksydacyjne flavo (bez silikonów) - bardzo ładnie się wchłania, choć mogłoby trochę nawilżać, ale tego niestety nie zauważyłam za bardzo, choć też nie wysusza; bardzo fajne pod filtr
- peeling enzymatyczny - super zapach ale mnie nic nie piecze na twarzy, właściwie była może gładsza po użyciu, ale jakoś tak normalnie
- tonik z kwasami AHA/BHA - właśnie użyłam, a pewnie nie powinnam, skoro wczoraj peeling robiłam... już mnie od jakichś 15 minut swędzi i szczypie twarz, ale to chyba znaczy, że działa... ciekawa jestem, po jakim czasie mogę się jakimś kremem wysmarować, bo dlugo tak nie wytrzymam

Patryka jest offline  
Stary 2008-05-27, 21:25   #1112
lilith1234
Rozeznanie

GG do lilith1234
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Ja już sobie wszystko ukręciłam, i teraz opinia po pierwszym dniu:

- hydrolat oczarowy - śmierdzi w zasadzie nie wiem co o nim powiedzieć, chyba następnym razem wezmę sobie jakiś inny, ten jakby trochę ściąga
- olejek do mycia twarzy - bardzo mnie zdziwił, że taki biały się robi i faktycznie myje, ciekawa jestem tylko, na jak długo mi starczy przy używaniu trzy razy dziennie :?
- serum antyoksydacyjne flavo (bez silikonów) - bardzo ładnie się wchłania, choć mogłoby trochę nawilżać, ale tego niestety nie zauważyłam za bardzo, choć też nie wysusza; bardzo fajne pod filtr
- peeling enzymatyczny - super zapach ale mnie nic nie piecze na twarzy, właściwie była może gładsza po użyciu, ale jakoś tak normalnie
- tonik z kwasami AHA/BHA - właśnie użyłam, a pewnie nie powinnam, skoro wczoraj peeling robiłam... już mnie od jakichś 15 minut swędzi i szczypie twarz, ale to chyba znaczy, że działa... ciekawa jestem, po jakim czasie mogę się jakimś kremem wysmarować, bo dlugo tak nie wytrzymam
hehe mnie olejek starcza na jakies dwa miesiace przy uzywaniu raz dziennie
zapach peelingu iscie obledny - tez mi sie strasznie spodobal
za to nie dla odmiany po toniku nic nie swedzialo

pani rusycystka
teraz też pani żona

czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline  
Stary 2008-05-27, 21:44   #1113
mOna01
Zakorzenienie

Dziś zamówienie poszło

- hydrolat oczarowy
- peeling enzymatyczny
- tonik 10% BHA
- żel hialuronowy 5% z pantenolem

No, pożyjemy zobaczymy ;p

mOna01 jest offline  
Stary 2008-05-27, 22:26   #1114
kuseczka
Zadomowienie

GG do kuseczka

Hej! Może wiecie czy Biochemia Urody wysyła paczki za granicę ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Stary 2008-05-27, 22:53   #1115
Patryka
Zadomowienie

hmm lilith wobec tego czego używasz do innych myć twarzy? czy moze raz Ci wystarcza? ja przyzwyczajona jestem myć twarz trzy razy dziennie (tak to jest, jak ma się problemy z trądzikiem, na szczęście jest już coraz lepiej), ale to chyba trochę mijałoby się z celem, gdybym dwa razy myła twarz czymś innym, a raz olejkiem...

Patryka jest offline  
Stary 2008-05-27, 22:54   #1116
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
Hej! Może wiecie czy Biochemia Urody wysyła paczki za granicę ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Wysyla, mozesz wybrac czy chcesz poczta polska czy tez kurierem, ale wysylka nie jest tania ok 60-80 zl priorytetem
marea jest offline  
Stary 2008-05-27, 23:10   #1117
lilith1234
Rozeznanie

GG do lilith1234

Cytat:
hmm lilith wobec tego czego używasz do innych myć twarzy? czy moze raz Ci wystarcza? ja przyzwyczajona jestem myć twarz trzy razy dziennie (tak to jest, jak ma się problemy z trądzikiem, na szczęście jest już coraz lepiej), ale to chyba trochę mijałoby się z celem, gdybym dwa razy myła twarz czymś innym, a raz olejkiem...
rano przemywam twarz tonikiem, a potem jeszcze hydrolatem - to wystarcza, potem humektan i ciach makijaz
olejku uzywam wieczorem, generlanie staram sie ograniczac uzywanie wody ktora koszmarnie wysusza mi skore

ale ja nie mam raczej problemow z tradzikiem, hmmm... jakby pomyslec to odkad zrobilam rewolucje kosmetyczna nic mi nie wyskakuje tfu tfu tfu

pani rusycystka
teraz też pani żona

czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline  
Stary 2008-05-27, 23:22   #1118
kuseczka
Zadomowienie

GG do kuseczka

marea dziękuję jeszcze raz Wysłałam i tak maila z zapytaniem do nich bo nie wiem czy wysyłają akurat do UK.
Stary 2008-05-27, 23:36   #1119
mrs.doubtfire
Rozeznanie

Ja butelki małej na serum też nigdy nie myłam i bym nie myła nawet jakby mi kazali, nie czułam się z tym źle i nic złego nie widziałam, dla mnie to by była tragedia myć taką butelkę co tydzień.
mrs.doubtfire jest offline  
Stary 2008-05-28, 00:41   #1120
Patryka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
rano przemywam twarz tonikiem, a potem jeszcze hydrolatem - to wystarcza, potem humektan i ciach makijaz
olejku uzywam wieczorem, generlanie staram sie ograniczac uzywanie wody ktora koszmarnie wysusza mi skore

ale ja nie mam raczej problemow z tradzikiem, hmmm... jakby pomyslec to odkad zrobilam rewolucje kosmetyczna nic mi nie wyskakuje tfu tfu tfu
hmm, ciekawie brzmi, spróbuję tak jak Ty po humektanie stosujesz filtr? w ogóle, nie stosowałam tego kremu, ale już któryś raz objawia mi się w pozytywnym kontekście... on chyba (mam nadzieję) nie jest jakiś w stylu zapychaczy? bo coś przydloby mi się nawilżającego... aha, i gdzie go dostanę, w aptece?

Patryka jest offline  
Stary 2008-05-28, 08:52   #1121
lilith1234
Rozeznanie

GG do lilith1234

Cytat:
hmm, ciekawie brzmi, spróbuję tak jak Ty po humektanie stosujesz filtr? w ogóle, nie stosowałam tego kremu, ale już któryś raz objawia mi się w pozytywnym kontekście... on chyba (mam nadzieję) nie jest jakiś w stylu zapychaczy? bo coś przydloby mi się nawilżającego... aha, i gdzie go dostanę, w aptece?
nie powinien cie zapchac, zobacz skla dna KWC - szukaj w aptekach, ale chyba prosciej bedzie ci zamowic przez neta, przyanajmniej u mnie tak jest prosciej

a filtry.. no coz... caly czas przymierzam sie do stosowania, ale jeszcze tego przemierzania w zycie nie wprowadzilam, boje sie tego bielenia swiecenia zapychania itd - zreszta ja sie dosyc trudno opalam, wiec poki co sam makijaz skutecznie mnie blokuje

pani rusycystka
teraz też pani żona

czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline  
Stary 2008-05-28, 10:19   #1122
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
marea dziękuję jeszcze raz Wysłałam i tak maila z zapytaniem do nich bo nie wiem czy wysyłają akurat do UK.
wysla wysla, paczka doszla do mnie w niecaly tydzien, ale troche zamieszania jest z wysylka za granice bo najpierw musza zwazyc paczke by ocenic koszt wysylki i bys mogla zrobic przelew na odpowiednio powiekszona o przesylke kwote
marea jest offline  
Stary 2008-05-28, 11:18   #1123
Narnijkar
Zadomowienie

GG do Narnijkar

Do mnie doszła paczuszka ekspresowo!!Co prawda po Bożym Ciele..ale to juz Pocztę można winić
Stary 2008-05-28, 12:59   #1124
madame paranoja
Zadomowienie

Cytat:
jesli masz w okolicy superpharm to zadzwon i zamów, mi ściągnęli i miałam na drugi dzień do odbioru w aptece
humektan jest w porządku choć nie nawilża spektakularnie.

madame paranoja jest offline  
Stary 2008-05-28, 14:14   #1125
sanetka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez Narnijkar Pokaż wiadomość
Do mnie doszła paczuszka ekspresowo!!Co prawda po Bożym Ciele..ale to juz Pocztę można winić
do mnie rowny tydzien idzie i nic...

sanetka jest offline  
Stary 2008-05-28, 15:27   #1126
aprilla
Raczkowanie

Dziewczyny, potrzebuje rady. Planuje kolejny, dokladnie rzecz biorac drugi zakup na BU. Chce zamowic to, co ostatnio, czyli:
- serum z wit. C bez silikonow
- olejek antycellulitowy
i po raz pierwszy:
- serum lemon.
Doradzcie mi czy jest sens zebym kupila tez zel hialuronowy. Czytalam o nim i tutaj i na samej biochemii sporo, zaleca sie go glownie tym osobom ktore maja bardzo wrazliwa cere i potrzebuja dodatkowego nawilzenia. Nie naleze do tej grupy osob. Czy w zwiazku z tym warto inwestowac w zel? Czy zauwazylyscie rzeczywiscie znacznie lepsze dzialanie ktoregokolwiek z wymienionych przeze mnie ser po zmieszaniu z zelem? Nie chodzi mi tutaj o brak efektu sciagniecia, suchosci skory, ale wplywowi zelu na przyklad na jakos makijazu, wchlanialnosc filtrow pod ktore polozy sie serum z wit. C. Ja zauwazam roznice w jakosci mojego makijazu juz przy zastosowaniu serum z wit. C solo, czy z zelem mogloby byc jeszcze lepiej? Porownuje sie ten zel w dzialaniu do baz pod makijaz. Ile jest w tym prawdy? Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami.

Edytowane przez aprilla
Czas edycji: 2008-05-28 o 15:29 Powód: literowki
aprilla jest offline  
Stary 2008-05-28, 15:29   #1127
joanaros
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aprilla Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuje rady. Planuje kolejny, dokladnie rzecz biorac drugi zakup na BU. Chce zamowic to, co ostatnio, czyli:
- olejek antycellulitowy
i po raz pierwszy:
- serum lemon.
Doradzcie mi czy jest sens zebym kupila tez zel hialuronowy. Czytalam o nim i tutaj i na samej bochemii sporo, zaleca sie go glownie tym osobom ktore maja bardzo wrazliwa cere i potrzebuja dodatkowego nawilzenia. Nie naleze do tej grupy osob. Czy w zwiazku z tym warto inwestowac w zel? Czy zauwazylyscie rzeczywiscie znacznie lepsze dzialanie ktoregokolwiek z wymienionych przeze mnie ser po zmieszaniu z zelem? Nie chodzi mi tutaj o brak efektu sciagniecia, suchosci skory, ale wplywowi zelu na przyklad na jakos makijazu, wchlanialnosc filtrow pod ktore polozy sie serum z wit. C. Ja zauwazam roznice w jakosci mojego makijazu juz przy zastosowaniu serum z wit. C solo, czy z zelem mogloby byc jeszcze lepiej? Porownuje sie ten zel w dzialaniu do baz pod makijaz? Ile jest w tym prawdy? Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami.
Ja mieszam żel z olejami, ale pod makijaż jako baza jest super Uzywałam ostatnio jak byłam na weselu i makijaż trzymał bardzo dobrze całą noc
joanaros jest offline  
Stary 2008-05-28, 15:54   #1128
asa___
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość

lilith1234 jak TY nadal będziesz tak opisywała, co używasz, to ja zbankrutuję ;cPPP
Naprawdę taki dobry ten krem?
asa___ jest offline  
Stary 2008-05-28, 16:19   #1129
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez aprilla Pokaż wiadomość
- olejek antycellulitowy
i po raz pierwszy:
- serum lemon.
Doradzcie mi czy jest sens zebym kupila tez zel hialuronowy. Czytalam o nim i tutaj i na samej biochemii sporo, zaleca sie go glownie tym osobom ktore maja bardzo wrazliwa cere i potrzebuja dodatkowego nawilzenia. Nie naleze do tej grupy osob. Czy w zwiazku z tym warto inwestowac w zel? Czy zauwazylyscie rzeczywiscie znacznie lepsze dzialanie ktoregokolwiek z wymienionych przeze mnie ser po zmieszaniu z zelem? Nie chodzi mi tutaj o brak efektu sciagniecia, suchosci skory, ale wplywowi zelu na przyklad na jakos makijazu, wchlanialnosc filtrow pod ktore polozy sie serum z wit. C. Ja zauwazam roznice w jakosci mojego makijazu juz przy zastosowaniu serum z wit. C solo, czy z zelem mogloby byc jeszcze lepiej? Porownuje sie ten zel w dzialaniu do baz pod makijaz. Ile jest w tym prawdy? Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami.
........
ja tez polecam ten żel dodawac do serum..zwłaszcza do LEMON... sam Lemon jest dla mnie za tłusty,nie wchłania sie do matu...a z żelem jest całkiem oki... i tak jak pisałam wcześniej żel + serum <flavo C, 3 Rose,a nawet krem nawilżający czy inny olejek> = znakomita baza pod makijaż ! ponieważ żel tworzy na powierzchni skóry taka jakby błonkę,która kosmetykom kolorowym nie pozwala wsiąkac nieładnie w skórę<nie robia sie wyschnięte palcki,nic sie nie waży> Co do nawilżenia...moim zdaniem spisuje się tez bardzo dobrze...zawsze miałam problem z mieszaną-okresowo odwodnioną skórą...a teraz ten problem zniknął Lemon nakładany solo reguluje..ale jak dla mnie nie nawilża...a nie stosuje teraz w sumie niczego więcej niż żel HA,Lemon na noc i Flavo C na dzien
natomiast stosowanie samego Zelu HA moze byc problematyczne i dla skór mega suchych lub podrażnionych może byc dodatkowym elementem drażniącym,gdyż kwas hialuronowy jak kazdy ''humektan'' potrzebuje warstwy okluzyjnej żeby działał jak nawilżacz.... dla mnie mixy żelowo-olejkowe to rewolucja w mojej codziennej pielęgnacji ....polecam

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2008-05-28, 17:01   #1130
Patryka
Zadomowienie

Lilith1234, cóż, kto szuka, ten znajdzie Dostałam Humektan w pierwszej aptece. Wydębiłam też próbkę Iwostinu (filtra - jedyny jaki mieli), ale coś czuję, że będę musiała się tam przejść jeszcze jak będzie inna farmaceutka i poprosić o kolejną, bo tej starczy mi na co najwyżej 3 użycia, a po tym się nie przekonam czy zapycha...

A taka mała ciekawostka - dzisiaj pierwszy raz od dawna nie miałam po nałożeniu makijażu suchych skórek na nosie, więc albo peeling, albo tonik, albo i jedno i drugie dobrze mnie wypeelingowało

Patryka jest offline  
Stary 2008-05-28, 17:18   #1131
kuseczka
Zadomowienie

GG do kuseczka

dark01 a ile dodajesz tego żelu do serum?
Stary 2008-05-28, 17:31   #1132
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
dark01 a ile dodajesz tego żelu do serum?
......
wiesz.. tak na oko tzn. wylewam taką kroplę w zagłębienie dłoni,czasami dodaje 2-3 krople ulubionego hydrolatu ,zeby nie zrobił sie tzw.glut po dodaniu serum> i do tego wkraplam kilka kropel<5-6> serum,mieszam to razem w dłoni i na pyszczek

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2008-05-30, 10:29   #1133
evelinek_r
Wtajemniczenie

A ja mam takie pytanie- dlaczgo produktów z BU nie ma w KWC? Przecież to też kosmetyki, a w ten sposób można by było poznać opinie innych osób o konkretnych kosmetykach, poza tym byłoby wszystko w jednym miejscu. Może są jakieś sczególne przeciwwskazania, nie wiem, ale tak właśnie się nad tym zastanawiałam już od jakiegoś czasu.
evelinek_r jest offline  
Stary 2008-05-30, 10:44   #1134
kesii
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie- dlaczgo produktów z BU nie ma w KWC? Przecież to też kosmetyki, a w ten sposób można by było poznać opinie innych osób o konkretnych kosmetykach, poza tym byłoby wszystko w jednym miejscu. Może są jakieś sczególne przeciwwskazania, nie wiem, ale tak właśnie się nad tym zastanawiałam już od jakiegoś czasu.
nie ma bo nikt ich nie zamieścił
kesii jest offline  
Stary 2008-05-30, 11:21   #1135
mOna01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
nie ma bo nikt ich nie zamieścił
to może pozamieszczamy ? :P

edit:
zgłosiłam na razie BU jako producenta :P

mOna01 jest offline  
Stary 2008-05-30, 11:43   #1136
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
to może pozamieszczamy ? :P

edit:
zgłosiłam na razie BU jako producenta :P
Dziewczyny polprodukty nie sa zamieszczane w bazie KWC, pogadam z dziewczynami co o tym mysla
marea jest offline  
Stary 2008-05-30, 11:45   #1137
Agamtb
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Dziewczyny polprodukty nie sa zamieszczane w bazie KWC, pogadam z dziewczynami co o tym mysla
Ale w sumie na BU kupujemy kompletne zestawy i one właśnie mogłyby być na KWC, w sumie to sama chętnie poczytałabym takie opinie w pigułce...
Agamtb jest offline  
Stary 2008-05-30, 11:49   #1138
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Agamtb Pokaż wiadomość
Ale w sumie na BU kupujemy kompletne zestawy i one właśnie mogłyby być na KWC, w sumie to sama chętnie poczytałabym takie opinie w pigułce...
Mam podobne zdanie, wiec wstawie sie za wami by bylo to wrzucone i uznane
marea jest offline  
Stary 2008-05-30, 12:09   #1139
joanaros
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Agamtb Pokaż wiadomość
popieram
joanaros jest offline  
Stary 2008-05-30, 12:16   #1140
Agamtb
Raczkowanie

No i kategoria musiałaby być stworzona - kosmetyki naturalne, czy coś takiego.... w sumie ciężko powiedzieć...
Agamtb jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości