Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-11-28, 20:28   #2071
motylek1007
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

a mnie chyba uczula BU

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline  
Stary 2008-11-28, 20:45   #2072
confused_girl
Zadomowienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Lychee Pokaż wiadomość
Witajcie,

dopiero zaczynam swoją przygodę z mazidłami i biochemią urody. Mam 35 lat. Moja cera jest bardzo sucha, a do tego często odwodniona. Sam krem nawilżający nie wystarcza, a z kolei coś cięższego (tzn. krem półtłusty) nie nawilża. Codziennie rano muszę nakładać silny krem nawilżjący, a po jego wchłonięciu aplikuję cold cream z avene. Tylko tak przygotowana skóra na cały dzień nie ściąga i jest w stanie przeżyć do wieczora. Zainteresowły mnie kosmetyki z Biochemii Urody, ale nie wiem czy "przypisany" przeze mnie zestaw będzie odpowiedni:
- Komplet - Dwufazowy nawilżacz regenerujący ROSE z serum olejkiem regenerującym Rosie 3XRose oraz kwasem hialuronowym,
- hydrolat z kwiatu kocanki,
- maseczka dyniowa,
- olej z pestek malin lub olej(macerat) z kwiatów róż

Zastanawia mnie czy zamówić to pierwsze serum czy też zastąpić go serum-olejkiem odmładzającym renew czy też serum flavo C. Moja cera ma tendencję do "ściągania" a do tego jest blada. Czy flavo C nie będzie potęgować tego uczucia i "bladości"?

Czy ten cały zestaw ma jakiś sens?

Będę bardzo wdzięczna za wskazówki.
Przy bardzo suchej skórze zostałabym jednak przy 3xROSE - genialnie nawilża. Dodatkowo jeśli będziesz ożywać go razem z kwasem hialuronowym, efekt powinien być jeszcze lepszy Maseczkę dyniową bym sobie odpuściła. Miałam i nie robi z buzią zupełnie nic Zamiast tego lepiej kupić oba olejki - i malinkę i różę. Olej malinowy stosuje się do 20%, więc jeśli chcesz go używać, to potrzebujesz jeszcze jakiegoś oleju bazowego. Macerat się do tego nada, aczkolwiek on tez nie daje jakiś spektakularnych efektów. Może przy suchej skórze lepiej zainteresować się skwalanem? A z kremów na codzień polecam gorąco Physiogel

Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline  
Stary 2008-11-28, 21:35   #2073
kizia mizia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Naamah6 Pokaż wiadomość
Wyleczył? Od lat szukam czegoś, co pozwoli mi przestać być w kropki... Czy możesz coś więcej napisać? Stosowałaś go może na nogi i ramiona?
Ja miałam problem tylko na łydkach.Za często goliłam nogi. Używałam go przez jakies 2 tygodnie raz dziennie.
kizia mizia jest offline  
Stary 2008-11-28, 21:57   #2074
Lychee
Przyczajenie

Dziękuję Dopiero po napisaniu poprzedniego postu zauważyłam skwalan. Jutro składam zamówienie
Lychee jest offline  
Stary 2008-11-28, 23:10   #2075
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie

Czy któraś z was ma doświadczenia z maseczka truskawkową?

91....................... .......................91
65....................... .......................60
86....................... .......................90
KlatkaNaPtaszka jest offline  
Stary 2008-11-28, 23:14   #2076
mrs.doubtfire
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez KlatkaNaPtaszka Pokaż wiadomość
Czy któraś z was ma doświadczenia z maseczka truskawkową?
Tutaj są opinie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=257472
mrs.doubtfire jest offline  
Stary 2008-11-29, 00:10   #2077
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Witajcie,

dopiero zaczynam swoją przygodę z mazidłami i biochemią urody. Mam 35 lat. Moja cera jest bardzo sucha, a do tego często odwodniona. Sam krem nawilżający nie wystarcza, a z kolei coś cięższego (tzn. krem półtłusty) nie nawilża. Codziennie rano muszę nakładać silny krem nawilżjący, a po jego wchłonięciu aplikuję cold cream z avene. Tylko tak przygotowana skóra na cały dzień nie ściąga i jest w stanie przeżyć do wieczora. Zainteresowły mnie kosmetyki z Biochemii Urody, ale nie wiem czy "przypisany" przeze mnie zestaw będzie odpowiedni:
- Komplet - Dwufazowy nawilżacz regenerujący ROSE z serum olejkiem regenerującym Rosie 3XRose oraz kwasem hialuronowym,
- hydrolat z kwiatu kocanki,
- maseczka dyniowa,
- olej z pestek malin lub olej(macerat) z kwiatów róż

Zastanawia mnie czy zamówić to pierwsze serum czy też zastąpić go serum-olejkiem odmładzającym renew czy też serum flavo C. Moja cera ma tendencję do "ściągania" a do tego jest blada. Czy flavo C nie będzie potęgować tego uczucia i "bladości"?

Czy ten cały zestaw ma jakiś sens?

Będę bardzo wdzięczna za wskazówki.
Witaj !
Ja jestem Twoją rówieśnicą i miałam takie same problemy z buzią jak Ty. Cera sucha jak papier, szczególnie pod oczami - sahara. Od 2 miesięcy używam serum #XRose i serum granat. Oba stosuję jako 2-fazowe nawilżacze. Roze na wieczór, granat rano jako zabezpiczenie również przed promieniami UV. I jeszcze do tego krem liponowy. Taki zestaw polecili mi specjalisci z BU, kiedy napisałam do nich maila
Muszę powiedzieć, że doprowadziłam skórę do normalnego wyglądu.
A najbardziej to widzę po skórze pod oczami

Teraz tyestuję dzięki uprzejmości wizażanki serum Renew, ale jakoś mnie nie przekonuje I jeszcze ten silnie słomiany zapach....

Jak skończę oba te sera chyba kupię je ponownie Polecam je oba

CHANEL - Classic medium - beige, cavior, gold hrdw, nowa

GIVENCHY ANTIGONA mini, nowa

GUCCI - Vintage Web Leather Canvas Tote, klasyczny kuferek

HERMES - Evelyne pm, etoupe

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2008-11-29, 00:30   #2078
anastazjaaa2
Zakorzenienie

Lychee , ja jeszcze na twoim miejscu spróbowałabym Skwalanu. Na mojej skórze świetnie się sprawdzał podczas przesuszenia, w mieszance olejowo hialuronowej i sam terz kilka razy dał sobie radę.
anastazjaaa2 jest offline  
Stary 2008-11-29, 08:41   #2079
Lychee
Przyczajenie

Talking Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Witaj !
Ja jestem Twoją rówieśnicą i miałam takie same problemy z buzią jak Ty. Cera sucha jak papier, szczególnie pod oczami - sahara. Od 2 miesięcy używam serum #XRose i serum granat. Oba stosuję jako 2-fazowe nawilżacze. Roze na wieczór, granat rano jako zabezpiczenie również przed promieniami UV. I jeszcze do tego krem liponowy. Taki zestaw polecili mi specjalisci z BU, kiedy napisałam do nich maila

Teraz tyestuję dzięki uprzejmości wizażanki serum Renew, ale jakoś mnie nie przekonuje I jeszcze ten silnie słomiany zapach....

Dzięki za cenne wskazówki, Mariolu. Na pewno na początek spróbuję Twój zestaw. Gdzie mogę dostać krem liponwy i co to takiego? Na stronie BU znalazłam info, że w tej chwili nie mają kremów. Czy próbowałaś kiedyś cold cream z avene? Ma bardzo ciekawą konsystencję - niby jest tłusty, ale wchłania się bardziej niż inne tłuste kremy i nie pozostawia smalcu na twarzy. Mam wrażenie, że nawet troche nawilża.

Dziękuję Anastazjo, skwalan też zamawiam

Jeszcze nie złożyłam zamówienia, a już nie mogę się doczekać paczki
Lychee jest offline  
Stary 2008-11-29, 09:37   #2080
dudkaaa
Raczkowanie

Cytat:
Witaj !

Ja pod oczami nadal mam sucha skore bo serum Rose mnie podraznia: rano powieki opuchniete + efekt kroliczych oczek. Czy ktorys z olejow nadawalby sie tylko pod oczy z HA?

Kremy mialy byc dostepne w ciagu tego miesiaca, ale widac cos sie przeciaga, szkoda bo dolaczylabym do zamowienia dla mamy.
Namowilyscie mnie przy okazji do kocanki Zobacze jeszcze tylko stan konta...

Motylku a co cie dokladnie uczula?
Olejek do zmywania buzi? Oczar? A moze uzylas samego zelu HA? Masz czerwone plamy???

Edytowane przez dudkaaa
Czas edycji: 2008-11-29 o 10:10
dudkaaa jest offline  
Stary 2008-11-29, 11:02   #2081
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki za cenne wskazówki, Mariolu. Na pewno na początek spróbuję Twój zestaw. Gdzie mogę dostać krem liponwy i co to takiego? Na stronie BU znalazłam info, że w tej chwili nie mają kremów. Czy próbowałaś kiedyś cold cream z avene? Ma bardzo ciekawą konsystencję - niby jest tłusty, ale wchłania się bardziej niż inne tłuste kremy i nie pozostawia smalcu na twarzy. Mam wrażenie, że nawet troche nawilża.
Ja krem liponowy kupowałam też na BU Wtedy był i podobno znów ma być Powiedziano mi, że wszystko można stosować pod oczy, ale np. kremu liponowego nie stosuję, bo właśnie mnie szczypał, a rano ciut były zaczerwienione Za to buzia rano po liponowym na noc bardzo mięciutka i wypielęgnowana

Nie miałm tego kremu z Avene, ale jak piszesz, że taki fajny to skuszę się po wykończeniu liponowego

Cytat:
Napisane przez dudkaaa Pokaż wiadomość
Ja pod oczami nadal mam sucha skore bo serum Rose mnie podraznia: rano powieki opuchniete + efekt kroliczych oczek. Czy ktorys z olejow nadawalby sie tylko pod oczy z HA?
Kurczę, to rzeczywiście nie możesz stosować pod oczy jak Cię podrażnia. Mnie krem liponowy pod oczami podrażniał

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2008-11-29, 12:30   #2082
Naamah6
Zadomowienie

GG do Naamah6

Cytat:
Witaj !
Teraz tyestuję serum Renew, ale jakoś mnie nie przekonuje I jeszcze ten silnie słomiany zapach....
Czyli jednak masz podobne jak ja odczucia odnośnie renew... Po pierwszym zastosowaniu był ok, ale przy dłuższej eksploatacji zaczyna się tęsknić do różyczek... ja juz tylko czekam na to, żeby mi się kończył - zamówienie mam już przygotowane.

A i jeśli chodzi o olejek myjący pomarańczowy - zapchał mi policzki. Wyskoczyły mi niestety jakieś niespodzianki - odstawiłam, stosowałam Physiogel - i wszystko wróciło do normy. Teraz olejkiem zmywam tylko oczy - bo do tego jest genialny i ich nie podrażnia.

Edytowane przez Naamah6
Czas edycji: 2008-11-29 o 12:33
Naamah6 jest offline  
Stary 2008-11-29, 15:10   #2083
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Czyli jednak masz podobne jak ja odczucia odnośnie renew... Po pierwszym zastosowaniu był ok, ale przy dłuższej eksploatacji zaczyna się tęsknić do różyczek... ja juz tylko czekam na to, żeby mi się kończył - zamówienie mam już przygotowane.

A i jeśli chodzi o olejek myjący pomarańczowy - zapchał mi policzki. Wyskoczyły mi niestety jakieś niespodzianki - odstawiłam, stosowałam Physiogel - i wszystko wróciło do normy. Teraz olejkiem zmywam tylko oczy - bo do tego jest genialny i ich nie podrażnia.
Tak, jednak przy dłuższym stosowaniu jest jakby mniej "odzywczy" "zbyt słaby", "delikatny" Jak go uzyłam po ciągłym stosowaniu rose i granata, to niby przez 2-3 dni było ok, ale teraz ten brak skutków działania rose już jest bardziej widoczny. Dlatego ja też wrócę do pierwotnego zestawu: Rose na noc, granat na dzień

Ja olejek pomarańczowy też miałąm, ale nie sprawdził się u mnie na oczach. Nie zmywał mi makijażu, mazał się. Zużyłam na mycie buzi, ale więcej chyba nie kupię. Zostanę przy Shiseido Pureness- cudny zapach, mięciutki aksamit pod palcami

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2008-11-30, 11:14   #2084
marioladabr
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
Muszę pochwalić toniki z kwasami z BU, migdałowy i mleczny.
Migdałowy wspaniale wygładził mi cerę a mleczny wyleczył zapalanie okołomieszkowe.
Teraz czaję się na ten z kwasami aha.
Czy macie juz z nim jakies doswiadczenia?
Ja tego toniku używam od dwóch tygodni. Codziennie na noc. Chwilkę po toniku na buzie kładę serum tatum z odrobiną żelu H.
Tonikiem przecieram też dekol plecy i pupę.

Buzia od jajkiegoś tygodnia mi się łuszczy - ale akurat tak chcę, żeby mi się złuszczyła i zregenerowała. ALe jest bardzo gładka i przyjemna w dotyku (przed tym tonikiem nie miałam takiego wrażenia). Jeśli chodzi o inne partie ciała to jakiegoś powalającego rezultatu jeszcze nie widzę.

No i się zastanawiam, czy wcześniej odstawić ten tonik czy zużyć do końca... Zaczęłam go stosować, żeby wyrównać koloryt i te przebarwienia na których najbardziej mi zależy, to ciągle są - może ten tonik jest za słaby na to? Nie wiem, będę go stosować jeszcze 2 tyg, a później odstawię - może po świętach znowu zaczę.
marioladabr jest offline  
Stary 2008-11-30, 15:16   #2085
aga17-a1
Raczkowanie

Z BU super jest żel hialuronowy, olejek do mycia twarzy i peelingi . Natomiast co do kremów to mam mieszane uczucia. Zamówiłam ten rozjaśniający i jestem zawiedziona. Teraz planuję zamówić jakieś sera
aga17-a1 jest offline  
Stary 2008-12-01, 18:37   #2086
Lychee
Przyczajenie

Napisalam do BU w sprawie terminu wprowadzenia kremu liponowego. Odpowidzieli, że już w drugim tygodniu grudnia ten krem powinien sie pojawić w sprzedaży.
Lychee jest offline  
Stary 2008-12-01, 18:43   #2087
motylek1007
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dudkaaa Pokaż wiadomość

Motylku a co cie dokladnie uczula?
Olejek do zmywania buzi? Oczar? A moze uzylas samego zelu HA? Masz czerwone plamy???
dokladnie nie wiem co mnie uczula, aczkolwiek stawiam na olejek pomaranczowy, bo jego zmywam woda przegotowana, moze to, nie wiem.

Wczoraj mialam okropne czerwone plamy na policzkach.
Nie uzywam samego żelu HA - zawsze z psyhiogelem.

odstawie olejek na razie i bede uzywala hydrolatu plus krem i zobacze jak bedzie.....

olejek kokosowy wymieszalam z olejkiem pomaranczowym i dalam na wlosy przed myciem bardzo fajnie mi sie wygladzily i bez problemu zmylo

[*] 11.09.2012
motylek1007 jest offline  
Stary 2008-12-01, 20:18   #2088
malamaluczka87
Zadomowienie

Dziewczyny, w czym wy włosy myjecie? przygotowujecie jakieś własne mieszanki czy normalnym szamponem? czytałam też o rozrzedzaniu zwykłego szamponu z hydrolatem rozmarynowym, czekam na wasze refleksje;D

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline  
Stary 2008-12-01, 20:25   #2089
motylek1007
Zakorzenienie

ja póki co myje szamponem jak najbardziej pozbawionym chemii ale tez sie przyłączam do pytania

[*] 11.09.2012
motylek1007 jest offline  
Stary 2008-12-01, 21:55   #2090
madziamaria
Raczkowanie

Cytat:
Wyleczył? Od lat szukam czegoś, co pozwoli mi przestać być w kropki... Czy możesz coś więcej napisać? Stosowałaś go może na nogi i ramiona?
w kropki...jak ja tego u siebie nie lubię, ale do rzeczy mnie na ramiona pomógł tonik 2%BHA, nakładałam co drugi dzień ma zmiane z jakimś olejem. poprawa jest mocno widoczna. post pisała...biedronka:hahaha :
madziamaria jest offline  
Stary 2008-12-01, 22:28   #2091
madziamaria
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w czym wy włosy myjecie? przygotowujecie jakieś własne mieszanki czy normalnym szamponem? czytałam też o rozrzedzaniu zwykłego szamponu z hydrolatem rozmarynowym, czekam na wasze refleksje;D
ja rozcieńczam wodą i dodaje kwas mlekowy lub panthenol. ale może spróbuje właśnie jakiś hydrolat...
madziamaria jest offline  
Stary 2008-12-01, 22:35   #2092
Naamah6
Zadomowienie

GG do Naamah6

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
w kropki...jak ja tego u siebie nie lubię, ale do rzeczy mnie na ramiona pomógł tonik 2%BHA, nakładałam co drugi dzień ma zmiane z jakimś olejem. poprawa jest mocno widoczna. post pisała...biedronka:hahaha :
dzięki Biedronko, druga biedronka zgapi, bo 2%BHA posiada... Może to pomoże, bo mi dermatolog powiedział, że już taka moja uroda
Naamah6 jest offline  
Stary 2008-12-01, 22:45   #2093
Narnijkar
Zadomowienie

GG do Narnijkar

No! w końcu hydrolat bez konserwantów i z rosa Damascena..mniamNOWOść
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...damascena.html
Stary 2008-12-01, 23:53   #2094
madziamaria
Raczkowanie

Cytat:
dzięki Biedronko, druga biedronka zgapi, bo 2%BHA posiada... Może to pomoże, bo mi dermatolog powiedział, że już taka moja uroda

biedronki nie płaczą ... bo kwasy w pielęgnacji coś znaczą
madziamaria jest offline  
Stary 2008-12-02, 08:18   #2095
Naamah6
Zadomowienie

GG do Naamah6

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
biedronki nie płaczą ... bo kwasy w pielęgnacji coś znaczą
Już wierzę, że się uda! Krpokom mówimy nie - będziemy biedronki bez kropek!
Naamah6 jest offline  
Stary 2008-12-02, 11:56   #2096
bellissa
Zadomowienie

GG do bellissa

Ja też mam bardzo suchą skórę i zastanawiam się właśnie nad skwalanem. Tylko nie wiem jak lepiej go używać - bezpośrednio na twarz czy dodawać do kremu?
bellissa jest offline  
Stary 2008-12-02, 18:59   #2097
erolek
Raczkowanie

Dziewczyny, wczoraj przyszla do mnie paczuszka. Szybko pobawiłam się w mieszanie i zrobiłam serum Renew i serum Amla z wit C + silikon. Najpierw użyłam olejku myjącego pomarańczowego- mniammm cudo. Pięknie pachnie, całkiem nieźle zmywa makijaż i pozostawia skórę nawilżoną, zero wrażenia ściągania czy przesuszonej skóry. Potem spróbowałam serum Renew z żelem hialuronowym. Skora fajna gładka. Rano pozostał na skórze taki film, uczucie lekkości, skóra gładka, dobrze nawilżona. Rano spróbowałam Amla z silikonem. Moje odczucia- szybko się wchłania, nie pozostawia skóry takiej tłustej ale mam wrażenie, że skóra po tym robi się taka bardziej szorstka. Dzisiaj może wypróbuję maseczkę jabłkową. Również dzisiaj skręciłam serum 3x ROSE, ale próba dopiero jutro wieczorkiem. A olej MANOI bosko pachnie
erolek jest offline  
Stary 2008-12-03, 08:55   #2098
betig1975
Wtajemniczenie

Do mnie przyszła paczka w poniedziałek i od razu zaczęłam mieszać Użyłam olejku pomarańczowego (nie wierzyłam do końca w mycie twarzy olejkiem, ale się pozytywnie rozczarowałam) i wymieszałam żel HA z kremem i na buźkę. Efekt powalający buźka gładka, zaczerwienienia mniej widoczne... Super. Wczoraj użyłam już olejku Lemon z żelem - jestem zadowolona, rano twarz była gładka, zaczerwienienia mniej widoczne. A dziśiaj na dzień użyłam serum flavoC, obawiałam się podrażnienia z powodu alkoholu, ale nic się nie stało, jest ok.
Mam jeszcze hydrolaty: oczarowy i rozmarynowy. Ładnie pachną. H. rozmaryn. dodałam dziś do szamponu, włoski mam miękkie.
Wczoraj zrobiłam peeling z bromenaliną (), ale jakoś mi nie podszedł. Zapach mleka w proszku brrrr
Podsumowując - jestem zadowolona, mam nadzieję, że znacznie poprawią cerę.
betig1975 jest offline  
Stary 2008-12-04, 00:04   #2099
madziamaria
Raczkowanie

Angry Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

dzisiaj pierwszy raz do swojego serum dodalam skwalan.
efekt? wrażenie tłustej buzi- to jeszcze przeżyje, ale najgorsze jest to że mam podrażnione oczy czerwone kąciki od drapania (swędzi)i efekt widzenia przez mgłę . mam nadzieje że to jakiś jednorazowy "wypadek" przy nakładaniu albo conajmniej "pomroczność jasna" przy proporcjach

Edytowane przez madziamaria
Czas edycji: 2008-12-04 o 00:07
madziamaria jest offline  
Stary 2008-12-04, 00:14   #2100
cassatta
Zadomowienie

Witam dziewczyny jestem uzależniona BU i nie tylko mam prawie wszystkie ich produkty. Tamanu świetnie regeneruje skóre po różnych niedoskonałościach, serum rosex3 idealne i jestem w nim zakochana, hydrolaty hm wspaniałości, maska wulkaniczna, z truskawki uwielbiam Jedyne co to kremy jakoś mi nie podchodzą skóra się świeci i nie wsiąka ale mojej mamie masuja czekam na nowe receptury mają być lada moment

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości