Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-12-29, 23:05   #2281
madziamaria
Raczkowanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

mnie akurat olejki myjące służą - szczególnie pomarańczowy ale zauważyłam że sera coraz mniej. to z zieloną herbatą daje czadu jak FlavoC. może to glikol propylenowy? no i jednak trochę alkoholu? wykończę i wracam do samorobionych chyba
madziamaria jest offline  
Stary 2008-12-29, 23:20   #2282
Iwona75
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Czy któraś z was dziewczyny używała toniku migdałowego i toniku różano-mlecznego?Zastanawiam się nad którymś z nich i nie wiem,który wybrać. Mam mieszaną ,naczynkową cerę,skłonną do niespodzianek po odstawieniu tabletek anty i w dodatku z przebarwieniami.Poradzici e coś?
Iwona75 jest offline  
Stary 2008-12-29, 23:38   #2283
madziamaria
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Czy któraś z was dziewczyny używała toniku migdałowego i toniku różano-mlecznego?Zastanawiam się nad którymś z nich i nie wiem,który wybrać. Mam mieszaną ,naczynkową cerę,skłonną do niespodzianek po odstawieniu tabletek anty i w dodatku z przebarwieniami.Poradzici e coś?
to masz cerę jak ja, tylko że przebarwienia usunęłam ale skłonność jest . używałam toniku z 5%kwasem migdałowym ale nie z BU tylko sama robiłam z mazideł i jest ok...ale jednak widoczne efekty od razu widzę po toniku z 2% BHA chociaż stosuję go rzadko.
madziamaria jest offline  
Stary 2008-12-30, 10:31   #2284
Iwona75
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
to masz cerę jak ja, tylko że przebarwienia usunęłam ale skłonność jest . używałam toniku z 5%kwasem migdałowym ale nie z BU tylko sama robiłam z mazideł i jest ok...ale jednak widoczne efekty od razu widzę po toniku z 2% BHA chociaż stosuję go rzadko.
BHA niestety chyba nie dla mnie.Używałam Effaclaru K i strasznie mnie wysypało. Zależy mi żeby tonik również trochę nawilżał,a z tego co słyszałam tonik BHA bardzo wysusza.
Iwona75 jest offline  
Stary 2008-12-30, 16:19   #2285
madziamaria
Raczkowanie

Cytat:
BHA niestety chyba nie dla mnie.Używałam Effaclaru K i strasznie mnie wysypało. Zależy mi żeby tonik również trochę nawilżał,a z tego co słyszałam tonik BHA bardzo wysusza.
no tak na początku może wysypywać. ja BHA nie traktuje jako codziennego toniku więc nie narzekam na wysuszenie, jak pisałam wcześniej stosuje go rzadko.
madziamaria jest offline  
Stary 2008-12-30, 17:11   #2286
CruelOrchid
Wtajemniczenie

Cytat:

To nie znaczy że nie jest dla ciebie. Zawsze po tego typu specyfikach następuje oczyszczanie cery. Kwestia tego czy będzie u ciebie mocno widoczne czy nie. Taka podstawa
Stary 2008-12-30, 17:55   #2287
loss_lauri
Zakorzenienie

właśnie zamówiłam sobie pierwszą paczkę z BU! ma przyjść za 5 dni. na początek chcę wypróbować olej kokosowy, olej z kwiatów Monoi, masło mango i żel hialuranowy, chciałam zamówić też serum z zieloną herbatą, ale jest niedostępne. już się nie mogę doczekać, kiedy zacznę robić własne mazidła
mam jeszcze pytanie do osób, które używały maseczki morskiej - ma ona w składzie beta-karoten i chciałabym wiedzieć, czy wobec tego taka maseczka nie przyciemnia skóry?
loss_lauri jest offline  
Stary 2008-12-30, 18:23   #2288
confused_girl
Zadomowienie

beta karoten nie jest bezpośrednio dodawany do maski, ale zawiera go spirulina. Przyciemnić nie przyciemni, co najwyżej lekko poprawi koloryt. Ja jestem bladolica i często robię sobie maseczki ze spiruliny i zmiany koloru skóry nie zaobserwowałam.

Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline  
Stary 2008-12-31, 10:26   #2289
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
beta karoten nie jest bezpośrednio dodawany do maski, ale zawiera go spirulina. Przyciemnić nie przyciemni, co najwyżej lekko poprawi koloryt. Ja jestem bladolica i często robię sobie maseczki ze spiruliny i zmiany koloru skóry nie zaobserwowałam.
to mnie uspokoiłaś - ja też mam jasną skórę i za nic nie chciałabym, żeby to się zmieniło
loss_lauri jest offline  
Stary 2008-12-31, 12:04   #2290
ewi762
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że ze wszystkich olejków myjących ten bezzapachowy najlepiej nadaje się do mojej twarzy. Zaczęłam używać tego pomarańczowego, ale chyba ten składnik aromatyczny zaczął mi pograszać stan cery. Pojawiły się pryszcze... Przy bezzapachowym wszystko jest super! Czy ktoś również coś podobnego u siebie zauważył?

Shazney

mnie wszystkie olejki myjące służą bez wyjątku, nie zauważyłam żadnej różnicy,
ale pomarańczowy uwielbiam ze względu na zapach
pozdrawiam
ewi762 jest offline  
Stary 2008-12-31, 12:05   #2291
kuseczka
Zadomowienie

GG do kuseczka

Dla dziewczyn z UK które zaopatrują się na BU : Znalazłam ciekawą, angielską stronę, na której są podobne kosmetyki. Już szykuję zamówienie na kwas glikolowy 50% i serum hialuronowe 90%(podczas gdy z BU mam 10%) . Dla zainteresowanych podam stronę na prv
Stary 2009-01-01, 19:19   #2292
marioladabr
Zakorzenienie

A powiedzcie mi, czy coś się stanie jak komponenty do serum tamantu nie są przechowywane w lodówce. Zamówiłam sobie na zapas i zapomniałam włożyć do lodówki... wczoraj je sobie ukręciłam... ale nie wiem czy nie straci swoich właściwości lub czy co gorsza nie zaszkodzi... jak myślicie?
marioladabr jest offline  
Stary 2009-01-01, 23:52   #2293
kilianna
Zakorzenienie

własnie wczoraj przyszło do mnie moje zamówienie Zamówiłam maseczkę wulkaniczną, hydrolaty: z kocanki i geraniowy oraz olejek antycellulitowy.
Użyłam dzisiaj hydrolatu z kocanki i moje pierwsze wrażenie było takie: fuj, co za zapach Jednak ogólnie jako tonik jest fajny, nie wysuszył buzi, a zazwyczaj toniki mocno mi ją wysuszają. Zobaczymy, czy pomoze na moje czerwone poliki
kilianna jest offline  
Stary 2009-01-02, 08:48   #2294
motylek1007
Zakorzenienie

moje odkrycie: sam hydolat oczarowy na buzie wieczorem = śliczna cera rano

teraz zastanawiam sie nad drugim zamówieniem, chcialabym jakies serum, tylko waham sie czy lemon czy tamantu

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline  
Stary 2009-01-02, 09:31   #2295
marioladabr
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość

teraz zastanawiam sie nad drugim zamówieniem, chcialabym jakies serum, tylko waham sie czy lemon czy tamantu
Ja używam tamantu, ale nie mam porównania do lemona. Tamantu ma specyficzny zapach (ale już się przyzwyczaiłam) i używam go w połączeniu z żelem H. solo tylko sporadycznie jak mam mocno przesuszoną twarz. Jestem zadowolona, niespodzianki na buzi goją się szybciej a odkąd zaczęłam przygodę z BU to mam zdecydowanie lepszą cerę i trudno powiedzieć jakiego produktu to zasługa.
marioladabr jest offline  
Stary 2009-01-02, 21:17   #2296
ewi762
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
własnie wczoraj przyszło do mnie moje zamówienie Zamówiłam maseczkę wulkaniczną, hydrolaty: z kocanki i geraniowy oraz olejek antycellulitowy.
Użyłam dzisiaj hydrolatu z kocanki i moje pierwsze wrażenie było takie: fuj, co za zapach Jednak ogólnie jako tonik jest fajny, nie wysuszył buzi, a zazwyczaj toniki mocno mi ją wysuszają. Zobaczymy, czy pomoze na moje czerwone poliki
Kilanna

ja właśnie czekam na paczuszkę z BU w której zamówiłam m.in. hydrolat z kocanki
o zapaszku juz się naczytałam (mam nadzieję ze jakoś przetrwam) ale powiedz mi czy widzisz jakieś działanie rozjaśniajace (uspokajające jeśli chodzi o naczynka)? też mam ten problem na polikach Bardzo proszę o przekazanie wrażeń

Dodatkowo zamówiłam jeszcze hydrolat oczarowy i peeling z bromelainą i... przygotowuję kolejne zamówienie (mam już prawie gotową listę ... niestety cały czas poszerzaną)

Dodatkowo ostrzę sobie ząbki na mazidła i pewnie zostanę finansowym bankrutem

Mam jeszcze pytanko do doświadczonych wizażanek
Co z BU stosujecie pod oczy? Chodzi głownie na opuchlizny poranne.

pozdrawiam i życzę wszystkiego i dobrego w Nowym Roku
ewi762 jest offline  
Stary 2009-01-02, 21:38   #2297
kilianna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ewi762 Pokaż wiadomość
Kilanna

ja właśnie czekam na paczuszkę z BU w której zamówiłam m.in. hydrolat z kocanki
o zapaszku juz się naczytałam (mam nadzieję ze jakoś przetrwam) ale powiedz mi czy widzisz jakieś działanie rozjaśniajace (uspokajające jeśli chodzi o naczynka)? też mam ten problem na polikach Bardzo proszę o przekazanie wrażeń
zapach nie taki znowu nie do zniesienia, spokojnie można przetrwać
użyłam dopiero raz, więc za wiele nie powiem,ale jedna Wizażanka pisała na wątku o naczynkowcach, że stosuje regularnie i nawet po wyjściu z siłowni jej buzia nie jest czerwona (cud!) Także i ja liczę na podobne efekty. Ale muszę przyznać, że poczułam przyjemne odświeżenie, następnego dnia buzia mnie nie piekła, jak to często bywa u mnie rano
kilianna jest offline  
Stary 2009-01-02, 22:29   #2298
ewi762
Raczkowanie

Dzięki Kilianna
nie ukrywam że na to liczę
ostatnio jak byłam na "rowekach" to koleżanka myślała że mam stan przedzawałowy
wyglądałam strasznie, cała twarz czerwona tylko oczodoły białe
ewi762 jest offline  
Stary 2009-01-02, 23:23   #2299
kilianna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ewi762 Pokaż wiadomość
Dzięki Kilianna
nie ukrywam że na to liczę
ostatnio jak byłam na "rowekach" to koleżanka myślała że mam stan przedzawałowy
wyglądałam strasznie, cała twarz czerwona tylko oczodoły białe
nic mi nawet nie mów, ja przy takiej pogodzie (mróz, wiatr, zimno)jestem wiecznie czerwona <-właśnie tak.
Podkład pomaga, ale nie katuję skóry codziennie podkładem i pudrem, tylko jak mam jakieś ważne wyjście.
Własnie przed chwilą znowu zastosowalam kocankę, miałam bardzo czerwoną buzię, bo wyszłam spod prysznica, a ona fajnie mi uspokoila cerę, trochę schłodziła rumieńce
kilianna jest offline  
Stary 2009-01-03, 17:53   #2300
mirra77
Zakorzenienie

Dziewczyny musze bardzo pochwalic BU!
Wczoraj w dzien napisalam do nich maila po porade (nie wiedzialam ktory tonik zluszczajacy wybrac). bylam pewna ze odpisza po weekendzie. w
az tu dosteje odpowiedz! wczoraj o polnocy!
naprawde sa niesamowici, nie dosc ze blyskawiczni to jeszcze dostalam wyczerpujaca odpowiedz. widac, ze ktos tam mysli nad tym co sie do nich pisze. odpowiedzi i rady nie sa na odczepke....

wielkie brawa!

PS jesli chodzi o hydrolat z kocanki, to ja jednak nie moge sie przemoc zeby go stosowac. moze i da sie wytrzymac ten smrodek. ale jest bardzo specyficzny i najgorsze ze wbija sie we wszystko czego tylko dotknie. jak przemywam wieczorem twarz i nawet pozniej sie jeszcze pokremuje to i tak rano czuje ten smrodek na poduszce...
ale jest to jedyna rzecz z BU, ktora mi nie podpasowala...

mirra77 jest offline  
Stary 2009-01-03, 21:39   #2301
Shazney
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość

Tamanu, nie Tamantu . Miałam oba sera i zdecydowanie polecam Lemonka. Buźka jest po nim wypoczęta, rozświetlona, wypryski zagojone, po Tamanu nie widzę żadnych efektów.

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2009-01-03, 22:18   #2302
confused_girl
Zadomowienie

Kurcze, tak straszycie tym zapachem kocanki, że chyba ja zamówię
Możecie go do czegoś porównać?

Stary 2009-01-03, 22:22   #2303
mirra77
Zakorzenienie

Cytat:
ja moge. do smoly

mirra77 jest offline  
Stary 2009-01-03, 22:35   #2304
kilianna
Zakorzenienie

Cytat:
przyprawa w płynie do zup winiary
kilianna jest offline  
Stary 2009-01-03, 22:41   #2305
madziamaria
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Tamanu, nie Tamantu . Miałam oba sera i zdecydowanie polecam Lemonka. Buźka jest po nim wypoczęta, rozświetlona, wypryski zagojone, po Tamanu nie widzę żadnych efektów.
ja też zdecydowanie polecam lemon
madziamaria jest offline  
Stary 2009-01-03, 22:46   #2306
CruelOrchid
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
ja też zdecydowanie polecam lemon
Ja też.. Właśnie wczoraj po ok 3-tygodniowej przerwie ukręciłam nowe opakowanie.. Ten uspokajający zapach na noc mmmm...
Stary 2009-01-04, 10:44   #2307
dudkaaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
Dla dziewczyn z UK które zaopatrują się na BU : Znalazłam ciekawą, angielską stronę, na której są podobne kosmetyki. Już szykuję zamówienie na kwas glikolowy 50% i serum hialuronowe 90%(podczas gdy z BU mam 10%) . Dla zainteresowanych podam stronę na prv
Chodzi o zel hialuronowy? To w BU jest 1 i 2 %, a nie mozesz tu podac tej strony? Jestem ciekawa co maja
dudkaaa jest offline  
Stary 2009-01-04, 11:28   #2308
confused_girl
Zadomowienie

hehe, zapach smoły i przyprawy do zupy nie są chyba zbyt podobne Może kocanka działa tak jak perfumy Molecuły 01? Podobno na każdym pachną inaczej

Stary 2009-01-04, 11:41   #2309
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
skoszona łąka o poranku podszyta białym mielonym pieprzem - generalnie zapach całkiem niezły jednakże na dłuższą metę dla mnie nie do zniesienia - z powodu tegoż pieprzu
Stary 2009-01-04, 14:02   #2310
rocki
Wtajemniczenie

Cytat:
Dla mnie kocanka to cos jak stare, slodkawe ziola macerujace w dziegciu. Sorry, ale na razie jest to moj antyfaworyt zapachowy Cos tak ohydnego, ze uzylam dwa razy i wiecej juz nie bylam w stanie. Juz taman jest milszy w odbiorze.
rocki jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości