Uczulenie na żel - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-05-04, 14:58   #31
Chinka-chu-min
Raczkowanie

uczulenie????

mam problem, jakis czas temu skonczyłam kurs stylizacji paznokci, pracowałam na ibd teraz przeszłam na esn , poczatkowo robiłam niezbyt czesto paznokcie, ale od jakiegos tygodnia mam wiecej klientek jednak zaniepokiła mnie jedna rzecz - dostałam dziwnego uczulenia na twarzy zwłaszcza pod oczami, koło nosa, na rzuchwie , wszystko mnie swedzi , dostałam czerwonych plam, skora jest presuszona i co gorszsa podpuchnieta , zwłaszcza pod oczami swedzi niemiłosiernie szyja, łacze to z wykonywaniem paznokci poniewaz wtedy sie pojawiło dodam ze zele mam nowe z hurtowni euro-fashion wiec nie ma mowy ze sa wdliwe, jedyne co to nie pracuje z pochłaniaczem pyłu poniewaz sie jeszcze " nie dorobiłam" ale chyba musze powaznie pomyslec o takim urzadzeniu, mam nadzieje ze nie bede musiała zrezygnowc z zajmowania sie stylizacja paznokci???spotkał sie ktos z takim przypadkiem?? w poniedziałek ide do lekarza jestem załamana:n ie:
Chinka-chu-min jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 18:44   #32
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978
Dot.: uczulenie????

Wyszukiwarka ?

BTW - Ja na kursie miałam omawianą alergię. Na wizazu już tez o tym było
mona1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 07:49   #33
Chinka-chu-min
Raczkowanie

trafiłas na dobry kurs , mi niestety na kursie nawet o chorobach paznokci nie wspomnieli nie mowiac o alergii , mottem tej Pani było: zrobic żel na kazdym paznokciu nawet chorym ;-((((( dzieki
Stary 2007-05-05, 09:09   #34
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Ja miałam coś takiego.

Zaczerwienienie i swędzenie ( pieczenie) na twarzy, koszmarnie schodząca skóra prawej dłoni. Dyskomfort makabryczny, może człowieka szlag trafić.
Dwoje lekarzy stwierdziło jednoznacznie uczulenie a gdy dowiedziały się o pazurkach od razu orzekły,ze to wina produktów i mam przestać się tym zajmować

Popukałam się w czoło, łykałam pigułki, smarowałam maścią..i nic
Ciągnęło się to wszystko..dobre 10 miesięcy ( znaczy się swędzenie bo lekarstwa odstawiłam po 2 tygodniach).
I przeszło

Odpukać, od wakacji mam spokój i dopiero Ty mi przypomniałaś o tym niemiłym zdrowotnym incydencie.

paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 13:53   #35
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Pismo "Paznokcie" nr 20 1/2005 str. 28 - 30 "Czy alrgii można uniknąc? "

A tak ode mnie : dermatolog, maseczka, rękawiczki, pochłaniacz pyłu
mona1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 08:43   #36
Chinka-chu-min
Raczkowanie

dzieki dziewczyny , trzeba sie zaopatrzyc w niezbedne środki
Stary 2008-11-26, 13:05   #37
amira123
Przyczajenie

Dot.: Uczulenie na żel

ja 3 lata robiłam paznokcie żelowe początkowo tipsy potem forma a na końcu moja płytka paznokcia pokrywana była żelem jakieś 2 lata temu pojawiło mi się uczulenie nie tylko krostki na rękach ale przerażająca opuchlizna wokół oczu nosa i ust musiałam jechać na pogotowie bo wyglądałam jak monstrum teraz po 2 latach nie robienia paznokci zaryzykowałam i zrobiłam poraz pierwszy akryl na 3 paznokciach i było super a wczoraj położyłam sobie akryl na wszystkich i pokryła mi Pani jakimś preparatem nabłyszczającym a dzisiaj powtórka programu czyli krostki na palcach i krostki wokół oczu i ust normalnie masakra ja to mam pecha
amira123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 11:17   #38
Madziallena:)
Raczkowanie

Witam a mój problem polegan tym, ża za każdym razem kiedy zrobię sobie paznokcie żelowe momentalnie swędzi mnie szyja i wogóle cała twarz! Zaczynam się drapać więc pojawiają sie krostki i czerwone plamy. Zdarza się, że puchną mi oczy... To jest okropne... Czy to znaczy, że mam uczulenie na żel?? Pozdrawiam ;*

Madziallena:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 14:45   #39
renikan
Przyczajenie

witam, z pochłaniaczem pracuje własciwie od początku czyli ok 1,5 roku. Nic pomaga. Od wrzesnia mam uczulenie na rękach, twarzy i szyi, okropne czerwone swędzące placki, były tez pęcherze z osoczem! powieki też puchną! Im wiecej pazurków robie tym jest gorzej!! Myślę, że winny jest pyłek z pazurów i rękawiczki lateksowe( obecnie zmieniłam na nitrylowe i jest troche lepiej). Robie badania i czekam na wizyte u alergologa. Pozdrawiam
renikan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 07:44   #40
inaxx
Raczkowanie

GG do inaxx

Coś mi sie wydaje, że ja też mogę być uczulona na żel. Nie wiem jeszcze dokładnie na co, czy pyłek czy sam żel, a może na któryś z preparatów. Na początek mam zamiar pracować w maseczce. A pozatym znalazłam, żele które podobno są antyalergiczne: http://sklep.paznokcie.tv/Zele/ ciekawe czy się sprawdzają? Może ktoś stosuje?
inaxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 16:21   #41
asienka8848
Przyczajenie

Unhappy Dot.: Uczulenie na żel

Witam Wszystkich!
Przepraszam z góry jeśli już gdzieś był ów temat ale jestem nowa. Wybaczcie.
Chciałam się dowiedzieć jak mogę zapobiedz mojemu problemowi, który pojawił mi się juz 2 raz od nałożenia żelu.
Otóż od jakiegoś roku może dwóch mam tipsy robione. Dopiero pół roku temu zaczęłam robić sama i wszystko było dobrze do momentu... Przed ostatnio po zrobieniu paznokci, na drugi dzień zaczęły mnie bardzo swędzieć, po czym pojawiły się liczne, małe bąbelki wypełnione wodą. Po kilku dniach pojawiła się ropa. Wtedy myślałam, że to od leków które w tamtym czasie brałam. Ale to nie od leków, gdyż wczoraj ponownie robiłam paznokcie i dzisiejsza noc była tragedią... swędzenie znowu się pojawiło. Palce (jednak nie wszystkie mam spuchnięte). Co robić? Pytałam kilku osób, które powiedziały, że to od żelu widocznie i zmienić muszę na jakiś antyalergiczny. Ale czy to pomoże? Co mam zrobić teraz, gdy tak mnie to swędzi? Muszę ściągnąć tipsy czy może da się obejść bez tego? Proszę o pomoc!
Pozdrawiam serdercznie
asienka8848 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 21:16   #42
irelax
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez asienka8848 Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich!
Chciałam się dowiedzieć jak mogę zapobiedz mojemu problemowi, który pojawił mi się juz 2 raz od nałożenia żelu.
Otóż od jakiegoś roku może dwóch mam tipsy robione. Dopiero pół roku temu zaczęłam robić sama i wszystko było dobrze do momentu... Przed ostatnio po zrobieniu paznokci, na drugi dzień zaczęły mnie bardzo swędzieć, po czym pojawiły się liczne, małe bąbelki wypełnione wodą. Po kilku dniach pojawiła się ropa. Wtedy myślałam, że to od leków które w tamtym czasie brałam. Ale to nie od leków, gdyż wczoraj ponownie robiłam paznokcie i dzisiejsza noc była tragedią... swędzenie znowu się pojawiło. Palce (jednak nie wszystkie mam spuchnięte). Co robić? Pytałam kilku osób, które powiedziały, że to od żelu widocznie i zmienić muszę na jakiś antyalergiczny. Ale czy to pomoże? Co mam zrobić teraz, gdy tak mnie to swędzi? Muszę ściągnąć tipsy czy może da się obejść bez tego? Proszę o pomoc!
Pozdrawiam serdercznie
No niestety to typowe objawy uczulenia.
Uczulać może sam żel szczególnie w dotknięciu ze skórą,jego pył,oraz opary.Reakcja jest pokilkunastu godz. Poszukaj w wyszukiwarce ,dużo było tego tematu.
Zmień żel ale nie licz na to ,ze są antyalergiczne,to chwyt marketingowy.
Acha,utwardzony juz nie uczula,wiec nie musisz ściągać tipsów.
irelax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 21:54   #43
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez asienka8848 Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich!
Pozdrawiam serdercznie
ja też nosiłam pazurki żelowe i wszystko było ok, aż pewnego razu po ich zrobieniu okropnie swędziały mnie palce i pojawiły się takie surowicze pęcherzyki - typowe objawy uczulenia

chodziłam do tej samej stylistki, więc to nie zmiana produktów
zrobiłyśmy kilka prób i okazało się, że mam uczulenie na światło UV

jak zrobiłyśmy akrylki wszystko było w porządku

musisz popróbować co Cię uczula...

a na swędzące paluszki polecam maść z hydrokortyzonem i alertec lub zyrtek

3220g 54 cm

------------------
rekontrukcja piersi Sz-n dr A.Ś.

Edytowane przez p4w
Czas edycji: 2009-04-07 o 21:55
p4w jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 13:15   #44
asienka8848
Przyczajenie

Smile Dot.: Uczulenie na żel

Dziękuje za porady ;]
a tipsy niestety ściągłam bo już nie wytrzymywałam jak budziłam się codziennie z coraz gorszymi palcami teraz już powoli jest lepiej, pije wapno i powoli znika obrzęk.
a co do żeli antyalergicznyc... czy takie wogóle są? bo pytałam kosmetyczki i powiedziała, że pierwsze słyszy o czymś takim :P heh...
pozdrawiam
asienka8848 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości