Wątek zbiorczy - GLYCO A - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-09-10, 22:31   #271
lumtecua
Raczkowanie

Dot.: Wątek zbiorczy - GLYCO A

apewu
glyco jest bardzo wydajny mysle ze 1 starczy ci na cała zime i jesien...
ja mam zapas 2 i jeden jeszcze otwarty
mogłabym ci odsprzedac nowy zafoliowany za 25 zl, bo nie zuzyje tego a chciałabym sprobowac innego kwasu, jak skonczy mi sie otwarta tubka.

Mam pytanie odnosnie filtra
próbowałam fotostabulnych filtrów, w tym zachwalanej avene, ale mnie zapychaja i zostawiaja wrazenie takiego zapychającego filmu.
Kupiłam sobie ostatnio ziajkę 50spf i jest dla mnie rewelacyjna - pieknie nawilża i mam uczucie komfortu ale czy to niebezpieczne stosowac niestabilny filtr przy glyco??
dzięki za odpowiedz
lumtecua jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 14:14   #272
niczka87
Zakorzenienie

z tego co wiem to ziajka dla dzieci jest stabilna, nawet na opakowaniu chyba masz tak napisane. ale spytaj w wątku filtrowym tam napewno lepiej odpowiedzą.

Filtr babydream z rossmana dla dzieci też jest tani, wypróbuj. Dla mnie pasuje.
Stary 2010-09-15, 00:11   #273
apewu
Zadomowienie

Dzięki Lumtecua. już zakupiłam. Mam 2 opakowania, jedno zużyję w tym roku, drugie poczeka w lodówce do przyszłej jesieni(data ważności do 04/2015). Trochę boję tego kremu. Używam co drugi wieczór, zaczęłam od 5 minut i zwiększam o kolejne 5. Jutro będzie już pół godzinki. Zmywam płynem micelarnym Avene i na to krem kojący. Na razie jest dobrze. Po posmarowaniu Glyco trochę poszczypuje i buzia się czerwieni, ale zmywam i płyn z kremem koją to bardzo ładnie. Buźka jakby ładniejsza, jaśniejsza, pory nieco mniejsze...
Liczę na zmniejszenie przetłuszczania, zamknięcie porów, rozjaśnienie przebarwień i ogólnie odmłodzenie. Czekam na efekty.
apewu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 22:51   #274
lumtecua
Raczkowanie

dziekuje za odp na moje pytako.
Mam jednak kolejne: czy sa osoby których glyco zapchał? -o ile to możliwe przy kwasie hehe..
Moja cera jest bardzo kiepska stosuje juz 3 tydzien i pory mam zwezone, skóra niby gładka ale mam straszne zaskórniki grudkowe. W zeszłym roku było miód i marzenie ale stosowałam glyco jako uzupełnienie po ok8 zabiegach mikrodermabrazji w tym 4 zabiegi mikro+kwasy - cere miałam jak niemowlak.
A tu zaczynam sie martwic, czy to mi jednak nie szkodzi. Zaskórniki odnawiają mi się codziennie...stosuje glyco co 2 dzien.
Stary 2010-09-22, 06:27   #275
niczka87
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lumtecua Pokaż wiadomość
Mam jednak kolejne: czy sa osoby których glyco zapchał? -o ile to możliwe przy kwasie hehe..
Moja cera jest bardzo kiepska stosuje juz 3 tydzien i pory mam zwezone, skóra niby gładka ale mam straszne zaskórniki grudkowe. W zeszłym roku było miód i marzenie ale stosowałam glyco jako uzupełnienie po ok8 zabiegach mikrodermabrazji w tym 4 zabiegi mikro+kwasy - cere miałam jak niemowlak.
A tu zaczynam sie martwic, czy to mi jednak nie szkodzi. Zaskórniki odnawiają mi się codziennie...stosuje glyco co 2 dzien.
No kwasy oczyszczają skórę więc możliwe jest pojawienie się syfów. Ja mam taką podskórną kaszkę od glyco, ciężko to znika, prawie w ogóle. Stosuje już miesiąc.
Stary 2010-09-22, 15:07   #276
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
to mozliwe, przyspiesza się ziarninowanie skóry dlatego masz wysyp, a łuszczysz się?? co innego używasz dodatkowo?? herbaty specjalistyczne pijesz?
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 10:39   #277
lumtecua
Raczkowanie

Nie łuszcze sie za bardzo, tylko w miejscach blizn albo krostek.
No właśnie ja mam taka kaszkę na czole, zuchwie i policzkach, koło ust: jedna grudka koło drugiej, z których wychodzą wągry.
Nie pije obecnie herbatek oczyszczających czy cos takiego.
Ale na cere polecam herbatkę ekologiczną oczyszczającą "dary natury"
- musze leciec kupic - dostepna w sklepach zielarskich.
A jaką wy polecacie? czy może nie o to chodzi?
Na dzien sosuje filtr ziajka 50 i podkład mineralny, na noc samo glyco albo krem ziaja na trądzik różowaty.
Planuje zakup jakiegos dobrego kremu, ale nie wiem jakiego - mam cere z niedoskonałościami mieszaną z tendencją do wysuszania i przede wszystkim zapychania.
Trochę mnie uspokoiłyście. Dzięki
PROSZĘ o podpowiedzi jak uzupełnić kurację glyco!
Stary 2010-09-23, 15:32   #278
Emilia1
Zakorzenienie

co do dobrego nawilżacza to znajdziesz przyklady w tym wątku, jest krótki wiec przeszukaj go. ziaja dla dzieci z filtrem jest dobry, rossmanowski tez, a jaki mineralny używasz?? to dobrze ze sie luszczysz na tych miejscach- blizny, pryszcze, a to ze "wychodzą wągry " rozumiem tak ze skora sie oczyszcza?? to tez dobrze
Stary 2010-09-24, 08:09   #279
lumtecua
Raczkowanie

Przeczytałam cały wątek ale proponowane nawilżacznie nie odpowiadaja mi ze względu na skład. Studiuję teraz tabelki składników komedogennych i złożyłam pierwsze zamówienie na Silk Naturals.
Podkład to Lumiere ale teraz zmieniłam Na lucy w form Light bo wydawało mi sie że mnie zapychał. Zobaczymy, bede cierpliwa.
Stary 2010-10-01, 18:06   #280
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

glyco a stosuję od kilku dni, chciałam nim zlikwidować plamki po krostkach i wyrównać koloryt.

od ponad roku stosuję duac żeby zapobiec nawrotom zaskórników

czy można te 2 rzeczy stosować na raz? mam buzię przyzwyczajoną do takich zabiegów, w zeszłym roku stosowałam diacneal i ten krem z kwasem z svr (nie pamietam nazwy) i nie odczuwam żadnego pieczenia ani nadmiernego wysuszenia. ale chodzi o to czy nie wejdą razem w jakieś interakcje i mi nie zaszkodzą.

dodam, że duac stosuję co 2 dni.

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 20:53   #281
Emilia1
Zakorzenienie

na raz nie , ale np co 3 dni duac , a między , co 2 glyco, pamietaj zeby stosowac na noc. na dzien zawsze filtry
Stary 2010-10-01, 21:07   #282
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
na raz nie , ale np co 3 dni duac , a między , co 2 glyco, pamietaj zeby stosowac na noc. na dzien zawsze filtry
tak też zrobię, dzięki za odpowiedź

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 14:38   #283
matte21
Raczkowanie

dziewczyny, czy wasz- glyco a - posiadał zabezpieczenie przed wyciśnięciem - taką srebrną jakby folią pod zakrętką ?
matte21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 14:54   #284
niczka87
Zakorzenienie

tak
Stary 2010-10-20, 16:42   #285
Dora35
Raczkowanie

Przejrzałam cały wątek i mam pytanie jak stosujecie ten kremik?
Bo ja stosowałam przez 3 tygodnie i trochę teraz robię przerwę ma jeden miesiąc i od 1 listopada znowu będę się smarować.
Kiedy zrobić przerwę, co jaki czas ponawiać kurację?
Dora35 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 16:15   #286
apewu
Zadomowienie

Ja zaczęłam kurację we wrześniu i zamierzam stosować gdzieś do lutego (czyli prawie pół roku). Niestety, gdy przedłużałam czas działania Glyco A na skórze i doszłam do całej nocy, co drugą noc, okazało się, że dość mocno mnie podrażnił. Miałam zaczerwienioną i bardzo uwrażliwioną twarz. Zmniejszałam częstotliwość i doszłam do jednej nocy w tygodniu i jest OK. Buzię mam jaśniejszą, pory zwężone, czekam kiedy mi ruszy plamę na czole.
Stary 2010-11-16, 08:21   #287
matte21
Raczkowanie

Dziewczyny, potrzebuje waszej porady..... kupiłam w aptece internetowej glycol a, uzywam go dokladnie miesiąc dzień w dzień.... owszem, buzia jest w lepszej kondycji, taka gladsza i nawilżona z mniejszymi porami, ale ani razu moja buzia nie byla podrazniona!!! co jest? Mam jakas podrobkę czy co? Mam przyzwyczajona skore na wszystkie specyfiki i nie pierwszy raz uzywam kwasow, nawet teraz mam lysanel - i po 3 uzyciach zazwyczaj lekko sie luszcze.... powiedzcie czy uwazacie ze to normalne? Po uzyciu troszke szczypie tam gdzie mam niewielkie ranki ale nic specjalnego ;/ proszę o pomoc....
Stary 2010-11-17, 16:14   #288
arya_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez matte21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuje waszej porady..... kupiłam w aptece internetowej glycol a, uzywam go dokladnie miesiąc dzień w dzień.... owszem, buzia jest w lepszej kondycji, taka gladsza i nawilżona z mniejszymi porami, ale ani razu moja buzia nie byla podrazniona!!! co jest? Mam jakas podrobkę czy co? Mam przyzwyczajona skore na wszystkie specyfiki i nie pierwszy raz uzywam kwasow, nawet teraz mam lysanel - i po 3 uzyciach zazwyczaj lekko sie luszcze.... powiedzcie czy uwazacie ze to normalne? Po uzyciu troszke szczypie tam gdzie mam niewielkie ranki ale nic specjalnego ;/ proszę o pomoc....

ja mam tak samo, glyco-a prawie w ogóle na mnie nie działa, a tyle się naczytałam pozytywnych opinii o nim, pewnie moja skóra jest już przyzwyczajona do kwasów, myśle że twoja tez tymbardziej że piszesz że używałaś innych specyfików...
arya_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 08:33   #289
matte21
Raczkowanie

mozliwe wlansie.... a jaki specyfik jest mocniejszy od glycol a?
Stary 2010-11-20, 15:43   #290
Jazzlyn
Zadomowienie

Widzę że nie tylko ja mam ten problem, na mnie Glyco-A też prawie nie działa Owszem skóra jest uspokojona, ma ładniejszy koloryt, ale brak jakiegokolwiek łuszczenia, wygładzenia.
Przyłączam się do pytania, czy jest na rynku jakiś silniejszy krem od Glyco-A? Szkoda że wycofali Lysanel Active, słyszałam że był niezły
Jazzlyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 19:54   #291
inez84_13
Wtajemniczenie

GG do inez84_13

hej,
2 dni temu zakonczylam kuracje differinem, i zastanawiam sie czy moge uzywac glyco a czy musze zrobic jakas przerwe?
z gory dziekuje za odp
inez84_13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 23:38   #292
KwasSolny
Raczkowanie

Kwas glikolowy w domu- moje doświadczenia.

Hej.

Korzystając z zimowej pory, postanowiłam zrobić sobię kurację kwasami. Po uprzednim zapoznaniu się z tematem na wizażu i nie tylko, zdecydowałam się na zakup Glyco A w aptece i kwasu glikolowego 70% na allegro.
Glyco stosowałam przez 2 tygodnie. Pierwsze 3 dni zgodnie z zaleceniami na ulotce, czyli zmywając po ok 15 min., a później zaczęłam zostawiać krem na całą noc. Reakcji skóry nie widziałam kompletnie żadnej, ale jakoś, mimo zdemotywowania jej brakiem, dotrwalam do konca 2 tygodni. Po tym czasie, czyli 2 dni temu rozcieńczyłam kwas glikolowy tak aby uzyskać stężenie ok 40%. Uznałam, że jesli kosmetyczki na pierwszy zabieg kwasem zazwyczaj używają stężenia ok 30-35%, a moja skóra śednio reaguje na ten kwas, to 40% będzie akurat. Nałożyłam to na czoło, nos i brodę na ok 2 min. Troszeczkę swędziało, skóra była gdzieniegdzie lekko zaróżowiona, ale wszystko ustapiło po zmyciu kwasu. Odczekałam 2 dni, bo po takim czasie miało nastąpić łuszczenie. A u mnie zero reakcji! Postanowiłam uzyć kwasu jeszcze raz, tym razem w wyższym stężeniu, ok 50%. Potrzymałam ok 4min, byłam lekko czerwonawa i troche mocniej mnie swędziało/piekło, ale znowu ustapiło po zmyciu i buzia ma normalny kolor.

Co o tym sądzicie? Chcę Was zapytać o zdanie, bo wiem, że macie doświadczenia i wiedzę na ten temat, a ja nie chciałabym zrobic sobie krzywdy kwasem. Czy jeśli po kilku dniach nie nastąpi łuszczenie to powinnam zwiększyć stężenie do 60 albo i 70%? Czy może wydłużyć czas trzymania na twarzy? I kiedy powtórzyć to jeśli teraz nie będzie żadnej reakcji?

pozdrawiam

Edytowane przez KwasSolny
Czas edycji: 2011-01-28 o 23:39
KwasSolny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 23:20   #293
konspiracja
Zakorzenienie

A ja Wam powiem że glyco mnie nigdy nie złuszczyło, ale niewątpliwie działa! tzn. nigdy mi nie schodziły takie platy skóry jak np po atre, ale po kapieli jak zrobiłam peeling to coś tam deeelikatnie się rolowało. Ale super wygladza buźkę bez uporczywego łuszczenia. Moim zdaniem to tylko i wyłącznie jego plus, że tak nie zluszcza. A jak efekty, Wy ich nie widzicie?

na Groszka orbicie

Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 10:51   #294
apewu
Zadomowienie

Używałam Glyco A przez 4 miesiące(od września do końca stycznia-na tyle teżstarczyła mi 1 tubka). Rozpoczynałam od nałożenia wieczorem na 5minut i tak codziennie o 5 minut dłużej aż doszłam do godziny, późnie raz w tygodniu zostawiałam na całą noc.Też nigdy nie miałam ostrej wylinki-twarz trochę podrażniona, troche skórek wokół nosa- do przeżycia. Efekty na skórze były, gładsza, mniej się przetłuszczała i mniej zanieczyszczała. We wrześniu na pewno powtórzę kurację.
Stary 2011-02-28, 15:33   #295
ellish
Zakorzenienie

Mam pytanie, mam cere mieszana, z licznymi przebarwieniami, zaskórnikami. Czy moge stosowac GLYCO? Nigdy nie miałam styczności z kwasami. One pomoga mi walke z zaskórnikami?
I jeszcze jedno...jesli bede stosowac GLYCO, a na zajeciach np mam miec peeling kawitacyjny, maske algową...to myslicie, ze nie bedzie niespodzianek na twarzy?
ellish jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 12:27   #296
bianca8333
Raczkowanie

DZiewczyny mam pytanie- czy przy stosowaniu Glyco a można użyć od czasu do czasu jakiegoś peelingu mechanicznego- zaczęła mi się lekko złuszczać skóra...i nie wiem czy to samo zejdzie. Z drugiej strony boje sie cokolwiek ruszać, żeby blizn nie porobić. Doradźcie coś co zrobić ztą złuszczająca sie skóra? natłuszczać czy nawilżać czy peeligowac mechanicznie?
bianca8333 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 21:46   #297
ellish
Zakorzenienie

i jeszcze pytanie jedno - mozna normalnie uzywac maseczki z glinka zielona w trakcie stosowania GLYCO-A?
ellish jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 13:41   #298
orchidea222
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

Polecam krem tej samej firmy Suavigel, ma działanie kojące i nawilżające, super po pilingu. Jest delikatny i bezzapachowy.
orchidea222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 17:23   #299
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Krem zluszczajacy GLYCO-A 12%

Witam Was dziewczyny w jak najlepiej uzywac ten krem(GLYCO-A 12% -isis Pharma) ,jak go uzywacie?zeby byly rezultaty?(na jaki czas nakladacie jak czesto?)

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2011-03-28 o 17:25
Polski Bursztyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 17:58   #300
dawidowskasia
Zakorzenienie

Dot.: Krem zluszczajacy GLYCO-A 12%

To zalezy od wielu czynnikow. Ja sie na poczatku stosowalam scisle do ulotki. Tzn najpierw kilka minut i kazdego dnia więcej. Z poczatku bardzo mnie szczypal, nawet swedzial na twarzy. Mialam nawet dosc spore podraznienie. Teraz juz luz (po miesiacu) Nakladam na cala noc. Nawet lekko zwilzam twarz, żeby mocniej dzialal Zamierzam teraz poszukac na biochemii kwasow o wyzszym stezeniu i bede do glyco a dodawac, żeby otrzymac większe stężenie
Musisz stosowac indywidualnie i nie sugerowac sie nikim. Kazdy ma inna cere. Ja mam mieszana naczynkowa (niby do takiej nie owinno sie stosowac mocnych kwasow, ale nic mnie nie powstrzyma)

Pamietaj, nic na sile. Stosuj powoli i obserwuj reakcje skory.
A tak w ogole to poszukaj w wyszukiwarce, bo jest pelno watkow o kwasach
dawidowskasia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kwas glikolowy, kwasy, peeling kwasem, twarz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości