Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-03-13, 11:58   #2911
betig1975
Wtajemniczenie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Coś sklep się opóźnia z wysyłką paczki - zapłaciłam tydzień temu w piątek, w ten sam dzień dostałam potwierdzenie, że kasa wpłynęła, a paczka do dziś nie wysłana
betig1975 jest offline  
Stary 2009-03-13, 12:00   #2912
hihi
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez betig1975 Pokaż wiadomość
Coś sklep się opóźnia z wysyłką paczki - zapłaciłam tydzień temu w piątek, w ten sam dzień dostałam potwierdzenie, że kasa wpłynęła, a paczka do dziś nie wysłana
5 dni roboczych na przygotowanie paczki to u nich norma, może jeszcze dzisiaj dostaniesz info, że paczka wysłana, cierpliwości
Stary 2009-03-13, 12:05   #2913
betig1975
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
5 dni roboczych na przygotowanie paczki to u nich norma, może jeszcze dzisiaj dostaniesz info, że paczka wysłana, cierpliwości
Zwykle szybciej wysyłali W ciągu tygodnia miałam paczkę u siebie, a zamawiałam więcej produktów niż teraz.
Dziś ostatni dzień, powinni wysłać.
betig1975 jest offline  
Stary 2009-03-13, 12:09   #2914
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez betig1975 Pokaż wiadomość
Zwykle szybciej wysyłali W ciągu tygodnia miałam paczkę u siebie, a zamawiałam więcej produktów niż teraz.
Dziś ostatni dzień, powinni wysłać.
Bywa różnie, ale jednak pisza na stronie, że czas oczekiwania to 5 dni roboczych, żeby dac sobie margines
Stary 2009-03-13, 12:30   #2915
Shazney
Zakorzenienie

Też czekałam tydzień na wysyłkę paczki. To jednak trochę za długo. Do tego nie dołączają wszystkich próbek o jakie się prosi, o ile w ogóle je dołączają. Myślę sobie, że skoro robię zakup za ponad 100zł, to powinni się postarać.

Na stronie nowy produkt - Tonik z kwasem PHA 6%

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2009-03-13, 12:38   #2916
LouLou25
Zakorzenienie

A ile tych probek zamowilas? Bo oni chyba maja ograniczenie do 2 na zamowienie, ja dopiero przy ostatnim zamowieniu poprosilam o probke i jestem ciekawa czy wysla jesli chodzi o probki to mazidla sa niezawodne, szkoda ze wszystkie sklepy nie dbaja tak o klientow....

sure. fine. whatever.

LouLou25 jest offline  
Stary 2009-03-13, 12:48   #2917
mosutatsu
Rozeznanie

Dostałem swoją paczuszkę już tydzień temu.
Moje wrażania:
- hydrolat oczarowy - świetny, ładnie odświeża, lekko ściąga, super zapach
- hydrolat z kocanki - mało testowany bo strasznie przeszkadza mi zapach, cały dzień czuję ten okropny zapach...
- tonik BH 2% - jak na razie nic nie widać (tym bardziej, że jestem już "zaprawiony" po Effaclarze), choć myślę, że będzie bardziej nawilżał niż złuszczał
- peeling enzymatyczny - no własnie...

Ahh ten peeling. Wykonałem wszystko zgodnie z instrukcją.
Po nałożeniu peelingu początkowo nic się nie działało.
Po chwilce zaczęło lekko mnie piec - stwierdziłem, że przy peellingach to początkowo możliwe.
Ale to co nastąpiło później... to już masakra.
Zaczęło piec jeszcze mocniej... szybko umyłem twarz...
Czerwone, duże, poparzone placki na twarzy, koszmar.
Jakbym potrzymał minutę dłużej spaliłbym skórę.
Proporcje jakie pomieszałem to: 1 łyżka hydrolatu oczarowego, 1 łyżka peelingu, wyszła lekko gęsta papka.

Czemu tak się stało? Mogłem coś źle zrobić? Dobrać złe proporcje? A może po prostu ten enzym na mnie tak działa?

PS.
Wszystko zeszło po 1,5h + co kilka chwil psikane wodą termalną.
mosutatsu jest offline  
Stary 2009-03-13, 12:56   #2918
anastazjaaa2
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość

Proporcje jakie pomieszałem to: 1 łyżka hydrolatu oczarowego, 1 łyżka peelingu, wyszła lekko gęsta papka.
\
Ładna gęsta papka, która praktycznie od razu zastygła na twarzy, a ja trzymałem ją 10 minut

Poczytaj proszę kilka postów wyżej, jest dokładnie i dużo o peelingu enzymatycznym
anastazjaaa2 jest offline  
Stary 2009-03-13, 12:58   #2919
LouLou25
Zakorzenienie

powinienes odstawic i wiecej nie probowac, nie uzywalam tego peelingu ale po zjedzeniu surowego ananasa mam wrazenie jakby mi gardlo wypalilo

sure. fine. whatever.

LouLou25 jest offline  
Stary 2009-03-13, 15:07   #2920
Shazney
Zakorzenienie

LouLou25, prosiłam o 1 próbkę.

and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2009-03-13, 15:27   #2921
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
To jest jakas masakra.. powinni od razu zapakowac i wyslac, nie wiem w czym tam problem mają [paczki zza granicy dostaje po 6 dniach]
Przede wszystkim to witam, wczoraj zlozylam pierwsze zamowienie, a sklonilo mnie do tego to ze aktualnie "jem" Izotek no i mam bardzo czerwona i gorącą twarz + strasznie mi sie luszczy skora. Chce ją nawilzyc i ochlodzic. Poczytalam tutaj troche opinii, nie wiedzialam ktory hydrolat wziac, ale zdecydowalam.. i tak:

1. Hydrolat geraniowy
2. Zel hialuronowy z alantoina i panthenolem

Nie wiedzialam czy brac żel zwykly czy wlasnie z panthenolem.. gdzies tu wyczytalam, ze tego z panthenolem nie za bardzo mozna z kremem wymieszac a nie wiem czy sam w sobie nakladany na twarz mi nawilzy skore???

Ew. jakby dalo sie go mieszac to bym dodawala do kremu babydream nagietkowego z Rossmana.

Teraz pozostaje czekac az raczą wysłać towar..

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2009-03-13 o 15:28 Powód: literówki
Anecka jest offline  
Stary 2009-03-13, 15:29   #2922
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość

Na stronie nowy produkt - Tonik z kwasem PHA 6%
fajnie, zamówię sobie jak zacznę odstawiać tonik BHA

I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline  
Stary 2009-03-13, 15:42   #2923
anastazjaaa2
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
To jest jakas masakra.. powinni od razu zapakowac i wyslac, nie wiem w czym tam problem mają [paczki zza granicy dostaje po 6 dniach]
Przecież na stronie sklepu jest dokładnie opisany termin realizacji zamówień Jeśli nie odpowiada komuś czas oczekiwania na realizację, nie musi tam robić zakupów

A na paczki z zagranicy, czeka się często dłużej niż 6 dni
Stary 2009-03-13, 16:06   #2924
asa___
Raczkowanie

A swoją drogą, to chyba nie tylko "zapakować i wysłac", ale trzeba też odmierzyć ilość składników - chyba lepiej żeby było to zrobione starannie??
asa___ jest offline  
Stary 2009-03-13, 16:55   #2925
betig1975
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Przecież na stronie sklepu jest dokładnie opisany termin realizacji zamówień Jeśli nie odpowiada komuś czas oczekiwania na realizację, nie musi tam robić zakupów

Doczytałam tak to jest, jak się nie czyta wszystkiego
Jest napisane:" Nadal wywiązujemy się z obiecanych terminów, jednak na obecny stan nie mamy możliwości realizacji zamówień w tempie przyśpieszonym, tj. w ciagu 1-2 dni roboczych"
Ja po prostu się zdziwiłam, że długo czekam, bo wcześniej dostawałam paczkę szybciutko. Nie zamierzam rezygnować z zakupów w tym sklepie, bo jestem zadowolona z produktów. Ale teraz wiem, że muszę zamawiać kilka dni wcześniej
betig1975 jest offline  
Stary 2009-03-13, 17:38   #2926
milena72
Zadomowienie

ja teraz czekam na kremik z kwasami PHA cos na wzor Neostraty
Musze sprobowac tego toniku...
I zrobie reklame BU...Naukowcy donosza ze juz nawet 4% glukonolaktonu (PHA) zdecydowanie zmniejsza rumien....Zatem zaczne sprawdzac bo w gotowcach to kto wie ile tego skladnika dokladnie jest...-nie wszyscy bowiem podaja procentowa zawartosc skladnika...Naczynkowcy do natarcia!!

PS dostałam informacje ze wraca serum z zielona herbata...

wymianka kosmetyczno-azjatycka
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586

super ksiazki
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...06#post6154806

Edytowane przez milena72
Czas edycji: 2009-03-13 o 17:39
milena72 jest offline  
Stary 2009-03-13, 18:00   #2927
201707171013
Konto usunięte

Dermatolog przepisała mi Skinoren. Czy mam odstawiać tonik BHA 2% czy może lepiej stosować jedno i drugie?
201707171013 jest offline  
Stary 2009-03-13, 18:47   #2928
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:

No ja wiem, ze jest napisane, ale dziwi mnie to ze tak to dlugo trwa Przeciez powinni miec juz wszysztko poodmierzane i gotowe do wysylki. Chociaz moze to jest tak, że na zapas nie robią tego.
No mnie przesylki zza granicy szly równo 5,6 i 8 dni.
Ciekawa jestem tej wody, czy ona faktycznie coś daje

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2009-03-13, 18:49   #2929
Shazney
Zakorzenienie

Cytat:
Nooo... Wszędzie łaskę robią, nie?

Bardzo jestem ciekawa tego nowego toniku z PHA. Czy ktoś może przymierza się do zakupu?

and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2009-03-13, 19:22   #2930
skapula
Raczkowanie

Również czekam na przesyłkę już kilka dni, też mnie to jakoś niecierpliwi, bo skoro pieniądze dostali na konto w poniedziałek to chciałabym, żeby najpóźniej w środę paczkę wysłali a tu nic...zamówienie nadal jest w trakcie realizacji. Myślę, że nie radzą sobie z dużą ilością zamówień, trudno, jestem na tyle zadowolona z produktów, że zostało mi cierpliwie czekać i z większym wyprzedzeniem składać kolejne zamówienia, chociaż nie cierpię zapasów.
skapula jest offline  
Stary 2009-03-13, 19:27   #2931
betig1975
Wtajemniczenie

Cytat:
Bardzo jestem ciekawa tego nowego toniku z PHA. Czy ktoś może przymierza się do zakupu?
Ja też jestem ciekawa i zamówię go niedługo (może za tydzień, bo jeszcze jedna paczka nie doszła, a może do tego czasu będzie już serum z zieloną herbatą)
betig1975 jest offline  
Stary 2009-03-13, 19:31   #2932
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Dermatolog przepisała mi Skinoren. Czy mam odstawiać tonik BHA 2% czy może lepiej stosować jedno i drugie?
powinnaś była zapytać dermatologa, jak u niego byłaś nie powiedziałaś że uzywasz toniku? nie wiem, czy można łączyć. Ale raczej tak, bo skinoren o ile się nie mylę zawiera kwas azelainowy? tak jak AD? więc raczej nie ma przeciwwskazań

I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline  
Stary 2009-03-13, 19:38   #2933
anastazjaaa2
Zakorzenienie

Cytat:
Nooo... Wszędzie łaskę robią, nie?
No..... jak ktoś chce ''domowe'' półprodukty, bądż naturalne, byle jak skomponowane, byle jak wymieszane pół roku wcześniej ( co z tego że mają krótkie terminy ważności) i w byle jakim naczyniu, to pewnie się da
Wystarczy napisać odpowiednio sformułowaną prośbę, coby mieli taki zapas mniej świerzy i dłużej trzymany pod ręką dla co bardziej niecierpliwych klientów napewno zostanie pozytywnie rozpatrzona

Zadna łaska

Edytowane przez anastazjaaa2
Czas edycji: 2009-03-13 o 19:55
Stary 2009-03-13, 19:40   #2934
201707171013
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
powinnaś była zapytać dermatologa, jak u niego byłaś nie powiedziałaś że uzywasz toniku? nie wiem, czy można łączyć. Ale raczej tak, bo skinoren o ile się nie mylę zawiera kwas azelainowy? tak jak AD? więc raczej nie ma przeciwwskazań
No właśnie nie wpadłam na to, bo nie wiedziałam, ze Skinoren to kwas (nie raczyła mnie o tym poinformować). Boję się, że jedno i drugie bardzo wysuszy mi buzię. Ale dermatolog kazała mi nakładać tak: mycie twarzy, natłuszczanie, po godzinie nałożenie Skinorenu, więc może jak między myciem twarzy a natłuszczaniem dołączę tonik, to nie będzie tak źle? Sama nie wiem.
Stary 2009-03-13, 19:51   #2935
anastazjaaa2
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Chce ją nawilzyc i ochlodzic. Poczytalam tutaj troche opinii, nie wiedzialam ktory hydrolat wziac, ale zdecydowalam.. i tak:

1. Hydrolat geraniowy
2. Zel hialuronowy z alantoina i panthenolem

Nie wiedzialam czy brac żel zwykly czy wlasnie z panthenolem.. gdzies tu wyczytalam, ze tego z panthenolem nie za bardzo mozna z kremem wymieszac a nie wiem czy sam w sobie nakladany na twarz mi nawilzy skore???

Ew. jakby dalo sie go mieszac to bym dodawala do kremu babydream nagietkowego z Rossmana.

Teraz pozostaje czekac az raczą wysłać towar..
Mogłaś dobrać jeszcze do tego zestawu jakiś olej

Hydrolat geraniowy jest fajny dla tłustych cer i robi z buzią sporo
Zel z panthenolem spokojnie możesz mieszać z kremami gotowymi, nie ma żadnych przeciwwskazań.
Samego raczej nie nakładaj na twarz, bo mocno cię ściągnie i wysuszy, zawsze z czymś mieszaj

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
No właśnie nie wpadłam na to, bo nie wiedziałam, ze Skinoren to kwas (nie raczyła mnie o tym poinformować). Boję się, że jedno i drugie bardzo wysuszy mi buzię. Ale dermatolog kazała mi nakładać tak: mycie twarzy, natłuszczanie, po godzinie nałożenie Skinorenu, więc może jak między myciem twarzy a natłuszczaniem dołączę tonik, to nie będzie tak źle? Sama nie wiem.
A masz suchą skórę ?
Skinoren powinno się nakładać na dokładnie oczyszczoną i osuszoną skórę, najlepiej po 15 - 30 min od mycia, ewentualnie po godzinie można nałożyć krem nawilżający na to.
Coś pokręcił ten Twój dermatolog. Nawet w ulotce o ile dobrze pamiętam jest na ten temat info.

możesz spróbować nakładać Skinoren na buzię przemytą tonikiem z kwasem ( kwasy wzmacniają działanie produktów nałożonych po nich ), a po jakiś 10 - 15 min Skinoren, a po jakiejś godz krem na to.
Ja tak robiłam swego czasu i było dobrze

Czas edycji: 2009-03-13 o 19:53
Stary 2009-03-13, 20:01   #2936
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

popieram powyższe. W razie czego rzadziej używaj toniku

I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline  
Stary 2009-03-13, 20:03   #2937
Shpilcia
Zakorzenienie

Och kobietki kobietki tak sie napalałam na biochemie że w końcu składam zamówienie
oczywiście zamówię:
-hydrolat z kocanki
-hydrolat oczarowy
-masełko mango
-olej tamanu
-masełko shea

I chciałabym zamówić sobie serum z witaminką C i mam pytanko do znawczyń i tak sie zastanawiam czy jak będę stosować serum z wit C na całą twarz to czy nei podrażni moich policzków przez zawartość alkoholu? niby nie trzeba go użyc do serum, ale to znowu spowoduje zapewne zapychanie sie porów..co proponujecie ? Będę wdzieczna za odp mam cerę w sferze T istnie tłustą z wypryskami rozszerzonymi porami i podskórniakami, a na polikach i nosie ŁZS i na polikach rumień czytałam ze serum z wit C pomoże na obydwie dolegliwości ( stosuje lysanel na noc w strefie T na dzień filtry)
Shpilcia jest offline  
Stary 2009-03-13, 20:17   #2938
201707171013
Konto usunięte

Cytat:
A masz suchą skórę ?
Skinoren powinno się nakładać na dokładnie oczyszczoną i osuszoną skórę, najlepiej po 15 - 30 min od mycia, ewentualnie po godzinie można nałożyć krem nawilżający na to.
Coś pokręcił ten Twój dermatolog. Nawet w ulotce o ile dobrze pamiętam jest na ten temat info.

możesz spróbować nakładać Skinoren na buzię przemytą tonikiem z kwasem ( kwasy wzmacniają działanie produktów nałożonych po nich ), a po jakiś 10 - 15 min Skinoren, a po jakiejś godz krem na to.
Ja tak robiłam swego czasu i było dobrze
Dzięki, ratujesz moją skórę Mówiła dokładnie tak, że mam myć Cetaphilem, potem natłuścić też Cetaphilem i po godzinie nałożyć Skinoren. W takim razie zrobię jak piszesz. Umyję buzię, przetrę tonikiem, poczekam 10 minut nałożę Skinoren, a po godzinię natłuszczę.
Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
popieram powyższe. W razie czego rzadziej używaj toniku
Tobie również dziękuję
Stary 2009-03-13, 20:21   #2939
anastazjaaa2
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Shpilcia Pokaż wiadomość
Och kobietki kobietki tak sie napalałam na biochemie że w końcu składam zamówienie
oczywiście zamówię:
-hydrolat z kocanki
-hydrolat oczarowy
-masełko mango
-olej tamanu
-masełko shea

I chciałabym zamówić sobie serum z witaminką C i mam pytanko do znawczyń i tak sie zastanawiam czy jak będę stosować serum z wit C na całą twarz to czy nei podrażni moich policzków przez zawartość alkoholu? niby nie trzeba go użyc do serum, ale to znowu spowoduje zapewne zapychanie sie porów..co proponujecie ? Będę wdzieczna za odp mam cerę w sferze T istnie tłustą z wypryskami rozszerzonymi porami i podskórniakami, a na polikach i nosie ŁZS i na polikach rumień czytałam ze serum z wit C pomoże na obydwie dolegliwości ( stosuje lysanel na noc w strefie T na dzień filtry)

Dobierz koniecznie żel z kwasem hialuronowym

Serum bez alkoholu nie powinno Cię zapychać, mam cerę skłonną do zapychania i wersja bez alko. nie robi krzywdy, na wszelki wypadek możeszz mieszać z kwasem hialuronowym przed nałożeniem i powinno być dobrze

Czas edycji: 2009-03-13 o 20:55
Stary 2009-03-13, 20:32   #2940
Shpilcia
Zakorzenienie

Cytat:
Dobież koniecznie żel z kwasem hialuronowym

Serum bez alkoholu nie powinno Cię zapychać, mam cerę skłonną do zapychania i wersja bez alko. nie robi krzywdy, na wszelki wypadek możesz mieszać z kwasem hialuronowym przed nałożeniem i powinno być dobrze
Dziękować mam nadzieję że w końcu uspokoję tymi specyfikami swoją cerę
Shpilcia jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości