Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-06-02, 20:11   #1231
Narnijkar
Zadomowienie

GG do Narnijkar
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Dobry pomysł z tymi sklepami
A ja mam jeszcze jeden pomysł-co wy na to, żeby ten watek, tutaj posegregować i wszystkie zamieszczone recenzje produktów z BU podpiąć pod odpowiedni wątek o danym produkcie (oczywiście z nickiem autora). W ten sposób uporządkuje się topik i nie "zmarnują" sie informacje
Stary 2008-06-02, 20:38   #1232
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Narnijko, litości! Kto miałby to robić? Przecież to straszna i wielka praca. Poza tym po co ciąć wątek? Osoby, które uważają swoje recenzje za cenne, same mogą je skopiować do Biochemicznego KWC, a wątek o BU zostanie w całości, tak, jak jest.
niezamienna_juz_na_nic jest offline  
Stary 2008-06-02, 21:10   #1233
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez Narnijkar Pokaż wiadomość
Dobry pomysł z tymi sklepami
A ja mam jeszcze jeden pomysł-co wy na to, żeby ten watek, tutaj posegregować i wszystkie zamieszczone recenzje produktów z BU podpiąć pod odpowiedni wątek o danym produkcie (oczywiście z nickiem autora). W ten sposób uporządkuje się topik i nie "zmarnują" sie informacje

Jestem na nie-a dlaczego zaraz powiem,obecny watek ma zupelnie inna funkcje i bedzie nadal zyl swoim zyciem
Forma recenzji na BKWC mimo wszystko bedzie sie roznic do tego,co tutaj jest zawarte wiec jezeli ktokolwiek nie chce pisac drugi raz to tak jak proponuje Niezmienna-niech przekopiuje swoja wypowiedz i ok

Confused_girl kazda pomoc sie liczy a pomysl z ocena sklepu tez jak najbardziej na plus
Na spokojnie uwijemy nowe gniazdo
Stary 2008-06-02, 21:19   #1234
confused_girl
Zadomowienie

Hexxana - to w takim razie mogę się zabrać za zakładanie wątków z ocenami sklepów ?
confused_girl jest offline  
Stary 2008-06-02, 23:21   #1235
Narnijkar
Zadomowienie

GG do Narnijkar

ok
Stary 2008-06-03, 00:04   #1236
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Hexxana - to w takim razie mogę się zabrać za zakładanie wątków z ocenami sklepów ?
Confused_girl jezeli tylko masz sile/czas i ochote to bede wdzieczna pewnie nie tylko ja

Cytat:
ok

Kochane,jeszcze jedna prosba-szczegolnie tez do tych z Was,ktore juz wprowadzily watki z sonda dot.danej rzeczy-prosze umiescic nazwe sklepu poza nazwa tak jak np.Hydrolaty(BU);Maseczka truskawkowa(BU) itd.chodzi o to by ulatwic mi prace bo zaczne tworzyc spis tresci ale o wiele szybciej to pojdzie jezeli wiem pod jaki sklep mam to podpiac

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-06-03 o 00:27
Hexxana jest offline  
Stary 2008-06-03, 01:21   #1237
confused_girl
Zadomowienie

Jutro rano się tym zajmę Pomyślałam jeszcze, że wątki z ocenami sklepów mogłyby być przyszpilone. Wydaje mi się, ze byłoby to czytelniejsze :P
Stary 2008-06-03, 08:12   #1238
IlonaP
Zakorzenienie

no, no, no, a slowo stało się ciałem - jestem pod wrażeniem
szkoda, ze nie moge pomóc, uwielbiam takie robótki

mam jedną sugestię dotyczacą opisów - myslę, że należałoby zaznaczyć że są zaczerpnięte ze strony dystrybutorów, żeby nie można się bylo przyczepić o nielegalne kopiowanie i może zapytać ich o pozwolenie?
Stary 2008-06-03, 09:08   #1239
schaetzchen
Rozeznanie

Dziewczyny, to ja mam jeszcze taką prośbę....... W mazidłach przy każdym produkcie jest miejsce na ocenę, jest też forum na którym można oceniać formulacje - wpisujcie się też tam, to bardzo ułatwia decyzję o kupnie konkretnej rzeczy, a wiadomo - łatwiej na te oceny trafić kiedy są podpięte pod konkretny produkt

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2008-06-03, 21:59   #1240
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Dziewczyny, ratunku! Doradźcie, jak sensownie uporządkować spis wątków z przepisami na BKWC... Na razie jest wg typów mazideł jak w normalnym KWC, ale póki co, mamy tylko 1 przepis - czy na dalszą metę tak będzie wygodnie?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=257702
Być może już o tym rozmawiałyśmy, tylko mi umknęło
Stary 2008-06-03, 22:07   #1241
schaetzchen
Rozeznanie

Ja bym to tak zostawiła: jeden post to jedna "rubryka" (dział) w której są linki do poszczególnych przepisów.
Pojawił się pomysł, żeby to pogrupować typami skóry, ale - moim zdaniem - to niekoniecznie może się sprawdzić... ja np. przy suchej raczej skórze (no dobra, przesuszonym mieszańcu) używam też z dobrym skutkiem kosmetyków do cer tłustych/trądzikowych (maseczka wulkaniczna, kwasy)

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline  
Stary 2008-06-04, 07:58   #1242
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Ja bym to tak zostawiła: jeden post to jedna "rubryka" (dział) w której są linki do poszczególnych przepisów.
Pojawił się pomysł, żeby to pogrupować typami skóry, ale - moim zdaniem - to niekoniecznie może się sprawdzić... ja np. przy suchej raczej skórze (no dobra, przesuszonym mieszańcu) używam też z dobrym skutkiem kosmetyków do cer tłustych/trądzikowych (maseczka wulkaniczna, kwasy)
Dzięki ogromne

Są jeszcze jakieś głosy???
Stary 2008-06-04, 09:09   #1243
falka
Raczkowanie

również jestem przeciwna dzieleniu na typy skóry - bo w życiu nikt nie dojdzie o co chodzi - np. Tonik BHA dodamy przy naczynkowej a przecież to nie do końca tak....
A nie przypadkiem Wiarą? Miłością? Poświęceniem?
http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9n73qxcp5qvv.png

falka jest offline  
Stary 2008-06-04, 09:26   #1244
IlonaP
Zakorzenienie

mnie opobiście podoba się kfasyfikacja mazidłowa tzn.
produkty myjące twarz, ciało
mleczka kremy balsamy, masła
...

jeśli chodzi o sklasyfikowanie wg typu skóry może to nastręczyć trochę problemów czyli jestem przeciw
Stary 2008-06-04, 12:30   #1245
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

........
tez myślę,ze podział na typy skóry wprowadzi więcej zamieszania niż pożytku.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2008-06-04, 15:25   #1246
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Super, dziękuję. W takim razie robimy tak, że każdy post to kategoria produktów
Stary 2008-06-04, 21:47   #1247
maupka87
Raczkowanie

hm... a nie zastanawiałyście się jak to jest z tą NATURĄ? to serio działa?
Kiedyś naszej prababcie używały tylko naturalnych środków, wraz z rozwojem techniki i cywilizacji zaczęto ulepszać kosmetyki chemią...czyli bez potrzeby? Teraz ta chemia nas zapycha i czyni pobojowiska na naszych twarzach? Trzeba było zostać przy mące ziemniaczanej i olejku różanym?
Wiem, że prowokuję, ale sama zastanawiam się nad zmianą zarówno poglądów jak i kosmetycznych przyzwyczajeń. Używam tylko kosmetyków aptecznych, zwykła "drogeria" nie pozwoliłaby mi chyba wychodzić z domu czyniąc spustoszenie na buzi..
Co mogłybyście mi polecić dla cery tłustej, zmęczonej i trądzikiem?
z góry dzieki!
maupka87 jest offline  
Stary 2008-06-04, 22:44   #1248
confused_girl
Zadomowienie

Maupka - ale kosmetyki z BU to wcale nie jest NATURA. Zawierają przecież chemiczne aktywne składniki jak chociażby kwasy BHA(salicylowy), AHA(migdałowy, mlekowy), koenzym Q10, kwas liponowy i wiele innych. Różnica polega na tym, że robisz je sama, wiesz dokładnie co i w jakich proporcjach się w nich znajduje (producenci rzadko kiedy informują o faktycznym stężeniu substancji aktywnych w kosmetyku) i nie dodajesz do nich zbędnych zapychaczy polepszających kolor, zapach czy konsystencję.
Taka natura o jakiej piszesz to kosmetyki ekologiczne, w skład, których mogą wchodzić tylko składniki pochodzenia naturalnego np. Eco Cosmetics.
Stary 2008-06-06, 21:06   #1249
Dottie_1988
Raczkowanie

A ja dziś dostałam moją pierwszą paczkę z BU i jestem mega zadowolona Choć pierwsze wrażenie - co te buteleczki takie małe (zamówiłam z wszystkiego najmniejsze pojemności) Aha, i nie wiem czemu wydawało mi się że będą raczej szklane, przynajmniej hydrolat. Zamówiłam hydrolat oczarowy, maseczkę wulkaniczną, olejek antycel. i olejek myjący waniliowy (bo jeszcze był, haha) Narazie użyłam olejek i hydrolat i jestem zachwycona Za niedługo napiszę moje recenzje w nowopowstałym KWC
Aha, i wielki plus za kontakt z klientem i pośpiech- kupowałam za pobraniem, więc mieli 10 dni na wysłanie, a wysłali w 2 dniu Przyszło po 4 dniach, ale to już wina strajku na poczcie.
Dottie_1988 jest offline  
Stary 2008-06-06, 21:18   #1250
confused_girl
Zadomowienie

Dottie - jeśli do Ciebie paczki w trakcie strajku dochodzą w 4 dni i to jest wg Ciebie długo to szczerze zazdroszczę, bo u mnie bez strajku to i tak by było szybko
Stary 2008-06-06, 23:18   #1251
Martit85
Raczkowanie

Ja dziś po raz pierwszy złożyłam zamówienie na BU. Już od dłuższego czasu przymierzałam się do tego jak pies do jeża bo nie mogłam się zdecydować, tyle tam jest tych cudowności! Ostatecznie stanęło na:

- pomarańczowym olejku myjącym (zamierzam go używać do twarzy i całego ciała, tylko się zastanawiam czy używać też do tego płynów do higieny intymnej? Czy może olejek wystarczy?)

- serum antyoksydacyjne flavo-C15EF (na naczynka i pod filtr)

- maseczka truskawkowa

- hydrolat z zielonej herbaty (do maseczki i jako tonik)

- olej z owoców leśnych (też do maseczki i może jeszcze na jakieś przesuszone miejsca, np. pięty, łokcie, usta... Nie wiem czy będzie dobre, się zobaczy)

Nie mogę się doczekać przesyłki, łapki mnie świerzbią, żeby już coś mieszać, przelewać, ukręcać

No i tyle dobra za 60 zł! Cud miód i orzeszki

Najgorsze jest to, że już skompletowałam sobie listę zakupów na następny raz, ale niestety, trzeba czekać do wypłaty :/

Pozdrawiam!
Martit85 jest offline  
Stary 2008-06-06, 23:26   #1252
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Martit85 Pokaż wiadomość
Ja dziś po raz pierwszy złożyłam zamówienie na BU. Już od dłuższego czasu przymierzałam się do tego jak pies do jeża bo nie mogłam się zdecydować, tyle tam jest tych cudowności! Ostatecznie stanęło na:

- pomarańczowym olejku myjącym (zamierzam go używać do twarzy i całego ciała, tylko się zastanawiam czy używać też do tego płynów do higieny intymnej? Czy może olejek wystarczy?)

- serum antyoksydacyjne flavo-C15EF (na naczynka i pod filtr)

- maseczka truskawkowa

- hydrolat z zielonej herbaty (do maseczki i jako tonik)

- olej z owoców leśnych (też do maseczki i może jeszcze na jakieś przesuszone miejsca, np. pięty, łokcie, usta... Nie wiem czy będzie dobre, się zobaczy)

Nie mogę się doczekać przesyłki, łapki mnie świerzbią, żeby już coś mieszać, przelewać, ukręcać

No i tyle dobra za 60 zł! Cud miód i orzeszki

Najgorsze jest to, że już skompletowałam sobie listę zakupów na następny raz, ale niestety, trzeba czekać do wypłaty :/

Pozdrawiam!
.............
ojjj chyba zbankrutujesz,jak olejku myjącego będziesz używać do całego ciała
mi raptem butelka olejku wystarcza na 4/5 tyg.do mycia pyszczka/1 raz dziennie ...
radzę też nie rezygnować z płynów do higieny intymne< odpowiedniejsze PH + inne składniki potrzebne kobitkom>

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2008-06-06, 23:32   #1253
Martit85
Raczkowanie

Oki, dzięki za odp.
Nie lubię się smarować balsamami, nie chce mi się a po olejku może nie będę miała bardzo wysuszonej skóry na łydkach i nie będę się drapać. Swoją drogą to dziwne- na twarzy skóra przetłuszcza się z prędkością światła a im bardziej w dół mojego szanownego ciałka, tym jest coraz bardziej sucha. Jakiś mutant ze mnie czy co...
Martit85 jest offline  
Stary 2008-06-06, 23:43   #1254
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Martit85 Pokaż wiadomość
Oki, dzięki za odp.
Nie lubię się smarować balsamami, nie chce mi się a po olejku może nie będę miała bardzo wysuszonej skóry na łydkach i nie będę się drapać. Swoją drogą to dziwne- na twarzy skóra przetłuszcza się z prędkością światła a im bardziej w dół mojego szanownego ciałka, tym jest coraz bardziej sucha. Jakiś mutant ze mnie czy co...
......
jak masz ochote na cos konkretniejszego pod prysznic to mozesz np do żelu pod prysznic dodawac oliwki dla dzieci np HIPP
to do tematu Twojego ''mutanctwa'' to każdy tak ma,to zalezy od ilości gruczołów potowych i łojowych i ich rozmieszczenia na skórze... więc jesteś...zupełnie normalna

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2008-06-15, 21:05   #1255
Narnijkar
Zadomowienie

GG do Narnijkar

Jak to jest tym olejkiem myjącym..raz myje skórę (nakladam na suchą skórę) i nie czuję tłustej warstwy a innym razem od początku czuję tłustość i przy zmywaniu też..jakby się dobrze nie zemulgował olej. Tez tak mialyscie?Myję cały czas tak samo tym samym olejkiem.
Stary 2008-06-15, 21:16   #1256
dark01
Zakorzenienie

Cytat:
Jak to jest tym olejkiem myjącym..raz myje skórę (nakladam na suchą skórę) i nie czuję tłustej warstwy a innym razem od początku czuję tłustość i przy zmywaniu też..jakby się dobrze nie zemulgował olej. Tez tak mialyscie?Myję cały czas tak samo tym samym olejkiem.
.........
ja czasami tak mam..ale to zalezy od tego co zmywam z buzi...czy makijaz,czy tylko myje rano buzię...i czy nakładam go bardziej lub mniej mokrymi rękami...jednak mi ta ''tłustosc'' w niczym nie przeszkadza...
Zauwazam natomiast róznicę w konsystencji olejków....wersja pomaranczowa jest jakby''rzadsza'' a bezzapachowa bardziej oleista i chyba tą nawet wolę

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2008-06-16, 17:27   #1257
awadawa
Raczkowanie

GG do awadawa

Dostałam w końcu paczkę z BU. Trwało to trochę- ponad dwa tygodnie czekałam (strajk poczty), ale najważniejszę, że doszła cała. Od razu zabrałam się za robienie kosmetyków- super frajda . Narazie kosmetyki bardzo mi się podobają, ale opinię będe im mogła wystawić dopiero po miesiącu..
Stary 2008-06-16, 20:39   #1258
Ineso
Matka Smoka

Ja tez czekam na swoje pierwsze zamowienie ponad dwa tyg mam nadzieje, ze kosmetyki nie zepsuja sie po drodze...a trzeba bylo przeczekac ten strajk
Ineso jest offline  
Stary 2008-06-16, 20:46   #1259
asa___
Raczkowanie

A ja widzę nawet nowości:
Olej kokosowy - 50ml
http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-hair.html
asa___ jest offline  
Stary 2008-06-16, 21:38   #1260
evelinek_r
Wtajemniczenie

A ja chyba nie lubię się z ichniejszym bazowym olejem słonecznikowym. To by w sumie wyjaśniało, dlaczego tak mnie wysypało po bezzapachowym olejku myjącym. Teraz zamówiłam peeling czekoladowo- miętowy - mniam, ale po pierwszym użyciu zauważyłam małe czerwone kropeczki na ramionach i dekolcie. Podejrzewałam emulgator, ale sprawdziłam na pozostałych kosmetykach i po nich nic mi się złego nie dzieje, więc to raczej na pewno słonecznik Cóż, chyba przyjdzie mi przerzucić się na Mazidła i samej sobie warzyć kosmetyki na innej bazie olejowej. No bo przecież byłoby za prosto...
evelinek_r jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości