Wizyta u kosmetyczki :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-07-12, 17:53   #1
Ewelina90
Przyczajenie

Question

Wizyta u kosmetyczki i problemy z twarzą

Hej, mam 15 lat i właśnie przechodzę okres trądziku. w moim przypadku mam mało krostek i ogniskowych stanów zapalnych ale zostają mi po nich przebarwienia, które nikną dopiero po okresie ok poł roku. Czy są jakieś maści przyspieszające gojenie przebarwień?? Na razie na cerę używam żelu antybakteryjnego Avonu, kremu do twarzy NormaDerm Vichy i koncentratu na wypryski NormaDerm Vichy. Czy znacie może jakieś toniki nie powodujące uczuleń?? Na razie używałam toniku NormaDerm Vichy i Nivea Visage Youn i Clean&Clear i clerasilu ale po zastosowaniu wszystkich na twrzy wyskakują mi małe czerwone krostki (myślę że uczuleniowe).
Mam jeszcze jedno pytanie, czy warto iść do kosmetyczki?? Tzn bo moja sytuacja wygląda tak, że byłam w salonie kosmetycznym na oczyszczaniu cery. Kosmetyczka zrobiła mi to fachowo i po przyjściu do domu moja cera wyglądała jak cudo!!! Żadnych krostek i nierówności. Skóra była gladziutka. Niestety ten błogostan trwał tylko 2 dni, gdyż pożniej tradzik wrócił ze zdwojąna siła.... Czy zaryzykować i pojść do kosmetyczki jeszcze raz?? Proszę o odpowiedzi!!
Ewelina90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 18:12   #2
Wisnia
Wtajemniczenie

GG do Wisnia
Dot.: Wizyta u kosmetyczki i problemy z twarzą

alantan plus, penaten mozna tez uzyc, lub sudocrem.
idz do apteki i spytaj o masci przyspieszajace gojenie., jest tego cala masa - wszytsko zalezy od ceny
Wisnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 18:36   #3
Milka19
Zakorzenienie

Wink Dot.: Wizyta u kosmetyczki i problemy z twarzą

Jeżeli już pójdziesz do kosmetyczki, to koniecznie do tej z usług której byłaś tak zadowolona Choć ja przyznam szczerze, że bym raczej się nie zdecydowała. Ale pewnie dlatego, że po ty co kosmetyczka zrobiła mi z moją twarzą ,mam uprzedzenie, które pewnie zostanie mi już do końca życia. A z drugiej strony musisz zdać sobie sprawę, że takie zabiegi są niestety bardzo krótkotrwałe Jak sama napisałaś u Ciebie błogostan trwał 2 dni. A jeśli sytuacja się powtorzy i znowu będziesz musiała walczyć z wypryskami. Nie wiem czy warto. Jeśli chodzi o toniki to nie mam zbyt dużego doświadczenia. Ostatnio całkowicie z nich zrezygnowałam. Nie chcę smarować buzi dodatkową warstwą chemi . Może jak toniki powodują u Ciebie uczulenie, to też z nich zrezygnuj. Kiedyś używałam toniku z Oceanic i bardzo mi odpowiadał. Miał trochę inne opakowanie, ale wydaje mi się, że to ten sam http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2734
Ja na przebarwienia używam pasty cenkowej na przemian z sudocremem. Pozdrawiam
Milka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 21:56   #4
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

A bylas juz u dermatologa?NO i co powiedziala kosmetyczka kiedy do niej poszlas?Bo powinna Ci zadac troche pytan odnosnie cery zanim zaczela z nia cokolwiek robic.Jezeli rezultat po kosmetyczce byl tak krotkotrwaly to odradzam kolejna wizyte az nie wyleczysz porzadnie buzi.
Milka19 - ja tez sie bardzo zrazilam do mojej pierwszej kosmetyczki, przez nia bede miala na jesieni kwasy glikolowe robione.Jak lazilam z siostra po kosmetyczkach bo ona potrzebowala bo byla przed studniowka to natknelam sie na bardzo fajna Pania i jestem jej wiernaPo wizytach u niej moja cera zrobila sie normalniejsza.Oczywiscie poszlam do niej po jakims czasie, jak siostra wrocila od niej i nie wygladala jak potwor
destiny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 09:25   #5
Milka19
Zakorzenienie

Talking Dot.: Wizyta u kosmetyczki i problemy z twarzą

"Po wizytach u niej moja cera zrobila sie normalniejsza.Oczywiscie poszlam do niej po jakims czasie, jak siostra wrocila od niej i nie wygladala jak potwor" -
dobry sposób destiny, że też na niego wcześniej nie wpadłam , najlepiej uczyć się na błędach, ale czy koniecznie swoich
Milka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 23:15   #6
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

No wlasnie trzeba sobie radzic jakos
Stary 2005-07-17, 09:51   #7
Anetka_g
Raczkowanie

Wink Wizyta u kosmetyczki??!!

Chciałam zapytać ile mógł by kosztować mn. zabiek u kosmetyczki poprawiajacy koloryt skóry i niwelujący niedoskonałości przebarwienia ,drobne blizny.Przede wszystkim jaki to miał by być zabieg??
Anetka_g jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 10:10   #8
April007
Zadomowienie

GG do April007
Dot.: Wizyta u kosmetyczki??!!

Czesc Wydaje mi sie ze to musialaby byc seria zabiegow. Takie dzialanie maja zabiegi zluszczajace np. mikrodermabrazja albo zluszczanie kwasami owocowymi. Wpisz sobie oba hasla w wyszukiwarke - sporo o tym bylo koszty jednego zabiego to wydatek rzedu 100-200 zl (zalezy jaki gabinet i gdzie). Pozdrawiam
April007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 12:46   #9
smarcoola
Rozeznanie

zabiegi z roznych gabinetach roznie kosztuja, zeby poprawic stan cery po ziemie i jej koloryt zapisalam sie na tzw GALWANA.jest to zabieg w czasie ktorego kosmetyczka naklada ci ok 3masek i oczyszcza twarz.ja placilam za niego 20zl.zabieg trzeba powtorzyc ok 4-8 razy.ja to zrobilam 4 razy i efekty byly widoczne.zabieg powtarza sie w odstepach tygodniowych.na drobne blizny mozesz wybrac sie na maske z alg.moja siora miala takowa i byla bardzo zadowolona.bardzo ladnie wygladzila jej buzkealgi maja wlasciwosci wygladzajace,rozjasniajac e,nawilzajace.mikrodermab razje odradzam no chyba ze masz cere dojrzala.jesli juz chcesz uzywac jakiegos kwasu to kwas glikolowy
smarcoola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 14:12   #10
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

No wiec w uzupelnieniu wypowiedzi siory (wyzej) powiem, ze zabiegi z uzyciem jakichkolwiek kwasow nalezy przeprowadzac wczesna wiosna lub jesienia bo wtedy promienie nie sa takie silne, a i tak trzeba stosowac kremy z wysokim filtrem podczas calej kuracjiMiedzy jednym a drugim zabiegiem (zluszczania kwasem glikolowym) powinien byc ok tydzien przerwy
Stary 2005-09-23, 10:15   #11
Shandusia
Wtajemniczenie

GG do Shandusia
wizyta u kosmetyczki/kwasy

witamwybieram się jutro do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy(pojawiło się więcej zaskórników ostatnio )Kupiłam niedawno Effaclar,ale jeszcze nie zaczełam używać.Czy zaraz po wizycie mogę zacząć używać go?czy odczekaś jakiś czas?czy nie ma to żadnego znaczenia..?
Shandusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 12:57   #12
Shandusia
Wtajemniczenie

GG do Shandusia
Dot.: wizyta u kosmetyczki/kwasy

przepraszam,pomyliłam forum,jak mogę usunąć wiadomość?
Stary 2005-09-23, 13:07   #13
rzastin
Zakorzenienie

Już przeniosłam

rzastin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 13:08   #14
Shandusia
Wtajemniczenie

GG do Shandusia

ups,teraz są 2...jesli można to prosze o usunięcie jednego,ja jakaś niekumata jestem i nie wiem jak
Stary 2005-09-23, 22:45   #15
Megg
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Shandusia
witamwybieram się jutro do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy(pojawiło się więcej zaskórników ostatnio )Kupiłam niedawno Effaclar,ale jeszcze nie zaczełam używać.Czy zaraz po wizycie mogę zacząć używać go?czy odczekaś jakiś czas?czy nie ma to żadnego znaczenia..?
Milady myślę, że powinnaś odczekać aż znikną z buźki wszelkie podrażnienia
Ja po oczyszczaniu mogłam nałożyć Lysanel już na 2 dzień - ale to zależy od stopnia podrażnienia buźki

Pozdrawiam
Megg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 08:02   #16
Shandusia
Wtajemniczenie

GG do Shandusia

dzięki ja byłam u tej kosmetyczki 3 razy(przyjaciółka mojej mamy) i nie miałam żadnych podrażnień,starała się robić to bardzo delikatnie,żeby nie było sladów jeszcze zasięgnę jej opinii pozdrawiam
Stary 2007-04-24, 14:50   #17
madzia1993
Przyczajenie

Co robić po wyjściu od kosmetyczki?

Mam 14 lat. Niedlugo ide do kosmetyczki na oczyszczanie (zaskórników itd.) Po wyjściu od kosmetyczki jak powinnam dbac o moja cere? Jakich kosmetykow powinnam uzywac na twarz?
madzia1993 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 15:12   #18
maniooreczka_87
BAN stały

Dot.: Co robić po wyjściu od kosmetyczki?

mysle ze tych samych co zawsze - miejsca po czyszczeniu mozesz smarowac tormentiolem - szybciej się zagoi...przynajmniej ja tak robilam po kosmetyczce
maniooreczka_87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 15:27   #19
argissa
Raczkowanie

GG do argissa

dobra kosmetyczka powie Ci jakie uzywać kosmetyki i jak dbac oraz pielęgnowac Twoja buzie.Ona zobaczy jaka masz cere i jakie sa z nia kłopoty...bardzo często klientka mylnie diagnozuje skóre i uzywa złych kosmetyków.
argissa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 16:20   #20
maniooreczka_87
BAN stały

podpisuję się pod tym całkowicie zapytaj Pani kosmetyczki i na pewno powie
maniooreczka_87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 18:11   #21
maltusia87
Rozeznanie

ja przez 2 dni myje twarz napare z rumianku i szałwi zamiast żelem żeby nie podrażniać pierwszego dnia nie uzywam nawet kremu zeby dac skorze pooddychac
peeling stosuje dopiro tydzien do dwoch po zabiegu a jesli stosujesz masci zluszczajace typu brevoxyl davercin to radze nie stosowac nawet 5 dni zeby twarz mogła sie zagoic
jak by co to pytaj
maltusia87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 19:14   #22
Justin_14
Zakorzenienie

a może któraś w tej kwestii doświadczona opisać, jak wygląda, jak przebiega zabieg oczyszcznia skóry, jakie macie "wrażenia"?
Justin_14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 21:01   #23
neitka
Zadomowienie

GG do neitka

Poszłam, bo miał być niesamowity relaks. Trochę go było

Najpierw staranne zmycie makijażu, potem "pociapanie" czymś, najpewniej to maska rozpulchniająca, jak ktoś wie dokładnie, to niech mnie poprawi

Potem takie specjalne urządzenie jest nachylone nad Twoja twarzą i bucha Ci prosto w nią parą (ale tak, że nie jest za gorąco), ogólnie to jet bardzo miłe.
Następnie zaczyna się wyciskanie - kosmetyczka zakłada rękawiczki - w razie potrzeby używa tzw łyżeczki Unny (chyba), ale generalnie podobno najlepiej jak wyciska palcami. Potem maska, która ma zamknąć pory.
A potem w moim przypadku jescze jedna czyli algi, kładzione również na oczy (miłe... ). Na koniec jakiś kremik - nie wiem co i do domku - tylko żadnego kremu do konca dnia i żadnego makijażu. No i ja np powinnam do domu kanałami iść, a ja jeszcze na zakupy poszłam

neitka
neitka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 09:41   #24
argissa
Raczkowanie

GG do argissa

1. demakijaż
2. peeling
3. maseczka rozpulchniajaca pod wapozonem (parą wodną)
4. mechaniczne oczyszczanie - może boleć (zwłaszcza przy nosie i ustach)
5. dezynfekcja twarzy wodą utlenioną/tonikiem
5.maseczka sciągająca
6.krem odpowiedni do danego problemu
argissa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 13:08   #25
ghana
Zakorzenienie

GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana

a to wszystko ogolnie boli? nie chcialabym tam przezywac jakis meczarni, ani tez uciec z fotelaxD
ghana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 13:52   #26
maltusia87
Rozeznanie

to zależy jaki masz próg bólu i jak bardzo zanieczyszczono jest twoja skóra wiadomo im więcej zaskórników tym bardziej boli
ogólnie jest to zabieg bolesny
Stary 2007-04-25, 14:06   #27
ghana
Zakorzenienie

GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana

Cytat:
Napisane przez maltusia87 Pokaż wiadomość
to zależy jaki masz próg bólu i jak bardzo zanieczyszczono jest twoja skóra wiadomo im więcej zaskórników tym bardziej boli
ogólnie jest to zabieg bolesny
oł. no to mam nadzieję że jakoś to zniosę, żważywszy że jestem bardzo wrażliwa na jakiekolwiek wyciskania xD
ghana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 19:30   #28
maltusia87
Rozeznanie

jakos to będzie
Stary 2007-04-28, 16:28   #29
madzia1993
Przyczajenie

Wizyta u kosmetyczki :(

Mam 14 lat.Dzis byłam u kosmetyczki. Zapisalam sie na oczyszczanie. Myslalam ,ze kosmetyczka bedzie mi wyciskala a ona nakladala mi tylko duzo maseczek. Sczerze mowiac jest teraz gorzej niz przedtem. Mam wiecej zaskornikow, kaszakow itd. Ta kosmetyczka mowila mi cos,ze po 3 dniach one mi wyschna czy cos w tym stylu, ale ja nie zrozumialm o co jej chodzilo. Bardzo prosze o pilne odpisanie. Chce wiedziec co to byl za zabieg i czy bedzie lepiej z moja cerą.
madzia1993 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 16:35   #30
iinnkkaa
Zakorzenienie

Dot.: Wizyta u kosmetyczki :(

mam kolege ktory mial problemy z cera twarzy mial duzo pryszczy poszedl do kosmetyczki robila mu cos i jego twarz wyglodala jeszcze gorzej. osobiscie nie mam klopotow z cera i nie chodze na oczyszczanie do kosmetyczki ale po jego przypadku odradzam, moze faktycznie zobacz co bedzie po tych 3 dniach moze sie polepszy mam nadzieje ze tak bedzie
iinnkkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości