Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-03-02, 15:56   #2791
gosia1207
Rozeznanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Zapytalam o to po tym jak wprowadzono kompleks silkonowy do kupienia osobno.
Mi bardzo odpowiadało stężenie silikonów w serum flavo-C15EF kiedy to do zestawu dodawana była odmierzona juz ilość silikonów
Oto jaką odpowiedź dostałam:
"Uprzejmie informujemy, że stężenie Kompleksu silikonów w serum
wynosiło ok. 4-5%.
Może Pani dodać do serum całą porcję silikonu co da ok. 6% silikonu w
Serum. (warto przepłukać buteleczke po silikonie płynnym serum, aby
zebrać ze ścianek calą porcję olejku).
Może Pani odmierzyć ok. 85 kropli by otrzymać ilość zbliżoną do
dawnego serum lub może Pani odmierzyć 50 kropli kompleksu i sprawdzić
czy taka ilość Pani odpowiada, jeśli nie, będzie Pani zawsze mogła
dodać większą ilość silikonu."
ale chodziło mi ile ma kropel, jeśli teraz zużyłam 30 i załóżmy do innych serum które w przyszłości będę robiła też będę dodawać 30 to na ile mi jeszcze wystarczy, bo buteleczka wydaje się malutka
gosia1207 jest offline  
Stary 2009-03-02, 16:51   #2792
oleniolek
Rozeznanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez gosia1207 Pokaż wiadomość
ale chodziło mi ile ma kropel, jeśli teraz zużyłam 30 i załóżmy do innych serum które w przyszłości będę robiła też będę dodawać 30 to na ile mi jeszcze wystarczy, bo buteleczka wydaje się malutka
na logikę, wnoskując z tego co mi odpisali z BU
przekładając stężenie na ilośc kropli
założyłabym że w sumie będzie ok. 100 kropli

oleniolek jest offline  
Stary 2009-03-02, 17:37   #2793
confused_girl
Zadomowienie

Dziewczyny, jak Wam pachnie hydrolat z róży damasceńskiej? Spodziewałam się zapachu jak w serum 3xROSE i rzeczywiście, przebija w nim taka miodowa róża, ale dla mnie czuć też tak delikatnie... czy ja wiem... podgniłe liście? Też tak macie? Nie jest to bardzo brzydki i odpychający zapach, ale nie jest też to to czego się spodziewałam

Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline  
Stary 2009-03-02, 20:30   #2794
Gajowniczka
Zadomowienie

WinlyEm też mam tak z buteleczkami z Bu .Albo się nie dokręcają albo po spróbowaniu dokręcenia siłowo wypada kroplomierz.
Confused hydrolat różany (ten bez konserwantów) pachnie własnie jak serum 3 rose.Mocno różano miodowo.
Gajowniczka jest offline  
Stary 2009-03-02, 20:43   #2795
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

mam na razie dwa sera, na dzień amla C i na noc tamanu. Tak sobie myślę co by dokupić serum lemon na zmianę z tamanu i serum z granatem na zmianę z amlą. Co myślicie?

czy to nie za dużo różnych rzeczy? chyba wiele z was stosuje różne rzeczy na zmianę, prawda?

I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline  
Stary 2009-03-02, 21:41   #2796
Patryka
Zadomowienie

Myślę, że serum z wit. C dobrze zamieniać z czymś innym, skoro podobnież witamina C kumuluje się w skórze. Co do serów ( to się jakoś odmienia?) na noc, oba są z salicylem? Wydaje mi się, że akurat tutaj nie jest konieczna zamiana, ale to tylko moje prywatne osobistne nieekspertowskie zdanie, podyktowane tym, że właśnie zainwestowałam pieniądze w serum z wit. C i Granat, a na te drugie "na noc" mi forsy nie starczyło, i nie chcę dojść do wniosku, że dwa mi niepotrzebne, albo że i to drugie potrzebne

Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2009-03-02 o 21:42
Patryka jest offline  
Stary 2009-03-02, 22:50   #2797
Ghost19
BAN stały

Witam zapalone biochemiczki

Moje drugie już zamówienie z BU:
1 x Żel hialuronowy 1% nawilżający - 100 ml
1 x Komplet - Dwufazowy nawilżacz LEMON - 80 ml
1 x Hydrolat geraniowy - 200 ml (11.00 zł)
1 x Hydrolat oczarowy - 200 ml (11.00 zł)
1 x Butelka 50 ml z atomizerem (2.35 zł)
1 x Butelka 150 ml z nakrętką (1.00 zł)
1 x Zlewka plastikowa 100ml (3.20 zł)
1 x Olejek myjący - drzewko różane - 120 ml
1 x Hydrolat z kwiatu kocanki EKOLOGICZNY - 200 ml
1 x Maseczka morska z perłami - 50 ml
1 x Maseczka owocowa - MANGO - 50 ml
1 x Maseczka wulkaniczna z ogórkiem - 50 ml
1 x Hydrolat z cytr. drzewa herbacianego ECO - 100 ml

Jestem bardzo zadowolona z maseczek. Szczególnie z wulkanicznej która pięknie oczyściła moją twarz.
Zakupiłam też olejek regulujący i chciałam tutaj zasięgnąć porady. Od prawie miesiąca stosuję Acne Derm na przebarwienia pozapalne i nie widzę efektów. (o czym pisałam w wątku o AD)
Serum regulujące zawiera 2% kwasu salicylowego.
Czy w działaniu jest mocniejsze od 20% kwasu azelinowego w AD?
Może macie porównanie, bo stosowałyście już oba produkty?
Nie wiem czy wytrwale smarować się dalej AD skoro nie widzę zmian czy może lepiej przejść na serum? Nie mam praktyki w tej materii i nie wiem co zrobić
Ghost19 jest offline  
Stary 2009-03-02, 23:29   #2798
Patryka
Zadomowienie

Stosowałam AD przez kilka miesięcy bez spektakularnych efektów (tzn były, ale delikatne), pewna jestem, że serum LEMON lepiej na mnie działa, przebarwienia szybciej znikają niż przy AD. Każda cera jeste inna, jednakże ja będę LEMONka zawsze polecać i z całą odpowiedzialnością oraz świadomością, ze wszystko co powiem może zostać użyte przeciwko mnie, powiem, że gdybym miała teraz przed sobą do wyboru serum i AD oba za darmo, wybrałabym serum

Patryka jest offline  
Stary 2009-03-03, 07:48   #2799
motylek1007
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
mam na razie dwa sera, na dzień amla C i na noc tamanu. Tak sobie myślę co by dokupić serum lemon na zmianę z tamanu i serum z granatem na zmianę z amlą. Co myślicie?

czy to nie za dużo różnych rzeczy? chyba wiele z was stosuje różne rzeczy na zmianę, prawda?

ja robie tak ze jednego dnia serum lemon na noc, a drugiego olej tamanu bo bym sie bała codziennie kłasc jakies serum z kwasem

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline  
Stary 2009-03-03, 09:45   #2800
leana1
Zakorzenienie

Wyślij wiadomość przez ICQ do leana1 GG do leana1

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Stosowałam AD przez kilka miesięcy bez spektakularnych efektów (tzn były, ale delikatne), pewna jestem, że serum LEMON lepiej na mnie działa, przebarwienia szybciej znikają niż przy AD. Każda cera jeste inna, jednakże ja będę LEMONka zawsze polecać i z całą odpowiedzialnością oraz świadomością, ze wszystko co powiem może zostać użyte przeciwko mnie, powiem, że gdybym miała teraz przed sobą do wyboru serum i AD oba za darmo, wybrałabym serum
no właśnie konczy mi się amla i zastanawiam się czy lemon kupić czy flavo C może jakieś sugestiję ?
leana1 jest offline  
Stary 2009-03-03, 10:22   #2801
gabs
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez MSN do gabs

Dotarła do mnie wczoraj paczka, o 23 kręciłam serum Lemon i tonik BHA bo potrzebuję Tonik chyba lekko zmienili, bo nie czułam wypalania skóry tylko po kilku minutach skóra stała się gładka. Mam wrażenie, że skład jest nieco inny, niż poprzedniej buteleczki - ktoś coś wie na ten temat?

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline  
Stary 2009-03-03, 10:25   #2802
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
czy w aptece dostanę takie buteleczki z ciemnego szkla, zwykłe? muszę sobie sprawić coś nowego do przechowywania bo zwariuję
Ja w aptece dostałam taką ciemną buteleczkę bez problemów

CHANEL - Classic medium - beige, cavior, gold hrdw, nowa

GIVENCHY ANTIGONA mini, nowa

GUCCI - Vintage Web Leather Canvas Tote, klasyczny kuferek

HERMES - Evelyne pm, etoupe

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-03-03, 15:46   #2803
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Dziękować za sugestie Serum już od tygodnia stoi ukręcone w lodówce i kusi, żeby je wypróbować
Tylko cały czas czekałam na jakieś efekty przy AD, ale chyba tubka wyląduje w szafce...przynajmniej pomogło na ślady po wrastających włoskach na nogach.
Ghost19 jest offline  
Stary 2009-03-03, 20:28   #2804
gda
Zakorzenienie

Hej dziewczyny, mam pytanko znowu

Myślicie, że mogę dodać do nafty kosmetycznej z wit. a i e trochę eclipty?
gda jest offline  
Stary 2009-03-03, 20:58   #2805
Modraszka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Ja w aptece dostałam taką ciemną buteleczkę bez problemów
O, to świetnie właśnie zastanawiałam się gdzie taką kupić
Też mam problemy z buteleczkami z BU

Modraszka jest offline  
Stary 2009-03-03, 21:04   #2806
April007
Zadomowienie

GG do April007

Cytat:
Napisane przez Modraszka Pokaż wiadomość

Zaczynam się zastanawiać czy ja dostaję wybitnie dobre egzemplarze czy może za słabo dokręcam, że mi się nic nie dzieje??
April007 jest offline  
Stary 2009-03-03, 21:49   #2807
albin_ek
Zakorzenienie

GG do albin_ek

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Zaczynam się zastanawiać czy ja dostaję wybitnie dobre egzemplarze czy może za słabo dokręcam, że mi się nic nie dzieje??
Ale mnie też się nic nie dzieje z buteleczkami z BU
Stary 2009-03-03, 22:01   #2808
motylek1007
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Modraszka Pokaż wiadomość
jakie?

[*] 11.09.2012
motylek1007 jest offline  
Stary 2009-03-03, 22:16   #2809
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
jakie?
.....
oj,ja tez mam z nimi problem...to znaczy tak,przy ostatnim zamówieniu zauważyłam,ze buteleczki się zmieniły i teraz mają wiekszą pojemność ,problem polega na tym,ze zakraplacz nie zasysa płynu do tej szklanej rureczki,nic się do niej nie nabiera z poprzednimi,tymi mniejszymi buteleczkami nie było takich problemów.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2009-03-03, 22:18   #2810
motylek1007
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
problem polega na tym,ze zakraplacz nie zasysa płynu do tej szklanej rureczki,nic się do niej nie nabiera
ano to tez mi nie dziala, ale myslalam ze nie umiem obsłuzyc

[*] 11.09.2012
motylek1007 jest offline  
Stary 2009-03-03, 22:37   #2811
Modraszka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
jakie?
Cytat:
.....
oj,ja tez mam z nimi problem...to znaczy tak,przy ostatnim zamówieniu zauważyłam,ze buteleczki się zmieniły i teraz mają wiekszą pojemność ,problem polega na tym,ze zakraplacz nie zasysa płynu do tej szklanej rureczki,nic się do niej nie nabiera z poprzednimi,tymi mniejszymi buteleczkami nie było takich problemów.
Tak, to też ale poza tym mam jeszcze problem dokładnie taki jak WinlyEm:
Cytat:
Za to do białej gorączki doprowadzają mnie buteleczki w których trzymam sera, te ciemne z kroplomierzem
jednej nie mogę dokręcić porządnie, bo sie sama odkręca- właśnie przed chwilą wylałam troszke serum, które zrobiło sie już jakieś takie dziwne właśnie przez to że butelka nieszczelnie zamknięta.
Za to druga buteleczka od razu chyba przyszła do mnie wadliwa, ten element gumowy który naciskamy aby wydobyć kropelki serum nie jest przytwierdzony, lata prawie luzem, przez co też nie jest to szczelne i nie chce dobrze pobierać płynu Jak dokręcę mocniej to wyskakuje mi cała ta rurka górą
Mam nadzieję, że uda mi się kupić jakieś buteleczki w aptece

Modraszka jest offline  
Stary 2009-03-03, 22:40   #2812
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

........
a u mnie w mieście w żadnej aptece nie mogłam dostać takich buteleczek,lub innych pojemniczków... sa tylko plastikowe słoiczki na mocz i plastikowe zakraplacze

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2009-03-03, 23:08   #2813
la'Mbria
Zakorzenienie

Cytat:
........
a u mnie w mieście w żadnej aptece nie mogłam dostać takich buteleczek,lub innych pojemniczków... sa tylko plastikowe słoiczki na mocz i plastikowe zakraplacze

Butelki recepturowe są na wagę złota. Brakowało ich w hurtowniach. Te małe np. po 10ml z kroplomierzem są już osiągalne, ale aptekary niechętnie sprzedają (albo twierdzą że nie ma w hurtowniach, albo że nie prowadzą sprzedaży produktów recepturowych). Ogólnie butelki w hurtowniach są dostępne. A jeśli nie możecie czegoś kupić w aptece to czasem, pod zamówienie takie rzeczy kupują sklepy zielarsko-medyczne, więc u nich można pytać.
Są jeszcze dostępne (w hurtowniach, więc w aptekach też być powinny) pudełka aptekarskie z plombą, albo zakręcane. Wybór gramatury jest duży od 10ml do 500ml (butelki) i od 10g- 500g pudełka apteczne. Są zakręcane i z plombami. Unguentory (takie jak do maści) też można kupić bez problemu i nie ma nigdzie żadnego przepisu zabraniającego aptekom sprzedaży takich opakowań (po prostu aptekary boją się że sobie same będziemy kręcić maści i kremy, zamiast kupować w aptece)

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline  
Stary 2009-03-03, 23:32   #2814
April007
Zadomowienie

GG do April007

Cytat:
.....
Też tak miałam na początku, ale jakoś się wyrobiła teraz i działa jak trzeba
April007 jest offline  
Stary 2009-03-04, 09:05   #2815
konspiracja
Zakorzenienie

Dziewczyny, czy tonik migdałowy 5% został wycofany? i nic w zamian nie dali

na Groszka orbicie

Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline  
Stary 2009-03-04, 09:33   #2816
fanka_fiorda
Wtajemniczenie

Gdyby któraś z Was była zainteresowana, to mam do oddania hydrolat z kwiatu kocanki. Ja go jakoś nie mogę Najchętniej umówię się w Warszawie gdzieś w centrum.
fanka_fiorda jest offline  
Stary 2009-03-04, 10:53   #2817
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

moje zamówienie wysłane wczoraj już się nie mogę doczekać i już w koszyku na stronie następne jak tylko bedzie przypły gotówki to wysyłam

No to teraz zobaczymy jak poczta się spisze ...

I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline  
Stary 2009-03-04, 12:05   #2818
aiko83
Rozeznanie

a ja czekam aż w końcu wyślą

Pomóż zabijanym psom w Korei!

Tam, gdzie jest miłość, nie ma narzucania drugiej osobie swojej woli.

aiko83 jest offline  
Stary 2009-03-04, 16:18   #2819
oleniolek
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez leana1 Pokaż wiadomość
no właśnie konczy mi się amla i zastanawiam się czy lemon kupić czy flavo C może jakieś sugestiję ?
poleciłabym lemon na noc z żelem hialuronowym
(chociaż mi osobiście nie podeszło ale dziewczyny sa zachwycone)
a na dzień flavo C (mój faworyt )

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy tonik migdałowy 5% został wycofany? i nic w zamian nie dali
wydaje mi się, że tak
bardzo żałuję, bo byłam nim zachwycona!
(stosowałam na ciało, nie ma twarz)

oleniolek jest offline  
Stary 2009-03-04, 16:32   #2820
aiko83
Rozeznanie

kobiety, bo wy takie mądre jesteście poradźcie

po 1) który żel hialuronowy polecacie na początek? Jak właściwie odczuwa się różnicę między różnymi % żeli?
po 2) jaki hydrolat polecacie? Zastanawiam się nad różanym (róża stulistna) a cytrynowym

Pomóż zabijanym psom w Korei!

Tam, gdzie jest miłość, nie ma narzucania drugiej osobie swojej woli.

aiko83 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości