Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-01-10, 09:57   #2341
madziamaria
Raczkowanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
ja dzisiaj dostalam paczke, zamowilam hydrolat oczarowy, tonik AHA/BHA 10% i dwa proszki (ja bede uzywac chyba tylko do wlosow chociaz mozna tez jako maseczka do twarzy) Alma w proszku i Eclipta w proszku. Juz sie nie moge doczekac zeby wprobowac Napisze niedlugo jak juz beda jakies poczatkowe odczucia i efekty

koniecznie napisz o eclipcie, ja używałam ale....
madziamaria jest offline  
Stary 2009-01-10, 10:19   #2342
mirra77
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Miałam ten krem i był idealnie gładki
Cytat:
Napisane przez giancarla Pokaż wiadomość
Kurcze, czyli co? Coś musiałam źle zrobić? Kwas rozpuszcza się w spirytusie... pamiętam, że płyn był czysty, bez grudek. A teraz w kremie twarde drobiny
Strasznie mi przykro. Jak wspomniałam, mieszanie kosmetyków chyba nie dla mnie.

Edit: o, widzę, że Mirra77 tez ma okruchy w kremie Ja swój krem dostałam jak został ponownie wprowadzony do oferty, więc chyba wersja nowa
wyglada, ze ja tez cos sknocilam
ja mam stara wersje, tj. kupilam go przed chwilowym wycofaniem.
i nie wiem czy dobrze pamietam, ale wtedy inaczej sie go krecilo. wydaje mi sie, ze wtedy byla gotowa baza kremowa, do ktorej sie dodawalo reszte skladnikow, a teraz chyba wszystko od poczatku robi sie samemu

tak czy siak, moj ma drobiny (dosc ostre zreszta) i chyba nie bede go uzywac

mirra77 jest offline  
Stary 2009-01-10, 11:03   #2343
dudkaaa
Raczkowanie

Moj krem liponowy (stara wersja na bazie kremowej) tez ma drobiny,
ale nie za duzo i na buzi sie rozpuszczają więc go używam bo wydaje mi się dobrze mi służyć. Ta nowa wersja jest dużo droższa (za mój zapłaciłam jak pamiętam jakieś 18,50) i nie wiem czy go jeszcze kupię.
Zamówiłam paczkę w niedzielę, we wtorek wyszła, a żadnego awizo nie ma
Martwię się bo inne przesyłki doszły, ehh, ta poczta...
dudkaaa jest offline  
Stary 2009-01-10, 11:06   #2344
Tweet
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
koniecznie napisz o eclipcie, ja używałam ale....
czemu Ci sie podpasowala? nie dzialala czy jakies "skutki uboczne" byly?
Tweet jest offline  
Stary 2009-01-10, 11:22   #2345
madziamaria
Raczkowanie

Cytat:
czemu Ci sie podpasowala? nie dzialala czy jakies "skutki uboczne" byly?
po pierwsze proszku jest tak mało że dając niepełne dwie łyżki starczyło mi na 3 razy. dodawałam to co BU podpowiadała, za pierwszym razem i miód i olejek, potem sama eclipta. stosowałam raz w tygodniu lub raz na 10dni. za każdym razem efekt był beznadziejny - zero blasku, włosy jakby przetłuszczone, oklapłe i choć zmywałam naprawdę dokładnie to i tak myłam je ponownie natychmiast na drugi dzień. aha -trzymałam godzine bo zależało mi na przyciemnieniu-niestety nie było żadnego. jestem strasznie ciekawa jak to u innych osób będzie

może się jeszcze przyda - moje włosy są farbowane, proste, długość trochę za ramiona, dość gęste bez łupieżu. myje zazwyczaj co 2-3 dni.
madziamaria jest offline  
Stary 2009-01-10, 12:12   #2346
Tweet
Raczkowanie

Cytat:
po pierwsze proszku jest tak mało że dając niepełne dwie łyżki starczyło mi na 3 razy. dodawałam to co BU podpowiadała, za pierwszym razem i miód i olejek, potem sama eclipta. stosowałam raz w tygodniu lub raz na 10dni. za każdym razem efekt był beznadziejny - zero blasku, włosy jakby przetłuszczone, oklapłe i choć zmywałam naprawdę dokładnie to i tak myłam je ponownie natychmiast na drugi dzień. aha -trzymałam godzine bo zależało mi na przyciemnieniu-niestety nie było żadnego. jestem strasznie ciekawa jak to u innych osób będzie

może się jeszcze przyda - moje włosy są farbowane, proste, długość trochę za ramiona, dość gęste bez łupieżu. myje zazwyczaj co 2-3 dni.
ja mam wlasnie mieszanke eclipty i amli na wlosach (po 1 łyżeczce kazdego), rozrobione z cielpla woda i hydrolatem oczarowym. mam wlosy przetluszczajace sie, myje je codziennie, niefarbowane, dlugosc do polowy lopatki, raczej cienkie, delikatne.
dam zanac jak zmyje
Tweet jest offline  
Stary 2009-01-10, 12:44   #2347
madziamaria
Raczkowanie

Cytat:
ja mam wlasnie mieszanke eclipty i amli na wlosach (po 1 łyżeczce kazdego), rozrobione z cielpla woda i hydrolatem oczarowym. mam wlosy przetluszczajace sie, myje je codziennie, niefarbowane, dlugosc do polowy lopatki, raczej cienkie, delikatne.
dam zanac jak zmyje
strasznie ciekawa jestem efektu. mam nadzieję że Ty będziesz zadowolona
szkoda że amli nie miałam bo mogłabym razem wypróbować
madziamaria jest offline  
Stary 2009-01-10, 13:43   #2348
Tweet
Raczkowanie

Cytat:
strasznie ciekawa jestem efektu. mam nadzieję że Ty będziesz zadowolona
szkoda że amli nie miałam bo mogłabym razem wypróbować
proszki zmyte, wlosy wysuszone i musze przyznac ze jestem aadowolona z efektu wiadomo ze sa to naturalne 'kosmetyki' i za pierwszym razem nie bedzie oszalamiajacych rezultatow, potrzeba troche czasu i systematycznosci w uzywaniu. ale po pierwszym uzyciu na pewno wlosy bardziej sie blyszcza (zawsze mialam problem z matowymi), i jakby sa bardziej puszyste, maja wiecej objetosci a zarazem sa gladkie w dotyku. takze zapowiada sie calkiem obiecujaco przy dalszym uzywaniu. szkoda ze tobie madziu nie przynioslo takich efektow moze dlatego ze dodawalas olejek to wlosy wydawaly sie przetluszczone, za bardzo je obciazylas...? ja dodalam tylko troszke hydrolatu i cieplej wody.
Tweet jest offline  
Stary 2009-01-10, 13:49   #2349
madziamaria
Raczkowanie

Cytat:
proszki zmyte, wlosy wysuszone i musze przyznac ze jestem aadowolona z efektu wiadomo ze sa to naturalne 'kosmetyki' i za pierwszym razem nie bedzie oszalamiajacych rezultatow, potrzeba troche czasu i systematycznosci w uzywaniu. ale po pierwszym uzyciu na pewno wlosy bardziej sie blyszcza (zawsze mialam problem z matowymi), i jakby sa bardziej puszyste, maja wiecej objetosci a zarazem sa gladkie w dotyku. takze zapowiada sie calkiem obiecujaco przy dalszym uzywaniu. szkoda ze tobie madziu nie przynioslo takich efektow moze dlatego ze dodawalas olejek to wlosy wydawaly sie przetluszczone, za bardzo je obciazylas...? ja dodalam tylko troszke hydrolatu i cieplej wody.
hmm, dobrze że chociaż Tobie pasuje. olejek dodałam tylko raz. widocznie moje włoski potrzebują czegoś innego . może dodatek amli był pomocny
madziamaria jest offline  
Stary 2009-01-10, 15:41   #2350
kasiarybka
Raczkowanie

Dzisiaj ukręciłam mamie krem z kwasem liponowym. Niby wszystko takie proste ale konsystencja od razu po zrobieniu była dziwnie rzadka... na pewno nie budyniowa :/ czy Wam też tak to wychodziło? a może krem zgęstnieje choć troszkę do jutra?
kasiarybka jest offline  
Stary 2009-01-10, 16:07   #2351
tymena
Zakorzenienie

GG do tymena

Witajcie biochemiczki

Popełniłam pierwsze zamówienie na BU Nigdy nic nie kręciłam ale mam nadzieję, że tonik i serum mi wyjdą

Zamówiłam:

Tonik z kwasem BHA
Peeling enzymatyczny
Hydrolat oczarowy
Komplet - Dwufazowy nawilżacz ROSE
Olej MONOI - Tiare
Ekologiczny Olej arganowy

Już przebieram nóżkami
tymena jest offline  
Stary 2009-01-10, 22:34   #2352
yuki23
Raczkowanie

No ja jeszcze nie próbowałam niczego z BU, póki co plądruje kasę na Mazidłach i ZSKu ale jestem bliska zamówienia własnie z powodu monoi i arganowego...
Ktoś ma jakies doświadczenia z tymi olejami ??
yuki23 jest offline  
Stary 2009-01-10, 23:10   #2353
Apiska
Zakorzenienie

Ja zamówiłam we wtorek ale dalej czekam na przesyłkę
Ślub
: 28.09.2013r

41/40
Apiska jest offline  
Stary 2009-01-10, 23:13   #2354
Tweet
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Apiska Pokaż wiadomość
Ja zamówiłam we wtorek ale dalej czekam na przesyłkę
to dziwne ze tak dlugo, bo ja zaplacilam w poniedzialek a paczke mialam juz w srode.
dostalas od nich maila ze otrzymali wplate albo ze juz wyslali??
Tweet jest offline  
Stary 2009-01-10, 23:34   #2355
Modraszka
Zadomowienie

Od trzech tygodni używam kosmetyków z BU i jestem zachwycona!
Zniknęły podskórne grudki, pory są oczyszczone i zwężone, ogólnie buzia jest gładka, nawilżona i wygląda po prostu zdrowo.

Po kolei:

- Olejek myjący (drzewko różane) - cudo, dokładnie (a przy tym tak delikatnie) oczyszcza buzię, nie szczypie w oczy i ma genialny zapach. Nigdy już nie kupię żadnego żelu do mycia twarzy

- Serum lemon - myślę, że oczyszczenie mojej cery jest głównie jego zasługą, przyjemne w stosowaniu zwłaszcza w połączeniu z żelem hialuronowym.

- Serum amla - ładnie rozjaśnia buzię i sińce pod oczami

- Hydrolat rozmarynowy - odświeża, tonizuje i łagodzi, ma bardzo przyjemny zapach

- Peeling enzymatyczny - bardzo dobrze oczyszcza i wygładza skórę, a przy tym nie podrażnia i nie wysusza(nigdy jeszcze nie miałam tak dobrego peelingu)

Mam jeszcze zestaw do przygotowania toniku BHA (zamierzałam stosować go na plecy i dekolt), ale do tej pory nie kupiłam alkoholu (wiem, gapa ze mnie).

Po tych pierwszych niezwykle udanych zakupach już mam ochotę na kolejne, a lista zakupów wciąż się wydłuża (kuszą mnie zwłaszcza różne hydrolaty i olej z róży rdzawej), ale obiecałam sobie, że poczekam do lutego.

Modraszka jest offline  
Stary 2009-01-11, 12:37   #2356
Shazney
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Witajcie biochemiczki

Popełniłam pierwsze zamówienie na BU Nigdy nic nie kręciłam ale mam nadzieję, że tonik i serum mi wyjdą

Zamówiłam:

Tonik z kwasem BHA
Peeling enzymatyczny
Hydrolat oczarowy
Komplet - Dwufazowy nawilżacz ROSE
Olej MONOI - Tiare
Ekologiczny Olej arganowy

Już przebieram nóżkami

Będę wdzięczna za opinię po użyciu oleju arganowego. Też się na niego czaję

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2009-01-11, 16:34   #2357
tymena
Zakorzenienie

GG do tymena

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość

Oczywiście napiszę Olejek arganowy wypatrzyłam w ofercie aptecznej firmy Galenic i już byłam bliska zakupu ale w porę zajrzałam do wątków na biochemii (zaoszczędziłam 60 zł)
Nie mam żadnego doświadczenia z olejami Do tej pory używałam tylko olejków Weledy.

Jeszcze nie dostałam paczuszki a już myślę nad kolejnymi zakupami
tymena jest offline  
Stary 2009-01-11, 17:05   #2358
Apiska
Zakorzenienie

Cytat:
to dziwne ze tak dlugo, bo ja zaplacilam w poniedzialek a paczke mialam juz w srode.
dostalas od nich maila ze otrzymali wplate albo ze juz wyslali??
Napisali, ze 8 stycznia paczka została nadana, czyli w poniedziałek zapewne dojdzie.
Ślub
: 28.09.2013r

41/40
Apiska jest offline  
Stary 2009-01-11, 17:12   #2359
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Oczywiście napiszę Olejek arganowy wypatrzyłam w ofercie aptecznej firmy Galenic i już byłam bliska zakupu ale w porę zajrzałam do wątków na biochemii (zaoszczędziłam 60 zł)
I dobrze zrobiłaś - o ile pamiętam, olej Galenica to tylko w jakimś procencie olej arganowy... O, tu jest skład - koło produktu naturalnego to on nawet nie leżał:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16247
Stary 2009-01-11, 17:44   #2360
tymena
Zakorzenienie

GG do tymena

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
I dobrze zrobiłaś - o ile pamiętam, olej Galenica to tylko w jakimś procencie olej arganowy... O, tu jest skład - koło produktu naturalnego to on nawet nie leżał:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16247

Dokładnie o nim myślałam No i proszę, cena regularna 130zł
tymena jest offline  
Stary 2009-01-11, 18:24   #2361
kasiarybka
Raczkowanie

Hej czy któraś z Was używała może maseczki wulkanicznej ze skrzypem, maseczki truskawkowej i SERUM LEMON z Biochemii Urody? Kusi mnie to i kusi, ale wciąż się zastanawiam
kasiarybka jest offline  
Stary 2009-01-11, 19:47   #2362
Modraszka
Zadomowienie

Maseczek nie używałam, ale z serum lemon jestem bardzo zadowolona
Pierwsze efekty zauważyłam już po kilku zastosowaniach, a teraz (tzn. po 3 tygodniach) buzia jest gładka i oczyszczona, zniknęły podskórne grudki i zaskórniki, a pory są ładnie zwężone. Dawno nie miałam tak pięknej cery

Polecam

Modraszka jest offline  
Stary 2009-01-11, 19:54   #2363
kasiarybka
Raczkowanie

dzięki znowu wydam masę kasy :P ale czego się nie robi, żeby dobrze wyglądać...
kasiarybka jest offline  
Stary 2009-01-11, 20:05   #2364
Shazney
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasiarybka Pokaż wiadomość
Hej czy któraś z Was używała może maseczki wulkanicznej ze skrzypem, maseczki truskawkowej i SERUM LEMON z Biochemii Urody? Kusi mnie to i kusi, ale wciąż się zastanawiam

Zajrzyj na Biochemiczne KWC
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=257446
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=257472
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=257475

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2009-01-11, 20:41   #2365
LEW
Rozeznanie

AppleGirl , Mariola13
Dzięki ,dziś już wszystko zadziałało ,dziwne ,ale najważniejsze że poszłoPozdr.
LEW jest offline  
Stary 2009-01-12, 10:01   #2366
konspiracja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Olej arganowy jest świetny, mi bardzo pasuje. Pachnie orzeszkami skóra po nim miękka, nawilżona i podobno rewelacyjne działanie na zmarszczki. Oczywiście po użyciu świeci się, ale w koncu po to jest olej...

na Groszka orbicie

Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline  
Stary 2009-01-12, 10:46   #2367
tymena
Zakorzenienie

GG do tymena

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Olej arganowy jest świetny, mi bardzo pasuje. Pachnie orzeszkami skóra po nim miękka, nawilżona i podobno rewelacyjne działanie na zmarszczki. Oczywiście po użyciu świeci się, ale w koncu po to jest olej...
A używasz go solo czy łączysz z żelem hialuronowym? I czy nakładasz w okolice oczu?
tymena jest offline  
Stary 2009-01-12, 11:11   #2368
dudkaaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasiarybka Pokaż wiadomość
A jaką masz cerę?

Mam Lemon, baaardzo polecam!
Dziś użyłam po raz pierwszy maseczki ze skrzypem i na razie efekt mnie bardzo zadowolił: myślałam że będzie mocno ściągać i wysuszać, ale nie, cera napięta, ale nie sucha, pory zwężone i oczyszczone. Minus to na pewno zapach, jednak mi nie przeszkadza (może przez katar )
Natomiast jak dla mnie maseczka truskawkowa nie robi nic, więc nie polecam. Za to różana mi bardzo pasuje.
Warto spróbować, to nie są aż tak drogie rzeczy
dudkaaa jest offline  
Stary 2009-01-12, 13:10   #2369
kilianna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dudkaaa Pokaż wiadomość
A jaką masz cerę?

Mam Lemon, baaardzo polecam!
Dziś użyłam po raz pierwszy maseczki ze skrzypem i na razie efekt mnie bardzo zadowolił: myślałam że będzie mocno ściągać i wysuszać, ale nie, cera napięta, ale nie sucha, pory zwężone i oczyszczone. Minus to na pewno zapach, jednak mi nie przeszkadza (może przez katar )
Natomiast jak dla mnie maseczka truskawkowa nie robi nic, więc nie polecam. Za to różana mi bardzo pasuje.
Warto spróbować, to nie są aż tak drogie rzeczy
też mam tę maseczkę. W sumie to już mi się kończy, ale zamówię ją ponowie. Jest bardzo fajna, chociaż mocno mnie szczypie twarz. Przechodzi, kiedy zmyję maseczkę. Co do działania- oceniam na bardzo dobre. Wygładza, odżywia, buzia wygląda zdrowo. Minut to szczypianie i ten zapach niezbyt miły Ale mozna znieść

Edytowane przez kilianna
Czas edycji: 2009-01-12 o 13:16
kilianna jest offline  
Stary 2009-01-13, 10:22   #2370
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
jak nie mam czasu wieczorem, lub pojawilo mi sie jakies uczulenie na twarzy to tylko przetre nim twarz lub spryskam (ostatnio przelałam go do tego małego atomizera) i nic juz nie nakladam.
Rano twarz wyglada o wiele lepiej.
To moj pierwszy hydrolat a tak swietnie zadziałał
O!!! To mówisz, że na reakcje alergiczne i podrażnienia tez pomaga?
Bo ja mam całą apteczkę kremów na alergię, różnych nawilżaczy, maści, a nic nie chce łagodzić i uspokoić skóry po jakims podrażniuniu i zastanawiam się co mogłoby pomóc np. na podrażnienie po retinoidach i czy ten hydrolat się nada?

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości