Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-03-01, 00:15   #2761
motylek1007
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

mozesz popytac na tym wątku tez
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=148972&page=15

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline  
Stary 2009-03-01, 10:58   #2762
oleniolek
Rozeznanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Oleniołku wg mnie oleje sa porownywalne

dzięki śliczne

już dodałam do zamówienia

oleniolek jest offline  
Stary 2009-03-01, 12:04   #2763
gda
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
na samym poczatku stosowania LEMONka też miałam wysyp, zawsze mam po kwasach, a teraz cera się "wypięknia" i jest coraz lepiej, także IMO lepiej to przeczekać, wszak salicyl to nie byle co

BTW, ile Wy dajecie olejku na jeden raz (LEMON)? Bo ja daję 3-4 kropelki, do tego dużą kropę żelu HA.
I zastanawiam się jeszcze, kiedy kończy się rozsądne stosowanie, a kiedy zaczyna przesada, granica to cienka, także nie wiem, czy już mam się na siebie złościć, czy jeszcze nie Zastosowałam dziś rano tonik 10% AHA/BHA, po godzinie na to serum LEMON. A że wieczorem tak mi goło bez serum, zmyłam poprzednią warstwę hydrolatem (hmm, po prostu przetarłam twarz), i nałożyłam je znowu Czy już przeholowałam, czy jeszcze z raz mogę użyć?
HA! Hurra, dziś na noc użylam 2 krople Lemona i kroplę dużą żelu HA i obudziłam się z już-prawie-idealną cerą

Teraz sobie zamówiłam olejek Tamanu i tonik BHA 2%, nie wiem jak to stosować wszystko razem właściwie...
gda jest offline  
Stary 2009-03-01, 12:05   #2764
aiko83
Rozeznanie

dokładnie, ja troche się obawiam, żeby się nie pogubić w stosowaniu jak to wszystko pozamawiam co chcę
póki co czekam na paczkę z serum i skwalanem

Pomóż zabijanym psom w Korei!

Tam, gdzie jest miłość, nie ma narzucania drugiej osobie swojej woli.

aiko83 jest offline  
Stary 2009-03-01, 12:12   #2765
motylek1007
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
HA! Hurra, dziś na noc użylam 2 krople Lemona i kroplę dużą żelu HA i obudziłam się z już-prawie-idealną cerą
gratuluje tez tak mam

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Teraz sobie zamówiłam olejek Tamanu i tonik BHA 2%, nie wiem jak to stosować wszystko razem właściwie...
mam olejek i ten tonik i robie tak: tonik raz w tygodniu na noc (zero uczulenia).

Olej Tamanu stosuje na zmiane z serum Lemon na wieczór

[*] 11.09.2012
motylek1007 jest offline  
Stary 2009-03-01, 12:27   #2766
gda
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
gratuluje tez tak mam

mam olejek i ten tonik i robie tak: tonik raz w tygodniu na noc (zero uczulenia).

Olej Tamanu stosuje na zmiane z serum Lemon na wieczór
no to spróbuję tak jak Ty postosować

teraz siedzę z maską z eclipty na twarzy kupiłam ją z myślą o włosach, ale użyta na twarz fajnie ściaga pory i wysusza wypryski
gda jest offline  
Stary 2009-03-01, 13:15   #2767
Silent Witch
Raczkowanie

GG do Silent Witch

Ja już totalnie uzależniłam się od duetu:serum flavo-c z &Lemon. Po prostu nie wyobrażam sobie bez nich swojej dalszej pielęgnacji Z tym zamówieniem dołączył do mojej parki także antyoxydacyjny granat W tej chwili jestem po pierwszym użyciu i musze powiedzieć,że w duecie z kwasem HA wchłania się ślicznie do matu i bardzo dobrze nawilża będę go używać na przemian z flavo-c. Moje KWC z biochemii to także peeling bromelainowy, maseczka morska(dodaję do niej czasem ekstraktów, np z pokrzywy, skrzypu+ kapkę pleju i jest BOSKA Nie polecam maseczki truskawkowej(nie robi NIC:|. Wulkaniczna jest niezła, fajnie matowi skórę i zmniejsza pory No i neem w formie wcierki w skórę głowy lub jako ekstrakt do wspomnianej wcześniej maseczki morskiej-daje radęZaczynam się powoli ograniczać, bo te wszystkie mikstury, ekstrakty staszliwie uzalezniają.....i skutecznie czyszczą portfel

Edytowane przez Silent Witch
Czas edycji: 2009-03-01 o 13:16
Silent Witch jest offline  
Stary 2009-03-01, 13:25   #2768
201707171013
Konto usunięte

Ja stosuję tonik BHA 2% od 13 lutego i jestem naprawdę zadowolona. Stosuję go 3 dni potem 1-2 dni przerwy na nawilżanie. Blizny są mniej widoczne i pryszcze się już nie pojawiają. Nie wysusza bardzo skóry. Przy następnym zamówieniu kupuję 10%
201707171013 jest offline  
Stary 2009-03-01, 13:36   #2769
albin_ek
Zakorzenienie

GG do albin_ek

Cytat:
Napisane przez Silent Witch Pokaż wiadomość
Ja już totalnie uzależniłam się od duetu:serum flavo-c z &Lemon. Po prostu nie wyobrażam sobie bez nich swojej dalszej pielęgnacji Z tym zamówieniem dołączył do mojej parki także antyoxydacyjny granat W tej chwili jestem po pierwszym użyciu i musze powiedzieć,że w duecie z kwasem HA wchłania się ślicznie do matu i bardzo dobrze nawilża będę go używać na przemian z flavo-c. Moje KWC z biochemii to także peeling bromelainowy, maseczka morska(dodaję do niej czasem ekstraktów, np z pokrzywy, skrzypu+ kapkę pleju i jest BOSKA Nie polecam maseczki truskawkowej(nie robi NIC:|. Wulkaniczna jest niezła, fajnie matowi skórę i zmniejsza pory No i neem w formie wcierki w skórę głowy lub jako ekstrakt do wspomnianej wcześniej maseczki morskiej-daje radęZaczynam się powoli ograniczać, bo te wszystkie mikstury, ekstrakty staszliwie uzalezniają.....i skutecznie czyszczą portfel
Troche mnie zmartwiłaś tą maseczką truskawkową. Miałam je na liście zakupów . To ta morska lepsza? Ja mam teraz tą z ogórka. Nawet fajna jest. Peeleng ananasowey to jest rewelacja. Naprawdę.

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Ja stosuję tonik BHA 2% od 13 lutego i jestem naprawdę zadowolona. Stosuję go 3 dni potem 1-2 dni przerwy na nawilżanie. Blizny są mniej widoczne i pryszcze się już nie pojawiają. Nie wysusza bardzo skóry. Przy następnym zamówieniu kupuję 10%
Dziewczyny, ale będziecie używały teraz tych toników? Jakieś filtry na stałe do nich używacie?
Stary 2009-03-01, 13:38   #2770
motylek1007
Zakorzenienie

Cytat:

jaka masz cere? stosujesz razem z tonikiem serum lemon?

[*] 11.09.2012
motylek1007 jest offline  
Stary 2009-03-01, 13:41   #2771
201707171013
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez albin_ek Pokaż wiadomość
TDziewczyny, ale będziecie używały teraz tych toników? Jakieś filtry na stałe do nich używacie?
Tak, ja będę używała. Używam filtrów SPF 30, ale jak się trochę ociepli to oczywiście biegnę po SPF 50. Odstawię tylko w razie wyjazdu w wakacje, aby nie mieć przebarwień od leżenia na plaży przez pół dnia (filtrów wtedy oczywiście nie odstawię).

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
jaka masz cere? stosujesz razem z tonikiem serum lemon?
Mam cerę tłustą, skłonną do zaskórników i trądziku. Nie, nie używam serum lemon. Stosuję tonik z BU i do tego żel do mycia twarzy Iwostin na trądzik.
Stary 2009-03-01, 13:43   #2772
albin_ek
Zakorzenienie

GG do albin_ek

Cytat:
Tak, ja będę używała. Używam filtrów SPF 30, ale jak się trochę ociepli to oczywiście biegnę po SPF 50. Odstawię tylko w razie wyjazdu w wakacje, aby nie mieć przebarwień od leżenia na plaży przez pół dnia (filtrów wtedy oczywiście nie odstawię).

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Mam cerę tłustą, skłonną do zaskórników i trądziku. Nie, nie używam serum lemon. Stosuję tonik z BU i do tego żel do mycia twarzy Iwostin na trądzik.
To może jednak też się zdecyduje na ten 2%. Mam zaskórniki na brodzie i nosie . Kupie dobry filtr i może z da rade
Stary 2009-03-01, 13:58   #2773
201707171013
Konto usunięte

Cytat:
To może jednak też się zdecyduje na ten 2%. Mam zaskórniki na brodzie i nosie . Kupie dobry filtr i może z da rade
Na razie zaskórniki mi nie zniknęły, ale są mniejsze, mam nadzieję, że będzie z nimi lepiej, bardzo mi przeszkadzają. A jak nie to i tak mam już w planach kolejne zamówienie, tylko coś funduszy nie ma
Stary 2009-03-01, 13:59   #2774
albin_ek
Zakorzenienie

GG do albin_ek

Cytat:
Na razie zaskórniki mi nie zniknęły, ale są mniejsze, mam nadzieję, że będzie z nimi lepiej, bardzo mi przeszkadzają. A jak nie to i tak mam już w planach kolejne zamówienie, tylko coś funduszy nie ma
Ja też czekam na wypłatę

Z tymi zaskórnikami to jest tak, że czasem się zapalają i mam opryszczoną brodę szczególnie przed okresem
Stary 2009-03-01, 14:01   #2775
201707171013
Konto usunięte

Cytat:
Ja też czekam na wypłatę

Z tymi zaskórnikami to jest tak, że czasem się zapalają i mam opryszczoną brodę szczególnie przed okresem
Ja na kieszonkowe

Mnie nie pojawiają się nowe, ale te, które już goszczą na moim nosie, policzkach i brodzie są niezniszczalne.
Stary 2009-03-01, 15:27   #2776
aprilla
Raczkowanie

Witam,
Akurat jestem w trakcie robienia kolejnego zamowienia na BU, zainteresowana jestem serum z witamina C. Chodzi mi o dzialanie rozswietlajace i przeciwzmarszczkowe. Kiedys mialam juz serum z wit. C, bylam zadowolona ale pojawily sie nowosci i zaczynam sie mocno gubic w ofercie. Prosze wiec specjalistki, uzytkowniczki o wypowiedzenie sie ktore z ponizszych byloby porownywalne z dzialaniem Flavo C i spelnilo moje oczekiwania, ktore w Waszej opinii sprawdzilo sie najlepiej:

Zestaw - Serum antyoksydacyjne Amla-C15E
Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF
Zestaw - Serum-olejek z witaminą C 10%

Pozdrawiam.
aprilla jest offline  
Stary 2009-03-01, 16:04   #2777
KKZJ
Zadomowienie

dziewczyny, po pierwsze: czy to jest normalne, że serum flavoC15EF wychodzi takie.. hmm.. glutowate? czy coś sknociłam?

właśnie takowe skręciłam - po raz pierwszy z zestawu BU;
do tej pory używałam różnych serów CE własnoręcznych, w tym z kw. ferulowym, i nie zaobserwowalam nigdy takiej konsystencji

po drugie: czy w serum flavo z BU zawsze jest ta pudrowa witamina C?

wykończyłam ostatnio serum C z amlą i witaminka była tradycyjna, w postaci kryształków
KKZJ jest offline  
Stary 2009-03-01, 16:28   #2778
Relyah
Raczkowanie

Też mam mieszane uczucia co do konsystencji Flavo C, tyle, ze mi wyszło ciut za płynne.
Proszek jest zawsze, bo tak podają w instrukcji:

Cytat:
3 - Przesyp do hydrolatu cały proszek z kwasem askorbinowym. Za pomocą plastikowej bagietki wymieszaj dokładnie roztwór, aż do częściowego rozpuszczenia proszku.
Relyah jest offline  
Stary 2009-03-01, 16:50   #2779
KKZJ
Zadomowienie

hmm...
w serum z amlą też jest napisane proszek, ale witamina C jest w innej formie niż we flavo
flavo: drobne kryształki kwasu, jak z Mazideł
amla: puder, jak z Naturalisa

--------------------
ale się zgapiłam - no przecież jest dokładnie odwrotnie: pudrowa C to serum flavo

Edytowane przez KKZJ
Czas edycji: 2009-03-01 o 20:19
KKZJ jest offline  
Stary 2009-03-01, 17:39   #2780
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
dziewczyny, po pierwsze: czy to jest normalne, że serum flavoC15EF wychodzi takie.. hmm.. glutowate? czy coś sknociłam?

właśnie takowe skręciłam - po raz pierwszy z zestawu BU;
do tej pory używałam różnych serów CE własnoręcznych, w tym z kw. ferulowym, i nie zaobserwowalam nigdy takiej konsystencji

po drugie: czy w serum flavo z BU zawsze jest ta pudrowa witamina C?

wykończyłam ostatnio serum C z amlą i witaminka była tradycyjna, w postaci kryształków
.....
serum flavo wychodzi glutowate zaraz po zrobieniu,a potem rozrzedza się i jest takie żelowo-płynne...a jak dodasz kompleks silikonów to one dodają nieco jedwabistości serum. do do vit C..to ja nie wiem jak nazwac jej''postac'' dla mnie to biały proszek i juz

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2009-03-01, 17:42   #2781
mosutatsu
Rozeznanie

Właśnie wysłałem przelew za pierwsze zamówienie na BU.

Będzie to:
- hydrolat oczarowy
- hydrolat z kwiatu kocanki
- peeling enzymatyczny
- tonik BHA 2%

Nie mogę się doczekać
mosutatsu jest offline  
Stary 2009-03-01, 18:18   #2782
gosia1207
Rozeznanie

zrobiłam sobie serum z vit c i amlą, jest płynne i po nałożeniu skóra jest lekko klejąca, chociaż dodałam 30 kropel kompleksu silikonowego i wymaganą ilość spirytu. czy ono takie już będzie, czy jakbym dodała więcej kompleksu wyszło by mniej lejące lub mniej klejące? czy mogę teraz coś zrobić aby poproawić lepkość na twarzy i by było bardziej gęste?

ile kropli ma kompleks silikonowy z BU?
gosia1207 jest offline  
Stary 2009-03-01, 19:13   #2783
cosmoaga
Raczkowanie

ile trwa mw dostawa z BU? (do większych miast)
Stary 2009-03-01, 19:44   #2784
milena72
Zadomowienie

Mi flavo C zawsze wychodzilo plynno-zelowe a amla byla z glutem..
Mam nadzieje ze nie zmieniono formul bo to z amla w ogole mi nie odpowiada..zostawia tłusty film a zwykle flavo C ładnie sie wchlaniało...

wymianka kosmetyczno-azjatycka
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586

super ksiazki
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...06#post6154806
milena72 jest offline  
Stary 2009-03-01, 20:17   #2785
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez gosia1207 Pokaż wiadomość
zrobiłam sobie serum z vit c i amlą, jest płynne i po nałożeniu skóra jest lekko klejąca, chociaż dodałam 30 kropel kompleksu silikonowego i wymaganą ilość spirytu. czy ono takie już będzie, czy jakbym dodała więcej kompleksu wyszło by mniej lejące lub mniej klejące? czy mogę teraz coś zrobić aby poproawić lepkość na twarzy i by było bardziej gęste?

........
raczej już takie będzie....
więcej silikonu więcej zapychania np.? chyba nie ma sensu obciążać dodatkowo skóry zbędnymi substancjami.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2009-03-01, 20:25   #2786
KKZJ
Zadomowienie

chodziło mi o to, czy w danym serum jest zawsze ta sama forma wit. C
pytam, bo w dwóch formulacjach spotkałam się z dwoma rodzajami witaminy, a zdecydowanie wolę pudrową - taką jak w moim flavo - bo lepiej się rozpuszcza i można właściwie na biegu ją dodawać do wcześniej zrobionej bazy (żeby była świeżutka, tzn. C)
więc jeśli flavo ma zawsze taką, to super - wymazałam się i baaardzo mi pasuje..
KKZJ jest offline  
Stary 2009-03-01, 22:56   #2787
oleniolek
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez gosia1207 Pokaż wiadomość
Zapytalam o to po tym jak wprowadzono kompleks silkonowy do kupienia osobno.
Mi bardzo odpowiadało stężenie silikonów w serum flavo-C15EF kiedy to do zestawu dodawana była odmierzona juz ilość silikonów
Oto jaką odpowiedź dostałam:
"Uprzejmie informujemy, że stężenie Kompleksu silikonów w serum
wynosiło ok. 4-5%.
Może Pani dodać do serum całą porcję silikonu co da ok. 6% silikonu w
Serum. (warto przepłukać buteleczke po silikonie płynnym serum, aby
zebrać ze ścianek calą porcję olejku).
Może Pani odmierzyć ok. 85 kropli by otrzymać ilość zbliżoną do
dawnego serum lub może Pani odmierzyć 50 kropli kompleksu i sprawdzić
czy taka ilość Pani odpowiada, jeśli nie, będzie Pani zawsze mogła
dodać większą ilość silikonu."

Mam nadzieję, że mogę cytować odpowiedź BU

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
Mi flavo C zawsze wychodzilo plynno-zelowe a amla byla z glutem..
Mam nadzieje ze nie zmieniono formul bo to z amla w ogole mi nie odpowiada..zostawia tłusty film a zwykle flavo C ładnie sie wchlaniało...
Mam dokładnie takie same odczucia, flavo C ma plynną konsystencję, doskonale się wchłania do matu, dodatkowo miło nawilża skórę, rozjaśnia i wygładza.
Cud, miód!
Amla mi osobiście nie podeszła. Wyszedł mi niewchłaniający się glut :/

oleniolek jest offline  
Stary 2009-03-02, 08:35   #2788
dudkaaa
Raczkowanie

[quote=albin_ek;11223931]Troche mnie zmartwiłaś tą maseczką truskawkową. Miałam je na liście zakupów . To ta morska lepsza? Ja mam teraz tą z ogórka. Nawet fajna jest. Peeleng ananasowey to jest rewelacja. Naprawdę.

Zgadzam sie, na mojej cerze maseczka truskawkowa nie robi zupelnie nic, ani sama ani z olejkiem z owocow lesnych. Probowalam za to rozana i te polecam, bo ladnie rozjasnia
dudkaaa jest offline  
Stary 2009-03-02, 10:40   #2789
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

mi serum C z amlą dobrze służy. I ma ładną konsystencję, nie jest ani glutem jak mówicie, ani nie jest za bardzo wodniste szybko mi się wchłania, zero problemów dodałam i kompleks silikonowy, i troszkę alkoholu.

Za to do białej gorączki doprowadzają mnie buteleczki w których trzymam sera, te ciemne z kroplomierzem
jednej nie mogę dokręcić porządnie, bo sie sama odkręca- właśnie przed chwilą wylałam troszke serum, które zrobiło sie już jakieś takie dziwne właśnie przez to że butelka nieszczelnie zamknięta.
Za to druga buteleczka od razu chyba przyszła do mnie wadliwa, ten element gumowy który naciskamy aby wydobyć kropelki serum nie jest przytwierdzony, lata prawie luzem, przez co też nie jest to szczelne i nie chce dobrze pobierać płynu Jak dokręcę mocniej to wyskakuje mi cała ta rurka górą

czy w aptece dostanę takie buteleczki z ciemnego szkla, zwykłe? muszę sobie sprawić coś nowego do przechowywania bo zwariuję

I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2009-03-02 o 20:23
WinlyEm jest offline  
Stary 2009-03-02, 10:46   #2790
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez oleniolek Pokaż wiadomość
Mam dokładnie takie same odczucia, flavo C ma plynną konsystencję, doskonale się wchłania do matu, dodatkowo miło nawilża skórę, rozjaśnia i wygładza.
Cud, miód!
Amla mi osobiście nie podeszła. Wyszedł mi niewchłaniający się glut :/
Ja robię wersje bez silikonów zawsze, a do amli dodałam alkohol i jestem bardzo zadowolona, bo ładnie się wchłania, jest w konsystencji lekko żelowe, ale płynne, poza tym mniej piecze po aplikacji nić flavo C, super się na nie nakłada filtr - żadnych zastrzeżeń

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości